Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) .OM. válasza Bad Pritt (#1600) üzenetére


.OM.
aktív tag

..a lámpáknak meg a többinek az áramot egyesével kell eljuttatni vezetéken, vagy van valami területre ható vagy házba bevezetés megoldás?
Az már megvan, hogy a víztisztítónak direktbe kell kötni, de a kisebb fogyasztók?

ex .Oldman.

(#1602) 4264adam válasza Bad Pritt (#1600) üzenetére


4264adam
veterán

Bocsi "circuitry" kellene azt hol találok?

(#1603) brumi1024 válasza .OM. (#1601) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem kell neki, elég ha torony közelében van, vagy házban csatlakozókat teszel kívülre a falra.

(#1604) Bad Pritt válasza 4264adam (#1602) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egy kolléga összeszedte már felsorolásszerűen mi hol található.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1605) nismoka


nismoka
addikt

Lopós kutyus. :C [link]

(#1606) 1m1s


1m1s
tag

[link]

Tényleg nem vágom, hogy hogy is lehet a junk-ból kinyerni a nyersanyagokat, help pls. :D

(#1607) brumi1024 válasza 1m1s (#1606) üzenetére


brumi1024
veterán

Automatikusan csinálja építkezéskor, teljesen felesleges manuálisan szétszedni. Az is mindegy, hogy nálad van-e, vagy a Workshopban, persze Workshopok közötti nyersanyagmozgatás manuálisan megy az elején. Egyébként magadhoz veszed, eldobálod az építési területen belül, építőmód és R alapbeállítások mellett a Scrap.

(#1608) 1m1s válasza brumi1024 (#1607) üzenetére


1m1s
tag

Akkor nekem valami bug lehet, vagy nem tudom.Én is így tudtam/gondoltam, de egy fegyverhez kellett csavar, és csak egyet mutatott hogy van, közben meg van fél tucat.Megpróbálom átvinni máshová, hátha úgy látja őket.
Köszi!

(#1609) csabsz13 válasza brumi1024 (#1607) üzenetére


csabsz13
aktív tag

mintha azt olvastam volna, hogy ha csak JUNK-ból szedi ki az alapanyagot automatikusan az építéshez a rendszer, akkor ha annak van olyan komponense, ami nem kell az adott építésnél, akkor az elveszik. ezért érdemesebb mindent szétszedni és úgy tárolni. erről jó lenne szerezni valami fix infót (vagy majd este kipróbálom és megnézem magamnak).

(#1608) 1m1s: a csavar az egy kicsit más ügy. ugyanis csak bizonyos PERK megszerzése után tudod te magad kinyerni eszközökből, ha jól tudom...
szóval alapból pl. egy fegyver ad neked wood-ot meg steel-t mondjuk. és ugyanaz a fegyver - ha megvan a megfelelő PERK - ad ezen kívül csavart is.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1610) warcat


warcat
veterán

Redditről Fallout 4 Tippek trükkök

EA: It's in the crate!

(#1611) Nissifer válasza Plazmacucci (#1547) üzenetére


Nissifer
tag

Plazmacucci: Az meg, hogy az első fél órába beleerőltetik a power armort meg a deathclaw harcot az szín tiszta bullshit.
Tökéletesen egyetértek veled, valahogy úgy érzem, nincs miért küzdenem. Az előző részekben nagyon szépen fel volt építve a vágyakozás keltés pszichológiailag. Játék harmadában csak sejtettük, hogy van power armor, utána már láttunk benne flangálni embereket, és jó időnek el kellett telni ahhoz, hogy nekünk is lehessen egy. Ugyanez volt a szörnyekkel, fegyverekkel is. Most nem érzem a játékban a hitchkoki feszültségkeltés dramaturgiáját. Nem érzem azt, hogy félnem kellene valamitől. Inkább olyan hangulat jellemzi a játékot, hogy nyugodtan mehetek bárhova, nem kell tartanom semmitől, egyfajta láthatatlan gondviselés jelenléte hatja át a játékot. Nincs értéke a dolgoknak. Az eddigi részekben (1,2, 3, NV) az tetszett, hogy egy sebezhető karakterrel indultunk, minimal felszereléssel, minimal képességekkel egy ismeretlen világban és jó időbe telt mire kitartó munkával apránként egyre többet és többet megismerhettünk a lehetőségekből, és a kezdeti szorongás helyét átvehette egyfajta kellemes magabiztosság. Ezzel szemben most úgy érzem, hogy gyökeres szemléletváltás történt. Készen kapunk mindent. A szerepjátékos fokozatosan fejlődésés, küzdelmes dramaturgia helyett mintha átment volna a játékmenet waltdisney féle családi filmek könnyed szórakoztatásának a világába. Az igazi kihívást jelentő szerepjátékos élményt feláldozták a popularitás oltárán. Miest kijön a creation engine, mod-ok segítségével vissza kell foglalnunk ezeket az értékeket. Maradjatok velünk, tartsatok ki még testvérek! War. War never changes... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1612) Puma K válasza Bad Pritt (#1600) üzenetére


Puma K
veterán

A turret-nek nekem sem kellett áram. Azok maguktól pöfögnek-működnek.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1613) csabsz13 válasza Puma K (#1612) üzenetére


csabsz13
aktív tag

azokat nem kell néha naftával ellátni? merthogy ugye pöfögnek. hm?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1614) duc válasza 4264adam (#1596) üzenetére


duc
aktív tag

Na várjál, nem circuitry amit szeretnél? Ja látom, de. Az meg a villanytűzhelyben szokott lenni (hot plate). Turretnek valóban nem kell a generátor.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#1615) Puma K válasza csabsz13 (#1613) üzenetére


Puma K
veterán

Én leraktam egy generátort, és 2 ilyen turret-et, de nem kellett összekötnöm kábellel.

Szerintem végelen "jóindulattal" működik :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1616) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

A statok 10 fölé mehetnek a játékban? Pl. erőt max 8-ig húznám ha ruha úgyis felviszi 10-re és hasonlók :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1617) brumi1024 válasza csabsz13 (#1609) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezt a mítoszt megcáfolták redditen illetve én is próbáltam. Nem kell egyesével szétszedni. A fenti tippek és trükkök is írja ezt.

A tornyos témára: a laser turretekhez és a spotlighthoz kell generátor, a többiben van beépített.

(#1610) warcat: "Pickpocket enemies with power armor to steal their Fusion Cores, this will cause them to leave the armor, and you can steal the frame"

Ez mennyire szemét dolog. ;] Ellopod a lényegét, hogy ellophasd a többit.

[ Szerkesztve ]

(#1618) csabsz13 válasza brumi1024 (#1617) üzenetére


csabsz13
aktív tag

na, akkor helyes. nem szabad pazarolni a posztnukleáris világban. kevés ám a nyersanyag! :)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1619) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Egy nagyon jó kis írás, kimaxolt karizmás és szerencsés karakterrel :C
[link] (angol)

Közben megtaláltam, "normál esetben" csak bobble-head-del lehet 10 fölé menni statokkal, de a ruhák simán fölé is vihetik amíg hordod őket
[link]

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1620) brumi1024 válasza HornedReaper (#1619) üzenetére


brumi1024
veterán

Az írás elég jó. :DDD

(#1621) warcat válasza HornedReaper (#1616) üzenetére


warcat
veterán

Lehet 10 fölé menni, pont a pipboy szobrocskákkal.

Amúgy bár van egy ilyen érzés a játékban,hogy könnyű fegyvert stb szerezni (fatboy a hulladéktelepen)
azért vegyétek figyelembe,hogy ezek a fapados verziók.
A legendary cuccokon van egy különleges effekt és emellett még teljesen moddolhatóak!
Aki elfelejtette volna,gameplay menüben állítható a nehézség,ez azonnal dinamikusan skáláz mindent,magasabb fokozaton több legendary ellenfél jelenik meg(legendary fegyót dobnak ahogy jeleztem).Ha ennél is nehezebb kell,majd lesznek modok.

Az ikonikus településekkel kapcsolatban meg ez teljesen rajtad múlik,a korábbi részekhez képest hihetetlen mértékben megváltoztathatjuk a világot - ha rászánod az időt.
Van ez a viszonylag lakatlan,romos pusztaság, ebből virágzó településeket hozhatsz létre,amik teljesen a tieid hiszen a két kezeddel építed fel.
A víztisztító gyártja neked is a tiszta vizet,nyersanyagokat termelnek neked és boltokat is nyithatsz,amik egyrészt pénzt hoznak neked,másrészt vándorkereskedőket vonzanak,akiknél szintén vannak legendary cuccok.

Várjatok szerintem az ítélezéssel,ha elég időt beletolsz,egy felvirágzó államocska ura lehetsz ha beleéled magad :)

EA: It's in the crate!

(#1622) BloodDrunker


BloodDrunker
csendes tag

Nem értem mi ez a nagy AMD lejárató kampány jelenleg, teljesen jól fut rajtuk is a játék.
I5-6400
R9-380 4GB
8GB DDR4Ram
WIn 10 op rendszer.

All ultra beállításokkal 50-60FPS között mozog.
Ami érdekes,hogy 1.5GB videó memóriát alig esz meg.

Ami a grafikát illeti szerintem így 2015ben csúnya, főleg a karakterek kidolgozottságára gondolok.
Játékmenetről még nem írok semmit de nagyon jónak tűnik,simán lehet év játéka.

Eddig egy text buggal találkoztam a játék elejénAmikor a robbanás pillanatában megyünk le lifttel a piros inges úriembert ha bizonyos szögből nézzük eltünik,vagyis ott van de átlátszó,igazából jelentéktelen remélem komolyabb dolgok nem jönnek elő

[ Szerkesztve ]

(#1623) bLaCkDoGoNe válasza warcat (#1621) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Az ikonikus településekkel kapcsolatban meg ez teljesen rajtad múlik,a korábbi részekhez képest hihetetlen mértékben megváltoztathatjuk a világot - ha rászánod az időt.
Van ez a viszonylag lakatlan,romos pusztaság, ebből virágzó településeket hozhatsz létre,amik teljesen a tieid hiszen a két kezeddel építed fel.
A víztisztító gyártja neked is a tiszta vizet,nyersanyagokat termelnek neked és boltokat is nyithatsz,amik egyrészt pénzt hoznak neked,másrészt vándorkereskedőket vonzanak,akiknél szintén vannak legendary cuccok.
Várjatok szerintem az ítélezéssel,ha elég időt beletolsz,egy felvirágzó államocska ura lehetsz ha beleéled magad"

Mivaaaan? Nehogy már nekem kelljen összelegózni egy Little Lamplight-ot vagy egy Paradise Falls-t. :F Ezt a megjegyzésedet nem tudom hova tenni, szerintem totálisan félreértetted, amiről ezzel kapcsolatban szó volt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1624) Ptech


Ptech
őstag

Vannak olyan Bethesdás régivágású bugok ami feldobják a játékélményt.
PL most történt: fast travel egy Vaulthoz; épp hogy betölt, egy pittyegést hallok. Éééérdekes, pont olyan mint az aknák hangja. Marha nagy robbanás. Ja mert az is. Kb esélyem nem volt semmit csinálni, egy másodpercen belül már hulla voltam. :DDD

(#1628) Viper26


Viper26
nagyúr

Nincs elég élelem nálam az elején az ültetéshez...szarni rá, és menjek tovább, ha lesz akkor meg majd befejezem? :F

Pixel 7 | FR955

(#1629) Sonja


Sonja
veterán

Fallout 4 store money glitch

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1630) Honzi válasza Sonja (#1629) üzenetére


Honzi
senior tag

Csak szerintem nincs értelme ennek?
Ha annyira kell akkor csak be írod consolba a parancsot és kész. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1631) nyic19


nyic19
tag

Szerintetek elfut ezen? i3-3217U, Vga Geforce 710M és 12GB ram

(#1632) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végre élvezhetővé tettem a játékot.

Első nap eléggé felhúztam magam rajta milyen rosszul futott. Aztán némi google-zás és utánaolvasás után sikerült úgy tweekelnem az ini-t, hogy kifogástalan lett a játék.

Először borzasztóan futott, fps droppok, és az a szörnyű egér smoothing. 30fps lock mellett a procim 40%át használta a játék ezért nem volt stabil az fps-em sem. Aztán fps unlock után már tökéletes. Ultrán 50-70fps, és az egér is tökéletes most már. Némi fov állítgatás és kész is voltam.

Játszottam is vele egy keveset. Nem rossz, bár nem vagyok fallout fan. Első két részt szerettem, de a harmadik eléggé kimaradt nekem.

Most épp vizet kellene csinálnom a srácoknak, de egy elem hiányzik. Hihetetlen mennyit kell lootolni ebben a játékban :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1633) gyimger


gyimger
őstag

A településekről reggel leírtam a véleményem, de most látom, volt szó a fegyverekről. Az előző részben jól felpumpáltam a Guns skillt, ami itt nincs. Egy 18 DMG-s fegyverrel miért kell legalább hat lövés egy Óriás légynek, hogy kimúljon? Oké, fejlesszek fegyvert... De egy 10mm-es pisztolynak egy légy nem kellene, hogy gondot okozzon. Erre perket se látok.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1634) Csapoati válasza gyimger (#1633) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Agility ér Perception alatt vannak a fegyveres perkek, pl. a Rifleman.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1635) Plazmacucci válasza .LnB (#1632) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na oszd meg a titkot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1636) brumi1024 válasza Sonja (#1629) üzenetére


brumi1024
veterán

Addig-addig szórakoztam korábban az ammokkal a boltban, hogy magamtól észrevettem ezt a glitchet. :DDD

Más, az előrendelős sztorihoz: nekem ma jött meg a keddre ígért előrendelt csomag. Azt hiszem ezek után is maradok az online beszerzésnél. :U

(#1637) Puma K


Puma K
veterán

Kb másfél óra játék után:

Csak érdekességként.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1638) 1m1s


1m1s
tag

Perkek újraosztására van amúgy lehetőség?

(#1639) Nissifer válasza nyic19 (#1631) üzenetére


Nissifer
tag

Becslésem alapján a videókártyád miatt medium beállítással 7-10 FPS lesz 1366x768-as felbontásban. A processzorod szintén 100%-on fog járni, mert 35%-nyi teljesítmény még hiányzik. Alacsony beállításon, ha lekapcsolgatsz mindent, akkor értelemszerűen lényegesen nagyobb lesz az FPS.

(#1640) brumi1024 válasza 1m1s (#1638) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudtommal nincs, legalábbis a Google ezt dobta válaszul, de elvileg nem is kell, türelemmel minden kimaxolható.

(#1641) nyic19 válasza Nissifer (#1639) üzenetére


nyic19
tag

Szóval akkor felejtős. Köszi.

(#1642) .LnB válasza Plazmacucci (#1635) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Titok az nincs.

[link]

Itt minden beállítás megtalálható, le van írva mit kell szerkeszteni.

Annyi, hogy én a dokumentumokban és a játék mappájában lévő ini-t is írásvédetté tettem a szerkesztés után.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1643) HaaS válasza nyic19 (#1641) üzenetére


HaaS
addikt

Ajánlom a figyelmedbe c3pp hozzászólásait, #1302, #1396.
Az én laptopom is hasonló... megy.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#1644) Dtomka


Dtomka
veterán

Ez a játék nagyon...ott van. Én még az elején tartok sztem....most tértünk vissza a városba...
Van 1 páncélruhám, de sajnos no power üzenetet dob és nagyon lassan lehet benne közlekedni.
Közben fejlesztem a "városomat" :).
Tetszik, hogy szinte mindent lehet mozgatni rendezni. Sok dologra mg nem jöttem rá, de csak idő kérdése.
a többi résszel még sohasem játszottam, de ez nagyon szép gém lett.

(#1645) Puma K válasza Dtomka (#1644) üzenetére


Puma K
veterán

Ez kell neked: fusion core

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1646) Ryder62


Ryder62
őstag

Hi

Lenne pár kérdésem. Ha dobozos játékot veszem meg, akkor abban van egy kulcs, meg a lemez, és elég a kódot beírni Steambe (hozzáadni) és már meg is jelenik a könyvtárban mintha Steamen vettem volna meg?

Pontosan hány gigát tölt le?

Season Pass az összes DLC-t takarja? Egyesével is meglehet őket venni?

(#1647) brumi1024 válasza Ryder62 (#1646) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, 24 és igen-igen.

(#1648) Fitzgerald válasza nyic19 (#1641) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A GPU lesz neki kevés. Nekem GT740-em van, azzal - meg egy rakás ini tweakkel - játszható, egy darabig. Odakint akár 50-55 is lehet az fps a játék elején. Nagyobb településekre érve (Lexington, Diamond City) ez hirtelen 24-35-re esik. Ha felbukkan pár enemy ilyen helyszíneken és elkezdődik a harc, ezekből az értékekből máris lejön 6-8-10 fps. 17 körül volt nekem eddig a legalja egy lexingtoni, ghoulokkal való összecsapás során.
A hidegzuhany pedig épületen belül jön: teljesen más a világítás, a kikapcsolhatatlan por-füst effektel együtt pedig megeszi a gépet. 22-26 fps-ről indul, akár 15-17-ig is eshet. Úgyhogy én abba is hagytam a játékot, amíg lesz vagy hivatalos fix a framedropra, vagy valamilyen, a Witcher 3 Hunter's konfigjához hasonló cucc, amivel majd tényleg mindent ki-be lehet kapcsolgatni. Szerintem 1-2 héten belül lesz megoldás.

(#1649) omikron23


omikron23
senior tag

Udv mindenkinek!

Nekem egyenlore csak egy Fallout 4 Vault Dweller's Survival Guide-ot sikerult beszerezni a helyi "ABC"-bol... :D

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#1650) HaaS válasza Fitzgerald (#1648) üzenetére


HaaS
addikt

Kösz az infót, akkor megnézem a nagyobb városokat én is:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.