Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) Fferi50 válasza butch3r (#39150) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sub ertekado()
Dim sh As Worksheet, sr As Integer
For Each sh In Worksheets
For sr = 7 To 123 Step 4
sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value = sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value
Next
Next
End Sub

Üdv.

(#39152) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a kimutatásomban vannak oszloponként azonos elemek, amiket azonosság esetén is sorba kellene rendeznem, egy vagy több másik oszlopban szereplő érték alapján.

Meg lehet oldani, hogy egy kimutatásban szereplő adatok több szempont szerint is rendezve jelenjenek meg?
Magyarán, elsődleges rendezés mondjuk B oszlop értéke csökkenő sorrendben, majd ha van több azonos elem akkor az adott tétel E oszlopbeli értéke döntsön, mondjuk csökkenő értékben, azonosság esetén az F oszlop értéke számítson, stb.

Próbáltam, de ezt nem tudtam összehozni.
Ha sima adatok rendezése akkor egy több szintű rendezés nem jelentene problémát, de ez nem az :-)

(#39153) butch3r válasza Fferi50 (#39151) üzenetére


butch3r
senior tag

szia

köszi, de run time erroral elszáll. Nem tudom mi lehet az oka:(

(#39154) Fferi50 válasza butch3r (#39153) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Melyik sorban száll el? Van-e munkalapon kívül más is a munkafüzetben (pl. diagramot tartalmazó lap)?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#39155) butch3r válasza Fferi50 (#39154) üzenetére


butch3r
senior tag

azt hol látom melyik sorban akad el?
nincs más csak munkalap, makró biztonsági beállíátsok okozhatnak gondot? (bár nem írt ki semmi figyelmeztetést)

(#39156) Fferi50 válasza butch3r (#39155) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A makrót lépésenkénti módon indítsd el.
A VBA ablakban látni fogod, hogy hol jár éppen.

Üdv.

(#39157) butch3r válasza Fferi50 (#39156) üzenetére


butch3r
senior tag

azt hiszem meg van.

egy elrejtett fülön van 1 pivot. mit kellene módosítani makroban hogy manuálisan kelljen futtatni fülenként? még az is nagy segítség és sokat könnyít a melón.

köszi :R

(#39158) Fferi50 válasza butch3r (#39157) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha csak az elrejtett fülön van pivot, akkor így módosítsd:
Sub ertekado()
Dim sh As Worksheet, sr As Integer
For Each sh In Worksheets
If sh.Visible=xlSheetVisible Then
For sr = 7 To 123 Step 4
sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value = sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value
Next
End If
Next
End Sub

Ha máshol is lehet, akkor
If sh.Pivottables.Count = 0 Then 'legyen a feltételben a For Each után
Ha viszont csak az aktuális munkalapon szeretnéd alkalmazni, akkor csak a Dim és a For ...Next ciklust hagyd benne, a többit kommenteld ki (aposztróf ' a sor elejére)

Üdv.

(#39159) Fferi50 válasza butch3r (#39157) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy munkalaphoz így módosítsd:
Sub ertekado()
Dim sh As Worksheet, sr As Integer
'For Each sh In Worksheets
For sr = 7 To 123 Step 4
sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value = sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value
Next
'Next
End Sub

Ha csak elrejtett lapon van pivot, akkor
Sub ertekado()
Dim sh As Worksheet, sr As Integer
For Each sh In Worksheets
If sh,Visible=xlsheetVisible then
For sr = 7 To 123 Step 4
sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value = sh.Range("C" & sr & ":N" & sr).Value
Next
End If
Next
End Sub

Ha máshol is lehet, akkor a feltétel a For Each után:
If sh.Pivottables.Count >0 Then

Üdv.

(#39160) Enxtheone


Enxtheone
tag

Sziasztok,

excel 2016
magyar

Arra van lehetőség hogy kijelölök egy cellát, és gyorsbillentyűvel rögtön odaugrik?

Azt tudom hogy az "F5" lenyomásával lehet ugrani, de ezzel a módszerrel be kell gépelni hogy hova akarok menni, és ez elég idegesitő mert elég nagy a tábla, és arra a fix pontra mindig vissza kell mennem, igy jó lenne ha lenne erre valami módszer.

Elöre is köszönöm

(#39161) Fferi50 válasza Fferi50 (#39159) üzenetére


Fferi50
őstag

Kiegészítés:
A blogmotor miatt 2x kellett írnom, persze, hogy elrontottam másodjára :(
A pivottáblás feltétel így jó:

If sh.Pivottables.Count = 0 Then

Remélem kitaláltad.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#39162) Fferi50 válasza Enxtheone (#39160) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Makró:
Sub ugrik()
Range("A5").Select
End Sub

Ezt hozzárendeled egy kényelmes billentyű kombinációhoz.
Viszont ha van eseménykezelés is valamelyik makródban, akkor eseménykezelés kikapcs-bekapcs is kell:
Application.EnableEvents=False
Range("A5").Select
Application.EnableEvents=True

("A5") helyére írod a cella címét.

Üdv.

(#39163) butch3r válasza Fferi50 (#39159) üzenetére


butch3r
senior tag

nagyon király, a rejtett lapos megoldással és így az összegző sheet is megmarad eredeti formájában:)

nagyon köszi! :R

(#39164) Enxtheone válasza Fferi50 (#39162) üzenetére


Enxtheone
tag

Köszönöm :)

(#39165) friccccc


friccccc
tag

sziasztok
olyan kérdésem lenne, hogy vba-val tudok kiíratni képletet a cellába?

If Range("C1").Value = "OK" Then Range("F5").Value = "=HA(U3>=S3;"EZ";"")"

Előre is bocsi ha rosszul írtam bármit is, kezdő vagyok még, csak felületesen próbálkozom.
Azt a hibát kapom futtatáskor, hogy : Compile error: Syntax error

[ Szerkesztve ]

(#39166) Fferi50 válasza friccccc (#39165) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem a Value, hanem a Formula tulajdonságot kell használnod. Ezen kívül angol függvényneveket és annak megfelelő formátumot kell alkalmaznod:
If Range("C1").Value = "OK" Then Range("F5").Formula = "=IF(U3>=S3,""EZ"","""")"

Üdv.

(#39167) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Üdv!

Adott egy kis összegző táblázat, legyen pl. cikkszám és polc formájú. A képen meghatározott módon vannak számosítva a polcon lévő darabok a táblázati jobb oldalon , és bal odalon a termék cikkszáma.

Engem az érdekelne ha kiszedem egy adott polcon lévő termék számának összegét pl a H9-es cellába, akkor azt külön ki lehet e íratni úgy , hogy a cikkszám helyett egy más elnevezést használok. Ebben az esetben ez azt jelenti, hogy a kijelölt D12-es cellában lévő A6 cikkszám helyett pl azt írja ki hogy zöld kocka, ne a kibogozhatatlan nevű cikkszám legyen ott. Magyarul engem az érdekelne hogy egy meglévő cellaérték mellé mégegy ilyen "nickname" vagy "tag"-elés adható e a cellának.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#39168) Fferi50 válasza DrTechnoid (#39167) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"ki lehet e íratni úgy , hogy a cikkszám helyett egy más elnevezést használok"
Ha az Excelnek megmondod, melyik cikkszám milyen nevű terméket takar, természetesen.
Ehhez kell csinálnod egy kis "szótárt" 2 oszlopban, első oszlop cikkszám, második oszlop megnevezés.
Utána az Fkeres függvénnyel megkeresed a cikkszámnak megfelelő megnevezést és azt írod a cellába. Vagyis a cellába egy Fkerest tartalmazó képlet kerül.

Üdv.
Ps. Megjegyzést adhatsz a cellákhoz, de azt nem lehet képlettel megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#39169) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Kellene egy kis otlet/iranymutatas a tolem tapasztalabbaktol:
Van egy excel file-om ami jelenleg 160mb, eleg sok adat van benne, es ez honaprol honapra no. a file felepitese ugy nez ki, hogy a-ca oszlop import egy masik szoftverbol, majd mellett cb-fm kulonbozo fv-ek ami nagyreszt az a-ca adatait hasznaljak.
Csak megnyitni eltart kb 2 percig, egy teljes kalkulacio tobb percig is eltart. Hogyan tudnam gyorsabba tenni?
Arra gondoltam az a-ca adatokat bedobom egy access tablaba, csak nem tudom mellette a cb-fm oszlopokat hogy tudnam access-ben (meghatarozott) fv-el /logikaval kitolteni?
Ha kesz az access table akkor pedig excel powerpivot hozzaferessel elemezgethetnem az adatokat.
Szerintetek ez jo otlet? Ha nem milyen iranyba gondolkozzak? Merre olvasgassak?miben gondolkozzak?
Esetleg van tippetek, hogy akar a jelenlegi excel tablet hogy tudnam irto gyorsa tenni?

koszi

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39170) Fferi50 válasza dellfanboy (#39169) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az Acces jó ötlet. Természetesen ott is vannak jól használható függvények, lehet számított oszlopokat betenni, de nem kell vele az adatbázist növelni, elég lekérdezésként megcsinálni. Érdemes rajta elgondolkodni sőt más adatbázis kezelőben is.
Az Excel tekintetében:
Biztosan vannak olyan adatok a táblában, amik már nem módosulhatnak a számítások során - bár be vannak képletezve, minden számolás ugyanazt az eredményt kell, hogy adja - pl. múlt idők adataiból számítottak.
Ezeket én sürgősen átalakítanám értékké (kijelöl - másolás - irányított beillesztés saját magára értékként), ekkor nem fogja a számítási kapacitást terhelni többé. Szerintem elég, ha csak az újonnan bejövő adatokhoz tartoznak képletek.
Vannak olyan képletek is, amelyeknek az "eredménye", ha megnézed az fx gombra nyomva, frissítés (pl ilyen az indirekt függvény is és jó pár másik). Ha lehet, az ilyen képleteket próbáld más - ugyanazt az eredményt adó képlettel helyettesíteni - persze lehet, hogy ilyenkor segédoszlop vagy másik munkalap is kellhet.

De a képletek átalakítása értékké a szükségtelen számításokat elhagyva szerintem kellő gyorsulást fogsz észlelni az előbbi bekezdés nélkül is.

Üdv.

(#39171) ny.janos válasza dellfanboy (#39169) üzenetére


ny.janos
tag

Megpróbálhatod a fájlt xlsx helyett xlsb formátumban menteni, a megnyitáson, mentésen biztos gyorsítani fog.

(#39172) friccccc válasza Fferi50 (#39166) üzenetére


friccccc
tag

Nagyon köszi!
Kipróbálom még ma !
:R

(#39173) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
Azt hogy tudom megcsinálni, hogy ha egy bizonyos feltétel teljesül, akkor annak legyen nyoma excelben, akkor is ha később a feltétel már nem áll fenn? :)
Tehát: Például az A1 cella, ha nagyobb mint a B1, akkor legyen nyoma excelben akkor is, ha már a feltétel nem áll fenn... (közben ugye A1 cella értéke folyamatosan frissül/változik).
sima HA függvény nem jó( =HA(A1>B1;"OK";"") , mert ha A1 már nem teljesül a feltételnek már nem fogja kiíratni "OK"-ot. VBA-ban sem találtam megoldást rá, bár azt hozzá kell tennem, hogy nagyon amatőr vagyok benne:)

(#39174) Fferi50 válasza friccccc (#39173) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Csak VBA-ban tudod megcsinálni. Egy cella értékét beállítod mondjuk 0-ra, ez lesz a jelzőcella.
A makró megnézi, hogy A1 értéke nagyobb-e mint B1 értéke. Ha igen, a jelzőcella értékét átállítja 1 -re, ha nem akkor a jelzőcella értéke marad változatlan.
Ezzel a módszerrel a jelzőcella mutatja, hogy volt már nagyobb érték. Ha azt is meg szeretnéd tudni, hányszor, akkor a jelzőcella értékét minden alkalommal növelni kell eggyel, amikor a feltétel teljesül.
Vázlatosan:
If Range("A1").Value>Range("B1'").Value Then Range("C1").Value =1 (vagy a második esetben Range("C1").Value=Range("C1").Value+1

Mivel a feltétel nem teljesülése esetén nem kell hozzányúlni a cella értékéhez (sőt tilos), ezért nem egy sorban lehet rendezni a vizsgálatot és az értékadást.
Természetesen a jelzőcellába más értéket is írhatsz a feltétel teljesülése esetén.

Üdv.

(#39175) friccccc válasza Fferi50 (#39174) üzenetére


friccccc
tag

Köszi! kipróbálom.
:R

(#39176) dellfanboy válasza ny.janos (#39171) üzenetére


dellfanboy
senior tag

koszi Feri-nek is. ki probaltam mindkettot, gyorsulni gyorsult de meg (szerintem) igy is lassu. :R szoval meg gondolkodnom/google-znom kell hogy tudom meggyorsitani

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39177) Fferi50 válasza dellfanboy (#39176) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Feltétlenül kell minden "alapadat" egy Excel fáljban? A számítások eredményét nem elég a fájlban tárolni? Az alapadatokat pedig másik fájlban, esetleg havonta szétválasztva.
Azt ne várd, hogy a naponta növekvő fájl nyitása és számolása, mentése majd meggyorsul valami isteni csoda folytán.
Sok adat esetén bizony tud lassú lenni, ezzel barátkozni kell, vagy szabni-varrni az adatokat/fájlokat, vagy egyszerűen áttérni adatbázis kezelőre.
Értem én, hogy a főnökök Excelre vannak rágyógyulva, de nem hiszem, hogy minden egyes apró adatot egyenként is meg szeretnének nézni.
Tedd a közlésre szánt információkat egy fájlba, az adatokat pedig egy másikba. Naponta egyszer frissíted az "élmény" fájlt - ezt te kibírod. Másoknak pedig gyorsan megnyílik a nekik szánt adag.
Tudom, mit beszélek, én is voltam ilyen helyzetben - bár igaz, csak havonta frissültek az adatok -, minden hónapban kismillió adat érkezett, ebből kellett és lehetett emészthető állapotot csinálni némi gondolkodás után.

Üdv.

(#39178) butch3r válasza Fferi50 (#39177) üzenetére


butch3r
senior tag

nem ismerem annyira, de power bi nem segítene rajta?

(#39179) dellfanboy válasza butch3r (#39178) üzenetére


dellfanboy
senior tag

van, hasznalom, dashboardingra
(es nem a fonokok hasznaljak a 150mb file-t hanem a kollegak hogy reszletes(ebb) elemzeseket csinaljanak)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39180) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Adott egy sales report amiben termékek vannak, sajnos a termék súlya nem szerepel. Tudva a súlyt, milyen módon hozok létre egy új oszlopot ahova megadom a termék súlyát?

Nem foglalkozik itt amúgy valaki excel oktatással?

(#39181) dellfanboy - fkeres mire? Van egy oszlopom amiben benne van a pack neve(több terméket tartalmaz) és vannak oszlopok termékre külön bontva(ebben benne van a mennyiség).

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39181) dellfanboy válasza allein (#39180) üzenetére


dellfanboy
senior tag

beszursz egy oszlopot majd fkeres?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#39182) Fferi50 válasza dellfanboy (#39179) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mindezzel együtt, továbbra is azt kérdezem, szükség van-e rá, hogy minden sorban mindig ott legyenek a képletek?
Gondolom használsz makrókat, amik szükség esetén a képleteket is beírhatják a megfelelő helyekre.
Aztán át lehet gondolni a szerkezetet is.
De talán valóban egy valódi adatbáziskezelő lenne a megoldás.

Üdv.

(#39183) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
VBA futtatásánál erre kapok egy " Type mismatch" run time error 13-as hibát:
If Range("CS10").Value > Range("T3").Value And Range("CW10").Value < 1.5 Then Range("CS7").Value = 1

Egy debugra klikkelés után egészen a "Range("CS7").Value = 1"-ig sárgára festi.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?

(#39184) Fferi50 válasza friccccc (#39183) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Valamelyik cellában hiba van, ezért nem tudja összehasonlítani. Próbáld részenként, az immediate ablakban megnézni, mit ír a cellák értékeire.

Üdv.

(#39185) friccccc válasza Fferi50 (#39184) üzenetére


friccccc
tag

Szia
kezdő vagyok még, megtudnád mondani ezt az ablakot hol találom? :)

[ Szerkesztve ]

(#39186) friccccc válasza friccccc (#39185) üzenetére


friccccc
tag

Közben megtaláltam, most próbálom keresni, hogy kell használni :)

(#39187) Fferi50 válasza friccccc (#39186) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

?Range("A1").Value Enter az A1 cella értékét írja ki. A ? a Print rövidítése.
Ugyanígy lehet kifejezéseket is kiíratni.
Úgy működik szintaktikailag, mint a makró.

Üdv.

(#39188) friccccc válasza Fferi50 (#39187) üzenetére


friccccc
tag

Igen köszi nagyjából meg is van. Talán a hiba az, hogy : - ?Range("CS10").Value
- Error 2007
CS10 es cellában egy átlag képlet van( =ÁTLAG(CR10:CR68)), amibe csak bizonyos idő elteltével kerül érték automatikusan. Talán nem a .Value a megfelelő VBA-ban ?
Köszi a segítséget!

(#39189) allein válasza allein (#39180) üzenetére


allein
addikt

Urak, hova kell beírnom pontosan az -fkeres függvényt?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39190) lappy válasza allein (#39189) üzenetére


lappy
őstag

a táblázat végére vagy másik munkafüzet ahol látni szeretné csak ne érjen bele a nagy tömbbe

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39191) allein válasza lappy (#39190) üzenetére


allein
addikt

Eddig rendben van, az nem tiszta, hogy derül ki számomra mennyi kg. egy doboz termék. Nem tudom mit kell beírni :U tegeződjünk ha nem nagy gond :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39192) lappy válasza allein (#39191) üzenetére


lappy
őstag

inkább azt írd meg hogy melyik oszlopban lévő adatot keresed (ezt keresem) és melyik oszloppal kellene visszatérni (eredmény)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39193) friccccc


friccccc
tag

sziasztok
VBA-ban Immadiate -ben, ha ezt kapom eredményül:

-?Range("CS10").Value
-Error 2007

akkor mi lehet a gond? A CS10- es cellában egy átlag függvény van , ami csak a későbbiekben automatikusan kerül kitöltésre.

Úgy gondolom ez okozza a hibát VBA futtatásánál: " Type mismatch" run time error 13.
Köszi a segítséget :R

(#39194) Fferi50 válasza friccccc (#39193) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az Error 2007 a nullával való osztási kísérlet miatt van. Ha a CS10 cella képletéhez tartozó területen jogosan nincs még adat, akkor hibakezeléssel tudod a problémát kezelni:
If Iserror(Range("CS10") Then
Range("CS7").Value = 1 'ide azt az értéket írd, amit a cellában ebben az esetben látni szeretnél.
Else
If Range("CS10").Value > Range("T3").Value And Range("CW10").Value < 1.5 Then Range("CS7").Value = 1
End If

Persze meg kell még nézned, hogy a többi cellában. amit használsz a feltételekben, milyen értékek szerepelnek.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#39195) allein válasza lappy (#39190) üzenetére


allein
addikt

F oszlopban található a csomag elnevezése - tartalmazhat több fél terméket. Feltételezzük van benne Termék1, Termék2 és Termék3. Termékeknek van különálló súlya, ez kell nekem. És a végeredmény a következő: - az F oszlopban található minden csomagnak a súlya. Nem tudom érthető-e ahogyan leírtam.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39196) lappy válasza allein (#39195) üzenetére


lappy
őstag

A termék neve és a termék súlya is F oszlopban van? Így nem tudok segíteni!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#39197) allein válasza lappy (#39196) üzenetére


allein
addikt

Az F oszlopban a csomag neve és a tartalma van ami lehet: Termék1, Termék2, Termék3. De lehet csak Termék1 Termék2, stb.

Az M, N, O oszlopban látjuk mennyi van az adott termékből az adott csomagban. Tudom a termék súlyát, 5 termékünk van. Nem tudom hogyan fogjak neki, nagyon nem megy az excel :(

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39198) Fferi50 válasza allein (#39197) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"Tudom a termék súlyát, 5 termékünk van."
Ezeket az értékeket be kell tenni két oszlopba egy munkalapra.
1. oszlop megnevezés
2. oszlop termék súlya
Ha a termékneve valóban az F oszlopban van:
Az Fkeres első paramétere a termék neve, amit az F oszlopból veszel.
Második paramétere az a két oszlop, ahol az előzőleg mutatott értékek vannak, pl. Munka1!$A$1:$B$5
Harmadik paraméter 2 - mivel a második oszlop tartalmazza a súlyt
Negyedik paraméter 0
A példa képen viszont a termékek az M-O ill gondolom a Q oszlopig vannak, mivel 5 terméket említettél.
Akkor nem kell Fkeres függvény.
Ha sorrendben vannak a termékek az M-Q oszlopban és az AA1-AE1 cellákban vannak a megfelelő súlyok,

akkor az M-Q oszlop következő sorába írd be az alábbi képletet (a termék1 értéke alá):
=M2*AA$1
majd másold le jobbra a Q oszlopig.
És kész.
Vagy R oszlop következő cellájába írd a szorzást és másold le még 4 oszlopra jobbra. Ekkor külön oszlopokban (R-V) kapod az egyes termékek súlyát.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#39199) allein válasza Fferi50 (#39198) üzenetére


allein
addikt

Termék nem az F oszlopban van, F oszlopban egy csomag van ami több terméket tartalmaz. A termékek különálló oszlopban vannak.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#39200) Fferi50 válasza allein (#39199) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor tanulmányozd a második felét a válaszomnak.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.