Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) dane válasza ssttvv (#647) üzenetére


dane
senior tag

Én már beszéltem a sráccal és több darab is van neki eladó!

(#652) beencee válasza dane (#651) üzenetére


beencee
senior tag

Akkor valóban megvetted?

(#653) dane válasza beencee (#648) üzenetére


dane
senior tag

Néhány infót tudok mondani igy kapásból a cuccról annak aki ilyet akar venni.

1, Csak Low Profile VGA-t lehet belepaszirozni és a max ami elindul benne az a nv6600-os!
Probálták már 7800gs-el mert hogy ebből is van LowProfile-os de az nem ment benne.

2, Mivel csak 1db SATA hdd fogadására képes a cucc ezért a WinXP MCE-t ugy kell felrakni hogy kislemezről be kell tolni neki a SATA vezérlő drivert! A baj az hogy nincs se kislemezmeghajtó se hely neki az alaplaon.
A megoldás az USB-s floppy vagy az hogy a Win-t egy másik gépben kell elkezdeni telepiteni (a file-ok másolásásig) és hozzáadni a drivert! Majd rebootnál áttenni a Scaleo-ba és onnan folytatni tovább!

A készülékek külföldröl behozottak elvileg teljesen karcmentesek! Adnak hozzá egy cd-t és egy DVD-t driverekkel!

Még nem tudom amugy hogy milyen lesz a pontos konfig, ami biztos:

- NEC 4551A
- Maxtor 250GB SATA
- PCI Wifi
- Microsoft Keyboard & Remote For MCE

...aztán majd meglátjuk!

Üdv

(#654) dane válasza beencee (#652) üzenetére


dane
senior tag

az átvétel hétfő délelőtt lesz tehát fizikailag még nem.

(#655) beencee válasza dane (#653) üzenetére


beencee
senior tag

1. Az alaplapi videora, azért alapértelmezetten rajta vannak a hátlapi video kimenetek ugye? Scart, meg ilyenekre gondolok.
2. Ez azt jelenti, hogy nincs IDE csati az alapapon?
3. Mennyire halk a tápja?
4. A hirdetett cuccban benne van a VFD kijelző, illetve az infravevő is?

''Microsoft Keyboard & Remote For MCE'' Ez a cucc csudajó, kellett egy kis idő, míg megszoktam, de mostmár remek. És nagyon jó az ''asszony faktora'' is, mert kifejezetten szép, nem zúgolódik a párom az újabb ''furcsa cucc a nappaliban'' miatt...

Tudnál egy elérhetőséget adni a sráchoz (persze priviben)?

(#656) dane válasza beencee (#655) üzenetére


dane
senior tag

1, Igen, persze!
2, Van IDE csati de az a DVD-nek van fenntartva!
3, Még nem hallottam de azt mondják ultrahangtalan :)
4, Beépitett VFD és IR van!


Privi ment!

(#657) beencee válasza dane (#656) üzenetére


beencee
senior tag

Köszi a privit, illetve az infokat, tényleg nagyon kíváncsi leszek a benyomásaidra, tapasztalataidra.

Kérdések, amelyek a fentieken túl érdekesek lehetnek:
1. Prochűtés. Adnak hozzá vmi spec ventit, vagy azt teszel rá, amit akarsz? Ha az utóbbi, mi megy rá, mennyi hely van?
2. Hogyan hajtod a VFD-t, van-e vmi driver hozzá, vagy megfelel-e vmi ismert cuccnak, amit a front-endek ismernek?
3. Hogyan hajtod az IR-vevőt, esetleg az is MCE kompatibilis (hivatalosan az MCE keyboard ugye egy XP MCE patch után a MCE remote vevőjével megy), vagy ezt barkácsolták meg?
4. Milyen proccokat fogad (775-ös CeleronD-t modjuk)?
5. Táp hangosság, de ezt már fentebb tárgyaltuk.
6. Egyáltalán a belső elrendezés (nem találtam belső képet a neten, de lehet, hogy én voltam láma, vagy fáradt).
7. Hogyan hajtod az előlapon lévő gombokat (mindent a bill-driveren keresztül, ahogy az MCE remote+keyboard csinálja és ide irányítják a gombokat is)
+1 a fő kérdés egyáltalán a VFD, IR és előlapi gombok driverei használhatóak más front-endel is, vagy csak XP MCE-vel :F Ez elég nagy korlát lenne...

Hirtelen ezek jutottak eszembe, de tényleg kíváncsi vagyok erre, én ezekkel szívtam egy picit többet a home-made cuccomnál. Felhívom majd a srácot is, de valóban érdekelnének a gyakorlati tapasztalatok.

(#658) dane


dane
senior tag

[link]
[link]
[link]

...igy hirtelen :)

(#659) beencee válasza dane (#658) üzenetére


beencee
senior tag

Háát, a cseh nem az erősségem :D , de azért látszik valami...

Azért a hűtő továbbra is kérdés (nem látszik a burkolattól), de a többi kérdés nemkülönben.

(#660) dane válasza beencee (#659) üzenetére


dane
senior tag

De legalább vannak képek :)

Amugy tegnap megkaptam a gépet! Fóliát én szedtem le róla! Nagyon szép és nehéz!
115w-os DELTA táp dolgozik benne! :)

A hűtő kérdése az megint probléma ugyanis a gyári hőelvezetős rendszer sincs meg hozzá! Állitolag elég egy borda és a tápban lévő két venti szépen hűti! De érdemes is rátenni sztem egy 8cm-s extra halk ventit, bár még nem tudom hogy fog elférni!




[Szerkesztve]

(#661) beencee válasza dane (#660) üzenetére


beencee
senior tag

Gondolom, hogy jó lehet. Gartula hozzá. Azért várjuk a folyamatos beszámolódat, én különösen kíváncsi vagyok a feltett kérdéseimre.

(#662) dane válasza beencee (#661) üzenetére


dane
senior tag

Ok, remélem hamar müködőképessé tudom varázsolni!

Bár tegnap elszállt a vinyóm ami az egyetlen biztos komponens lett volna... Hála neked MAXTOR!!!! :(

(#663) beencee válasza dane (#662) üzenetére


beencee
senior tag

Ez baj :((

Azért szívesen veszünk (én különösen) bármely hírt, újdonságot. Különösen a topiknyitótól :R
Amúgy nézted már, hogy a hozzá kapott CD/DVD-n mi van rajta? Érdekelne ez feltett kérdéseim miatt is.

(#664) dane válasza beencee (#663) üzenetére


dane
senior tag

Megnéztem, de sajna a DVD autorun-ja kiirja hogy nincs FSC PC-m :))

(#665) beencee válasza dane (#664) üzenetére


beencee
senior tag

És akkor nem is olvasható a DVD tartalma?

(#666) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Régóta olvasom a fórumot, de most jutottam el odáig, hogy kérdésem lenne...

A HTPC projekt egy új lakással lesz egybekötve, azaz egyenlőre időm, mint a tenger, előreláthatólag jövő júniusra kellene a gépnek összeállnia. A nagyja meg is van, de a ház, illetve a tuner témában nemigen jutok előbbre.

A ház egyszerű: tudom/látom, mit szeretnék, meg látom az árcédulát, aztán lövöm ki sorra a jelölteket :).

Tuner:
- legyen képes hw-esen kódolni, dekódolni mpg2-t
- nem árt, ha kompatibilis a soundgraph progijával (meg esetleg a win. media centerrel)
- földi analóg és digitális műsorszórás vételére legyen alkalmas...

A DVB-T kivételével a Hauppauge tunerek felelnének meg, a DVB-T-t is figyelembe véve esetleg az Ati még meg se jelent Theater 650-es chipjére épülő kártyák jöhetnének szóba.

Ugyanakkor amikről itt és más fórumokban kiokosodtam:
- kép és hang képes az elcsúszásra, ha nem egy kártya végzi a kép és a hang kódolását (asszem a Hauppauge-k is ilyenek, mint gyakorlatilag az atin kívül minden)
- az ati hardvere (egyenlőre ugye csak az 550-es chipről van szó) nagyon jó, de a szoftveres körítést elég rendesen elcseszték...

Szóval a kérdés: ki mit használ, és miért azt? Ill. a fenti feltételekkel mit tudnátok ajánlani?

Üdv, és köszi: Kobak

szerk.: használ-e vki 2 (vagy több) tunert 1 gépben, és hogy néz ki ezek kezelése? Kell-e vhogy választani, hogy melyiket akarod vezérelni, vagy vmilyen szinten automatikusan megy a dolog?

[Szerkesztve]

(#667) beencee válasza Kobak77 (#666) üzenetére


beencee
senior tag

A legtöbb gyári installációjú HTPC-ben kettő tuner van, tehát ez elterjedt dolog, szerintem a neten találsz tapasztalatokat. Nekem közvetlen tapasztalatom nincs (mert a benne lévő egy tunert is ritkán hsználom), de pl. az általam használt front-end, a meedio fórumán is sok topik van a két tuneres ügyekről.

A Hauppauge a legelterjedtebb, van ebből DVB-T-s is, pl. nálunk pont hirdetnek is egyet: [link]

(#668) hati válasza Kobak77 (#666) üzenetére


hati
addikt

Nekem 2 tunerem van és MediaPortal képes kezelni e 2-t. Automatikusan osztja ki a munkát a tunerekenek. Pl. az egyikkel feveszel, akkor a másikkal nézhetsz másik csatornát vagy felvehetsz egy másik csatornából, akár egyszerre is.

(#669) hati


hati
addikt

Hauppauge 500-ban eleve kettő tuner van. Természetesen hw mpeg2 kodekkel.

(#670) tsilver


tsilver
aktív tag

áruljátok ,már el légyszi (teljesen elakadtam), hogy milyen módban és csatlakozón kellene megjeleníteni a TV-t. Ha clone ként használom SVHS-n akkor nem tudom kitölteni a teljes képet, nem eltéritési hiba, mert nagyon széles fekete csíkot látok alul/felül. (pl. ati kártyával csak 59Hz-t tudok, Nvidia Ok, beállítani) ha elsődlegesként akkor az nem jön ki az SVHS csatin. MP-t használva még a windows programfejléc is látszik a képernyőn. Pinnacle sw-l pedig a másodlagos megjelenítőn csak amenüket látom, de képet nem. Szóval teljes káosz: :(

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#671) dane válasza tsilver (#670) üzenetére


dane
senior tag

Milyen VGA-ról van szó?

(#672) dane válasza beencee (#665) üzenetére


dane
senior tag

de igen, olvasható de nem tudom mi micsoda, mert az csak akkor derűlne ki ha elindulna az autorun-ja!

(#673) tsilver válasza dane (#671) üzenetére


tsilver
aktív tag

Ati 9600
Geforce 9750

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#674) róland válasza Kobak77 (#666) üzenetére


róland
veterán

Pinnacle tunerjeit nézegetted? [link]

Pl.: PCTV Hybrid Pro PCI (Összehasonlító táblázat: [link])

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#675) Kobak77 válasza róland (#674) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Nézegettem, igaz nem mostanság. Régebben nem is létezett számomra más tuner, csak a Pinnaclesys (és a Miro) termékek.

ugyanakkor az általam említett kép-hang elcsúszást mintha minden pctv-s ismerné :(

Másrészről pedig szerintem a pctv hybrid nem kódol hw-esen mpeg2-be :(. Nincs róla sehol sem konkrét info, de a min. gépigényből ítélve (Intel® Pentium® 4 mit 1,8 GHz oder entsprechender AMD® Athlon® XP), nemigazán lehet benne coder chip.

(#676) Kobak77 válasza hati (#669) üzenetére


Kobak77
aktív tag

viszont a hauppauge 500-as nem tudja a DVB-T-t. ezen kívül nézegettem a tunerek árait... PVR-350: kb 32e+áfa, 500-ast m.o-n nem találtam (no persze nem okoz gondot németországból e-bay-en megvéve behozatni :))

(#677) Kobak77 válasza beencee (#667) üzenetére


Kobak77
aktív tag

két tunernek akkor megpróbálok utánaolvasni... Hauppauge HVR-1100-as az analóg adást sw-esen tömöríti :(. Ugyanakkor adtál ötletet, most olvasom a HVR-1300-ast meg a HVR-3000-est :).

Beszámolok róluk majd

mod: szóval a HVR-3000-es ugyanaz, mint az 1100-as, csak tudja pluszban a DVB-S-t. A HVR-1300-as már majdnem jó, felvenni tud hw-sen, csak a dekódere szoftveres :) (ja és ajánlott végfelhasználói ára: 129 EUR). No persze hang elcsúszásról még semmit sem tudok... lehet mégiscsak érdemes lenne megvárni az ati theater 650-es chipre épülő kártyákat. Árban ugyanide jósolják, viszont tuti nincs hangelcsúszás, mert azt is ő veszi fel, meg tutira encode/decode is hw-es... nomeg ugye én még ráérek vele :D

[Szerkesztve]

(#678) Kobak77 válasza hati (#668) üzenetére


Kobak77
aktív tag

''Nekem 2 tunerem van és MediaPortal képes kezelni e 2-t. Automatikusan osztja ki a munkát a tunerekenek''
ez jó hír, akkor valószínűleg ugyanígy használhatja más front-end is őket.

''az egyikkel feveszel, akkor a másikkal nézhetsz másik csatornát vagy felvehetsz egy másik csatornából, akár egyszerre is.''
ezért akarok két egyforma kártyát... szar ügy pl, hogy ha van egy analóg, meg egy digitális kártyám, és épp digitális adóról veszek fel, akkor vagy nem választható digitális csat. vagy megszakítja a felvételt :((

(#679) róland válasza Kobak77 (#675) üzenetére


róland
veterán

Úgy tudom, hogy hardveresen kódol mpeg2-be. Nekem egy pctv 110i-m van, ami annyiban különbözik a neked ajánlottól, hogy csak az analóg adások vételére képes.

Szóval tudja a hardveres mpeg2 dekódolást, a nagy gépigény a divX kódoláshoz kell.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#680) Kobak77 válasza róland (#679) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Lehet, hogy igazad van. Én csak a gépigényből következtettem.

(#681) róland válasza Kobak77 (#680) üzenetére


róland
veterán

Ugye, a divX az mp4, ami sokkal erőforrás igényesebb. Emiatt a gépigény. És már az én 110i-m vagy más néven Pro-m is tud divX-be kódolni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#682) hati


hati
addikt

A hangelcsúszáról csak annyit, hogy az csak a sw tömörítésű kariknál fordulhat elő, hw mpeg2 kariknál nem.

(#683) Kobak77 válasza hati (#682) üzenetére


Kobak77
aktív tag

az jó hír :)

(#685) Kobak77 válasza Enszuke (#684) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Az én esetemben a HTPC egy új lakásba kerül majd be, ahol úgy akarom kialakítani a nappalit, hogy egyáltalán nem lesz tv. Csak htpc+projektor+az eddigi meglévő hifi.

Mivel ugye a projektor viszont a plafonra kerül felszerelésre, ezért a gépháznak a meglévő hifihez kell illeszkednie (legalább a szélességre és legalább nagyjából, mert mint itt már sokan tudjuk, a 43 cm-t valahogy marha nehéz megépíteni :((( :(( :O ). Márpedig a hifi az Technics, és ezen egyenlőre nem is akarok változtatni.

úgyhogy nálam legalábbis a pici egyenlőre nem játszik :)

(#686) polip válasza hati (#682) üzenetére


polip
addikt

jaja...sw-es tömörítésnél elég bika proci kell mellé...ha ez nincs, akko nem tartja stabilan a fps-t

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#687) beencee válasza Kobak77 (#685) üzenetére


beencee
senior tag

Igen, valóban könnyű dolog a 430mm-es szélesség, marad a barkács ( :B nekem bejött, de Technicsből is vannak szerintem jó ''donor'' cuccok), de nézz körül itt is, elég jó öszefoglaló: [link]

(#689) dane válasza Kobak77 (#685) üzenetére


dane
senior tag

Hali!

Szabad tudni hogy pontosan milyen rendszerről van szó?
Milyen hifi adott pontosan?
Milyen projector van tervben!

...mellesleg a videojel kábel minőségén semmiképp sem spórolj (bár nem tudom hogy mivel akarod összekötni, S-Video, VGA vagy composite...) de valszeg nagy lesz a távololság és ha szar a kábel akkor a kép is eléggé zajos lesz.

(#690) dane válasza beencee (#687) üzenetére


dane
senior tag

...én meg azt mondom hogy tökéletesen szép HTPC-t nem lehet épiteni ilyen barkács módszerekkel mondjuk egy erősitő vagy egy cd lejátszó dobozába. És a szépség nálam feltétel!

(#691) dane válasza beencee (#687) üzenetére


dane
senior tag

Úristen ez mennyire szép:

[kép]

(#692) Kobak77 válasza dane (#691) üzenetére


Kobak77
aktív tag

ez az egyik kedvencem, de láttad az árát is? csupaszon 638€ :Y
Nekem még ezen kívül az egyik leginkább tetsző ház az Origenae/dign/... H5-ös
[kép]

egyébként a házzal szembeni elvárásaim a következők:
- kék vfd kijelző
- távirányító (tudom, hogy belerakható, de szerintem jobb, ha gyárilag benne van), lehetőleg az Imon vfd változat :)
- alumínium előlap,
- fekete szín
- minél kevesebb dolog rajta
- dvd ne saját előlapjával és ne lehajló ajtó mögül nyíljon

(#693) Kobak77 válasza dane (#690) üzenetére


Kobak77
aktív tag

egyetértek

(#694) Kobak77 válasza dane (#689) üzenetére


Kobak77
aktív tag

A hifi semmi extra, csak egy sima, sztereó erősítő, tuner, deck, meg cd.
Az erősítő egy SU-V500-as, tapasztalatom alapján nekem elég a sztereó hang is, lényeg a minőségen van.

A gép egyébként egy Asrock 775Twins-HDTV R2.0 lenne, vagy Pentium D 805-ös procival, vagy egy belépő szintű Core 2 Duóval (jelenleg ugye az 1,86 GHz-es van piacon, de állítólag lesz egy eggyel kisebb is). Memória 512 MB, vagy 1 Giga Kingston DDRII-es. Vinyó Seagate 250-300 GB körüli, DVD-nek próbálnék szerezni egy Plextor 716A-t, de ez már nagyon kifutott a boltokból :(. Mindenesetre, ha nem is a 716-os, akkor is vmi más Plextor modell lesz, mert fontos a hangerő, és a jelenlegi sima asztali gépem esetében is a Pioneer dvd porszívó hangja a legerősebb :(. A Plextor meg jól szabályozható sebesség szempontjából a saját progijával is :).

Projektor a legnagyobb falat, én egy NEC HT510-est néztem ki [link]. Sajnos ez is kifutó, de az a baj, hogy nincs helyette igazán ilyen kategóriájú nec modell (amennyire tudom, az eggyel nagyobb NEC 1100-ast árulják csak most).
Az alaplap illetve a projektor adottságai miatt (egyik sincs meg még, de legyünk optimisták :D ) használni a 3 RCA-s RGB kábelt szeretném, de - lévén épül még a lakás, lehet falban kábelezni - a projektor konzol helyéhez fog vezetni VGA, S-Video, DVI kábel is, a HDMI-n még gondolkodom, mert nagy a távolság, és drága a HDMI kábel :).

(#695) Devil81


Devil81
csendes tag

Hali!

Tervezgetem 1 HTPC építését a közeljövőben. Elég sokat olvasgattam az ügyben és nagyon sok minden megválaszolásra kerűlt a kérdéseim közűl. Csak 1 apróság van még hátra.
Szinte majdnem az összes postot végigolvastam ebben a témában de nem nagyon volt említés hogy milyen OS rendszerek vannak ezekben a csodákban amiket már biz. emberek megépítettek, illetve mi az amit érdemes lenne használni. Win nél ok a dolog mert elég 1értelmű de LINUX-ból melyiket illetve milyen verziót használtok, milyet érdemes. Esetleg 1-2 konkrét ver is érdekelne minimális GYIK-kal ellétva.

Thx előre a válaszokat.

Dev.

[Szerkesztve]

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#696) Kobak77 válasza Kobak77 (#692) üzenetére


Kobak77
aktív tag

szerintem egy hifibe illeszkedő esztétikus HTPC házon ilyen tálcának kell lennie: [kép]

(#697) Kobak77 válasza Devil81 (#695) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Ugyan én magam még nem használok HTPC-t, de eddig ezt már megtaláltam (bár nem annyira aktív, mint az itteni fórum, azért hátha ebben a témában kicsit részletesebb): [link]

(#698) dane válasza Kobak77 (#693) üzenetére


dane
senior tag

ime az én kicsikém:

[kép]
[kép]
[kép]

(#699) Devil81 válasza dane (#698) üzenetére


Devil81
csendes tag

Nice:D

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#700) dane válasza Devil81 (#695) üzenetére


dane
senior tag

A személyes véleményem az hogy ha HTPC-t használsz akkor fontos a látvány valamint a kényelmi szempontok, kezelhetőség, jó kompatibilitás! Ezek egyike sincs meg linux alatt sajnos. Mire feltelepitesz és bekonfigolsz mondjuk egy Tv-Tunert vagy egy VFD kijelzőt addigra megőszülsz.
Én azt mondom WinXP MCE!!! Nagyon jó dolgokat tud alapból, a legtöbb hardverrel kompatibilis! Ja, és szép is :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.