Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123351) cyberkind válasza Csapoati (#123350) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem kell spórolni, egyszer ellehet használni a máj, tüdő meg hasonló kártyákat is. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#123352) Dilikutya


Dilikutya
félisten

x

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#123353) Źşë' válasza Csapoati (#123350) üzenetére


Źşë'
addikt

nem most persze hogy nem most, majd egyszer... kb annyira érek rá mint Crytek a Gta5-vel :DDD
ROG Swift PG35VQ tetszetős :DDD és elvileg még nem jelent meg, uh jah annyira tuti lehet számítani mint árcetli

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#123354) cyberkind válasza Dilikutya (#123352) üzenetére


cyberkind
félisten

-Men

Paranormal Cocktivity

(#123355) ZsZso válasza ZsZso (#123286) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Betojás.

4. Próbálkozás: küldtek még egy kódot, de mondták, hogy ha ez se jó, akkor válasszak egyet a build a bundle oldalról egyet, aztán küldik azt.

Megtették és az működött is. Szóval minden jó ha jó a vége. Kérdés, hogy ebből milyen következtetést lehet levonni és mennyire általánosíthatunk a supportot illetően.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#123356) vorosmarti válasza ZsZso (#123355) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Ha ez még a HRK-s sztori vége: nos, sztem a 4. levélváltás után már bármit adnak, az sejteti h a cég messzi áll a tisztességes üzlettől.

Nekem is volt velük vitám, a 3. levél után elkönyveltem a 5 eurót veszteségnek, és töröltem őket a bookmark-ok közül. Hiába volt előtte 15 olyan vásárlásom amivel nem volt gond. De legalább Neked szerencséd volt...

(#123357) ZsZso válasza vorosmarti (#123356) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Jaja, kevés olyan barom él a világon mint én, de nálam ez inkább az elvekről szól mint a pénzről (itt ugye nem is lehet erről szó közvetlenül, mivel nyertem a játékot, max. az idő=pénz vonatkozásban). Ez most per pill a kíváncsiság miatt volt.

Assassin's Creedeket vettem már tőlük, azokkal nem volt igazán gond. Kis bibi, hogy úgy lett olcsó Syndicate -m, hogy kínai a régiós és ezt annyira nem kötötték az orromra, de pont nem is érdekelt, gondoltam, hogy van valami himi-humi az olcsóság miatt. (angol nyelven kívül csak kínai választható - nabumm)

A szürke világ egy szerencsejáték, nem is nagyon szeretem használni, de hébe-hóba elcsábulok. Itt max. annyi szűrhető le mint tapasztalat, hogy mennyire ingatag az egész. Teszem hozzá, hogy ez a játék amiből 3 dupe kulcsot adtak ma is ott van a kínálatban. :U

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#123358) arty válasza cskamacska (#123324) üzenetére


arty
veterán

"A RAM, GPU, és proci áremelkedés nyilván nem érinti az integrált AMD cuccokat, az a hanyatló mustárrécének van csak fenntartva. :P"

ez így van sajnos :(
már a mostani generációban is érezni a hatást:

PS4 slim 2017 nyarán: 60 ezer
PS4 slim 2018 őszén: 90+ ezer

az oké, hogy megy a szonibiznisz ezerrel, nem csökkentenek árat... de emelkedés? ráadásul ilyen arányban?!

(ugyanez a döglődő xboxnál: 2016 karácsonyán 84 ezerért vettem a fifás-extrakontrolleres(kb 20k értéket képviseltek az extrák) bundlit, most 80 ezerért alapgépet kapsz... majdnem két évvel később! WTF?)

oké, "300 ezres gpu árak" alá nem lesz nehéz így se benézni az új gépeknek (ha jönnek, én azért reménykedek, hogy csak 2020 karácsonyán kell váltani), de nem mindegy, hogy 120-130 ezerért vagy 220-230 ezerért kapom majd a konzolt, amit ráadásul - ha a mostani gent nézem - 2-3 évente szintén "upgradelni" ""kell"".

és minél drágább a RENDES játszás, annál vonzóbb lesz a tömegnek a f2p moslék és/vagy a felhőből streamelt moslék :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123359) arty válasza FollowTheORI (#123329) üzenetére


arty
veterán

AI, fizika?!

mindenki azt képzeli, hogy ahoz hűdeerős cpu kell, miközben a Fear AI-ja vagy a Red Faction fizikája (ami előző gen konzolok "atombuta" cpuján vígan elfutott) se lett alap: nincs rá igazi igény, nem lehet vele játékot promózni, eladni :( ellenben a grafikával..........

(#123332) FollowTheORI - 3-400k alatt hdr megjelenítő az sajnos csak nevében hdr-es. elég ha rtings.com-on nézel egy panelinfót, csúcsfényt adott modellekről (10bit/800+ nit _KELL_) :(

(#123339) i2k : a 4k sokkal nagyobb parasztvakítás, a hdr sokkal jobban "látszik" (pláne ha egymás mellett látod ugyanazt hdr-ben vagy sdr-ben)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123360) Dilikutya válasza arty (#123359) üzenetére


Dilikutya
félisten

Soldier of Fortune sérülésmodellje. Mai napig etalon, nem nagyon erőltetik, pláne mainstream játékban (az indie-knek meg nincs erre is kapacitásuk). Már a Call of Duty World at War is meglepően durva. Jelenleg a Killing Floor 2-ben van még némi extra, de az meg csak Nvidia kártyákkal látható teljes pompájában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#123361) FollowTheORI válasza arty (#123359) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A játéktér és a modellek komplexitása sehol nem volt akkoriban még a mostaniakhoz képest.
Ráadásul a grafika még mindig sokat elvisz ezeken a gépeken is, így szerintem erre nem is marad már keret ezért nem is foglalkoznak vele annyira.

Az AI tényleg sáros, bár ott is az igazi áttöréshez azért kell számítási kapacitás majd... mondjuk ez inkább lesz majd GPU oldali. Itt tényleg lehetne jobb is a Siri meg a hasonlók AI-k korában... :K

Én a HDR azon részét sem is tagadtam, de ha nem fontos neki, akkor nem is kell annyit költeni.
De megint oda jutunk, hogy ez PC-re sem olcsóbb (ha HDR kell ugyanazt kell megvenned)... tehát lényegtelen összehasonlítási pont. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#123362) arty válasza FollowTheORI (#123361) üzenetére


arty
veterán

Ok, mondok másik példát, hogy a komplexebb modell nem gátja a fizikának: Battlefield... ;) (ráadásul 60fps targettel "omlik") - és le lehet fitymálni a bf fizikáját, de lássuk be: még ez se lett általános. Ha van is emberben/pénzben/számítási kapacitásban "felesleg", az szinte garantáltan a grafikára megy inkább el.

Miféle áttöréshez kell további számítási kapacitás?
Az AI-val nem az a gond, hogy kevés a cpu-gpu, hanem hogy a játékélményhez nem feltétlenül tesz hozzá (nem a tiédhez és nem az enyémhez, a fókuszcsoportéhoz!). Olvastam anno egy dev diaryt, ami arról szólt, hogy a túl okos AI frusztrálta a játékosokat... ha belegondolsz, nem lenne nagy cucc megoldani, hogy az ellenfél AI-ja bekerítsen, miközben 1-2 a fedezékedbe szorít, esetleg még gránátoz is... (max nehézségen pl egy Uncharted4-ben ebből lehet is kapni ízelítőt!) - biztosan élveznéd? És a tömegek is élveznék, akikről ha statot nézel, többségük easyn "sétál" végig egy játékot??
Szóval mire gondolsz(gondolunk valójában) AI kapcsán?

(kijelzőtémában 1:1 egyetértünk, vagy mindkettő platfomon költesz vagy egyiken se, ahogy tetszik)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123363) FollowTheORI válasza arty (#123362) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahhoz, hogy sokkal emberibben viselkedjenek... emberibb útkeresési algoritmusok, reagálások, stb. :)

Ezen a területen sokminden van, amiben a mai GPU-k már be tudnának segíteni... mondjuk egy NV tensor core-os cuccal... vagy ami mostmár a mobilokba "okos" kütyükbe is bekerült.

Amúgy igen... ha túl okos az AI és nehéz a játék az tényleg gáz... lásd a Bloodborne, Nioh, Dark Souls stb... nem mindenkinek jön be. :K

Viszont az nem valódi nehezítés azért annyira, ha egy AI mellett nem tudsz elmenni 5 centire annélkül hogy észrevegyen... vagy ha leszeded mellette/közelében álló társát akkor nem reagál rá... vagy csak szimplán nem csinál oltári idiótaságokat, stb.
Vagy egyáltlán amikor keres téged akkor milyen utat jár be és az logikus e.
Ezekben nagyon kevés előrelépés van. Persze nyilván hozzá kéne igazítani a játékmenetet is, ne vezessen lehetetlen helyzetekbe.

Vagy mondok még durvábbat, mi lenne ha a döntéseket és azokra reagálást nem előre megírt script csinálná, hanem öntanuló személyisége lenne az NPC karaktereknek. Saját hangulattal, stb, amit real-time befolyásolnak a dolgok... nem előre megírt valami, hogy ha ezt vagy azt válaszoltad, vagy csináltad velük akkor ezen vagy azon az ágon megy tovább a script.
Vagy tudnál velük diskurálni egy mikrofonon keresztük értelmesen (mint egy Alexával pl).
Vagy felismerné a hangulatod és a szerint reagálna tényleg. (Ez is létezik már, hangod, mimikád akármi alapján.)
De ez már nagyon futurisztikus. :D

De mondom, szerintem itt kapacitáshiány van főleg...

Jah, az első részére meg... a BF-ben is rengeteg dolog előre megírt script, nem valós real time fizikai számítás... sajnos. :)
Hiába a mérhetetlen rombolás meg egyebek.

Mondjuk ügye nemrég twittelte az egyik tag, hogy milyen büszke micsoda járműfizikát csinált a páncélos járműhöz az V-ben... pedig ez milyen pici része csak a játéknak. Lenne hova fejlődni még sok területen azért. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#123364) tomsolo válasza FollowTheORI (#123363) üzenetére


tomsolo
őstag

túl okos ai vs Dark Souls

sok mindent el lehet mondani utóbbiról, de kb semmi okosság nincs benne, all time ugyanazt a betonba szkriptelt adott mozgásformákat variálják

ellenben ha már ai akkor érdemesebb olyan verekedős játékot megemlíteni amiben nem csaltak az ellenfelek -pl. Tekken 3 ami a mai napig kimagasló ilyenszempontból

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#123365) Csapoati válasza arty (#123358) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A szó, amit keresel: forintgyengülés. :D

Amúgy a 4K parasztvakítás? 3 méterről nézve egy 43"-as 4K tévét brutális különbség volt már a WoW karakterválasztó képernyőjén is!

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123366) Csapoati válasza Csapoati (#123365) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Elcsesztem, 2 méterről nézem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123367) tomsolo válasza Csapoati (#123366) üzenetére


tomsolo
őstag

4k-n tök viccess a cmd.exe :DDD

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#123368) cyberkind válasza FollowTheORI (#123363) üzenetére


cyberkind
félisten

Hát a soulslike ai minden csak nem okos, pont ezért illúzióromboló, mert ha meghalsz, akkor láthatod, hogy nem áll le, hanem tolja tovább mint egy gép.

Paranormal Cocktivity

(#123369) ayo válasza cyberkind (#123368) üzenetére


ayo
addikt

én is addig ölök mindenkit, amíg látszik a hullája - nem vagyok okos :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#123370) micafighter válasza tomsolo (#123364) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe a dark souls emlitesekor :DDD

Ott nem okos az AI, Csak 2 hitel a boss, ki kell figyelni a mozdulatait, onnantól meg időzítős játék

[ Szerkesztve ]

(#123371) arty válasza Csapoati (#123365) üzenetére


arty
veterán

Biztosan nem keresem azt a szót: tavaly nyáron 307-308 volt az EUR, mostanság 323-325.
5% ... 2-3 ezer ft-ot jelentett volna, mínusz a hw avulása miatti olcsósodás + infláció = nem jön ki... (USD: 270->278, szal mégmielőtt.... ;) )

a 43" vs 2-3 méter = brutális difi nem áll meg (max ha nagyon jó a szemed)
ellenben a hdr-t egy félvak is látja ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123372) i2k válasza arty (#123371) üzenetére


i2k
senior tag

"ellenben a hdr-t egy félvak is látja"

Nem akarok én vitatkozni veled, de a Shadow Warrior 2-ben szart se látsz, ha nem mutatják meg a különbséget.
Én is videóból tudom, hogy mit kellett volna látni HDR-nek...

//Ja, és még mielőtt: természetesen ezzel MINDEN játékra is utalni szerettem volna: ha nem mutatják meg, hogy mit kell nézned, az életben nem jössz rá, hogy mi és hol az a bizonyos HDR feature, amit más kiválasztottak nem láthatnak...
Tudod, ez olyan mint a Batman + a lengedező műanyagfüggöny esete...

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123373) Csapoati válasza i2k (#123372) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Forza Motorsport 7-ben nagyon látványos volt a HDR, pedig nem extra a tévém egyáltalán.

Arty: Nemrég lett szemüvegem, úgy látok, mint a sas. :D Hidd el, azonnal megmondom neked, melyik 4K és melyik FHD.
Az árfolyam meg nyilván csak a dolgok egy része, de azt se hagyjuk ki a képletből. A konzolok szerintem azért drágák most, mert nincs igazu akció (talán mert veszik így is az emberek a különféle új játékos gépcsomagok miatt is), majd a Blöki Friday idején nézzünk rá.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123374) FollowTheORI válasza tomsolo (#123364) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nehézségre gondoltam... de mindegy. :)

(#123375) cyberkind

Oké... :D
Én máshogy látom, meg a reakciókat is sok embernél. :P

De jah... végülis felfogható önszexualizálós játéknak is... lehet élvezni is. Az meg ugye nem nehéz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#123375) cyberkind válasza FollowTheORI (#123374) üzenetére


cyberkind
félisten

A Dark Souls és a többi soulslike cucc minden, csak nem nehéz. :K

[link]

Bénák a játékosok, hozzászoktak ahhoz, hogy a játékok kinyalják a seggüket már a menüben, mert máshogy egy átlagos játéknak esélye sincs megmaradni.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#123376) FollowTheORI válasza i2k (#123372) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem HDR kijelzőn meg forrásból nehéz megmutatni mit kéne látni... :D

Ezt csak élőben tudod látni... de mindegy. Lerágott csont lett már a téma. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#123377) i2k válasza FollowTheORI (#123376) üzenetére


i2k
senior tag

"Nem HDR kijelzőn meg forrásból nehéz megmutatni mit kéne látni..."

Emberke: videóról*** magyarázok. Azaz, ha párhuzamosan, side-by-side nem mutatják meg, hogy mit kell nézni (értsd: amiben különb és magad-alá-folyatós a látvány), addig senki sem tudja, hogy mi is az a 'nagy' HDR, ami nélkül lassan már élni sem lehet ezen a bolygón.

//*** = csak hogy ne generálj újabb beszólós hozzám szólást: nem arról van szó, hogy a saját monitoromon nem látom a különbséget...

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123378) Csapoati válasza i2k (#123377) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem arról beszél, hogy ha nem HDR monitoron/tévén nézed az összehasonlítást, nemigen fogsz látni semmilyen különbséget. Ki-be kapcsolgatva elég látványos, nem kell keresgélni az eltérést. Elég egy napfényes jelenet és azonnal látszik.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123379) arty válasza FollowTheORI (#123363) üzenetére


arty
veterán

a legemberibb reakció az kb csak scriptelt tud lenni, az AI sehol nincs ilyen tekintetben :) még az se, ami a "felhő" ezer gépén fut és csak chatelve kerülsz vele kapcsolatba... szerintem ezen mégtöbb felhő sem fog segíteni, de oké, meglátjuk.

logikus reális lopakodós AI az úgy nézne ki, hogy kinézel a sarkon, meglátnak, riadóztatnak, odajönnek "ezren", meghalsz - ez szerintem nem lenne "játék" (de legalábbis nem volna túl élvezetes). játékmenet szempontjából a mostani "odamegy, ahol gyanus dolgokat észlelt" okés, hiszen elmehetsz onnan, ha nem buksz ott le, akkor feladja, megy vissza bejárni a szokásos patternt... de ha nincs fix pattern, blokkolják az adott tereületen átvezető utad, nem tudod lopakodva megoldani az adott részt az mennyire lenne jó? vagy ha 10 percet kell ülnöd a bokorban, hogy legyen egy pillanatra esélyed? én utálnám... nekem pont az a "jó", ha van mód "kilopakodni"az ellent, megtalálni a megoldást, egyenként leszedni őket, stb. - hogy legyen mechanika egy játékban.

kapacitásról: a splinter cell chaos theory-ja alatt 733mhz celeron dolgozott és egész jópofa volt benne a lopakodás, sok mai játék irigykedve szemlélheti az akkori lehetőségeket, miközben ott a 10x, 20x erősebb hardver és hiába.... vagy a már említett FEAR - szerintem mindenkiben megmaradt az őt bekerítő AI, ami miben is viselkedik manapság így? nyomokban, itt-ott, néha - de nem általános!). black&white állatai? 2001-es celeronokon ment...

személyiség és öntanulás? - mégnagyobb scifi :) emlékszel a rasszista playstationrajongóra trenírozott MS AI marhaságaira? lennének aztán "érdekességek" a játékban, ha ezeket nem script oldaná meg (ami szintén szokott bugos lenni), hiszen ott nem tart mamég a világ, hogy egy pálya/karaktergenerátor valódi kreativ pályát hozzon létre/nézhető arcot prezentáljon (dirt4 szakaszok/mass effect androméda arcai megvannak?), nemhogy lélekkel ruházzon fel egy npc-t...

én annak örülnék, ha a 10 évvel ezelőtt 1-1 kiemelkedő(!) címben látott AI/fizika általános lenne.... ha majd ott vagyunk, ott toporog minden játék, akkor lehet mutogatni a béna cpu-ra (a konzolokban)....

tudom, pesszimista vagyok és negatív (ami részben igaz is :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123380) csaba951 válasza cyberkind (#123375) üzenetére


csaba951
veterán

Ja, YT videókban minden könnyűnek tűnik. Próbáltad már legyőzni ezt az ellenséget saját magad? Rögtön más érzésed lesz! :DDD

#123378 Csapoati
+1
Nem olyan monitoron kell nézni ami HDR ready, 220 kandelás fényerővel! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#123381) arty válasza i2k (#123372) üzenetére


arty
veterán

én az időm 98%-ban nem hdr-ben játszok és ha nem látom közvetlenül előtte a hdr verziót, nagyonis elvagyok nélküle! :)

(nem tudom a shadow warriorban milyen a hdr, lehet ott nem annyira látványos, passz. az is fontos, hogy milyen hdr/nem-hdr kijelzőn látod egymás mellett/után... átvéve partizan182 (sg) leírását, ami szerintem is a legközelebbi "leírása" a hdrnek: az sdr kép a hdr kép egy szürke, tompító hártyán keresztül (amit még1x: addig nem látsz, amíg nem látod mellette/előtte a hdr verziót!)

(#123375) cyberkind : a csaj mennyit nyomta a játékot? mennyit játszik általánosságban? mikkel? meg az is lehet, h istenadta tehetség... ezekben a játékokban NINCS nehézségi szint, az emberek képessége pedig nem azonos. (számomra minden from játék pokoli nehéz és PONT)

jahogy többszáz órád van benne és így könnyű.... ühüm :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123382) cyberkind válasza csaba951 (#123380) üzenetére


cyberkind
félisten

Több 100 órám van a trilógiában, szerinted próbáltam? :)) Azóta ott a Nioh is, meg pár 10 óra Bloodborne.

(#123381) arty
Nem tudom mennyit nyomta, de zinte biztos, hogy én sokkal kevesebbet mint ő, mégis megy minden ahogy kell, nem sírok, hogy nehéz és jajj de jó volna egy easy mód a játékba.

3 részben van több 100 órám, a 3-ban 100 se, az kevés egy jó játékhoz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#123383) csaba951 válasza cyberkind (#123382) üzenetére


csaba951
veterán

Csaj meg megcsinálta 2:36 alatt, nem kellettek neki a 100 órák. :DDD
Az bezzeg nincs ott, hogy neki hány óra volt ezt begyakorolni. Mert nem 1-2, az biztos!

(#123384) cyberkind válasza csaba951 (#123383) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez az egyik legnehezebb ellenfél, nekem is szopó volt de nem lehetetlen, és mint mondtam a trilógiában van több 100 óra, a 3. részben kevesebb mint 100 van, és a játék tud unfair meg genya lenni, ami eddig nem volt.

Ami viszont valóban nehéz tud lenni az a Demon Souls, ott elvileg a bonfire se volt gyakori mint azóta.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#123385) i2k válasza Csapoati (#123378) üzenetére


i2k
senior tag

Komolyan, néha úgy érzem, mintha óvodásoknak kellene megtanítanom a szorzótáblát...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123386) arty válasza i2k (#123385) üzenetére


arty
veterán

én ezt most egy fekete fehér Orion crt-n nézem és TÉÉÉÉNYLEG semmi difi ;)
najó, mintha a baloldalin túlhúzták volna a bloomot...

(de komolyan: az a gond, hogy ezt még ha HDR megjelenítőn is néznéd, a jpg formátum nem vinné át a kijelződ számára szükséges plusz infót... ergo a baloldali hdr-je NEM látszana azon se)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123387) i2k válasza arty (#123386) üzenetére


i2k
senior tag

arty: "ergo a baloldali hdr-je NEM látszana azon se)"

Végül is csak erről magyaráztam eddig... nem, nem fogod (általános alany) észrevenni, hogy melyik a HDR...

//Hitetlenkedőknek meg itt a videó.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123388) micafighter válasza i2k (#123387) üzenetére


micafighter
nagyúr

De ugye érted te is, hogy itt egy olyan dologról beszélünk, amit egy kamera megpróbál neked felvenni, és egy képernyőn megpróbálod nézni az agyon tömörített videó fájlt. Ha a kijelződ amin nézed, nem tud hdr-t, akkor milyen különbséget keresel? Nem tudja a hdr-t megjeleníteni a monitorod. Ahogy a kameráját se tudjuk hogy mennyit tudott megörökíteni a hdrbol.

Ez is olyan mint a freesync/gsync, élőben kell nézni, hogy lásd a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#123389) i2k válasza micafighter (#123388) üzenetére


i2k
senior tag

"Ez is olyan mint a freesync/gsync, élőben kell nézni, hogy lásd a különbséget."

Jézusom, hova kerültem...?! Én nem a FS/GS különbségéről magyarázok, olvasd már el még egyszer: #123372

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123390) micafighter válasza i2k (#123389) üzenetére


micafighter
nagyúr

Elolvastam, értettem eddig is. Tudom hogy a hdrrol volt szó, arról beszéltem én is, csak a végén fs-hez hasonlítottam (,, élőben kell nézni, hogy lásd a különbséget, ahogy az fs-t is")

Na de akkor tisztázzuk: hdr monitoron nézted a videót? Ha igen, akkor ennyi, téma lezárva. Ha nem, akkor remélem érted, hogy azon rugozunk ennyien, hogy ahhoz hogy a különbséget lásd, hdr monitoron kéne nézned a videót.

Igyekeztem most egyszerűen írni a részletes helyett, csak hogy egyértelmű legyen, és az előbb már leírtam, hogy a kamera és a videó kódolás/tömörítés miatt még egy kiváló hdr monitoron nézve a hdr játék képéről készült videót se lesz olyan különbség, mint ha konkrétan a hdr játékot néznéd a hdr monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#123391) i2k válasza micafighter (#123390) üzenetére


i2k
senior tag

Nagyon kérlek, ne égesd akkor magad, ha olvastad...

Segítek, én írtam, a lényeg: "Azaz, ha párhuzamosan, side-by-side nem mutatják meg, hogy mit kell nézni"

Megvilágítom: emlékszel az AMD vs nvidia, vagy a FreeSync vs. GSync, vagy a 60 FPS vagy 120 FPS vaktesztekre (különböző időpontokban, tesztelőktől), amikor a júzerek 90+% nem tudta megmondani, hogy milyen gép előtt ül?
Ha nem: Ugye megérted, ha magadra hagylak most már?

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123392) arty válasza i2k (#123387) üzenetére


arty
veterán

zseniális, hogy a video eleve nem hdr-ben lett felvéve :D
így valóban nincs difi... mármint, hogy nemlétező hdr nem is látszódhat :D

CSAKHOGY! erről senki egy szót nem ejtett soha... amiről itt szó volt, hogy a hdr látszik.
... nyilván akkor, amikor létezik, van, nem amikor nincs ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123393) micafighter válasza i2k (#123391) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem hiszem, hogy bármivel kiérdemeltem volna ezt a lekezelő stílust :N

Értem mit akarsz mondani, szerintem te is érted hogy én mit akartam, úgyhogy részemről téma lezárva.

(#123394) i2k válasza arty (#123392) üzenetére


i2k
senior tag

Te sem érted, hogy miről és miért vitatkozol, ez már nyilvánvaló.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123395) i2k válasza micafighter (#123393) üzenetére


i2k
senior tag

Nyilván elejétől fogva" értetted, ha ilyet írsz nekem:

"De ugye érted te is, hogy itt egy olyan dologról beszélünk, amit egy kamera megpróbál neked felvenni, és egy képernyőn megpróbálod nézni az agyon tömörített videó fájlt. Ha a kijelződ amin nézed, nem tud hdr-t, akkor milyen különbséget keresel?"

Miközben én végig arról magyaráztam, hogy nem, nem látja a "vak is", hogy mi a HDR, ha leültetsz valakit --- "side-by-side" két monitor elé, és rá kell jöjjön.

Hogy ugye ezeknél is nagy sikerrel jártak az emberkék, élőben, monitorok, gépek előtt ülve:
AMD vs nvidia, vagy a FreeSync vs. GSync, vagy a 60 FPS vagy 120 FPS vaktesztek

Ja, és arty is remekül eltalálta, hogy a "baloldali" a HDR..., igaz, fényképről, igaz, neki HDR-megjelenítője van.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123396) TBT


TBT
addikt

Instant Géming ügy hessteg1000:
Írt a szupport, hogy valóban be van aktiválva a kulcs, de nincs se refund, se másik kód, mert meg vannak győződve arról, hogy ÉN aktiváltam be. Mindeközben Steam-en nem találom a játékot a fiókomban, sőt ha az adatlapjára megyek, ott sem írja, hogy meglenne. Válaszomban meg is írtam a Steam válaszát (hogy a kulcsot beaktiválták egy MÁSIK fiókon) és azt is, hogy első és utolsó vásárlásom volt ettől a tetű bandától (nameg a véleményezős oldalon is lehúztam őket). Senkinek sem tudom ajánlani ezeket a hongkongi gyökereket!

A másik meg a királyi posta... Írtak, hogy küldeményem érkezett, de nem tudják kihozni, mert túlméretes a csomag, Blizzardtól jött. Értesítővel bemegyek a Postára, majd jön a kiscsaj és hoz ez KÖZEPES méretű bubis borítékot, amiben egy BlizzCon-os póló volt. Ebben mi a túlméretes? Alig pár száz gramm a súlya is... Nem az én hónapom ez az október.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#123397) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hagyjátok, egyszerűen nem érti. A HDR tipikusan olyan, hogy ha olyan kijelzőn látod, egyszerűen nem kérdés a különbség. Nem videóról, nem képről beszélek, valósidejű tartalomról. A lekezelő stílusból meg nem kérek, meghagyom a kocsmai haverjaidnak. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123398) micafighter válasza TBT (#123396) üzenetére


micafighter
nagyúr

Steamtol érdemes lenne még megkérdezni, hogy melyik napon/mikor aktiválták a kódot. Ezt még gondolom elárulnák. Azt meg látni, hogy a hrk mikor küldte neked a kódot. Ha előtte lett beaktivalva, akkor te nem is tudtad volna beaktivalni. Hátha ez hatna a szivukre.

Amúgy paypallal fizettel?

(#123399) micafighter válasza i2k (#123395) üzenetére


micafighter
nagyúr

Linkeltel egy videót meg képet, én arra reagáltam.

(#123400) TBT válasza micafighter (#123398) üzenetére


TBT
addikt

Igen, elárulták. Azt írták délelőtti órákban, én 17 órakor vettem a kódot, ami már érvénytelen volt. Mást nem árultak el (melyik fiók, email cím stb), de nem is lényeges ebben az esetben. Nem a másik fél tehet róla, ha a bolt balf@sz, csak nem képes elismerni. Amúgy ezt a kört lefutottam náluk, akkor írta a szupport, hogy várjak türelmesen a válaszra, mert elbírálás lesz. Ez tartott 3 napig, ma válaszoltak, hogy nope.
Nem nagy összeg ez, csupán az eljárás zavar. Hasonló esetben egy 50 eurós árcédulával ellátott Black Ops 4 esetében is ezt történne? Mert az rettentő szánalmas és a totális szakértelem hiányáról tanúskodna a boltra nézve.
Igen, Paypallal fizettem, miért?

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.