Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Integra válasza repasi (#450) üzenetére


Integra
titán

upc nem érdekel, engem igazából a sky érdekel, de itthon azt se tudom, hogy egyáltalán árulja e valaki a csomagot:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#452) Integra válasza repasi (#450) üzenetére


Integra
titán

még nem tudok a fórumba írni mert nem jön meg a regisztrációs levelem:(

amúgy meg nemtom, 5000hszt végigolvasni 2003tól.. szerintem értelmetlen, csak az utolsó ezerrel kezdem majd, mert az már korban is jó kell legyen, meg szoftver és egyéb ügyekben

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#453) #PeTeY# válasza Integra (#452) üzenetére


#PeTeY#
tag

Nah, átjöttem.
Üdv mindenkinek.
Én is htpc összeállításán töröm a fejem mostanában. Nem sok konkrét elképzelésem van, de folyamatosan olvasgatok. 1 már biztos: olyan gép kell, amit később minimális bővítéssel játékerőművé is lehet alakítani. Erre azért van szükség, mert most én használnám, amire egy htpc-t használni kell, de én 7-8 hónapon belül, ha minden jól megy költözök külföldre és a gép maradna öcsémnek játszani.
Tehát egyelőre így nézne ki a gép: gigabyte k8n51pvmt-9 alaplap, 3000+ proci, 512 ram (esetleg 1 giga), 80 giga winchester, dvd író és kártyaolvasó. Ház az valószínűleg ''home-made'' lesz ugyanis van egy asztalos ismerősöm (keresztapám :U ) és vele már beszéltünk erről és megtervezni is segít. Sőt, ha nagyon jól sikerül, akkor magának is akar csinálni egyet. Pontos infót a házról még nem tudok mondani, mert szinte percenként változik, de most ez a legkisebb gond. A probléma az alaplappal van, ugyanis amit kinéztem az elég beszerezhetetlenek látszik Mo-on. Inkább nForce 6100 chipset-es lenne helyette, de olyat meg nem szeretnék. Egyáltalán azt sem értem, hogy miért erőltetik a gyártók.
Valamint a hűtéssel vagyok még bajba. Mit érdemes venni, ami nagyon halk és nem kerül egy vagyonba. Vagy oldjam meg egy nagy bordával és 1-2 ventivel+jól kitalált házzal?

(#454) Integra válasza #PeTeY# (#453) üzenetére


Integra
titán

holnap összeszedem a gondolataim meg az eddigi infóim, most épp a skystar témán rágom magam, hogy dűlőre jussak:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#455) repasi válasza #PeTeY# (#453) üzenetére


repasi
tag

Ez nem csak neked, hanem másnak is szól. Ha valaki PVR (tuner) nélküli HTPC-t akar és játszani is szeretne vele, akkor az fontolja meg hogy vegyen egy Xboxot. Ez is egy jó alternatíva, régen én is ebben utaztam, amíg be nem törtek hozzánk és ellopták :( Aki esetleg nem tudná, annak felsorolnám, hogy mit tud egy okosított Xbox:
-DivX,DVD,MP3,Internetes Rádió, TV Guide, RSS hírolvasó, Időjárás jelentés, Videó fájlok streamingelése LAN-on, online Movie Trailerek......

Hát így hirtelen ennyi. Lehet bele bármekkora vinyót tenni ez sem utolsó szempont. Halk,jól mutat és olcsó is. Sőt a PVR funkció is megoldható, akár DVB, akár analóg esetben de ehhez már kell egy backend is. Vagy akinek van Dreamboxa az tudja azt is kezelni vele.

(#456) #PeTeY# válasza repasi (#455) üzenetére


#PeTeY#
tag

No, én voltam a süsü és lesz a gépben tuner csak valamiért kimaradt. Reményeim szerint egy Hauppage PVR150 kerül majd a cuccba.

Abban igazad van, hogy jó alternatíva lehet egy x-box, csak nem nekem. Sajna nem ismerem annyira a konzolokat, de annyit tudok, hogy pl. a játékok hozzájuk iszonyatosan drágák. Pc-re megveszem 10 ezerért konzolra ugyanazt 18-20ezerért. Ráadásul öcsém inkább rts-ekkel, ill. mmorpg-vel játszik és gondolom nem ez egy konzol erőssége. Ráadásul én e-mailezésre is használnám ezt a gépet vezetéknélküli billentyűzettel valamint képek nézegetésére és manipulálgatására is. Többek között azt szeretném megoldani, hogy egy kirándulós/túrázós hétvége után csak kiveszem a memóriakártyát a fényképezőgéppől becsúsztatom a kártyaolvasóba és a tv-n megnézhetjük a képeket (ha kell csinosítunk rajta) és utána csak kiírom cd-re. Vagy ott van az internet a kedvenc sorozatok/anime-k legújabb részeinek beszerzésére. Lehet ezt is tudja, az x-box, de mint írtam nem értek hozzá.

Szóval tényleg jó megoldás lehet htpc helyett egy x-box, hiszen olcsóbb, nagyrészt erre van kitalálva (multimédia+játék), halk és a szereléssel/házépítéssel sem kell bajlódni, de nekem szükségem van a pc konfigurálhatóságára, bővíthetőségére és sokoldalúságára.

(#457) repasi válasza #PeTeY# (#456) üzenetére


repasi
tag

Na azért így mindjárt más.

Hát valóban, ha origin játékokba gondolkodsz, akkor tényleg viszonylag drága. Egyébként van email kliens és webböngésző is rá valamint lehet hozzá csatlakoztatni billentyűt és egeret is. És egy külső memóriaolvasóval megoldható a memóriakártya is. Sőt akár DVD írót is lehet hozzá csatlakoztatni, de ez már kukacoskodás szagú :)) Szóval ajánlom mindenkinek aki nem akar barkácsolni, berhelni és mégis egy jól használható sok oldalú, olcsó gépet akar.

(#458) Integra válasza repasi (#455) üzenetére


Integra
titán

jelentkeztem a fórumba, de még nem jött megerősítés hogy írhassak is bele:(

amúgy lehet hogy nem matx lapot veszek, egyszerűen kevés két pci bővítő hely rajta:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#459) Integra


Integra
titán

szóval matx alaplap.
én biztos ezt venném ha lehetne MSI K8NGM2-FID
[link]

ezt olvasd végig, érdemes: [link]

más kérdés, hogy azon agyalok hogy ehelyett a kis alaplap helyett normális méretű atx lapot nézek, mert 2 pci slot egyszerűen kevés. pci-e foglalatba meg nincsen semmi.
vicc.
a legnagyobb gondban a házzal vagyok, egyszerűen nincsen normális desktop ház, amit 12 centissel lehetne hűteni, mindenhol csak 6 meg 8 centis vackokkal épített van...

szóval azon agyalok, hogy az egyik mostani gépembe veszek új deszkát, procit meg hűtőt, és ebbe bele a műhold és egyebet, és valahogy leviszem a kezelőeszközöket a nappaliba.
a kérdés, hogy hogyan.
sajnos nem sok jó dolgot hallottam a wifi kép és hang adatátvitelről, aki eddig próbálkozott vele, mind szívtak.
úgyhogy lehet hogy valami kis mini toronyba fogok bepakolni és megnézem hova rejthetem..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#460) repasi válasza Integra (#459) üzenetére


repasi
tag

nem sok jó dolgot hallottam a wifi kép és hang adatátvitelről

Ezt nem értem, mit értesz ez alatt? Valamilyen alapsávi videójel fel van modulálva 2.4GHz környékére? Nekem volt ilyennel dolgom és nem volt rossz a minősége. Mondjuk arra allergiás volt, ha el kezdtem ugrálni az útjában meg ha a mikrót bekapcsoltam (valószínűleg interferáltak egymással). Szóval ennyivel lehet szívni, de szerintem alapból nem rossz megoldás. Milyen messze lenne a cucc a TV-től? Mert nekem 15 méteres RGB kábelnél nincs észrevehető minőségromlás. A másik, hogy milyen TV-re akarod rákötni a cuccot? Mert mondtad, hogy 7900-t szeretnél majd bele, de azért azt vedd figyelembe, hogy a képcsöves TV-k tudnak vagy 800*600-at vagyis ennél mégkevesebbet. Erre meg egy 7900-ast venni pocsékolás. Most nem sokat érsz vele, hogy az NFSU megy kétszáz fps-sel 640*480-ban.

(#461) repasi válasza Integra (#459) üzenetére


repasi
tag

Javasolnék esetleg valamit, ha nem haragszol, amit érdemes megfontolnod. Ez egy back-end, front-end architektúra. Ennek az a lényege, hogy van egy szerver (backend) ha úgy tetszik, amit berakhatsz a sarokba vagy a padlásra, szóval eldughatod a nyavalyába. Ebbe teszed a cuccokat a Tunert, a háttértárat stb... Értelemszerűen ez olyan hangos amilyen, a pincében senkit sem zavar. A frontend pedig a nappaliban és ez a backend erőforrásait használja (W)LAN-on keresztül. És végül is itt jön a dolog érdekessége, mert frontend nagyon sok mindent lehet, például egy másik számítógép, egy Xbox, egy Mac Mini vagy éppen egy MediaMVP [link] Szóval ezt viszonylag olcsón meg lehet oldani, mert backendnek elég egy erősebb P3, ami azért nem olyan nagy összeg és egy MediaMVP is 20k körül van. Szóval ez egy kultúrált megoldás azért, olcsón és zéró zaj.

(#462) Integra válasza repasi (#460) üzenetére


Integra
titán

a vga most másodlagos, az majd később. akkorra már lesz lapos fasza tv megfelelő felbontásal.
most sima katódcsöves 72 centis samsung biovision-re lesz rákötve, erre tök felesleges a vga ahogy mondod. egyetértek a kábeles megoldással, ezt akarom én is megcsinálni.
eddig nincs is baj, hogy messzire viszem, de ne felejtsd el, benne van a műholdkártya, azt is irányítani kell valahogy nekem, falon keresztül meg nehéz, és gondolom mind infra, rádióhullámos média távirányító meg hát nem két fillér. :)
szóval ez a távirányítás dolog még nem egyszerű. aztán ott van az is hogy a gépben adja a dts meg dolbyt a házimozirendszernek. az is ugyanolyan hosszú kábelen keresztül jutna el a hangfalakig?, legalábbis a mélyládáig, amiből megy a többi felé a jel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#463) Integra válasza repasi (#461) üzenetére


Integra
titán

na ez a backend szerver dolog az amin még agyalok.
mindenképp utána olvasok, köszi a linket!!
mert akkor lehet hogy a saját mostani pc-m turbózom mondjuk fel és az lenne a szobámban egyben a szerver a nappaliba is. csak mondjuk akkor a64 x2 mag kéne bele meg még 1 giga ram.. :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#464) #18538752


#18538752
törölt tag

Srácok, videó lejátszáshoz beleértve a HD anyagokat is melyik videókártyát lenne érdemes kinézni a jelenlegi piacvezető kártyák közül? Olvastam már egyszer valahol hogy az Nvidia kártyái jobbak most ezen funkciókban. Ez igaz? Régebben azért az ATI jobb képminőséget produkált, most esetleg megfordult a helyzet?
A videókártyákat mindig letesztelik külömböző játékokkal melyik miben gyorsabb stb.., de a videó lejátszásoknál van számottevő kölömbség? Minőségben és futtatásban? Az ATI AVIVO és az Nvidia PureVideo technológiája valóban segít a HD anyagok lejátszásakor...próbáltátok már?

A HD QuicTime anyagok hogy mennek a gépeiteken? VLCPlayerrel miért jobb ezen QuicTime HD videók lejátszása?

Előre is köszi a hozzászólásokat!!!!

(#465) zLegolas válasza #18538752 (#464) üzenetére


zLegolas
őstag

Makkmindegy, egy pár éves Radeon 7000-es 3000Ft-ért untig elég. Ez játszva hozza a TV kép igényeit, a mai csodakártyák 3GHz-es gamékhoz vannak kitalálva, nem a 700x500-as TV kép igényeihez.

De majd mindjárt jön pár gazdag csemete, akik esküdni fognak, hogy 50e Ft alatt nem találsz rendes VGA kártyát. :P

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#466) #18538752 válasza zLegolas (#465) üzenetére


#18538752
törölt tag

Most fogok egy ''Barebone'' rendszert venni és ebbe szeretnék olyan videókártyát amin azért a HD videóanyagok tökéletesen mennek. Mivel már nem AGP a vidkari foglalata így a Radeon 9800-as kártyámat már nem tudom beletenni. Viszont ezt a gépet játékra nem használnám csak álltalában internet és DivX fileok játszására.
Jelen pillanatban egy Radeon X1600XT-n gondolkodom.

(#467) zLegolas válasza #18538752 (#466) üzenetére


zLegolas
őstag

Én ma még nem alapoznék a HD DVD-re, valszeg igen kis százalékban menne ilyen a cuccodon. Amire meg elterjed, egy azt lejátszani képes cuccot sokkal olcsóbban öszehozol egy (akkorra) másod-harmadkategóriás hardverekből.

Nekem egy P3 cuccom van ilyen célokra, és tökéletesen kielégítőnek mondanám.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#468) #18538752 válasza zLegolas (#467) üzenetére


#18538752
törölt tag

A HD anyagoknál nem a HDDVD-re gondoltam! Eszemben sincs még ilyennel foglalkozni. A QuickTime HD mov-ok azok amik most érdekelnek a 720p és 1080p változatok. Ezek legalább rendesen menjenek rajta. Mivel a mostani gépemen ami áll : AthlonXP 2600+; 1GB; Radeon 9800 bizony az 1080p mov siralmas. Iszonyatosan szaggat. Engem azért elszomorít hogy egy videófile nem megy a gépemen.
Ezért gondolkodom most egy olyan gépen amin ezek legalább mennek.
Szerinted milyen gép volna erre megfelelő?

(#469) repasi válasza zLegolas (#467) üzenetére


repasi
tag

Nekem egy P3 cuccom van ilyen célokra, és tökéletesen kielégítőnek mondanám.


Ott a pont.

(#470) repasi válasza #18538752 (#466) üzenetére


repasi
tag

Szerintem ne ruházz be ilyen nagy kártyára, felesleges. Inkább várj, amíg kijön egy olyan célhardver (mint például anno a Divx-nél az Xcard), amelyik normálisan támogatja a HDTV anyagok dekódolását. Szerintem.

(#471) atuci válasza gorlin (#421) üzenetére


atuci
senior tag

köszi szépen :R

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#472) zLegolas válasza #18538752 (#468) üzenetére


zLegolas
őstag

Őszintén szólva gőzöm sincs, ilyesmivel még nem akadtam össze.

Mindenesetre töltsd le a GeexBox-ot (6-8MB iso), írd ki egy CD-re, bootolj róla (nem kell telepíteni, a vinyóhoz hozzá sem nyúl), és ezzel próbáld meg lejátszani, ne ikszpézz meg anyámkínnya.

Ha megy, akkor kísérletezgess ''lefelé'', P3, miegymás. Így megkapod a választ a kérdésedre.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#473) beencee válasza #18538752 (#468) üzenetére


beencee
senior tag

Régebbi téma, amiről beszéltünk:

Teljesen beüzemeltem a MS MCE keyboard-ot [link] . Lecseréltem a meedio alatt az XP-t, XP MCE-re, letöltöttem hozzá a billentyűzet igényelte két patch-et és így tökéletesen megy az MS távirányító vevőjével. Érdekes módon még jó 10m-ről sem igényel különösebb rálátást, teljesen jól megy. TV, erősítő ki-be kapcs-ra, erősítő hangerőre könnyen meg lehetett tanítani, ugyanúgy, mint a távirányítót. Mivel notit is használok, így a billentyűkiosztás megszokása nekem nem volt nehéz, ha valaki csak ''normál'' bill-t használ, akkor nehézkes lehet az elején, csakúgy, mint a ''pöcsegér''-re való navigálás.
Összességében nálam bejött és a kinézete miatt a páromnál is ;) , úgyhogy az asszonyfaktora is meglehetősen magas, jó minősítést érdemel.

(#474) #18538752 válasza beencee (#473) üzenetére


#18538752
törölt tag

Hello Beencee!!!!

Szóval befutó a billentyű! Ennek nagyon örülök.
Akkor az MCE-n kívül egyálltalán nem is működik a billentyűrésze /például dos bootolásnál/?

(#475) beencee válasza #18538752 (#474) üzenetére


beencee
senior tag

Ott persze nem, meg BIOS-ban sem, de egy HTPC-nél, ha egyszer jól beállítja, azt ritkán cseszteti az ember, addig rá lehet dugni egy hagyományos billentyűt. Így meg szépen benn van a cucc a többi hifi cucc között, már csak a kijelzőt várom bele Cseh Robitól. :C

(#476) #18538752 válasza beencee (#475) üzenetére


#18538752
törölt tag

Az ASUS A8N-VM CSM alaplapról azóta esetleg hallottál valami szépet, mert lehet hogy még is bepróbálok egyet.
A GeForce 6150 képét volna jó látni előtte egy nagyobb LCDTV-n, mit is mutat. :)

(#477) beencee válasza #18538752 (#476) üzenetére


beencee
senior tag

Nem :( , azóta letettem a cseréről, most hogy végre szépen, rendesen összeraktam a cuccot. Bár nagyon szemeztem (és ez lehet, hogy nem is múlt idő) a tts-nél kapható DFI RS482 Infinityvel, szerintem ebben a témában most ez a csúcs és jó áron is adja.

(#478) #18538752 válasza beencee (#477) üzenetére


#18538752
törölt tag

Ezen a DFI-n az integrált X300 jobb mint a 6150?

(#479) beencee válasza #18538752 (#478) üzenetére


beencee
senior tag

Én nem igazán láttam különbséget, két TV-n is kipróbálva az én ASRock lapom és egy ASUS A8N-VM CSM képe között (bár nem volt egy maratoni teszt, az igaz) és feltételezem, hogy a DFI képe legalább ilyen jó (sőt) ugyanezzel a chipsettel. Illetve egyéb szolgáltatásai, csatlakozói, minősége, stb. tekintetében nálam a DFI nyerne. Ha még előtte állsz a lapvásárlásnak, szerintem vedd számításba ezt is. Szerintem tts is segít.

[Szerkesztve]

(#480) #18538752 válasza beencee (#479) üzenetére


#18538752
törölt tag

Valami jó mATX házat tudnál javasolni?
Én mindig ezzel a házvásárlással vagyok a legnagyobb gondban sosem tudom eldönteni hogy melyik is volna a jobb választás.
Nem feltétlenül HTPC házra gondolok. Akár egy jobb fajta mATX ház is megfelelő lenne ami azért eltér egy alap PC ház kinézetétől.
A múltkor elgondolkoztam például egy miniPC vásárlásán is. Ő volna az:
[link]

Nem egy rossz speckókkal rendelkezik bár külön vidkarit már nem lehetne bele tenni és az integrál vidkariját pedig abszolút nem ismerem.

(#481) beencee válasza #18538752 (#480) üzenetére


beencee
senior tag

Megnézted azt a linket, amit a múltkor javasoltam ? [link] Itt gyakorlatilag megvan mindegyik, amelyik szóba jöhet, elég sok adattal.

De végül én sem tudtam választani és inkább rendesen megcsináltam a Sony video-s házamat, ünnepek után teszek fel képeket róla, addigra már remélem a kijelzője is meglesz. [link]

Az egyik haveromnak egy ilyen Punditja van, ő nagyon szereti.




[Szerkesztve]

(#482) Integra válasza #18538752 (#480) üzenetére


Integra
titán

itt egy új silverstone ház, nem is rossz
[link]
de ugyanezért az árért itt ez a lian-li
[link]
10 centivel magasabb, viszont bőven elfér minden benne, 12 centis ventik és nagyon jól néz ki
az matx deszka egyszerűen nem eléggé bővíthető:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#483) beencee válasza Integra (#482) üzenetére


beencee
senior tag

Én nem vagyok egy barebone rajpngó, de ez a kis Silverstone elképesztően jól néz ki és úgy tűnik belülről is jól szerelhető.

(#484) tts válasza Integra (#482) üzenetére


tts
addikt

azért ez a nembővíthetőség megérne egy misét [link] - ha valaki valóban belerak egy X2-t, egy X1900XTX-t és 2 GB rendesebb RAM-ot (nem akarok tippet adni a gyártóra :D) - hát asztali gép legyen a talpán amelyik csak megközelíti - és ennek ennél a micro ATX-nél semmi akadálya :C

(#485) Integra válasza tts (#484) üzenetére


Integra
titán

az a bajom, hogy nekem ott az msi deszka amit lentebb linekltem.
ebbe belemegy egy skystar2 műhold kártya, mellé egy audigy2 és már nincsen semmi helyem, kész vége. pcie-re meg semmi se kapható
ez a nagy bajom a kis házzal :(
az atiból meg elegem van, maradok az nvidianál.
nem kell egy zsírúj x800guru?:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#486) tts válasza Integra (#485) üzenetére


tts
addikt

de nagyker ár alatt úgysem adod ide - nagyker áron meg én bármikor veszek - de ezt te is tudod :R

(#487) Integra válasza tts (#486) üzenetére


Integra
titán

45ért tied.
doboz, számla, minden, egy hónapos

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#488) kidi


kidi
csendes tag

Segítség van egy Msi Mega 865 Pro dobozom,egy flydvb trio kártyám,egy SS2 modulom,csak egy megfelelo program nincs hozzá amellyel megfelelo modon lehetne haznalni a HTPC.
XP MCE2005 nemismeri a dvb-s,vagy a dvb-t .Hozzá a Plugin dvbportal 1.6 nem jo mert nem lehet használni a softcsa plugint.A flydvb trio kártyához nincsenek pluginok..?Media szoft kéne Koszonom a segítséget. :(( :(( :((

(#489) beencee válasza kidi (#488) üzenetére


beencee
senior tag

Próbáltad ezt? [link]

(#490) beencee


beencee
senior tag

Nyomul a Yahoo mindenhol, kicsit nagyon szomorú vagyok: :O :O [link] :O :O

(#491) X@b3e


X@b3e
addikt

Ilyen távnyakcsit be lehet szerezni Magyarhonban vhol?

[link]

Vagy ha valakinek van jobb tippje, akkor azt is szívesen meghallgatom :B

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#492) veecaa


veecaa
csendes tag

MSI MEGA 865 tipusú pc-t keresnék újonan, de sehol sem találok már. Esetleg ha valaki tudna ilyet fekete színben, azt megköszönném. Használtba csak kifogástalan érdekelne.
Valami tipp, hogy hol keresgéljek?
Esetleg a pro tipusa is érdekelne végső esetben. 71k.ért láttal legolcsóbban újonan.
Köszike előre is.

(#493) beencee válasza X@b3e (#491) üzenetére


beencee
senior tag

A szokásos válasz: a Google a te barátod. (Itt Debrecenben 3 boltban is volt raktáron egy hónapja, amikor vettem.)

(#494) mm00


mm00
aktív tag

Lehet már volt kérdés de nincs kedvem 500 hózzászólást végigolvasni! :D
Tehát rákötöm pc ről a hangot és a képet a tv-re, de csak akkor működik jól ha ddig a tv-ből kihúzom a kábeltv zsínórját! Ha benn van akkor sípol a hang és a képen fehér csíkok ''repkednek''!
Erre létezik valami megoldás, hogy ne kelljen mindig kihúzogatni?

(#495) kidi


kidi
csendes tag

Meedio nem ismeri fel a flydvb trio karit.Tesztelem a mediaportal uj változatát,de csak a analog és a digál dvb-t tunteti fel .Nem lehet kihasználni az osszes lehetoséget mint dvb-t és dvb-s,vagy csak dvb-t vagy dvb-s. Továbbá nem kezeli a displayt és a távirányitot.Esetleg valamilyen plugin az XP MCE2005-re,mely ismeri a kari osszes tulajdonságát.Természetessen késobb a softcam plugint is. SS2 karit nem szeretnék használni
Koszi :R

(#496) Tipi


Tipi
tag

még nem voltam soha ebben a ''szobában'' de brutál up neki

Jealousy - Lucy

(#497) X@b3e válasza beencee (#493) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem kifejezetten a google érdekel, hanem hogy jó alternatíva-e vagy van jobb (pl Creative)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#498) beencee válasza X@b3e (#497) üzenetére


beencee
senior tag

Bocs, biztos félrértettem, hiszen azt kérdezted, lehet-e kapni ezt itthon :F

Arról pedig, hogy ''jó alternatíva-e vagy van jobb'', akkor lehetne véleményt mondani, ha megmondanád, hogy mivel szemben gondolod alternatívaként.
Nekem, mint távirányító, nagyon bejött a HTPC-mhez (különösen a billentyűzetével együtt), az XP MCE gond nélkül kezeli, alternatív driverrel az összes gombja (a TGB is !!) külön-külön programozható, stb., stb.

(#499) X@b3e válasza beencee (#498) üzenetére


X@b3e
addikt

Most kezdtem elmélyedni a témában, és azért kérdeztem, hogy jó választás-e ez a táv. Hál' Isten a Rami*** forgalmazza, így tudok rendelni tőlük.
Linux-ügyileg meg enyhén szólva hiányos a tudásom( :DDD ) ezért az XP MCE fog maradni.
Eléggé tetszik ez a TTake házikó [link] ehhez opcionálisan lehet választani kijelzőt és vele együtt távot is, csak az picit húzós (~20k :O )
A gép elemei eddig: 1GHz P3, 256Mb RAM, Pio 110 DVD író,40 Gb Maxtor HDD,350W Codegen csoda.
VGA ügyileg most nagyon jó áron tudnék egy Gef.3 Ti-t venni (3k), de ahogy olvasgattam, ATi régebbi AIW kártyát ajánlanak sokan, mert akkor a felvétel is megoldott. Csak nemtom a rögzítéshez a proci kicsit szűk keresztmetszet lehet :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#500) beencee válasza X@b3e (#499) üzenetére


beencee
senior tag

XP MCE-hez tökéletes választás (elvégre hozzá gyártották :) )

Ha valamilyen hardveres kártyát használsz (Hauppauge PVR sorozat pl.) akkor elég a PIII is, szvsz. Nekem korábban egy PIII 850MHz HP gépben ment egy PVR150, semmi gondom nem volt a műsorok rögzítésével.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.