Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#852) róland válasza Enszuke (#851) üzenetére


róland
veterán

Akkor maradok a régi lapomnál és veszek bele egy AMD Geode processzor (fogyasztása <14 W), meg 2*512 MB memóriát és kapok egy Media Servert.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#855) róland válasza Enszuke (#854) üzenetére


róland
veterán

Amit szeretnék, ahhoz mindenképpen kell legalább 2 gép. Abból most van egy, csak procicsere, memória bővítés és HDD bővítés kell a médiaszerverré alakításához.

Intel-AMD vitába ne menjünk bele. (Én most is az AMD pártján állok, bár nem vetem el egy inteles gép beszerzését sem.) HTPC-nek mindenképp csendes gép kell, így ott nem az a döntő, hogy melyik processzorgyártót szeretem, hanem az, melyiknek a termékére alapozva tudok csendesebb gépet összerakni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#856) biga


biga
senior tag

Ha valakinek lenne ötlete a dolog kapcsán, szívesen venném ötleteit: [link]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#857) beencee válasza dane (#846) üzenetére


beencee
senior tag

Már nagyon vártam az élménybeszámolódat a projektről, bár nem ilyen ''élményeket'' kívántam neked, remélem találsz megoldást erre a szívásra és akkor jönnek az érdemi dolgok...

Gari nem járt a cucchoz, ha esetleg a lap kontanktos, vagy valamelyik rétegében szakadássérült?

(#858) beencee válasza Enszuke (#854) üzenetére


beencee
senior tag

Ez szerintem teljesen felhasználásfüggő, hogy hány gép kell, vagy milyen. Egy többfunkciós házban (lakás is - család gyerekekkel - illetve egyben munkahely is, külön dolgozószobával) biztos, hogy több, teljesen más kiépítésű gép kell, míg egy kisebb lakásban, mondjuk egy egyedülálló személynél elég lehet egy gép is.

Ha az a media server egy ''normál'' file server, tehát csak tárolja a médiatartalmakat és a megosztott könyvtárait éred el pl. egy HTPC-ről, akkor elég egy Geode NX1750 teljesítménye, még bőven sok is. (Nálam megy a home-serveren nem egy egyéb más is, de bőven elég a Geode.)
Ha esetleg pl. Windows Media Services-szel [link] valódi média kiszolgálóként akarod használni, az már igényelhet egy más cuccot, de az már egy más kategória sztem, nem otthoni felhasználás.

(#859) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sziasztok!

Magam is HTPC építésbe fogtam, eddig itt tartok:

Silverston LC10 ház (csak a 9 cm-es hűtő megy elől, azt is lecseréltem coolink-re)
FSP Bluestorm 350W
ASUS A8V SE Deluxe alaplap (passzív)
Sempron 3300+ proci + gyári hűtés (erről később, passzív)
512 MB TwinMOS RAM
Sapphire Radeon 9200 (128/128, passzív)
160 GB WD RE + Nexus TwinDisk hűtő (passzív)
PIO 111D
Logitech S510 wireless billentyű + egér.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy miért LGA775 alá építetek HTPC-t? Ugyanis az S754-es Sempi annyira nem melegszik fel, hogy az ASUS alaplap egyszerűen nem indítja el a CPU hűtőt, végig passzívban megy az is. (Eddig csak Prime95-re volt hajlandó elindulni.) Vagy LGA775-ös procival is ugyanez van?

A másik, hogy el lehet szerintetek érni azt az állapotot, mikor távkapoccsal tudunk mindent (film és zene kiválasztása és irányítása menet közben, fényképek megnézése, akár skype telefonhívás kezdeményezése) irányítani és nincs szükség a billentyúzetre, egérre? A Logitech távkapcsokról mik a tapasztalatok, mennyire képes együtt dolgozni a többi szoftverrel? Vagy rosszul döntöttem és az IMON távkapcsos Silverstone házat kellett volna megvennem (mondjuk az duplázta volna az így is borsos árat).

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#860) róland válasza Osibaa (#859) üzenetére


róland
veterán

Talán Beencee tudna bővebben nyilatkozni az LGA775 kontra S754 kérdésben. (Média szervernek egy AMD Geode-ot használ, HTPC-nek meg LGA775-ös alapú gépet.) Szvsz megszokásból használnak Intel-es gépeket az emberek.

Szerintem ezek a külön távkapcsolók pár szabványra építenek, így bármelyik megfelelő megoldás lehet. Én valószínű IMON vagy Logitech terméket fogok majd venni, s egyik fő szempont az MCE kompatibilitás lesz. (Állítólag Pinnacle távirányítók is MCE kompatibilisek, mégis vért izzad az ember ha a saját szoftverén kívül mással is szeretné használni.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#861) róland


róland
veterán

Egy újabb HTPC-s felvetés, talán Ti nagyobb tapasztalattal rendelkeztek a témában: [link]!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#863) róland válasza Enszuke (#862) üzenetére


róland
veterán

Bár nem vagyok képben teljesen a tokozást illetően, de én lehet, hogy valami AMD Turion X2-est veszek majd a HTPC gépbe, a mostani géphez meg egy AMD Geode procit, hogy kisfogyasztású legyen a médiaszerver. (Már csak az a kérdés, hogy mit fogok csinálni a jó öreg Sempronommal?)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#864) canniball válasza Enszuke (#862) üzenetére


canniball
nagyúr

''...a hdd-k teljesen zart hangszigetelo dobozban vannak...''
Pontosan milyenben és hányan vannak?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#865) dane


dane
senior tag

Ma feltettem a MCE2005-öt!
Tudja valaki hogy lehet a normál XP-s nézetről Media Portal-os nézetre váltani?

Üdv

(#866) Osibaa válasza Enszuke (#862) üzenetére


Osibaa
senior tag

Mivel hűtöd a procit, hogy a ''hangtompított'' merevlemezek is hangosabbak nála? És persze milyen merevlemezeid vannak?

A merevlemez egyébként nálam is hangos, de ha a WD vinyó hangos, akkor mi az ami halk? :F

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#867) dane válasza Osibaa (#866) üzenetére


dane
senior tag

Nekem pl Hitachi van és nagyon hangos, rendesen hallani ahogy magas frekvencián süvit!

(#870) beencee válasza Osibaa (#859) üzenetére


beencee
senior tag

Hogy minden menjen távirányítóval - többek között - erre jó a front-end szoftver, ami az operációs rendszerre települ és egy speciális felületet és szolgáltatásokat kínál. Nézz vissza ebben a topikban, illetve a Htpc szoftverek topikban [link]

(#871) beencee válasza róland (#860) üzenetére


beencee
senior tag

A home-serverbe a Geode a kis fogyasztása miatt ment, hiszen ez 7/24-ben megy nálam. Hogy a HTPC-be miért LGA775, nincs különösebb oka, akkoriban jó áron jutottam az AsRock HDTV-s lapjához, ebbe meg ez kellett. Az XP MCE-meedio pároshoz bőven elég ez a Celeron D, ami nekem van (lásd adataim), és egy leszabályozott CNPS7700 segítségével nem is forró. Szóval biztosan lehet sokkal jobb rendszert is összeállítani, nyilván létezik több jó megoldás.

Billentyű, távirányító ügyben. Teljesen meglepő módon az MCE Remote Keyboard, meg a hozzá való távirányító [link] hiba nélkül megy az XP MCE-vel, illetve a meedioval (meg az erősítőmmel, TV-vel), egyedül még azt nem tudtam elérni, hogy a zöld gombra a meedio induljon el, ne a Media Center, ezen még agyalok.

(#872) beencee válasza dane (#865) üzenetére


beencee
senior tag

Ezt a kérdést nem teljesen értem :F , de akkor azt jelenti, hogy elindult a cucc :C

Mi az, hogy MediaPortal-os nézet az XP MCE-ben?

(#873) beencee válasza róland (#861) üzenetére


beencee
senior tag

Ez elvileg egy érdekes probléma, de van bármilyen gyakorlati jelentősége :F Hacsak nem akar kereskedni MCE-vel telepített cuccokkal...

(#874) dane válasza beencee (#872) üzenetére


dane
senior tag

Lehet hogy én vagyok láma, de semmi külömbséget nem látok az MCE és a WinXP között!
Még bootoláskor sem irja ki hogy MCE vagy valami!
Ez normális? Vagy sima XP-t tettem fel véletlenül?? :D

Nekem meg ez a felület kell:

[kép]

[Szerkesztve]

(#875) beencee válasza dane (#874) üzenetére


beencee
senior tag

Már értem. Bootoláskor nem látsz különbséget, de pl. a Start menu sötétkék a szokásos fehér helyett, a Control Panel->System->General fülön ki kell írva lennie, hogy Microsoft Windows XP Media Center Edition Version 2002 (nálam pl.), illetve - amit te keresel - Start Menu->All Programs->Accessories->Media Center program groupban lennie kell a Media Center alkalmazásnak.

Összeállt a gép, megoldódtak a problémák?

(#876) dane válasza beencee (#875) üzenetére


dane
senior tag

Úgy néz ki igen! Megy a gépezet! :R

(#877) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Légyszi segítsetek:
hangtalan gépet szeretnék építeni htpc és egyéb célra. Core2 duo ULV procival szemezgetek. Ötletként felmerült az is, hogy notebook vinyót kellene használni. Egyrészt érdekelnének tapasztalatok, másrészt mondjatok megbízható beszerzési forrást ilyenhez. Thx.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#878) dane válasza bambano (#877) üzenetére


dane
senior tag

Sztem Core2 Duo ULV proci nem létezik. Vagy ULV vagy Core2 Duo.. (Core Duo Xeon ULV létezik :))
ULV sztem max 1.2Ghz.. Persze lehet hogy tévedek.

Én azt mondom ha extra halk cuccot akarsz akkor jo lehet a noti hdd, bár sztem a tárhely is nagyon fontos (pl ha rögzitesz egy tv adást). Szerintem egy jól választott 3.5''-os HDD (WD) jól szigetelt házban sokkal ideálisabb! Persze biztos hangosabb mind egy 2.5''-os de legalább sokkal nagyobb kapacitásban érhetőek el és a hangja nem annyival nagyobb mint amennyivel drágább!

Üdv

(#879) biga válasza beencee (#873) üzenetére


biga
senior tag

Nem igazán értem kérdésedet azzal kapcsolatban, hogy van-e gyakorlati jelentősége. És hogy jön ide, hogy akarok-e kereskedni vele, vagy sem? Nem akarok, saját részre csinálom a gépet.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#880) bambano válasza dane (#878) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ehh, lehet, hogy elnéztem. De mindegy. Beszerzési forrás?
Szerintem egy 120G-s notebook hdd-re elég sok ráfér, 2-3 gigában elfér egy rendesebb tv műsor. Menteni, áttölteni lenne hova, meg nem is a felvétel a fontosabb, azt meg tudom oldani jobban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#881) dane válasza bambano (#880) üzenetére


dane
senior tag

mit szeretlél beszerezni?

(#882) beencee válasza dane (#876) üzenetére


beencee
senior tag

Kijelző, elülső gombok vezérléséig eljutottál már? Front-end mi lesz?

(#883) beencee válasza biga (#879) üzenetére


beencee
senior tag

Nem akartam semmi rosszat mondani, ha úgy hangzott, elnézést :R
A kereskedelmet azért hoztam fel, mert akkor jobban érteni vélem a probléma valós jellegét.

Ha csak magánba kell: ha jól értem arról van szó, hogy van egy olyan Intel techonlógiai sw csomag, amit csak úgy tudsz használni, ha Windows XP MCE-re telepíted. Viszont Mo-n a Microsoft nem teszi lehetővé az XP MCE beszerzését semilyen verzióban, nemhogy lokalizált verzióban. Ha ez így van, nem igazán értem az ellenérzéseidet, azzal szemben, hogy letöltöd és használod és kész.

(#884) biga válasza beencee (#883) üzenetére


biga
senior tag

Nem ellenérzés kérdése igazábol. Elsősorban - amíg van rá lehetőség - legális megoldásra törekszem, pusztán ennyi. Maga a technológia épp, hogy nem csak egy szoftver kérdése, sőt, épp az a lényeg, hogy hardveres támogatást kap maga a htpc szoftver alaplapi szinten (ez meg is van). Csak az ehhez szükséges ''driver'' és konfig progi nem hajlandó, csak az MCE-vel együttműködni (ezt érzem egy kicsit visszásnak, hiszen maga az alaplap - kifejezetten erre a célra - bárhol megvásárolható. Kicsit olyan, mintha vennél egy újfajta autót, mindenütt olvasod, hogy milyen jó, a legjobb a céljaidra, és mikor használnád kiderül, hogy a gyártó Mo.-on nem forgalmaz hozzá üzemanyagot, így csak annyira tudod használni, mint bármely más hasonló autót).

Mindegy, igazábol már beletörődtem, hogy meg kell várnom a Vista-t, hogy kihasználhassam a lap adta lehetőségeket.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#885) bambano válasza dane (#881) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

core duo ulv procit (amely létező fajta :)), hozzávaló rendes alaplapot, apró halk házat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#886) dane válasza beencee (#882) üzenetére


dane
senior tag

Ezek közül még semmi sem megy :(
A front-end fogalmát tisztáznád? :B

(#887) dane válasza bambano (#885) üzenetére


dane
senior tag

Hol olvastál erről a Core Duo ULV-ről?
Érdekelne a cucc!

(#888) bambano válasza dane (#887) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

intel.com. u2500 a típusszáma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#889) dane válasza bambano (#888) üzenetére


dane
senior tag

Látom, de ez mitől ULV ezt hol irják?? :)

(#890) beencee válasza dane (#886) üzenetére


beencee
senior tag

Pedig ezek lesznek az érdekesek, meg ez érdekelne engem is...


''Normál'' számítógép esetén az operációs rendszer a front-end, ez biztosítja a könnyű kezelhetőséget a felhasználó számára billentyű+egér segítségével és monitoron használva azt.
A HTPC viszont igaz, hogy egy PC, de a monitor helyett TV-n nézed, billenytű+egér helyett pedig 1db távirányítód van (optimális esetben, más esetben touch-screen pl. egy konyhai pc-nél), van egy csomó plusz gomb a HTPC elején, valahogy a kijelzőt is vezérelni kell és hát speciális igények a multimédiás tartalmakhoz, stb. stb. Tehát front-end az a szoftver, ami az operációs rendszer (XP, Linux, esetleg más (ez ugye általános felhasználásra készült, nem HTPC specifikus)) és a felhasználó ''között'' van, tehát XP MCE Media Centere, MediaPortal, Meedio, myHTPC, freevo, TVedia stb. stb. Feladata, hogy az előbb felsorolt speciális igényeknek megfeleltesse az operációs rendszert és megfelelő keretet adjon egyéb felhasználói programok számára.

Valamikor 1999-2000 tájékán (ha jól emlékszem, de lehet, hogy tévedek és korábban) volt egy myHTPC nevű szoftver, ami több jó ötletre alapozva megalapozta a HTPC front-end szoftverek csoportját, ami ingyenes volt, egyre többen használták, stb. Amikor ez a fejlődés elért egy kritikus pontot, köréraktak egy rendes céget, rendbetették a különböző termékvonalakat (TV, HouseBot, stb.), csináltak egy jó támogatási rendszert, fejlesztői community-t, stb. És mellesleg átkeresztelték a szoftvert meedio-ra és fizetőssé tették (azt hiszem 45USD volt utoljára), aztán az egész technlógiát eladták a Yahoo!-nak, de ze egy más történet.
Ennek a myHTPC-nek magának, illetve a felépítésének az ötletét felhasználva jelentek meg az évek során a különböző ''klónok'' (MediaPortal, freevo, XP MCE bizonyos moduljai, carPC-hez a Centrafuse, stb. van még egy csomó), amelyek kisebb-nagyobb fejlesztői csoportokkal eljutottak a myHTPC/meedio fejlettségének valamelyik fokára és próbálnak menni a myHTPC/meedio után, ami természetesen szintén fejlődik tovább, most éppen a korábban köréje szervezett community és a meediOS kezdeményezés során.
Ezen kívül vannak különböző PVR és TV szoftverek, media playerek, egy-egy media szolgáltatást nyújtó megoldások (mythTV, NetFlix, BTV, GotTV, különböző TIVO megoldások, stb.), amelyek megvalósítják egy HTPC front-end egy-egy funkcióját, de nem keverendők össze magával egy HTPC front-enddel.

(#891) dane válasza beencee (#890) üzenetére


dane
senior tag

Na már értem! :)
Köszi a minden igényt kielégitő magyarázatot!

Pár ujabb kérdés az MCE-val kapcsolatban:

1, Hogy lehet netrádiót hallgatni?
2, Kellenek-e codec-ek MCE alá vagy alapból tartalmaz mindent ami kell! (Nem játsza az AVI-kat)
3, Időjárás jelentés? EPG? Ezeket hogy kell használni?
4, Lehet-e az MCE-t további funkciókkal bőviteni?

Thx

(#893) bambano válasza dane (#889) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

táblázat fejlécsorából idézek:
Intel® Core™ Duo processor Ultra Low Voltage

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#894) bambano válasza Enszuke (#892) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fogalmam sincs. kis pénzt most tudnék ilyenre költeni, előtte szeretnék összekaparni minden infót, amit csak lehet. Utoljára 4 éve ástam bele magam alaposabban az asztali cuccokba, azóta kevés asztali hw-t vettem. Újra kellene tanulni megint a szakmát.
Egyébként ez 9 wattos.

Azt is jó lenne tudni, hogy ez milyen socketbe illeszkedik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#895) bambano válasza Enszuke (#892) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt is jó lenne megtudni, hogy ulv procihoz az alaplap mennyivel fogyaszt kevesebbet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#896) beencee válasza dane (#891) üzenetére


beencee
senior tag

Szívesen :)

Én az XP MCE-t ''csak'' operációs rendszerként használom, a Media Center részét nem. Azért ezt és nem sima XP-t, mert ez tudja kezelni a Microsoft MCE Remote Keyboardot, meg a hozzá való távirányítót, nekem ezek vannak.
Front-endként pedig a meediot használom, abban működnek ezek a dolgok, a Media Centerben nem tudom, mint ahogy azt sem, hogy lehet-e további funkciókkal bővíteni.

Tehát ''alap'' MCE alapú HTPC esetén:
Op.rendszer: Windows XP MCE Front end: Media Center

Nálam:
Op.rendszer: Windows XP MCE Front end: Meedio

[Szerkesztve]

(#897) dane válasza beencee (#896) üzenetére


dane
senior tag

beszerzem a meedio-t.
akkor ezek szerint jobb mint az MCE. ;)

amugy most működnek a gombok elöl meg a kijelző is MCE alatt!
Meedio alatt is fognak vajon??? :F

[Szerkesztve]

(#898) canniball válasza Enszuke (#868) üzenetére


canniball
nagyúr

Épp most gondolkodtam el egy ilyenen, jó hogy jössz! :D Megosztanád velem a tapasztalataid a topikjában [link]?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#899) Osibaa válasza beencee (#870) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Köszi az infót, jártam a HTPC szoftverek topikban, de a felét nem értettem, a másik felét pedig magam is ki akarom próbálni, nekem melyik jön be jobban. A TVedia-val kezdtem, de még nem sok mindent sikerült vele elérnem. Ami nekem kapásból hiányzik, az a feliratok támogatása, ha olyan AVI-t nézek, amihez külön fájlban van a felirat. (Bár ezt lehet inkább egy plugin-nel oldom meg.)

Ez az MCE billentyű+távkapcs olyan, mint amit kerestem, nem tudtam, hogy a Microsot is csinálj ilyen speckó cuccot. A BTC kreált jópofa billentyűzeteket [link], de hosszas nyomozás után is csak német nyelvűt tudtam volna szerezni. :( Így lett belőle Logitech S510.

Köszi az infókat mindenkinek.

Osibaa

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#900) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Hi! Tom nem a témába vág de:
Van egy Abit NF7 es nforce2 es alaplapom és beszart a csipszet hűtő!
Milyen formában lehet ezt cserélni és hol érdemes? Kösz

Best teaparty evaaaaaaaaa!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.