Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1502) LÁZ


LÁZ
addikt

jó játékot mindenkinek, én még várok a sajátomra, mert game.co.uk-s /fémdoboz-booblehead-képeslapok/, az itthoni pipboy CE-t meg feldobtam ebay-re..

ps. majd valószinű rendelek decemberben egy normál kiadású ArtBook-ot is.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#1503) #96349952


#96349952
törölt tag

Hát ez rohadt jó volt. Elkezdtem csak úgy, ad hoc módon barangolni a vidéken, odatévedtem valami gyorsforgalmi út maradványaihoz. Mellette volt egy kunyhó, a kutya már jelezte is, hogy ez bizony ellenség. (Telepata a lelkem, olvas a figurák gondolataiban, így ismeri meg a szándékaikat.) Na mondom, nagy arcom volt a Power Armorban, adjunk a köcsögnek. Erre kimászik egy két méter magas brutál állat, szerintem egy szupermutáns lehetett a hangja alapján, mert nem volt időm rendesen megfigyelni. Csak annyit hallottam, hogy „ha-ha, combat!”, aztán rohadt nagy robbanás és darabokban feküdtem a földön… :D És ebben a pillanatban feljött egy archi, hogy teljesítettem a Touchdown kitételt. :D

(#1505) mukibuci válasza #96349952 (#1503) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nekem is megvan már az az achi, bár én máshol szereztem :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1506) davidsone


davidsone
addikt

ez nekem elsőre sok(k) :Y Iszonyat összetett cucc ez látszik h cod-on "cserepedtem" fel ;]

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1507) Bad Pritt válasza mukibuci (#1505) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szintén zenész, a Fat Man-es forma annihilált rövid úton. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1508) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jelentem a Vsync ki van kapcsolva, de nem megy 40fps fölé. Azt meg le sem merem írni hány fps ha egyszerre 6-8 ellenség rohangál :DDD Radeon 270 oc.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1509) davidsone válasza Plazmacucci (#1508) üzenetére


davidsone
addikt

amd-én ennyire szar?! 970 en vsync-el 75% körül használja a vga-t és ~60FPS majdnem mindig...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1510) oneal1 válasza davidsone (#1509) üzenetére


oneal1
senior tag

270OC-t azért ne hasonlísd a 970 hez :)

(#1511) davidsone válasza oneal1 (#1510) üzenetére


davidsone
addikt

akkor 290X tapasztalat? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1512) Csapoati válasza Plazmacucci (#1508) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért az FHD-ben nem is olyan rossz. Én ma cseréltem monitort, és ezen a felbontáson pápá 50-70 fps, hello 40-50, beltérben néhol 30-35 (ugyanolyan beállítások mellett persze). GTX 950 és i5-3550.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1513) frame>24 válasza sittes79 (#1387) üzenetére


frame>24
addikt

Én röhögve megvettem a pécsi Media Marktban most, 12k HUFért, ami lol. "Mert hüyle azért nem vagyok." ;]

Anno szoptam valami regionális verzióval a FO3-at tekintve (patchelésnél speckó installer kellett a csehektől), de ez Steam-kötött, szóval elvileg mindegy... (ugye?)

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#1514) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Mindjárt az indításnál gondjaim akadtak, ugyanis ha kiveszem a windowed mode elől a pipát, akkor nincs kiválasztható felbontás, így 800*600-ban indul a játék.
Mit lehet ezzel kezdeni? 21:9-es monitorom van.

Üdv:
S

(#1515) oneal1 válasza davidsone (#1511) üzenetére


oneal1
senior tag

:)

én 290 -el nyomom, nem sokkal lassabb mint az X-es tesója.

minden maxon van, élsimítástól elkezdve a kutya tökéig :D

50 a legkevesebb fps-ben amit látok amúgy 60 megvan szinte végig

(#1516) davidsone válasza oneal1 (#1515) üzenetére


davidsone
addikt

ennyi akkor hiába sírnak itt amd-én is tolható...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1517) Scholes9


Scholes9
nagyúr

2k-ban egy 3,5-ös Pentiumon 2 gb-os GTX 960-al mire számítsak? :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1518) gk004 válasza Scholes9 (#1517) üzenetére


gk004
tag

Szerintem kb 30 FPS meglesz.

CMDR Blian

(#1519) oneal1 válasza davidsone (#1516) üzenetére


oneal1
senior tag

simán! főleg úgy hogy semmit nem állítottam, magától lőtt be mindent

(#1520) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Akik már kicsit belelendültek a játékmenetbe. Sokat veszítek vele / nem fogom érteni, ha egyik korábbi Fallout játékkal sem játszottam még? Kipróbálnám, de így nem tudom érdemes-e nekikezdenem.

(#1521) Csapoati válasza r3dsnake (#1520) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem nem vesztesz sokat vele, max annyi, hogy bizonyos dolgok nem lesznek ismerősek, illetve bele kell tnaulni a harcba meg az egész világba.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1522) gk004 válasza r3dsnake (#1520) üzenetére


gk004
tag

Majd ha végigjátszottad, és tetszett, akkor bepótolod. Tuti :))

[ Szerkesztve ]

CMDR Blian

(#1523) davidsone válasza r3dsnake (#1520) üzenetére


davidsone
addikt

én is most próbálom először elragadó egy atmoszférája van de durván bele kell tanulni ez nem egy cső fps agyatlan lövölde iszonyat összetett cucc...

... még azt sem tudom eldönteni controllerrel v bill+egérrel toljam néha úgy érzem mindkettővel kéne :K

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1524) oneal1 válasza r3dsnake (#1520) üzenetére


oneal1
senior tag

a korábbi részekről magam sem tudom hogy miért de lemaradtam, semmi hátrányát nem érzem, nyilván sokkal több mindent tudnék, ismernék, ha végig nyomtam volna az előző részeket, de így ismeretlenül is totál magába szív a játék!

(#1525) #96349952 válasza oneal1 (#1524) üzenetére


#96349952
törölt tag

Azért a Fallout 3-at meg a New Vegast is kipörgetném a helyedben, gigantikus játékélményt adnak. A F3 után én totál kiüresedtem játékügyileg, azóta sem érdekel egy FPS sem, meg semmi, utána már csak az aktuális Far Cry részek tudtak megfogni, meg most ez. Semmi más. Ja, oké, a CARS, de az tök más kategória. A F3 a 10/10-es játék nálam, semmi nem tudta überelni. (Szerintem a 4 sem fogja, így, két óra játékidő után, bár még nagyon az elején vagyok. de hangulatban a 3-hoz ez sincs sehol.)

(#1526) micafighter válasza TSanya (#1514) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Kettő módon tudod megoldani:

A) config fájlban turkálsz és módositod a megfelelő értékeket manuálisan

B) Nexusmod a barátod, hivd segitségül! Ezt tedd fel: Fallout 4 Configuration Tool - By Bilago. Futtatod, resolutionnál kipipálod hogy enable selection és tetszőleges értéket irhatsz be, hogy milyen felbontáson szeretnél játszani.

Ilyen beállitások mellett tökéletesen tudok játszani a gagyi 4:3-as monitoromon teljes képernyős módban, 1280x1024ben. ;)

(#1527) Csapoati válasza micafighter (#1526) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nana, az 5:4, nem 4:3. :P Sajnos előbb-utóbb a csere lesz a megoldás. Én is szerettem a Belineámat, de eljött a váltás ideje. Totál más élmény így nagyobban és szélesvásznon tolni a játékot. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1528) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Tudnátok segíteni az alapoknál, mit mivel kezdek, hova menjek, milyen tippek vannak az elején. Ott járok, hogy a kalapos lézeres után elmegyek egy kis házhoz ahol egy ürge alszik akkor segít ha előtte kinyírom a város elején található zargató raidereket. mire a kint lévőket leszedem bent még többen vannak persze semmi esélyem nincs, valami jó tanács, előtte gyűjtögetnem kellene?

(#1529) micafighter válasza Csapoati (#1527) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van itt 5:4 meg 4:3 is, csak olyan nincs ami kéne :D Megrendeltem a hétvégén már egy ASUS VC239H-t VESA álvánnyal és profi kalibrálással az oázistól, de sajnos le kellett mondanom a rendelést mert nem tudom átvenni, és közben eszembe jutott az is hogy nem lett volna a legjobb ötlet igy holiday sale / hálaadás / black friday előtt eltapsolni ~80k-t :DDD

(#1530) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Na megvolt az első 2 óra játék. Első benyomásra remek, grafikát adatlapomon szereplő konfiggal jó medium graffon élvezhetően lehet tolni 1600x900-ban (beltér folyamatos 60 FPS, kültér változó van hogy 49 FPS, van hogy csak 23).

A karakteralkotás az valami parádés, tutorial kveszt rendben, bár szerintem az F3-é jobb volt. Van egy durva "merremenjek" érzésem is, amit a Skyrim óta nem érzetem kb. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1531) Fitzgerald válasza 4264adam (#1528) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Karakteralkotásnál olvass el mindent, a játék legfontosabb része. Döntsd el, hogy milyen karaktert szeretnél. Erős akarsz lenni vagy okos, esetleg kicsit mindkettő. Szerepjátékként akarod játszani a játékot, vagy akciójátékként. Esetleg akció-szerepjátékként.
Ezek alapján oszd el a pontokat.
Tanulmányozd a Pip-Boyt, a fegyverek/páncélok tulajdonságait. Kezdőként a VATS használata erősen ajánlott. Kraftolással én addig nem is nagyon foglalkoznék, amíg az alapvető játékmechanizmusokkal nem vagyok tisztában. A játéknak ez a része még a rutinos Falloutosok számára is újdonság.

(#1532) tttzshd


tttzshd
tag

van ilyen hogy "tag for search" a cuccoknál az hogy működik ? hogy találom meg amit kell ?

(#1533) r3dsnake válasza Kareszovics (#1530) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én ultrán tolom, de remek grafikával nem találkoztam.

(#1534) csabsz13 válasza tttzshd (#1532) üzenetére


csabsz13
aktív tag

az annyit csinál, hogy ha valamit megjelölsz keresettként (tag for search), akkor ha az a valami szembe jön egy ládában, ellenség kifosztásnál, szekrényben stb., a neve mellett ott lesz egy kis nagyítós ikon. erről tudod, hogy az kell neked.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1535) Elmör


Elmör
senior tag

Hello,

Nem kezdtem még el a játékot (épp töltődik lefelé steamről), csak ma tudtam hozzájutni, mivel nem voltam itthon, ahol voltam ott meg nem volt pc-m, szóval Pip-boy editiont rendeltem meg, a gond csak ott kezdődött, hogy meg is jött, bárcsak ne tette volna.
Esetleg egy lenyitható összefoglalóra gondolt már valaki, ahová be lehetne tenni a tippeket, okosságokat? Pl. hogy a Pip boy-ba mely telefonok jók és mik nem férnek bele, mint pl a Lenovo Vibe X2. Pedig 5" mobil, de épp nem megy bele, úgyhogy király. Mondjuk én a méretnél a kijelzőre gondoltam, tehát olvasva, hogy 5.1"-ig jók bele úgy éreztem jó választás lesz ez a teló, de maga a telefon 5.5", itt lehet a bökkenő. Aztán belepróbáltam kisebb telókat is, LG L3-ast, de ez túl vastag, ahogy valami Samsung is feszíti a lezáró műanyag fedelet. Egyébként gagyi kínai cucc a PB, könnyen törnek a gombok és gondolom azért esett a választás erre a műanyagra, hogy ne legyen túl nehéz a kéznek, de így sem hiszem, hogy hordanám többet 20 percnél, telefon nélkül felpróbálva is van akkora súlya, hogy nem tudom elképzelni, hogy próbálok WSAD-zni és közben fent van gond nélkül a kezemen.
A játék már remélem holnap délután jobb lesz.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1536) csabsz13


csabsz13
aktív tag

egy kis segítség (youtube videó) az építéshez, nekem újdonság volt:
How to Build Huge Buildings in Fallout 4 by IGN

sajnos úgy néz ki, hogy sokat kell szemmértékezni ha mondjuk több emeletet szeretnénk egymásra építeni...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1537) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

10 óra után némi kritikával illetném a játékot: túl sok a harmadik részből csent ötlet, pl. questeknél, kevés szám megy a rádióban, a szuper mutánsok harmatgyengék és lehet csak én vagyok ezzel így, de nincs olyan ikonikus landmark eddig, mint a harmadikban Megaton, Tenpenny vagy Rivet város. Ezektől meg még pár apróságtól függetlenül elképesztően élvezetes játék, egyszerűen játszatja magát, a tűzharc sokkal jobb, mint a korábbi játékokban, a ruházat végtagok szerinti szétszedése jó ötlet volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1538) kmisi99


kmisi99
addikt

Remélem hamar jön egy AMD driver, de így is nagyon jól optimalizált. Laptopon 6770m vga val 2 magos i5 el ultra low on 25-40fps van helyszíntől függően. Pedig manapság már egy asztali 6770 is légypiszok kategória. :Y

[ Szerkesztve ]

(#1539) warcat


warcat
veterán

Ehh azért a sok játék közepette érdemes felnézni pl fallout 4 redditre.
Lehet végtelen mennyiségű adhesivet termelni a kertben :)
PSA: There is an unlimited, renewable source of home-grown adhesive

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1540) brumi1024 válasza csabsz13 (#1536) üzenetére


brumi1024
veterán

És sajnos bele lehet futni a size limitbe, pedig csak körbe akartam keríteni egy "kis" települést. :DDD

(#1541) Ptech válasza csabsz13 (#1536) üzenetére


Ptech
őstag

Én a Red Rocket-hez állítottam egy lépcsőt, a tető lapos részére pont felfér egy nagy előre legyártott fémházikó. A rakétát meg körbevettem lécspőkkel, most van egy kilátótornyom is :D

(#1542) csabsz13 válasza Ptech (#1541) üzenetére


csabsz13
aktív tag

én is tervezem, hogy megnézem milyen magasra lehet egymásra pakolni lépcsőket, egy szuper kilátót akarok csinálni! ;]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1543) tetris


tetris
tag

Nekem csak annyi bajom van a játékkal, hogy a carry weight capacity rohadtul kevés bármire is, erősen hajlok afelé, hogy haxoljak magamnak egy kis bónuszt konzolból...

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#1544) Ptech válasza tetris (#1543) üzenetére


Ptech
őstag

Followernek tudsz átadni dolgokat mondjuk, úgy már nem annyira kevés.

Én aztán minden szart összeszedek, de ki lehet jönni ha csak az értékesebb cuccokat szeded fel.

(#1545) gyimger válasza Bad Pritt (#1537) üzenetére


gyimger
őstag

Eddig ez a bajom nekem is. Oké, hogy van egy tucat telkem, de nincs se egy Dave köztársasága, se egy Kis Lámpafény, se egy Arefu vagy Szürkeárok. Igaz, eddig csak el-elmentem az épületek/"települések" mellett, hogy elérjek a célomhoz, de az eddig látott városokban (Diamond City kivételével) mindben 2-3 ember van és arra vár, hogy náluk kertészkedjek. Kellenének a kis sztorik, a kis jelöletlen küldetések, a rejtett poénok.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1546) Phobion válasza csabsz13 (#1536) üzenetére


Phobion
őstag

óóó, hogy erre miért nem gondoltam, nagyon köszi, hogy linkelted, így már könnyű lesz, még diamond city-be se jutottem el, de már 7 órám van a játékba, abból 6 építés :DD így már végre lesz egy normális házam :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#1547) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most, hogy elértem Diamond Citybe kicsit felpörögtek az események, de olyan szinten primitív a sztori vezetés, hogy el sem akarom hinni, hogy Bethesda játék. Az előző részekben zseniálisan megírt komplex párbeszédek voltak, ez nekem innen hiányzik. Teljesen olyan az érzés, mint mikor a Dragon Age Origins után elkezdtem a második részt játszani. Bocsi, de ezen is látszik, hogy nyitnak a nagy közönség felé, ezért butul a játék, már nem a glorious pc masterrace a célközönség hanem a...
A játék önmagában nem rossz, de ha mondjuk összehasonlítjuk az előző részekkel akkor akaratlanul is hiányérzetünk támad.

Az meg, hogy az első fél órába beleerőltetik a power armort meg a deathclaw harcot az szín tiszta bullshit. Ja, üljön fel a paraszt a hypera meg lássa mekkora epic a játék... Meg egy rövid küldetés után csatlakozzunk akárkihez.... Ennek nem így kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1548) Vikthor válasza Plazmacucci (#1547) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azok voltak az idők, mikora power armort ki kellett "érdemelni" hosszú küldi sorozat jutalmaként pl.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1549) Plazmacucci válasza Vikthor (#1548) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A tévedés jogát fenntartom, lehet én öregedek, már és nem tudom követni a trendeket. :DDD Úgy érzem a szerepjáték dolgok is háttérbe szorultak. A skilleknek nincs nagy jelentőségük, ha egyesen marad valamelyik akkor is lehet boldogulni. Meg 20-as szintre ki lehet maxolni az összes SPECIAL-t. Érdekes. Ne értsetek félre, a játék még így is jobb mint az évente megjelenő rengeteg tucatszar. Érdemes volt megvenni, csak hát na... Nem ezt várta az ember.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1550) nubreed válasza davidsone (#1506) üzenetére


nubreed
veterán

Örülünk, hogy egy újabb személyt köszönthetünk benned, aki lejött a szennyről... Egy valódi Fallout -os a COD -t és társait bottal sem piszkálná meg. Csak vissza ne ess! :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.