Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Ryder62


Ryder62
őstag

Haver most mondta, hogy a modolás dedikált lesz vagy mi, hogy csak azok kerülhetnek ki amit a Beth elfogad.

Erről mit tudtok?

A javítás kivétele - ha tényleg igaz - rossz húzás. Egy post-apok játékban igenis kelljen már figyelni a javításra.

Csak a modolás maradjon a régi, és akkor nem érdekel mert akkor tuti lesznek overhaul modok mindenhez.

(#402) Thodeus válasza Ryder62 (#401) üzenetére


Thodeus
aktív tag

Konzolon tudom elképzelni, hogy korlátozva, illetve ellenőrizve lesz, hogy minden szemét ne kerüljön fel, illetve nyílván grafikai modokat nem fog engedni ott. PC-n én nem hiszem, hogy korlátozzák, ott továbbra is úgy moddolja az ember ahogy szereti. Szvsz.

Javítás hiánya engem is zavar kicsit. Legalább hardcore módban legyen.

[ Szerkesztve ]

(#403) Nissifer válasza gyimger (#400) üzenetére


Nissifer
tag

Nekem a javítás az elsődleges képzettségem a Fallout New Vegasban. Rommá van moddolva a játékom mindenféle nehezítésekkel, izgalmas kiegészítésekkel. Imádok mindent összegyűjteni/szétszedni benne, és egyedi cuccokat, egyedi lőszereket gyártani. Nincs is annál szebb, mint mikor a hüvelyt, gyutacst és a lőport is én állítom elő, de még a levegőből a nitrogén kivonásához szükséges fuel-t is a talált itókák alkohol tartalmának kinyeréséből kapom. Amiből lesz egy kis nitric acid, a szakadt könyvekből pedig cellulóz és máris megvan a lőpor. ;) I fucking love this game! :D

Nagyon várom már a Fallout 4-et. A gyűjtögetés, barkácsolás eleve hangsúlyosabb lesz benne, és az új perk rendszer is teljesen levett a lábamról. Annyira áttekinthető és átgondolt az egész fejlődési koncepció, illetve annyira teljesen egyedülálló a napjaink játékai között a művészi szinten és elképesztő alapossággal kidolgozott, hangulatos környezet, hogy konkrétan leszarom, milyen vas kell hozzá. Ha meg kell vennem hozzá a deep blue-t, akkor megveszem. :D

A megjelenésig, pedig, hogy ne kapjak a várakozástól idegösszeroppanást, a Fallout New Vegas-ban sétálgatok, ha rohamom van. Nem a küldetésekkel foglalkozom, hanem, mint egy turista, bejárom a nevezetes helyeket, nézegetem a falakon lévő dekorációt, miközben testközelből pofán lövök a kedvenc 40mm-es gránátpuskámmal (saját készítésű flechette lőszerrel) egy-két szemtelen deathclaw-t.. :D

(#404) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak ugy halkan jegyeznem meg , az agybol , hogy 25

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#405) Ryder62 válasza Nissifer (#403) üzenetére


Ryder62
őstag

New Vegasban tényleg jó a gyűjtögetés és barkácsolás.

(#406) #81999360 válasza Nissifer (#403) üzenetére


#81999360
törölt tag

...én is ugyanígy vagyok vele...

Plusz amíg várakozom, elkezdtem tanulgatni a modolást, aztán most folyamatban van egy házikó építése Goodspringsben. :) Jelenleg az a terv, hogy kivitelezem a saját lakásomat, (vagy legalább a szobámat) aztán meglátjuk mi lesz belőle. :D

(#407) Fitzgerald válasza Nissifer (#403) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"annyira teljesen egyedülálló a napjaink játékai között a művészi szinten és elképesztő alapossággal kidolgozott, hangulatos környezet"

Ehm khm khm...Witcher 3....
Ha azon túl is lépünk, hogy a játék fele olyan szép vagy elképesztően alaposan kidolgozott nem lesz mint pl. a Witcher 3, akkor még mindig ott van az, hogy az atomháború utáni szürkés-barnás-dzsuvás wastelandről beszélsz, bár...a hangulatos környezet az nyilván mindenki számára mást jelent :D
Barkácsolást én is várom, de amit a legjobban várok az egy jó AI, és egy élő világ.
Jöjjenek a házamba lootolni a raiderek, ne szaladjanak bele csoportosan a turretekbe ha látják hogy valahol erős a védelem és hullanak a társaik (figyeljék ki hol gyengébb a védelem, ott támadjanak), törjenek be hozzám amikor alszom vagy nem vagyok otthon, vigyenek el cuccokat, költözzenek be a házamba amit utána vissza kell foglalnom stb...ez csak néhány példa.
NPC-k maguktól is akarjanak tradelni velem (ne mindig én menjek oda), jöjjenek oda és kezdeményezzenek dinamikus beszélgetést (ne csak ilyen scriptelt lolságok legyenek már mint a questek alkalmával az eddigi Bethesda játékokban)....valami ilyesmire gondolok :)

[ Szerkesztve ]

(#408) gorgo


gorgo
őstag

Ki mit szól az F4 tréler színekkel teli világához? Kicsit aggaszt, megszoktam már a homok és rozsda barnássárga árnyalataiban a világot... Persze gondolom nem sokból tart ráhúzni egy kis nyomasztó színvilágot.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#409) Plazmacucci válasza gorgo (#408) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A húszezer Forintos TN+film monitoromon nem fognak zavarni a színek :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#410) bitpork válasza Fitzgerald (#407) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért én örülnék ha nem mindenki akarna odajönni hozzám ingém hogy lejmoljon :U Ciki amikor városban nyomok egy firefightot és minden npc odagyön hogy, "Te haver, nem kell egy kis iguana stick?"

(#408) gorgo: legyen csak színes. A sugárfertőzés nem azt jelenti hogy mindenhol és minden homokszínű. Ahol van ződ ott burjánzik K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#411) Plazmacucci válasza bitpork (#410) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaja, ilyen szempontból nekem a Stalker környezet hangulatosabb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#412) Chabe89 válasza gorgo (#408) üzenetére


Chabe89
addikt

Biztos lesz ENB, Framework meg miegymás akinek nem tetszik a színvilág. :)

(#413) Fkris


Fkris
őstag

sziasztok!
ps4 re hol érdemes előrendelni?
Köszi!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#414) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Fallout 4 The Wanderer trailer

Az elmúlt négy hónapban sokat javítottak a grafikán! ;)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#415) Chabe89 válasza bLaCkDoGoNe (#414) üzenetére


Chabe89
addikt

Azt hiszem menne is a rinya rendesen, hogy nem fut a kávédarálómon. :DDD

Amúgy nagyon hangulatos a Trailer. :)

[ Szerkesztve ]

(#416) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#414) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az átvezetők minősége tök irreleváns. Ingame jelenet egy darab sem volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#417) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#416) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem hittem, hogy ilyen hamar segítségül kell hívnom barátomat, Dr. Leonard Hofstadtert... :N

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#418) Ryder62 válasza bLaCkDoGoNe (#414) üzenetére


Ryder62
őstag

Igen, ilyen gépigény mellett ilyen grafika lenne a minimum. ;]

Amúgy hogy elsöpri a nuclear blast a békésen kocsikázókat :D

(#419) oriic válasza bLaCkDoGoNe (#414) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hinnye de jó. :) Egyre jobban várom a játékot.

Live-Die-Respawn

(#420) bLaCkDoGoNe válasza oriic (#419) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

All aboard the hype train! :D

Egyébként egy jó TV-sorozatot el tudnék képzelni ezzel a látványvilággal.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#421) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#417) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Fél ötkor meló végén életveszélyes ilyesmivel viccelődni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#422) bitpork válasza bLaCkDoGoNe (#420) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én ezért szerettem a Jericho-t mert az már post apokaliptikus volt. Meg ezért szeretem a TheWalkingDead-t is. Bírná a májam ezeket a világokat megélni. Tuti hogy a sok kockának lenne a legjobb önszerveződő kolóniája, mert már mindent láttak ami lehet :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#423) #96349952 válasza bitpork (#422) üzenetére


#96349952
törölt tag

A kezdetben valóban ígéretes Jericho egy unalmas családregény lett kb. a 4. rész után, máig bánom, hogy rászántam az időt arra a sorozatra. Jóformán semmi nem történt benne, csak rinyált mindenki jobbra-balra. Halálosan untam.

És hogy a kockák lennének egy esetleges nukleáris háború utáni kor titánjai? Hmmm... Nehéz elképzelni, ahogy a totál elkényeztetett, monitorsápadt 20 kilós kis figurák érdemben felvennék a kesztyűt a szélsőségessé vált környezeti kihívásokkal szemben, hiszen ez esetben már nem csak gombnyomogatásról meg egérmozgatásról lenne szó... Szerintem az elsők között lennének, akiket lenyomnának, és ők lennének az elsők, akiknek egy kannibál szekta nagy élvezettel szopogatná le a vékony húsréteget a kalciumhiányos csontocskáiról.

(Arról meg ne beszéljünk, hogy egy tényleges atomháború után olyan állapotok uralkodnának, amihez képest Wasteland egy mennybéli komfortzónának számítana...)

A trailer meg szép és hangulatos, sajnálatos, hogy ennek semmi köze nem lesz az ingame minőséghez. Ha ilyen lenne a grafika, a játékosok 90%-nak a gépén meg sem moccanna...

[ Szerkesztve ]

(#424) #81999360 válasza #96349952 (#423) üzenetére


#81999360
törölt tag

Nem minden kockára igaz amit leírtál :)

(#425) Fitzgerald válasza bitpork (#410) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez ott vérzik, hogy az NPC-k tűzharc/fegyveres harc kirobbanásakor vagy hanyatt-homlok menekülnek, vagy maguk is részt vesznek benne. Ezt már az eddigi Bethesda játékokban is tudták. Meg nem minden NPC, nyilván kell egy random faktor ebbe is.

[ Szerkesztve ]

(#426) #96349952 válasza #81999360 (#424) üzenetére


#96349952
törölt tag

Oké, megegyezünk egy 90%-ban? :) Szerintem ez egy elég korrekt becslés.

(#427) bitpork válasza #96349952 (#426) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor én maga m vagyok 1% mert 110 kg vagyok :U És a kocka ismerősök is mind 100+ kilósok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#428) Fitzgerald válasza #96349952 (#423) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha az ember az életéért harcol, egészen hihetetlen dolgokra is képes. Amúgy meg ha 90 százalék a szotyiárus testűek aránya, 10 százalék a Buddha testű lamantinoké meg a többieké együtt? Szerintem nem így néznek ki ezek az arányok.

[ Szerkesztve ]

(#429) #96349952 válasza bitpork (#427) üzenetére


#96349952
törölt tag

Oké, akkor a kockák mind 100 kilós titánok, hát hogyne... :D Szeretem, amikor valaki a saját képére és elképzelései szerint szeretné formálni a valóságot, csak hát ezzel az a baj, hogy a valóság független dolog attól, amit te képzelsz. A kockák többsége szánni való, szélsőséges helyzetekben bizonyosan életképtelen figura, ha tetszik ez neked, ha nem, ha illik ez a játékos projekciódba, ha nem. Az meg, hogy valaki 100+ kilós, nem feltétlenül azt jelenti, hogy valós ereje is van bármihez... Én sem vagyok egy morzsácska - mielőtt még valaki azzal jönne, hogy fú, biztos valami ropi írogat ide. Láttam már elég kockát, informatikust az életben. Ha van olyan embertípus, amelyik a potenciális áldozat kategória, akkor ők azok. Mindig sajnáltam ezeket a figurákat...

[ Szerkesztve ]

(#430) bitpork válasza #96349952 (#429) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nemtom hogy jön ide most az erő kérdése -ha csak nem ez is SPECIAL ability-, de spec jómagam majd 20 évig aktívan sportoltam. Én egyáltalán nem gondoltam a súly és erő relációra, csupán megjegyeztem, hogy a legtöbb kocka inkább a túlsúlyba hajlik, mint a ropiba. De természetesen 30+ év kockulás konkludálható egy szimpla -szerinted- tévedésben. Természetesen meghajlok a kocka-tapasztalatod előtt :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#431) #96349952 válasza bitpork (#430) üzenetére


#96349952
törölt tag

Ja, hogy te a tohonyaságra és elhízásra gondoltál, bocsi megkövetlek. Szerintem ez a két kategória van. A húszkilós meg a kétszázhúsz kilós. :DDD (Oké, persze vannak köztes kocka-állapotok, de felfogásra, talpraesettségre mind egyforma. Akikkel én találkoztam, mind be volt lassulva. :S De komolyan. Málészájú arcok, egy mozdulat fél perc, teljesen homály tekintet, igénytelen megjelenés, á... :D )Minden esetre szerintem semmi esetre sem lennének a klasszikus kockák képesek arra, hogy életben maradjanak embert próbáló körülmények között. Eleve nincs gép meg videojáték. ;] Nem tud rendelni pizzát meg kólát. :DDD Na mindegy, befejeztem, ez már erősen off azt hiszem.

(#432) Chabe89 válasza #96349952 (#431) üzenetére


Chabe89
addikt

Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy addig jó még az ember ezt egy játékon keresztül tapasztalja meg és nem a valóságban. Lehetsz te 100+ kilós kocka vagy egy izomagy a gombafelhő nem válogat. :)

(#433) ^Boss válasza bLaCkDoGoNe (#414) üzenetére


^Boss
őstag

jelentem megjött az anthology, hát ez bitang jól néz ki :C

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#434) #81999360 válasza ^Boss (#433) üzenetére


#81999360
törölt tag

Honnan? Nekem soha nem lesz már... :(

(#435) gyimger


gyimger
őstag

Én meg már megijedtem, hogy valamiről lemaradtam.

Jé, új videó!!

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#436) Ryder62


Ryder62
őstag

Szerintem maradjunk annyiban, hogy mindannyian elsírnánk magunkat ha szembe jönne velünk egy Super Mutant Overlord. Deathclawról meg ne is beszéljünk. :DDD

Különben is a kockák még fegyverrel se tudnának lőni, hol a hud ami jelzi mennyi golyó van még a tárban?

(#437) bitpork válasza Ryder62 (#436) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Spec en vadasz csaladtag miatt tudok fegyverrel banni :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#438) ^Boss válasza #81999360 (#434) üzenetére


^Boss
őstag

konzolvilág
csörögj rájuk, 1k-val emelkedett az ára, akit nem érnek el emiatt telefonon 3 napig, szerintem bukja, így juthat másnak is.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#439) #81999360 válasza ^Boss (#438) üzenetére


#81999360
törölt tag

Köszi.
Dolgozom, így csak e-mailt tudtam írni, remélem válaszolnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#440) Ryder62 válasza bitpork (#437) üzenetére


Ryder62
őstag

Small Guns and Survival increased :DDD

(#441) bitpork válasza Ryder62 (#440) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Viszont nem tudok már futni rendesen, mert a kézilabdában a térdeim megviselődtek :( Parasztlengős még megy :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#442) Chabe89


Chabe89
addikt

Fallout Shelter - Update 1.2 Trailer

Van benne egy nagyon pici Fallout 4 "gameplay" is.

(#443) Ryder62 válasza bitpork (#441) üzenetére


Ryder62
őstag

Limb damage

- 1 AGL

(#444) Nissifer válasza bLaCkDoGoNe (#414) üzenetére


Nissifer
tag

Wáááá! Ezt nem hiszem el, végre Dogmeat-nek rendes nvidia physx bundája van! :D
Ez live-action trailer, azaz ha jól értelmezem, akkor ez elvileg a jaték engine-nel készült?!
Úgy látom, nyugdíjaznom kell a GTX 560Ti kártyát. ;)

(#445) #81999360


#81999360
törölt tag

Uh. 444 hsz. Fallout 4 confirmed!

[ Szerkesztve ]

(#446) gyimger válasza Chabe89 (#442) üzenetére


gyimger
őstag

Végre láttuk Pipert, már sokat beszéltek róla. Köszi, egyébként valószínűleg kihagytam volna.

Az élőszereplős meg... filmet, MOST!

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#447) Chabe89 válasza Nissifer (#444) üzenetére


Chabe89
addikt

Gondolom ez csak szarkazmus volt. :U

(#448) gyimger


gyimger
őstag

Azért az itteni hozzászólásokat érdemes elolvasni. :DD

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#449) Nissifer válasza Fitzgerald (#407) üzenetére


Nissifer
tag

Cr33p, tényleg nem akarom megtörni a lelkesedésed, ezért a Witcher3-as hasonlatodra csak annyit reagálok, hogy nálam a Fallout "kidolgozása" teljesen más kategória. ;)
Az AI-s felvetésed teljesen helytálló. Őszintén megmondom, épkézláb AI-val még nem találkoztam a játékokban. :o Mai technológiai szinten, úgy látom (kontárkodok a neuron hálózatokkal) simán lehetne brutál AI-kat fejleszteni. Magunk közt szólva már jó ideje várom egy hasonló elven működő nVidia API megjelenését, ami dúrván odatenne a játékélménynek! :D
Ha játszottál a Baldur's Gate 2-vel, akkor emlékezz vissza, hogy az NPC által kezdeményezett interakció, már rövid távon is iszonyat idegesítő tud lenni, és sajnos többnyire a "lelkes" NPC kegyetlen halálával végződik. ;) Engem kimondottan idegesítene, ha minden idióta rajtam csüngne, ha megjelenek (amire a hírnevem miatt nagyon jó esélyem van) mert nem tudnék rendesen haladni, ha 3 lépésenként le kellene ráznom magamról valakit. Igazán kifinomult algoritmus kellene ahhoz, hogy belője a program, hogy a játékos éppen most a "ne basztasson senki mert sietek" és az "olyan magányos vagyok, hát már senkit sem érdeklek" állapot közül melyikben van. Ettől függetlenül támogatom az ötleted, remélem, értesz a mod fejlesztéshez. ;)

(#450) Konfigos


Konfigos
őstag

Fallout 4 kiegészítő: Season Pass Ez micsoda? :F Gondoltam megint ránézek változott-e az ára a régóta várt játékomnak és akkor dobta ki ez a kereső.Lehet volt már,akkor bocsi,nem olvastam vissza.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.