Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Plazmacucci válasza Fitzgerald (#297) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pont ez az, az Oblivion g*ci jól nézet ki a maga idejében, ez meg meh... Nem rossz, de nem vág a földhöz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#302) ^Boss


^Boss
őstag

valaki rendelt Fallout Anthologyt? nektek sem jött még meg? (múlt péntekre írták a megjelenést, engem a konzolvilág azzal hajt el, hogy a forgalmazó nem kapott még sehol, de majd jönni fog. kicsit aggasztó)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#303) Ryder62 válasza gyimger (#299) üzenetére


Ryder62
őstag

Szemfüles :K Bár a New Vegasban is bent volt a metro ikon, az Old World Blues DLC-ben fel is használták, egy vasúti alagút bejáratát jelölték meg vele. De valószínűleg ez tényleg metrót jelöl.

(#304) GypsFulvus2 válasza Plazmacucci (#301) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jaja, akkoriban bexartunk-behugyoztunk, amikor megláttuk, überelt mindent. Vettem egy 7800 GT-t neki, büszkén feszítettem, amikor feltoltam max.-ra video beállításokat. Aztán a 7800 GT xarta-hugyozta össze magát. :D

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#305) bLaCkDoGoNe válasza ^Boss (#302) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szintén zenész, nekem ma az 576-ban azt mondta a srác, hogy valóban késik egy kicsit, talán már ma (azaz tegnap) megjön, talán holnap (azaz ma), talán hétfőn. Nem volt túl meggyőző. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#306) Plazmacucci válasza GypsFulvus2 (#304) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem csak 7600GT-re futotta, de az is jó kártyának számított és érdekes módon nem kerültek több százezer forintba. Mai napig szívesen Oblivionozok, laptopon fent van :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#307) ^Boss válasza bLaCkDoGoNe (#305) üzenetére


^Boss
őstag

Remelem meg kapunk...

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#308) Dilikutya válasza Fitzgerald (#294) üzenetére


Dilikutya
félisten

Abból miért lenne botrány, ha nem megy a minimum alatti gépeken? Megmondták, hogy ennyi, kész. Az a botrányos, ha szarul megy azon, amit mondtak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#309) Fitzgerald válasza Dilikutya (#308) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor másképpen fogalmazok: abból lesz botrány, ha ilyen látvány mellett valóban ez lesz a minimum gépigény...
Nem egy játéknak van egyébként hasonló minimum/ajánlott gépigénye, mégis jól futnak a minimumként megjelöltnél jóval gyengébb vason is.
Ez biztonsági játék, hogy legyen mivel magyarázni a bizonyítványt, ha majd nem sikerül optimalizálni.

(#310) csabsz13 válasza Ryder62 (#298) üzenetére


csabsz13
aktív tag

esetleg ezt nézd végig (ha nem gond az angol szöveg, bár kicsit erős a srác - talán ír vagy milyen akcentusa van).
szóval itt egy kockáról kockára megy szinte végig a fallout 4 kiadott előzetesén és sok mindent végigpörget, hogy mi hol mit jelenthet.
lehet, hogy van benne metróról is szó. bevallom őszintén tegnap találtam a videót és még nem néztem végig...
[link]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#311) Chabe89 válasza gyimger (#299) üzenetére


Chabe89
addikt

Még ha lesz is nem tudom lesz e értelme, mert az egyik videóban mikor a Vertibrid-el repülnek akkor ott írja alul, hogy ki is lehet belőle ugrani. Ha pedig akkor hívsz egy repcsit amikor akarsz és akkor ugrasz ki belőle amikor akarsz, akkor nem tudom lesz e létjogosultsága a metrónak.

(#312) bLaCkDoGoNe válasza Chabe89 (#311) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Biztosan lesz metrórendszer, hiszen ez a Fallout-os megfelelője a TES sorozat dungeon-jeinek. Remélem macikat szadizó kertitörpékkel, mint a FO3-ban. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#313) bitpork válasza bLaCkDoGoNe (#312) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én a felhőkarcolókban mászkálással is megelégednék, pláne ha free of júz lesz a vidikben feltűnt repülő pánczél.

MOD Jaj elfelejtettem! Még 32 nap ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#314) #81999360 válasza bitpork (#313) üzenetére


#81999360
törölt tag

(#315) bitpork válasza #81999360 (#314) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kevésbé szofisztikált linkelni minden nap ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#316) Ryder62 válasza bLaCkDoGoNe (#312) üzenetére


Ryder62
őstag

Vagy metró alagútba spawnolt Deathclaw-al. Jókorát néztem mikor egy szuper mutánsoktól hemzsegő alagútban hirtelen velem szembe jött egy Deathclaw. :D

(#317) bLaCkDoGoNe válasza Ryder62 (#316) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az mondjuk úgy korrekt lehetett. Főleg, ha el sem tudtál futni, mert fel voltál málházva. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#318) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Addig emlegetitek ezt a xar F3-t h feltelepítem megint :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#319) Ryder62 válasza bLaCkDoGoNe (#317) üzenetére


Ryder62
őstag

Ráadásul ha jól emlékszem irdatlan szűk helyen volt mert pont ott volt egy kisiklott metró szerelvény. Szóval meg sem tudtam kerülni. Gyorsan bevágtam magam lopakodásba, szerencsére csak caution lettem és visszább tolattam, majd egy olyan helyről kilőttem ahova nem tudott utánam jönni mert már túlontúl kicsi volt a tér és nem fért át. :DDD De hogy mit keresett ott, rejtély.

(#320) Azharel válasza bitpork (#318) üzenetére


Azharel
aktív tag

Ha tehetném én is feltenném, de sajnos én soha nem tudtam normálisan játszani a fallout 3-al. Akármit csináltam vele egy idő után folyamatosan csak crashelt. Win7/8 póbáltam, de gondolom most win10 alatt sem járnék sok szerencsével. De ha valakinek van valami tuti tippje crash ellen azt szívesen meghallgatom
.

(#321) bitpork válasza Azharel (#320) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mi volt a kres szövege?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#322) Azharel válasza bitpork (#321) üzenetére


Azharel
aktív tag

Ez az amit most már biztosan nem mondok meg neked :D talán már 1,5 éve hogy utoljára megpróbáltam játszani vele. Próbálkoztam az ini turkálással ahogy neten írják, meg crash fix mod meg minden nyavalya de soha nem segített.

(#324) Ryder62 válasza Azharel (#320) üzenetére


Ryder62
őstag

Win 7 alatt nekem is crashelt kb 10-15 percenként. De letiltottam a fallout3.exe alatt minden vizuális témát, így már jó. Meg persze emellett ini turka.

(#325) gyimger


gyimger
őstag

Szopás szerint nem lesz magyar nyelv, a legutóbb kiadott infók alapján.

North America: English/French voice/text.
South America: English voice/text, as well as BR-PT and Latin American Spanish text.
United Kingdom and Australia/New Zealand: English voice/text only.
Most European territories: English/French/Italian/German/Spanish voice/text
Russia and Poland: English voice/text and Polish/Russian text.
Asia: English voice/text and English voice / Traditional Chinese text.
Japan: Japanese voice/text.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#326) vvega30 válasza gyimger (#325) üzenetére


vvega30
senior tag

És ahogy valahol olvastam nem valószínű egyhamar a honosítás.
110 000 sor szöveg ebből 13 000 a ffi és női főszereplő szövege.
Iszonyatos mennyiség.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#327) gyimger válasza vvega30 (#326) üzenetére


gyimger
őstag

Dobjunk össze valamennyit a FO3 fordítóira. :)

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#328) Plazmacucci válasza vvega30 (#326) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Előbb megtanulsz angolul.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#329) gyimger válasza Plazmacucci (#328) üzenetére


gyimger
őstag

Khm... New Vegas Khm...

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#330) Plazmacucci válasza gyimger (#329) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tudom ez nálad mit jelent, de igen inkább annak szól aki nyenyergett a fordításért. Csak random válaszoltam valamelyik hsz-re :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#331) gyimger válasza gyimger (#329) üzenetére


gyimger
őstag

A lényeg az, hogy már nem fog érdekelni a Fallout 4 fordítása, amikor már jön az ötödik rész. Abban a tempóban, ahogy a New Vegas fordítása halad(t). De komolyan, erre nincs valami felbérelhető cég? Pár százast össze tudnának hozni a magyar rajongók.

Ilyen egy random válasz. :D

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#332) Plazmacucci válasza gyimger (#331) üzenetére


Plazmacucci
félisten

nem

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#333) bLaCkDoGoNe válasza gyimger (#331) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Egy nagy frászt tudnának összehozni a magyar rajongók. :)
Addig mindenkinek nagy a szája, amíg egy fórumon vagy Facebookon kell sírni (itt nem feltétlenül rád gondolok, még mielőtt... :) ), de ha valóban oda jutna a dolog, hogy össze kellene dobni egy jópár százezres összeget, mindjárt megállna a tudomány.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#334) bitpork válasza bLaCkDoGoNe (#333) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

No meg r3gyuk hozza, azzal senki sem lesz kevesebb ha tanulgat angolul. Aki tud nemetul mar nincs elveszve.
Bar nem is tudom h miert varja el vki h ilyen kis orszag nyelvere leforditjak :U Jo hogy nem mar valami halott nyelvre pl latin.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#335) Plazmacucci válasza bitpork (#334) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt akartam írni, de már kaptam egyszer érte pihenőt... talán Stalkerrel kapcsolatban. Mindig az a g*ci aki ki meri mondani, hogy szégyen ha valaki nem tud nyelvet...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#336) PhilBrick válasza bLaCkDoGoNe (#333) üzenetére


PhilBrick
őstag

Így van.
Többségében azok akik megengedhék maguknak és támogatnának is egy ilyen kezdeményezést, azok boldogulnak angolul is. :)
A warezolóknak meg magyarul kellene, de ők úgysem fizetnek.

Szándékosan általánosítottam, személyes kivételek jelentkezése nem szükséges. ;]

(#337) oriic válasza gyimger (#325) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én pl nem vágom rendesen az angolt sokszor (főleg szóban, írásban még úgy ahogy), de engem nem zavar hogy nem lesz magyar felirat. 2015-öt írunk, az angol világnyelv, tessék legalább egy idegen nyelvet megtanulni. :) (of course ez nem neked megy, hanem általánosságban mondom)

Live-Die-Respawn

(#338) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#335) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

+ (#334) bitpork: Én is eredetinyelv-rajongó vagyok, és nekem is az a véleményem, hogy nem árt az ember fiának/lányának, ha ilyen szórakoztató módon tanulgat nyelveket. Anno a '90-es évek elején minden RPG vagy kalandjátékot úgy nyomtam, hogy ott volt mellettem az asztalon az Országh-féle angol szótár, és bizony egyáltalán nem vált káromra.

Más kérdés, hogy ha egyik-másik forgalmazó elkészíti a magyarítást valamelyik játékához, az egy kedves gesztus, de okozhat anomáliákat – ha jól emlékszem a Fallout 3-nál volt valami gond a patch-ekkel, amik nem mentek fel a magyar verzióra?

Egy-egy masszív tartalommal rendelkező RPG-nél valóban új közönség ismerkedhet meg a játékkal, ha az anyanyelvén játszhat, és egy jó fordítás hangulatos is tud lenni (pl. ilyen a Witcher 3), de ezzel az a baj, amit már többen itt pedzegettünk: az igény és a fizetőképes kereslet nem feltétlenül találkozik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#339) gyimger válasza oriic (#337) üzenetére


gyimger
őstag

Nem is venném magamra, mert én megértem. Épp most néztem meg a TWD-t angolul, nem estem kétségbe. Én csak arra gondoltam, életben kellene tartani a Fallout játékok megjelenését magyar nyelven. Biztos van, aki foglalkozik ilyesmivel, akiket fel lehet fogadni. De csak hangosan gondolkodom. A hobbifordításoknak végük van, mint a botnak. Mostanában jött ki a DXHR amatőr magyar fordítása, ami remek, de hány év telt el a megjelenés óta?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#340) bitpork válasza gyimger (#339) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Életben tartani? Én nem emlékszem eredeti magyar nyelves kiadásra, csak közösségi fordításra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#341) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Csak egy gyors kérdés: ha én a CD Galaxisban leadtam anno az igényt, hogy jöhet a game megjelenéskor, akkor egyszer csak jön Tőlük egy levél, hogy jöhet-e a game? :D És akkor futár hozza is, fizetem és enjoy? :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#342) gyimger válasza bitpork (#340) üzenetére


gyimger
őstag

Igen, a többesszám erős, FO3 + az 5 DLC. De azok profi fordítások.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#343) bLaCkDoGoNe válasza bitpork (#340) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem a Fallout3-nak PC-n volt hivatalos fordítása amikor megjelent, de lehet hogy rosszul emlékszem?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#344) Dilikutya válasza bLaCkDoGoNe (#343) üzenetére


Dilikutya
félisten

A dobozos alapjáték feliratosan jelent meg, szerintem ma is azt lehet kapni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#345) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor megnyugodtam, mert csak az F3-mal találkoztam magyar nyelven, és olyan gyorsan kiábrándultam belőle egy tecső videót nézve hogy nagyon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#346) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Én annak idején a Brotherhood of Steel dlc magyarításában segédkeztem egy darabig, aztán idő hiányában ki kellett szállnom a projectből, de befejezték nélkülem is mint láttuk.
Tegyük fel, hogy valaki elhatározza, hogy nekiesik a magyarításnak.
Az egy dolog hogy rengeteg a szöveg, de egy pontos, igényes fordítás komoly angol nyelvtudást is igényel, az meg nem sokaknak van itthon.
Azon meg nem érdemes csodálkozni, hogy out of the box nincs magyar felirat.
Pici ország vagyunk kicsi piaccal, jó ha elmegy itt néhány tízezer darab a játékból.
Fallout 3-al megpróbálták a dolgot, biztos nem fogyott elég itthon, ergo nem lesz felirat.
Tudom, CD Projekt Red. Az teljesen más tészta, ők egy kelet-európai cég.
Jobban ismerik ezt a piacot, és nyilván jóval többet számít nekik az a pár tízezer példány, mint az amerikai ZeniMaxnak.
Nem mellesleg sok magyar is dolgozik a cégnél...tudom hogy nem ők magyarítanak, de biztos ők lobbizzák ki nekünk :D
Na jó, biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#347) Ryder62


Ryder62
őstag

Bizony a fordítás jó dolog, én is szeretek a nyelvemen játszani DE:
Szuper Mutáns Izomagy, Betonpuszta, Keserű csésze...

(#348) bLaCkDoGoNe válasza Ryder62 (#347) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Betonpuszta még nem is annyira szörnyű, a Szuper Mutáns Izomagy határeset (ez a Brute volt?), a Keserű Csészét nem akarom elhinni, hogy Bittercup-ot így fordították... Akkor a robotlovat (Buttercup) meg Vajas Csészének? :Y

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#349) bitpork válasza Ryder62 (#347) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez minden fordításban így van. homepage -> ottlap :W Annyira jó egyedinek lenni :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#350) Ryder62 válasza bLaCkDoGoNe (#348) üzenetére


Ryder62
őstag

Az izomagy az a Brute volt. De volt Roboagy is :D Ez ugye a Robobrain.
Sugorpió az még ötletes. Radscorpion.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.