Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Plazmacucci válasza Ryder62 (#650) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jót tesz a játéknak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#652) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Fallout 4 tesztek embargója: november 9. Reggel 8:00. :) (EU idő)

Live-Die-Respawn

(#653) Plazmacucci válasza oriic (#652) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nálunk tizedikétől kapni boltokban?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#654) Peat;) válasza Chabe89 (#647) üzenetére


Peat;)
veterán

Mondjuk a fegyveres elég spoiler gyanús, én ki is léptem ott azonnal. De a többi számomra jobban adja a fallout 2 féle világot mint a fallout 3, NW.

(#655) csabsz13


csabsz13
aktív tag

11.
Úristen! mindjárt itt van! :DD :)) :D :)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#656) Fitzgerald válasza csabsz13 (#655) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Jajám!!4

(#657) donki válasza gyimger (#615) üzenetére


donki
aktív tag

Respect! Jó összefoglaló, kedvet is kaptam újra végigjátszani mindet!

(#658) Ptech válasza donki (#657) üzenetére


Ptech
őstag

Én csak ráfagytam ahogy day9 végigtolja az összeset, kezdve a Fallout 1-től. Vacsi mellé mindig megnézek egy részt :)

(#659) PhilBrick


PhilBrick
őstag

(#660) Fkris válasza PhilBrick (#659) üzenetére


Fkris
őstag

ez parádés! :C :C :C

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#661) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nuka Cola Quantum

Live-Die-Respawn

(#662) csabsz13


csabsz13
aktív tag

tíz

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#663) Ptech válasza oriic (#661) üzenetére


Ptech
őstag

Pont ilyet csinálok magamnak is. Már megvan a 3 kis üveges Coca Cola, már csak tonik kell meg UV ledek.
Itt egy leírás hogy mit hogy, a lényeg hogy a tonikban lévő kinin UV reaktív, ezért világít egy picit UV fénynél :)

(#664) bundásss


bundásss
tag

kár hogy nincs magyar leírás a játékról, hogy hogyan kell játszani nagyjából. nem játszottam még fallout okkal. co op nem lesz benne?

(#665) Ptech válasza bundásss (#664) üzenetére


Ptech
őstag

MInek kellene erről leírás? Pont az a lényeg hogy arra mész amerre akarsz és felfedezel, közben meg tetszés szerint csinálhatod a küldetéseket..

(#666) bLaCkDoGoNe válasza bundásss (#664) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Most őszintén, ez milyen kérdés?
Ott ülsz az internet előtt, és annyi telik tőled, hogy ide bepötyögöd ezt, amikor ugyanennyi idő alatt találtál volna akár leírásokat, akár játék videókat, akár bármit.
Tényleg értetlenül állok az ilyenek előtt...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#667) Fitzgerald válasza bundásss (#664) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez egy offline RPG, sosem volt benne multi (Tactics nem ér, az nem is igazi Fallout). Egyébként bagóért beszerezhető ma már az összes eddig megjelent Fallout-játék, érdemes őket megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#668) #96349952


#96349952
törölt tag

Mondjuk egy coop-ot azért tudnék értékelni, hatalmas feeling lenne haverral kószálni a pusztaságban, és együtt felfedezni a világot.

(#669) bundásss válasza Fitzgerald (#667) üzenetére


bundásss
tag

köszi

(#670) Honzi


Honzi
senior tag

Fallout 4 Pip-Boy Edition unboxing

Hogy a búsba kaphatta meg ilyen korán?
Na nem mintha sok mindent tudna kezdeni vele.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#671) Peat;) válasza #96349952 (#668) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem kell multi, ahogy megjelenne ugy romlana a single resz minosege, mint oly sokszor a jatektortenelemben. Max kulon jatekkent, kulon csapattol, kulon koltsegvetessel. A rajongok nagy resze szerintem/remelem nem igenyli.

(#672) Chabe89 válasza #96349952 (#668) üzenetére


Chabe89
addikt

Nekem nem igazán hiányzik a Co-op. Régen rengeteget játszottunk haverokkal Borderlands-t meg hasonlókat, de mindig volt egy külön mentésem amit csak egyedül vittem, mert úgy éreztem csak hátráltatnak. :)

(#673) oriic válasza Honzi (#670) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Offline elvileg játszhat vele.

Live-Die-Respawn

(#674) csabsz13 válasza Honzi (#670) üzenetére


csabsz13
aktív tag

szerintem review-t ír. valaki itt is írta, hogy nov. 9. 8:00 óra a review-ok megjelenésének legkorábbi engedélyezett időpontja, és ehhez kapcsolódóan láttam egy angol nyelvű hírt, ahol azt írta valaki (szintén szakújságíró), hogy most hétvégére (by the weekend) már náluk lesz a játék.
végül is ez érthető is, van 1 bő hetük, játszanak és megírják a cikkeket, amiket 9-én reggel már élesíthetnek is :-)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#675) oriic válasza csabsz13 (#674) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen én írtam az embargóról. Mostanában jönnek meg a tesztpéldányok a sajtósokhoz.

szerk:

Egyelőre nem tudom hogy mi kapunk-e, ez nem rajtunk múlik. A játékot mindenképp vesszük home társammal, premiernapkor.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#676) csabsz13 válasza oriic (#675) üzenetére


csabsz13
aktív tag

elnézést, nem kerestem vissza, hogy nevet is írjak :B

"Mostanában jönnek meg a tesztpéldányok a sajtósokhoz" - esetleg hozzád is? ;]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#677) Fkris válasza oriic (#675) üzenetére


Fkris
őstag

ti kaptok?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#678) bundásss válasza Honzi (#670) üzenetére


bundásss
tag

már lassan óránként teszik fel az unboxing videókat a youtubre:

[link]

[link]

[link]

(#679) bundásss válasza Peat;) (#671) üzenetére


bundásss
tag

egy max. 2 emberes co op al azért nem romlana az élmény szerintem

(#680) csabsz13 válasza bundásss (#679) üzenetére


csabsz13
aktív tag

de annak mi értelme? mármint, hogy csak 2 emberes?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#681) Fkris válasza csabsz13 (#680) üzenetére


Fkris
őstag

lanparty!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#682) modd3r válasza bundásss (#678) üzenetére


modd3r
őstag

Ez a csuklóra rögzíthető PIPBOY röhejes lett... IMHO :Y

[ Szerkesztve ]

(#683) oriic válasza modd3r (#682) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Őőő, miért is?

Más:

Nem ismerem srácot, de szerintetek mennyiért adná majd? :D

Live-Die-Respawn

(#684) Nissifer válasza modd3r (#682) üzenetére


Nissifer
tag

PIPBOY állat. Alapnak nagyon király. Nekem személy szerint túlságosan csili-vili. Át kell fújni, és illik meghempergetni a homokban, hogy kissé viharvert, fémes-kopottas-karcos kinézete legyen. Szóval minden rendben van, jó lesz ez így gyerekek. ;)

(#685) Nissifer válasza oriic (#683) üzenetére


Nissifer
tag

Érzem, hogy a kérdés költői, ám érdemes foglalkozni a nepperekkel pár mondatban. Feltehetőleg dupla árról indít, és azt reméli, 50%-os profittal túl adhat majd rajta. Ha nekem lenne pár fölösleges példányom, akkor én csendben lapítanék vele 8-10 évet, amíg ki nem jön a Fallout 5 és a megjelenés előtti hype-ot meglovagolva simán eltolnám több tízszeres áron az ebay-en. :)

(#686) J.Hetfield válasza Nissifer (#685) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Ez suttyóság :( Nem bírom az ilyen nyerészkedőket. A pip boy nekem se tetszik, nagyon olcsó hatást kelt.

(#687) gyimger


gyimger
őstag

Van még pár apróság, amik megérdemlik a kiemelést. Történettől függetlenül szeretnék írni egy listát kedvenc veszélyforrásainkról, de most az intelligens fajtáról, azokról, akiket valami cél vezérel, de összességében nem fért bele a frakciós összefoglalóba.

Fosztogatók (Raiders)
A "fosztogató" név számos csoportot takar, akik törzsekbe verődve próbálják túlélni a pusztasági körülményeket. Mindükben közös az, hogy a magányos utazókat és kisebb településeket vesznek célba, de történetük és szokásaik mind mások. Legfőbb céljuk a túlélés, de nem minden törzs teszi ezt mások kárára. Ugyanúgy megtalálható a fosztogatók között a vallás, ahogy a kannibalizmus is. Míg néhányuk csak káoszt teremt és ok nélkül gyilkol, mások drogkereskedelemből, esetenként rabszolga-kereskedésből tartják fenn magukat. Az NCR az egyetlen frakció, amely végleg le akar számolni a fosztogatók hordájával.

Rabszolga-kereskedők
A rabszolga-kereskedők alig többek egyszerű fosztogatónál, hatalmukat a szervezettségnek és más kereskedőkkel vagy pusztaságlakókkal folytatott üzletnek köszönhetik. Megkülönböztetés nélkül adják-veszik a rabszolgákat és az üzletből származó nyereséget önfenntartásra és tűzerőre költik, aminek segítségével még több haszonra tehetnek szert. A nagyobb frakciók többsége elutasítja és törvényellenesnek tekinti a rabszolga-kereskedelmet, de akad olyan is, amelyik nem zárkózik el tőlük, mint például a Cézár Légiója.

Szupermutánsok
Ezek az óriás, erős, zöldes bőrű mutánsok valaha emberek voltak, létrejöttükért a korábban említett FEV vírus (és talán egy kevéske elszabadult nukleáris sugárzás) felelős. A testükben végbement módosítás gyakorlatilag halhatatlanná tette őket, nem öregszenek, de ezzel szemben szellemi képességük romlik és nem képesek a szaporodásra. Épp ezért nem csak táplálékként használják fel az embereket, hanem állítólagos rejtekhelyeken továbbra is sorra fertőzik meg őket a vírussal, hogy fenntartsák fajukat. A szupermutánsok sosem állnak meg a növekedésben. A legidősebb mutánsok a Behemótok, magasságuk akár 10 méter is lehet. Amikor a Mester csapdába csalt embereket alakított át, hogy növelje mutáns-seregét, létrehozta a Nightkinek faját is, akiket számos technológiával, köztük a Stealth Boy szerkezettel is felszerelt, ami végleg megváltoztatta bőrük színét zöldről szürkés kékre. A Nightkin ritkábban verődik csapatba, mint az egyszerű szupermutáns.

Kentaur
A FEV vírus nemcsak a szupermutánsokért, de a kentaurok létrejöttéért is felelős. A vírus gyakran csúnya munkát végzett és ezek a lények az emberi és állati testrészek furcsa kombinációi. Gyakran társulnak szupermutánsokkal, de alárendelt szerepben. Gyakran felismerhetetlenségig eltorzultak, néhol azonban felfedezni rajtuk az emberi jellemzőket.

Ghoulok
A nukleáris katasztrófa során szétterjedő sugárzás milliókkal végzett, de sokan, akik átvészelték az óriási sugárzást, átalakultak valami mássá. Testük felemésztődik, bőrük lerohad, elméjük megbomlik. Ők a ghoulok, akik az átalakulással hosszú és betegségtől mentes életet élhetnek, és bár hosszú életűek, ők is sterilek. Az első ghoulok a 12-es menedék meghibásodott ajtaja miatt jöttek létre. Létezésük két végletet különböztet meg: egyes ghoulok szellemi képessége megmaradt, így nem támadnak élő organizmusra és akár a társadalom megbecsült tagjai is lehetnének, de bizarr külsejük végett kitaszítottnak számítanak a legtöbb közösségben, ezért keresik és alapítanak saját településeket. A másik véglet a megvadult ghoul, amelyik nem képes a gondolkodásra, ösztönösen reagál és támad. A vadak elvesztették minden értelmi képességüket, már nem kommunikálnak, teljesen elhagyták emberi mivoltukat. A társadalom elképzelése, hogy egy egyszerű ghoul bármikor megvadulhat, ezért elég rasszista módon kezelik őket, ezért is nagyobb az összetartásuk, és csúfolják az átlagos embert "simabőrűnek". A szupermutánsok nem támadnak ghoulokra, mert szerintük az általuk elképzelt mutálódott világképbe nagyszerűen beleillenek.

Szóval, ezen is túl vagyok. Ha van még kívánság, akkor ki vele, megjelenésig el kell ütnöm nekem is az időt. :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#688) Fitzgerald válasza oriic (#683) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem tudom, de remélem fele annyiért sem megy el. Ennek kapcsán visszatérve a kapitalizmushoz: a legnagyobb különbség itt az, hogy amikor kicsengeted ezért a 40 ropit, akkor már fizettél adót, vámot, áfát, a kisker sápját, meg a minden egyéb féle-fajta sápot.
Na, ezek meg még mindennek a tetejére teszik rá a saját, pofátlan sápjukat, úgyhogy mégsem egészen ugyanaz a két történet. :)

(#689) Nissifer válasza gyimger (#687) üzenetére


Nissifer
tag

Annak ellenére, hogy én veteránnak számítok, bírom az összefoglalóidat. Gratula. But what about the Deathclaw?! :o Megérnének ők is egy bekezdést. ;)

(#690) Peat;) válasza Nissifer (#689) üzenetére


Peat;)
veterán

Meg a fallout2-ben feltűnő csápos alienszerű teremtmények amik elég furán hatottak. A játék vége fele egy hajó tömve volt velük :)

[ Szerkesztve ]

(#691) Ryder62 válasza gyimger (#687) üzenetére


Ryder62
őstag

Király vagy. Egy technológia összefoglaló is jöhetne. :) Lézer és plazma fegyverek, robotok...

Vagy a világ részét képező vállalatok, kormányzatok mint pl a Vault-Tec, RobCo, Nuka Cola Company...

(#692) csabsz13


csabsz13
aktív tag

nine

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#693) Plazmacucci válasza gyimger (#687) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R
Floater szerintem érdekes, befér a kentaur mellé. A Hubologist-ekről olvasnék szívesen. Tényleg mi alapján fordítod a frakciók neveit?
Power armor töri is jöhet :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#694) Nissifer válasza Plazmacucci (#693) üzenetére


Nissifer
tag

Power armor töri is jöhet.
Like this?;)

(#695) bundásss


bundásss
tag

új képek

[link]

(#696) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az vajon kiderül a játékban hogy éltük túl a világvégét?

Live-Die-Respawn

(#697) Chabe89 válasza oriic (#696) üzenetére


Chabe89
addikt

Szerintem 95% a valószínűsége a Cryogenic Stasis teóriának. :K

(#698) Nissifer válasza Chabe89 (#697) üzenetére


Nissifer
tag

Chabbe89:Szerintem 95% a valószínűsége a Cryogenic Stasis teóriának.
Ez tűnik a legvalószínűbbnek. A biztonság kedvéért azért, miest magamhoz térek, egy szikével benézek a bőröm alá. Nem akarok a játék végén szívinfarktust kapni a meglepetéstől. Jobb tudni mi helyzet, mert ugye találkoztunk már olyan androiddal, aki azt hitte magáról, hogy ember. ;)

[ Szerkesztve ]

(#699) Chabe89 válasza Nissifer (#698) üzenetére


Chabe89
addikt

Elég nagy szerepet fog játszani ez az android téma az eddigiek alapján.

(#700) Krapter


Krapter
tag

Azért még mindig az F1/2 a király!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.