Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) duc válasza gk004 (#1448) üzenetére


duc
aktív tag

Igen, de zárnyitás felgyorsul, ugrás, fordulás szintén... szóval nem százas megoldás. Visszaraktam a vsync-et a driverben, pedig nagyon nem szeretem.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#1452) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#1432) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

XONE-on eddig semmi gond nincs, de még nagyon-nagyon-nagyon az elején vagyok a játéknak.

Nekem eddig leginkább a túlságosan leegyszerűsített HUD-dal van bajom (nem tetszik), ill. jobban szerettem a Fallout 3-féle lootolást, amikor egyenként ki kellett nyitogatni mindent. Ez a ránézek-és-már-látom-hogy-mi-van-benne szerintem nagyon le van butítva.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1453) Plazmacucci válasza duc (#1451) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is ezt tapasztaltam AMD alatt. Megpróbálok majd valamit a CCC-ben alkotni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1454) gk004 válasza duc (#1451) üzenetére


gk004
tag

Nekem Vsync nélkül élvezhetetlenül csíkoz.

CMDR Blian

(#1455) gyimger válasza bLaCkDoGoNe (#1452) üzenetére


gyimger
őstag

Kinyithatsz mindent az R-rel. De nekem az nem tetszik, hogy van valami a konténerben, jobb nyíllal átváltok mondjuk az Aid-re, és ha R-t nyomok, akkor csak az Aid cuccok helyett mindent átpakol hozzám. Ez a 3-ban nem így volt.

Csabsz13:
Az még nem is volt nehéz, csak észrevettem. Azon viszont agyaltam, hogy hogy küldjek át valaki a saját telkemre kertet művelni. Ugyanúgy kell, csak más bötűvel.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1456) Plazmacucci válasza gk004 (#1454) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg egy shutter removal is ráférne, mint az előző játékoknál. Vegashoz volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1457) csabsz13 válasza Nimriel (#1449) üzenetére


csabsz13
aktív tag

én voltam, az itt van újra: milyen vga hogyan futtatja a Fallout 4-et

de azért hozzá kell tenni, hogy ezek a mérések a térkép egy olyan részén készültek, ahol a legnagyobb a terhelés, szóval ennél csak jobb lehet mindenhol máshol.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1458) duc válasza gk004 (#1454) üzenetére


duc
aktív tag

vsync nélkül nálam sima, gyors, nem látok törést, csíkozást. Soha nem is használom. Ahogy visszateszem fordulásnál laggol, de inkább ez mint az fps függvényében gyorsuló dolgok.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#1459) gk004 válasza duc (#1458) üzenetére


gk004
tag

Mondjuk nekem először mindenhogy csíkozott, vsyinc nélkül talán nem annyira. A megoldás az lett, hogy borderless windowban futtatom, úgy elég süti :DDD Gondolom a Win 10-hez van köze, nagyon várom már a TH2-t.

CMDR Blian

(#1460) Zomb€€ válasza Ragnar_ (#1440) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ertem en hogy ven roka mar a proci, de 4 gigan nem hiszem hogy keves lenne meg low-on is... :U
illetve a refhez kepest nem volt meg 10-15%nal nagyobb elteresem miatta.

Azt hiszem ez volt eletem legrosszabban elkoltott 60€-ja...
- A grafrol mar inkabb nem irok semmit
- A kutya - mint uj ficsor - nagyon idegesito, es mellette retardalt
- teljesen az az erzesem mikor harcolok, mintha a 3-al jatzanek...7 evvel ezelott...
- De ami a legfontosabb, hol a karakterunk MOTIVACIOJA???
Megoltek a csajat kb 200 evvel ezelott, es elvittek a babat. Aztan?

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1461) Csapoati válasza Zomb€€ (#1460) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hiába 4 GHz, ha architekturálisan elmaradott.

djculture: Ez oké, de a Phenom II támogatott proci, a C2D Quad meg már nem, jól láthatóan nem véletlenül.

blackdogone: Jaja, kicsit elveszi a nyitogatás izgalmát. De gyorsabb is, ez tény.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1462) nubreed válasza csabsz13 (#1457) üzenetére


nubreed
veterán

:Y
Milyen ki**szo**tul szarul fut AMD vga -kon tényleg ezek szerint. Nekem nincs még meg a játék, de ez elvette a kedvemet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1463) Csapoati válasza csabsz13 (#1457) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Uhh, azért az cinkes, hogy a GTX 950-em pariban van az R9 290-nel... Mondjuk már a Project Carsnál is ez volt, ezért váltottam AMD-ről. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1464) djculture válasza Zomb€€ (#1460) üzenetére


djculture
félisten

Fene tudja kutyának én örültem mert aprít rendesen.. Eddig kétszer kellett neki segíteni és learatott vagy 5 ilyen szór nélküli apró szörnyet 2 embert meg egy ilyen nagyra nőtt szúnyogot..

[ Szerkesztve ]

(#1465) Zomb€€ válasza Csapoati (#1461) üzenetére


Zomb€€
őstag

"Phenom II támogatott proci, a C2D Quad meg már nem"

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1466) djculture válasza Zomb€€ (#1465) üzenetére


djculture
félisten

Azt tudom hogy a gta V online is eléggé lagos core 2 quaddal, havernak az van látom hogy online-ba szuperül lagol

(#1467) csabsz13 válasza Zomb€€ (#1460) üzenetére


csabsz13
aktív tag

1. kösz a spoilert, azok nevében, akik esetleg érdeklődve nézték volna a játék első 15 percét...
2. nem 200 éve történt, amit írsz, hanem később...jóval később. a gyerek még életben van. EZ a motiváció... :W

(#1462) nubreed;(#1463) Csapoati: én nem nagyon hiszek ennek a grafikonnak. ma este eljutok Bostonba és megmérem magamnak ezt a dolgot az r290emmel. az eddigi 6 óra játék alapján (ULTRA, semmit nem kapcsoltam ki) nekem simán megvolt a folyamatos 50-60 FPS, ha néha be is esett 40-re én nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1468) Bad Pritt válasza gyimger (#1446) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mikor az első dolgot ültettem el, akkor írt valami ilyet, hogy 6 növényt tud kezelni. Legalábbis szerintem, mert rohadt gyorsan eltűnt az a szöveg...

Ami viszont tetszik, hogy végre nem kell a javítással hülyéskedni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1469) Cheesus válasza Bad Pritt (#1468) üzenetére


Cheesus
senior tag

Akkor jól láttam hogy nincs Repair gomb, és feleslegesen tartok magamnál 6 ugyanolyan pisztolyt, vagy valamit benéztem? :B

https://www.twitch.tv/csehla

(#1470) Bad Pritt válasza Cheesus (#1469) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És állapotjelző sincs sem a fegyvereknél sem a páncéloknál.

Amúgy tök jó ez a végtag alapú sebzésrendszer, de azt igazán megcsinálhatták volna, hogy ha VATS-cal négyszer lábon akarom lőni a ghoult, hogy ne rohangáljon, de már az első lövésre leszakad a lába, akkor a maradék hármat ne lője már a földbe a lába helyén...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1471) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Hogy-hogy még nem kezdtük el a "mutasd a karaktered, mutasd a házad" c. játékot? :P :D

(#1472) warcat válasza sszemtelen (#1471) üzenetére


warcat
veterán

Részemről azért egy záros időn belül el akartam kezdeni a játékot,így azért nem lett tökéletes a karakter.

A "ház" meg még nincs kész,ahogy már említettem,egy Megaton jellegű építkezésbe kezdtem bele.
Szerintem a legfelső emeleten lesz a penthouse Sanctuaryban,haljanak a peonok először ha benéz pár szupermutáns ;]

Nehézséget gameplay menüben tessék felcsavarni,persze radlegyek meg pockok nem nagy számok,de én belefutottam egy koponyás power armoros raiderbe Fatmannel meg a 3 haverjába 9-es szinten,rajtam még bőrgatya/sniper rifle.Hát volt töltögetés rendesen.

Amúgy a legendary (csillag a neve mellett) dolgokat azonnal irtsátok(ha megy),legendary fegyókat dobálnak.

EA: It's in the crate!

(#1473) csabsz13 válasza sszemtelen (#1471) üzenetére


csabsz13
aktív tag

mót'vá részemről ;-)
Keress rá a topicban, Emma a neve :-P

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1474) Honzi válasza csabsz13 (#1457) üzenetére


Honzi
senior tag

Elég nagy baromságnak tűnik ez a teszt.
290-el ilyen beállításokkal szinte mindig fix 60 fps.
De itt van pl egy guru3d és egy gamersnexus teszt is.
Itt hasonló eredmények vannak csak abban a tesztben ennyire nagy a difi.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1475) Nimriel válasza csabsz13 (#1457) üzenetére


Nimriel
csendes újonc

:R

(#1476) Csapoati válasza Honzi (#1474) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Guru3D-sből legalább megint kiderül, hogy NEM kell 4 gigás VGA a játékhoz FHD vagy WQHD felbontáshoz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1477) Joco_77 válasza gk004 (#1454) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Lehet buta kérdés: Hol lehet kikapcsolni a vsyncet? Sehol nem találtam se játékon belül se a játék launcherjénél lévő beállításnál a beállítást.
Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#1478) gk004 válasza Joco_77 (#1477) üzenetére


gk004
tag

Játékban nem lehet. Nvidia control panelben a 3d beállításoknál lehet kikapcsolni, vagy amd esetén az ini file-okat kell kicsit piszkálni.

CMDR Blian

(#1479) Joco_77 válasza gk004 (#1478) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Oks, tehát ahogy sejtettem. Megnézem este hogy jobb, köszi.

(#1480) Viper26 válasza djculture (#1464) üzenetére


Viper26
nagyúr

És örök élete van legalább? :U

Pixel 7 | FR955

(#1481) djculture válasza Viper26 (#1480) üzenetére


djculture
félisten

Abszolute nem látom hol mutatja az életét de majd jobban megnézem, mint ahogy a fegyverek is öröknek tünnek.

(#1482) Viper26 válasza djculture (#1481) üzenetére


Viper26
nagyúr

Úgy értem le tudják szedni a kutyát, vagy ilyesmi?

Pixel 7 | FR955

(#1483) Ptech válasza Fitzgerald (#1396) üzenetére


Ptech
őstag

Lehet hülye kérdés, de miért van két Fallout4Prefs.ini?

Viper26: Nem tudják kinyírni, egy idő után észhez tér, de adhatsz neki Stimpack-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#1484) Bad Pritt válasza warcat (#1472) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fatmanes csóka Lexingtonban? Én elhamvasztottam a francba, nem is találtam a kupacot, pedig lehet pont egy olyan alkatrésze van, ami kéne az én páncélomhoz. :D

Amúgy Codsworth tényleg jobb, mint a kutya, mindenkit miszlikbe nyiszál a körfűrészével, még szerencsétlen kétfejű őzeket is, pedig azok nem is akartak ártani. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1485) djculture válasza Viper26 (#1482) üzenetére


djculture
félisten

Vinnyog meg minden de nem látom hogy sérülne vagy elpusztulna.

(#1486) Nissifer válasza csabsz13 (#1399) üzenetére


Nissifer
tag

csabsz13 ami nekem jutott:
fémdoboz
Nuka Cola pin up girl poster
War never changes silicon karkötő

Nekem a székesfehérvári 576KB-ban a fémdoboz helyett egy kulcstartót adtak. :o

[ Szerkesztve ]

(#1487) Viper26 válasza djculture (#1485) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor az úgy fail egy kicsit.

Pixel 7 | FR955

(#1488) warcat válasza Viper26 (#1487) üzenetére


warcat
veterán

Ú, mert mekkora móka lenne,hogy na megdöglött a kutya,reload...mert még a lootot sem tudom elcipelni.
Tökös legénynek nem kötelező társat használni,direkt adtak elég komoly perket is a magányos kalandozásra.

Egyébként sérül rendesen minden társ,ha nem ovisra van állítva a nehézség akkor nem is "tankol" sokáig,de pont feltartja addig a tömeget,hogy legyen esélyed.Ilyen 5-10 másodpercről van szó,aztán "elájul".
Ha túléled,akkor kis idő elteltével felpattan és mehetsz tovább.

EA: It's in the crate!

(#1489) gyimger


gyimger
őstag

Megjött a season pass is. Egy napon feladott csomagok, az egyik cég futárral, a másik a magyar postával adja fel, mindkettő keddre ígéri, az egyik kedden délben megjön, a másik meg másnap este fél hatkor. Magyar posta... Egyébként... ehhez is adtak egy pinup posztert és egy zenei lemezt... :C Valaki csere egy karkötőre?
Ez a season pass füzet nagyon szép ezzel a garázsos képpel!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1490) Fitzgerald válasza brumi1024 (#1419) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1491) gyimger válasza gyimger (#1489) üzenetére


gyimger
őstag

Basszus, szerk!
És egy bevásárlókocsi érme is jött a csomagban. Szóval minden előrendelői cucc.

A társ-témához:
Coddsworth a legjobb. Olyan dumái vannak, hogy itt röhögök magamban.
Például valaki egyszer megdicsérte a robotomat, mire Coddsworth megszólal, hogy "General Atomics finest, thank you very much!"

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1492) Nissifer válasza Zomb€€ (#1460) üzenetére


Nissifer
tag

Zomb€€: A kutya - mint uj ficsor - nagyon idegesito,
A kutya nem új találmány, ha pedig zavar, akkor nem kell felvenni követőnek.
Én követők nélkül megyek, mert így is elég könnyed a játék. Viszont ahol dogmeat-et fel lehet venni, azon a helyszínen hiába sétafikálok, a földikutyák nem jönnek elő. Ez a rész rosszul van triggerezve. Valamiért azt gondolták a játék tervezésénél, hogy mindenki fel fogja venni dogmeat-et. :U

(#1493) Zomb€€


Zomb€€
őstag

A vedelmi robotokat hogyan kell ugy aktivalni, hogy ne engem tamadjanak, hanem vedjenek? Eddig mindegyik nekemesett, hiaba probalkoztam mas szemelyiseggel :)

Nissifer: mar szerzodtettem egy zsoldost helytte :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1494) Fitzgerald válasza Ptech (#1483) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az egyik a játék főkönyvtárában lévő Fallout 4 mappába megy, a másik a My Games-ben a Fallout 4 mappába. Biztonság kedvéért felraktam mind a kettőt. A linkből ugye nem derül ki hogy melyik melyik, hiába mappába töltöttem fel mindegyiket a Drive-ra (amiket el is neveztem). Ha nem megy szólj majd, megnézem hogy melyik-melyik.

[ Szerkesztve ]

(#1495) abridabri


abridabri
veterán

az mitol van hogy eddig semmi gond nem volt Fallout4 -el ,de most valamiert nem indul el. Mielott bejonne a kezdokepernyo ,kilep windozba magatol. :F :F

(#1496) 1m1s


1m1s
tag

Hello!

Van egy hely, Sanctuary-tól északkeletre, Robotics Disposal Ground, itt ha megvan minden, ki kell hogy írja hogy Cleaned?Vannak helyek ahol írja, itt nem.Megtaláltam a Fat Guy-t vagy mit, meg a robotba is beléptem, bár önmegsemmisítette magát. :D

Köszi!

[ Módosította: mukibuci ]

(#1498) abridabri válasza abridabri (#1495) üzenetére


abridabri
veterán

Meglett a megoldas, MSI Gaming app nevu progi kavar be , azt bezarva mar tokeletsen indul :W

[ Szerkesztve ]

(#1499) XFoxyX


XFoxyX
tag

Nem tudjátok hogy gránát dobásnak külön lehet-e állítani hotkey-t? Nagyon idegesítő hogy megütnék valakit a fegyverrel erre eldob egy gránátot.....

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.