Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) bLaCkDoGoNe válasza HaaS (#100) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Remélem sok érdekes F4-beli kalandot osztasz majd meg velünk itt a szokott stílusodban, hasonlóan, mint ahogy a F3 topikban tetted. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#102) Nissifer


Nissifer
tag

Srácok! Nálunk a Teller Ede Szakközépiskolában Fallout 4 játékot lehet nyerni. A diákönkormányzatban nagy Fallout rajongók vagyunk. Mivel iskolánk névadója a "hidrogénbomba atyja", ezért frankón írtunk Todd Howard-nak, hogy tegyen bele a játékba Teller Edére valamiféle hivatkozást. Természetesen a Bethesdánál kézbesítés helyett nagy ívben kukába iktatták a leveleinket, pedig hidrogénbomba nélkül nem lehetett volna világégés, és ott szuttyoghatnánk a modern Bostonban wasteland, ghoul-ok, deathclaw-ok meg mindenféle mutánsok nélkül. Hálátlan egy banda, phfej! ;) A lényeg kint van a facebook oldalunkon. Ha nyerni akarsz klikk ide!

(#103) Fitzgerald válasza J.Hetfield (#62) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én az alapjáték mellett az összes DLC-vel nyomtam annak idején, sosem volt problémám.

Amúgy meg remélem a gépigény korrekt lesz, ha már ennyire nem lesz szép a játék.

(#104) Helsing válasza Fitzgerald (#103) üzenetére


Helsing
aktív tag

Azért nem olyan rossz a grafikája.

(#105) Fitzgerald válasza Helsing (#104) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ennek a Creation Engine-nek keresztelt motornak valójában még mindig ugyanaz a toldozott-foldozott GameBryo az alapja, ami az Obliviont (sőt, az első verziója még a Morrowindet) hajtotta.
Ez látszik is. Nem azt mondom hogy kifejezetten csúnya, hanem hogy nem szép, nem kiemelkedő.
Low karaktermodellek, alacsony felbontású textúrák. Az összhatás elfogadható, de voltak már ennél szebb játékok 5-6 éve is.
Én mondjuk laptopon fogok vele játszani, úgyhogy ahogy írtam abszolút nem bánom a dolgot. Csak a gépigény is smakkoljon ehhez a látványhoz.

(#106) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, vajon a 4. részhez mennyire kell majd ismerni a 3-at és a NV-t?

Live-Die-Respawn

(#107) Chabe89 válasza oriic (#106) üzenetére


Chabe89
addikt

Illene. :)

(#108) Fitzgerald válasza oriic (#106) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Semennyire, a 3-hoz se kellett az első kettőt ismerni. Aki játszott velük annak nyilván lesz egy kis előnye az interfészt és a játékmenetet illetően, de szerintem ennyi. Új sztori, új helyszín. Viszont a Fallout 3 és a 4 egy időben játszódnak, mindkettő a keleti parton, nem is túlságosan messze egymástól. Szóval elképzelhető hogy lesznek ismerős karakterek a játékban.

[ Szerkesztve ]

(#109) oriic válasza Fitzgerald (#108) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na pont ezért kérdezem. Mert tervben van ez a két játék is, csak időm nincs rá egyelőre, kb be vagyok táblázva jövő májusig. :DDD

Annyi hogy az összes rész történetét elolvastam, nagyjából tudom hogy mi micsoda, de persze a részletek homályosak. Ezért kérdeztem hogy kell-e ismerni őket, mert akkor addig nem állok neki F4-nek. Szóval köszike.

Live-Die-Respawn

(#110) Ryder62 válasza Fitzgerald (#105) üzenetére


Ryder62
őstag

Azt hittem a 4 már tényleg egy új motorral jön, de tévedtem.

Viszont így is sokat fejlődött látványra. A 3-ban pl árnyékok sem voltak. Itt már a Skyrimhoz hasonlóan lesznek. Meg tükröződések meg csillogások is.

Nem is értettem a sok rinyát mikor jött a trailer. Mindenki BF4 grafot várt vagy mi?

Viszont ahogy írtad, olyan is legyen a gépigénye és rendben leszünk :)

orichalcos

Csaj jövő májusig? Én kb 2 évre előre. Csak a Fallout 3-al elleszek még vagy 1 évet. 150 órám van benne de alig fedeztem fel a térkép 20%-át és még 1 DLC-t sem csináltam meg.

[ Szerkesztve ]

(#111) Fitzgerald válasza oriic (#109) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ezzel sokan vagyunk így szerintem :)
Én pár hete vettem meg a GTA V-öt, és egy hete a Dragon Age: Inquisition-t.
Az MGSV: The Phantom Pain holnapután jön, a Fallout 4 meg 2 hónap múlva, és még ott a Witcher 3 is...
Ez 5 nyílt világú játék, egyenként akár több száz órányi játékidővel.
Én úgy gondolom, hogy évente 2-3 ilyen játéknál nem is lehet többet szívvel-lélekkel játszani.
Sőt, magamból kiindulva a legjobb az, ha az embernek nincs is egynél több ilyen játéka egyszerre, mert akkor nem veszti el az érdeklődését a bőség zavarában.
A GTA V-ben eddig majdnem 65 órám van, még 20-at látok benne single-ben (egyenlőre, aztán a jövőben még újra előveszem, + megyek online).
Az Inquisition-t meg az MGS-el párhuzamosan fogom játszani, és szerintem a Fallout 4-ig egyiket sem fogom még teljesen végigjátszani...
Szóval el lehet veszni rendesen a sok nyílt világú játék között, főleg ha ilyen erős címekről van szó.

@Ryder62

Igen, a Fallout 3-nál eléggé kilógott a lóláb. Én a mai napig azon a véleményen vagyok, hogy valahogy az Oblivion még jobban is nézett ki, mint a Fallout 3.

[ Szerkesztve ]

(#112) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hali!

Múlt héten előrendeltem, remélem nem fogok csalódni. Az igaz, hogy a fejlődés rendszert átvették a Skyrimből, tehát azzal fejlődsz majd amilyen fegyvert használsz?

Más. Robot-human love. Reménykedtem, hogy viszont látom Fisto-t :DDD

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#113) gyimger válasza Plazmacucci (#112) üzenetére


gyimger
őstag

Én is rendelném már, de én a gyűjtőire pályázok, a kalauzzal. Megtaláltam már a játékot több különböző ajándékkal, aztán meglátjuk, két szék közé esek-e, míg várom a gyűjtőit.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#114) Plazmacucci válasza gyimger (#113) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt hittem csak a Pip Boy verzió van. Az itthon elfogyott. Láttam az ebay-en 200e pénzért :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#115) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#116) gyimger válasza Plazmacucci (#114) üzenetére


gyimger
őstag

Így utánanézve, lehet, hogy csak maga a könyv a gyűjtemény, játék nélkül. Azt már meg lehet rendelni.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#117) PhilBrick válasza oriic (#115) üzenetére


PhilBrick
őstag

A többi grafikája is remek, nagyon tud a srác! Bioshock! :C

[ Szerkesztve ]

(#118) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#112) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az eddigi anyagokból úgy tűnik, hogy kivették a skilleket (ill. összegyúrták a perkekkel), tehát valóban közelebb fog állni a Skyrim rendszeréhez, mint a korábbi Fallout-okhoz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#119) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#118) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Engem nem zavar, Skyrim is tetszett, beletettem sok órát abba is. Kell a változatosság, én unnám, ha harmadszor is ugyan azt a rendszert kapnánk. Ha eltalálják a hangulatot, és visszahoznak valamit a drogos-kurvás fekete humorból, engem megvettek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#120) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#119) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Engem sem zavar, én nem konzervatív Fallout rajongó vagyok, mindegyik részt egyformán imádom a mai napig, de manapság azért gyakrabban veszem elő a F3-at vagy a New Vegast, mint az első két részt.
Jó lesz ez, én ezt mondom. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#122) Plazmacucci válasza oriic (#121) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem szivárognak újabb infók vagy gameplay jelenetek? Elég kevés amit tudunk, pedig közel a megjelenés.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#123) oriic válasza Plazmacucci (#122) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Semmi különös...Sajnos.

Live-Die-Respawn

(#124) Plazmacucci válasza oriic (#123) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mindegy, türelmesen várom az 576 hívását.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#125) Chabe89 válasza Plazmacucci (#122) üzenetére


Chabe89
addikt

Megjelenésig semmi nem lesz most már, azt mondták. Én nem is bánom, legalább nem fogjuk ismerni a fél játékot mire megjelenik. A kedvencem mikor egész küldetéssorozatokat spoilereznek el. Tudom nem kötelező megnézni, de na...én már csak ilyen kíváncsi vagyok. :)

(#126) Plazmacucci válasza Chabe89 (#125) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A fontos dolgokat végül is tudjuk. A fegyver mókolás jónak tűnik, a ház építgetés idegennek hat. Amúgy majd az épületekbe be lehet menni, ugye?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#127) Chabe89 válasza Plazmacucci (#126) üzenetére


Chabe89
addikt

Gyanítom igen. :) Viszont remélem nem lesz, ilyen tower defense féle településvédés nagyon erőltetve, mert akkor kifutok a világból.

(#128) Plazmacucci válasza Chabe89 (#127) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is remélem hogy megmarad mint lehetőség. Én nem akarok bunkert, én Lone Wanderer vagyok :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#129) Ptech válasza Plazmacucci (#128) üzenetére


Ptech
őstag

Elvileg nem kötelező építkezni, ha akarod akkor kihagyhatod az egészet.
Legalábbis ezt olvastam valahol egy interjúban valamelyik devvel. Az opció megvan, níilván van valamilyen előnye is ha le tudsz rakni egy csomó cuccot, esetleg a karavánjaid capsokat termelnek amíg te ott sem vagy.
De ha minden igaz megvan a lehetőség hogy úgy játszd végig hogy nem építgetsz mindent.
Azért jó hogy nincs belekényszerítve az ember amikor már harmadszorra játszaná újra hogy hűzikót építsem megint ha nincs kedve, nem úgy mond kötelező valamilye nperkhez/tovább fejlődéshez.

(#130) Plazmacucci válasza Ptech (#129) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Remélem marad emellett a magas újrajátszhatósági faktor.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#131) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#128) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A keynote-on Todd Howard elmondta, hogy ez csak opció, ha akarsz élsz vele, ha nem akarsz akkor nem lesz kötelező barbizni. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#132) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#131) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#133) gyimger


gyimger
őstag

Nekem is idegen ez a házépítés, de nagyon szeretnék egy helyet, ahova letelepedhetek, esetleg földet művelhetek. Ez az egész túlélés lényege. A New Vegasban egy jó moddal lehetett növényeket termeszteni, aztán azokból a tábortűznél lehetett kotyvasztani. Én erre a vonalra mennék rá.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#134) Peat;) válasza oriic (#115) üzenetére


Peat;)
veterán

Hát én erre szavaznék, csak kicsit távolabbi nézettel. Úgy hogy totál fix, nem forgatható, nem nagyítható. Valahogy azzal hogy a karaktert 360 fokban veszi körül egy adott világ ami esetlegesen gyönyörűen fel van építve teli hangulati elemmel sokkal nagyobb élményfaktor adható át szerintem. FPS, nézd a hátam nézetben azt látja az ember amerre néz, szemből, nincs tér pl arra hogy több karakter egyszerre dumáljon "buborékszöveges" módszerrel, odapillants a kétfejű tehénre, taktikai elemeket dolgozz ki igazi körökre osztott módban, stb stb...

De legalább kapunk új részt, az is valami, nem szabad fanyalognom.

(#135) bLaCkDoGoNe válasza Peat;) (#134) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem FPS nézetben sokkal immerzívebb élményt kap a játékos; a mai napig emlékszem amikor először játszottam a Fallout 3-mal, és kiértem a Vault 101-ből, majd először körbenéztem a tájon, akkor azt mondtam magamban, hogy: "Wow, tényleg ott vagyok." Hatalmas élmény volt.
Én az izometrikus nézetet 2015-ben már idejétmúltnak, kényelmetlennek tartom, bármennyire is szeretem a Fallout 1-et és 2-őt.
(De nyilván ízlések és pofonok... :) )

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#136) Thodeus


Thodeus
aktív tag

(#137) Plazmacucci válasza Thodeus (#136) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Season pass az majdnem egy játék ára? Bár ha lesz annyi tartalom mint pl a háromhoz akkor megéri. Bethesda rulz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#138) oriic válasza Plazmacucci (#137) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

30 dollár. Nem vészes szerintem. És a korábbi Fallout játékok DLC csomagjait elnézve a tartalommal sem lesz gond.

Live-Die-Respawn

(#139) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Hát igen, az alapértelmezett játékár most már a 60-70€. :(

(#140) Plazmacucci válasza oriic (#138) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Reméljük nem kurvulnak el :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#141) oriic válasza Plazmacucci (#140) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak nem. Én később biztos megveszem season pass-t is.

Live-Die-Respawn

(#142) CriticalHit válasza Peat;) (#134) üzenetére


CriticalHit
őstag

+1
de nekem a Wasteland 2 is nagyon bejött, tűkön ülve várom a Director's Cut verziót

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#143) bLaCkDoGoNe válasza oriic (#138) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha a korábbi kiegészítők közül pl. a Shivering Isles (Oblivion), Dragonborn (Skyrim), Point Lookout (Fallout 3) vagy Old World Blues (Fallout New Vegas) bármelyikét veszem alapul, akkor azt mondom, hogy nincs okunk aggodalomra. A Bethesda szerintem elég megbízhatóan szállítja a minőségi, tartalmas DLC-ket a játékaihoz (oké, az Oblivionos lópáncélt tudjuk be egy kis botlásnak...), mindenképpen rögtön veszem a Season Pass-t.

Én annak örülnék egyébként, ha a Witcher 3-nál látott módszert követnék: kisebb DLC-k ingyen (akár új küldetésekkel!), nagy lélegzetű, sok tíz órás DLC-k pénzért.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#144) oriic válasza bLaCkDoGoNe (#143) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen, pont ezért mondtam, hogy simán kifizetem majd azt a 30 dodót a játékért, mert a korábbi DLC-k sem voltak gyengék. Meg ez nem Activision, aki majd egy játék árát elkéri 9 pályáért. :DDD

Live-Die-Respawn

(#145) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#143) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mondjuk nekem pont az Old World Blues nem tetszett mert elütött a játék hangulatától, de ez már off topic :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#146) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#145) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem meg a Dead Money volt a kedvenc New Vegas-os DLC-m, csak azért nem azt írtam, mert a New Vegas topik alapján az emberek többsége utálta. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#147) Plazmacucci válasza bLaCkDoGoNe (#146) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem a kedvenc DLC-m a Mothership Zeta meg a Courier Six :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#148) bLaCkDoGoNe válasza Plazmacucci (#147) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Látod, ízlések és pofonok, én az ufós DLC-t elmondani nem tudom, hogy mennyire gyűlöltem... :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#149) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#150) Chabe89 válasza oriic (#149) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát na... a semminél több. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.