Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Ptech válasza Plazmacucci (#199) üzenetére


Ptech
őstag

Póló? Hol adnak pólót hozzá? Mert akkor megyek csövelni én is oda :)

Keresek a neten de céges filter miatt ilyen témájú oldalakat nem tudok megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#202) bLaCkDoGoNe válasza Ptech (#201) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Konzolok Szervizében meg a Konzolvilágban is pl. (más-más mintával; Konzolvilág: Vault Boy Head, Konzolok Szervize: Vault 111) de anno az 576 is azzal akarta kiszúrni azoknak a szemét, akiknek nem jutott Pip-boy Edition előrendelésben.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#203) Ptech válasza bLaCkDoGoNe (#202) üzenetére


Ptech
őstag

Köszi az infót, a Konzolok Szervize nálam kuka, ott biztos nem hagyok egy forintot sem, akkor már inkább rendelek öt pólót.
A Pip boy edition jópofa lett volna amúgy, de lebeszéltem magam róla, inkábbb majd veszek egy F4 posztert meg a Mini Nuke-os F1-F3 kiadást a webshopból.

(#204) Plazmacucci válasza Ptech (#201) üzenetére


Plazmacucci
félisten

576, Allee. A készlet erejéig és csak megjelenés napján. GOndolom van 10db.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#205) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

A bolti változat Steam-es lesz?

(#206) gyimger válasza Franklin (#205) üzenetére


gyimger
őstag

A New Vegas már az volt, nem kizárt, hogy ez is az lesz. Remélem, hogy 9-e hétfőn már kézhez kapjuk.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#207) csabsz13 válasza Franklin (#205) üzenetére


csabsz13
aktív tag

igen, már lehet előrendelni STEAM-en is. vagy arra gondolsz, hogy a dobozos az STEAM-en aktiválandó lesz-e?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#208) Franklin válasza csabsz13 (#207) üzenetére


Franklin
addikt

Igen, a dobozosra gondolok. Remélem Steam-es lesz, mert nincs optikai meghajtóm :-)

(#209) Ryder62 válasza Franklin (#208) üzenetére


Ryder62
őstag

Úgy lesz mint a Skyrimnél. Ha dobozosat veszel, a hátoldalán ott lesz a felirat, hogy a játékhoz net kapcsolat és Steam account szükséges. Gondolom lesz kód is, amivel aktiválod és eldöntheted hogy Steamről húzod le vagy optikairól telepíted.

(#210) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon remélem nem lesz kötve semmilyen köztes platformhoz. Az ilyen olyan sztím meg oridzsin meg szirszaroktól szálkás agyf@szt kapok :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#211) Franklin válasza bitpork (#210) üzenetére


Franklin
addikt

Rossz hírem van... olvasd el az előző hsz-t :-)

(#212) frem1790 válasza bitpork (#210) üzenetére


frem1790
tag

A Steam még csak hagyján, annál offline is játszhatsz. De például ami a GTA 4 - nél van: na az a szálkás agyf@asz! :(

[ Szerkesztve ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#213) bitpork válasza Franklin (#211) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Várj különítsünk el két dolgot. A kód aktiválása egy kérdés, de ne kelljen neki aktív kliens. Akkor inkább lebűnözöm! Hajlandó vagyok kifizetni a 60$-t, még akkor is ha irgalmatlanul soknak tartom, de ha már fizetek, nem akarok korlátozásokat ezen a téren.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#214) Franklin válasza bitpork (#213) üzenetére


Franklin
addikt

Ja hogy te állandó online kapcsolatra gondolsz?

Az nem hiszem, hogy lesz benne.

(#215) bitpork válasza Franklin (#214) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem, nem arra gondolok. Hanem arra, hogy ne kelljen már feltelepítenem egy 3 party-tól származó valamit a gépemre ha aktiválni akarom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#216) csabsz13 válasza bitpork (#215) üzenetére


csabsz13
aktív tag

szerintem a steam csak lehetőség lesz fizikai adathordozón vásárolt PC-s/PS-s játék esetén.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#217) Ptech válasza bitpork (#215) üzenetére


Ptech
őstag

Én mondjuk örülök a Steamnek, nincs is ODD a gépemben.
Lehet hogy csak megveszem a dobozost, ki sem bontom csak a polcra rakom és letöltöm a virágbolti verziót.

(#218) bitpork válasza Ptech (#217) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem van mert a kocsi gyári hifije nem esmeri még a hdd -kezelést :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#219) Ryder62 válasza Ptech (#217) üzenetére


Ryder62
őstag

Na, annak aztán sok értelme van.

(#220) Ptech válasza Ryder62 (#219) üzenetére


Ptech
őstag

Talán több mint fórumokon beszólogatni :P

(#221) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#222) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Charisma

Live-Die-Respawn

(#223) vvega30 válasza oriic (#222) üzenetére


vvega30
senior tag

Eddig hagytam, hogy arcon nyaljon egy medve, de kezdek parázni:(

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#224) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#225) bitpork válasza oriic (#224) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pc kulcs-kulcs-kulcs ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#226) bLaCkDoGoNe válasza oriic (#224) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Valami észlény már adott is rá egy csillagot... :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#227) Chabe89 válasza bitpork (#225) üzenetére


Chabe89
addikt

Hosszú hónap elé nézünk. :DDD

(#228) oriic válasza bLaCkDoGoNe (#226) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neménvótam. :D

Amúgy bejelentették a Fallout 4-es Xbox One-t is.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#229) bitpork válasza Chabe89 (#227) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hónap? HÓNAAAAP?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#230) bLaCkDoGoNe válasza oriic (#228) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem, mer' énvótam! Megvettem, oszt' sehun a játék, tiszta átverés ez az egész! :D
(Csakviccöltem.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#231) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Gondoltam Fallout Shelterezés mellett nekiállok az elaggott Fallout 3-nak már sokadszorra az elmúlt 7 évben, de ennyi év után már nem igazán köt le. Kijöttem a vaultból, oszt ennyi.
Rájöttem mi hiányzik: mai szemmel nézve nem él igazán a világ.
Remélem hogy a 4-ben sem csak a vándorló karavánok, meg a raider assaultok jelentik majd az életet, hanem tényleg lesznek végre élő, mozgó npc-k rendes napi rutinnal, az eddiginél komplexebb szociális interakció, meg irtózatos mennyiségű lore.
Ugye annak idején az Oblivion fejlesztése során kísérleteztek a végül a játékban látottnál jóval komolyabb, komplexebb AI-val a fejlesztők, csak hát nem igazán működött a dolog (lemészárolták egymást az NPC-k, halmokban álltak a hullák a városokban, stb.)
10 év alatt csak fejlődött annyit ez a terület, hogy talán lehet végre komolyabban vehető AI-t tenni a játékokba.
Nyilván nem azt várom azért hogy annyi meló legyen benne mint a GTA V-ben (ami egyébként egyedülálló ilyen szempontból, egyetlen játékban sincs olyan irtózatos mennyiségű meló, mint abban), de azért szeretnék elveszni a világban....

(#232) GypsFulvus2 válasza Fitzgerald (#231) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Volt egy mod, sajnos már nem emlékszem a nevére, ami az Oblihoz hasonló Radiant AI-t tett a Fallout 3-ba. Na ott aztán volt kavarás; egyszer hallottam egy iszonyatos robbanást, mondom mi a fene van, felrobbant Megaton?? Aztán kiderült, hogy a Super Duper Mart-nál bandaháború tört ki, és Fatmannal zúzták egymást a bácsik meg nénik. :D Tényleg jó lenne egy jó AI, meg a New Vegas-ban látottakhoz hasonló Hardcore mód (amit amúgy szintén F3 modokból vettek át, nagyon helyesen).

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#233) Plazmacucci válasza Fitzgerald (#231) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így első blikkre azt mondanám nem lesz okosabb a rutin mint skyrimben. De ne legyen igazam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#234) Thodeus válasza GypsFulvus2 (#232) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Hardcore módot én is remélem, hogy tesznek bele.

(#235) gyimger válasza GypsFulvus2 (#232) üzenetére


gyimger
őstag

Rémlik is, hogy használtam az egyik ilyen modot.
MTC Wasteland Travelers, Crowded Wasteland, Populated Wasteland, stb. Ezek alapelve, hogy több AI-t dob a játéktérre, vagy a meglévőket utaztatja két pont között. De egyetértek, a negyedik részben mehetne magától is a dolog.
Ami engem bosszant, az az, hogy egy fosztogató-bázison tarkón lövök egy rosszfiút hangtompítóssal, a többiek meg csak átlépdelnek a hulláján. Úgy értem, feltűnhetne valakinek, hogy ott fekszik az egyikük.
Van pár ilyen apróság, amin lehetne csiszolni. A Hardcore módról annyit, hogy ha nincs alapból, moddolva lesz, mert ha jól láttam, a mechanika megvan hozzá. A lakosaid száma, élelem és vízforrás adata látszik az építkezésnél.
Még egy gondolat: animálva lesz az evés/ivás/ruházkodás? Vagy csak kattintás a Pip-Boyban? Oké, a Power armor-t leszámítva. :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#236) Fitzgerald válasza GypsFulvus2 (#232) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az mondjuk sokat segítene, ha nem lenne ekkora a titkolózás, hanem közvetlenül a modder community közreműködésével készülne a játék, ahogy sok más project manapság....a Skyrimet is csak pár hónappal a megjelenés előtt jelentették be. Tudom hogy meglepetésnek szánják, de hát igazából nincs meglepetés, mindenki tudja hogy lesz TES VI, meg Fallout 5 is majd valamikor...
Mondjuk legalább annyival beljebb vagyunk, hogy mindkét sorozat híres a kiváló modolhatóságáról.
Mindenféle, esetlegesen a sztorira is kiható random eventek is elférnének a játékban, olyanok amelyekben ha akar akkor tevékenyen részt vehet a player. Ha nem, nem.
Ez a Fallout 3-ban olyan dolgokban merült ki, hogy néha bele lehetett szaladni egy csapat Brotherhood of Steel tagba, vagy slaverbe, stb.
De ezeknek a történéseknek nem volt igazi jelentőségük.

[ Szerkesztve ]

(#237) GypsFulvus2 válasza Fitzgerald (#236) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát, a Bethesda már csak ilyen. A régi Gamebgyo Creation motornak meglesz az előnye, hogy ezeket a HC modokat már rutinból pár héttel / 1-2 hónappal a megjelenés után beledobják, ha netán ostobán kihagynák belőle gyárilag.

gyimper: "Ami engem bosszant, az az, hogy egy fosztogató-bázison tarkón lövök egy rosszfiút hangtompítóssal, a többiek meg csak átlépdelnek a hulláján. Úgy értem, feltűnhetne valakinek, hogy ott fekszik az egyikük."
Igen ez így van, de az a mod ezt is befolyásolta; ha hullát találtak, azonnal átváltottak készültségi állapotba az NPC-k, lopakodó állást vettek fel, és egy ideig kerestek téged. Szóval valahogy tényleg belenyúlt a modder az AI-ba. Nem értem, az alapverzióba miért nem volt ilyesmi, ha egy "egyszerű" modder is meg tudta csinálni (persze ezek a srácok nem ritkán programozók főállásban).

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#238) warcat


warcat
veterán

Nagy hírértéke nincsen,de már Steam-en is megvásárolható a Season Pass.

30 eurót nem adok látatlanban érte,viszont gondolom egyre több digitális forgalmazónál meg fog jelenni a kínálatban, lehet vadászni az elárazott "akciós" SP-re, remélem sikerül majd szerezni, mint Fallout 4 preordert ;]

EA: It's in the crate!

(#239) Plazmacucci válasza warcat (#238) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azért nem merem megvenni mert ha megint lesz benne egy olyan dlc ami teljesen elüt a játék hangulatától azt megint pénz kidobásnak fogom érezni. Pl Old World Blues tök nagy csalódás volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#240) Ptech válasza Plazmacucci (#239) üzenetére


Ptech
őstag

Szerintem a Mothership Zeta konkrétan idegesítő volt.

(#241) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még 35 kínkeserves nap :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#242) Ptech válasza bitpork (#241) üzenetére


Ptech
őstag

Már viszket a kezem hogy vegyek egy SSD-t meg egy VGA-t hogy tuti frankón fusson :U
Lehet nem kellene bevásárolnom amíg nem derül ki hogy futna a jelenlegi gépemen.

(#243) bitpork válasza Ptech (#242) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A gépigénytől nem félek, attól igen hogy a az eddigieknél is konzolportabb lesz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#244) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#239) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem az Old World Blues egy nagyon jól kitalált, jól megírt DLC volt, ami tök jól beleillett a lore-ba ill. kiegészítette azt. Az az '50-es évek-beli sci-fi tobzódás, amit ott tapasztalni lehetett, valami fantasztikus volt szvsz, a robo-scorpionok pedig akkora homage a Wasteland-nek, hogy a fejem leesett tőle. :)
(A Mothership Zeta viszont nálam is pályázhat a legidegesítőbb DLC megtisztelő címére.)

(#243) bitpork: Megoldás: konzolon kell játszani. ;)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#245) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#244) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát nekem tetszett a mothership, mondjuk én szeretem az ufókat :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#246) bitpork válasza bLaCkDoGoNe (#244) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mar probaltam konzolt de nekem nem all kezre. Os pc-s vagyok es egyszeruen hianyzik a billntyuzet eger kombo. Tuom lehet csatlakoztatni ezeket konzolhoz is de ha a munkam a pchez kot akkor miert eroltessem ami plusz kiadast jelent es nem is szimpi?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#247) Chabe89


Chabe89
addikt

(#248) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

34 nap

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#249) gyimger válasza Chabe89 (#247) üzenetére


gyimger
őstag

Az egyes perkek fejlesztéséhez új képek is járnak? A vérátömlesztéses fejlesztésre gondolok. A Medic egyik fejlesztése lehet?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#250) Chabe89 válasza gyimger (#249) üzenetére


Chabe89
addikt

Passz. Ez nekem is új volt, ilyet nem láttam a táblázatba.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.