Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Ryder62 válasza Chabe89 (#250) üzenetére


Ryder62
őstag

Szvsz nagyon gyenge a perk felhozatal. 70%-kát már láttuk. Alig van új benne. Majd a DLC-k hozzácsapnak jó párat de azok legyenek ötletesek.

New Vegasban mennyi perk volt már. Jó sok. Lehetett miből választani. De még a 3-ban is.

Egyre casualosabb lesz ez a sorozat is. :(((

(#252) bitpork válasza Ryder62 (#251) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erre mertem célozni a konozlos mivoltával is . Már csak a péztermelés a lényeg :( No nem mintha nem örülnék neki mert csak Fallout de a második részt kellett volna tovább fejleszteni olyan wésztland kettősre :K Akkor tuti csorogna a langyos vizelet a lábam szárán :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#253) Chabe89 válasza Ryder62 (#251) üzenetére


Chabe89
addikt

Azért várjuk ki a végét. Nagyon keveset tudunk még és nem tudom eldönteni, hogy ennek most örüljek vagy kezdjek aggódni.

(#254) gyimger válasza Chabe89 (#253) üzenetére


gyimger
őstag

Meg aztán ezek továbbfejleszthetők is, aztán ott vannak a perk-könyvek, képregények.
Amit a magad által épített ház könyvespolcán tárolhatsz. Amit meg kell védened a fosztogatóktól vagy a szupermutánsoktól! Ezekre a lehetőségekre nagyon rá vagyok pörögve. :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#255) bitpork válasza gyimger (#254) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért ez már az NWN2 ben is szépen volt implementálva, nem akkora szám :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#256) #81999360 válasza Ryder62 (#251) üzenetére


#81999360
törölt tag

Ne vedd már el a kedvem. :(

Szerintem nagyon jó lesz. Csak telne már az idő. :D

(#257) gyimger válasza bitpork (#255) üzenetére


gyimger
őstag

Eh, fantasy. Az egyetlen ok, amiért kimaradt a Skyrim. Nem bírom, sosem bírtam elviselni a fantasy-t.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#258) Thodeus válasza Ryder62 (#251) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Ezek valószínűleg csak a SPECIAL-hoz kötött perkek. Ilyen-olyan magazin meg eceterából, de biztos van több is szvsz.

(#259) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

33 nap...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#260) Chabe89 válasza bitpork (#259) üzenetére


Chabe89
addikt

Ez így nagyon hosszú lesz azt tudod? :DDD

(#261) bitpork válasza Chabe89 (#260) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezzel vagy enélkül is nagyon hosszú :W ÉS mocskos drága. 60 júró nem olcsóság :( Tekintettel lehetnének a fokozottan hátrányos szellemi és gazdasági helyzetemre. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#262) Plazmacucci válasza bitpork (#261) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Legalább érdekes infókat, vagy képeket posztolj mellé. Így mindig azt hiszem, hogy jön egy érdekes bejegyzés, de nem, csak hogy mennyit kell még várni!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#263) bLaCkDoGoNe válasza bitpork (#261) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sőt, rögtön a Pip-Boy Edition-t adják inkább ennyiért, tekintve hogy csóró kis ország vagyunk, nem? ;)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#264) bitpork válasza Plazmacucci (#262) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen képeket?

(#263) bLaCkDoGoNe :Nem kell a pípboj edisön, mert nem vagyok egy megszállott gyűjtői változat rajongó. Ugyanakkor remélem abban megegyezhetünk hogy nem nevezhető káeurópai fizetéshez mértnek a bézik ár. Nem vitatom a beleölt munkaórák mennyiségét, a kreatív hátteret csak rossz a világ csóró felébe tartozni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#265) bLaCkDoGoNe válasza bitpork (#264) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nyilván, viszont abban is megegyezhetünk, hogy a készítőket nem kell, hogy érdekelje a nyomorunk, főleg nem a néhány ezer (jó esetben néhány 10 ezer) eladott példány fényében.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#266) PhilBrick válasza bitpork (#264) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ha neked túl drága, akkor várj vele egy-két évet és vedd meg az összes DLC-vel együtt 3k-ért.
Jahogy rögtön kell és óccsón. Olyan opció nincs. :P

(#267) bitpork válasza bLaCkDoGoNe (#265) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is az átlag júzerről van szó, hanem azokról a marhákról ( mint mi :P ) akik eddig is megvették. Szerintem sokan nem vagyunk akik az F1től pl cd-n fel tudják mutatni a sorozatot. Erre adhatnának vmi bónuszt :D

(#266) nowan Ennek nem fog lemenni az ára már jelentősen. Az F1-2 is újra elérhető de a régi pár euróból 10 lett. Ez van.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#268) csabsz13 válasza bitpork (#261) üzenetére


csabsz13
aktív tag

itthon dobozos előrendelés 13.000 HUF, az max 45 euró...

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#269) bLaCkDoGoNe válasza bitpork (#267) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hát... A Fallout 1 megvan kétszer (1 lemezes, 1 GOG.com-os verzió), a Fallout 2 szintén. A Fallout 3-ból van egy X360 gyűjtőim (abból a lemezt eladtam), egy GOTY lemezes kiadásom, ill. digitálisan is megvettem pár száz forintért akcióban, hogy ne kelljen a lemez a játékhoz. A F:NV-ból szintén megvettem az X360-as gyűjtőit, valamint az is megvan digitálisan is. Mindemellé mindkét játékból megvettem a Steam-es GOTY verziókat is, jó lesz majd az valamire alapon. (Pl. ha az X360-am elpusztul; habár ez most már annyira nem szempont, mert XONE-nal is játszhatóak lesznek majd az X360-as játékok.)
Ja, és ezek mellé ha minden igaz és végre megérkezik, akkor az Anthology-ban mindegyikből lesz még egy-egy lemezes példány. (A Tactics-ot kifelejtettem, az is megvan valahol lemezes változatban már.)
Ezek alapján életjáradékot kaphatnék a Bethesdától... :D

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#270) #81999360 válasza csabsz13 (#268) üzenetére


#81999360
törölt tag

Konzolra ~20k, de jár hozzá póló és poszter. :K

(#271) GypsFulvus2 válasza bLaCkDoGoNe (#269) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az ilyen emberek tartják életben a videojáték-ipart! :) :R Nekem csak a 3. rész, meg a Vegas van meg dobozosan, a klaszikusokat a GOG-on vettem meg.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#272) csabsz13 válasza bLaCkDoGoNe (#269) üzenetére


csabsz13
aktív tag

:C :C :C :R :R :R
ez aztán az elhivatottság! tényleg respekt!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#273) bitpork válasza bLaCkDoGoNe (#269) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A konzolos kivételével én is beszereztem mindent. Igaz nem goty egyik se, és az F3-tól már csak az akciós kivárásokkal de, tejeltem én is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#274) Ryder62


Ryder62
őstag

Aki kihívást és realisztikusságot akar: sétáljon. FO3-ban csak az elején tudtam futni, de pár óra elteltével megtelt a motyó. Kb úgy nézz ki, hogy 750 pound körül vagyok mindig, cammogok mint egy vemhes brahmin, és ha jön egy ellenfél nem tudok elfutni. Még opcióként sincs meg. Tudjátok, hogy mennyire adrenalin pumpa ez? Hiába van tele a tatyóm csúzlikkal, 16-os szinten még pár fosztogató is kihívás. Igaz, hogy feltettem pár modot, így már nincs olyan hogy tele vagyok caps-al, és orrba szájba veszek mindent. Vannak fegyók, lőszerek max pár száz hozzá és kész. Némi stimpak. Így mikor sétálok, nagyon résen kell lenni, nehogy támadás érjen. Ha ellehet kerülni, elkerülöm, mert ugye a lőszert nem ingyen adják (max loot)

Sokkal jobb így Falloutozni, mint szaladgálni mint valami megkergült. Nem érzem így szupermannek magam, csak egy egyszerű wastelandernek.

(#275) bLaCkDoGoNe válasza GypsFulvus2 (#271) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igazán köszönöm, de a videojáték-ipart inkább azok tartják életben, akik 0.day vásárolják meg a soron következő COD részt. :) Én ritkán borulok el, de akkor nagyon – utoljára talán a Bioshock Infinite-nél voltam ennyire besózva, de az örök szerelem mindig a Fallout marad.

(#272) csabsz13: :) És akkor a számtalan Bethesda store-ból rendelt Fallout-os pólót meg limited lithograph-ot, meg az official game guide-okat nem is említettem. (Ahogy a Fallout 4 Loot Crate-et sem.) Megszállottságomat nem tagadom. :B

(#274) Ryder62: Nekem a hardcore mód elég, ezt már kicsit overkillnek tartom. :)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#276) Thodeus válasza Ryder62 (#274) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Kinek mi. :) Realiszitkusabbnak én ezt nem nevezném. Ez inkább ilyen öregember szimulátor, kb. guggoló járásban gyorsabban haladok, mint amikor túlterhelt. Az alap tempó meg egy lassú kocogás max. Így is nem véletlen kap sprint funkciót. Nem realisztikus a játék,(nem is kell hogy az legyen) de számomra ettől se lenne jobban az, max frusztrálóbb.

[ Szerkesztve ]

(#277) Chabe89 válasza Thodeus (#276) üzenetére


Chabe89
addikt

+60 óra játékidő na! :DDD

(#278) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Minimum
Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz or equivalent
8 GB RAM
30 GB free HDD space
NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB or equivalent

Recommended
Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz or equivalent
8 GB RAM
30 GB free HDD space
NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 290X 4GB or equivalent

Nem vészes.

(#279) Ryder62 válasza J.Hetfield (#278) üzenetére


Ryder62
őstag

Forrás?

(#280) nonsen5e válasza Ryder62 (#279) üzenetére


nonsen5e
addikt

bethesda.net

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#281) Ryder62 válasza nonsen5e (#280) üzenetére


Ryder62
őstag

Oké, most már tuti nem veszem meg, majd behúzom évekkel később Steamen akcióban a Goty-t.

Azért ezt egy kicsit durvának tartom.

(#282) nonsen5e válasza Ryder62 (#281) üzenetére


nonsen5e
addikt

Egy dolog, hogy a látványvilágban szerintem legalábbis semmi nem indokolja ezt a gépigényt.
Régen nem kellett 50k-s videokártyát videokártyát venni ahhoz, hogy eleve elinduljon a játék.
A gépigény másik felében meg az a vicc, hogy a HD 7870 több mint 2x gyorsabb mint a GTX 550 Ti. Új Nvidia lepénzelési rekordot döntöttünk, még a PCars-ban sincs ilyen orbitális különbség.
Textúrában pedig nem lesznek különbségek, hogy a min és a recommended is "csak" 8gb?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#283) Ryder62 válasza nonsen5e (#282) üzenetére


Ryder62
őstag

Pontosan, emlékezzünk, trailernél mindenki sírt a grafika miatt. De, mindenki azt mondogatta, hogy legalább kis gépigénye lesz.

Íme!

Középszerű graf, nagy gépigénnyel. Éljen. :C

Ezt azért ne! Akkor már elvár az ember egy sokkal jobb vizuális megjelenítést. :U

(#284) #81999360 válasza Ryder62 (#283) üzenetére


#81999360
törölt tag

Tudtam én, hogy jó befektetés lesz a PS4. Gépemen el sem indulna :D

(#285) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én azt nem értem, de nagyon, hogy mi a bal herémnek kell 4-6-8-végetlen gigás vga?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#286) Chabe89 válasza bitpork (#285) üzenetére


Chabe89
addikt

Azért, hogy a sok vérpistike beparázzon, hogy neki biza nem fog elfutni és szalad a boltba venni egyet. :D
Kisebb kompromisszumokkal ugyan, de futni fog remélem. :)

(#287) bitpork válasza Chabe89 (#286) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk nekem éppen a min vgam van. MEglássuk. Lehet vennem kell egy 60gb ssd-t csak F4re?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#288) Chabe89 válasza bitpork (#287) üzenetére


Chabe89
addikt

Nincs SSD-m se és a kártyám sem a minimum, de találkoztam én már ilyen gépigénnyel és teljesen jól futott. Igazából úgysem tudják ennyi variációval tesztelni, hogy most melyik gépen, hogy fut. Majd meglássuk...a vak is azt mondta. :)

(#289) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

de MIKOOOOOOR mán ? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#290) Plazmacucci válasza bitpork (#285) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert beszopjátok a marketing bullshitet :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#291) Ptech válasza nonsen5e (#282) üzenetére


Ptech
őstag

Ez most azt jelenti vajon hogy NV-re van optimalizálva, vagy csak vagy csak elcsesztek valami a minimum megadásakor?

(#292) Thodeus


Thodeus
aktív tag

A HT-t kihasználják egyátalán ezek a játékok az i7-ben? Mert szerintem egy combosabb i5-tel ugyanott vagyunk.
Illetve remélem ps4-en nem lesznek droppok, hanem futni fog fix 30-cal, ha már ezt lőtték be.

[ Szerkesztve ]

(#293) gyimger válasza Thodeus (#292) üzenetére


gyimger
őstag

Össze is tojnám magam, ha i5 4690-en nem menne. :U
Srácok, Bostonban van metró? :DDD A FO3-ban imádtam a megközelíthetetlen helyekre "elmetrózni".

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#294) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Remélem vágjátok hogy hatalmas lol ez a gépigény, és valószínűleg jóval a minimum konfig alatt is jól fog futni a játék...ha ez mégsem így lenne, abból meg óriási botrány lesz, mert ezen a minimum konfigon a GTA V is vígan elszalad full HD-ben is, majdnem mindent maximumra húzva. A Fallout 4 meg azzal ellentétben még szép sem lesz.
Ekkora öngólt nem hiszem hogy rúgnának Bethesdáék.

[ Szerkesztve ]

(#295) nonsen5e válasza Fitzgerald (#294) üzenetére


nonsen5e
addikt

Legyen igazad!

Csak manapság sajnos egyre inkább trend az eszméletlen gépigény a "meh" grafika mellé. A Rockstarék gyönyörűen összekapták magukat a GTA IV után, és a GTA V egy eszméletlen jó port lett, és sajnos a jó port a kivétel már, nem a rossz port.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#296) bitpork válasza nonsen5e (#295) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogy miért létezik a port mint megoldás?! Megérteném a költségeket is ha nem másra optimalizált felülettel kellene jáccani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#297) Fitzgerald válasza nonsen5e (#295) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én azért nem egészen így látom a helyzetet ahogy leírtad. Szerintem a Bethesda csak biztonsági játékot játszik, inkább mondanak komolyabb gépigényt, hogy elkerüljék a mindenféle ős-hardverrel a játéknak nekiugrók rinyáját a fórumokon.

Aki emlékszik az Oblivion ajánlott gépigényére (X800, 1GB ram, 3GHz+ proci), és kb. ilyen konfiggal rendelkezett annak idején (pl. én) az tudja, hogy az ajánlott konfig a folyamatos 20 fps-hez sem volt elég maximális beállításokkal 1024x768-ban....
Nekem akkoriban lényegében pont ilyen konfigom volt (Athlon 64 3000+, giga ram, 256MB-os X800).
Örült is a fejem, Can U Run It azt dobta megjelenés előtt, hogy ezen a konfigon majd száguldani fog a játék.
Előrendeltem, be is szoptam mint Gyevi bíró az álruhát.
Na, aki minderre emlékszik, annak az is megvan, hogy egy ilyen proci akkoriban közel 50 rongyba került, a VGA meg a 60-at közelítette. És ez csak egy példa azokból az időkből. Pár hónappal később jött a GRAW, meg még egy rakás egyéb játék, amelyekhez már kevés volt a fél évvel azelőtt 150-170 rongyért összerakott vas. Aztán még abban az évben jöttek már a shaderes szopatások, amikor kötelező volt shader model 3.0-ás kártyát venned, hogy az új játékokkal tudj játszani, stb....
Ehhez képest ma a 3 éves Ivy Bridge laptopomon (GT740M 2GB, 8GB DDR3) még mindig mai játékokkal játszom (MGSV, GTAV, Dragon Age: Inquisition), medium-high beállításokkal, igaz csak HD-ben.

Azért keményebb idők voltak azok....

[ Szerkesztve ]

(#298) Ryder62 válasza gyimger (#293) üzenetére


Ryder62
őstag

Van. De úgy emlékszem hatalmas felhőkarcolók álltak a városban, tehát annyira rozoga állapotban nem lehet. Így valószínűleg most nem metrón keresztül lehet megközelíteni egyes városrészeket.

(#299) gyimger válasza Ryder62 (#298) üzenetére


gyimger
őstag

Igen, ezek alapján remélem, hogy van metró!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#300) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

[link]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.