Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122101) i2k válasza FunPro (#122100) üzenetére


i2k
senior tag

"Most komolyan, van aki úgy játszik egy játékot, hogy magát képzeli bele a játékba, és teljesen azonosul a karakterrel? Mert ha igen, akkor az szerintem gyorsan menjen orvoshoz!"

Sosem értettem, hogy lehet úgy játszani, olvasni, nézni (filmet, előadást stb.), hogy az ember nem éli bele magát...
Én például beleélem magam. Érthetőbben: a karakteremmel.

//Szerk.: lehet, hogy ennek aspektusa az, hogy mindig is vizuális típus voltam.

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#122102) cyberkind válasza FunPro (#122100) üzenetére


cyberkind
félisten

Az utolsóban abszolút i2k-val értek egyet. :)

Paranormal Cocktivity

(#122103) FunPro válasza i2k (#122101) üzenetére


FunPro
senior tag

Jó, de gondolom te sem úgy éled bele magad az eseményekbe, hogy "most akkor én lövök le mindenkit".

Én is mindig szimpatizálok a karakterekkel, de soha nem képzeltem azt, hogy pl. én vagyok shepard parancsnok és akkor most megmentem a galaxist. Mindig elvonatkoztatom magam a karaktertől, és külső szemlélőként figyelem az eseményeket.

És ez vonatkozik az rpg-kre is. Nem én rohangászok ott, hanem egy Dani nevű csóka.

Innentől kezdve számomra tökmindegy hogy tps, fps, akármi, a karakterre ugyanúgy tekintek.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#122104) cyberkind válasza FunPro (#122103) üzenetére


cyberkind
félisten

Háááát, én bizony nagyon Batman voltam az Asylum szériában, esetleg Geralt a 3-ban (eddig még csak ezt toltam), meg Doomguy a Doom-ban, persze nagyon kevés az ilyen játék ami ennyire magával ragad, Shepard csak az 1-ben jött össze.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#122105) maross válasza FunPro (#122103) üzenetére


maross
veterán

beleelni magad = karakterrel azonosulni es szurkolni neki, nem az hogy "ott vagyok én oszt rohangaszok"

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#122106) i2k válasza FunPro (#122103) üzenetére


i2k
senior tag

Nyugodtan utaltathatod nekem a sárga cédulát, de másképp nem is tudom jól megélni egy játék történetét, ha nem ÉN vagyok az, aki jót/rosszat tesz az adott történetben, lelövi a gonosz bácsikat, varázsol, ugra-bugrál stb.

Nem ok nélkül mondogatom ám, hogy: "A fenébe, már megint meghaltam ezen a pályaszakaszon!" vagy, hogy "Végre, sikerült megölnöm a Bosst!" etc.
Nem azt mondogatom, hogy "jé, megölte az a pixelhalmaz, amit én neveztem el, szabtam testre, és irányítok azt a másik pixelhalmazt, aminek legyőzése nélkül nem láthatom a credits-et"...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#122107) i2k válasza maross (#122105) üzenetére


i2k
senior tag

Én részben, néha teljes egészében azonosulok - máskor meg megfigyelőként irányítok és befolyásolok. De egyik esetben sem tudok érzéketlenül játszani.
Ha eljönne az a pillanat, akkor abba kell hagynom ezt a hobbit.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#122108) S1M0N


S1M0N
senior tag

Én úgy élem bele magam, hogy a döntéseknél a lehető legjobban tudjak választani, ahol van románc lehetőség, ott is azt nézem, hogy ki tetszik nekem, ezért is megyek mindenhol férfi karakterrel, ahol lehet.

Az én képzelőerőm is igen nagy, szinte állandóan pörögnek a fejemben a "mi lenne, ha..." kezdetű elmélkedések, de néha még én is megijedek, hogy pl. ebéd közben mik eszembe nem jutnak. :(

De ahol eleve női főszereplő van, ott meg amolyan láthatatlan segítőként képzelem el magam, aki egyengeti a hősnő útját. Ilyenek nálam pl. a Tomb Raider reboot játékok. Nem érzem tőle nőnek magam, nem tudok ezen a téren azonosulni vele, de a kalandjait jó átélni. Nehéz ezt megmagyarázni.

Anno a Mass Effectet elkezdtem női karakterrel, kb. két óráig bírtam, egyszerűen nem tudtam azonosulni vele, mert a női Sheparddel nem tudtam beleélni magam az eseményekbe. Lehet a döntések és a románcok miatt? Mert a már említett Lara kalandjaival nincs bajom...

De ott a Witcher 3, ott nagyon is beleéltem magam, volt, hogy 1-1 döntés miatt hetekig hanyagoltam a játékot, mert nem tudtam választani a két rossz közül, amiknek igazából semmilyen hatása nem volt a végkifejletre (mellékes mellékküldetés volt). Mégis, egyszerűen nem bírtam választani, utánaolvastam a kétféle végkimenetelnek, majd végül döntöttem. A Mass Effect trilógiánál ilyen problémám pl. nem nagyon volt, ott számomra adott volt a Paragon vonal, persze egy kis rosszalkodás is belefért néha (főleg a 2. részben).

Én pl. azt nem tudom megérteni, amikor valaki azzal érvel a férfiként indított női karakter mellett, hogy az ő hátsóját jobb nézni X száz órán át. Én így meg képtelen lennék beleélni magam egy szerepjátékba, ahol lehetőségünk van a saját képünkre formálni a hősünket, akinek a bőrébe szívesen belebújnék, ha én lennék ott.

Szóval ez érdekes téma, összefoglalva, én szerepjátékoknál egyértelműen a férfi karaktert preferálom, de az olyan játékokkal sincs bajom, ahol női főhőst irányíthatunk csak.

(#122109) FunPro válasza i2k (#122106) üzenetére


FunPro
senior tag

Jó-jó, így játék közben én is azt mondom, hogy meg kell csinálnom ezt, meg kell ölnöm azt, már megint megöltek, meghaltam, stb.

De végeredménybe akkor is Geralt, Shepard, Isac, Artyom, stb. volt badass, nem pedig én.

És ezért sántít nálam ez az fps kamera duma, mert annak csak akkor tulajdonítanék jelentőséget, ha konkrétan úgy élem meg a játékot, hogy én vagyok a badass*. Mondjuk VR-ban már lehet én is úgy játszanék, nem tudom. De nálam a tps, sőt, még oldalsó nézetben is ugyanazt a hatást keltené a játék, mint fps-ben.

*
Mondjuk amikor Dark Souls-ban megölök egy boss-t, akkor én vagyok ügyes, de ennek semmi köze a beleéléshez. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#122110) i2k válasza FunPro (#122109) üzenetére


i2k
senior tag

Én amondó vagyok, hogy a mérték és minőség nem is olyan fontos, a legfontosabb, hogy a Játékos beleéli magát (ki így, ki úgy) abba a történetbe, aminek haladását befolyásolja. S ez a lényeg, ez a jó.
Nem szabad gépiesen játszani.
Akkor már inkább érdemes sziklakertet építgetni :)

//S1M0N: RPG-ben (is) --- ha a cím ad rá lehetőséget --- női karakterrel küldök át minden Rosszat a Nihilbe. Berögződés. Tomb Raider (1) volt az első játék az életemben (koromhoz képest későn kezdtem a Zipart), és a formás nők rajongója is vagyok: szeretem nézegetni (élőben meg mást is, de ez OFF) őket. :B
Ugyanakkor, nem zavar nagyon, ha férfi a főszereplő.

Most nyomtam le egymás után a Shadow Warrior (2013) és Shadow Warrior 2 játékokat legnehezebb fokozatokon, és bírtam a szexista-morbid humort, és az FPS-nézetes kaszabot-lövöldét.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#122111) micafighter válasza FunPro (#122100) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez a beleélős dolog csak az egyik része. A fejlesztés alatt el kellett dönteniük, hogy TPS, FPS, vagy esetleg a kettő közül a játékos szabadon választhat. Viszont cyberpunk lévén nagyon bele akartak menni augementekkel a témába, gyakorlatilag a testedet tuningolod, pl a szemedet is le tudod cserélni illetve az agyadat is tudod tuningolni, és az ilyen augementekkel új HUD elemek is jönnek a játékba. Ezek miatt a HUD elemek miatt úgy látták, hogy FPSben működne a koncepció a legjobban.

Na meg amikor elmész a dokihoz aki bepakolja az augementeket neked, akkor feelingesebb FPS nézetből nézni ahogy kiszedi a szemed és berak egy újat. Ez a jelenet pl a zárt ajtós 1 órás gameplay alatt volt ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#122112) micafighter válasza micafighter (#122111) üzenetére


micafighter
nagyúr

Plusz még annyi, most nem tudom mennyit mutattak a játékból, sajnos még nem volt alkamam megnézni, de az 1 órás zárt ajtós gameplayre nem egy veled hasonló véleményü reporter ment be aki nem volt elragadtatva az FPS nemzettől, de miután kijöttek, el voltak ájulva pozitiv ertelemben, mindenki akit meghallgattam azt mondta, hogy teljesen megerti már miért FPS nézet mellett döntöttek, és ők is egyet értettek igy a gameplay után, hogy hát igen, ehhez FPS nézet volt a legjobb döntés.

(#122113) gyimger válasza micafighter (#122112) üzenetére


gyimger
őstag

Én ebbe a hisztibe nem tudom beleélni magam. Sok érv szól az FPS nézet mellett, a játékelemek mellett a fejlesztők a "beleélést" is kiemelték, mint érvet, a játékmenet is inkább lövöldözést ígér. Szóval... eleve mi a picsáért kellene TPS-nek lennie? Mert RPG? Nézegetjük a karaktert? Ezt a Kingdom Come esetében is felhozták, kapott a játék egy NVidia Ansel támogatást és ennyi. A játékmenet szerintem fontosabb a karakter seggénél.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#122114) micafighter válasza gyimger (#122113) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egyet értek :K

(#122115) ayo válasza gyimger (#122113) üzenetére


ayo
addikt

bezzeg ha a hiszti TPS lenne... :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#122116) FunPro válasza gyimger (#122113) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából én csak azért vártam tps-t, mert fps játékkal Dunát lehet rekeszteni. Meg szerintem sokan egy witchert vártak sci-fi köntösben.

Persze, ha a fejlesztők jobbnak érzik így a játékot, jobban megtudják valósítani, logikus azt használni.
Előbb utóbb én is be fogom szerezni, mert biztos jó játék lesz, csak már nem várom annyira, mint amikor bejelentették.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#122117) gyimger válasza ayo (#122115) üzenetére


gyimger
őstag

A Thief 3 lehetne egy jó vitaalap, az első két rész nézete után nehéz volt átszokni, de tényleg jobb TPS-ben. A Falloutot pl. nagyon szeretem, de a harmadik rész után a korábbiakba nem tudom beleélni magam. :)

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#122118) micafighter válasza FunPro (#122116) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mondasz párat? No troll, FPS RPG open world játék érdekelne, ha dunát lehet velük rekeszteni hátha tudsz újat mondani nekem, én részemről ki vagyok éhezve, ezért várom már annyira a cyberpunkot meg az új metro-t. Valami olyan játékot keresek amiben kiterjedő fegyver modding is van, pl az Escape from Tarkov féle:

Érdekes mód ez a fegyver modding egy szabadon, bárki által liszenszelhető unity asset: https://assetstore.unity.com/packages/templates/systems/inventory-and-weapon-modding-icwm-89433

Más játékban sajnos mégse találkoztam még vele, csak az Escape from Tarkov-ban.

A Falloutokat nyilván ismerem, a legújabb Deus Ex is megvan már. A Wildlands igaz alapvetően TPS, azonban beállítható hogy célzáskor FPS nézetre váltson, és a fegyver modding se rossz benne. Ezeken kivül van még valami? A régi metrokat is szeretem csak az meg ugye semennyire nem open world, ahogy a régi Deus Ex-ek se igazán.

[ Szerkesztve ]

(#122119) arty válasza i2k (#122097) üzenetére


arty
veterán

....jó kis egérrángatós, idegbeteg video, az kéne inkább ;)

amugy szenzációsan néz ki a cucc, a világ, a minden. a játékmenet nem teljesen az én világom, de ha a deus exet elbírtam, talán ezt is tudnám szeretni... autófizikától nagyon félek, tudva hogy olyan szörnyűségek is léteznek, mint a wacsdogz2, nálam az sokat elvesz az élményből :/

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#122120) Crytek


Crytek
veterán

Humble havi.... 31-én fogja vonni a 2. éves teljes összeget a Humble... Nos a payplomon 2.5$-al kevesebb van mint 132$. A paypalhoz hozzá van rendelve a bankkártyám.
Kérdés ha a humble vonja akkor leszedi ami van a paypalomon + automatice a bankkártyáról kiegészítve lesz vagy mivel nincs annyi a paypal egyből a bankkártyáról fogja levonni az egész összeget a számlán meg maradt a 129.5$??

Next PC Upgrade: 2022

(#122121) micafighter válasza FunPro (#122116) üzenetére


micafighter
nagyúr

By the way a "witcher FPS köntösben" azért nem müködött, mert a witcher 3-ban használt motorhoz nem tudták sehogy megoldani a fegyvereket és a lövöldözést, ha emlékeztek a kis nyilpuska is elég gyengusra sikerült a játékban. Tehát a cyberpunkhoz teljesen új motort kellett irniuk ami támogatja a lövöldözést, ezért is tart ennyi ideig a fejlesztése.

(#122122) Agyzuzo válasza Crytek (#122120) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nullázza a paypal-t és hozzászív 2,5-et a kártyádról.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#122123) Csapoati válasza Agyzuzo (#122122) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor ugrik az ingyen játék. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#122124) Crytek válasza Csapoati (#122123) üzenetére


Crytek
veterán

Azzal nincs gond... Ami visszaforog majd ebből a 132$-ból az engem nem érdeklő játékok eladásából... Több mint a fele lesz az 100% ,még azért abból kijön majd pár ingyé cucc.... :C :C Azt ha már nem forog vissza semmi számomra marad a steam backlog és no more új game ever, max ha ingyen szórják majd sok évvel később ,mert én költeni nem fogok semmire az tuti. Túlontúl hozzászoktam ,hogy 3 éve minden ingyé van

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#122125) tomsolo válasza Crytek (#122124) üzenetére


tomsolo
őstag

- Sziasztok, hol lehet kenyeret venni?
- Lent a boltban, de ha veszel nem marad pénzed a játékokra.
- Á nekem az 3 éve ingyen van, nameg sose vennék játékot, mert a poligon szimulátorhoz se adtak ki magyarítást.

^^Életed: dióhéjban

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#122126) Dilikutya válasza Crytek (#122124) üzenetére


Dilikutya
félisten

Semmi sincs ingyen. A sok szarra elpocsékolt időben elérhető orgazmusokat, bebaszásokat senki sem fogja neked megtéríteni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#122127) echterion válasza Dilikutya (#122126) üzenetére


echterion
nagyúr

Vagy túlórázhatna abban a pár órában és az összes söpredék árát megkeresné pár óra alatt és nem kellene napokat elcseszni bundlizásra. De hát szerintem ő élvezi, így viszont nyilván tényleg ingyen van neki. Vagy mazochista. ;)

**********

(#122128) eami


eami
addikt

megint eltelt volna egy hónap, hogy újra itt havi Cryteken való csámcsogás?

(#122129) ayo válasza echterion (#122127) üzenetére


ayo
addikt

valószínű 1 óra meló a mekiben 100x többet fizet, mint ezzel foglalkozni. én lehet megnyomnám azt, az idő mindig többet ér :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#122130) micafighter válasza eami (#122128) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ahelyett hogy nekem ajánlana valaki valami jó kis nyilt világú, fegyver modos FPS RPG-t :O :O

(#122131) i2k válasza micafighter (#122130) üzenetére


i2k
senior tag

Tarkovon kívül? Nincs.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#122132) micafighter válasza i2k (#122131) üzenetére


micafighter
nagyúr

Inkább a Falloutokon meg a legújabb Deus Exen kivül :) A Tarkovot csak példának hoztam a fegyvermodolgatásra, illetve érdekesség ként, hogy a Tarkov fegyvermodolós része szerintem nagyon jó, de igazából "csak" egy unity assetről van szó amit bárki szabadon liszenszelhet apró pénzért, mégse láttam még hasonlót másik játékban, max a Wildlandsben.

Azért a remény még él bennem, a fórumtársunk azt mondta Dunát lehet velük rekeszteni :DDD

(#122133) vorosmarti válasza micafighter (#122132) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Emlékeim szerint az Insurgency-ben is van ilyen gun-mod lehetőség, mondjuk az igaz, hogy nem RPG.

(#122134) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Van aki tervezi megvenni ezt?
SCUM

Eléggé összetettnek tűnik.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#122135) FunPro válasza micafighter (#122132) üzenetére


FunPro
senior tag

Azért ez így gonosz, mert a "fegyvermoding openworld rpg" részt már te költötted hozzá... :K

Én csak annyit mondtam, hogy fps lövöldével Dunát lehet rekeszteni. Ez így szerintem helytálló, mert 5-öt talán az is fel tud sorolni, aki nem is játszik. Főleg, ha a shooter részt mellé vesszük azokat a játékokat, amik fps nézetben játszódnak, de nem kell lőni. Így még sci-fi témában is tudok mondani jó párat.

Tps-ből már jóval kevesebb akad, sci-fi témában aztán végképp (talán a dead space, és a mass effect jut eszembe).

Persze, ha már úgy nézzük, hogy fps openworld rpg, abból már tényleg kevés van, így a cyberpunk ezen a téren valóban hiánypótló, de én egy tps-re jobban ki vagyok éhezve. Ennyi az egész.

Amúgy, a S.T.A.L.K.E.R-ek nem ilyen jellegűek? Még nem vittem ki őket, pedig megvannak egy jó ideje. De az úgy olyan nyílt világú is talán, meg mintha a fegyvereket is lehet baszkurálni.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#122136) Lackki válasza DrTechnoid (#122134) üzenetére


Lackki
senior tag

egy működő dayznek néz ki :D

Privátot hamarabb észreveszem

(#122137) DrTechnoid válasza Lackki (#122136) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Vannak benne azért bugok , az tény.MrGrimmz streamjeit szoktam nézni, mostanában ezzel vereti leginkább, de tegnap is beleszorult a környezetbe egy kémény tetején. Kiváncsi leszek mennyi lesz az induló ára, remélem nem a 60 Eur-t célozzák meg.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#122138) SenorGrande válasza DrTechnoid (#122134) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Én nagyon kezdem unni, hogy lassan már csak ugyanolyan játékok jelennek meg...

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#122139) i2k válasza SenorGrande (#122138) üzenetére


i2k
senior tag

Szegények a fejlesztőcégek, és kiadók, ezért a biztos jövedelmet nyújtó multiplayer FPS-survival-BR kombókkal próbálnak a víz felszínén maradni, és természetesen csakis a mi érdekünkben...

// :B

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#122140) SityiSXT válasza micafighter (#122132) üzenetére


SityiSXT
őstag

Borderlands?

(#122141) Crytek


Crytek
veterán

Before Nightfall

Nagyon rövid ,de szép (az UE4 teszi a dolgát ahogy kell) "tűzifagyűjtőgető szimulátor"
Adott egy pálya ahol nincs más feladatunk ,mint a tűzet táplálni + a tűzifás ládát teletölteni mielőtt eljönne a éjjel.
A teherbirásunk limitált tehát nem tudjuk felszedni a létező összes fadarabot + ahogy megy az idő fagyunk megfelé ha nem vagyunk a tűz mellett.~ 30 perc alatt bőven letudható úgy hogy kb acsimaxoltuk is (Bár az arany faágat kerestem vagy 30 percet...) Sajons most még laza 2 évig intel IGP-vel kell tolnom és hát lowon is akad szépen ez a játék.Lehúzni egyszerűen nem tudom ,mert az hibamentesen tudja amit vállalt.

(Indiegala Monday Motivation #56-ban benne van.Nálam még 8 hely kiadó rá)

Next PC Upgrade: 2022

(#122142) reelc válasza i2k (#122139) üzenetére


reelc
veterán

Hozzám csak ne legyen ilyen rendesek, hogy az én érdekeimet nézik.
Inkább utáljanak, és pl. az Epic Games toljon már abból a temérdek hasznából egy kicsit az új UT-ba is, hátha így elkészülne belátható időn belül.

(#122143) micafighter válasza Crytek (#122141) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha nem akarsz kártyát venni, miért nem csereled le a deszkát meg a procit egy vegás ryzenre? 2400g nagyon jó ár/érték aranyban, a te jatekaidat szerintem maxon vinné ha teszel alá egy rendes deszkát.

[ Szerkesztve ]

(#122144) Crytek válasza micafighter (#122143) üzenetére


Crytek
veterán

Ha költök majd legközelebb (2020) csak VGA lesz.. Akkor már 3 szereplős lesz a piac csak nem lesznek megint 430k-s csúcskari árak..

Next PC Upgrade: 2022

(#122145) micafighter válasza Crytek (#122144) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha a procidat meg a lapot eladod, nem kéne sokat a 2400g-re költened, és akkor nem szívnál 2 évig az intel igpvel. Na mindegy te tudod

[ Szerkesztve ]

(#122146) reelc válasza micafighter (#122145) üzenetére


reelc
veterán

Én úgy vélem szeret szívni. Máskülönben nem adta volna már el a VGA-ját, és nem vállalna önként 2 évig IGP-t. :) Főleg hogy mindig írja van pénze, csak nem költi. Ez a része igazából nem érdekel, ő tudja.
De most már minden bejegyzésében emlegetni fogja, hogy szaggat az IGP miatt?

Akkor néz majd nagyot, ha mégsem alakulnak úgy a VGA árak, ahogy szeretné. Azért a VGA piac se mond le könnyen a nagy haszonról, mint a memória piac, vagy más részlegek az életben.

[ Szerkesztve ]

(#122147) reelc válasza reelc (#122146) üzenetére


reelc
veterán

Úgy 10 éve hirtelen lett vevő az akkori gépemre, és összeraktam egy újat.
Úgy rémlik 100e volt, szóval nem egy kiemelkedő teljesítményű. Mivel tudtam előre, hogy úgy 5-6 hónapra rá lesz meg a VGA-ra valóm, ami 45-50e körül volt (szóval az sem erőmű, viszont szép összeg a többi alkatrész össz. árához képest), IGP-s alaplapot vettem.

Persze eleinte próbáltam 1-2 pár éves komolyabb játékot, de hamar feladtam. :)
Eszembe nem jutott új engines játékokkal szenvedni, hogy szaggasson az egész, akkor főleg a régebbi kedvencekkel játszottam pl. UT széria, Heroes 3, olyanokkal amik azon a szerény teljesítményen is rendben mentek, és mégsem éreztem rosszul magam miatta, rendben volt minden.
Ezért írtam hogy szerintem szeret szívni, mert hasonló lehet ma is a helyzet. Az IGP bármilyen erős is ma, megvannak a korlátai. Játszani lehet vele, de kínlódni nem érdemes. De ő tudja.

[ Szerkesztve ]

(#122148) Dilikutya válasza reelc (#122147) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért egy modern IGP a CPU-ban korántsem akkora szívás, mint 10 éve azok az alaplapra integrált szarok. Én évekig játszottam IGP-vel, az A10-6800K-val még a 2016-os Doom is szépen ment 720p-ben, Battlefield 1 meg 1080p, medium, 30fps, de az stabilan. 10 éve az 50 ezres VGA azért nem volt olyan rossz...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#122149) FunPro válasza reelc (#122147) üzenetére


FunPro
senior tag

Én így szoktam rá az emulátorokra.

Retek volt a gép, nem ment semmi, leszedtem egy halom gba játékot, és hadd szóljon!

Igazából, jelenleg is azokkal játszok (pedig mehetne bármi), mert azokat a játékokat még tudom élvezni, nem úgy, mint a mai szutykokat...

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#122150) reelc válasza Dilikutya (#122148) üzenetére


reelc
veterán

Azért volt annyi a VGA, mert Video In-Out-osat akartam, az kb. 8e-et dobott rajta.

Elhiszem, de ő írta hogy az a sétaszimulátor se megy rendesen nála. Erre reagáltam. Te AMD-vel toltad, ő Intellel van. Nem tudom IGP-ben mi a különbség, de mindegy is. A lényeg hogy nem ment rendesen nála egy indie, nem gépigényes játék.

(#122149) FunPro: a MAMEt szerettem egy időben.
Jó volt az IGP-vel, az UT szériát mindig is szerettem botok ellen. Meg persze volt még egy rakás régebbi játék.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.