Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Fitzgerald válasza Konfigos (#595) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Persze, ahogy kiérek a vaultból és megnyílik a világ kolbászolok egyet a mapon, aztán leírom a tapasztalatokat a gépigénnyel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#602) csabsz13


csabsz13
aktív tag

15

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#603) Ptech válasza csabsz13 (#602) üzenetére


Ptech
őstag

Valaki nem állította vissza az óráját :P

(#604) csabsz13 válasza Ptech (#603) üzenetére


csabsz13
aktív tag

de, mert ma van a 14 :-)
mindig megoszlanak a vélemények, de én tartom magam ehhez a típusú számláláshoz. így kilencedike lesz a nulladik nap, azaz azután már nem kell várni több napot :DD

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#605) Dani82


Dani82
senior tag

Nincs valami összefoglaló a fallout 4-ről olyanoknak, akik sosem jatszottak egyetlen epizoddal sem? :)

szeretnem xboxra valami jatekot venni, amivel elvagyok sokaig, es elkapott a fallout 4 hype, de nem igazan ismerem a jatekot :)

(#606) Plazmacucci válasza Dani82 (#605) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem nem kell hozzá ismerned az előző részeket. Ez minden folytatás közös ismérve :DDD Az előző részek sztorija kb a nukleáris háborúk utáni lepusztult világban való túlélésről szólt különböző formákban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#607) Dani82 válasza Plazmacucci (#606) üzenetére


Dani82
senior tag

De azt se tudom, hogy konkrétam milyen játék, fps, tps, open world, karakterfejlesztgetos mmo jellegu, van e multi resze... ilyesmik :B

(#608) Plazmacucci válasza Dani82 (#607) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na jó, ennél azért egyszerűbb yutubon gameplay videókat nézni. Az első két rész plusz a sorszám nélküli Tactics izometrikus nézetű, vegyesen valós idejű és körökre osztott játék volt. A harmadik rész már tps/fps ahogy jobban bejön. Körökre osztott harc mára eltűnt, taktikai célzó re4ndsze van helyette.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#609) csabsz13 válasza Dani82 (#607) üzenetére


csabsz13
aktív tag

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_Wiki

és nyugodtan vedd meg a 3-at és játssz! még van 14 napod :)) :K

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#610) Kareszovics válasza csabsz13 (#609) üzenetére


Kareszovics
addikt

Az végül is bőven elég, ha van rá napi 14-16 órája. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#611) gyimger válasza Dani82 (#607) üzenetére


gyimger
őstag

A játékról (mint a legtöbbről) tényleg könnyen találsz videókat a neten, és ahogy írták, az új játékok TPS/FPS RPG-k.
Aki új a játékhoz, annak magát a történetet röviden felvázolni elég bonyolult. Tömören annyi történt a második világháború óta (ez az a pont, ahol a valós és a Fallout univerzum világ különválik), hogy tranzisztort csak később találták fel, nincs mikroprocesszor, csak vákuumcsöves számítógépek és nukleáris energia. A kultúra megragadt az ötvenes években, és az olaj ára az egeket veri. És az olaj az, ami a nemzetek túlélését jelenti.
Kína emiatt rohanja le Alaszkát, de az USA visszaveri őket a Power Armor feltalálásának köszönhetően. Kína biológiai fegyvereket is bevet, amire az USA kifejleszt egy vírust, ami felerősíti a lakosok immunrendszerét, de ezt is szuperkatonák létrehozására hasznosítanák, amiből aztán többnyire szupermutánsok jönnek létre. És míg csapatokat küldenek Alaszkába, az USA teljesen bekebelezi Kanadát. Európában és Ázsiában sem rózsás a helyzet, és az egész 2077 október 23-án tetőzik, amikor kitör az atomháború és gyakorlatilag elpusztítják az egész bolygót, és amit ugye a robbanás nem, azt a sugárzás pusztít el. És itt elkerülhetetlen a sugárzással járó mutálódás is, persze.
Az USA kormánya már számított erre, ezért a Vault-Tec. vállalattal föld alatti menedékeket (Vault) kezdtek építeni szerte az országban, szám szerint 122-t. Ezek a menedékek teljesen önellátóak és alkalmasak kb. 1000 ember befogadására. És a történet sok-sok évvel később folytatódik. Ha a történet ennél tovább is érdekel (4. részig bezárólag), akkor megpróbálom összeszedni.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#612) .OM. válasza gyimger (#611) üzenetére


.OM.
aktív tag

:R
Jöhet a többi is :K

ex .Oldman.

(#613) csabsz13 válasza Kareszovics (#610) üzenetére


csabsz13
aktív tag

ahogy a jó szülő szokta mondani a gyereknek: arra van időd, amire akarod. hehehe.
amúgy én most a hétvégi akcióban zsebeltem be a GOTY változatot STEAM-en, úgy olvastam azzal van a legkevesebb gond win7 alatt (a sima dobozossal sokat küzdöttem, és aztán volt 1 pont ahol feladtam a fagyások miatt). nekiálltam :K

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#614) Chabe89


Chabe89
addikt

Ha nem gond az angol akkor ezt is érdemes lehet megnézni akit érdekel a lore.

The Storyteller: A Fallout Lore Series

(#615) gyimger válasza .OM. (#612) üzenetére


gyimger
őstag

Akkor spoileresen, természetesen, összeírom a történteket.

Az első részben a Menedéklakót (Vault Dweller) irányítva az a feladatunk, hogy pótoljuk az elromlott víztisztítót az otthonunkban (Vault 13) élők számára. Nem részletezem, de meg kellett menteni a Vault 15 lakói által alapított Shady Sands várost a fosztogatóktól, aztán a Hub nevű kereskedővárosból lehetett küldeni vízutánpótlást az otthoniaknak (meghosszabbítva az időkorlátot), és el kellett jutni Necropolisba, a ghoulok lakta településre, ami alatt a 12-es menedék is volt, benne a víztisztítóval. Amikor ezt hazavittük, a menedék felvigyázója volt olyan kedves visszaküldeni a pusztaságba, hogy a terjedő mutáció forrását megszüntessük. Ekkor csatlakozik a történetbe a háború előtt alapított Acél Testvériség (Brotherhood of Steel), akik segítenek a Menedéklakónak eljutni az egykori LA-be, Boneyardra, ahol a szupermutánsok vezetőjével, a MESTERREL kell összecsapni. Halála után elpusztul az a bázis is, ahol az egykori USA kormánya a (korábban említett) vírussal véletlen vagy direkt létrehozta a szupermutánsokat. A Menedék 13-ban már az ajtóban vár a felvigyázó, aki rohadt hálás, de mi csak arra ösztönöznénk a népet, hogy a menedéken kívül is van élet, és mivel a kinti élet úgyis megváltoztatott, ezért el kell hagynunk a menedéket.
A második rész pár évtizeddel később veszi fel a fonalat, miután a Menedéklakó - más egykori menedékbeliek segítségével - létrehozta Arroyo városát. A várost egy járvány támadta meg és az ő unokáját irányítva kell szereznünk egy szerkezetet (a GECK-et), ami képes az élet és természeti egyensúly visszaállítására. Ő, a Kiválasztott (Chosen One) abban a reményben, hogy megtalálja az eszközt, ellátogat a 13-as menedékbe, de az teljesen kihalt. Mire hazaér, Arroyót feldúlta az Enklávé (Enclave), ami szintén egy háború előtt alapított, titkos-militarista-illuminatista szervezet. Ők rabolták el a 13-as menedék lakóit és Arroyo lakosságát is, mivel a vírust továbbfejlesztették és arra akarták használni, hogy a levegőbe bejuttatva kiirtson minden mutánst. Ami jól is hangzik, csak a menedéklakók voltak a legkiválóbb tesztalanyok, lévén hogy nem találkoztak korábban mutációval. Ahogy korábban a nagyapja, ő is elpusztítja a rosszat, ez esetben az Enklávét és a bázisukat, a menedékbelieket és Arroyo népét összekovácsolva, a GECK felhasználásával egy virágzó és szép települést hoznak létre.
A harmadik rész már merőben más játék, azt mondani sem kell. Washington, Arlington és ezek környéke a helyszín. A 101-es menedékben gyerekként megtanulunk mindent és behódolunk az ottani élet szabályainak, míg apánk, James (Liam Neeson) egy nap fogja magát és kilép a menedék ajtaján, amiért a felvigyázó nagyon berág, mert (ahogy az első részben is), felbolygatjuk a békét és magunkra vonjuk a népharagot. Más lehetőség nem lévén elhagyjuk a menedéket és apánk után indulunk. Könnyen lehet, hogy az első település, amivel szembetaláljuk magunkat, az Megaton, ahol többen is hasznos infóval látnak el minket apánkat illetően. Eljutunk Rivet City-be, ahol a család régi barátja, Dr. Li elárulja, hogy még a játékos születése előtt ő és James együtt dolgoztak egy víztisztító projekten, ami az egész környéken megtisztítaná a vizet a szennyeződéstől. További keresgélést követően rájövünk, hogy James a 112-es menedék felé tartott, hogy beszéljen egy ottani tudóssal, aki segítségükre lehet. A 112-es menedék csattanója, hogy a lakói egy szimulációba vannak zárva, amibe a játékosnak is be kell lépnie, hogy kiszabadítsa apját. Miután ez sikerült, már együtt dolgozhatnak tovább a víztisztító terv megvalósításán. James rájön, hogy (nekik is) szükségük lesz a GECK-re, azonban az Enklávé megtámadja a víztisztítót és James feláldozza magát, nehogy az Enklávé saját céljaira használja fel a projektet. Az Acél Testvériség egy kisebb csoportja kel a védelmükre. A játékos a 87-es menedék felé veszi az irányt, ahol valószínűleg talál majd GECK-et, de a menedék megközelíthetetlen a rettenetes mennyiségű sugárzás miatt. Az egyetlen út egy gyerekek által lakott és irányított városon, Kis Lámpafényen át vezet. Miután bejutott és megszerezte a GECK-et, a játékost elrabolja az Enklávé és az elnök (ami voltaképp egy szuperszámítógép) maga kéri meg a játékost, hogy a vizet ne tisztítsák, hanem mérgezzék meg a (második részből megismert) vírussal, így elpusztítva minden mutációt a világban. Az Acél Testvériség által épített Liberty Prime szuperrobot segítségével kifüstölik az Enklávét és visszaveszik a víztisztítót, majd itt a játékos dönthet a továbbiakról: vagy megmérgezi vagy megtisztítja a vizet.
Pár évvel később jött a New Vegas. Itt még menedék közelébe sem kell menni. :) A Courier szerepét vesszük fel, akit már rögtön a játék elején főbe lőnek és eltemetnek. A támadásért felelős Benny ellop a futártól egy Platinum Chippet, amit egy bizonyos Mr. House-nak kellett volna kézbesítenie. Azonban egy Victor nevű robot rátalál a futárra és elviszi őt a közeli orvoshoz, Doc Mitchelhez. Miután felépül, a játékos sok nehézség árán rátalál Bennyre a Tops kaszinóban, és visszaszerzi a chippet. Innen a játék teljesen a játékos választásaira van bízva. Vagy egyezkedünk az Új Kaliforniai Köztársasággal (NCR) vagy a Cézár oldalára állunk, vagy Mr. House-zal vesszük vissza New Vegast, vagy teljesen magunkra hagyatkozva vesszük át a hatalmat. Ahogy korábban, itt is adott valami, ami a hatalmat szimbolizálja, ami ez esetben a Hoover gát. A győztes mindent visz.

Szóval, ezek a játékok történetei marhára lekerekítve. Szerintem például a harmadik rész fő története a játék csupán kb. egyhatoda, szóval sok-sok-sok mellékág, kisebb történet, múltbéli visszatekintés és sok más van benne, amiről nem írtam és nem is fogok, valószínűleg. Ha továbbra is van még, akit érdekel, annak írhatok a főbb frakciókról vagy mutánsokról, amiket érdemes ismerni.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#616) Fkris válasza gyimger (#615) üzenetére


Fkris
őstag

respect, topiklakó, respect! :R

nekem a 3 ban a lámpás lakóit segítő apafigura a kedvencem, aki 35 évig vagy meddig élt a pusztaságban, leginkább egyedül, de néha a párjával.
asszem 4 rejtekhelyét is megtalálhatjuk...

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#617) Kareszovics válasza gyimger (#615) üzenetére


Kareszovics
addikt

Bár a második kivételével minden résszel játszottam, én Mindenki nevében bátran megköszönöm az összefoglalót! :) :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#618) Plazmacucci válasza gyimger (#615) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem mind közül a Fallout 2 viszi a prímet, nekem az jött be a legjobban. Olyan mennyiségű irónia és fekete humor van benne... Nagyon sok órát beletettem, vagy ötször játszottam végig. Kultusza lett nálam és az ismeretségi körömben. Első gépemen még akadozott, holott már akkor sem volt szép :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#619) Kareszovics válasza Plazmacucci (#618) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nekem a Fallout 2 kimaradt, de sokszor gondolkodok rajta, hogy be kéne pótolni. :K

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#620) .OM. válasza gyimger (#615) üzenetére


.OM.
aktív tag

Mehet az 1. hozzászólásba spoiler-rel - így ahogy van nagyszerű munka - köszi! :R

ex .Oldman.

(#621) Fkris


Fkris
őstag

van arról hír, hogy milyen nézetek lesznek a játékban? fps only, vagy lesz tps is, mint a 3ban?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#622) Fitzgerald válasza Fkris (#621) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Persze hogy lesz 3rd person nézet, E3-as bemutató TPS-nézetben kezdődött ahogy kilépett a Vaultból a faszi...

[ Szerkesztve ]

(#623) gyimger


gyimger
őstag

Örülök, ha hasznos volt az összefoglaló. :)
Muszáj volt így lerövidíteni, de ebben a sorozatban ennél sokkal több van.

Fkris:
Tudod, ki van még Kis Lámpafényben? Biwwy! Ez a beszédhibás gyerek árul egy egyedi lézerfegyvert a "Wazer Wifle"-t, ami megihlette EZT a számot. A szöveget is érdemes figyelni. :)

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#624) Fkris válasza gyimger (#623) üzenetére


Fkris
őstag

otthonról megnézem!
nekem a lincoln repeater volt a kedvencem a 3ban! nagyon lehetett vele gyakni, és oson javítható volt egy perkkel!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#625) gyimger


gyimger
őstag

Bethesda Softworks
‏@bethesda

"We can confirm that #Fallout4 will have pre-loading on Xbox One, PS4, and PC so you have a few days to download the game before 11/10"

Remélem 9-én, hétfőn már hozza a futár. :F

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#626) Fitzgerald válasza gyimger (#625) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Honnan rendelted? Konzolok szervize pl. csak a megjelenés napján hozza...

(#627) csabsz13 válasza gyimger (#625) üzenetére


csabsz13
aktív tag

ez nem inkább azt mondja, hogy már lehet tölteni a digitális változatot (ha olyan formában rendelted meg) korábban? gondolom így kerülik el, hogy túl sokan kezdjenek neki a letöltésnek 10-én. nem?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#628) csabsz13


csabsz13
aktív tag

13!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#629) gyimger válasza csabsz13 (#627) üzenetére


gyimger
őstag

De, azt jelenti, csak szeretném a lemezt is legalább annyival előbb kézben tudni. Különben míg a Steamesek játszanak, mi csak nézhetjük az élő közvetítéseket.

Cr33p:
Platinumshop-ból, mert ott találtam legelőször azt az előfizetői bónuszt, ami engem érdekelt. Még sosem rendeltem onnan, remélem, hogy nem bánom meg.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#630) gyimger


gyimger
őstag

Kiadták a achivementek listáját! Erősen spoileres! De őrült nagy infóhalmaz a játékról!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#631) bLaCkDoGoNe válasza gyimger (#629) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Fizikai példányt nem fognak korábban kiszállítani, mert nagyon megüthetik a bokájukat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#632) Fkris


Fkris
őstag

remélem, hogy a ps4 es blurayre ráfér majd a játék, és nem kell még 20 gigát lehúzni a psnröl....

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#633) bLaCkDoGoNe válasza Fkris (#632) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Konzolokon szerintem lemezen lesz az egész, de a 0. day patch-ek világában simán lehet, hogy azzal indít majd a játék, hogy lehorgászik magának pár gigát az első indulás előtt. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#634) oneal1 válasza Fkris (#632) üzenetére


oneal1
senior tag

én úgy tudom minden verziónál érvényes az hogy az egészet nem tudod lemezről felrakni

(#635) Thodeus válasza oneal1 (#634) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Boxon 28 giga a játék így valószínű ps-n se nagyon eltérő, tehát rajta lesz az egész. Viszont az más kérdés persze, hogy day1 patchet kell leszedni hozzá.

(#636) csabsz13


csabsz13
aktív tag

ilyet ilyet ilyet akarok! :C Ennél falloutosabb case nem hiszem, hogy létezik. na jó talán, ami olyan mint egy terminal :DD

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#637) csabsz13


csabsz13
aktív tag

ha már Boston, akkor baseball :D
egy perk bemutatóvideó.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#638) Nissifer válasza csabsz13 (#637) üzenetére


Nissifer
tag

Mekkora királyság már! Mikor letépte a fejét a csajnak, még a lendülettől körbe is forgatta a testét! Jó lesz az inverz kinematika kérem.. ;)

(#639) gyimger válasza bLaCkDoGoNe (#631) üzenetére


gyimger
őstag

Ha megveszem Steamen, aktiválás után játszok vele tizen-pár órát és utána, ha megjött a lemez, fiókostól elkezdem árulni, kell-e valakinek óccsón? :))

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#640) Fitzgerald válasza gyimger (#639) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Na, azért fognak majd seggberúgni itt. :DDD
Tilos accot árulni az oldalon.

(#641) gyimger válasza Fitzgerald (#640) üzenetére


gyimger
őstag

A Steam refund két órás szabályát úgyis átlépném. Akkor várunk, türelmetlenül.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#642) nofi válasza gyimger (#615) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm az infokat, eléggé megkoptak már a Fallout 1-2-es emlékeim. Jöhetnek a további leírások, akár egy logoutos bekezdést is készíthetnél :R

Xbox GT: nozsolt

(#643) csabsz13


csabsz13
aktív tag

12. ;)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#644) gyimger válasza nofi (#642) üzenetére


gyimger
őstag

Nem tudom, hogy működik ez a blog-dolog, de oda nem ilyen összecsapott vázlatokat szokás írni. :) De az tény, hogy ez így elég offtopic, de jelenleg ennél nincs jobb hely rá.

Akkor minden logikát mellőző sorrendben SPOILERESEN írok a fontosabbakról tömören:

A "vírus", ahogy neveztem, elég fontos szerepet kap a játék történetében. Ez a Fejlődésfokozó/fejlődésgyorsító Vírus (FEV) korábban azt a célt szolgálta, hogy az esetleges kínai biológiai támadás során az USA lakosságának immunrendszerét megerősítse. Amikor a tesztalanyok nagyobbak és erősebbek lettek, a kormány ezt a defenzív találmányt offenzívában akarta felhasználni, ugye szuperkatonák létrehozásával. Ez a szer felelős a szupermutánsok, a kentaurok és állítólag a Halálkarmok létrejöttéért is, de olyan karaktereket is köszönhetünk neki, mint Harold (a Fa!) és a Mester, aki ezt a vírust felhasználva hozta létre a mutánsok hadseregét.

Acél Testvériség (BoS):
A vírussal való kísérletezés színhelyéül szolgáló Mariposa a Testvériség létrejöttének helyszíne is, az ottani szörnyű kísérletek sarkallták az ott állomásozó katonákat a lázadásra, csoportba verődtek és így indult útjára ez a katonai-vallási szervezet. Tömören arról szól a létezésük, hogy a legfejlettebb technológiát gyűjtik szerte a világon, az egyik nézet szerint azért, hogy helyreállítsák a világbékét a pusztaságban, a másik szerint azért, hogy erősek maradjanak és felvegyék a harcot más önjelölt világhódítókkal. Az utóbbi véglet hívei hozták létre a Kiváltak szervezetét (Brotherhood Outcasts). A Testvériség később elvesztett egy háborút az NCR ellen, mert az előbbi képtelen megosztani technológiát a pusztaságiakkal, míg az NCR folyamatosan toboroz.

Enklávé:
Önmagukat az USA hivatalban lévő kormányának mondják, mivel tagjai leginkább a háború előtti politikusok leszármazottai. Ők képviselik a háború előtti amerikai befolyást, így a menedékbeli élettel is teljesen tisztában vannak. Mivel az ország korábbi fejesei állnak a szervezet mögött, övék az utolsó olajforrások java is, amit például a Vertibirdekben tudnak hasznosítani. A legfejlettebb és legtisztább (sugárzástól mentes) frakcióként tekintenek magukra, kissé fasiszta hozzáállással a pusztaságban élőkkel szemben, akiket nem tekintenek embernek a kinti körülmények miatt. A céljukat a korábbi játékokból ismerjük, miszerint ki akarnak irtani minden szennyeződést a pusztaságból, hogy visszatérhessen az ország abba az állapotba, mint a háború előtt volt, magukkal a vezető szerepben. Vezetőjük egy amerikai történelmen nevelkedett szuperszámítógép, ami a John Henry Eden néven lett ismert.

Új Kaliforniai Köztársaság (NCR)
Egy (hogy-hogynem) egy Kaliforniában gyökerező demokratikus szerveződés, ami a jelenleg a legnépesebb egység a világon. A régi értékek (szabadság, béke) visszaállítása és a rendfenntartás az érdekeik főbb pontjai. A rendfenntartással saját maguk által írt szabályok is járnak, a politikának meg elengedhetetlen része a korrupció. Közhelyes lehet, de ezt a közösséget tényleg kis emberek alkotják (farmerek, kereskedők), akiket az NCR védelmébe vesz, ami természetesen adóköteles. Az NCR nem olyan fejtett, mint a fentebbi szervezetek, de ereje a számokban rejlik. A régi világ demokráciáján alapul, egyértelműen.

Cézár Légiója
Ez a... törzs az ókori római birodalmon alapuló vad, rabszolgatartó szerveződés, amit egyedül a Cézár irányít. Más törzsek erőszakos elfoglalásával és azok beolvasztásával növeli hatalmát úgy, hogy a férfiakat kényszerítik arra, hogy Cézár oldalán essenek el a harcban. Ez a rabszolgasereg és azok leszármazottai azok, akiket harcra nevelnek és a egyetlen életcéljuk Cézár bábjaként harcban elesni. A törzs női tagjainak szerepe az utódok potyogtatása, a gyógyítás és a szórakoztatás. Azonban vallásos és céltudatos népség, akik egy zászló alatt egyesítenék az emberiséget, ami mentes a modern kor betegségeitől. Megvetik a semmittevő, pazarló, céltalan életvitelt, a szenvedélybetegségeket és a gyengeséget. Erőszakosságuk ellenére területeiken fenntartják a maguk által megálmodott rendet.

És szerintem egyelőre ennyi. Kisebb szerveződések és a pusztaság lényei még nem nagyon kerültek szóba, de ha valakit érdekel, akkor írhatok összefoglalót.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#645) Plazmacucci válasza gyimger (#644) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szuper :) Szerintem az írásaid mehetnének az első hsz-be kiemeltként.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#646) nofi válasza gyimger (#644) üzenetére


nofi
őstag

Az "összecsapott vázlataid" szerintem inkább a tömör, lényegre törő kategóriába tartoznak és a logoutos bejegyzések nagy részét felülmúlják ;) Köszönöm ezt a bejegyzést is :R

Xbox GT: nozsolt

(#647) Chabe89


Chabe89
addikt

(#648) gyimger válasza Chabe89 (#647) üzenetére


gyimger
őstag

Ezek Pély István művei, legyünk büszkék.
Srácok, köszönöm a kedves szavakat és a figyelmet! :R

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#649) Ryder62 válasza gyimger (#644) üzenetére


Ryder62
őstag

Köszönjük. :C Még ilyet! ;)

(#650) Ryder62


Ryder62
őstag

Ez az új dizájn érdekes, minden máshogy nézz ki mint amilyen a F3-ban NV-ben volt. Nem zavar csak fura. Sentry bot-ot kérek karácsonyra az tuti.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.