Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) ManY válasza atuci (#350) üzenetére


ManY
senior tag

pontosan úgy ahogy mondod !
1 mocskos szöveget se tudsz rajta elolvasni

(#352) j.bravo válasza ManY (#351) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaja, csak ha akkorára állítod a betűméretet, mint a felirat a filmeken... Túl sok szöveg nem fér el a képernyőn :(

Mondjuk playlist megjelenítésére elég.

Whatever.

(#353) ManY válasza j.bravo (#352) üzenetére


ManY
senior tag

őő
nemtudom hogy miről beszélsz:D
ki akarja akkorára állítani ? :) te ?
mert én nem

(#354) beencee válasza atuci (#350) üzenetére


beencee
senior tag

Igen, valóban, igazad van, pontosan ezt írtam én is Rosep kollega kérdésére egy post-tal feljebb.

Mint ahogy valószinűleg egy 6-7'' kijelzőn is elég nehezen olvasható a normál betűméret... mondjuk egy Dign X11-es házon és társain. De nem is arra tervezték, hanem hogy egy megfelelő front-enddel helyettesítse a beviteli eszközöket (nem véletlenül touch screen). Meg szerinem elég zavaró is lehet egy ilyen kijelző, este, filmnézés közben (bár valószínűleg kikapcsolható) és hát persze az ára :Y De ahogy írtam, ízlések és pofonok...

Ettől függetlenül, ha nem lenne horror ára, illetve létezne 430mm szélességben ez a ház, persze én is kipróbálnám ;)

(#355) Rosep válasza beencee (#348) üzenetére


Rosep
senior tag

Nemsokára veszünk új TV-t, valószínű LCD lesz, olyan amin van monitor csatlakozó is. Gondolom azzal tökéletes lehet a kép... :)

(#356) Rosep


Rosep
senior tag

Néztem tegnap sok Linux disztribúciót. De olyan ami csak egy webböngésző nem találtam. A Dawn Small Linux-ba van egy webböngésző, de egy kalap szar. Egy oldalt se tudott normálisan megjeleníteni, mintha PDA-n néztem vlna.

(#357) ManY válasza Rosep (#355) üzenetére


ManY
senior tag

Igen nekünk is 27'' os LCD van és már HD READY :)
kb 3 év múlva hasznát is veszem :) :D

kérdés!
HTPC re ugye van küön oprendszer mint a win !

na mármost lehet olyan htpct építeni hogy rakunk rá win xp t és htpc op. is
és bootolásnál mint mikor 2 win van fennt eldönthetem hogy melyiket akarom használni
???

[Szerkesztve]

(#358) j.bravo válasza Rosep (#356) üzenetére


j.bravo
addikt

A Puppy linuxot próbáltad?
(bár nemtom mit értesz rendes böngésző alatt...)

Many: akarja a halál, csak hozzászóltam, megerősítve, hogy 640*480-tól 1280*1024-ig bármi a felbontásod, akkor egy ''hagyományos'' crt tv-re kötve a default betűmérettel nem olvasol el semmit, csak ha kifolyik a szemed. Ha olvasni akarsz, nagyobb betűméret kell - vagy rendes monitor, vagy lcd/plazma tv. Örülök hogy neked telik ilyenre, de a kérdés mintha sima TV-re vonatkozott volna, így arra válaszoltam :D. Nem kötözködött veled senki, te se kötözködj velem, köszi :)
No offense!


[Szerkesztve]

Whatever.

(#359) Rosep válasza ManY (#357) üzenetére


Rosep
senior tag

Kötöttél már rá PC-t? Ha nem, megtennéd és elmondanád milyen a képe?

(#360) ManY válasza Rosep (#359) üzenetére


ManY
senior tag

nincs hozzá megfelelő kábelem :)
scarton meg nem lenne értelme mert az erősen korlátozza :)
amúgy teljesen jól néézne ki rajta
legalábbis abba biztos vagyok hogy 1024 * 768 at tudja a tv
mert azt már az üzletbe is néztem direkt
a fölött is tudja csak nemtom mennyivel

de természetesen van már rajta D-SUB meg DVI is
tehát gondolhatod milyen lehet :)

amúgy arra figyelj mielőtt megveszed hogy kicsit csalóka mikor pl photohalacska ba medimarkt ba meg egyéb szaküzletekbe mész mert ott nem sima adás van hanem HD
tehát otthon mikor rákötöd dekódert vagy éppen ami van közel se úgy fog kinézni ert azok nem tudnak olyan mínőséget produkálni :)
ha megtudod fizetni a HD adást akkor természetesen jó lesz a kép :)



[Szerkesztve]

(#361) #18538752 válasza beencee (#354) üzenetére


#18538752
törölt tag

Beencee!!!!
A hazai piacon lévő HTPC házak közül neked melyek azok amik igazán tetszenek? Vagy hárm típust sorolj már fel kérlek :) Hátha valamely bejön nekem is, mert tényleg nem tudom hogy milyet is kéne venni ha esetleg nem barebonet veszek.

(#362) ManY válasza #18538752 (#361) üzenetére


ManY
senior tag

én tudok kinntröl hozni csak mondjátok mi kell :)
ha valakinek kell valami csapjon le rá mert csak 1v2 őt fogok hozni :)
bizonyos összeg felett meg előre ki kéne fizetni
mert nincs eurom :)

(#363) ManY


ManY
senior tag

kérdés!
HTPC re ugye van küön oprendszer mint a win !

na mármost lehet olyan htpct építeni hogy rakunk rá win xp t és htpc op. is
és bootolásnál mint mikor 2 win van fennt eldönthetem hogy melyiket akarom használni
???

(#364) ManY


ManY
senior tag

NA pontozzátok a HTPC ötletem
jövőhéten kezdem el megvalósítani és kb nyárra lesz kész :)
LAP:
Gigabyte K8N51GMF S754/PCIe Nforce4, SATA2, GF 6100 integrált vga+ PCIe vga slot, Firewire
PROC:Athlon 64 S754 3000+ (Venice)
MEM:
512/400 MHz PC 3200 Infineon DDR
MEREVLEMEZ:
WD 160 GB/7200 RPM/PATA
VGA:
Sapphire X800 GT PCIe 128 DDR
TV Tuner:
Leadtek TV 2000 XP Távirányítós Tv tuner
LAN/WiFi:
SMC 54Mb/sWPCI-G PCI card
HÁZ:
Antec Overture
HANGKÁRTYA:
ezt még nem tudom ha tudnátok ajánlani valamit ami olcsó és jó megköszönném
és a ház elejére lesz erősítve 12'' os touchscreen es LCD
ami az integrált 6100 rol fog menni hogy ne terhelje a vga t
bár nemtudom hogy az mennyit terhelne de így tiszta :) a dolog

elvileg ha rákerül 1 win xp is meg 1 win media center ed. is akkkor faja lesz
rálesz kötve a 27'' os lcd nkre amin van dvi meg d-sub bemenet is (nem lesz szar a kép mínőség- tehát a scart os megoldást elkerülöm :) )
és akkor akár játszani is lehet vele pl.: prince of persia meg amik mennek game pad al
nem akarom elrontani az összképet 1 egérrel azért van a touchscreen is

kb ennyi aztán nem lenyúlni az ötlet et :) :D
de ha van valakinek valami ötlete vagy kölcséghatékonyabb megoldása akkor ....
tehát várom a tanácsokat


[Szerkesztve]

(#365) ManY


ManY
senior tag

szerintetek a ház alap 2db 9.2 es ventije elég lesz ?

(#366) atuci válasza ManY (#365) üzenetére


atuci
senior tag

Ha nem akarsz megsüketülni, akkor szerintem igen, de lehet, hogy sok is (+1 a vga-n, +1 a procin, ja és még1 a tápban)


[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#367) ManY válasza atuci (#366) üzenetére


ManY
senior tag

ha majd kerül pénz vga ra akkor valami passzív lesz szerintem (ha elfér)
tehát vga még változhat az nem fix pont
procit még nemtom ha elbírja a passzív akkor az is az lesz
majd kipróbálom sonic tower emmel

[Szerkesztve]

(#368) beencee válasza #18538752 (#361) üzenetére


beencee
senior tag

Most egyelőre elvagyok a Sony házban. De mivel a hang-video cuccaim most ''öltöznek át ezüstbe'' ezért most egy a Sony QS sorozathoz igazodó (puritán, egyenes-sima alu előlap) házat kajtatok.

Így nekem az ilyen stílusú, ezüst, 430mm széles házak jönnek szóba és ez nem is olyan egyszerű. :O A legjobb ''ház-összefoglaló'' szerintem itt található: [link] Egyelőre gondolkodom, a fenti paraméterek alapján, meglátjuk.

(#369) beencee válasza ManY (#362) üzenetére


beencee
senior tag

Konkrétan hogy gondolnád ezt?

(#370) tomcs válasza ManY (#364) üzenetére


tomcs
őstag

lap helyett szvsz 6150-est, annak mar van hdtv kimenete. (bar latom, neked mar van dvi-s tvd. nekem meg nincs, egyelore tvkimenettel kene hasznalnom) egybkent az ugy szvsz nem m1 hogy rax bele kartyat, meg az integraltat is hasznalod. vagy ha tudsz mukodo ilyenrol, erdekelne rola 1 link..

tunernek meg hauppauge pvr 150 mce low profil erdekelne, de azt rettenet nehez lesz beszerezni, mar most latom..

wlannak semmi ertelme, az lassu ahoz hogy filmeket pakolgass rajta. inkabb drotozz bele gigabit lant vagy firewire-t

meg arrol az antec hazrol is linkelj vmit, bar nalam vszeg a hifis-faragos megoldas fog nyerni.

eger az siman le7 drotnelkuli, a logitech pici vevos cuccok pl 10m hatotavolsaguak, szal az mar taviranyitani is jo

(#371) tomcs válasza ManY (#362) üzenetére


tomcs
őstag

jaaaaj

ezt nem olvastam az elozo hsz elott.. nekem az a bizonyos tunerkartya kene.. azt meg tudjuk beszelni?

(#372) wrz


wrz
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Belekezdenék egy htpc-be éppen.Kinéztem ezt az asrock hdtv-s lapot, ami pont jó lenne nekem az integrált tv-out miatt.Van esetleg valakinek tapasztalata róla?Jah, és milyen procit ajánlotok bele?Én már egy 3-4 éve csak amd-s gépekkel találkoztam, szóval nem nagyon vagyok képben ezügyben.
Azért lenne fontos az alaplapi tv-out, mivel a házat is én csinálom, és szeretném minél vékonyabbra építeni.Csak a lap menne bele, egy leadtek winfast 2000xp expert tunerkari, aminek a hátsó paneléből le lehet nyesni, mert a nyák alacsony, plusz vinyó, dvd, amiket már szét lehet pakolni a házban.Jah és persze a táp, ez a legmagasabb alkatrész (85mm fektetve) szóval ez alá nem tudok menni méretben, meg azért a prochűtőnek is kell hely.
Valami ilyesmire gondoltam:[link] persze ez csak egy vázlat még.435X375X90mm lennének a méretek.Felül a dvd takarólemeze van, alatta egy sötét plexi ami mögé be lehet építeni lcd-t, távirányító infráját.Gombok majd még kialakulnak, plusz kerül rá pár felirat gravírozva, jah és full polírozott alulemezből csinálnám.

Minden ellenállás hasztalan!

(#373) tomcs válasza wrz (#372) üzenetére


tomcs
őstag

vannak vekonyabb tapok, nekem 1 270w-os modecom fsp van, az 6cm vastag.

aliennel vettem, de ket darab volt es mind2 meg lett vasarolva (1ik en meg 1et vki mas ph-s)
azert kerdezd meg, van-e nekik. nem volt draga, olyan 7k korul

az a tuner amire gondolsz azt modtad hogy low profil de hw mpeg2 enkoderes?

(#374) wrz válasza tomcs (#373) üzenetére


wrz
aktív tag

Itt van szó a tunerról [link], mondjuk nekem nem pont ilyen a doboza mint amiról írnak, de nem is a régi fajta, mert az kék volt.6 cm-es a nyák, felvételnel pedig kb. 20%-os a procihasználat a konfigommal (720X576, best quality mpeg2).Mivel sosem volt tunerkarim, így fogalmam sincs hogy ez hw vagy sw, de nem tűnik vészesnek.
Ilyen tápot már mindenhol kerestem, de egy árlistában sem láttam, köszi az infót.

Minden ellenállás hasztalan!

(#375) tomcs válasza wrz (#374) üzenetére


tomcs
őstag

egyebkent nem te csinaltal regebben ventiracsokat vmilyen femlemezvagdalos modszerrel?

1 gephaz hatpanelt kellene csinalni nekem, meg esetleg nehany belso alkatreszt.

a hazat vmilyen regi hifi berendezes (pl cd lejatszo) atepitesevel szeretnem osszehozni, konkret terveim is vannak rola, csak meg meg kene talalni az idealis masinat.

egyebkent te voltal az a ventiracsokkal es ha igen, a femlemez farigcsalosdi meg elerheto?
tunerkartya infot koszi, megnezem.

(#376) wrz válasza tomcs (#375) üzenetére


wrz
aktív tag

Jaja, csinálgattam a rácsokat egy darabig, de aztán jöttek a kínaiak és lenyomtak az áraikkal. :DDD
Egyedi melókat nem szoktam már csinálni időhiány miatt, esetleg ha megrajzolod CAD-ben, vagy adsz egy méretezett múszaki rajzot, akkor pár apróságról lehet szó.

Minden ellenállás hasztalan!

(#377) tomcs válasza wrz (#376) üzenetére


tomcs
őstag

persze, nem szivatni akarlak hanem szivesseget kerni :) ha majd konkret tervem lesz akkor megmondod milyen progi milyen verziojaval milyen formatumba es majd elkinlodok vele. egyelore a hw komponenseket probalom osszeszedni, addig bele sem kezdek amig a tuner meg nincs (no meg jelenleg a htpcnek szant lap az asztali gepem)

egyebkent vazlatosan annyi, hogy a64 939, foxconn nf4 lap geforce 6150-el, ram nem tom mennyi lesz benne, kulon vgat meg nem tervezek egyaltalan belerakni.

az egeszet egy regi cd lejatszo hazaba akarom bepakolni, vmi olyat valasztok majd ami eleg magas ahoz, hogy elferjen benne kenyelmesen a procihuto meg a tap, a cd helyere optikai meghajto, a kijelzo helyere lcd panel es az elolapon levo rakat gombot meg be tudom kotni egy billentyuzet vezerlo elektronikajara, igy lesz a gepen is play gomb meg taviranyito is.

programrol meg elkepzelesem sincs mit hasznalok, megnezem majd a media centert meg vszeg linuxot is, elvegre nvidia vezerlo, azon nem olyan nagy gond.

foleg a hatlapnak kene vmi szepen faragott elem, mert jo szellozes es egy rakat kivezetes kene. ami belul van, azt vszeg kifaragom magamnak is, vagy osszebarkacsolom femepitobol, csak azt kene csinaltatni ami latszik kivulrol.

(#378) gorlin válasza wrz (#372) üzenetére


gorlin
őstag

Hello!


-Én mindenképpen passzív tápot ajánlanék!(FSP ZEN)
-2.5ös HDD.Amire neked kell bőven elég lehet(van már 100-120gigás is)és sokkal halkabb mint a nagy,nem melegszik stb.
-Az asrock alaplap jó,én egy 3000+-os sempront ajánlanék bele.Mivel kisebb órajelű processzorok nem támogatják a C&Q-t! És ez nagyon fontos a hűtés és a ZAJ szempontjából.
-A processzor hűtő ha befér a házadba legyen Egy Coolink U8 92,vagy 120.Ezek nagyon megbízhatóak és be tudod lőni hogy rögtön fujja ki a levegőt a házból.Azért fontos a profi hűtő mert akkor nem kell annyira pörögnie a ventillátornak és halkabb lesz.
-Esetleg ha nagyon muszály nyáron berakhatsz egy gumibakokra rögzített halk leszabályzott nyolcas ventillátort.


(#379) wrz válasza gorlin (#378) üzenetére


wrz
aktív tag

Tomcs:ok, majd még visszatérünk rá.Amúgy az is elég nekem ha bármilyen képszerkesztő progiban csinálsz egy vonalas rajzot, csak legyen minden méret megadva, akkor gyorsan meg tudom rajzolni CAD-ben.
Gorlin:Ez a lap socket 775-ös, nem 754-es sajna.754-es lenne én is gondolkodás nélkül dobnék bele egy sempron-t, vagy athlon64-et.Celeron D-ket nézegettem még, ezek jobbak már mint az előző széria?Érdemes egyáltalán foglalkozni velük egy ilyen médiagépben, vagy marad a pentium?
Jah, hűtőnek még utanánanézek.

Minden ellenállás hasztalan!

(#380) beencee


beencee
senior tag

HTPC konfig az adataimnál...

- Nyilván a passzív táp a legjobb, bár annál is mozgatni kell valahogy a levegőt a házban. Nekem egy 200W-os LiteOn mATX táp van moddolva 6cm-es Papst venti 5V-on, hűtőbordák nagyobbítva a tápban, így csak akkor hallok valamit, ha leveszem a ház tetejét és 10cm-re odahajolok (bár jön a Zen hozzám is, de nem biztos, hogy ebbe kerül)
- Nyilván sokkal jobb a noti vinyó, nekem is az megy, ráadásul nekem a 30GB is sok az XP-nek, meg Meedio-nak, stb. a ''műsor'' másik gépen van
- Igen az AsRock 775Twins HDTV-be nehéz lesz a Sempron ;]
- A prochűtő szerintem is kulcskérdés, nálam egy Zalman 7700 AlCu megy a 3GHz CeleronD-n, 900-ra leszabályozva nem tudtam 40 fok felé vinni és így hangja sincs (bár tudjátok nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy a 2xsokszáz vattos erősítőkben sem volt soha ventillator, csak marha nayg bordák és azok is disszipáltak ennyi hőt... Lásd a hFX házat a 330sz. postomban, ott a ház két oldala két marha nagy hűtőborda és hőcsövekkel viszik oda a hőt a passzív(!!!) prociról :C )
- szerintem bőven sok a Celeron D, tulajdonképpen mire is kellene az a marha nagy számítási teljesítmény egy HTPC-ben :F

(#381) beencee


beencee
senior tag

HTPC házak összefoglalója (mindenki, aki ''számít''): [link]

(#382) beencee válasza #18538752 (#361) üzenetére


beencee
senior tag

A #368 post kiegészítése:

Szóval nekem a mCubed, Ahanix, Arisetec, DIGN házai jönnek be (tudod: 430mm, sima, alu előlap mániáim :U ), forrásokat most keresem.

(#383) gorlin válasza wrz (#379) üzenetére


gorlin
őstag

Erre nem figyeltem...
Megláttam azt a szót hogy asrock,és rögtön aza 12000Ft-os alaplap ugrott be amin 6100-es chipset van rajta jónak mondható vga,és 754-es processzor megy bele.
Szerintem a Celeron D -vel gondok lesznek,mégpedig mindenképpen a hő miatt.Egy 3000+Sempron jóval hűvösebb ,és mellesleg erősebb is mint egy celeron D.De mindenképpen a hőfokokkal lesznek a problémák!
(Ha tudsz ennyit rászánni ajánlom nézd meg az általam említett alaplapot.Ennyi pénzért megéri.)
-A zalman 7700-as nem rossz de minimálisra letekerve (mert mindíg úgy használtam) furcsa susogó hangot ad ki.Ezért javasoltam a Coolinket,amihez szerintem halkabb a ventillátor,és MERŐLEGES az alaplapra!!.Ez azért nagyon fontos mert adott esetben ki tudod irányítani a levegőt.(a proc. hűtő egyik oldalára felszerelsz egy 120-as vagy 92-es ventillátort(attól függ melyik hűtőt veszed) a másik oldalára is felszerelsz még egy ventillátort .Az első ventillátor átfujja a bordát a második kifujja a levegőt a gépből.(Ha Coolink Green 800RPM-es ventillátort használsz minimumra letekerve akkor nem fogsz hallani semmit és tökéletes lesz a hűtés!
Arra hogy előlről befujja egy ventillátor a levegőt szerintem csak nyáron a legforrób napokon van szükség.(legalább is én így használom és hűs:) ).

TeljesítményErre szerintem akkor van szükség ha valaki át akarja kódolni a filmjeit amit felvett divixre.Ezért ajánlottam a 100Gigás 2.5ös Hdd-t.(Mondjuk nekem is 40es van:) ) De ha vennék akkor már csak nagyobbat venék...
Apropo :Nagyon fontos!!Nem mindegy hogy milyen 2.5 ös hdd-t veszel!!!Ez nagyon fontos,van valamilyen thermal controll vagy nem tudom mi,a lényege hogy ''gluttyog'' meghatározott időnként a hdd.És ez nagyon idegesítő!!!.
Én mindenképpen a toshiba HDD-t ajánlom ez egyáltalán nem ad ki zavró hangot.
(Pedig volt már nálam hitachi,Wd,Samsung)

(#384) tomcs


tomcs
őstag

keresgeltem 1 kicsit, hogy milyen tuner lenne nekem jo (low profil hw mpeg enkoderes kell)

egyreszt van a sapphire ati theater 550es kartyaja, ez ugy latom beszerezheto itt is, meedio tamogatja mythtv meg ugy latom nem.

van a leadtek amirol wrz mutatott linket de az nincs se a meedio se a mythtv ficsorlistajan, meedional van a pvr valtozat de az meg magas nyakra keszul, azert nem jo.

a harmadik lehetoseg a hauppauge pvr 150 mce low profil valtozat, ezt ugy latom sehol nem aruljak itt magyarorszagon, de viszont tamogatja a meedio es a mythtv is, szal kivalaszthatnam melyik tetszik jobban es azt hasznalom. igy elsore mythtv szimpatikusabb, mar csak azert is mert linux meg opensource, de meg ugyis utana kene neznem

nem tudjatok hauppauge-t ki importal? egy telefont megerne hogy nem hoznak-e egyet. egyebkent hasznalt mar itt vki pvr150-et? azert az is erdekelne, hogy kepminosegben hogy all egymashoz a sapphire theater 550 meg ez a hauppauge. leadtek ugy nez ki nem jatszik, kifejezetten taviranyitos htpc-t akarok csinalni, nem akarok egereszni meg egyeb progikat hasznalni az alapveto funkciokhoz

(#385) wrz válasza gorlin (#383) üzenetére


wrz
aktív tag

Jó ez a Coolink, csak az a baj vele, hogy még a kissebbik sem fog beleférni a házba amit csinálok.Az egész lesz 90 vagy 95mm vastag.Szerintem marad a Zalman.
Ezt a lapot néztem már, de nincs rajta tv-out sajna, pedig ez lenne a bestof. ;]

Minden ellenállás hasztalan!

(#386) tomcs válasza wrz (#385) üzenetére


tomcs
őstag

matx a64 lapot kettot tudok ami tv kimenetes, van vmi gigabyte azt nem tudom hol lehet kapni, meg van 1 foxconn amit pl a gepboltnal. nekem ez utobbi van, eddig teljesen korrektul megy, meg minden van benne amit egy alaplaptol el lehet varni. de ugy tudom, hogy csak 939es van.

(#387) repasi


repasi
tag

Sziasztok,

elkészült a HTPC-m és gondoltam megosztom a tapasztalataimat veletek, hátha valaki tud valami ötletet meríteni belőle. Szóval, ami a rendelkezesémre állt:

-82 centis 100hz-es szélesvásznú Schneider képcsöves TV, nem egy nagy szám, de örülök, hogy az ösztöndíjamból össze tudtam rakni, egyébként elég szép képe van

-egy Tevion 5.1-es Dolby Digital dekóderes házimozi szett, szintén zenész, de jól szól ebben a kis nappaliban és a lényeg a dekóder

És akkor nézzük a HTPC-t. Nagyon sokáig tanakodtam a platformon, mivel játszani is szerettem volna vele, de nem is akartam, hogy nagyon elszaladjon velem a ló, ezért a jól bevált Socket A mellett döntöttem. A választásom egy Abit NF7-S re esett és a lényeg az S-en van azaz ez az alaplap Soundstorm chip-es vagyis real-time Dolby Digitalt nyom ki a digitális kimeneten, amit közvetlenül egy optikai kábel segítségével kötök az erősítömhöz, mielőtt megkérdeznétek, hogy miért nem coax-szal, arra az a válasz, hogy az előző gépem alaplapja kinyírta a coaxiális bemenetet, de a lapnak is annyi lett. Mindegy így legalább galvanikusan le van választva a gépről. Azt mondanom sem kell, hogy a játékok úgy szólnak, hogy kész, de majd erről később. A proci 2500+ Barton Zalman hűtővel minimumra tekert potival, nem hangos illetve ízlések és pofonok, de ha nézem a TV-t nem hallom és nem vagyok az a fajta aki max hangerő hallgatja a híradót :) A videokártya egy 9800 pro artic silencerrel, ez sem az a hangos fajta és legalább egy darabig még jó lesz játékra. A TV kártya már régen meg volt, mert digiztem vele régen VHS-ket ez egy Hauppauge PVR350, szerintem az egyik legjobb hardveres kártya a piacon. Egyelőre csak egy 80as IBM vinyó van benne, majd ha szükségét látom akkor ezt le fogom cserélni egy nagyobbra, most jó ahogy van. A DVD-ROM pedig egy LG, ez semmi extra. Ezen kívül még van két artic hőérzékelős rendszerhűtő a házban. A beviteli eszközök, két wireless Xbox kar és a Hauppauge távirányítója. Az Xbox karokat Cseh Robival (távir) forrasztottuk USB-sre, mert igazából a PC-s karokkal nem voltam kibékülve. Hát igen igazi konzolos játékélményben van részem, a FIFA-t isteni játszani vele, mintha ott lennék a pályán nagyon állatul szól a soundstorm és én szívem szerint sokkal jobban szeretek karral játszani, mint billentyűvel és azt még nem is mondtam, hogy mindez szélesvásznú. Akit érdekel, hogy lehet egy játékot szélesvásznúba tenni azoknak ajánlom ezt az oldalt :[link] És ha már feljött Cseh Robi akkor meg kell jegyeznem, hogy az RGB-SCART átalakító és a WUIR-es távirányító vevő is tőle van. Az előbbi ha valaki nem tudja sokkal, de sokkal szebb képet ad a TV-n mint bármelyik kártya TV-outja élénkebb, kontrasztosabb színek, éles kontúrok.A WUIR vevővel pedig távkapccsal tudom felkelteni a gépet. Hát röviden ennyi a hardverről.

A házról: kezdjük ott, hogy a KIKA-ban vettem. Ugyanis egy TV állványt alakítottunk át, a középső polcát kivettük a helyére betettünk egy OBF lapot, a polcot pedig félbe vágtuk és abból lett a front plate. Ezen vágtunk egy kis ablakot hogy hozzá tudjunk férni a DVD-hez meg az infrához. Az ablakra pedig CNC maróval csináltattam egy alu face plate-t, ezen van egy nyílás a DVD-nek és az infrának. Egyszerűt akartam és amúgy sem akartam sokat rááldozni. Így a tálca nyitást-zárást távirányítóról oldottam meg, de hát azt úgy se használja olyan gyakran az ember, hogy ez kényelmetlen legyen. Röviden ennyi. Mondom a cél az volt hogy lehetőleg ne túl sokat áldozzak rá, ne legyen feltűnő, de ugyanakkor legyen valamennyire esztétikus. A kedvesem szerint az utóbbi sikerült legkevésbbé, de hát üsse kavics, meg amúgy is a nők kritikusabbak az ilyenekben.

Szoftver: hát nem hittem, de ez volt a legkeményebb dió, de úgy néz ki, hogy sikerül megállapodni. A fő szempont az volt, hogy legyen natív támogatása az XMLTV-nek és ha lehet akkor legyen natív támogatása a távirányítónak is. Nagyon sokáig bíztam az MCE2005 sikerében, de a sok trükközés az XMLTV importálással nem igazán jött be, de lehet hogy csak én voltam béna. Aztán Bencee ajánlotta a Meedio-t, ami alapjában nem lett volna rossz és még ott tartogatom a tarsolyban. Ami ebben nem tetszett, hogy nem tudtam a képernyőt bekalibrálni rendesen. Mivel az RGB kábelnek sajnos meg van az az átka, hogy tökéletesen nem lehet belőni, vagy kilóg egy kicsi, vagy van egy kicsi fekete sáv. Ezért szoftveresen kell állítani, hogy mekkora ablakban jelenítsen meg. Ilyen elvileg van a Meedioban én nem tudtam beállítani. Alapjába véve tetszett, ezt kivéve. Nagyon sokáig szerettem volna a linuxos mythTV-t, de letettem róla, miután kiderült, hogy játszani is fogok a gépen. A befutó így a Mediaportal lett, ami egy kicsit bugzik, de mindent tud, ami nekem kell és a mindennapi használat során nem vészes, ha nagyon nyomogatok mindent csak akkor hajlamos elszállni. Folyamatosan fejlesztik és biztos lesz még ennél stabilabb. Épp a napokban jött ki az 2.0 RC3, amit még nem is próbáltam. Már lehet hogy ez is atomstabil lesz :)

És akkor jöjjön néhány kép kedvcsinálónak, sorry a minőségért, de csak teló volt a közelben:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]


A képeket konvertáltam linkekké.
Legközelebb vedd figyelembe, h. modemesek is használják a Ph!-t, meg amúgy is ''kilógott'' a képből.
Viktor0610


Külön köszönet:

-Cseh Robinak a WUIR-ért, az RGB kábelért és az XBOX karokért
-Murgács Csabának (alias Murga) az alu panelért
-a bátyámnak, hogy segített összetákolni a házat
-és a kedvesemnek a türelemért, ami néha azért el fogyott :))

[Szerkesztve]

(#388) repasi válasza repasi (#387) üzenetére


repasi
tag

És már most elnézést kérek előre mégegyszer a képekért. Még a fórum is ilyen hülyén rakta be.... Ami kimaradt:
tervezendő fejlesztések:
-van egy UPC-s netbox billentyűzetem, ami tök kicsi meg pofás, na ezt majd be akarom állítani, hogy lehessen a TV előtt messengerezni.
-egy normális bluetooth adapter beszerzése, hogy tudjak skype-olni a mobilommal a HTPC-n keresztül

[Szerkesztve]

(#389) wrz válasza repasi (#387) üzenetére


wrz
aktív tag

Gratula, szerintem jó lett.Ez a Mediaportal valami progi win alá?

Minden ellenállás hasztalan!

(#390) canniball válasza repasi (#388) üzenetére


canniball
nagyúr

Szintén gratula! Biztosan nem kevés meló volt vele, nekem valszeg nem lett volna türelmem hozzá... Ezt a netbox billentyűzetet nem ismerem :B , de nem lenne egyszerűbb egy vezeték nélküli (így a kanapéról is lehetne nyomni az msn-t)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#391) canniball válasza wrz (#389) üzenetére


canniball
nagyúr

Ráhibáztál! :D Itt találod: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#392) repasi válasza canniball (#390) üzenetére


repasi
tag

De, biztos hogy egyszerűbb lenne. De ez már meg van/volt, szóval meglátom mire megyek vele. Fölöslegesen nem szeretek költeni. Egy napot rááldozok, aztán ha nem megy akkor hagyom a fenébe. Igen az a cél, hogy a kanapéról is lehessen majd MSN-ezni.
[kép]

[Szerkesztve]

(#393) canniball válasza repasi (#392) üzenetére


canniball
nagyúr

Most már ismerem. :D :R Pofás darab. Jól látom hogy ez is wireless? (Vagy csak eldugtad a kábelt? :) )

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#394) repasi válasza canniball (#393) üzenetére


repasi
tag

infrás, ott van az elején. Szerintem is pofás, ezért is gondoltam rá, hogy megcsinálom, hogy menjen PC-vel. Az még jó este lesz, amikor betanítom vele az összes gombot, de azért megpróbálom.

(#395) canniball válasza repasi (#394) üzenetére


canniball
nagyúr

Sok sikert! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#396) hati válasza beencee (#329) üzenetére


hati
addikt

Sziasztok!

Én a mediaportalt használom front-end-nek, de kipróbálnám a meediot is. A meedio tudja azt, hogy a secondary monitorra clone módban, kirakja képet? Hogy kicsit pontosítsak:
monitor 1280*1024, s-video clone tv 720*576. Ha elindul egy 720*576-os ablakban a front-end a monitoron, akkor a képe megjelenik a tv-n is? Több front-endet néztem, de csak a mediaportal tudta ezt megcsinálni.

(#397) ManY válasza repasi (#387) üzenetére


ManY
senior tag

na mondom hogy mik vannak
miböl lesz a HTPC
szóval
alaplap Gigabyte 945PL-G lap
D820 as Dual Core proci
1GB DDR2
160GB os Seagate ATA wincsi
410 es Chieftec táp

még kéne valami VGA meg ház + touchscreen
Ház az Tenor lesz szerintem touchscreent megoldom

szóval kérdés!
lcd hez milyen vga t tudtok ajánlani ?
midnenki azmtondja kevés lenne oda az integrált tehát jó vga kéne
6800GS re 6600GT re meg 7600 ra gondoltam
napokban gyulladt ki 1 ati kártyám (x700pro)
de nem 1*űen :) lángolt :)gec kirántottam 1 ből :)
eldobtam olyan messzire amennyire csak lehet
meg se próbálom szervizeltetni :DD

távirányítást hogy lehet megoldani ? ;)
nagyon érdekelne


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#398) repasi válasza ManY (#397) üzenetére


repasi
tag

Ezt most tőlem kérdezed? Távirányításra van több fajta alternatíva: lehet suffni azaz USB-s vagy sorosporti, így meg tudod oldani a bekapcsolást is távkapcsolóval és olyan távirányítót használsz amilyet szeretnél. Én például vadászok valami jó kis Bang and Olufsenre. Vagy maradnak a gyári dolgok, bár így hirtelen az IMON-on kívül nem jut eszembe semmi van még talán valami Logitech is (azt hiszem harmony? a neve). A leírásodból nem derült ki hogy lesz-e benne tuner. Ha igen egy valamire való kártyához adnak távirányítót. A VGA az meg ízlések és pofonok, én Ati párti vagyok, de ez nem jelent semmit. A 6600 GT jónak tűnik egyébként.

(#399) canniball válasza ManY (#397) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyival kiegészíteném repasi kollégát, hogy lehet ''félig-meddig gyári megoldást'' is választani Robert7x-től: [link], [link]. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#400) repasi válasza canniball (#399) üzenetére


repasi
tag

Ja, hát én is erre gondoltam a sorosportos, USB-s megoldás alatt. Robert7x = Cseh Róbert :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.