Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123501) micafighter válasza oriic (#123499) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem, köszi :R olyat is láttam már, hogy törölt felhasználó, gondolom a végleges bann az lenne, vagy az csak ha valaki manuálisan törli a fiókját?

(#123502) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Szépen esik a WB Humbli avg-je, Mad Max, Injustice érdekelt már amúgy is, 2€ sincs darabja. :) Arkham Knight miatt elgondolkodtam a teljesen, hogy egész legyen a gyűjtemény, de az az igazság, hogy még az Asylum sincs befejezve. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#123503) oriic válasza micafighter (#123501) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akinek a neve helyén csak egy kódsor van (És nyilván szürke az avatarja) az saját maga törölte a felhasználói fiókját.

Live-Die-Respawn

(#123504) TBT


TBT
addikt

Immár hivatalos:

Reméljük, ezúttal sikerül is befejezni. :)

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#123505) arty válasza TBT (#123504) üzenetére


arty
veterán

jajnee :D mégtöbb backlog :(
első tetszett, biztos jók a folytatások is, csak sose jut rájuk idő...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123506) i2k


i2k
senior tag

Csak úgy:

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123507) arty válasza i2k (#123506) üzenetére


arty
veterán

upsz, véletlen két ultimatet vettem - kell az egyik? ;)

(ubi elmehet a ... ezekben az edisönökben egyébként nincs benne a f2p-grind kikapcsoló unlock, 9.99 EUR-ért, aka "gyorsabban fejlődsz" - nyilván aki szeret 100 órát végtelen csekklista teljesítéssel tölteni, nekik erre nincs szükségük, a többieknek esetleg megfontolandó... leginkább majd amikor az alapjáték is egy áron lesz ezzel az ubis kreténség-csomaggal, és akkor a 20 eur-ra dobott 20%-os kuponnal már majdnem okés. majdnem! merthogy ESETLEG uncsi lehet a nem kicsit hasonló kinézettel és hangulattal bíró Origins után.... kb olyan ez most, mint az AC2 után a Brotherhood, nem rossz, nem rossz, de azután egy Revelations is felüdülés volt (szigorúan a környezetet tekintve!))

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#123508) i2k válasza arty (#123507) üzenetére


i2k
senior tag

40 rugóért inkább vennék 3-4 kisebb címet :)
AC-kből amúgy is nagy a backlogom: Rugóig minden megvan, és még az 1. résszel sem végeztem.

//tudom, hogy witzőté :)

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123509) morfondőr válasza i2k (#123506) üzenetére


morfondőr
őstag

Nézd a jó oldalát! Örüljünk, hogy legalább az alapjáték benne van minden kiadásban! :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#123510) i2k válasza morfondőr (#123509) üzenetére


i2k
senior tag

Nos, morbid a dolog, de tényleg örüljünk -- díszkiadásokban ugye már dívik a játék nem-adása... megéljük még azt, hogy digit verzióknál sem lesz... :DDD

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#123511) tomsolo válasza i2k (#123506) üzenetére


tomsolo
őstag

Imho ezzel csak azt érik el, hogy nem veszik a népek ezeket a kövér kiadásokat. (Sőt még a vékonyakat se nagyon.)

(Legalábbis ha magamból indulok ki anno nem sajnáltam 13 k-t kiadni a FC3 Deluxe-ért és minden benne volt, na most megtehetném hogy eldobálok rájuk most 30-at vagy 40-et, de nem teszem - inkább félrerakom a yachtra :P)

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#123512) micafighter válasza i2k (#123506) üzenetére


micafighter
nagyúr

És a játékok ugye ma is 60$ ba kerülnek .. :) (sok ember jön ezzel, hogy ezért van szükség lootboxokra meg mikrotranzakciokra) Szvsz 60 a beugró, a teljes játék meg valahol kb a duplája :)

[ Szerkesztve ]

(#123513) reelc válasza micafighter (#123512) üzenetére


reelc
veterán

Ja, mert megszokták a könnyű és gyors pénzt a lópáncél DLC-től fogva a kiadók/fejlesztők.
Mindkét felet hibásnak tartom. Őket éppúgy, mint az észnélkül vásárlókat.

A jelenség hasonlít a nagy VGA eladásokhoz a bányászat miatt. Vitték mint a cukrot, hiány lett és aranyárra szökött az ára, majd az aranyár megmaradt, a kereslet lecsökkent, pl. az AMD-nek meg szépen zuhantak a részvényei a vártnál kevesebb VGA eladás miatt.
Ki tudja, mikor látunk normális áron VGA-t? Gondolom akkor, amikor memóriát. Mondjuk 2-3 éves árlistákat nézegetve? ;]

A közös pont az, hogy a cégek hozzászoktak a nagy lóvékhoz, és nem mondhatnak le róla, mert az már veszteség, ha tőzsdén van akkor még hangsúlyosabb a dolog. Lehet kompenzálnak leépítésekkel, stb. de a baj már megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#123514) ayo válasza reelc (#123513) üzenetére


ayo
addikt

szerencsére immunis vagyok ezekre, csak a kedvenceimből veszek többet mint az alapjáték, de azért ott is megválogatom. azt viszont tudom, hogy sok embert egyszerűen zavar, ha nem lehet az övé a legjelentéktelenebb tartalomkiegészítés, főleg ha még achi is jár hozzá és csak akkor nyugszik, ha megvan minden, független hogy volt-e értelme vagy sem a DLC-nek vagy hogy élvezte, a lényeg hogy fejben ott legyen a tudat :D az ilyen játékosokból sok van, szóval rajtuk lehet keresni rendesen. én inkább új játékra szoktam költeni a pénzt, mert néha egy-egy tartalomból simán lehet venni egy jobb játékot.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#123515) reelc válasza reelc (#123513) üzenetére


reelc
veterán

Lehet elhamarkodott volt amit írtam. Hiszen a cégeknek az a célja, hogy pénzt keressenek - meg persze azt, hogy elvégezzék a dolguk, a játékiparban ez ugye a szórakoztatás lenne.
Ebbe az új utak is beletartoznak. Bepróbálkoztak valamivel, a játékosok egy részének bejött, nyíltak a pénztárcák csak aztán elfajultak a dolgok.
Mert azért előfordul hogy kiadnak valamit bugosan, de már ott az előrendelői vagy első napi DLC, meg Season Pass, aztán remélhetőleg a hibákra is ráfeküdnek. Maga az alapjáték meg gyenge contentben.

(#123514) ayo: Egyetértek, sokakban ott a gyűjtőmánia valamilyen formában.
Az a lényeg, hogy tetsszen amibe beruházol. :)

[ Szerkesztve ]

(#123516) MrTwister válasza tomsolo (#123511) üzenetére


MrTwister
őstag

Én kivárom amíg 3D nyomtatás odáig fejlődik, hogy otthon a garázsban rittyentek egy ilyen miniTitanicot rá egyenesen a hajószállító utánfutómra. Vajon majd a hozzávaló tervrajzot is megvesszük a Steamen, akarom mondani a hajótestét, a fedélzetre való macák testét meg megvehetjük DLC-ben a hajómotort meg darabonként szízönpesszben! :-)))))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#123517) TBT


TBT
addikt

Decemberben jön az első sztori DLC a Ni No Kuni 2-höz:

Red Dead Redemption 2 értékelések:
Easy Allies - 10/10
Destructoid - 9.5/10
Eurogamer - Ajánlott
Game Informer - 10/10
GameSpot - 9/10
IGN.com - 10/10
Metacritic - 97%

Ezzel megint odacsapott a Rockstar. Szegény God of War/Spider Man. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#123518) cyberkind válasza TBT (#123517) üzenetére


cyberkind
félisten

És milyen jól néz ki a sima alap szaros konzolokon (is). :K

Paranormal Cocktivity

(#123519) gyimger válasza cyberkind (#123518) üzenetére


gyimger
őstag

Mint a GTA 5 esetében, szerintem itt is lesz majd hanyattesés a PC-s képektől. :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#123520) cyberkind válasza gyimger (#123519) üzenetére


cyberkind
félisten

Ott pont nem, de azt a R* nyilatkozta is, a Gta 5 a másik genre készült, így nem tudták kiaknázn az újkori gépeket, így csak egy átlagos tuning lett, de ez más, ez a kezdetektől fogva a PS4-One korszakra készült ami látszik is nagyon.

Paranormal Cocktivity

(#123521) ayo válasza gyimger (#123519) üzenetére


ayo
addikt

több száz ezres gépen a minimum kéne lenni, hogy hanyatt esel :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#123522) cyberkind válasza ayo (#123521) üzenetére


cyberkind
félisten

De ez is jó messze van. :D

Paranormal Cocktivity

(#123523) tomsolo


tomsolo
őstag

Akinek még nincs meg, ingyen Metro 2033

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#123524) micafighter válasza TBT (#123517) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kicsit félek manapság a 10/10ektől.. Amikor egy MGSV: PP 10/10et kap, vagy egy Zelda BoTW 10/10et kap.. :U Mindkettő jó játék, de távolról se hibátlan.. de az elvakult fantábornak ez mindegy :(

(#123525) micafighter válasza tomsolo (#123523) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akinek megvan annak is jó, mert ez nem a redux, hanem a sima, amit már jó ideje meg se lehet venni :R

(#123526) cyberkind válasza micafighter (#123524) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért a R* játékoknál nem nagyon kell félni.

(#123525) micafighter
Nekem megvan mindkettő. :D

Paranormal Cocktivity

(#123527) ayo válasza micafighter (#123524) üzenetére


ayo
addikt

mióta szól arról a 10/10 = hibátlan? azt jelenti, hogy kötelező darab

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#123528) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Úgy néz ki rengeteg bevételt hoztak a mikrotranzakciók, ami mondanom sem kell, hogy nagyon nagyon nagyon rossz hír nekünk.
EA And Activision Grow By $79 Billion Thanks To Microtransactions, And That's Bad For Everybody by Jim Sterling

Az a baj, hogy az ürgének rettentő sok dologban igaza van. :(

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#123529) cyberkind válasza ZsZso (#123528) üzenetére


cyberkind
félisten

Inkább az a rossz hír már évek óta, hogy boldog-boldogtalan játszik, akiknek hála ez a rendszer elterjedhetett, és felül is írhatja/ta a hagyományos játékokat, ennek örömére szép lassan eltűnhet a hagyományos játék, de nekem nembaj, akkor nem veszek ezt se többet, megyek legozni.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#123530) gyimger válasza ayo (#123527) üzenetére


gyimger
őstag

Ez azért szomorú. Ha a 10/10-es csúcsjátékhoz jön egy javító patch (hogy is lehetne ilyen), akkor már 11/10? A japán hentai kislányos polipszörnyes karddalcsapkodós hülyeség 10/10, de én mondjuk hányok tőle, akkor is kötelező? Hogy lehet egy Zeldát 10/10-re értékelni, amikor súlyos technikai gondjai voltak? Mert Nintendo? Baromság az egész, régóta nem hallgatok már más véleményére.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#123531) ayo válasza gyimger (#123530) üzenetére


ayo
addikt

hogy lehet azt gondolni, hogy létezik tökéletes játék és az 10/10 azt jelenti? zeldának súlyos technikai gondjai vannak? aha...

http://jateknaplo.blog.hu

(#123532) Csapoati válasza gyimger (#123530) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na halljuk, neked melyik játék 10/10-es, hadd szedjük szét. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123533) ayo válasza Csapoati (#123532) üzenetére


ayo
addikt

remélem a Batman Arkham Knight PC launch edition :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#123534) gyimger válasza ayo (#123531) üzenetére


gyimger
őstag

Amikor kijött, megláttam egy kritikát, 10/10-et kapott. Ebben elmaradt szinkronokról és képfrissítési hibákról írtak, de reflexből rávágták a 10/10-et. De nyilván tökéletes, ha 10/10, nem? Nem 9, 9,5, hanem 10. Nincs hová fejlődni. Tökéletes. :U

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#123535) Csapoati válasza gyimger (#123534) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egy 10-es rendszerben, ahol csak egész számokat adnak, a 9,6 is 10 már. Vagy ahol vannak fél pontok, ott a 9,8 is 10 már. Hibátlan játék nincs, de akkor egyik se kapjon 10-est? Szerintem de, kapjon, a korszakalkotó gyöngyszemeknek igenis jár, kisebb hibák ide vagy oda.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123536) gyimger válasza Csapoati (#123535) üzenetére


gyimger
őstag

Nem vagyok matematikus, de 10 a határ. Egy 10/10-es játéknál meg kell tippelnem, hogy ez most a tíztől hány tizedre esik? Vagy akkor hagyják ezt a rendszert, mert hülyeség. Legyen nagyon rossztól nagyon jóig, vagy utálomtól imádomig.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#123537) Csapoati válasza gyimger (#123536) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Arról nem az értékelési rendszer tehet, ha te nem érted a lényegét, illetve nem akarod érteni a lényegét. Tényleg nem értem miért zavar, ha másnál 10/10 egy játék. Nálad épp nem, mert voltak technikai bakik (mármint ezt olvastad). Jó, és?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123538) ayo válasza gyimger (#123534) üzenetére


ayo
addikt

Zeldában most először volt pár helyen szinkron, előtte még soha se volt - egyébként sok játékban nincs, vagy csak pont úgy ahogy a Zeldában, hogy a fontosabb részekhez tesznek - szerintem kevés Japán játékot toltál :)
Az FPS para egy helyen volt nekem, de azt egy update-tel megjavították. A 10/10 szinte minden helyen mást jelent, az EDGE magazin pl. csak akkor ad ennyit, ha valami előremutató, forradalmi, de soha se jelenti azt, hogy tökéletes vagy hogy minden ember számára ajánlott.

Batmant azért írtam feljebb, mert az tényleg kegyetlen volt PC-n, de ott a a nagy kedvencem, az MKX is, ami 1 hónapig játszhatatlan volt szintén PC-n. A Zeldában nem voltak súlyos technikai hibák, persze én is örülnék egy olyan világnak, ahol a legnagyobb baj, ha 59 FPS-t mutat PC-n egy játék - bárcsak :D
A 10/10 soha se tökéletest jelent, mert tökéletes játék nincs, a Zelda se tökéletes, viszont tényleg a játéktörténelem fontos részét képezi.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#123539) reelc válasza gyimger (#123536) üzenetére


reelc
veterán

Az nem opció, hogy annyira tetszik, hogy 1-2 hibáját nem rovod fel, mert olyan élményt nyújt neked?
A te fogalmaid szerint nincs 10/10. Ha nem tudsz túllépni rajta, akkor magadban minden értékelésnél vonj le -1-et, és akkor kész is vagy. :)
Ha ennyire nem hagy nyugodni, menj el egy 10/10-es oldalra és kérdezd meg a kritikust, hogy képzeli ezt? :) Nála hitelesebb választ itt sem kapsz.
Egy ember teszteli, nem pl. szerkesztőségi átlag, vagy ilyesmi. Az ember meg könnyen lehet elfogult, jó és rossz irányba is.

Tökéletes nem létezik, de olyan ami maradandó élményt nyújt, és később még újrajátszod stb., lehet és ilyen opciókkal akár túlmutathat valami a 9-en is.
Nyilván a filmekben is van 10/10.

[ Szerkesztve ]

(#123540) gyimger válasza reelc (#123539) üzenetére


gyimger
őstag

Lehet, hogy én vagyok helikopter, de akkor 9/10 miért van? Az csak egy kis hiba, simán beleférne a 10/10-be. Ez a logika az oka, hogy az 1-10-es értékelés átcsapott 6/10-be, mert ne legyünk ilyen radikálisok, hogy 1/10-et adunk valaminek? Tudom, hogy csak én nem értem ezt, el is fogadom, de egy haveromat juttatja eszembe, aki minden egyes nyári blockbusterről úgy jött ki a moziból, hogy "a világ legjobb filmje". :)

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#123541) micafighter válasza ayo (#123527) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nyilván nem tökéletesre gondoltam én se :) Az eredeti hszem lényege az lett volna, hogy sokszor nem adnak reális pontot a játék tesztelők.

Ennek persze lehet sok oka. Lehet oka pl, hogy 20 éve MGS fan, ezért a reálisnál 2-3al több pontot ad az új részre. És láthatjuk mennyi fanatikus tag van, amikor metacriticen egy százalékpontot esett a Zelda jimnek a tesztje miatt, halom számra kapta a fenyegető leveleket. Egy játék miatt.. :) Mert 7/10re pontozta a zeldat, ami azt jelenti, hogy jó. 5/10 az közepes, 7 az kifejezetten jó. Na de kanyarodjunk vissza.

Lehet, hogy azért nem ad mondjuk a tesztelőnk reális pontszámot, mert mondjuk az EAval kapcsolatba van, és fél hogy elveszíti a kiemelt státuszát ha egy zárt béta alapján lefikazza az új battlefildet. Na meg nem is trendi battlefildet fikázni. Vagyis amikor jön az open béta, ami ugyanaz kb mint a zárt béta, és az emberek elkezdik fikázni a játékot, akkor már nyugodtan beáll ő is a sorba, nem fél kilógni.

Vagy éppen azért mert valami femináci agendát tol a kedves újságírónk, és lepontozza pl a GTA5ot mert a kurvákat meg tudod verni aztán elveszed tőlük a pénzt. Vagy meglátja a last of us 2 trailert és "violence against women"-t sikit.

Aztán ott van az olyan szakavatott jatektesztelo gamer guru, aki a cuphead tutorialban elakad, vagy éppen a doomban látszik, hogy úgy céloz, mint Feri bá' a wc-be 2 üveg pálinka után, és rossz nézni ahogy játszik.

Na meg aztán ott van hogy early review copyt természetesen nem divat adni olyan embereknek, akik netán rosszat is mernek mondani a játékról :)

(#123542) reelc válasza gyimger (#123540) üzenetére


reelc
veterán

Most eszembejutott ez a régi GameSpotos eset.
Több esetet megemlít, és akkor még ugye a fejlesztők elvileg játékokat csináltak, nem alapot a mikrontranzakciónak, DLC-knek. :) Ezzel arra célzok, hogy esetleg több idejük volt magával a játékkal foglalkozniuk a fejlesztőknek, nem a megjelenés utáni következő pénzkereséssel a játék rovására.

[ Szerkesztve ]

(#123543) ayo válasza micafighter (#123541) üzenetére


ayo
addikt

értem én, de ahogy látom gyimger még mindig azt gondolja, hogy a pontozás a hibák számát mutatja :) na mindegy

soha se szabad ezeket készpénznek venni, csak irányt adnak, de ugye ismerni kell ezeket és úgy osztani szorozni a kapott számmal - Steam értékelések alapján is igen nehéz megtudni egy játékról, hogy az most jó vagy nem jó...vagy már megint user fail van a dologban :D

Jim értékelése meg hát nem tudom, zavarta hogy elhasználódik a fegyver...10/7 hát jó :D én ezekre legyintek egyet, de a fanok azok fanok, ez van. Egyébként nem egyszer volt ebből nekem is gondom, pl. mikor 150 óra után leírtam hogy mi az ami szerintem jó a Zeldában és mi az ami nem... izgalmas harcok voltak, de ez ilyen műfaj, az elvakultságot én se szeretem.

http://jateknaplo.blog.hu

(#123544) micafighter válasza ayo (#123543) üzenetére


micafighter
nagyúr

:R

(#123545) cskamacska válasza ayo (#123527) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem, a 10/10 fogorvos pont azt jelenti, hogy a pontszámok 10-20 éve sem jelentettek semmit, és ez nem változott azóta sem. :K Játék firkászoknak újságíróknak szinte univerzálisan 10/7-től 10/10-ig terjedt a skála már 99-ben is, de a hülyeség jóval később a Gamestats / Metacritic féle pontgereblyéző oldalakkal csúcsosodott ki, mert 2010 környékére az egyetlen fokmérője egy játéknak a megvett sajtó, vagy viral marketinggel behülyített közönség által kikényszerített 10/10-es osztályzatok száma lett. :U

Mastanában talán jobban beletojnak ebbe, a total end-user spending számokra jobban rábuktak a menedzserek. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#123546) micafighter válasza cskamacska (#123545) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mostmár nem az a kérdés, hogy milyen játékot fejlesszenek, hanem hogy a lootboxokat/mikrotranzakciokat mivel adják el.. :)

[ Szerkesztve ]

(#123547) Csapoati válasza micafighter (#123546) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A mikrotranzakciók is csak akkor hoznak pénzt, ha van értelme őket megvenni és jó a játék. A lootbox meg kezd lecsengeni, a Turn 10-nél is megtanulták a leckét. Pont most kerülnek ki a (mindig is csak játékbeli pénzért megvehető, de persze valódi pénzt is akartak volna később) lootboxok a Forza 7-ből.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#123548) ayo válasza cskamacska (#123545) üzenetére


ayo
addikt

IGN pontszámokkal én se tudok sok mindent kezdeni :) Egyik kedvencem a Bubsy 3D pontszám...na ez a videó pl. 10/10 nekem :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#123549) ZsZso válasza Csapoati (#123547) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Ne haragudj, de ez szerintem nem teljesen igaz. A mobil játékok a rettentő jó ellenpélda arra amit mondtál. Nem kell jónak lennie a játéknak, csak addiktívnak és ügyesen kell a mikrotranzakciókat bevezetni a játékos életébe.

Valamilyen szinten "jónak" kell lennie, de szerintem itt a pszichológia sokkal többet nyom a latba.

Az ördög itt is a részletekben rejtezik. Mit hívunk "jó" játéknak? Lehet jó játék az, ami szinte rákényszeríti a játékost, hogy mikrotranzakciózzon? Jó játék az, amelyik direkt szopatja a usert, /aki rengeteg pénzt hagyott ott a pénztárnál/ mert többet nem akar rá költeni?
Effektíve az AC: Odyssey -ben is "van értelme" megvenni ezeket a kis "time saver"öket, de szerintem épp ettől lesz "rossz" a játék. Tehát az, hogy kvázi indokot adnak arra, hogy még költs pénzt az szerintem nem pozitívum, hanem éppen az ellenkezője, így számomra anomália az "értelmes IAP-t tartalmazó jó játék" fogalma.

Megfordítva: az még nem baj az IAP -vel, ha nem befolyásol gameplayt, csak lópáncéloskodni szeretne. Ahogy átlépi ezt a határt, onnantól kezdve viszont kezd az lenni, amikor pedig jó okod is van rá, hogy költs rá, akkor meg már nagy a baj.

Én mondjuk nagyon radikálisan ellenzem a MT -kat. Túl sok bennem az érzelem velük kapcsolatban, így előfordulhat, hogy az objektivitástól messze állok. :U

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#123550) micafighter válasza Csapoati (#123547) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a helyzet, hogy ha fogunk egy jó játékot, és teszel bele mikrotranzakciót, nem sok mindenki fogja megvenni. Ahhoz, hogy a mikrotranzakciót el tudd adni, a játékot is kicsit köré kell építeni. Pl ott a Shadow of War. Kijött mikrotranzakciókkal, baromi grindolos volt a vége. Aztán kivették a mikrotranzakciókat, és újra kellett balanszolják a játékot.

Azzal a mikrotranzakcióval nekem sincs bajom, amit nem érzem hogy rám van kényszerítve.De valamilyen formában rád akarják kényszeriteni, hiszen azt akarják, hogy megvedd. Ezért lesz az AC öcsimaxolás is nagyon grindolós a timesaverek nélkül pl.

A legjobb mikrotranzakciós játék amivel eddig játszottam, az a Heroes of the Storm volt. MOBA játék, alapból ingyenes, és pénz nélkül is elég sok mindent fel tudsz oldani, türhető ütemben, mondjuk napi 1 óra játékkal. Természetesen van benne mikrotranzakció is meg lootláda is, de nagyon sok cuccot kapsz ingyen ha csak játszol. A karakterekre rengeteg skin elérhető, folyamatosan tolják ki az új skineket. A skineknek különböző árai lehetnek. Ha neked egy olyan skin kell, ami nem az olcsóbbak közül van, akkor viszont pénztárcába nyúlós lesz a játék, mert ugyan skineket is kapsz ingyen, de leginkább random, hogy mit kapsz. Olyan skint amilyet te választasz, ingyen feloldani nagyon ritkán tudsz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.