Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) oriic válasza bLaCkDoGoNe (#545) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Furcsa hogy kábeles, de a kábel meg leszedhető.

Live-Die-Respawn

(#552) #81999360 válasza oriic (#551) üzenetére


#81999360
törölt tag

PS-re nincs? :D

(#553) csabsz13 válasza oriic (#551) üzenetére


csabsz13
aktív tag

az a kábel nem lehet, hogy csak töltésre van?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#554) oriic válasza csabsz13 (#553) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem sajnos. Ha megnézed akkor nincsenek ott a látható hézagok az elemtartó helyénél.

Live-Die-Respawn

(#555) csabsz13 válasza oriic (#554) üzenetére


csabsz13
aktív tag

valóban! két forrásból is azt írják, hogy "wired"
[link]
[link]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#556) bLaCkDoGoNe válasza oriic (#551) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezt elaludtam tegnap, ma meg már dupla áron mennek Ebay-en a kontrollerek. (Mondjuk drótosat nem is nagyon szerettem volna, de azért csak bennem van a tüske... :)
A kék szín árnyalat így kép alapján nagyon tetszik, ez a sárgás-csontszín már nem annyira...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#557) Fitzgerald válasza bLaCkDoGoNe (#556) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Annyira undorító ez az üzérkedés dolog, kajak megverném aki ilyet csinál.
Pfúúú, amikor vesz a gyerek 20 collector's edition-t valamiből, csak azért, hogy utána dupla-tripla áron adja tovább....
Valamiért kötelességemnek érzem beleszarni az ilyenek bizniszébe, még ha engem nem is érint a dolog.....tudod, csak hogy helyreálljon a dolgok egyensúlya. ;)

[ Szerkesztve ]

(#558) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Utolsó S.P.E.C.I.A.L. videó: Luck

(#557) cr33p: Engem annyira nem bosszant fel a dolog; ha nagyon lecsupaszítjuk, így működik a kapitalizmus. Most ebből éppen nem jutott nekem, nagy ügy, nem élem meg személyes tragédiaként. Költöttem most annyit Fallout-os vackokra, hogy nem is feltétlenül baj... :B

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#559) Chabe89 válasza bLaCkDoGoNe (#558) üzenetére


Chabe89
addikt

Egy másodperce néztem akkor még sehol nem volt. :)

(#560) Fitzgerald válasza bLaCkDoGoNe (#558) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nagyon lecsupaszítva valóban hasonló elven működik a dolog, csak amikor ennyire pofátlanul nyíltan kapod ezt az arcodba, akkor azért ez már határokat feszeget szerintem...

(#561) bLaCkDoGoNe válasza Fitzgerald (#560) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem semmivel sem pofátlanabb, mint pl. a mások nyomorán kibányászott gyémántokat csillió dollárokért árulni. Vagy az aranyat. Vagy az olajat. Vagy bármit, amiből relatíve kevés, ezért drága. Sokszor azoknak a bekerülési ára is sok nagyságrenddel kisebb, mint amit utána elkérnek érte. Itt annyi a különbség, hogy ez jobban érinti a hétköznapi embert, ill. pontosabban fogalmazva ezt jobban "látja".
De mondhatnám egyébként a fél dolláros órabérben gyártott márkás cipőket vagy az Apple termékeit – ezek is sokkal drágábban mennek el, mint amennyibe kerültek.
Ha van rá kereslet, eladják annyiért, amennyiért akarják. Ha meg elszámítják magukat, akkor előbb-utóbb olcsóbbá válik a dolog, ha nem akarják hogy a nyakukon maradjon.
De ez nagyon off, és mi tulajdonképpen szerencsés helyzetben vagyunk, hogy erről eszmét cserélhetünk itt, ahelyett hogy egy gyémántbányában vagy egy sweatshopban gürcölnénk; szóval az, hogy egy 60 dolláros kontrollert, amire egy cartoon figurát mázoltak 120 dollárért adnak Ebay-en, igazi first world problem. :)
Hiába nem tetszik (én sem vagyok boldog tőle), de ilyen a világ.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#562) Fitzgerald válasza bLaCkDoGoNe (#561) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ugyanarról beszélünk lényegében.
Az ember inkább azon háborodik fel jobban, amit maga is lát, tapasztal.
A világ igazsságtalanságait meg valóban nem ebben a topikban kell megbeszélni, igazad van.

(#563) csabsz13


csabsz13
aktív tag

[18]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#564) Sonja


Sonja
veterán

(#565) oriic válasza Sonja (#564) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt eddig is lehetett tudni szerintem. :)

Btw, Fallout 4 meglesz nekem is úgy tűnik. Volt egy kis hercehurca, de Xbox-on home társam megveszi...

Live-Die-Respawn

(#566) #96349952 válasza Sonja (#564) üzenetére


#96349952
törölt tag

Király, akkor a lemezes aktiválható Steamen, így nem kell 20000-ért megvásárolnom rendszeren belül, hanem sokkal olcsóbban megvehetem valami boltban. (Bocs, ha ez eddig nem volt nekem egyértelmű, nem igazán néztem még utána ennek.) ODD-m mondjuk nincs, szóval a lemez dobozzal együtt megy a szekrénybe.

[ Szerkesztve ]

(#567) gyimger


gyimger
őstag

Akkor én is írnék egy hírt. Steamen saját előrendelői bónuszt adnak:

Purchase Fallout 4 on Steam and get the exclusive Fallout 4 Announcer Pack for Dota 2, starring Mister Handy.*

The Dota 2 Fallout 4 Announcer Pack will replace the Default announcer and Mega-Kills announcer with the voice of everyone’s favorite robotic butler, Mister Handy.

*The Fallout 4 Announcer Pack is expected to be available in Dota 2 by mid-November. Limited Time offer.

Nem nagy eresztés. A bolti előrendelői ajándékokhoz (póló, zenei CD, bevásárlókocsi-érme, könyv, térkép, poszter, stb.) képest egy kinyújtott egyenes középső ujj.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#568) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Én lemezes változatot veszek. Tetszik a póló. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#569) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hol adnak pólót?

(#570) #81999360 válasza Fitzgerald (#569) üzenetére


#81999360
törölt tag

(#571) 1m1s válasza #81999360 (#570) üzenetére


1m1s
tag

Kicsit olyan beütése van, mint egy MÁV munkás pólójának. :D

(#572) Fitzgerald válasza #81999360 (#570) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi. Velük nincs jó tapasztalatom, a Bioshock: Infinite előrendelésemhez lejárt Bioshock 1 kódot adtak (nem csak nekem, bár küldtek másikat végül). De máshol póló nélkül is hasonló ára van, szóval sokat nem veszthetek végülis a dolgon...+ ingyen kihozzák. Ha nem küldenek pólót, legfeljebb majd elveszem a futárét...
:DDD

(#573) Bad Pritt válasza #81999360 (#570) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Itt rendeltem egy hete elő, de akkor még ugyanennyiért nem volt hozzá kulcstartó. Most ha azt vettem volna át, akkor tényleg lespórolják nálam, vagy megkaptam volna én is?
Igazából tárgytalan, mert lemondtam és megrendeltem újra a biztonság kedvéért. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#574) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Amúgy mekkora ez a póló? Mert azért közelítek a 100 kiló felé én is, meg alacsony sem vagyok...L-XL kéne, de nem láttam hogy lehetne méretet választani....meg azt sem írták hogy hova kell írni hogy kulcstartót, vagy soundtrack CD-t kérsz...
Na mindegy, majd meglátjuk hogyan vizsgázik idén kommunikációból a Konzolok Szervize.

(#575) Honzi


Honzi
senior tag

Oct 23rd - the bombs have fallen. Fallout 4 is complete. All 27 versions.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#576) #81999360 válasza 1m1s (#571) üzenetére


#81999360
törölt tag

Áh, akkor nem csak nekem tűnt fel. :DDD Ezért nem is fogom hordani, csak kiakasztom a poszter mellé. Már megvan a helye. :K

(#574) cr33p:

Én tőlük vettem a PS4-emet, bár később megbántam, mert nem hallottam túl sok jót róluk garanciázás terén.
Írtam nekik pár hete e-mailt hogy van-e még póló és azt mondták, hogy van írjam meg hogy mekkora kell és
egyúttal elintézik az előrendelést is ha gondolom. Végül nem írtam nekik választ, de gondolom akkor ha megrendeled, majd megkérdezik hogy mit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#577) Ryder62 válasza Honzi (#575) üzenetére


Ryder62
őstag

Miért érzek késztetést hogy október 23.-án Falloutozzak egy jót? :D

(#578) csabsz13


csabsz13
aktív tag

17

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#579) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sör.

Live-Die-Respawn

(#580) #81999360 válasza oriic (#579) üzenetére


#81999360
törölt tag

Kell! :DDD

(#581) Ryder62 válasza oriic (#579) üzenetére


Ryder62
őstag

Nekem Nuka Cola kell!

(#582) bundásss válasza Honzi (#575) üzenetére


bundásss
tag

27 verzió? az mit jelent?

(#583) Chabe89 válasza bundásss (#582) üzenetére


Chabe89
addikt

Különböző nyelveken.

(#584) sagem válasza Honzi (#575) üzenetére


sagem
addikt

Na, akkor már a 0day patchen dolgoznak, helyes :DDD ;]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#585) Nissifer válasza #81999360 (#481) üzenetére


Nissifer
tag

Újra el kezdtem a Fallout New Vegas-szal játszani. Kezdőként 3. szinten mindjárt el is mentem deathclaw-t mészárolni. Így a játék legelején még van benne kihívás. Ha kíváncsi vagy arra, hogyan zajlott a vadászat, illetve, milyen mod-okat használok akkor klikk a linkre! ;) Janika vs Deathclaw

Csak én érzem úgy, hogy a Fallout 4-ben akkorák a Deathclaw-k, mintha tesztoszteronnal kezelték volna őket?!

[ Szerkesztve ]

(#586) vvega30 válasza Nissifer (#585) üzenetére


vvega30
senior tag

nem túl erős 15 fps-el játszani?
illetve a bullet time az honnan? melyik mod?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#587) Nissifer válasza vvega30 (#586) üzenetére


Nissifer
tag

Én még a 20 évvel ezelőtti Fallout 1-en szocializálódtam, amiben szemre olyan 5 FPS volt. 15 FPS hi algo-val még komfortos nekem. Azonban teljesen igazad van abban, hogy mindez mai szemmel már megmosolyogtató. ;)

Bullet time-ok közül dk bullet time-ot használom, mert ez tűnt a legstabilabbnak. Amúgy a bullet time nagyon jó alternatívája a V.A.T.S.-nak. Pláne a 100-120 méter távolságra leadott fejlövéseknél. Természetesen ehhez olyan fegyver kell, aminek kicsi a szórása. Igazándiból én a kezdő kis varmint rifle-vel szoktam végigvinni a játékot. Szeretem, mert csak 0.024 a szórása, lehet rácsavarni hangtompítót és scope-pal is felszerelhető. A scope-nak leginkább a hangulat miatt van jelentősége. További mod-okkal látszódik a távoli lövedék becsapódása, kiírja a távolságot az optikában és állítható a görgővel a nagyítás. Mindez nagyban növeli a játékélményt. :)

Ami külön tetszik a Fallout 4 V.A.T.S.-ban az az, hogy nem kimerevednek, hanem lassan mozognak az ellenfelek, mintha bullet time módban lennénk. Továbbá azt is megfigyeltem, hogy mindeközben nem égeti az AP-t. :D Tehát minden jel szerint simán használható lesz az a taktika, hogy belépek V.A.T.S.-ba, megvárom míg az ellenfél szépen lassan közelebb ér, és testközelből lerobbantom a fejét. :D :D
Bízom abban, hogy kijavították azt a mindannyiunk által ismert hibát benne, amikor az ellenfél túl közel ér hozzánk, hiába állítottunk be a 4-5 fejlövést, ennek ellenére EGYSZER SEM találja el. Ekkor külső nézetből úgy néz ki, mintha az ellenfelen "átnyúlva" tüzelne a karakterünk. Ez elég nagy bug volt a Fallout 3-ban és a Fallout New Vegas-ban is, amire nem igazán született megoldás. Az ilyen helyzeteket én személy szerint bullet time-ba lépve szoktam instant orvosolni. ;)

(#588) nonsen5e


nonsen5e
addikt

ShitGameWorks a Fallout 4-ben. Na ez rögtön megmagyarázza, hogy miért van egy szinten az 550 Ti és a 7870. Úgy tűnik ismét várni fogok a vétellel pár hetet, mert lehet, hogy a Fallout is Unity szindrómában fog szenvedni ezek után. :O :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#589) vvega30 válasza Nissifer (#587) üzenetére


vvega30
senior tag

én tacticsal kezdtem, késői kocka vagyok:)
csak szvsz ront az élvezeti értéken ha darabos a kép.
de ez a mod ez tetszik , fel kell, hogy rakjam megint csak már nem sok kedvem van még egyszer végigtolni. azt hiszem, hogy már kihoztam belőle számomra a maximumot:)

mellesleg a videó jó, már csak azért is mert magyarul van nem egy idióta dán akcentussal megáldott norvég srác aki német szavakat használ az angolban:)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#590) Fitzgerald válasza nonsen5e (#588) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Opcionális lesz, és pont arról írnak a cikk végén, hogy a Bethesda úgy nyilatkozott az ügyben, hogy a játék a GTA V-höz hasonlóan lesz optimalizálva (vagyis igen jól).
De majd meglátjuk. Én már megrendeltem, akármi is lesz.
Ha kevés is lenne neki a laptop (nem hiszem), 2 hónapon belül úgyis összedobok egy komolyabb pc-t csak játékra.

(#591) nonsen5e válasza Fitzgerald (#590) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem mondtam le a játékról, ezért mondtam, hogy várok vele kicsit.
Fejlesztőknek nem hiszek, hazudik az összes, de az tény, hogy általában azok a játékok, amikben van a GW, nagyon szarul optimalizáltak és ha kikapcsolod a GW-t, akkor is láthatatlanul vissza fogják a teljesítményt.

Az optimalizáltságról annyit, hogy a GTA V kinéz ahogy kinéz, a Fallout 4 is (eddigi videók alapján az előbbi azért jóval szebb), de a gépigénye abszolút baráti.
Minimum: Core 2 Quad + HD 4870 vs. i5-2300 + HD 7870.

Aztán persze heteken belül meglátjuk, és ítélkezem fölötte akkor.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#592) Fitzgerald válasza nonsen5e (#591) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A gépigényhez:

Minimum System Requirements
OS: Windows 7x64, Window 8x64 (64-bit OS Required) 
Processor: Core i5-4460 (3.40GHz) or better; Quad-core or better
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 650 (2GB) or better (DirectX 11 card required)
Direct X: Version 11
Hard Drive: 28 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card

Recommended System Requirements
OS: Windows 7x64, Windows 8x64 (64-bit OS Required)
Processor: Core i7-4790 (3.60GHz) or better; Quad-core or better
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 760 (DirectX 11 card required)
DirectX: Version 11
Hard Drive: 28 GB available space
Sound Card: Direct 9.0c compatible sound card (Surround Sound 5.1)

Ez az MGSV: The Phantom Pain gépigénye. A ramon kívül a minimum még a Fallout 4 minimumánál is húzósabb.
Ehhez képest az én i3-3217u, GT740m 2GB, 8GB DDR3 laptopomon high-on stabil 40+ fps-el megy 1366x768-ban.
Ez nincs azért televágva nvidiás szarokkal, az tény. De nem is annak kapcsán írtam le.
Láttunk már jó példát a kiváló optimalizálásra a közelmúltban, nem is egyet.
Reméljük a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#593) Konfigos válasza Fitzgerald (#590) üzenetére


Konfigos
őstag

Ugyanebbe a cipőbe vagyok én is,laposon akarom játszani,i5,8gb ddr3,gf 840m 2gb,ha nem megy el rajta az lesz csak az igazi gond mert akkor már lehet inkább veszek egy xbox one-t,de erősen kétlem hogy egy low/mediumon nem menne el 1366ba.

(#594) Fitzgerald válasza Konfigos (#593) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Menni fog az szerintem medimumon. A 740m meg a 840m lényegében ugyanaz az IGP (nyers erőben 4850/5750, csak több a vram), Haswell i5 meg HD-hez csak elég már. Nekem megjelenés napján hozzák, majd úgyis leírom mi a stájsz.

[ Szerkesztve ]

(#595) Konfigos válasza Fitzgerald (#594) üzenetére


Konfigos
őstag

Én nem rendeltem még meg,de majd megtennéd hogy leteszteled hogy megy?Mert ha jól akkor adom is le rá a rendelést én is,csak nem szeretnék befürödni vele,fejlesztésre idén már csak a házimozit terveztem be.One vagy egy asztali pc nem fér bele a keretbe.Köszi!

(#596) Nissifer válasza nonsen5e (#588) üzenetére


Nissifer
tag

Én örülök a GameWorks-nek! :) Remélhetőleg dogmeat-nek végre lesz rendes bundája, és legalább a "köpönyeg emuláció", lövések, robbanások is rendben lesznek. A GameWorks-t nagyon jó csapásiránynak tartom. A tény, hogy bizonyos game engine-ekbe nem tudták normálisan integrálni, az nem feltétlenül az api hibájának, hanem inkább a játékfejlesztések szoros határideje miatti kapkodásnak tudható be. "Kissé" erősnek érzem, hogy leszarozod a GameWorks-t. :(( Azon pedig nem aggódom előre, hogy mekkora erőforrásigénye lesz a játéknak. Ha kijön, majd meglátjuk. Mindenesetre bízom abban, hogy jobban skálázható lesz, mint a witcher3. Ha nem megy az IGP-n, akkor majd veszünk egy GTX960-at. ;)

(#597) Nissifer válasza vvega30 (#589) üzenetére


Nissifer
tag

Köszi az elismerő szavakat. :) (A következő részt majd a fiókomban porosodó GTX560Ti-vel játszom a gördülékenység miatt.)
Hű, a Fallout Tactitcs a kakukktojás a sorozatban. Csoda, hogy azután nem ment el az életkedved a többi résztől. :) Én azt veszem észre magamon, hogy egyre inkább kiegyensúlyozottaban, szelídebben, nyugodtabban játszom a sok végigjátszás után. A tápolásokkal szemben inkább a szerepjátékos elemek, illetve a humanizmusom kerül előtérbe. Pl. legutóbb már nem mészároltam le zsigerből minden légióst, hanem csak azokat, amelyeket "szükséges" volt. :D Az a jó a Fallout New Vegas-ban (is) , hogy minden végigjátszás új élmény, egyrészt azért mert fél év alatt sokat felejtek, másrészt az azóta megjelent mod-ok újdonsága, harmad részt pedig a teljesen más végigjátszási útvonal miatt. Tulajdonképpen úgy vagyok ezzel a játékkal, mint egy régi jó könyvvel. Ha kedvem támad, leveszem a polcról egy-egy órácskára és ismét belefeledkezem a világába.

(#598) nonsen5e válasza Nissifer (#596) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az, hogy nem tudják normálisan integrálni az annak tudható be, hogy az nvidia teljesen zárt dologként adja a gameworks szeretetcsomagot, a fejlesztők magába a kódba nem nyúlhatnak, és ha normálisabb teljesítményt akarnak, akkor el van várva, hogy a gameworks köré építsék fel a játékot. (mondjuk erre is láttunk már még az átlagnál is alacsonyabb példákat)

A gameworks az jó az egyszeri fejlesztőnek, mert nem kell megírnia magának az effekteket (vagy más, több esetben jobb alternatívát használnia), és még ott van a pénzeszsák is.
Adjanak hozzá egy részletes és pontos leírást, engedjék a kód piszkálását, dolgozzanak együtt a fejlesztőkkel, hogy hogy lehet kihozni az effektből az adott játékon belül a maximumot és akkor mindjárt támogatnám a gameworks csomagot. Mert magát az egészet ötlet szinten nagyon is jó dolognak gondolom (ha bizonyos hátsó szándékokat elhanyagolunk), de a kivitelezés az botrányos.

Szóval azt bárki megnézheti magának, hogy az átlagos gameworks játéknak mennyivel nagyobb a gépigénye mint a nem-gameworks játéknak, továbbá az átlagos gameworks játékban milyen irreálisan nagy a különbség a megadott Nvidia-AMD videokártyák között. És érdekes módon "kikapcsolt" gameworks effektek mellett is (talán valami kódrészlet mégis fut?).
És nem, a PC felhasználók többsége nem olyan, ahogy az Ubisoft is azt elképzeli: "ha nem megy a játék jól, csak lemész a boltba és veszel 4 Titan X-et"

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#599) Nissifer válasza Konfigos (#595) üzenetére


Nissifer
tag

Ez lehet, hogy sokak szemében árulásnak tűnhet. De ha valaki annyira forintbaszó, mint én, akkor nem javaslom neki az előrendelést. Tapasztalatból beszélek. Közeleg a karácsony. Szét lesz akciózva a játék ára. ;)

(#600) Peat;) válasza nonsen5e (#598) üzenetére


Peat;)
veterán

Játékonként változó a helyzet, a witcher 3 pl. nem egy gyilkos gépigényű dolog. Ott ha kikapcsolja valaki ezeket az effekteket akkor sem dől a kardjába és nem is lassul be a játék.

A fallout ráadásul nagyobb név mint a witcher és biztosabbnak is tippelném az anyagi hátteret. Kérdéses miért léptek ilyen partneri kapcsolatba az nvidiával, szerintem nem kell előre pesszimistának lenni. Amit kaptak pénzt az lehet jól jött, plusz nem tervezett elemeket építettek be...hátha.

Igazából a fő probléma ez a gameworks-el, hogy sokszor csak ingyen pénznek nézik és nincs minőségkontroll. A batman után talán nvidia változtatott a hozzáállásán és leellenőrzi mihez adja a nevét. Mert abban szerintem egyet lehet érteni hogy az ilyen játékokat alapvetően nem a gameworks vágta haza, hanem már az alapoktól gondok voltak velük...csak sajnos beléd is beléd égették a ph! himnuszt. Ha egy játékot normális munkával írnak meg akkor a gameworks nem vágja haza. Kikapcsolod az effektet és játszol a nélkül, nvidia tulajként sem látom semmi értelmét ezeknek a szőreffektek meg miegymás erőfitogtatásnak, akár amd akár nvidia oldalon van.

Engem igazából az érdekelne, hogy miért nem lehet a fallout4-es és a season passt egy csomagban megvásárolni, kicsit kedvezőbb árral.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.