Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) róland válasza dane (#950) üzenetére


róland
veterán

Hol lehetne jó áron beszerezni az általam linkelt Zalman házat?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#952) dane válasza róland (#951) üzenetére


dane
senior tag

Találtam (a google-al) náluk:

[link]
[link]
[link]

A probléma mindössze az ára: 92.000HUF :Y (minimum...)

(#953) Jasy


Jasy
csendes tag

Ehez mit szóltok? [link]
Csak az ára.... 42 580 Ft bruttó :Y

Viszont LOW profilú ami tetszik....

Mert digitalizalni kell!!!!!!!!!!!!!!!

(#955) dane válasza Enszuke (#954) üzenetére


dane
senior tag

na de azért nem összehasonlitandó a kettő teljesitménye ;)

(#957) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Milyen procihűtőt is milyen gyártmányú merevlemezt vennétek htpc-be?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#958) róland válasza bambano (#957) üzenetére


róland
veterán

Valami nagyon csendes procihűtőt (<21 dB). Talán valami új Zalman-t. Merevlemezekben nem vagyok otthon, de lehet,hogy inkább a rögzítésükre figyelnék, hogy ne vegye át (s így ne erősítse fel) a ház a merevlemez rezgéseit.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#959) canniball válasza bambano (#957) üzenetére


canniball
nagyúr

''Milyen procihűtőt...''
[link] - kezd azzal, hogy milyen procira és hogy halk kell!

''...milyen gyártmányú merevlemezt...''
Ha van rá keret azt hiszem 2,5'' HDD-t.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#960) bambano válasza canniball (#959) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ok. Milyen procit vegyek? abszolút csendes gépet szeretnék összerakni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#961) canniball válasza bambano (#960) üzenetére


canniball
nagyúr

:C Úgy értettem a másik topikban kezd azzal, hogy megírod milyen procira keresel hűtőt... :DDD Kérdezd meg beencee kollégát a geode procijáról (én is kíváncsi lennék mit mond :) ).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#962) bambano válasza canniball (#961) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ok, akkor ebben a topikban megkérdezem, hogy milyen procit írjak a másik topikba. Gondolom sokan raktatok már össze igazi htpc-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#963) róland válasza bambano (#962) üzenetére


róland
veterán

Pár cikk a processzorok témakörben:

[link]
[link]
[link]


CPU-VGA páros: [link]

iMON: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#964) beencee válasza bambano (#962) üzenetére


beencee
senior tag

Mi a kérdés a Geode-ról?

(#966) dabadab válasza Enszuke (#965) üzenetére


dabadab
titán

Megmerte a tomeget, jaratta egy oraig majd ismet megmerte, a ket tomeg kozotti kulonbsegbol az E=m*c^2 keplet alapjan kiszamolta, hogy mennyi energia alakult at anyagga es a tobbibol lett csak ho ;)
(Termeszetesen egy proci pontosan annyi wattal fut, mint amennyit fogyaszt, leven, hogy hon kivul mas energiat nem bocsat ki)

DRM is theft

(#967) róland


róland
veterán

HTPC-s projektem legolcsóbb részének első harmadán túl vagyok. Kicseréltem a régi kábeltv vezeték legkritikusabb részét egy új háromszoros árnyékolású coaxra. Fél napom ráment a létrázásra, pedig csak 8 méternyi távolságot kellett átfűznöm az ereszünk alatt.

Amúgy nagyon sokat javult a kép, de nem is gondoltam volna, hogy mennyit számít az árnyékolás bekötése. Először rosszul, hanyagul kötöttem be és rosszabb lett a kép, majd elkezdtem előlről, s sikerült nagyon jóra megcsinálnom. Arra se árt figyelni, hogy az antenna csatlakozóba ne fordítva legyen bekötve a be és kimenő kábel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#968) bambano válasza róland (#967) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jobb lett volna, ha ezt ráhagyod a szolgáltatóra. Tartok tőle, hogy olyan kábelt nem tudsz venni, mint amivel rendesebb cégek kábeleznek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#969) bambano válasza beencee (#964) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pl. alkalmas-e htpc-be. Hol lehet beszerezni, alaplappal. Pl. linux fut-e rajta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#970) beencee válasza bambano (#969) üzenetére


beencee
senior tag

Olvasd ezt végig [link] , utána sztem könnyebben tudsz kérdezni.

(#971) róland válasza bambano (#968) üzenetére


róland
veterán

Jobbat tudtam venni, mint ami volt. Ugyanis a régi egy 15 éves egyszeres árnyékolású, nagyon rossz csillapítású kábel volt. Most pedig egy háromszoros árnyékolású kábel van fönt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#972) Mankó


Mankó
veterán

Na ha még nem volt, én egy ilyet néztem ki: [link] :C
Szerintem kielégít minden igényt és az ára sem horror.

A távirányító nélküli ára 26-ért láttam, távirányítóval, meg szoftverrel 42 körül van.

A képek önmagukért beszélnek. [link] :R

Méretileg egy kicsit brutál, de ha komplett erőművet szeretnél beleszerelni, szerintem az is elfér benne. Én ebbe szeretném a mostani konfigot.
Jó szemezgetést!

Akinek van ilyennel tapasztalata, please ossza meg velünk is!


Üdv: Mankó

(#973) róland válasza Mankó (#972) üzenetére


róland
veterán

A távirányító az egy Soundgraph iMON PAD, gondolom a szoftver is tőlük van. Sőt szerintem ez egy iMON VFD készlet, ami 25.000,- Ft körül kapható. Tehát nem is olyan rossz az ajánlat.

Szerk.: A távirányító linkje: [link]

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#974) beencee válasza Mankó (#972) üzenetére


beencee
senior tag

Mielőt megvennéd, feltétlenül nézd meg élőben, közelről, fogdosd meg, stb. A TT házak néha közelről eléggé kiábrándítóak...

(#975) róland válasza beencee (#974) üzenetére


róland
veterán

Nekem így képről sem igazán jön be. Jobban tetszik a Zalman letisztult háza.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#976) beencee válasza róland (#975) üzenetére


beencee
senior tag

Nekem sem, de ez már szubjektív, kinek mi tetszik. Én a kidolgozás minőségére mondtam, amit mondtam (amikor közelről megnéztem, megfogdostam egy ilyen TT házat, hááát... visszahőköltem a tapasztaltaktól :Y bár lehet, hogy csak az az egy volt ilyen.)

(#977) róland válasza beencee (#976) üzenetére


róland
veterán

Ha minden igaz, akkor este kipróbálom a Media Center részét a Vista-nak. Ez annak idején, hogy működött az MCE XP alatt? Mivel lehetett előcsalogatni?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#978) hati válasza róland (#977) üzenetére


hati
addikt

Benne van a start menüben.

(#979) róland válasza hati (#978) üzenetére


róland
veterán

Kösz szépen! Megtaláltam. Délelőtt épp, hogy be tudtam fejezni a telepítését, így akkor nem volt időm átnézni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#980) beencee válasza róland (#977) üzenetére


beencee
senior tag

875. hsz, vagy a Zöld Gomb (TGB) a távirányítón, vagy az MCE billentyűzeten ;)

(#981) dane


dane
senior tag

Valaki mondja meg hogy lehet netrádiót hallgatni MCE alatt!!! Lécciii.... :B


[Szerkesztve]

(#982) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Tudtok olyan vinyókeretről (beszerzési hellyel együtt), amivel notebook vinyót be lehet csavarozni 3.5''-os normál vinyóhelyre normál házba?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#983) [w]


[w]
őstag

beencee: [link]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#984) beencee válasza [w] (#983) üzenetére


beencee
senior tag

Ment válasz.

(#985) beencee válasza dane (#981) üzenetére


beencee
senior tag

Látod, többek között ezért is nem az MCE ;]

(#986) dane válasza beencee (#985) üzenetére


dane
senior tag

Igaz..de biztos van rá megoldás!
MCE szebb mint a Meedio és a kijelzőm is csak MCE alatt megy :)

(#987) beencee válasza dane (#986) üzenetére


beencee
senior tag

Attól függ melyik theme, de ez már tényleg szubjektív.

Volt nekem is MCE Media Center időszakom, de nem szerettem, hogy annyira zárt, nem tudok hozzá fejleszteni, csinosítgatni, stb.

Most csinálom az asszonynak a konyhába a touch-screenes cuccát, szintén meedio front-enddel, meg is hülyülnék, ha csak az MCE-MC lenne, mint lehetőség... A touch-screenes kezelés sok érdekes problémát felvet kezelhetőség szempontjából (is).

(#988) [w] válasza beencee (#984) üzenetére


[w]
őstag

megnéztem és valóban kissé bugos, de azért használható. talán még finomítok rajta.

más: olyan billentyűzetet keresek, ami beépített egérrel rendelkezik és ráadásul kishazánkban is beszerezhető.
találkozott már valaki ilyennel? :F (pl. acer airkey [link])

cmdr PETER W. VOLKOV

(#989) bambano válasza [w] (#988) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Compaq/hp szerverklavik vannak ilyenek, lehet, hogy nem is drága.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#990) beencee válasza [w] (#988) üzenetére


beencee
senior tag

Persze, azért van így megoldva, hogy mindenki saját szája íze szerint módosítgassa.

A Microsoft cucca (ami nekem is van nem, korábban már linkeltem) nem kapható itthon hivatalosan? Valahol már mintha láttam volna...

(#991) gregre


gregre
csendes tag

Erősen elkezdtem gondolkodni egy htpc összeszerelésén mivel, apám meglepte magát egy HD-s LCD tv-vel és ez köré szeretnék egy igazán jó házimozit.DivX es filmek lejátszásqa ,rengeteg mp3, internetes rádiók etc..A ház + egyéb alkatrészek, erősítő + hangfalak kiválasztását meg tudom oldani, viszont hdmi-s csatlakozású (vagy ilyen minőségű,- átalakítókkal, nemtom hogyan megoldható csatlakozású) videókártyát szeretnék bele és itt megáll a tudományom..nemtudom h ilyen létezik - e, hogy lehet megoldani.Ehhez kérnék egy kis segítséget.. A sima TV kimenete egy 6600gt-s kártyának csak 1024*768 at tudott és nem volt tökéletes az élmény..(persze szebb volt mint a régi TV-n) + lenne még egy kérdés h ezt ugy nagyságrendileg mekkora összegből lehet kihozni .. a HTPC-t költséghatékony megoldásokkal..nem luxus csúcskategóriával..erős középkategóriás alkatrészekkel??

(#992) dane válasza gregre (#991) üzenetére


dane
senior tag

Létezik DVI-HDMI kábel. Ha ilyet veszel akkor majdnem mindegy milyen kártyád van mert (majdnem) mindegyiken van DVI. A képminőség szinte tökéletes!
Aztán van a Sapphire-nak HDMI-s videokártyája, a 7600GT HDMI. Ez 45k körül mozog!

[kép]



[Szerkesztve]

(#993) KINKY_007 válasza [w] (#988) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

IBMéknél is van olyan bill, ami a laptopokról koppintottak (pöcökegér és touchpad is), szerintem jól használható(én XP alatt próbáltam), csak kicsit drága...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#994) [w] válasza KINKY_007 (#993) üzenetére


[w]
őstag

nyilván én is olyan megoldást keresek, ami nem sodor anyagi csődbe :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#995) róland


róland
veterán

Mondjatok egy jó VGA-t, lehetőleg olcsón. Sír a Vista Upgrade Advisor és az ATi is, hogy az én sima 128 MB/128 bites 9600 Radeon kártyám nem elég a Vista AERO felületének futtatásához, pedig most is 1280*1024-ben fut az AERO-s felület a gépemen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#996) atuci válasza KINKY_007 (#993) üzenetére


atuci
senior tag

[kép]

nekem ilyen van, igaz ez vezetékes, de van rajta tapipad meg pöcökegér, usb hub.

fincsi

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#997) Elrond válasza atuci (#996) üzenetére


Elrond
senior tag

Tudja valaki a pontos típusát mert nekem is kellene 1db ilyen bill!

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#998) Elrond válasza róland (#995) üzenetére


Elrond
senior tag

Szia!

Szerintem egy X800-on már abbahagyná a sírást :)

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#999) beencee válasza Elrond (#997) üzenetére


beencee
senior tag

Mondjuk atuci biztosan tudja :DDD

(#1000) Elrond válasza beencee (#999) üzenetére


Elrond
senior tag

azért az ő hozászólásához kapcsoltam de hátha valaki gyorsabb lesz nála ;)

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.