Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Csapoati válasza Nissifer (#1300) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Fallouthoz FHD-ben nem kell 4 giga VRAM, ahogy a legtöbb játékhoz sem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1302) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Laptopon játszóknak jó hír, hogy természetesen kamu volt a hivatalos gépigény.

i3-3217u
8GB ram
GT740m 2GB
Win 10 64 + legújabb Geforce driver

Szinte minden mediumon van, kivéve a textúrák, az ultrán.
A látótávolság csúszkák közepesre húzva, nyál-zselé-ambient-genyó-depth of field dolgok vagy kikapcsolva, vagy minimumra állítva.
A vaultban a kikapcsolhatatlan cryo-effekt miatt elég durvák a framedropok, 27-55 között van a framerate.
A vaultból kiérve jön a meglepetés: odakint 35-40 fps az átlagos framerate. Vannak durva dropok kint is, de mégis stabilabb, mint a vaultban volt. Egy komolyabb összecsapás során is csak néhány fps-t lassul az egész, viszont csak a falat bámulva is leeshet néha 26-28 magasságába. Drága jó GameBryo motor.

Maga a játék nem sokat változott, aki játszott az előző kettővel, az könnyen boldogul majd ezzel is.
Kipróbáltam a telefonos Pip-Boy-t is, tényleg működik rendesen wifin, valós időben. Az egy dolog, hogy ha nincs valóban a karodra erősítve valahogy a telefon akkor kényelmetlen használni, meg amúgy sem sok értelme van. De jópofa. Crafting rendszert tesztelgetem egyenlőre, nem csináltam még sok mindent.

(#1303) Nissifer


Nissifer
tag

Életbevágóan fontos információra van szükségem. Ma tanítás előtt tudtam játszani pár órát a Fallout 4-el. Egyelőre a kezdő környezetben fosztogatom az elhagyatott házakat. Azonban arra figyeltem fel, hogy nem találtam RELOADING BENCH-et! Nagyon rossz érzésem van ezzel kapcsolatban, és kezd rajtam elhatalmasodni az a téveszme, hogy .. nem, nem az elképzelhetetlen... de mégis félve megkérdezem, még mielőtt teljesen elborul az agyam a nagy kutakodásban és végső kétségbeesésemben lemészárolom a családot, szomszédokat, a tér-idő kontiniumot, hogy ugye LEHET A FALLOUT 4-BEN LŐSZEREKET GYÁRTANI?!

(#1304) Sonja válasza Csapoati (#1301) üzenetére


Sonja
veterán

RAM-et írt, nem VRAM-et! ;)

Szerk.: Mondjuk az jó, ha 4GB RAM is elég. Igaz, másik fórumon annyit írtak, hogy elindul, de sokat swappel a játék.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1305) Csapoati válasza Sonja (#1304) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én erre válaszoltam:

(Minimum GTX 960 4GB, ez alá ne menj.)

Nissifer: Nem taláékoztam még lőszergyártással, csak fegyvermódosítással és armorok felpiszkálásával.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1306) laci_8519


laci_8519
tag

Sziasztok!

A játékban, hogy kell előhívni a console-t? Azt írják, hogy a ~/'
Ez ugye az 1-es gomb lenne. De, nem működik, mert ott a fegyvert lehet elővenni.
Magyar billentyűzetem van, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#1307) Nissifer válasza laci_8519 (#1306) üzenetére


Nissifer
tag

0-ás (nullás) gombot nyomd. De minek neked console command? ;)

(#1308) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Leszpojlerezné nekem valaki, hogy az első kódos ajtót milyen szisztéma szerint kell kinyitni?
Köszi! :R

(#1309) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Nekem ez a gepipeny nem nagyon tetszik, 4gigara huzott Q9650 + uveghangon zakatolo X280, es a varosokban 20-30 fs kozott vagyok, ennel a sszanalom grafikanal... :(
Erzetre pedig borzaszto "nyulos" az iranyitas.

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1310) Sonja válasza Csapoati (#1305) üzenetére


Sonja
veterán

Hopp, elnéztem egy hozzászólással. :B Elnézést! :R

(#1309) Zomb€€: Elavult a Gamebryo engine, hiába a "fényezés" (Creation Engine). Ez van.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1311) laci_8519 válasza Nissifer (#1307) üzenetére


laci_8519
tag

A 0 sem jó, mert arra meg a stimpackot lövi magába. Végignyomkodtam már mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1312) Fitzgerald válasza Nissifer (#1303) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Chemistry Stationnél lehet Syringer ammot, gránátot, aknát gyártani. Lőszergyártás nincs.

(#1313) Motyi válasza Csapoati (#1301) üzenetére


Motyi
senior tag

Kelleni kell (ez a game speciel közel 3Gb vramot eszik full HD-ban), de teljesítményben 1-2 fps különbség van csak a 2 és 4 gigás kártya között, így valóban nem éri meg.

(#1314) Zomb€€ válasza Sonja (#1310) üzenetére


Zomb€€
őstag

Nem az zavar h ronda, hanem h borzasztoan laggos az iranyitas, es az fps eseseknel kb jatszhatatlan:(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1315) Eagl3 válasza Zomb€€ (#1314) üzenetére


Eagl3
veterán

A nyúlós irányítás borzasztó idegesítő, de megszokható és szinte észre sem veszed majd. Én is sok játékkal voltam így régebben. CS után azt hittem kitépem a hajam mikor "nyúlós" volt egy játékban az irányítás.

(#1316) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ezt az épületen belüli por/füst/gőz akármi effektet iniben milyen néven keressem?
Ez elvileg ugyanaz az effekt, és csak belső tereken láttam eddig. A vaultban ez volt a cryo kamrák körüli gőz, házakban ugyanez az effekt a por. Rettenetesen idegesítő, szerintem legalább 10 fps-t megeszik nálam...

(#1317) dergander


dergander
addikt

A copper nevű cuccost hol találok? Elakadtam egy questbe ahol toronyt kell telepíteni majd kellene egy erőforrás(generátor) csak éppen a copper hiányzik az összetevőkből,már átjártam tónyát-boronát de nemtalálok ilyet... esetleg lehet craftolni?

(#1318) Fitzgerald válasza dergander (#1317) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Copper az réz, keress fém cuccokat, szedd őket szét. Előbb utóbb lesz réz.

(#1319) dergander válasza Fitzgerald (#1318) üzenetére


dergander
addikt

Mely fémeket szedjem szét hogy jó legyen? Mert a kocsi roncsok valamint a többi ilyen olyan kacat az steelt ad csak,nemhiszem el hogy már az elején egy rézhiány miatt elakadok . :DDD

(#1320) Sonja válasza Zomb€€ (#1314) üzenetére


Sonja
veterán

Nem is a grafra értettem, hanem összességében, nameg a #1177-es hozzászólásomban ott egy videó, erre! ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1321) djculture


djculture
félisten

Mondjuk én már annak is örülök hogy ilyen elavult engine képes 4 mag kezelésére..

(#1322) Fitzgerald válasza dergander (#1319) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt inkább nem írom le hogy rezezés témában kikhez érdemes fordulni, de egyébként nem tudom én sem még. Egyenlőre Concordeban kolbászolok, gyűjtögetem az alapanyagot. Szétszedni még nem sok mindent szedtem, rezem még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1323) Klikodesh válasza dergander (#1319) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Hot plateben van (magyarul rezso).

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#1324) csabsz13


csabsz13
aktív tag

na végre itthon, jön a Fallout :C

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1325) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kicsit csalódottnak érzem magam. Felültem a hype trainre és túl sokat vártam, vagy csak kiöregedtem ebből.
A játék motorját és annak megkérdőjelezhető működését most ne firtassuk... Én a plotra és a párbeszédekre, motivációkra vagyok kiakadva. A játék eleje nagyon gáz, a játékosra erőltet miben baromságot. A kutya a leg idegesítőbb és idétlenebb az egészben. Még nem jöttem rá hogy kell lekoptatni.
Szóval eddig csalódás. Adok neki még időit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1326) Klikodesh válasza gyimger (#1161) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Lol 40 masodpercig tartott hogy sexre terelje a temat. XD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#1327) gyimger


gyimger
őstag

Na, csak azért léptem ki, mert vacsorázok. Ez a cucc fantasztikus! Még nagyon az elején vagyok, északon, ismerkedem az új dolgokkal (armor & weapon craft), paradicsomot ültetek a tanyán, stb. Annyira kézre esik az egész, mintha soha ki sem léptem volna a 3-ból, mintha ugyanannak a játéknak a szebb változatával játszanék (látom, ez vita tárgya). Az elején nem akartam craftolni, de elnézve, mire képes a fegyvernél vagy a páncélnál csak az első szint, bele akarok vágni. Az új dialógus, az új loot rendszer nagyon bejön! Egyszerű is, nagyszerű is. Ha majd annyira kiismertem, mint a korábbi részeket, akkor még otthonosabban mozgok majd benne. Szóval, nekem nagyon tetszik. Jelenleg "frissítésre várakozik" Steamben, holott eddig nem találkoztam semmi kivetnivalóval.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1328) Fitzgerald válasza Plazmacucci (#1325) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kutya engem is idegesít, nagyon hülye a dog AI, el kell altatni. Codsworth-re elvileg le lehet cserélni már az elején, megnézzük milyen az Ő AI-ja.

(#1329) Tomek1102


Tomek1102
újonc

Köszönöm a segítséget.
Úgy döntöttem várok dec. 10-15ig és megveszem inkább az MSI GTX 960 Gaming 4G hátha addigra lejjebb megy az ára 70K alá, addig marad a nyálcsorgatás.

(#1330) warcat


warcat
veterán

Eszméletlen dolgokat lehet amúgy építeni,nekem nagyon tetszik,csak most ezért alig haladok.

Elkezdtem felfelé építkezni,lerakod a lépcsöt,felmész a ház tetejére,majd a fém tetőszerkezeti elemekkel szépen le lehet fedni,és lesz belőle egy sík tető.Ide szépen lehet mindent telepíteni,őrtoronytól kezdve géppuskaállást stb.
Update miatt frankón kidobott a játék,de mindjárt kipróbálom,hogy erre az alapozásra lehet-e újabb szobát felhúzni,ha igen,már épül is a sok emeletes erőd ;]
Ugyanezzel az eljárással a magasban haladva össze tudod kötni a házakat(nem túl reális,mert nincs igazából,ami megtartsa a súlyt de nem túl tragikus,ahhoz túlságosan élvezem.
Még nem támadtak meg,de a feljáró(k) környékét becsapdázva/megerősítve eléggé védhető lesz és jól is néz ki.
Gyakorlatilag felépítheted a saját privát Megatonodat.

Craftolás is bejövős,már sikerült összerakni egy sniper riflet egy fapados hunting rifleből.

EA: It's in the crate!

(#1331) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Na, nekem túlságosan is akad... kevés neki az R7 250X, hiába mellette a 8 giga ram, meg a 965-ös Phenom..:(

Akkor marad a gyűjtögetés új vga-ra..:/

(#1332) Csapoati válasza Motyi (#1313) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A tegnap linkelt tesztben 2 gigát sem evett, furcsa.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1333) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Kipróbáltam a demo-t, de szándékomban áll megvásárolni, kérdésem, hogy a demoba beletett pár óra mentéseit átvihetem a steam-es verzióba?

(#1334) csabsz13


csabsz13
aktív tag

az r290/r390 topicban ilyen ábrákkal riogatnak, majd este azért rámérek, hogy tényleg ez van-e.
a lényeg: bizonyos beállításoknál az elvileg "azonos súlycsoportú" NV kártyák majd 40-50%-ot vernek az AMD kártyákra...

(#1333) sittes79: milyen demót találtál te? :F

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1335) Eagl3


Eagl3
veterán

Ebbe a játékba van multiplayer? Ha igen, mit takar?

(#1336) sittes79 válasza csabsz13 (#1334) üzenetére


sittes79
addikt

Virágboltit :)

(#1337) sszemtelen válasza csabsz13 (#1334) üzenetére


sszemtelen
őstag

Szánalmas ez, így veszítik majd el az AMD-s játékosokat.. :/

(#1338) Scholes9 válasza Chabe89 (#1280) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mondjuk a Starcraft 2 Legacy of the Void miatt is biztos sűrűbb napjuk volt a futároknak ma :) 2 ekkora név 1 napon ritka :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1339) djculture válasza sszemtelen (#1337) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem hülyeség én 1280*1024-be médium beállításban játszom gond nélkül win10 alatt egy hd 5850-el.

Win10 ügybe meg akinek az van:
Annyi marhasága van a win10-nek hogy a proci energia gazdálkodása elvan benne szúrva , igy ha játszol átkell nyomni teljesitmény centrikusra mert másképpen értelmetlenül visszaveszi az órajeleket terhelés alatt is.

sittes79: Átlehet másolni dukumentumokba van a saves mappa

[ Szerkesztve ]

(#1340) sszemtelen válasza djculture (#1339) üzenetére


sszemtelen
őstag

Holnap majd jobban elszórakázom vele, kissebb felbontás, win monyákolás. Addig pihi. Amúgy jó játéknak tűnik :D

(#1341) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Le a kalappal a Konzolvilág előtt, este 9 óra után kiszállították a játékot. Persze boldogabb lettem volna, ha kicsit korábban megérkezik, de tényleg tiszteletreméltó, hogy ilyen sokáig nyomják az ipart.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1342) Plazmacucci válasza csabsz13 (#1334) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem R9 270 van és tök random hogy mikor akad. Van hogy laggol mint a p*csa, aztán visszatöltöm az állást és ugyanott vajsimán fut. Who knows?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1343) Klikodesh válasza bLaCkDoGoNe (#1341) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Kar hogy ilyen gyerekes lett, a New Vegasbol megvettem a gyujtoit de gumisarkany meg microsoft smart watch az nem kell ugyhogy a skyrim es a FO4 kimaradt.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#1344) Scholes9 válasza bLaCkDoGoNe (#1341) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az komoly h 9-kor jött hozzád a futár. Respect érte. Szerintem:)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1345) warcat


warcat
veterán

Pár hasznos dolog:

-R gombot hosszan nyomvatartva elrakod a fegyvert
-Építkezősdi közben ha Shiftet lenyomva tartod, WASD gombokkal tudsz váltogatni az építendő dolgok között,ez igencsak hasznos
-beszélgetések alatt az 1-4 gombokkal is válaszolhatsz

EA: It's in the crate!

(#1346) gyimger válasza warcat (#1345) üzenetére


gyimger
őstag

Egyéb hasznos dolog: ha egy tárgyat fel akarsz használni építkezésnél, először szedd szét. Például, ha egy ébresztőórából felhasználod az üveget, a csavar elveszik. Először dobd a földre és szedd szét. A Scrapper perk mondjuk erre ad megoldást.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1347) warcat válasza gyimger (#1346) üzenetére


warcat
veterán

Ha végigolvasod a topikot,egy rakat ember azt írja,hogy nem így van,nekem most nincs kedvem tesztelni,szerintem megyek lövöldözni,sikeres volt a többszintes építkezés,de most kifogytam a cuccokból.

EA: It's in the crate!

(#1348) #96349952


#96349952
törölt tag

Te jó ég a Power Armor milyen korán használható... Az első Deathclaw randim meg eléggé parásra sikerült, a lény lángolt, közben ordított a fejembe, totál sátáni látvány volt. :D

(#1349) Ryder62


Ryder62
őstag

Valaki tolja 750Ti-vel? Hogy fut?

[ Szerkesztve ]

(#1350) bundásss válasza Ryder62 (#1349) üzenetére


bundásss
tag

ha van 8 gb ramod mellé akkor jól

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.