Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Vikthor válasza Csigavair (#1200) üzenetére


Vikthor
nagyúr

corei3 :DDD

MINIMUM:
OS: Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Processor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz or equivalent
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB or equivalent
Hard Drive: 30 GB available space

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1202) Joco_77 válasza Vikthor (#1201) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Kezdek aggódni, hogy nekem Xeon5650 el elindul e majd...
Ugyanis az se nem I5 se nem I7 se nem Phenom2.
Remélem a támogatott procik között van :/

Amúgy gondolom nem fekete képernyő lenne ha nem lenne elég a core i3 asa hanem kiírná, hogy xy processzor required vagy tévednék ?

[ Szerkesztve ]

(#1203) Vikthor válasza Joco_77 (#1202) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát jó kérdés, serveren tolod? :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1204) Sonja válasza Csigavair (#1200) üzenetére


Sonja
veterán

Van rá megoldás innen! :)

"Ticked the box for windowed mode and borderless and set the correct resolution and it opened fine afterwards. Cheers!"

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1205) Vikthor válasza Csigavair (#1200) üzenetére


Vikthor
nagyúr

neked még kiegészítésképpen:

A játékok jellemzően normál, asztali számítógépekre vannak tervezve. Notebook-on történő futásuk egyáltalán nem garantált, kivéve, ha kimondottan szerepel a rendszerigényben az, hogy a játék támogat egyes hordozható gépeket.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1206) #96349952


#96349952
törölt tag

Hát a futárnak még nálam sincs se híre, se hamva. Se telefon, nulla értesítés. Ha ma nem hozza, nem fogom átvenni más időpontban, inkább melóból hazafelé megveszem - máshol, mint ahol előrendeltem. Roppant unalmas már ez a magyaros szerencsétlenkedés meg leszarom hozzáállás. A múltkor egy hálózsákot rendeltem a Decathlonból, kellett volna a gyerek útjára. Két napos kiszállítást ígértek, erre fel egy hét múlva csöngetett a futár, amikor a gyerek már napok óta úton volt. (Utazása előtti napon vettünk neki egy másikat, másik boltból.) Természetesen elhajtottam.

[ Szerkesztve ]

(#1207) Joco_77 válasza Vikthor (#1203) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Nem egészen. I7 920at cseréltem rá , mert 4ghz en ez a xeon megeszi reggelire és még jól se lakik vele.
Csakhát ugye kérdés, hogy támogatott processzor e...
Másnál is látom steamen hogy fekete képpel indult nála.

(#1208) bLaCkDoGoNe válasza Fitzgerald (#1192) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is arról kaptam ma SMS-t, hogy holnap hozzák ki a csomagomat. Budapesti címre, budapesti bolttól. Kicsit értetlenül állok az eset előtt, persze a bolt sem tudott mást tenni, mint hogy elnézést kért, ami persze korrekt, csak nem feltétlenül segít.
Ilyenkor azért elgondolkodik az ember, hogy mi értelme van az előrendelésnek.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1209) Reaper


Reaper
őstag

Hosszú nap lesz ez, 10:00-kor már a Pólusban voltam, megvan minden, kivéve a posztert, azért majd valamelyik nap vissza megyek, 10:11kor már jöttem is kifele, kár, hogy az irodába, de úgy érzem ez nem lesz egy produktív nap :DDD

(#1210) Vikthor válasza bLaCkDoGoNe (#1208) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mert a cégek jól járnak az ilyenekkel akik előrendelnek...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1211) brumi1024 válasza bLaCkDoGoNe (#1208) üzenetére


brumi1024
veterán

Dettó, csak emailt kaptam. Pedig tegnap 2 sms is jött, hogy ma kézbesítik.

(#1212) #96349952 válasza Vikthor (#1210) üzenetére


#96349952
törölt tag

Velem ritkábban járnak jól, ugyanis nem fizettem ki előre egy fillért sem. Ha ma nem hozzák, buktak egy rendelést, a futár cég is jöhet tőlem amikor akar, közlöm velük, hogy már megvettem, lehet új fuvarban visszavinni a cuccot a boltba (ez mindjárt két üres kanyar) és hali. Egyszer csak megtanulják, hogy vagy tartsák magukhoz amit ígérnek, vagy menjenek krumplit pucolni.

(#1213) nofi


nofi
őstag

Elfogyott a bevásárlóérme az 576-ban... Sehol nem írták, hogy csak a szombati előrendelésekig adják :(((
Már többször eldöntöttem, hogy utoljára veszek dobozos játékot, remélem ezentúl tartani is tudom.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#1214) gyimger válasza brumi1024 (#1211) üzenetére


gyimger
őstag

Tegnap kaptam egy sms-t, hogy ma 8-18 között, ma meg egy másikat, hogy 12-15 között. A Season Pass csak holnap jön, de ezt ebből a szempontból pont le.....

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1215) nubreed


nubreed
veterán

Elnézést mindekitől, ha volt már, de a boltban megvásárolható DVD-s változat is Steam -en aktiválós, ugye?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1216) Vikthor válasza nubreed (#1215) üzenetére


Vikthor
nagyúr

igen, pl én is megveszem a játékot a DVD-t ki nem veszem a tokból és a kulcsot hozzáfűzöm a gőzfiókomhoz és mehet a kliens letöltés...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1217) brumi1024 válasza gyimger (#1214) üzenetére


brumi1024
veterán

Gondolom a bolttól kaptad a mait is, nem? Mert nekem a Posta küldte az emailt, hogy holnap szállítják.

(#1218) Fitzgerald válasza bLaCkDoGoNe (#1208) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Na, jártunk így egy páran ahogy látom. És ez még csak egy nap, egyetlen játék. Hány kézbesítést nézhetnek így be/hagyhatnak ott, stb...
Én most már tényleg nem szarozok, ha nincs itt holnap 10:00-ig a pakk, megírom a Konzolok Szervizének hogy sorry, a futárcég genyózik, lehet érdemes lenne újra gondolni hogy kivel is szállíttattok.
Emiatt meg most olyasmit fogok csinálni amit nem szeretek. Izzítom a preloados csúnya verziót, és holnap bemásolom a Steam mappába ha megjön a játék/vagy megvettem máshol. Ha szerencsém van folytatni is tudom majd onnan, ameddig jutok addig.

[ Szerkesztve ]

(#1219) gyimger válasza brumi1024 (#1217) üzenetére


gyimger
őstag

Nekem a PDS Hungary küldte.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1220) nubreed válasza #96349952 (#1206) üzenetére


nubreed
veterán

Az a vicc, ha Amazonról rendelek valamit, az legrosszab esetben 2 nap múlva már itt van a kölni központban, 3- napra meg vmelyik magyar logisztikai bázison. Na ott megy el a legtöbb idő, minimum 1 hetet ülnek rajta, de volt már hogy többet is. Valóban katasztrófa az a szerencsétlenkedés ami itt megy a futár cégeknél.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1221) csabsz13 válasza #96349952 (#1212) üzenetére


csabsz13
aktív tag

az a baj, hogy elvileg nem ígérnek semmit. szerinem sehol nem írták le hogy a kiszállítási határidő az november 10 munkaidő vége pl.
annyi van mindig ott, hogy "várható" meg "legkorábbi"... :(((

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1222) MrTwister


MrTwister
őstag

Szerintetek? [link]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#1223) nubreed válasza MrTwister (#1222) üzenetére


nubreed
veterán

Lehet, hogy láma kérdés, de nem jöttem rá mit takar a RU, CIS, stb? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1224) Csapoati válasza MrTwister (#1222) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem nem CIS/RU a dobozos, mert míg anno a steamen vett New Vegasnál kiírta aktiváláskor hogy (RU), most semmi ilyen nem volt.
Ja és engedi a Season Passt is a kosaramba rakni.

CIS/RU: volt Független Államok Közössége, illetve Oroszország.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1225) #96349952 válasza csabsz13 (#1221) üzenetére


#96349952
törölt tag

Engem ez cseppet sem hat meg. Főleg a rendelést visszaigazoló levél szövegének fényében:

Összesen 1 db termék, 12 890 Ft értékben.
Előrendeltél 1 db terméket, 12 890 Ft értékben , melyet a megjelenéskor kell kifizetned, mikor a terméket átvetted az általad megjelölt átvételi mód szerint.
Ingyenes szállítás.
Összesen 12 890 Ft.

Ebből számomra az értelmezhető, hogy a megjelenés napján érkezik a termék. Innentől kezdve ma még átveszem a küldeményt, holnap meg már nem veszem át. (Egy fejhallgató garanciális ügyintézésben fekszik az Aquanál, 15 napot mondtak rá nagyon maximum, 22-nél járunk, se bú, se bá, se levél, se hívás, most írtam rájuk, hogy mégis mi van. Unom ezt a tempót. Ennyi.)

(#1226) Csigavair


Csigavair
tag

Nah windows mód borderless beállítással siekresen elindultunk

a kijelzőm natív felbontásán (1366*768)
I3 5010U
8Gb ram
940m

ultrán átlag 20 fps
high-on átlag 42 min 23 max 66

Elég jól megy :)

Bár ablak nélkül élvezhetőbb lenne

(#1227) brumi1024 válasza #96349952 (#1225) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem ráadásul konkrétan azt írták, hogy megjelenés napjára (nov 10 kedd) küldik ki a csomagot. Ha tudom, hogy nem ekkorra fogják, akkor választok bolti átvételt vagy megveszem online, de ne a kézbesítés napján jöjjön az email, hogy amúgy szerda a nap. Ez manapság, amikor egy szombat esti rendelés és hétfő délelőtti rendelésmódosítás a szlovén székhelyű EKWB-nél kedd reggel 8-as szállítást eredményez, mókás.

[ Szerkesztve ]

(#1228) gyimger válasza #96349952 (#1225) üzenetére


gyimger
őstag

A Gameshop azt írta, hogy ma jön a season pass, az MPL (akivel szállíttatnak) azt, hogy holnap. Ők gondolom jobban tudják, hogy hol a csomagom.
A játékot magát mára ígérte (egy másik) futárszolgálat. A könyv gyűjtői kiadására pedig azt írta a GAME.co.uk, hogy két munkanap. De két munkanap Johnnynak a szemközti háztömbbe vagy IDE, Mo.-ra, ahová várom?

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1229) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Vett amúgy már valaki nuuvemes Season Passt? Működik a dobozossal? Ha nem, akkor az instant-gaminget fogom kipróbálni 23,5 euróért.

Amúgy mi az, hogy nem kártyás a játék? :Y Nekem kellene a kitűző meg valami profilháttér is.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1230) bLaCkDoGoNe válasza gyimger (#1228) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én a brit Amazonról rendeltem a game guide-ot, az vasárnap indult, és jelenleg valahol Németországban jár. Szerintem a 2 munkanap a Game.co.uk-nél országon belülre vonatkozik, legalábbis amikor én régebben rendeltem tőlük játékot, akkor az kb. 1 hét alatt érkezett meg.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1231) sagem válasza Csapoati (#1229) üzenetére


sagem
addikt

Bethesda játékok azt hiszem kivétel nélkül kártyamentesek, de idővel lehet, hogy ez kártyás lesz. Én is átvettem a dobozos példányomat meg az érmét, az érme szerintem tök jól néz ki, a dobozban lapuló SPECIAL poszter meg nekem jobban tetszik mint amit az előrendeléshez adnak:))

Én is ráfáztam már korábban erre a "becsszó postázzuk a megjelenés napján" dologra, szóval azóta én inkább személyesen veszem át amit lehet. Baromi sokszor elhasalnak a pontos kézbesítésen:(

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#1232) gyimger válasza bLaCkDoGoNe (#1230) üzenetére


gyimger
őstag

Akkor benéztem. Attól függetlenül ingyenes szállítást és 2 munkanapot ígértek...

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1233) bLaCkDoGoNe válasza sagem (#1231) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem azzal a céggel, akikkel most lehet, hogy megszívtam, eddig csak jó tapasztalatom volt előrendelések terén.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1234) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na kijutottam a Vaultból, vannak olyan dolgok, amik sokkal logikusabban vannak megoldva, mint a háromban, ráadásul iszonyatosan süt a retro hangulat az egész játékból.
Egyetlen problémám, hogy egy régi 1280x1024-es monitoron játszom és nem tudtam beállítani rendesen a felbontást, csak a GeForce Experience-szel, ráadásul a beállításoknak windowed mode-ban akarta elindítani valamiért. Így most jó, épp csak a háttérben indul el és nem tudok átkattintani, csak Alt+Tabbal tudok átlépni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1235) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na amíg a többség lezavarja az ilyenkor szokásos gépigény macera, meg futár balhé témát, addig beszéljünk arról, hogy kinek hogy tetszik a játék?

Éjjel két órát toltam bele, de brutál hangulatos eddig.Tény nem egy Crysis szintű csodagrafikás cucc, de rohadtul bejövős még mindig, holott még a legelején vagyok csak. :)

Live-Die-Respawn

(#1236) Plazmacucci válasza oriic (#1235) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Várjál csak most települ.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1237) Csigavair válasza oriic (#1235) üzenetére


Csigavair
tag

Én eddig 1 órát toltam bele, eddig bejövős de neki kell ugorjak a havi papírmunkának, úgyhogy csak utána vetem bele magam jobban :)

(#1238) H@lede


H@lede
tag

Nemsokára megyek én is átveszem az 576-ban, viszont megígértem asszonynak nem kezdem el nélküle, mert érdekli őt is :DD :DD

Ezen a season passon gondolkodom nagyon, megéri-e megvenni mellé most vagy várjak vele?!

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#1239) Ragnar_ válasza Vikthor (#1178) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#1241) Csapoati válasza Bad Pritt (#1234) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Itt a megoldás, én is 1280x1024-ben játszom. A profilomnál láthgató gépen minden maxra állítva 48-50 fps-em van és elég stabil, szóval nem rosszul optimalizált cucc ez.

orichalcos: Nemrég jöttem ki a Vaultból, de tényleg nagyon hangulatos, a tutorial meg a szokásos módon ötletesen vezette fel a sztorit. A grafika tényleg nem a legjobb, némelyik doboztextúra a F3-ban is így nézett ki kb. De nem gond, az összhatás bőven jó.

gyimger: Perk poszter is kell, hogy legyen a dobozban. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1242) gyimger


gyimger
őstag

Na, megjött! Zenei CD, perk poszter helyett pinup girl Nuka Cola poszter, bevásárlókocsi érme.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1243) djculture válasza Bad Pritt (#1234) üzenetére


djculture
félisten

Bemész a dokumentumok mappába ott a my games és a fallout 4 mappa. Abban megkeresed a fallout3prefs.ini-t, jegyzettömbbel megnyitod és a iSize W és a iSize H értékeket átírod a te monitorod felbontására , elmented.

(#1244) Csapoati válasza djculture (#1243) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jaja, meg az fps limitet is célszerű kiiktatni, nálam 37-38-ra lockolt valamiért. :F

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1245) gyimger válasza gyimger (#1242) üzenetére


gyimger
őstag

Jaj, tévedtem. A perk poszter a tokban van! ;) Az így már kettő. A zenei CD csodálatos ezzel az egész alakos Power Armorral, és kaptam hozzá egy ilyet is, gondolom csak emlékeztető, mert kód nincs rajta. :D

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1246) bLaCkDoGoNe válasza djculture (#1243) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tényleg fallout3prefs.ini a Fallout 4 preferences fájljának a neve? Ez picit vicces. :)

(#1247) Csapoati: :R

(#1245) gyimger: A zenei CD-n hány track van, és micsodaék? (OST vagy betétdalok?) Emiatt picit morcos is vagyok, hogy ezt nem tudták bepakolni a Pip-Boy Edition-be.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1247) Csapoati válasza bLaCkDoGoNe (#1246) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Neem, csak elírás. :)

gyimger: Igen, sajnos az csak reklám. Én a zenei cd helyett (úgysincs meghajtó most a gépemben) a bevásárlókocsi-érmét kértem, az elég jópofa és kulcstartónak is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1248) djculture válasza bLaCkDoGoNe (#1246) üzenetére


djculture
félisten

Ja elírtam, a hármas van az agyamban. Az ezerszer üti ezt a négyest :)

(#1249) duc


duc
aktív tag

Na, megjött az én példányom is, nuka poszter+perk poszter, cdgalaxistól rendeltem az ígért időben megérkezett. Lehetne már meló vége :)

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#1250) gyimger válasza bLaCkDoGoNe (#1246) üzenetére


gyimger
őstag

Ugye ez "válogatás a játék zenéiből", úgyhogy csak öt szám van rajta, amik a
Fallout 4 main theme
The Last Mariner
Honor & Steel
Rebuild, Renew
Liberty Lives

A hátulján egy Dogmeat, egy száradó vault suit és egy lézermuskéta van. :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.