Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Ryder62 válasza Chabe89 (#697) üzenetére


Ryder62
őstag

Vagy a Vault 112 mintájára a bentlakók mátrixban élnek, egy virtuális világban.

Plazmacucci

A Marts Mutant mod a floatert is beteszi ami a centaurokhoz hasonlóan a Super Mutik mellett kóricál.

[ Szerkesztve ]

(#702) Fitzgerald válasza Nissifer (#698) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én még nem, de add már meg a számát, bedobnék vele egy-két sört, dumálnánk egyet... :D
Szerintem ha szintetikus lenne a főhős, az gyorsan kiderülne az első komolyabb fegyveres összecsapás során, amikor cafatokra robbantja a karaktert valami npc.
Sztázisra szavazok én is.

@Ryder62

Nekem is az lett volna a második tippem, de nem örülnék ha így lenne. Túl sokszor láttuk már ezt a dolgot játékokban, filmekben.

[ Szerkesztve ]

(#703) gyimger válasza Plazmacucci (#693) üzenetére


gyimger
őstag

A fordításokat a hivatalos FO3 magyar kiadásból és saját kútfőből írtam. Egyébként a Floater picivel maradt csak ki, a Deathclaw meg lényegében csak egy állat. De tudom, mit írok holnap. :)
A napvilágra került achievementek egyébként simán elárulják a történetet, ha lenne spoiler gomb, akkor le is írnám, de nem merem.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#704) sagem válasza gyimger (#703) üzenetére


sagem
addikt

Mondjuk Spoiler gomb amúgy is elkel majd miután megjelent a játék szerintem:) Ki a topik gazda? Kérhetne engedélyt a spoiler gomb használatára, mert várhatóan népszerű(bb) fórum lesz a megjelenés után, s más játékok is megkapták erre a jogot:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#705) Fitzgerald válasza sagem (#704) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nincs topikgizda.
Az mondjuk tuti, hogy én a megjelenés után legalább egy hétre write only módba kapcsolok ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#706) MrTwister válasza Fitzgerald (#705) üzenetére


MrTwister
őstag

Én javaslom gyimger-t ha ő is akarja! :K Indok: élvezet volt olvasni az összefoglalóit, látszik, hogy nagyon ismeri és szereti ezt az univerzumot, az elméleti részből ötös, a többi már csak rajta múlik illetve rajtatok, hogy támogatjátok-e őt illetve van e más jelöltetek!? :K Én más fórumokból kiindulva ott is úgy látom, hogy jót tesz egy-egy topiknak a fórumgazda jelenléte. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#707) Fitzgerald válasza MrTwister (#706) üzenetére


Fitzgerald
veterán

+1 :K :R

(#708) Chabe89


Chabe89
addikt

(#709) Bad Pritt válasza Chabe89 (#708) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem szép, de legalább finom lesz remélhetőleg.
Amúgy a mobil Pip-boy app is 10-én jelenik meg? Úgy lenne logikus.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#710) Fkris válasza MrTwister (#706) üzenetére


Fkris
őstag

Énis támogatom, ha esetleg nem vállalná, akkor viszont vállalom, vállalnám, a Nexus 5 topikot már viszem lassan 3 hónapja!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#711) Plazmacucci válasza Chabe89 (#708) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Két dolog. Remélem az a ronda családi film kutya nem kötelező companion, és hogy a power armor nem a main story része.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#712) Chabe89 válasza Bad Pritt (#709) üzenetére


Chabe89
addikt

A képek a PS4-es verzióból vannak. Eleve nem egy Crysisnak indult, de speciel én nem is bánom.

Plazmacucci: Miért lenne kötelező bármilyen Companion? Szerintem lesz bőven választási lehetőség és ha az sem tetszik még mindig mehetsz egyedül. :) Power Armor olyan lesz, mint egy jármű. Kiszállsz, beszállsz és ott marad ahol hagytad. Nem fog beférni a zsebedbe ezúttal. :N

[ Szerkesztve ]

(#713) Bad Pritt válasza Chabe89 (#712) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csak akkor a gépigény is legyen tisztában azzal, hogy nem Crysisnak indult. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#714) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Néhány infó:

Spoileres lehet, szóval óvatosan

Live-Die-Respawn

(#715) gyimger válasza MrTwister (#706) üzenetére


gyimger
őstag

Gyakorlatilag itt lakom! :D Biztos nem lesz nagy probléma a témával, de ha moderálni is kell, akkor se lehet nagy was is dast. Csak kapjunk spoiler gombot, mert lassan idő van. :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#716) Chabe89 válasza Bad Pritt (#713) üzenetére


Chabe89
addikt

A gépigény csak marketing. :) 9 nap múlva úgy is eldől minden.

(#718) Bad Pritt válasza Chabe89 (#716) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem a kiadott gépigényre gondoltam, hanem majd a valósra. A Bethesda eddigi Fallout játékainál is inkább a dizájn vitte el a hátán a látványt, nem a magas felbontású textúrák meg korszakalkotó effektek, itt is ez lesz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#719) Ryder62


Ryder62
őstag

Én már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog felmutatni a játék technológiai oldalról nézve.

Mindenféle képen megvárom a GOTY-t, mert szvsz most már a Bethesda is úgy dolgozik mint ahogy mások: Cut contentet adnak el DLC-ként. Fallout 3-nál érződött hogy teljes volt, New Vegasnál szintén, és max kaptunk DLC-ket amik bővítették a világot. De azzal hogy megjelent a Season Pass kicsit aggódok. :U

(#720) Chabe89 válasza Ryder62 (#719) üzenetére


Chabe89
addikt

Azért még mindig nem akkora pofátlanság, mint az ME3 esetében a From Ashes.

HáGé: Az ilyen igényeket majd a modderek kielégítik. :) Egy ilyen méretű nyitott világ egy Crysis szintű grafikával ellátva szerintem nem sok gépen futna elfogadhatóan.

(#721) Plazmacucci válasza Chabe89 (#720) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg ha van egy bevált motor ami képes kezelni a világot akkor minek dobnák ki?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#722) Fitzgerald válasza #17954112 (#717) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem jelent még meg a játék, úgyhogy erre senki sem tud válaszolni. De várhatóan nem kell majd erőmű hozzá, ha valóban a GTAV-höz hasonlóan optimalizálták.

[ Szerkesztve ]

(#723) Chabe89 válasza Plazmacucci (#721) üzenetére


Chabe89
addikt

Ez meg a másik. Új motornál általában több a bug is.

[ Szerkesztve ]

(#724) Fkris válasza Plazmacucci (#721) üzenetére


Fkris
őstag

Ha elmész egy 5* os étterembe/szállodába, ahol az ízek, ellátás minősége kiváló, viszont az ételt az csak odavágják a tányér közepére, és az asztal is mozog, nincsenek egységes evőeszközök, poharak, akkor sem leszel 100%osan elégedett.

Ugyan ez van a játékoknál.
Megy ez a hipsterkedés, hogy nem érdekel a grafika, csak a történet legyen jó....
Nem a francokat nem.Ha már jó a sztori, akkor a grafika max dobna rajta.
Szvsz ezért lenne joggal elvárható, hogy ne csak hozza a minimumot, hanem példát mutasson:
A megjelent képeken pl a bobbleheadnél a háttér egyszerűen ocsmány, nincs más szó rá.
Így nézett ki a 3/new vegas is.
A két radroach os kép is hasonló minőségű.

Nem jelent meg a játék, addig semmiképp nem ítélem el (elő is rendeltem), amíg nem látom, de nem vagyok lenyűgözve.
Nagyon nem.

Egy GTA 5 hozta az elvárható minimumot(sőt...) a konzolgeneráció legelején, egy mostani játéknak is legalább olyan részletesnek kellene lennie, mint egy akkor megjelentnek.

Összeségében NEM neked szólt a komment, de neked is.
Miért lenne elfogadható egy Bethesda méretű cégtől, hogy csak épp azt a szintet hozza, hogy "meh, hát a sztorijáért játszok vele, nem azért mert, jól néz ki".
Meg kéne mutatniuk, hogyan is kell maradandó kinézetet elérni a mai technológiával úgy, hogy a sztori is odacsap.

Félve jegyzem meg a ME3 példáját:
Nem hozta a technológiai újításokat, de jól nézett ki, látszott a fejlődés az előző címek után.
Most azért nem dobtam el az agyam, a 7évvel ezelőtti 3 után, az eddig napvilágra került képek láttán.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#725) Bad Pritt válasza Chabe89 (#720) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem is a Crysis a mérce, inkább a Mad Max vagy a Witcher idénről, esetleg a Dragon Age tavalyról. Előrendeltem, élvezni fogom minden percét, ez 100%, de én is megbotránkoztam kicsit az első kiadott mozgóképek láttán. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#726) Fitzgerald válasza Fkris (#724) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Sokunk részéről ez nem feltétlenül "hipsterkedés", hanem egyszerűen arról van szó, hogy ha már egyszer nem néz ki jól a játék, akkor elvárnánk, hogy legalább jól legyen optimalizálva.
Amennyiben ezt célként szem előtt tartva készül a játék, úgy szerintem bocsánatos bűn, lásd Diablo 3, Starcraft 2.
Már ezen játékok előtt jó néhány évvel is jelentek meg sokkal-sokkal szebb játékok műfajon belül.
Viszont ezek a játékok még a turmixgépen is elfutnak, és tudták, hogy nagyon sok fog elmenni belőlük, ergo jól kell optimalizálni. Ez igaz a GTA-ra is azzal a különbséggel, hogy a GTA V még mellé szép is.
A Mass Effect 1-2 között valóban volt látványbeli fejlődés, a 2-3 között viszont már sajnos nem.

(#727) Chabe89 válasza Fkris (#724) üzenetére


Chabe89
addikt

(OFF)Biztos ugyan azzal az ME3-al játszottunk? :D Szerintem a 2. részhez képest miden szempontból rosszabb volt a 3.(/OFF)

Amúgy meg oké számtalan szebb játék van a Fallout 4-nél, de azért annyira nem is ronda, mint ahogy egyesek itt szeretnék beállítani. Feltételezem te sem guggolsz órákat egy AAA játékban a füvet simogatva, hogy "wow, de jól nézz ki". Az ilyen apró részletek mint, hogy az asztal nem 4K felbontású textúrát kapott engem teljesen hidegen hagy. Ha minden kis szir-szart magas felbontású textúrákkal raknának a játékba akkor meg az lenne a baj, hogy nincs 4K-ban fix 60 FPS.

(#728) Fkris válasza Chabe89 (#727) üzenetére


Fkris
őstag

Érdekli a nagyanyám térde kalácsát a 4k, ps4en tolom majd.
De hogy nincs 900p sem, az is biztos.
Nem akarok elhamarkodottan véleményt mondani, meg pálcát törni a játék felett, de csak a kiszivárgott képekre tudom alapozni a véleményalkotást, ami nem túl biztató.

GTA nál megtalálták az arany középutat, jól futott, jól is nézett ki, és még a terület is hatalmas volt, jóformán töltés nélkül.
Csalódott lennék, ha ezt a Bethesda nem csinálná meg, mert forrásuknak elnnie kéne hozzá a Skyrim, előző Falloutok után...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#729) Plazmacucci válasza Fkris (#728) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mass effect, GTA bla bla bla... Ez a motor (gamebryo) ezerszer több dolgot csinál mint azok. UE pl valószínűleg nem lenne képes erre önállóan. Nem véletlenül foltozzák évek óta a Bethesdánál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#730) Fkris válasza Plazmacucci (#729) üzenetére


Fkris
őstag

Nyilván.
De a Rockstarnál mégis sikerült láthatóan nagyobb felbontású dolgokat ráhúzni, és abban se nagyon találkoztam bugokkal, ezt a bethesdánál nem tudták meglépni.
Lehet toldozgatni-foltozgatni, mint a CoDnál lassan 10 éve, de sok értelme nincsen, mert van egy korlát a régi motoroknál.Itt lehet most értük el.
És biztos vagyok benne, hogy a következő Elder Scrolls is ugyan ezzel a motorral fog kijönni a következő években, na akkor már vér fog folyni, ha nem sikerül normális textúrákat aládobni.

Remélem már heggesztik az utódot...nagyon remélem...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#731) Plazmacucci válasza Fkris (#730) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez a textúra kérdés szerintem simán lustaság. Láttuk, hogy a motor elbírna tízszer nagyobbat. Valamilyen üzleti döntés.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#732) Fitzgerald válasza Chabe89 (#727) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Textúrákhoz vram kell elsősorban, ha ebből van elég, tök mindegy hogy low-ra vagy ultrára állítod a textúrák felbontását, nem lesz hatással a frameratere (pl. Withcher 3, GTA V). Egy 3GB-os kártya elég bármelyik mai játékhoz. De még egy 2GB-os is elég ennél sokkal részletesebb textúrákhoz.
Ezt csak zárójelben, engem nem izgat ez az egész, csak mediumon jól fusson a laptopon.

(#733) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ugye egyetértünk abban, hogy senki sem a grafikát tartja egy Fallout játéknál a legfontosabb dolognak? :D

Live-Die-Respawn

(#734) wjbhbdux válasza oriic (#733) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mivel angolul nem tud az átlag magyar játékos hogy megértsen bármit is a történetből, de.

/s

(#735) Ryder62 válasza oriic (#733) üzenetére


Ryder62
őstag

De. Ezért tolom hi-res pakkal a 3-at. ;] Carma lost.

Viccet félre téve, kíváncsi vagyok hogy jön e hivatalos high textura pack a játékhoz. Skyrimhoz ugye volt.

(#736) oriic válasza Ryder62 (#735) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom majd ennek a PC-s verziójára is ráugrik a közösség mint a két korábbi résznél, és úgyis kihozzák majd belőle a maximumot. :)

Live-Die-Respawn

(#737) Chabe89


Chabe89
addikt

(#738) bundásss


bundásss
tag

lehet tudni mekkora lesz a map? fallout 3,witcher3,gta 5 képest?

(#739) Chabe89


Chabe89
addikt

Nekem csak egy bajom van jelenleg a játékkal, mégpedig a HUD. Borzasztó egyszerűen.

(#740) gyimger válasza Chabe89 (#739) üzenetére


gyimger
őstag

Szerintem is borzasztó egyszerű. Ez a health bar csak egy zöld csík?
Az én bajom meg az, hogy a kiszivárgott infók alapján nem lesz benne Hardcore mode.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#741) oriic válasza gyimger (#740) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Hardcore és a Survival mód az nem ugyanaz lesz?

Live-Die-Respawn

(#742) Chabe89 válasza oriic (#741) üzenetére


Chabe89
addikt

Állítólag csak aludnod lesz muszáj.

(#743) gyimger válasza Chabe89 (#742) üzenetére


gyimger
őstag

Az szerintem csak a gyógyuláshoz kell (ha jól olvastam). Egyedül a később ható gyógyinjekció maradt meg a nehéz fokozaton.

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#744) Fitzgerald válasza bundásss (#738) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem, de ebben a kiszivárogtatott previewban azt mondja a srác, hogy olyan Skyrim méretű lehet, csak jobban meg van pakolva tartalommal. Nem is baj ha nem lesz Witcher 3 méretű a map, főleg mivel se ló, se járművek nem lesznek. Csak Vertibird.

(#745) gyimger


gyimger
őstag

Leírta, mit takar az ötödik Luck perk... :C

Kell az a spoiler gomb.

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#746) Fitzgerald válasza gyimger (#745) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha gondolod kérjél topikgazdai jogot, támogatunk! :K

[ Szerkesztve ]

(#747) Nissifer válasza gyimger (#745) üzenetére


Nissifer
tag

Én már nem merek éppen ezért semmire se ráklikkelni. :)
No offense, de sosem értettem azokat, akik el kezdik szapulni a kedvenc játékukat. Én már annak örülök, hogy egyáltalán megjelenik még idén. Természetesen látom a hiányosságait, ám nem hisztizek ezeken. Amin nem tudok változtatni azt szelíden elfogadom. Amin lehetséges változtatni, azt pedig úgy is megoldom majd mod-ok segítségével. Lehet csak engem zavar a Fallout 4-el kapcsolatban megjelent elégedetlenkedés? Kezdjem magam csendben furának érezni..? :U

(#748) Ptech


Ptech
őstag

Megnéztem egy Pip-Boy Edition unboxing videót, most már örülök hogy nem azt vettem meg. Ennyi csillogós gagyi műanyagot is régen láttam, kb mekis happy meal menü szint..

(#749) oriic válasza Ptech (#748) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De akármit mondasz, az a doboz az irtó jól néz ki szerintem.

Live-Die-Respawn

(#750) Ptech válasza oriic (#749) üzenetére


Ptech
őstag

Formára igen, ha legalább a leggagyibb papír vastagságú lemezből lenne már sokkal frankóbban mutatna.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.