Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) csabsz13 válasza Nissifer (#747) üzenetére


csabsz13
aktív tag

nem vagy egyedül... ;)

(#737) Chabe89: minden szivárogtató spanyolul játszik? :DD

és egybéként: 8

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#752) oriic válasza csabsz13 (#751) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, csak ő volt olyan merész hogy kitegye. A streamerek, youtubosok meg az újságírók kapták meg a példányukat egyelőre, szóval valaki közülük dobta fel képeket meg infókat netre.

Live-Die-Respawn

(#753) MrTwister válasza Fitzgerald (#746) üzenetére


MrTwister
őstag

:K gyimger for president! :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#754) tetris


tetris
tag

Kiraktam a kiszivárgott SPOILERes képeket egy helyre (már amiket találtam), lehet van duplicate és lehet, hogy némelyik hiányzik - ha érdekel esetleg valakit.

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#755) csabsz13 válasza oriic (#752) üzenetére


csabsz13
aktív tag

igen, azt tudom hogy most hétvégén mentek ki (sőt már pénteken) a játékok az újságíróknak stb., csak amit eddig láttam képeket - amik tőlük jöhettek - mind spanyol nyelvű verzióról voltak. bár lehet, hogy csak 1 személyről van szó és az ő képei terjednek :)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#756) gyimger válasza csabsz13 (#755) üzenetére


gyimger
őstag

Nem jó idő ez az alvásra, rengeteg HD és SD videó jött ki az elmúlt órában (és töltik fel folyamatosan). Bethesda persze majd elejét veszi ennek, de addig is van mit "felfedezni".

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#757) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Csak szerintem meseszerűbb a grafikája, mint a háromé vagy a New Vegasé? Sokkal simább, letisztultabb minden, kicsit tényleg a BioShock Infinite-re emlékeztet, ami hatalmas jó pont. Persze mondták korábban, hogy ez nem az a kopár, reménytelen pusztaság, mint a harmadik részben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#758) Plazmacucci válasza Bad Pritt (#757) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja szerinted :) Én annyit vettem észre, hogy nincs rajta annyi buzi szűrő, ami lehúzná a színeket.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#759) Bad Pritt válasza Plazmacucci (#758) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jól van akkor. :)

Amúgy még a tegnapihoz: nem azt mondtam, hogy baj, hogy csúnya, a Fallout már szinte védjegyszerűen az, de tükröződjön a hardverigényén is. Az elmúlt másfél évben kijutott pár botrányból, nem kéne ennek is beállni a sorba.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#760) Plazmacucci válasza Bad Pritt (#759) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én nem hiszem, hogy gond lesz, a szándékosságot meg ennél a csapatnál nem feltételezem. Bár a Batman utolsó részét sem a Rocksteady kúrta el állítólag... Kíváncsi vagyok mi volt előbb, a port vagy a pc verzió :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#761) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Fallout 4 FPS részéről:

"Constructed with the help and feedback of Doom studio id Software"

Live-Die-Respawn

(#762) Plazmacucci válasza oriic (#761) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ajjaj :D Remélem csak tanácsot adtak és nem technológiát :DD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#763) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#764) csabsz13 válasza oriic (#763) üzenetére


csabsz13
aktív tag

szegény Dogmeat jól bírja a tüzet ;]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#765) tetris válasza oriic (#763) üzenetére


tetris
tag

Ez is most lát életében először falloutot...
A tányért felveszi, a magazint (meg kb minden mást) otthagyja...

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#766) Plazmacucci válasza tetris (#765) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És amúgy is csak egy nyomi konzol gameplay ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#767) tetris


tetris
tag

Ez most már hivatalosan is Leak Week :D

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#768) bLaCkDoGoNe válasza Nissifer (#747) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hatalmas +1 :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#769) gyimger válasza oriic (#763) üzenetére


gyimger
őstag

Ez volt a negyedik és az utolsó videó, amit sikerült kiszivárogtatni. Lementettem mind a négyet, majd feltöltöm valahová. Az egyik videóban végigszaladtak a perkeken, úgyhogy azt is ismerjük. Volt vagy négy óra, mire leálltak a dolgok és elmehettem aludni. :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#770) Chabe89


Chabe89
addikt

SPOILER VESZÉLY!!!!

Gameplay videók

(#771) tetris válasza gyimger (#769) üzenetére


tetris
tag

Ide (SPOILER) kiraktam a képek mellé öt videót, amiket az imént találtam, hogy megőrizzem az utókornak :) (még legalább egy hétig)

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#772) gyimger válasza tetris (#771) üzenetére


gyimger
őstag

Kiváló! :K A telefonos verzióból nem töltöttem le mindet, de újak még most is kerülnek fel itt és itt. Sokat lehetett tanulni egy-egy videóból, de ezeket semmilyen formában NEM AJÁNLOM MEGTEKINTÉSRE! Rengeteg történettel kapcsolatos spoiler.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#773) tetris válasza gyimger (#772) üzenetére


tetris
tag

Én egy videót megnéztem talán, aztán felidegesített, hogy ilyen fogalmatlan idióták játszhatnak a játékkal egy héttel korábban (ráadásul szar a videó minősége is) és inkább kikapcsoltam... Nem fogom erőltetni a videókat, pár screenshotot nézegetek a héten és kész. :)

Majd a steames preload megnyugtat. Valamikor. :)

[ Szerkesztve ]

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#774) Chabe89


Chabe89
addikt

Na azt hiszem én most álltam le ezzel az egésszel. :) Ezt az 1 hetet már fél lábon is kibírom.

(#775) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Azért azt nem mondanám hogy bazári, de szerintem kicsit talán már túlságosan is tarka a világ. Egy Rage-féle látvány jobban illett volna a settinghez, az nagyjából az arany középút. Mégiscsak 200 évvel vagyunk a nukleáris holohoax után. Ez mondjuk gyorsan orvosolva lesz valószínűleg.

(#776) gyimger


gyimger
őstag

Életemben először hívtak fel előrendeléssel (vagy bármilyen rendeléssel) kapcsolatban, egyeztetni akartak és közölni, hogy keddre, megjelenés napjára tudják küldeni, ha megfelel. Mondtam, hogy ma jobb lenne, de ez így is marha korrekt, hogy nem aznap adják fel! :R

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#777) Plazmacucci válasza Fitzgerald (#775) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És akkor nincsenek színek ha felrobban egy atombomba? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#778) Gery9112 válasza Plazmacucci (#777) üzenetére


Gery9112
őstag

ezt majd a MythBusters csapata leteszteli :))

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#779) Fitzgerald válasza Plazmacucci (#777) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Látszik nem ismered a magyar építőipart. Itt már átadás után 2 héttel kajak megfakul minden, mert a kivitelező ellopatja az anyagot a saját szakembergárdája elől. De legalább számlázgatnak oda-vissza, megoldják okosba. :D

Abban igazad van, hogy egy ilyen katasztrófa után a nukleáris tél miatt valószínűleg nem sok napfény jutna át a sztratoszférán. De azért valamennyi átjutna, és 200 év alatt nincs az az épület, ami ne fakulna meg. A festék is lepattog kb. mindenről, a fémeket megeszi a rozsda.
Az hogy az épületek belseje, a kólaautomata meg a különféle plasztik használati tárgyak jobban tarják a színüket, az is ok.
Éppen ezért hoztam fel a Rage-et mint példát, ott szerintem pont el lett találva ez a dolog.
De egy ENB series-el, vagy valamilyen hasonló moddal erre is lesz megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#780) Plazmacucci válasza Fitzgerald (#779) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mind a kettő dizájn tetszik. Nekem színesen is jó lesz :) Én modokkal pont azt a barna fos árnyalatot kapcsoltam ki F3-ról és mintha egy teljesen új játékkal játszottam volna. Megdobta az élményt!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#781) Fitzgerald válasza Plazmacucci (#780) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az meg pont a másik véglet, a Fallout 3 képi világa nekem sem jött be.

(#782) Azharel


Azharel
aktív tag

A játék akkor már kedden reggel játszható lesz ? vagy csak kedd éjfél ? Mert akkor úgy kérek szabadságot ;]

(#783) gyimger válasza Azharel (#782) üzenetére


gyimger
őstag

A digitális mindenhol éjfélkor aktiválódik, elméletileg. Ha nem jönne meg kedden a bolti, akkor berendelnék egy digitálist is.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#784) csabsz13 válasza Azharel (#782) üzenetére


csabsz13
aktív tag

se reggel, se éjfél. mármint nem a kedd éjfél, hanem már hétfő éjfél - ha úgy vesszük ;]

a hivatalos bejelentés:
"Release Time
Want to know exactly when you can start playing Fallout 4? Digitally the game will become available on November 10, 2015, at 12:01 am (local time) in all territories (In North America, the unlock time will be 12:01 am EST), except Asia (available at 12 am on Wednesday, November 11th) and Japan (available at 12 am on Thursday, December 17th)."

Tehát ha digitálisan rendelted (STEAM pl.), akkor kedden 0:01 perckor már indulhat is a móka. szóval KEDD már szabadnap kell legyen. ha csak nem játszol mondjuk reggel 7-ig és bemész dolgozni :DD

amúgy a legjobban az USA nyugati parton élők jártak, mert ők már 9-e délután játszani fognak, ugyanis az éjfélt ott EST-ben mérik, tehát a keleti parton éjfél - amikor a nyugatin jó pár órával korábban lesz még)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#785) bLaCkDoGoNe válasza csabsz13 (#784) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szegény japók... :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#786) csabsz13 válasza csabsz13 (#784) üzenetére


csabsz13
aktív tag

és akkor ez alapján (remélem jól értelmezem az időpontokat :B ): HÉT

(#785) bLaCkDoGoNe: hát igen, néztem én is. a +1 hónap azért durva. vajon mi az oka?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#787) Azharel válasza csabsz13 (#784) üzenetére


Azharel
aktív tag

Steam-en vettem meg, de azok az idők már elmúltak hogy éjjel fent maradjak egy játék miatt :D Jó lesz az kedden reggel :))

(#788) oriic válasza Azharel (#787) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha időben megveszem Szingapúr store-ból akkor Xbox One-on már tolhattam volna hétfő délután 5-től: :(

Live-Die-Respawn

(#789) bundásss


bundásss
tag

(#790) bLaCkDoGoNe válasza csabsz13 (#786) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezzel büntetik őket, mert ki kellett venni a 3. részből a Fat Man-t. :)

(Viccet félretéve lehet pl., hogy a lokalizáció hosszabb időt vesz igénybe.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#791) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Időközben elkezdtem nézni magyar wiki-t és a Vault-okról szóló részt érdekesnek tartom. Van valahol bármilyen utalás arra, hogy bizonyos vaultoknál miért kísérleteztek a lakókkal? (előtérben hagyott fegyverek, sugárzás adagolás, nem záródó ajtók, stb.)

Illetve az csak véletlen hogy 122 vaultról ír wiki de csak párat ismerünk?

"Vault 69: ezer lakójából mindössze egy volt férfi." Na itt mekkora bulik lehettek. :DDD

Vajon lesz róla valami infó hogy a Fallout 4-ben látott vaultnak mi volt a szerepe?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#792) gyimger válasza oriic (#791) üzenetére


gyimger
őstag

Van infó a 111-esről. De az ugye spoiler.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#793) Chabe89 válasza gyimger (#792) üzenetére


Chabe89
addikt

Gigantikus spoiler, de annyit azért elmondok, hogy a korábban említett teória most már 100%. Aki akarja visszaolvass. ;]

Oric: Egyik Vault-nak sem az volt a célja, hogy megmentsék az embereket. Mindegyikben valamilyen kísérletet folytattak tudtommal. Olyan teóriák is vannak miszerint nem is a Kínaiak dobták le a bombát, hanem a Vault-Tech.

[ Szerkesztve ]

(#794) oriic válasza Chabe89 (#793) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De mégis voltak olyanok amik működtek rendesen.

Live-Die-Respawn

(#795) gyimger válasza oriic (#794) üzenetére


gyimger
őstag

A Fallout 3 101-ese sem tűnik kísérletnek, mégis az arról szólt, hogy sosem szabad kimenniük a menedékből.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#796) Ryder62 válasza gyimger (#795) üzenetére


Ryder62
őstag

Igen, asszem a Vault 101-ben az volt a kísérlet, hogy örökké bezárva maradjon. Amúgy volt olyan vault aminek nem volt semmi kísérleti célja.

Chabe89: A Vault-Tec-et az Enklave irányította. Vagyis annak elődje. Vannak olyan teóriák, hogy ők robbantották ki a háborút, így tudtak kísérletezni az embereken is. Közben tönkre vágtak egy Földet, de kit izgat...

[ Szerkesztve ]

(#797) oriic válasza Ryder62 (#796) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt mondom, mert olvastam a listát, hogy milyenek voltak és simán volt olyan ami működött rendesen. Elég érdekes dolog, kár hogy nem kezdtem bele korábban a világ megismerésébe...Ki tudja milyen titkok vannak. :) És akkor még az alienekről alig olvastam egy-két dolgot. :D

Live-Die-Respawn

(#798) Chabe89


Chabe89
addikt

(#799) Chabe89


Chabe89
addikt

SPOILER!!

Találtam még egyet

Meg itt is egy

[ Szerkesztve ]

(#800) Honzi válasza Chabe89 (#799) üzenetére


Honzi
senior tag

Kolléga már linkelte itt van az összes.
[link]
Mondjuk ez kb olyan mint amikor valaki képet csinál a monitorról. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.