Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) warcat válasza vegitossj7 (#1949) üzenetére


warcat
veterán

4 lövés? Nem nehéz kiakasztani a játékot :)
Emeljük a tétet,survival: Legendary Alpha Deathclaw(lvl31) oneshot

EA: It's in the crate!

(#1952) gyimger válasza warcat (#1951) üzenetére


gyimger
őstag

Sneak, Ninja, Blitz perkek. Hasznos az Agility!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1953) tick


tick
aktív tag

szemtanúja voltam egy behemoth vs 2 deathclaw harcnak, a vége felé egy mini nuke kiszedte mindhármat :D

Everything that has a beginning... has an end

(#1954) sittes79 válasza 4264adam (#1944) üzenetére


sittes79
addikt

Nem sajnos, kidobtam a földre véletlenül... :W

(#1955) 4264adam válasza sittes79 (#1954) üzenetére


4264adam
veterán

Nyugi, van egy pár armor ha t45 volt akkor az csak a leggyengebb

(#1956) pomk


pomk
őstag

Melyik perk vagy special tulajdonság kell ahhoz, hogy kiírja az ellenfeleim szintjét? Ez csak V.A.T.S.-ban belül fogja kiírni, vagy alapból ott lesz a neve mellett?

(#1957) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Eddigi legkomolyabb companion AI húzás:
Gondoltam viszem Preston Garvey-t magammal, hátha nem olyan félkegyelmű, mint a kutya.
Mint kiderült, erősen túlértékeltem a csávót. Fele annyi esze sincs. Adtam neki 4 darab Molotov koktélt. Jön egy Alpha Mongrel Dog, nekem rongyol. Lövöm kb. két méterről, a hülye állat AI meg odadobja a koktélt. Az kicsit sem izgatja, hogy én is ott vagyok. Háromszor ölt meg így eddig. Todd Howard édesanyja szerintem egy hétig fog csuklani legalább, annyit emlegettem az elmúlt 5 napban.

[ Szerkesztve ]

(#1958) micafighter válasza Nissifer (#1932) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amikor entert kér akkor nálam az E betűt is elfogadja és ugyanazt csinálja mint ha entert nyomtam volna :)

(#1959) Plazmacucci válasza pomk (#1956) üzenetére


Plazmacucci
félisten

awarness nem?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1960) Kelvin válasza Plazmacucci (#1959) üzenetére


Kelvin
őstag

A leírás szerint nem és csak harcban működik vats-ot használva.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1961) NTonee


NTonee
veterán

Arra van valami mód, hogy egy távcsöves fegyverbe belenézve lássam, hogy épp kit akarok fejbe lőni? :) Mármint, hogy esetleg kiírja, hogy pl raider, vagy mittomén. Tudom, kicsit csalás szaga lenne, de sokadjára szívattam meg magam azzal, hogy pl egy Diamond City Guard-ot, vagy egy settlert lőttem meg. Az előző részekben szerintem sokkal könnyebb volt megkülönböztetni a célpontokat.

[ Szerkesztve ]

(#1962) csabsz13 válasza Bad Pritt (#1939) üzenetére


csabsz13
aktív tag

neee, kell majd valamihez? épp legutóbb találtam, mondom felveszem, mert ugye nem sima burned book vagy hogy. de mikor megnéztem inventory-ban, semmit nem tudtam csinálni vele, így eldobtam :(((

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1963) Z10N válasza brumi1024 (#1881) üzenetére


Z10N
veterán

Ehhez kepest nalam szepen leterhelte a gepet. CPU 70-80% es GPU 100%. Itt meg se a gpu se a cpu nem utkozik limitbe. Terepen peldaul a gpu 65% van. A varosban megy fel 100%-ra, de ott be is esik 30fps-re.

Amugy az MGS5-tel semmi baj nincs, az effektek jok es nekem szep. Itt sem az erdekelne, csak menjen jol ertelmes grafikaval. A Battlefieldek megteszik ezt, mind cpu 90% es gpu 100%.

Viszont, most nem tudom minek irod ezeket, ezzel tisztaban vagyok. Itt konkretan arrol van szo, hogy nincs optimalizalva, mikozben PS4/XBO AMD-re lett fejlesztve, a PC-s port meg el lett k*rvitva (NV features).

Es nem tartod viccesnek, hogy 20%-n dolgozik az i7, mikozben meg ott van az ajanlott leirasnal. Egy a lenyeg, PC-n surgosen kalapalniuk kell valami patchet ami ezt megoldja. Mert ez igy botranyos.

sting2: PS4-n probaltam. Jol nez ki, szemre High/Ultra-nak mondanam (30fps). Az a vicces, hogy a 7870-nel kicsivel gyengebb a gpu spu szempontbol es meg is GodRay-vel fut, persze neha be-be rocog robbanasnal.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1964) PhilBrick válasza NTonee (#1961) üzenetére


PhilBrick
őstag

Szerezz, craftolj egy recon scoopot!
Piros rombusszal jelöli az ellenséget ha ránézel vele.

(#1965) Z10N válasza AeSDé Team (#1889) üzenetére


Z10N
veterán

A loading screen hibaval (?) mar en is talalkoztam, de szerintem ez bug. Mivel kozben monitorozom AfterBurnerrel es a veram-ba nem tolt ilyenkor semmit, se a ramba. A process nem fagy ki, de nem csinal semmit. Ilyenkor lelovom. Mondjuk nalam a toltesi idovel nincs gond, a 8-bol is max 5-t hasznal.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1966) NTonee válasza PhilBrick (#1964) üzenetére


NTonee
veterán

ahha, hogy van ilyen. Akkor rámegyek. Köszönöm :R

(#1967) 4264adam válasza Z10N (#1963) üzenetére


4264adam
veterán

AMD nek nincs annyi pénze hogy az ő mérnökei is részt vegyenek a portolásnál egyébként a 7950em meg Micro laggtol hemzsegett a skyrim alatt. Ez van, a PC már nem AMD s világ eleve nem egy mai kozepkategoria a HD 7870 grafikai motor ide vagy oda...

Szerk : ha proci terén az x6 valami phrnomot jelent ne csodálkozz a nagy fps droppokon alapból AMD nagyon gyér 3.8on, tilts le 2 magot és próbáld 4.2on

[ Szerkesztve ]

(#1968) Bad Pritt válasza csabsz13 (#1962) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Neked kell majd. De rengeteg van elszórva mindenfelé, szóval nem nagy para, ha párat eldobtál.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1969) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

A fegyverekkel vagyok gondban, VATS-ban kevés lövésre van lehetőségem sok esetben moddolt fegyverekkel..
Itt egy kis leírás, kb. mi hogyan befolyásolja, mennyi AP kell 1-1 lövéshez:

Weight affects AP cost in Fallout 4. Higher weight higher Ap cost lower lower ap cost.

How mods affected the ap cost of a 10mm in testing:
Glow sights - decreased ap cost
Reflex sights - decrease ap cost more than glow sights
Pistol grips - (standard/comfort/marksman) -decrease ap cost increasingly

all other stocks - increased

Magazines - didn't seem to have an affect.
Long barrel - increase ap cost (probably proportional to increase in weight.)
Muzzles - didn't notice any affect.

Receivers...
Hardened - increased a lot.
Calibrated - stayed the same.
Automated - increased.
Hair trigger - decreased.
Light weight - decreased a lot.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#1970) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Crit bónusz ugye nem csak VATS módban él? Szóval ha én simán lövöldözök akkor is van esélyem critre?!

(Szerintem is hülye kérdés, mert nyilván adja a critet sima fight-ba is, de szeretnék biztosra menni.)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1971) Bad Pritt válasza .LnB (#1970) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mármint a crit meter növekszik-e? Szerintem csak VATS-ban növekszik, legalábbis én úgy vettem észre. Viszont nem is nullázódik, ha legyaksz valakit és utána 1 órán át semmi harc nincs, akkor utána is ugyanannyin áll a meter.

Amúgy ezen a playlisten hogyhogy egy és háromnegyed órányi zene van? Nekem közel sincs ennyi, talán ha 10 számot repeatel a csávó állandóan. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1972) .LnB válasza Bad Pritt (#1971) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

őőő :U

Az az igazság, hogy eddig még egyszer sem használtam a VATS féle harcrendszert (azt se tudom, hogy lehet előhozni). Szóval nem tudom mi az a critmeter. :)
Luck-ra tettem pár pontot ami elvileg critical chance-et növeli. De eddig nem láttam, hogy critet lőttem volna. Kicsit zavaros nekem ez az egész. Lehet VATS-ban kéne harcolnom? Azt hittem lesz valami jelzés critical hit-nél, vagy egyszerűen csak nagyobb HP-t szed le az ellentől és azért nem tűnt nekem fel?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1973) Sonja


Sonja
veterán

Fallout 4 Game-Breaking Bug Discovered!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1974) Z10N válasza .LnB (#1891) üzenetére


Z10N
veterán

Megnezem. Igazabol mar sikerult belonom, bar meg az INI-ben nem matattam. Inkabb a drop zavar. Mondjuk a 7790 annyira nem gyenge :) 720p/900p amugy?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1975) Bad Pritt válasza .LnB (#1972) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha sikeres egy lövés a VATS-ban, tehát célt ér, akkor nő alul középen egy meter. Ha az fullon van, akkor PC-n space-szel lehet criticalt lőni, aztán újra gyűlik és így tovább.

Amúgy érdemes használni, nagyon sok lőszert lehet vele spórolni.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1976) PhilBrick válasza Sonja (#1973) üzenetére


PhilBrick
őstag

Köszi, már pár napja felfedeztem sajnos.... :O

(#1977) .LnB válasza Z10N (#1974) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

1440x900. De lehet megnézem tv-n majd fullHD-ben. Érdekelne mennyit zuhan az FPS.

(#1975) HáGé hmmm. Akkor valószínűleg ez csak VATS-ban él. Mivel lehet előhozni egyébként? :)

(#1980) davidsone Köszi!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1978) tick válasza Bad Pritt (#1975) üzenetére


tick
aktív tag

mi van ha a critical nem talál? nullázódik?

Everything that has a beginning... has an end

(#1979) Z10N válasza 4264adam (#1967) üzenetére


Z10N
veterán

Pont azert mondtam, hogy az AMD-s PS4/XBO-ra meg tudtak csinalni a fejlesztok. Tudom, de nincsenek nagy elvarasaim szerintem. Amikkel jatszok eleve nem "hudekomoly" grafikaval vannak megaldva (MGS5, Alien Iso, MKX, Dishonored, Heroes7, StarCraft2, stb.). Mondjuk fura, hogy ezt mondod, mivel a mostani konzolok szinte PC-k, azokban meg AMD ketyeg :D A 7870 pedig meg mindig kozepkategoria, lasd 370X :)

Igen, Phenom2 x6. Felreerted, instant drop van! Elforditod a kamerat 60fps, vissza 30fps. Ez valoszinuleg a dx11 marhasaga a rajzolasi paranccsal. Ha lesz majd dx12 hozza ez megszunik. Szoval semmi baj nincs ezzel a procival. 4GHz fole nem hajtom, ott mar melegszik es zabal. Majd Zen-re valtok, ha egyszer kijon.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1980) davidsone válasza .LnB (#1977) üzenetére


davidsone
addikt

hold Q :DDD én is úgy emlékeztem, ja erre kell: "Hold down Q to enter VATS mode without enemies present."

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1981) Bad Pritt válasza .LnB (#1977) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Q. Én visszaraktam a V-re, mert a 3-ban azon volt és most folyton azt nyomkodtam csata közepén, erre a csávóm háta közepe jött be a vats helyett. :D

(#1978) tick: Persze.

(#1980) davidsone: Nem kell nyomva tartani. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1982) Z10N válasza .LnB (#1977) üzenetére


Z10N
veterán

Nekem a HTPC-be van egy 7790+Kaveri+4GB+Win10, ami a TV-re van kotve. Azon meg nem probaltam. De a 720p High nem kene, hogy gond legyen neki ezekszerint.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#1983) .LnB válasza Z10N (#1982) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De egyébként előfordul nekem is FPS drop, de sokkal stabilabb így mint alap beállításokkal. És semmi játékmenetet befojásoló fps zuhanás nem volt eddig.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1984) Bad Pritt válasza davidsone (#1980) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez is érdekes, mert ha nincs ellenség jelen, de a látóteredben van egy friendly, akkor szintén csak le kell nyomni. Ha hátat fordítasz neki, akkor kell hosszan nyomni, de akkor meg nem fordul rá valamiért a kamera (vagy nem mindig). Ezt nem értem, miért így oldották meg.

A másik, ami nem tetszik, hogy vannak csata közben azok az interakciók, amik úgy vettem észre, hogy nem szakíthatóak meg, pl.: deathclaw felemel és felhasít a karmával (instant halál), szúnyog beléd döfi a szívókáját, ghoul megharap. Ezekre van valami qte lehetőség, vagy tényleg nem lehet őket megszakítani?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1985) davidsone válasza Bad Pritt (#1984) üzenetére


davidsone
addikt

nem találkoztam qte lehetőséggel, szerintem nincs benne :U de ez az a játék amiben bármi elképzelhető :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1986) Csapoati válasza Z10N (#1963) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A konzolokon inkább medium szintnek megfelelő a beállítás, több tesztben is ezt olvastam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1987) .OM. válasza tetris (#1772) üzenetére


.OM.
aktív tag

PvP sniper paradicsom - de PvE ellen jó hisz jó, ha az AI a bejáratot megtalálja.. :)

ex .Oldman.

(#1988) BloodDrunker


BloodDrunker
csendes tag

Hali:
Szeretnék egy kis segítséget kérni egy küldiben.

1:Egyik helyen kellett építeni egy generátort+Radio bacont de sehogy nem tudom mükődésre bírni,mindig azt írja nincs áram. ötletek?

(#1989) .LnB válasza BloodDrunker (#1988) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kell villanyoszlop, és össze kell őket kötni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1990) PhilBrick válasza BloodDrunker (#1988) üzenetére


PhilBrick
őstag

Össze is kell kötni őket kábellel. Építő módban nézz a generátorra, nyomd meg a space-t és húzd át a kábelt a toronyra.

(#1991) .LnB válasza PhilBrick (#1990) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

lol. Akkor feleslegesen építettem oszlopot? :D Akkor valószínűleg igen.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1992) crue válasza Csapoati (#1986) üzenetére


crue
őstag

Én high-ultra közötti szintet olvastam.

(#1993) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Silver Shroudos küldiket tolja valaki? Nagyon jok :D

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1994) davidsone válasza crue (#1992) üzenetére


davidsone
addikt

ahaa én meg hiszek a télapóban várom is... ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1995) Bad Pritt válasza Zomb€€ (#1993) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hol lehet felvenni? Én megszereztem a ruhákat és nem engedi eldobni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1996) Csapoati válasza crue (#1992) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kinézet alapján kizárt. A Detail distance meg a shadow distance sokkal hitványabb, emiatt szerintem nagyságrendekkel gyengébb a kinézet konzolokon. Beltéren azért kisebb a különbség. Ne feledjük, hogy mindez épp csak 30 fps mellett, amit PC-n hasonló látvány mellett egy i3 + 750 Ti is tud. Én csalódott lennék, ha konzolra vártam volna, ettől sokkal jobban kinéző játékok is kijöttek már rájuk, ráadásul több vagy stabilabb fps-sel.

[link]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1997) tick


tick
aktív tag

Parsons state insane asylum küldetés sorozatot végig csinálta valaki? Mennyire durva? Már csak a neve miatt :D Az egyik bobbleheadet csak ott lehet megszerezni és csak egy lehetőséged van bejutni elvileg

Everything that has a beginning... has an end

(#1998) Scholes9 válasza crue (#1992) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azt kizártnak tartom.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1999) .OM. válasza Nissifer (#1932) üzenetére


.OM.
aktív tag

ENTER-t mindenhol helyettesíti az "E" betű.
..és az kéznél van. :K

ex .Oldman.

(#2000) Z10N válasza .LnB (#1983) üzenetére


Z10N
veterán

Ha neked 7790-nel kisimult , akkor nalam is varhato javulas. Az INI fileodat at tudod dobni emailben? Nalam harcnal es varosban van ez. Magyaran olyan mintha 30 es 60 kozott kapcsolgatna, leegyszerusitve, persze a lock megfogja.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.