Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Sarkadi


Sarkadi
tag

Bő 3 óra ismét letudva, pár mellékküldetésre és egy kis felfedezésre elég is volt.

A fősztorit tekintve most ott tartok, hogy Diamond City-be Kellog házát átkutatva elindultunk a kutyánk segítségével megkeresni őt, mert Nick (a detektív) szerint nagy esély van rá, hogy ő rabolta el a játék elején a fiúnkat. Kíváncsi vagyok, hová vezetnek a nyomok és tényleg ő áll-e az egész mögött.

Illetve sikerült egy-két ritkaságot találnom a felfedezések közben, linkelem a képeket:

(#1802) Bad Pritt válasza Sarkadi (#1801) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Képeket légyszi linkesítve, mert így rengeteg helyet elfoglal üresen a spoiler alatt. :)

Amúgy tudsz dobni egy képet az inventory-dról, hogy milyen felszerelések ezek?

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1803) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Van rá valami mód, hogy a nálam lévő Junk-ot ne kelljen folyton hordozni? Valami olyasmire gondolok, hogy egy kattintással átalakítani normális alapanyaggá, v ilyesmi. Vagy ki kell dobálnom, és egyenként salvage, mert ez így elég gagyi :(

(#1804) Sarkadi válasza Bad Pritt (#1802) üzenetére


Sarkadi
tag

Bocsi, már kiestem a szerkesztési időből, legközelebb jobban figyelek. :B

Tessék, csináltam pár képet.

01

02

03

04

[ Szerkesztve ]

(#1805) Ptech válasza RockHaRD (#1803) üzenetére


Ptech
őstag

Workbench-nél van olyan opció hogy "Store Junk". Átrakja oda mindet, és automatikusan szétszedi őket ha valamihez amit építeni szeretnél kell olyan alkatrész ami megvan az ott lerakottakban.

(#1806) RockHaRD válasza Ptech (#1805) üzenetére


RockHaRD
addikt

WorkSHOP-nál van egy olyan, hogy transfer. Arra gondolsz?

Megtaláltam. A workshop transfer ablakában van a "Store all junk".

Köszi :R

Még annyi plussz, hogy ha megvan valakinek az a perk, hogy a junk scrapből több alapanyag lesz, azoknak már nem éri meg ott tárolni, hanem manuálisan scrappelni kell, mert akkor több cucc lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1807) Nissifer válasza davidsone (#1686) üzenetére


Nissifer
tag

davidsone, .LnB-nek: Lőszert egyelőre nem lehet craft-olni. Ehhez várni kell még kb. 3-4 hónapot, mert akkor mod-ok segítségével meg lesz oldva a dolog.

(#1753) warcat, köszi az ismertetőt a Local leader perk-ről. Tervezem én is a kereskedelem beindítását. Még nagyon a legelején vagyok a játéknak, ám úgy látom a pénzzel minden rendben lesz. Szép kis passzív jövedelemre tettem szert. Köztudomású, hogy a tiszta víz nagy kincs a pusztaságban, ezért ennek a termelésére álltam rá. Jelenleg valamivel több, mint 100 egység vizet termel konventuszom, ami 800 kupak rendszeres bevételt jelent. Nem kell szűkölködnöm, gyakorlatilag azt veszek meg, amit szeretnék. :D

(#1758) csabsz13 Tessék gyorsan aláépíteni, irgum-burgum. :Y Attól, hogy a játékmotor nem kezeli le, mi még törekedhetünk az épeszű és reális építmények megalkotásához.

(#1772) tetris, gratulálok! Igazán robosztus védelem. Ráadásul nem sérti a realitást, erről beszéltem fentebb. Aztán tessék valami értéket is termelni ezek után benne, mert nagyon üresnek tűnik jelenleg. ;)

Jut eszembe: Úgy intézem, hogy ne legyen védelmem, vagy esetleg a későbbiekben minimális legyen csak. Az erőforrásaim viszont értékesek és nagy mennyiségben vannak jelen. Direkt ide akarom csábítani a fosztogatókat, akik bár akaratuk ellenére, ám sok craft-olható nyersanyaggal látják majd el a konventuszomat. ;]

Nyugdíjas éveimre azt tervezem, hogy majd hintaszékben dohányt rágcsálva billegek a tornácon, ölemben a kedvenc fegyveremmel, és hobbiból lepuffantgatom a sorban jövő raider-eket. Majd pedig komótosan lehúzom róluk a gúnyájukat és elpepecselek ezeknek a javítgatásával. A helyi boltomban pedig árusítom mindezt. Öreg fejjel mászkálgasson a rossz nyavalya... ám muszáj gyakorolni a fegyveres harcot, because War. War never changes... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1808) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Na mégis tovább játszottam, így hogy végre nagyjából elfogadható framerate-el fut a játék.
Őszinte vélemény következik.
Az az igazság, hogy ásítozok a játékon. Olyan szinten nincs súlya eddig semminek, hogy az hihetetlen.
Ha nem játszottam volna rengeteget az előző 2 résszel, talán jobban lekötne.
Amikor lootolok, bejárok egy helyszínt, akkor azt ebben a játékban nem a felfedezés öröméért teszem, hanem hogy húzhassam a strigulákat hogy ezt is letudtam, haladjunk.
Ez ugye annak a jele hogy a játék nem szórakoztat, unalmas.
Ami jól működött az előző 2 részben az haza lett vágva (skill rendszer, dialógusok).
Féltem ettől a csak perkes megoldástól is, szar is lett úgy ahogy van.
Bizonyos skilleknek irreálisan magas a level követelménye, amit egyszerűen nem értek.
Valamilyen egészen egyedi logika alapján lett összerakva az egész.
lol, Gun Nut perk második szintjéhez (hogy komolyabb modokhoz is hozzáférhess) level 23 kell, de a power armort meg már a játék elejétől, lvl 1-en tudod modolni orrba-szájba....értelme nincs az egésznek.
Ez a játék nagyon nem lett átgondolva. A sztori eddig idétlen, nem képes fenntartani az érdeklődésemet.
A mellékküldetések is a szokásos keresd meg/hozd ide/vidd oda/öld meg vonalon mozognak, semmi fantázia nincs bennük. Ráadásul a legnehezebb fokozaton is túl könnyű a játék.
Az NPC-k továbbra is állnak egy helyben, vagy egy kis területen járkálnak fel-alá, és bamba tekintettel néznek a semmibe.
Ráadásul végig van bennem egy ilyen "ez a Fallout 3-ban jobb volt" -érzés, meg hogy ez inkább Fallout 3.5, mint Fallout 4.
Tömören: ami jól működött azt kivették/megváltoztatták, ami szar volt az még szarabb lett, vagy ugyanolyan szar. Ez a srác tök jól megfogalmazta a problémáim egy részét. Benyeltem a spoon-fed rubbisht tedzsvérek.
Na jó, nem akarom mások játékát megölni itt, de öreg Fallout fanként sajnos számomra eddig óriási csalódás a játék.

[ Szerkesztve ]

(#1809) csabsz13


csabsz13
aktív tag

az csak nekem új, hogy V.A.T.S. közben SPACE-el aktiválhatom a critical hit-et? NV-ből ez nem rémlik...

más: ha valaki zenei CD-t kapott az előrendeléshez, de karkötőt nem és vágyik egy "WAR NEVER CHANGES" feliratú karkötőre, azzal szívesen cserélnék :K

privát üzenetben írjatok, hogy hol tudnánk Budapesten lefolytatni a trade-et. Vigyázat, 8as CHR! :D

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1810) davidsone válasza Nissifer (#1807) üzenetére


davidsone
addikt

értem köszi :R viszont azt nem h egy rakat lőszert hordozok magammal mégsem tudom betárazni :F

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1811) Bad Pritt válasza davidsone (#1810) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem mindegy, milyen a lőszer. Feljebb Sarkadi kolléga linkelt pár képet, itt van egy, látható, hogy a jobboldalon a damage alatt írja a fegyverhez való lőszertípust és hogy mennyi van neked belőle (ez amúgy némely esetben változtatható, át lehet alakítani egy fegyvert mondjuk .45-ös kaliberről 0.38-asra).

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1812) 1m1s


1m1s
tag

Helló!

Fegyver modokat magammal kell cipelnem, vagy ledobhatom a workshopban?Jól jönne a plusz hely, de nyilván nem akarom hogy ezzel a fegyverek fejlesztései eltűnjenek.

Ptech: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1813) Ptech válasza 1m1s (#1812) üzenetére


Ptech
őstag

Azok a modok vannak az inventorydban amiket egy craftolás során leszedtél egy fegyverről, nyugodtan kirakhatod őket ha épp nem akarsz fegyvert modolni.

(#1814) brumi1024


brumi1024
veterán

Épp nagyban építkeztem Sanctuaryben, amikor egy furcsa hang kíséretében lezuhant egy nem túl emberi technológiájúnak kinéző repülő. Találkozott ilyennel már valaki? Ha igen merre lehet vajon a roncs?

(#1815) davidsone válasza Bad Pritt (#1811) üzenetére


davidsone
addikt

:R ennyi :DDD

köszi!

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#1816) vvega30


vvega30
senior tag

Hogyan lehet kiíratni, hogy az ellen mekkora lvl meg milyen ellenállása van stb.? Vagy az egy perk lenne?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#1817) brumi1024 válasza vvega30 (#1816) üzenetére


brumi1024
veterán

Az egy perk, V.A.N.S a neve, az Intelligence ágon az első.

(#1818) Eagl3


Eagl3
veterán

Hogy tudom csokkenteni a radioaktiv mergezesem? Van ra valami szerumom de nem feltetlen hasznalnam el mar most. :)

(#1819) brumi1024 válasza Eagl3 (#1818) üzenetére


brumi1024
veterán

Városokban orvosnál vagy különböző szerekkel az Aid alatt.

(#1820) vvega30


vvega30
senior tag

:Y

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#1821) brumi1024 válasza brumi1024 (#1817) üzenetére


brumi1024
veterán

Rosszul mondtam bocsi, a Perception alatt az Awareness a megfelelő perk erre.

(#1822) tetris válasza brumi1024 (#1814) üzenetére


tetris
tag

Itt van a lezuhant ufo, nem messze tőle egy barlangban pedig a túlélő meg a leendő hullájánál az alien blaster :) [link]

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#1823) Plazmacucci válasza Fitzgerald (#1808) üzenetére


Plazmacucci
félisten

+1. De ezt itt végig se gondolják, aki meg fikázik az a köcsög, te is tudod :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1824) csabsz13 válasza Plazmacucci (#1823) üzenetére


csabsz13
aktív tag

bocs, hogy a többségnek tetszik a játék. és amit itt mondtak, az csak annyi volt, hogy ne legyen már tetszik vs. nem tetszik flood. nem arra nyílt ez a topik. mindketten leírtátok már, hogy csalódtatok. köszönjük, ennyi. lépjünk tovább.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1825) Damage


Damage
senior tag

Évek óta vártam, hogy megjelenjen. A bejelntés napján előrendeltem (Pip-boy 3000 nélkül) az alapváltozatot PS4-re. Szeretem a gyüjtői kiadásokat, de nem ér meg +10k-s felárat ez a "bazári vacak". Inkább tettek volna bele egy szobrot vagy valami igényesebb tárgyat, ami jól mutat a játékgyűjtemény mellett.
Sajnos hibák akadnak bőven. Össze-vissza forgó hullák, amik hordóból lógnak ki, öngyilkos AI (hídról levti magát, miközben támad). Újra feltöltődő ládák. Zárt ajtók, ládák újra bezáródnak (megint Bobby Pin-nel kell kinyitni). 20 óra játék után se találtam kereskedőt, boltot (tény, hogy először a környéket próbálom felfedezni és még nem jutottam el Diamond City-be). Dog Meat buta kutya. Sokszor elveszítem és csak gyorsutazás után jelenik meg újból. Talál valamit, ugat...csak nem tudom honnan, nem találom hol jelez (a "local" térképen sem jelölik a pozicióját ilyenkor). Mama Murphy egy széket akart, hogy leüljön, megkapta...de hova került? 6-szor kellett visszatöltenem a játékot és az utca közepén kellett letenni a széket, csak így működött. Fusion Core-ból kb. 11 db van nálam (ebből 1 db 50% alatt a többi 100%). Alig használtam a Power Armor-t. Kupakoknak eddig nem láttam hasznát, nem kellett vásárolni, nincs hol elköltenem. A fegyverek nagyon gagyik. Előző részekben sokszor használtam sniper-t messziről. Most hiába nézek bele, nincs ellenfél, közelebb megyek és hirtelen oda "teleportálnak". Egy nagyobb lyukon keresztül sokszor lehetetlen eltalálni az ellenfelet (egy akkorán, amelyiken Dog Meat átférne, ha akarna). Mintha láthatatlan fal védené a lyukat.
Tele van hibával sajnos, de ezek ellenére is olyan hatással van rám a játék, hogy szinte fizikai fájdalmat okoz, ha ki kell kapcsolom a gépet. A térkép "relatív kicsi", de sokkal sűrűbben vannak a helyek. A grafikáról lehet vitatkozni. Legutoljára a Witcher III, Mad Max-et és az AC Syndicate-t vittem végig, de azok köröket rávernek erre. Ezek ellenére nincs panaszom rá, mert a hangulat és a játék kárpótol. A párbeszédek, Power Armor, Mini gun és Fat man kérdésekben egyetértek a nagy többséggel. Nem vagyok "Fallout szűz", játszottam az előző évezredben az első résszel és azóta az összessel. Eddig a New Vegas volt az etalon (PS3). Úgy gondolom, hogy 5 év alatt jobbat is összehozhattak volna. Szerintem a külső (rajongói) nyomás hatására az elmúlt 1-2 évben álltak neki és ennyit tudtak öszehozni. Remélem még rengeteg órám van a játékban és tényleg többre számítottam én is, de végre van egy új rész, még ha nem is tökéletes...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#1826) Kareszovics válasza Damage (#1825) üzenetére


Kareszovics
addikt

Végigolvastam gondoltaidat és amivel én személy szerint a legjobban egyetértek az az, hogy tényleg van loot, van pénz, de nincs mire/hova költened az elején. Mintha kényszerítene a játék, hogy a craftolással "buzerkodj". Ami nem baj, mert én szeretek crafolással foglalkozni,de ha meg nem olyan ágra fejlesztesz borzasztó hamar akadályokba ütközöl, értsd nem tudsz mit építeni., mert nincs adott perked. Szóval ebből a szemszögből egy kicsit tényleg fura a cucc.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1827) Kelvin válasza Kareszovics (#1826) üzenetére


Kelvin
őstag

Én már négy óra játék után találkoztam vándorkereskedővel akitől lehetett venni páncélokat, volt nála pár legendary 19000 pénz környékén. Szóval lesz mire költeni :D
Hál isten én pc-n nem futottam még bele zavaró hibákba.(pörgő hullák, öngyilkos AI-k) Az ajtók sem csukódnak vissza illetve a konténerek sem töltődnek vissza mindenütt. Ha jól rémlik naponta egyszer visszatérnek az ellenfelek, talán ott a konténerek ajtók esete is más.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1828) hszilard666 válasza Kelvin (#1827) üzenetére


hszilard666
veterán

11 óránál járok és nem találkoztam még vándorkereskedővel :D Az elején a fél seggemet adtam volna értük, vagy 4 órán át a talált dolgokkal rohangáltam, és a powerarmort csak nézegetni tudtam a red rocketben, mert 1 fusion cell-t kaptam mellé :O

Ami nálam ordas nagy bug azaz hogy amikor szállok ki egy terminálból, akkor utána nem tudok mozogni csak nézelődni, ilyenkor mindig vissza kell tölteni egy előző állást.

Nekem picit olyan a játék mintha a fallout 3 at keverték volna a skyrimmal egy pöppet :B Bejön, csak félek hogy hamar vége lesz/beleunok. De sebaj, pár hét és itt a just cause 3 ;]

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1829) ohcard


ohcard
tag

Factionökről valaki valami jó infóval rendelkezik? Viszonylag spoilermentesen, mely Factionök ütik egymást? Értem ezalatt, hogy mely factionök közül KELL választani, mert nem lehet mindkettőhöz csatlakozni? Gondolom mindhez nem lehet csatlakozni, egy végigjátszás során... Nem akarok elhamarkodottan csatlakozni egyhez, hogy aztán egy másikhoz (amiről jelenleg még nem is tudok) ne tudjak később csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#1830) HaaS


HaaS
addikt

Srácok, ez a négy darab legendary ghoul a Super Duper Martban... ez normális? (lvl 10 voltam) Nem mondom, élvezem a legendary dropokat, de ha nincs meg még régebbről ez a másik legendary cucc, ami mozdulatlanul szinte láthatatlanná tesz, akkor fogyna a Stimpak rendesen. Ott görcsölnek néhány méterre tőlem és nem látnak meg... én meg jövök a háromszoros sneak melee sebzéssel a semmiből... criticallal bossok ellen is működik szépen.

A kraftolással kapcsolatban egyetértek az előttem szólókkal, egy darabig elvan vele az ember, aztán rájön, hogy a Legendary cuccokat ugyanúgy fejlszteni kell, és ezeket érdemes is, szóval jön a tökölés, hogy melyikről mit szedjen le az ember, meg hogy ó, mi a jó életnek raktam a másikra annyi mindent...
Most az egyik drop egy laser rifle, ami +50% bonus dmg to humans. Ámen. Szerelek át mindent tüstén, a négyes tárat, szkópot... mindent. Egyébként is nagy bosskiller a lézer, de ez így állat lesz.

Super Duper király hely, lehet végteleníteni az xp szerzést, meg is léptem a nagy örömre a 11-ik szintet: a lockpickelhető széfet vissza lehet zárni a terminállal... köszönjük.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#1831) gyimger


gyimger
őstag

Átolvastam a napi termést, pár gondolat:
Nem messze a kezdőponttól, találtam egy kis tanyát. Ott volt egy napló, a szökött gyerek naplója, amit elolvastam, örültem, hogy van egy település háttérsztorival, és mikor megint arra jártam, megint ott volt ez a napló, ugyanazokkal az ellenfelekkel, ugyanazzal a loottal, köztük a naplóval. Ez a respawn dolog gáz. Amikor kiürítettem valami hardware shoppot, akkor azt kipucoltam, mindenkit megöltem, mindent felvettem, de amikor egy küldetés miatt megint arra jártam, az ellenek ugyanúgy, a felszerelés ugyanott. Ez egy létező és idegesítő jelenség.
A fegyverfejlesztgetés nekem azért jön be, mert találtam egy hangtompítós pisztolyt, és amikor találtam egy erősebbet, szimplán átraktam a tompítót a másikra. A számos legendás fegyver is fejleszthető, még jobban felturbózhatod az egyébként sem gyenge fegyvert. Ez pozitív!

És nem arról van szó, hogy aki leszólja a játékot, az köcsög. Ezt kérlek, ne értsétek félre! Bejönni ilyen "ez szar, mert amaz jobb" szöveggel nem poén, nekem sem és jelezték többen is.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1832) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Szerintetek van esélyem értelmes sebességgel játszani a játékkal egy ilyen konfigon vagy felesleges próbálkoznom?:
- Core2Duo E8500@4GHz
- Radeon 7770 1Gb
- 6Gb Ram

(#1833) Damage válasza warcat (#1757) üzenetére


Damage
senior tag

Semmi köze ahhoz a perk-hez. 2 lőszeres ládát is találtam, amiben 4 Fusion Core volt. Luck-om alacsony szinten, Scrounger perk-em nincs. Több, mint 20 Fusion Core-om van és még Diamond City-ig sem jutottam el. Tény, hogy nem sokat használtam a Power Armorokat.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#1834) warcat válasza Damage (#1825) üzenetére


warcat
veterán

Lássunk csak párat:
1: nem találtál kereskedőt: te magad is ismered a megoldást(Diamond City).Alternatívaként,hogy-hoygnem vannak a közelben lakható helyek.Az egyiknél rendszeresen letáborozik a vándorkereskedő,a másiknál meg küldetés után az egyik npc kereskedni fog veled.A cél nyilván a saját vendor(ok) felépítése a falvaidban ha kényelmet szeretnél.

2: Fusion Core: Mire tartogatod,így mintha nem lenne :) Már írtam korábban,hogy scrounger perkkel szépen jönnek a szekrényekből,dobozokból a lőszerek.Extraként az első szintű perkkel 1 darab fusion coreokat találsz véletlenül, például akár postaládában,szemetesben! lőszerládában.Kettes szintű perk birtokában négyesével! lehet lootolni,elég komoly.A feljebb említett saját (fegyver)kereskedőnél is lesz rendszeresen készleten,igaz csak egy darab egyszerre.
Szerk.:Láttam közben épp írtál ezzel kapcsolatban - én a perknek tulajdonítom mindenesetre,esetleg valami luck roll lehet még a háttérben,más tippem nincs.De a kereskedőnél mindenesetre lesz.
Az alapötlet itt mindenképp az volna,hogy a power armort nehéz helyzetek kezelésére veted be az elején,majd ahogy haladsz előre a játékban,folyamatosan hordhatóvá válik(ha akarod) pénz/perkek/nyersanyag birtokában.

3: Fegyverek nagyon gagyik: Valójában csak a legfapadosabb verziókat találod meg az esetek többségében.
Bár van a játéknak egy olyan bosszantó hibája,hogy ontja rád a "pipe" fegyókat,azért felfelé haladva elkezdenek esni a használhatóbbak, pl hunting rifle.
Itt jön be a Gun Nut perk:segítségével elkészíthető a hőn áhított sniper rifle.Ennek hiányában várhatsz egy szerencsés legendary dropra.Itt most jöhetne a panasz,hogy akkor ezek most kötelező perkek - erre a válasz,hogy nincs szintkorlát.Én hard fokozaton játszok, 1 azaz egy darab endurance birtokában.Megfelelően nehéz,elég könnyen kinyírnak,ugyanakkor nincs még szükség a különböző +sebzés perkekre a fejlövések mellé.Ezek helyett lehet szépen a fentieket fejlesztgetni.

4: "nincs ellenfél, közelebb megyek és hirtelen odateleportálnak" : na,ez vajon mitől lehet...kicsire van állítva az actor fade.Ha nincs ilyen beállítás konzolon,attól még nincs elrontva a játékban,max nem bírta a hardver.

Más:
-Az idiot savant nagyon OP,főleg megtámogatva még egy kis save/load nyomogatásával - ha akarod.
Ha egy küldiért pl jár 372 xp,könnyen belátható hogy majdnem két szintet léphetsz vele,addig kell töltögetni míg épp aktiválódik.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#1835) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet nem kellett volna lvl8-on kimentenem Rex-et a toronyból mi? :) Nagyon sokat szívtam azzal a mellékküldetéssel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1836) Csapoati válasza -FreaK- (#1832) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem lesz okés a C2D miatt sajnos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1837) hszilard666


hszilard666
veterán

Miért kell rohadt magas level egyes perkekhez? pölö armorer 3, Science 4... Nem tudom tovább tuningolni a power armoromat :O Fakit. Legalább annyira élvezem a fegyver, PArmor cicomázást mint a járgányokét az NFS undergroundban :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1838) Bad Pritt válasza hszilard666 (#1837) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Irreálisan van megtervezve ez a fejlődési táblázat. Sokkal gyorsabban lehet fejlődni, mint a háromban, de akkor is nevetséges kritériumok vannak egyes képességekhez.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#1839) Plazmacucci válasza csabsz13 (#1824) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja hogy a játékról szóló topikban tilos leírni a játékról alkotott véleményünket. Ok. Tényeket leírni lehet? Vagy azt sem, kivétel ha az pozitív hangvételű? Gyorsan moderáltasd ki azt is a ki a perk táblát fikázza.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1840) Nissifer válasza Bad Pritt (#1838) üzenetére


Nissifer
tag

Előző részeknél is volt szintlimit a perk-eknél. Nem igazán értem a durcizást.
Eleinte tartottam attól, hogy nagyon hirtelen lehet majd fejlődni/specializálódni a szintenként kapott elosztható perk pontok miatt. Azonban örömmel tapasztaltam, hogy megszerzésük szintekhez is vannak kötve. :)
A fejlődési rendszert nagyon átgondoltnak, jól szervezettnek, tartom. Külön elégedettséggel tölt el, hogy a könnyű áttekinthetőség mellett sikerült elérni, hogy ne sérüljön a játék realitása. Alacsony szinten nem lehet kimaxolt specializációkkal félistenként osztani az igazságot. (Így mindig van motiváció.) Továbbá hálás vagyok azért, hogy nem automatikus a szintlépés, azaz ha összegyült a TP, akkor nem muszáj elosztani a perk pontokat. Ez nagyon hiányzott már nekem az előző részekből. Amíg nem nehéz a játék, amíg nincs szükség a felhasználásukra, addig tartalékolom őket. Most is van 3 perk point így talonban. ;)
Nagyon is látom a jelenlegi fejlődési rendszeren az értelmes koncepciót, és a gondos tervezést. Engem teljesen elvarázsolt, hiszen ez csodálatos! :B

(#1841) HaaS válasza Fitzgerald (#1808) üzenetére


HaaS
addikt

Az F3 is csak a modolások után lett tökéletes... rahedli extra cucc, azok modjai, javítgatások, új monszták (imádtam a glowing zombikat), ammo tömeg, zsír AI (!!!), küldetések, zenék, sötétség (!), nehézség, cripple effektek... meg ami most nem jutott eszembe. Ja meg a negyed XP, és jóval magasabb szintű "élővilág".
Egy olyan modot hiányolok még nagyon, amiben van adrenalin... azaz igazán változhatna a lövési pontosság is, ha épp egy falka kutya áll fel alakzatba a vadászathoz, vagy lábon lövik a szerencsétlent... szóval ha fosás van... meg néhány "ó sit, derármór" benyögés is sokat fokozna a játékélményen. Kéne flash grenade is.

Lesz itt olyan szkillfa rövidesen, ami nekünk kell, meg a nehézség is alakul majd, nem csak a legendary boss-ok mutálódása adja majd a kihívást. Száz szónak is egy a vége, a játék atomstabil és jó, tökéletes alap. Ebben a formájában még széles körben jajdejó, lehet épitőjátékozni, szuperarmoozni, kütyüzni, meg nézelődni is.

F3-ban is volt respawn (modolható akár), a háeszednek ezt a részét nem teljesen értem. Lásd link. Csak legalább rohadt nehéz volt maxra tolva mindent. Itt olyan legendary eső van, hogy nem győzöm ládázni a spec cuccokat... ott a neves cuccokért volt görcsölés rendesen.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#1842) Nissifer válasza csabsz13 (#1824) üzenetére


Nissifer
tag

:R

(#1843) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok!

Ma kezdtem bele normal fokozaton a játéknak. Pár kérdésem lenne hozzátok:
-hogy a búbánatban lehet a molotov coctailokat eldobni?
-normális, hogy ezen a fokozaton kb mki kinyír? Ha kettő vagy több ellenfél jön, akkor kb esélytelen vagyok.töltényből simán kifogyok, pénzem meg nincs :((

(#1844) gyimger válasza Elydan (#1843) üzenetére


gyimger
őstag

A normál fokozat szerintem el lett tolva. Példa:
1
2

Gránátot és egyebeket a közelharci támadás gombját hosszan megnyomva tudod eldobni.

Most én is hadd kérdezzek egyet. Power armor-t hogy lehet felvenni az elesettektől? :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#1845) hszilard666 válasza Bad Pritt (#1838) üzenetére


hszilard666
veterán

+1 :O

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#1846) Ptech válasza gyimger (#1844) üzenetére


Ptech
őstag

Magát a vázat nem fogod tudni elvenni, csak a páncél részeit. Kivéve ha a kilopod a Fusion Core-t, mert akkor automatikusan kiszáll a páncélból az illető.

(#1847) tick


tick
aktív tag

lassan 60 óra után, 26-os szinten a fő sztorival még csak glowing sea után járok, viszont mind3 faction tagja vagyok. iszonyúan várom hogy mi történt a fiammal viszont már most jól látszik hogy nem ő a legfontosabb, a sztori sokkal inkább commonwealth sorsáról szól (erre utal az egyik achievement is)

mennyire király lenne ha kiderülne hogy ő az institute feje és a négy faction útjáról kéne dönteni

sorry, spoilerbe tettem, bár az első részben nincs semmi szerintem

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#1848) Csapoati válasza tick (#1847) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Izéke, ennek a hsz-nek durván kéne egy spoiler gomb ám.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1849) 4264adam


4264adam
veterán

Hol lehet találni Cloak vagy Invisible szerű suit-ot? Vagy, hogy hívják itt amikor guggolva akár lövések közben is láthatatlan leszel, vagy milyen perkek szükségesek? :DD

Twitch-en lévő magyar kolléga már 23. szinten használta.

[ Szerkesztve ]

(#1850) RockHaRD válasza 4264adam (#1849) üzenetére


RockHaRD
addikt

Power armor egyik mod-ja. Stealth boy.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.