Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) micafighter válasza 4264adam (#7000) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vegyél le mindent a játékban minimumra és kapcsold ki amit lehet, próbáld ki Vsync on - off játékban, driverben is vsync on - off, freesync on - off próbálgasd ezeket végig minden féle felállásban, kezd a legfrisebb vga driverrel, ha nem jó, akkor menj vissza eggyel előbbire, és megint próbálgasd ki ezeket. Nekem megjelenés után 1 évvel is a megjelenés előtti driverrel ment a legjobban az F4 :DDD

Ajánlom amugy a Battle(non)sense YouTube csatornát, nagyon jó videói vannak Freesync, gsync, vsync témában :)

Milyen adattárolón van amugy a játék? Akár az is lehet szűk keresztmetszet. Épp ma javítottam egy gépet amin a rendszernek használt SSD be volt lassulva nagyon, mint kiderült az elmult 3 napban a OneDrive 30GB-nyi log file-t irt a temp mappába, és folyamatosan dolgozott a háttérben :))

[ Szerkesztve ]

(#7002) 4264adam válasza micafighter (#7001) üzenetére


4264adam
veterán

Figyelek a szemetelésre és a malware dolgokra. SSD-n van. A megjelenés közeli driverekkel nekem az a gond hogy lehetséges a bf1 és GTAV rovására megy, de megpróbálom a "Fallout4 nőt working freesync" leírásban található drivert." 60FPS-re állítani a megcélzott kép számot ezzel már elvesztve hogy 75-ős monitorom van, vagy mindig át állítom

(#7003) AthlonXP válasza micafighter (#6999) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nekem pl. az intézetben járkálva 20-30 FPS, kint a szabad területen, vagy az épületek közt 30-40FPS van.

FHD, 8x AF, FXAA élsimítás, közepes grafikai beállítások mellett.
Ennyit tud egy jó 5-6 éves VGA. 60+ FPS csak a menüben van..
Mégis lehet vele játszani, gond nélkül!

Nem tudom megérteni azokat, akik sírnak, ha már véletlenül bemegy 60 alá az FPS játék közben egy kicsit! :U
Igaz, én nem multizom, mert nem szeretem, de eddig még egyetlen játék sem volt nálam, amiben zavart volna, ha nincs meg a 60 FPS! Pedig nagyon sokféle játékot próbáltam már. Nekem, ha a 30-40 megvan, akkor az már bőven elég!
Sajnos ma már egyre több játék esetében csak úgy van meg ennyi, ha felbontást csökkentek, mondjuk 720p-re, és visszaveszem a grafikai beállításokat pl. low-ra.
Mondjuk a Battlefield 1 FHD-ban ment low-on, de meg volt a 30-40 FPS. és nagyon jól játszható volt, kétszer is végig vittem. Mondjuk az is igaz, hogy a játék ilyen beállítások mellett is úgy nézett ki, mint sok más játék high beállítások mellett, brutális! Nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet maxon...

Ha sikerül összeszedni egy kis pénzt év végére, vagy január-február környékére, akkor egy GTX1070-et tervezek venni a mostani helyett. Nagyon ráférne már, évek óta halogatom, mert mindig van valami, amire elmegy a pénz, de már nem szeretném tovább húzni.

(#7004) 4264adam válasza AthlonXP (#7003) üzenetére


4264adam
veterán

Nekem a mikrolaggokra és a kevesebb FPS számra fáj a szemem érzem nem gördülékeny a játék. Ez van.

Már a GTX650 HD6950 HD7950-nél észre vettem ezt. Mikor a Shadow of Mordor volt az imádott játék. a gyengébb Nvidia kártyánál a benchmark közben NV kisebb FPS tüskék jelentkeztek "mikrolagg 1%FPS 0.1%FPS" mint az erősebb HD7950-en. Ezért vettem Freesync monitort és cseréltem a GTX970-et RX470-re. De jelenleg ott tartok, hogy felesleges volt mert a 970-en simább volt a Fallout 4.

(#7005) 4264adam


4264adam
veterán

Lehetséges meglett a megoldás.

Win+G megnyomása után elkezdett tálcára ugrani és vissza a játék, ezt megtette 8x és közben próbálta indítani az alkalmazást a többi programnál látható "rózsaszín kerettel" ezt tapasztaltam a GTAV és BF1-nél ami itt eddig hiányzott. Jelenleg stabilan tartja a 60FPS-t és nem is megy lentebb.

(#7006) sixpak válasza AthlonXP (#7003) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem az a furcsa, hogy semmi következetesség nincs a futási teljesítménybe....letöltöttem Steam-ről a 60 gigás hd texture pack-et, ugyanúgy fut, ahogyan előtte, Vsync ON, általában megvan a 60 fps, de korántsem mindig....ez ilyen.

BF1 valóban a grafikai csúcs jelenleg. Régebben csináltam uhd képeket, ilyenek:
[link], [link]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7007) 4264adam


4264adam
veterán

Meglett a 25FPS futási problémára a megoldás. Valamely Nexus MOD-ot nem kedvelte. Simábban fut a törlések és vissza rakások után mint ezelőtt bármikor.

(#7008) Desy válasza 4264adam (#7007) üzenetére


Desy
tag

... ez röviden azt jelenti, hogy terhelési sorrend probléma volt. :)

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#7009) Slade92


Slade92
aktív tag

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Mikor indítok egy "New Game"-et elkezd tölteni 10-15 másodpercig és bezárodik magától az egész játék.Win 10em van.
Próbáltam már Win7 és 8 alatt futattni redszergazdaként de ugyan az.

(#7010) Desy válasza Slade92 (#7009) üzenetére


Desy
tag

... ez csak azt jelenti amit tudsz. Hibás a játék. Vegyél eredetit. :K

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#7011) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

[link]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7012) bLaCkDoGoNe válasza bitpork (#7011) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azúgyigen :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7013) Badich


Badich
csendes tag

Sziasztok! Valamiért nincs "célzóm" a játékban, lövök egyet megjelenik és eltűnik hirtelen.. tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#7014) Desy válasza Badich (#7013) üzenetére


Desy
tag

...uhh. Cél kereszt, cél pont, cél jelző...?
... talán, vedd ki azt a módot amit használsz [utólag telepítettél] és úgy próbáld. A játék tele van furcsa anomáliákkal és ezek a mentésbe rögzítődnek. Így lehet, érdemes visszamenni néhányat egy ellenőrzéshez...
Vagy, csak nézd meg a beállításokat esetleg cseréld ki másikra a "Fallout4 - Interface.ba2" fájlt. [Habár, nem hiszem, hogy ez sokat rúgna a labdába az előző gondolatok okán.]

Egyébként úgy érdekesebb ha nincs semmi más csak a rendes mozi...

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#7015) Vesa


Vesa
veterán

Steamen -és kb. mindenhol-, áll a bál a bethesda újabb fizetős modos próbálkozása miatt. A userek a Creatice Club nevezetű pofátlanság miatt pár nap alatt bedöntötték a játékot "Mostly Negative"-ba.
Nem tanult a bethesda a 2évvel korábbi esetből?

A tudomány a valóság költészete!

(#7016) sqpp


sqpp
őstag

Amikor már nem elég a VRAM sem :(

(#7017) Venyera7 válasza sqpp (#7016) üzenetére


Venyera7
senior tag

Ez tetszik. Milyen mod?

(#7018) sqpp válasza Venyera7 (#7017) üzenetére


sqpp
őstag

Ez többféle mod:


[ Szerkesztve ]

(#7019) Chabe89 válasza sqpp (#7018) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát ilyen Mod listával, ne csodálkozz. :D

(#7020) sqpp válasza Chabe89 (#7019) üzenetére


sqpp
őstag

Amúgy később kiderült, hogy nem ott volt a gond, hanem a hely egy modolt otthont volt, ahol ugye sok objekt volt, de nem arra volt tervezve, hogy tele legyen 4K textúrával minden. Szóval miután javítottam egy-két dolgot már jobb is lett.

Egyébként van egy ilyen szép látótáv mod is:

[ Szerkesztve ]

(#7021) Chabe89 válasza sqpp (#7020) üzenetére


Chabe89
addikt

NAC-hoz miért használsz Darker Nights-ot? Úgy emlékszem a NAC-ban több lépésben is lehet állítani milyen sötét legyen az éjszaka.

(#7022) sqpp válasza Chabe89 (#7021) üzenetére


sqpp
őstag

Mert ugye, a Darker Night-ot egyrészt alapból rengeteg mod támogatja, kettő abban van olyan lehetőség, hogy az enemy sem vesz észre bizonyos mélységű sötétben, míg a NAC-nál ha a legsötétebb zugban vagy is megtalál könnyen, azért ez elég fura :Y

(#7023) Fitzgerald válasza Vesa (#7015) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A legtöbb nagy kiadó amelyiknek van legalább 1-2 nagynevű, tízmilliós példányban fogyó frencsájza szarik a communityre.
2 évvel a megjelenés után meg már amúgy sem hinném, hogy különösebben izgatná őket a Steam-es rating (megjelenéskor sem feltétlenül, lásd Dishonored 2).
A pécé pedig sokadlagos platform számukra.
A konzolosok jellemzően sokkal "elnézőbbek", mint a pécések, legyen szó bármiről.

(#7024) Venyera7 válasza sqpp (#7018) üzenetére


Venyera7
senior tag

LoL ez perverz :DD De konkrétan az érdekelne mitől ilyen szép a textúra. :DDD

(#7025) sqpp válasza Venyera7 (#7024) üzenetére


sqpp
őstag

Hát pont attól, amiket látsz, ugyebár alapvetően úgy kezdtem az egészet a hét elején, hogy felraktam a Fallout 4-et a textúra packkal, amit Steamen le is lehet tölteni, azzal olyan 80 gigabájt lesz a játék így simán.

Utána pedig jöttek a textúra packok, ami leginkább sokat dob, azok ezek:

[link]
[link]

CROSS Crit Gore-verhaul

Ezt ne nézd, ez máshoz van :)

[ Szerkesztve ]

(#7026) Chabe89 válasza sqpp (#7022) üzenetére


Chabe89
addikt

NAC-ban ez még az időjáráshoz is hozzá van igazítva. Például szakadó esőben is nehezebben hallanak meg stb.

(#7027) sqpp válasza Chabe89 (#7026) üzenetére


sqpp
őstag

Köszönöm!

Meg most kipróbálom a TrueStorm és VividWeathers kombót :)

[ Szerkesztve ]

(#7028) sixpak


sixpak
nagyúr

Üdv mindenkinek.
A minap láttam itt nagyon szép screenshotokat a játékból, gondoltam én is megpróbálom a modokat.
Letöltöttem a nmm-t, majd 4 modot le is töltöttem, viszont a játékban csak egyet mutat.
Mi az amit elrontok?


Köszönöm, előre is a segítséget.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7029) Chabe89 válasza sixpak (#7028) üzenetére


Chabe89
addikt

Textúra pakkok nagy része nem használ .esp fájlt, ezért nem is jelennek meg a load orderben. Ettől függetlenül működnek.

(#7030) sixpak válasza Chabe89 (#7029) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm a választ, eddig a steamen fellelhető hd texture pack-et használtam, de 60 gigát foglal, kicsit sokallom. Töröltem, helyette keresek valamit, amitől szebb lesz a játék.
Köszi, még egyszer. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7031) sqpp válasza sixpak (#7030) üzenetére


sqpp
őstag

Én a Steames textúrát is használom meg ezeket is :DDD Az már más, hogy abból nem mindent használ a sok csere után

[ Szerkesztve ]

(#7032) Chabe89 válasza sixpak (#7030) üzenetére


Chabe89
addikt

Amúgy jobb olyanokat használni amik .ba2-be vannak tömörítve és használnak .esp-t, mert simábban fut és a töltési idő sokkal rövidebb.

[ Szerkesztve ]

(#7033) sqpp


sqpp
őstag

Amúgy CTD -re van valami debug megoldás?

(#7034) bitpork válasza sqpp (#7033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen CTD? Nekem csak pár modnál csinál ilyet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7035) sixpak válasza sqpp (#7031) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nagyon sok adat, majd ha új hdd áll a házhoz, akkor esetleg visszarakom. :)

(#7032) Chabe89: köszi, kicsit idegen nekem még ez a mod téma, az összes Fallout-ot modok nélkül toltam...tudom, eretnekség. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7036) sqpp válasza bitpork (#7034) üzenetére


sqpp
őstag

Random sajnos... :( De Diamond City közelében meg Concordnál volt még ilyen, van úgy, hogy mikor kimegyek egy épületből és töltene akkor..

VRAM is eleg minden jo lenne, inkabb valami mod lesz itt... meg ugye a motor határai..

[ Szerkesztve ]

(#7037) Chabe89 válasza sqpp (#7033) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát valószínű, hogy nálad valami load order hiba lesz. Szedj le egy LOOT-ot, hátha kidob valamit.

(#7038) sqpp válasza Chabe89 (#7037) üzenetére


sqpp
őstag

Loot ot hasznalok de nem ir semmit

(#7039) sqpp


sqpp
őstag

Aki esetleg külföldön van vagy szereti a Haloweent!

(#7040) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://coub.com/view/v4mz7

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7041) bLaCkDoGoNe válasza bitpork (#7040) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Bethesda minőség :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#7042) sqpp válasza bLaCkDoGoNe (#7041) üzenetére


sqpp
őstag

Az érdekes, mert én alig találkozok bugokkal :P

(#7043) core i7 válasza bitpork (#7040) üzenetére


core i7
addikt

Ez rendesen ilyesztő :Y :D

(#7044) sqpp válasza core i7 (#7043) üzenetére


sqpp
őstag

xd amúgy igen, én nem mertem írni sem, mert féltem, hogy kinevettek, de akkor nem szóltam :P

Amúgy az mitől lehet, hogy felnézek és világosabb lesz az egész játék, ha meg le, elsötétül?XD de nagyon durván... szerintem itt is valami mod:(

(#7045) bitpork válasza sqpp (#7044) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Valamelyik natural mod-od túltolta a czangát. Nekem is ez van ami idegesít mint állat, de cserébe szebbek a textúrák és egyebek.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7046) sqpp válasza bitpork (#7045) üzenetére


sqpp
őstag

egye meg a.... xd

(#7047) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=XeYsUtmqrHU ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7048) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Az elképzelhető, hogy a játék az összes nyelvi cuccal kb duplája méretben mintha csak az angol lenne?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#7049) Desy válasza Interceptor (#7048) üzenetére


Desy
tag

... szerintem, nem.

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#7050) Ptech


Ptech
őstag

Sziaszok,

Új VGA-t vennék kb kizárólag Fo4-re. FullHD-ra i5 3570k mellé elég egy 1060 6GB?
Gondolom 60 fps alá azért beesne a belvárosi részeken, de ez még elfogadható lenne.
Modokat eddig nem próbáltam, mennyire érintik pl textúra modok a teljesitményt?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.