Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) sirály12 válasza beencee (#114) üzenetére


sirály12
őstag

Hát igen, ez király his progi, de nekem kicsit drága.
Nincs esetleg olyan szoft ami kb ennyit tud és free?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#202) Ja no


Ja no
aktív tag

Hi,
Notiba való DVD/CD-RW-t hol találok a neten árakkal együtt? Illetve melyik az a tipus, amelyiket nem érdemes megvenni?

(#203) Bigya válasza Ja no (#202) üzenetére


Bigya
őstag

Az általam írt linken találhatóak ilyenek csak még nemtom, hogy a pógár hogy tud náluk vásárolni...

(#204) zLegolas válasza Bigya (#195) üzenetére


zLegolas
őstag

Neked kell eldönteni, mit akarsz. Ebben a fórumban meg még pár másikban n+1 alkalommal kitárgyaltuk az ismert variációkat, bocs, de nem nagyon van kedvem újra kezdeni azét, mert nincs kedved őket végigolvasni. Röviden:
Ha sok pénzed van, azt csinálsz, amit akarsz. Ha nincs, akkor barkácsolsz.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#205) Bigya válasza zLegolas (#204) üzenetére


Bigya
őstag

Leírtam mi az ami már megva, és kiváncsi voltam egy-két dologra.

Tudod mit, igazad van... majd elovasom....

(#206) zLegolas válasza Bigya (#205) üzenetére


zLegolas
őstag

:C :R

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#207) Bigya


Bigya
őstag

[link]

A linkelt topikban várom az érdeklődőt.

(#208) Junior013


Junior013
csendes tag

Sziasztok!

Most fogtam HTPC építésébe (egyelőre teszt célból), előtte eléggé átnyálaztam a netet, meg a fórumot is a témában, de mégis elakadtam.
A tesztgép: Dual Celeron 433, 256MB SD, ATI Radeon 9000, Yamaha 724-es hang, SkyStar 2 DVB-S kártya + a hozzá kapott Lirc-es távirányító, hdd, lan, stb. - Ez az olvasottak alapján indulásnak talán elég is.
A rendszer: Gentoo Linux + Xorg + Mplayer + MythTV

Úgy tűnik, a hangkártya a gyenge pont a rendszerben, mert sajna a Linux közvetlen nem támogatja, csak ALSA driveren keresztül, amit ugyan felraktam, bekonfigoltam, hiba nélkül elindul, de hang az istenért nem jön ki a kártyából :( Mivel Linux-al eddig csak szerverekkel lkapcsolatban foglalkoztam, ezért a hangrendszer (meg az X is) kicsit sötétben tapogatózás. Tudtok ajánlani valami low-level tesztprogit, amivel szóra tudnám bírni a kártyát?

Másik MythTV-nél (vagy akár más, hasonlóan jó frontendnél) megoldható valahogy, hogy ne csak a configban megadott könyvtárakból tudjon anyagokat előszedni, hanem bőngészni lehessen akár CD/DVD-t, vagy hálózatot? Nekem optikai meghajtóról egyelőre csak a szabvány DVD/Audio lemezeket viszi :(

ui.: Bocs, láttam hogy ez elsősorban HW-s topic, de úgy gondoltam, a témába az SW oldal mélyebb kitárgyalása is belefér. Vagy esetleg külön topic-ban Linux és Windows vonalon külön-külön?

(#209) Dave623 válasza Ja no (#202) üzenetére


Dave623
csendes tag

laptop.hu notebook.hu
Nemcsak combo, DVD RW is:
Amit ne: philips összes, QSI SBW042, régebbi NEC
Amit inkáb NEC ND6500, HLDS, TEAC, RICOH

[Szerkesztve]

Mindenki a világot akarja megváltoztatni, nem önmagát

(#210) zLegolas válasza Junior013 (#208) üzenetére


zLegolas
őstag

Szerintem próbáld meg a Geexbox-ot. Ha azon van hang, akkor lehet reménykedni. Mellesleg azzal tallózhatsz, amit akarsz. Komoly esély van rá, hogy maradsz is emellett. Felteheted pl. a Gentoo mellé is, nekem is van mellette egy SuSE 9.2, esetleges egyéb célokra.

Hangkártyát PCI / ISA 500-1000 Ft-ért szerezhetsz, egy SB128-PCI tökéletes.

[/OFF]Kíváncsi vagyok, mit tud a Dual Caleron rendszered, az én Celeron 566 -osom helyére a 7végén került egy PIII-733-as (nem Celeron). Indoklás: a TV-ből felvett (720x576), XVID kódolású avi-k lejátszásánál kissé (alig észrevehetően) beszaggatott. A jelenséggel nem találkoztam addíg, amíg el nem kezdtem ezt-azt magam felvenni, a közkézen keringő ilyen-olyan avikkal sosem volt gond. Igaz, azok többnyire ennél jóval kisebb felbontásúak!

Most találtam procit, úgyhogy cseréltem.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#211) Junior013 válasza zLegolas (#210) üzenetére


Junior013
csendes tag

Köszi, Geexbox-ra ránézek, egy próbát mindenképp megér. A MythTV-t sokan, sok helyen dícsérték, ezért elsőnek kipróbáltam, de vannak furcsaságai. Pl. az MP3 kezelése sem tetszik.

Hangkártyát 3-4 nap alatt felélesztettem, de megszívatott rendesen - nem SW hiba volt. Át van configolva a kártya 5.1-es kimenetre, így nem a ''line out'' az elsődleges hangcsatorna :Y Így jár az ember a ''kukázott'' cuccokkal.

Lirc-re ráment a hétvégém, mert a Gentoo Lirc 0.7.2 csomagja nem működik együtt a 2.6.14-es kernellel, manuálisan kell buherálni a forrást, hogy jó legyen.

A lejátszás szép simán megy a gépen, saját felvételről még nem tudok nyilatkozni, most hajtok valami használt PVR-250-et a vasba. Neten mindenhol ezt ajánlják, de egy 150-es miben gyengébb, amiért kevés?

Ha összeállt, akkor következő lépésként csinálok 1 külön frontend gépet, VIA EPIA alaplappal (800-al kéne indulni, mert olcsó, de több fórumon olvastam, hogy éppen csak elég, de inkább kevés. Minimum az M6000-et ajánlják), diskless boot-tal, beleépítve 1 Harman Kardon DVD1 házába.

(#212) beencee


beencee
senior tag

Nos végül hosszas gondolkodás és mérlegelés után indul az adataimnál szereplő HTPC átépítése, kiváltása.
Végül az ASRock 775Twins-HDTV - Celeron D 346 - 2x256MB DDR2 533MHz Kingmax összeállításra voksoltam, noti HDD és DVD-vel kiegészítve. Szeretném a projektet megfelelően dokumentálni mindenki épülésére és szépülésére.
A cuccok itt vannak már az asztalomon, holnap indul a tesztelés, utána az összerakás. :C

(#213) canniball válasza beencee (#212) üzenetére


canniball
nagyúr

Várjuk a fejleményeket! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#214) shift+ő


shift+ő
senior tag

Itt az alap : [link]

Én egyszer ennek az elődjét (SiS651 chipsettel) használtam erre a célre, ez már azért sokkal jobb. a talpát le lehet venni, és használaható fekve is. Egyszerűen szép, de sajna nincs kijelzője.
-Ha veszel bele egy ASUS Tv káryát és, annak a távirányítóját akár egérként is lehet használni.
- A VGA-ja már az alap játékokhoz elég jó, 800*600-ban szerintem mindent elvisz (TV-n úgy sincs értelme nagyobb felbontást használni.
-Bele egy BT dongle, és akár még SKYPE-t is nyomathatsz vele egy BT-s headsettel.
- van rajta FireWire, miniDV-ről egyből archiválhatsz
- van rajta digitális hang ki
- kártya olvasó
- Q-FAN, a ventije elég csendes, alig forog.
- Hálóba kötve, távolról menedzselhető, még bill és egér sem kell hozzá, de egy vezetéknélküli cucc sem olyan drága már.
- játékvezérlő is létezik már vezeték nélküli


Ez valóban egy projektorral lenne az igazi, én is ezt terveztem, de egy jó projektor, Qva drága.

(#215) beencee válasza shift+ő (#214) üzenetére


beencee
senior tag

Persze ez (is) jó ilyen célokra, csak sajnos én szeretném betenni ezt a cuccot a többi hifi és egyéb cuccok közé és sajnos még a magukat HTPC ház gyártóknak sem sikerül eltalálni az iparági szabvánnyá vált 430mm (vagy e körüli) modulméretet, nem beszélve a design-ról.

(#216) F7 válasza beencee (#215) üzenetére


F7
tag

[link] ez pl jó lehet, és eléggé otthon vannak HTPCben.

Fickó! Fekszessz!

(#217) beencee válasza F7 (#216) üzenetére


beencee
senior tag

Valóban. Ezek az üdítő kivételek. Csak hát az ár :Y (persze én vagyok telhetetlen :B )

(#218) canniball válasza beencee (#217) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól látom a fentinél pl. a táp és a ventik is benne vannak az árban (bár tény hogy így sem olcsó, de azért nem mindegy). De mi az a VFD?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#219) beencee válasza canniball (#218) üzenetére


beencee
senior tag

Az LCD kijelzőt és vezérlését illetik ezzel a betűszóval, de ne kérdezd, minek a rövidítése.

(#220) canniball válasza beencee (#219) üzenetére


canniball
nagyúr

Megint tanultam valamit. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#221) beencee válasza canniball (#220) üzenetére


beencee
senior tag

Látod, mikor felkeltél, még nem is sejtetted, hogy miket tartogat számodra ez a nap... :D

(#222) shift+ő


shift+ő
senior tag

[link]
Esetleg ez, bár elég drága és nincs meg a handmade feeling :R




Ezt jó értelemben értem, én is szeretek gyönyörködni, a saját magam által készített cuccokban.

(#223) canniball válasza shift+ő (#222) üzenetére


canniball
nagyúr

Nézzük csak:
1, processzor: Intel Pentium4 3.0 GHz/800MHz (1 MB L2 cache) - szép dolog hogy ilyet raknak bele, de ennek hűtés is kell rendesen, ami a csend rovására mehet
2, Audio: 7.1 csatornás integrált hangchip - ok., hogy 7.1, de akkor is csak integrált
3, Merevlemez: Samsung SP0812C 80 GB S-ATA HDD - ez pl. nekem kevés lenne, bár ez elég szubjektív
4, Tuner: Beépített TV- és rádiótuner - erről semmi többet nem írnak (pl. hw-s vagy sem)
5, Belső bővítési lehetőség - szó sem esik HDD-ről (bár ennek lehet oka egyszerű figyelmetlenség is)
6, Táp: 250 W - nem kevés az egy kicsit?
7, aztán ami már tényleg az egyéni véleményem: drága és fekete: nem megy az ezüst színű cuccaimhoz :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#224) beencee válasza canniball (#223) üzenetére


beencee
senior tag

Táp: 250 W - nem kevés az egy kicsit?

Nem. Ezt sohasem értettem, miért kellenek ilyen tulajdonképpen egyszerű összeállításokhoz hatalmas tápok. A fentebb vázolt, HTPC-nek szánt cucc tökéletesen megy tesztelés alatt az asztalomon egy 150W-os ultrahalk, mini-ATX táppal.

(#225) canniball válasza beencee (#224) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyszerű? 3GHz-s procival?
Ezek szerint a többi felvetésemben nem találtál kivetni valót. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#226) beencee válasza canniball (#225) üzenetére


beencee
senior tag

Nos, a többiről: :)

1, Processzor: Valóban, még az általam választott Celeron is bőven sok, de legalább lehet downclockolni és akkor már hűteni se kell annyira. :D
2, Audio: Igaz, valóban jobb gyakorlatilag bármely hangkártya, de nehéz belőle low-profile-t szerezni, ha olyan a dobozod (mint nekem pl. :O ) Viszont HTPC-nél, ami úgyis az erősítőre lesz kötve, inkább fontos egy jó SPDIF kimenet.
3, Merevlemez: Nekem elég a 30GB noti vinyó, mert a tartalom a házi szerveren van
4, Tuner: Igen, de ebből is ritka a low-profile, hardveres tömörítés, stb., bár létezik Hauppauge PVR-150 lp modell.
5, Belső bővítési lehetőség: Abszolút igaz, de mivel akarod bővíteni :F
6, Táp: erről már szóltam ;)
7, aztán ami már tényleg az egyéni véleményem: tényleg drága, a szín valóban függ a többi cuccod színétől, stb., kinézetre ez meg számomra egyenesen ronda, de ez már tényleg ízlés dolga.

(#227) sirály12 válasza beencee (#219) üzenetére


sirály12
őstag

Bocs, de ez nem geészen így igaz.
A vfd = vacuum fluorescent display.
A tft és a vfd között elég nagy különbségek vannak. A legnagyobb az, hogy míg a tft passzív addig a vfd aktív kijelző. Vagyis a tft-nek kell hátsó megvilágítás, a vfd-nek nem.

Nem kötekedésből írtam, csak nembírtam megállni. Sorry.

Egébként, hogy a témához is szóljak: Én is most akarok építeni htpc-t. Már egy két cuccom meg is van a projecthez. Van egy skystar2-es tunerem, 4*20-as kijelzőm, 18in1 kariolvasó, infravevő, wlan kari, és ami a legfontosabb megvan az a házikó, amibe bele akarom rakni. Ha majd hozzákezdek, akkor dobok fel képeket.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#228) beencee válasza sirály12 (#227) üzenetére


beencee
senior tag

Valóban igazad van, pontatlan voltam.
Egész pontosan, az említett linken a házhoz adott kijelzőt illetik ezzel a névvel, amely történetesen valóban egy aktív, vfd kijelző.

HTPC DIY projektek welcome, bármilyen leírás, kép, mifene jöhet. :R

(#229) sirály12


sirály12
őstag

A media portal végre megtalálta a tunerem, eddig egy régi driver miatt nem is látta. Meg is kereste a csatornákat, eddig nagyon király.

De: és itt jön a szívás. em játszik le semmit, nincs sem hang sem kép a tuner alatt, de ez semmi, nem játsza le az mp3-at sem. Amikor indítok egy mp3-at bevillan egy lejátszó és aztán semmi. Ilyenkor mi van?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#230) beencee válasza sirály12 (#229) üzenetére


beencee
senior tag

Mondjuk biztosan unalmas vagyok, hogy mindig a meedio-val jövök, de.
Én egyből a meedio-val (leánykori nevén myHtpc) kezdtem a htpc-s pályafutásom, de amikor egyszer kipróbáltam utána a MediaPortal-t, alig működött valami és borzasztóan primitívnek hatott az egész.
Én most tesztelem az asztalon a fentebb említett új cuccot és miután az XP és vidéke települt, a meedio, a meedio TV, majd 18 add-ins telepítése (HDTV theme, távirányító, TV és PVR funkciók, internetről folyamatosan töltődő hírek 3 újságból, időjárás, e-mailek, internet böngésző, netrádiók, torrent kliens, off-line filmek, közel 5000 mp3, 230 on-line film, 3 GB-nyi fénykép, receptgyűjtemény, skype kliens, contact adatbázis Outlookból, játékok, wikipedia integráció, stb.) kb fél nap alatt felment, minden működik. Nyilván van, amit még csiszolni kell rajta és persze még nincs kész, meg néhol még angol, de minden működik.

(#231) beencee


beencee
senior tag

Ja. Ajánlom mindenkinek a vendur.no helyet, egy igen kiváló, HTPC-vel foglalkozó webshop, stb. De egész jó kis linkgyűjtemény is van ebben a témában: [link]

(#232) sirály12 válasza beencee (#230) üzenetére


sirály12
őstag

A meedio-val is próbáltam, de mindíg azzal jön, hogy nincs valami meediotv vagy mi aktiválva/felrakva. Nézegettem a honlapjukat is, de nem találtam semmi érdemleges infót erről. Mi ilyenkor a teendő? Nekem a meedio is jó, csak végre menjen valami a tuneremmel. Hogy kell beállítani?

Egyébként közben sikerült hangot és képet csalni a mediaportalnál a tunernek, de akadozik sőt meg is áll. Szerintem valami codec-kel van baja, de melyikkel? :O

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#233) beencee válasza sirály12 (#232) üzenetére


beencee
senior tag

Most meglepő választ fogok adni: nem istalláltad a meedio TV-t ezek szerint. (Ez egy külön termék, itt megtalálod: [link]
Beállítása semmi különös, válaszolj a varázslóban feltett kérdésekre, így általánosságban ennyi, de ha van valami konkrét, szívesen válaszolok, ha tudok.
Persze nem tudom, miyen tunered van, a meedio TV jelenleg ezeket támogatja: [link] , bár azért érdemes kipróbálni azt is, ami nincs a listán. Kérdésekre szívesen válaszolnak itt: [link]

(#234) sirály12 válasza beencee (#233) üzenetére


sirály12
őstag

Hát épp ezaz. Rákattintok arra, hogy Free 15-Day Trial, erre kijön az a lap, ahonnan leszedtem a meediot. Ilyenkor mi van? Ezt raktam fel. :O :F

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#235) sirály12


sirály12
őstag

Ezt láttátok? [link]
Jó kis házikónak tűnik, és mindenféle reiser kari is van hozzá + van benne kijelző is.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#236) canniball válasza beencee (#226) üzenetére


canniball
nagyúr

1, ha downclockra van szükség az azt jelenti, hogy többet költöttél (feleslegesen) processzorra, mint amennyit kellett volna. :)
2, igaz, ha van SPDIF csatis erősítőd (nekem sajna jelenleg csak egy music centerem van, azon nincs ilyen :( )
3, azért az emberek 99%-a nem rendelkezik külön szerverrel... (pl. én sem)
5, ezt írtam: ''Belső bővítési lehetőség - szó sem esik HDD-ről (bár ennek lehet oka egyszerű figyelmetlenség is)'' na akkor mivel bővíteném? :D (szerver híján :) )

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#237) canniball válasza sirály12 (#227) üzenetére


canniball
nagyúr

:R

#235: Na de az ára... :Y

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#238) beencee válasza canniball (#236) üzenetére


beencee
senior tag

1. Elvileg igen, csak olyan jó árban adták, hogy nem tudom otthagyni :(
2. Igen, természetesen.
3. Persze, de ezt az én esetemről írtam (ti. azt, hogy nekem elég a 30GB hdd is)
5. Értem, világos.

(#239) #18538752


#18538752
törölt tag

Sziasztok!!!!

Én is HTPC építésén gondolkodom.A Konfig amit kinéztem egyenlőre a következő volna:

Alaplap: ASUS A8N-VM CSM - mATX, Integrált GeForce 6150 GPU és integrált hangkártya /SPDIF hangkimenet az jó minőséget hoz ügye?/
CPU: AMD Athlon64 3200+
Cooler: GlacialTech Igloo 7200 Light
RAM: Samsung 2x512MB PC3200
HDD: Samsung 160GB 7200rpm SATA-II
DVD+/-RW: NEC ND-3550

TV tunert még nem tudom hogy mit is válasszak... :(

Hát ennyi! Ti mit szóltok ezen konfigurációhoz? Várom a véleményeteket.

A másik nagy kérdés a ház! Hogy milyen is legyen? Remélhetőleg mATX és fekvő, fekete színű és megfelelő árú :) A Silverstone házak nagyon tetszenek, de az áruk hát igen...
Az LC-11 mATX és LC-13 ATX Silverstone házak például nagyon tetszenek csak az a baj hogy az áruk úgy 40e-50e között volna táppal együtt! :( Nem tudtok valami elfogadható árú házakat amik hasonló kinézetűek mint a Silverstone?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#240) kovasz válasza #18538752 (#239) üzenetére


kovasz
senior tag

az viccnek szantad, hogy intergalt gpu-t akarsz???

(#241) #18538752 válasza kovasz (#240) üzenetére


#18538752
törölt tag

Miért? Annyira rossz lehet ez?
Én sem szerettem az integrált VGA-t, de ez most pofásnak tűnik. Vagy nem?

[Szerkesztve]

(#242) #18538752


#18538752
törölt tag

Az alaplap:
http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=15&l3=210&model=766&modelmenu=1

A NVIDIA GeForce 6150 GPU és NVIDIA nForce 430 MCP
http://www.nvidia.com/page/gpumobo_6150-430_features.html

(#243) beencee válasza #18538752 (#239) üzenetére


beencee
senior tag

Ez még túl sok is egy HTPC-hez, (még az enyém is, lsd. az adataim), az Igloo Light meg szerintem túl hangos egy HTPC-hez (legalább is a gyerekem gépében egy ilyen procin elég hangosnak tűnik, de ott elnyomja a gyerekszoba zaja :) )

Házak között a Silverstonetek gyártmányai valóban a topon vannak, de sajnos az áruk is. :O Szóval vagy a barkács, vagy a pénztárcába nyúlás...

[Szerkesztve]

(#244) beencee válasza kovasz (#240) üzenetére


beencee
senior tag

De most tényleg, egy HTPC-ben mihez kell ennél jobb videokártya :F , egy ilyen integrált cucc bőven elviszi még a legjobb HDTV-s TV-t is, akármelyik front-enddel. Esetleg, ha játszani is akarsz ezen...

(#245) #18538752 válasza beencee (#244) üzenetére


#18538752
törölt tag

Hát igen...történetesen az alaplap pontosan a HTPC gépekhez lett kidolgozva. Elméletileg HD kép és HD hangminőséget nyújt. Van DVI-D port is rajta!
Személy szerint játékra viszont nem akarom használni.
Viszont a rövidesen megjelenő Windows Vista-ra is szeretnék felkészülni valamennyire ha lehet, ezért úgy szeretném összeállítani a gépem hogy nagyon nagy meglepetés ne érjen majd. Bár ki tudja még hogy milyen gép is kell majd a Vista-hoz...félek hogy elég nagy. :( de ne ugorjunk ilyen előre :)


Ezen kívül elég jó lehet később bővíteni ezen alaplapot a 939 foglalaton belül. A memóriát 4GB-ig. Úgy hogy nem lehet rossz.

[Szerkesztve]

(#246) beencee válasza #18538752 (#245) üzenetére


beencee
senior tag

Igazad van, jogos. Milyen front-enddel és milyen kijelzőn szeretnéd használni? (ezekről mindig olyen keveset beszélünk, pedig ez legalább olyan fontos, mint az egész HTPC...)

(#247) #18538752 válasza beencee (#246) üzenetére


#18538752
törölt tag

Hát igazán, majd most év elején szeretnék bevásárolni. A kijelző egy Samsung LCD-TV lessz vagy LE32R51B vagy LE40R51B. A másik régi nagy álmom pedig egy profi házimozi. Ezt viszont még nem tudom pontosan hogy milyen különálló komponensekből rakjam is majd össze.

(#248) beencee válasza beencee (#246) üzenetére


beencee
senior tag

Bár ugye, ha továbbgondolom a dolgot, az is ugyanolyan fontos, hogy milyen erősítőn, meg hangsugárzókon hallgatod. ;)

(#249) kovasz válasza #18538752 (#241) üzenetére


kovasz
senior tag

ezeknek a cuccoknak eleg rossz a scaler-je, homalyos rossz kepet adnak es mindegy milyen modon kotod a tv-re.

(#250) Joco


Joco
aktív tag

Hello,

már tv-tuneres topicban feltettem egy kérdést [link], de aztán megláttam ezt és gondoltam körbe szaglászom itt is. Mivel új házat húzok, ezért van egy kis helyzeti előnyöm. Történetesen a tv szoba mellett lesz a gardrób, ezért úgy gondoltam oda dobom be a gépet, így nem kell a házzal, hűtéssel, zajjal vacakolni. Az egyetlen hátulütője, a hosszabb vezetékezés. Eddig kb. így néz ki a config:
A64 3000+ 7700Cu (így viszi passzívan :) )
Gigabyte lap nforce4 passzív hűtéssel
2*512 ram
Audigy 2+ Gigaworks S750
ha már lúd legyen kövér alapon játszani is szeretnék néha napján így a videókártya még nem dölt el, de 7800Gt-n gondolkodom, esetleg sli-ben
ami viszont még nagyon kéne a rendszerbe az a tv-tuner(kérdések a linkben), ha vlkinek lenne 5lete, megköszönném
Egy izmosabb winchester is kerül a gépbe, az optikai meghajtót pedig úgy gondoltam bedobom a falba, szerintem egész pofás megoldás és máshogy nem is nagyon tudnám megoldani ;)
Tápnak tettem bele, egy 500as Bluestorm-ot, gondolom elég lesz.

Biztos akad itt olyan, akinek nagyobb a ''rutinja'' úgyhogy építő jellegű kritikákat szívesen látnék. :R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.