Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) X@b3e válasza beencee (#749) üzenetére


X@b3e
addikt

És azt lehet angolítani/magyarítani esetleg, mert non parle france :B

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#752) beencee válasza X@b3e (#751) üzenetére


beencee
senior tag

Az ugyanúgy angol verzió sztem (vagy benne kell, hogy kegyen az english.language file, az pedig tetszőlegesen átírható).
Különben én is szívesen átküldöm az én hungarian.language fájlomat, de nyilván ez az én ízlésem szerinti magyarítást, illetve az általam használt pluginek szövegeit tartalmazza a core rendszeren kívül.

(#753) X@b3e válasza beencee (#752) üzenetére


X@b3e
addikt

Bombázhaod minden hasznos cuccal a mailemet :R
Sőt, biztos, hogy még zaklatni is foglak ebben az ügyben :B

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#754) beencee válasza X@b3e (#753) üzenetére


beencee
senior tag

Elment.

(#755) X@b3e válasza beencee (#754) üzenetére


X@b3e
addikt

Köcce :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#756) Devil81 válasza X@b3e (#753) üzenetére


Devil81
csendes tag

Megosztanád velem is a kapott infókat? Ty

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#757) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Üdv!
Lenne pár kérdésem a htpc épitéssel kapcsolatban a tapasztaltabbakhoz:)
-Asrock 775Twins-HDTV, 805D proci,512mb ddr,x600xt,160gb hdd, dvd.
Ezt a konfigot szeretném összerakni, de 1-2 dologban nemvagyok biztos:
1.szabad e 805d procit beletenni? magas fogyasztásra gondolok, ekkor csak nagyobb táp kell bele? És kb mekkora táp lenne ideális ehez a konfighoz?
thermaltake mozart házra gondoltam.

Kössetek bele pls. had tanuljak belöle:)
Ha még vmi eszembejut leirom.

(#758) hati válasza Winzsolt (#757) üzenetére


hati
addikt

Milyen anyag lejátszására akarod használni? HD vagy SD? TV tuner nem lesz benne?

A 805D az egy erős proci, melegszik és sokat fogyaszt. Erős hűtés kell rá, s az meg hangos lesz.

(#759) Winzsolt válasza hati (#758) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

sd, de a hd is megy rajta:)
tv tuner nem lesz.
a 805d megtetszett öcsém gépe épitésénél (alapfesz 3,6ghz) és ezért gondoltam rá. és 25ezer ftos árán majdnem a legolcsóbb.Mindenképp ragaszkodnék hozzá. :U :F

(#760) róland válasza Winzsolt (#759) üzenetére


róland
veterán

Én nem ragaszkodnék hozzá. (Hacsak nem akarsz filmeket kódolni, nem lesz egy ilyen erőműre szükséged.) Inkább egy TV-tunerhez.

HTPC építésnél egyik legfontosabb szempont, hogy halk és esztétikus legyen a gép. Egy hardveres tömörítésű TV-tunerrel (Hauppauge-ból már 2x.xxx,- Ft-ért is van talán ilyen) egy kisebb teljesítményű processzor is megfelelő lehet. Következménye, hogy egy halkabb hűtés is elég egy ilyen processzorhoz.

Memória: ebből 512 MB a minimum, de ha van lehetőséged, akkor a 2 GB sem rossz. Kevesebbet fog a merevlemezzel dolgozni a gép, így halkabb.

Merevlemez: Nagy tárolókapacitás és halk működés.

Tápegység: valami márkás 300-400 W-os darab jó hatásfokkal, halk hűtővel (talán FSP GreenPower)

Minden egyéb alkatrésznél fontos a lehetőség szerinti passzív hűtés.

Ja, míg el nem felejtem: NEC (és úgy hallottam Pio) ODD-k csak lassú üzemben halkak (bár filmnézéshez elég az 1×-es tempó is).

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#761) Kobak77 válasza róland (#760) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Nekem Pio van, lassítani a Nero Drivespeed-el próbáltam, de felemás az eredmény... amíg lassú a pörgés, addig csendes, viszont nem zökkenőmentes a lejátszás :(. Aztán meg időnként felpörög, de veszettül, ekkor utoléri magát, stb... nec-ről semmit nem tudok, de a plextor állítólag ebben nagyon profi :). No persze az előzőekkel nem is egy árkategóriában van :(

(#762) róland válasza Kobak77 (#761) üzenetére


róland
veterán

NEC egy fokkal jobb. Nem szokott magától felpörögni, sőt akadozni is csak a Winfos Media playere szokott. állítólag van rá magyarázat, hogy miért, de pl. PowerDVD soh nem csinálja.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#763) hati válasza Winzsolt (#759) üzenetére


hati
addikt

Film lejtszásra felesleges 2 magos proci. Egy 3GHz-es egymagos intel vagy inkább 3000+ körüli AMD bőven elég erre, s kevésbé lesz gondod a hangzavarral.

(#764) beencee válasza Winzsolt (#759) üzenetére


beencee
senior tag

Szerintem is tökéletesen fölösleges, egy HTPC-nél az egyik legfontosabb szempont a csönd és a funkciónak való megfelelés (egyikhez sem kell ekkora proci szerintem)

(#765) Winzsolt válasza róland (#760) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Hát mostanában egyre kevesebbet foglalkozok kodolással, de ha elvétve csinalom akkor tenyleg nem lehet muszáj ez a proci.
De akkor melyik proci?
Melyik az a merevlemez ami 160-200gb környékén csendes?
Asrock 775Twins-HDTV<< ezen a lapon x300-as ati vga van, ez elég lehet filmnézésre?

(#766) róland válasza Winzsolt (#765) üzenetére


róland
veterán

Sajnos merevlemez zajkeltés ügyben nem vagyok járatos. Én egy olcsóbb processzort vennék és inkább 2 GB memóriát, így még egy kevésbé halk merevlemezzel is megfelelő lesz a HTPC zajszintje. (Kevesebbet fogja felpörgetni a merevlemezt.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#767) róland válasza Winzsolt (#765) üzenetére


róland
veterán

Érdemes körülnézni a PH! tesztjeiben. Sokszor tesztelnek merevlemezeket.

Pl.:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#768) jodamester válasza hati (#763) üzenetére


jodamester
tag

HD-filmek nekem már erősen szaggattak a 3000+-os alapórajelén. 2.4GHz-re húzva viszont szépen futottak. A hangzavarról annyit, hogy c'n'c opciót+q-fan opciókat használva a prociventi alig-alig hallatszik, sőt néha el sem indul.. :)
Egyébként szerintem ha csak filmre használunk egy pc-t, akkor az elég kihasználatlan. Én most építettem egy 'univerzális' ht és játékpécét.
A megfelelő ház kiválasztása az egyik legfontosabb: pici, hangszigetelt és csendes táppal szerelt legyen. Az enyémben egyébként duplamagos amd van és ddr3 7300gt van. A tápon és a procin van venti, a többi passzív. Tényleg mindenre jó és a játékok sem fektetik meg.

(#770) zLegolas válasza hati (#763) üzenetére


zLegolas
őstag

Film lejtszásra felesleges 2 magos proci. Egy 3GHz-es egymagos intel vagy inkább 3000+ körüli AMD bőven elég erre, s kevésbé lesz gondod a hangzavarral.

Hehe... nézz rá a GeexBox-ra, milyen az erőforrásigénye.
Amit te írsz, az kábé az ötszöröse ennek. :P

Nekem egy 700-as PIII-am van a nappaliban a TV-re kötve, remekül szuperál - mondjuk fel nem veszek vele, meg nem is kódolok, csak lejátszás megy rajta.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#771) Devil81


Devil81
csendes tag

1 jó hardware-esen tömiző tunercard-hoz is nagy gép kell? Mert ugye ott inkább a kártya végzi a tömizést. (lehet hogy rosszúl tudom).
Na most azt nem tudom, hogy a Pinnacle PCTV 310i hardware-s e vagy nem? Ezt honnan lehet kispekulálni mert nem nagyogyon írják sehol :S:S Ugye ennek 1 hátránya van hogy nem túl jó a támogatottsága a htpc progiknál. Viszont: pöckölgettem a Nero 7.x.x.x ban a HOME részt és elég jól elboldogúl a mindennel sőt még elég kellemes kinézete is van. Érdemes rákukkantani mármint aki még nem tette meg és foglalkozika témával.

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#772) bizi990 válasza Devil81 (#771) üzenetére


bizi990
senior tag

Na most azt nem tudom, hogy a Pinnacle PCTV 310i hardware-s e vagy nem? Ezt honnan lehet kispekulálni mert nem nagyogyon írják sehol
Van egy ökölszabály: ha hardveres, akkor azt nagyon kiemelik minden anyagban. Tehát, ha nincs odaírva, hogy harveres, akkor nagyon nagy valószínűséggel szoftveres.
bizi

(#773) X@b3e válasza Winzsolt (#757) üzenetére


X@b3e
addikt

HTPC-be fölös a 2 mag.
Amúgy nekem is Mozartom van, faja házikó, szépen el lehet benne férni és elég jól mutat a nappaliban.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#774) róland válasza Devil81 (#771) üzenetére


róland
veterán

Ha jól tudom, akkor az is csak szoftveres tömörítésű. Asszem Terratec PVR kezdetű kártyái hardveresek, de most írtak cikket itt a PH! róluk.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#775) róland válasza róland (#774) üzenetére


róland
veterán

Nem Terratec, hanem Ledtek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#776) Devil81


Devil81
csendes tag

Hát utánakukkoltam és nagyon úgy néz ki hogy a Pinnacle család 1ik tagja sem hardware-s tömizést csinál :S:S Még jó hogy csak kaptam a kártyát :D
Viszont 1 kérdés:
Hauppauge WinTV PVR-150 PCI -- hardware encode, software decode
Hauppauge WinTV PVR-350 PCI -- hardware encode, hardware decode

Mi a külömbség? decodolás mikor kell? lejátszásnál?
Mert van köztük 7k külömbség.



[Szerkesztve]

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#777) hati válasza Devil81 (#776) üzenetére


hati
addikt

hardware encode = hardveres mpeg2 betömörítés
hardware decode = hardveres mpeg2 kitömörítés, azaz lejátszás
Az utóbbit minden mai videokártya támogatja, szóval felesleges képesség.

(#778) Devil81 válasza hati (#777) üzenetére


Devil81
csendes tag

Akkor Teljesen felesleges a 350es mert nekem csak az encode kell hogy HW-s legyen. Ha jól tudom akkor csak annyi a kül hogy van av kimenet a 350esen meg HW decoder van rajta. Marad a 150es.

Szóval, a számítógépek? Azt hallottam, hogy alapvetően mindent nullák és egyesek formájában ábrázolnak. Azt nem tudom, hogy ezekből hogy' lesznek meztelen nők a képernyőn, de az Isten áldjon meg érte benneteket emberek.

(#779) róland válasza Devil81 (#776) üzenetére


róland
veterán

Van a Pinnacle-nek is hardveres dekódolóval szerelt kártyája, de kicsit drága mulatság egy ilyen.

Pinnacle Deluxe USB2 és Pinnacle MP20

Csak az a kérdés, hol kapsz még ilyeneket? :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#780) róland válasza X@b3e (#773) üzenetére


róland
veterán

Mennyi most egy ilyen Mozart ház? (Kinéztem magamnak a TT Mozart Sx VC7001SNS típust. Kapható ez itthon, ha igen, mennyiért?) Bár feketében jobban tetszene.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#782) dane


dane
senior tag

Halihó Mindenkinek!

Látom pörög a topic! Ennek nagyon örülök! :)

Lenne pár kérdésem.
Hauppauge HVR-1300-as kártyát akarok venni ami egy hibrid tv tuner!
Igazából azért kellene ilyen mert Scaleo E gyári kiszerelésében is ilyen.
A kérdés az hogy lehet-e mondjuk helyette PVR-250 vagy 350??
Mi a különbség a HVR és a PVR sorozat között??
Mit jelent az hogy Hibrid TV tuner? MItől lesz hibrid?? :O

És végül a nagy kérdés.
Aki látott már Hauppauge TV kártyát az tudja hogy van a nyákon fent egy kb 10 tűs fehér csatlakozó. Na ennek a csatlakozónak kellene a lábkiosztása és hogy mi is az a csati pontosan.

Itt egy kép a csatiról:

[kép]

Köszi a válaszokat!

(#783) dane


dane
senior tag

[kép]

Ezen a képen látszik is hogy a tuner kártyára van rádugva egy kábel ami a SCART AUX-hoz megy! Valószinüleg egy bemenet lesz... csak a kérdés hogy hogy kell rádugni. Mert nekem a csatlakozóm nem olyan ami pontosan abba a fehér aljzatba megy bele hanem olyanból van 2db ami az optikai meghajtó audio csatlakozója (4 pines).


Remélem érthető voltam :D

[Szerkesztve]

(#784) róland válasza dane (#782) üzenetére


róland
veterán

A PVR sorozat már hardveres mpeg dekóderrel van szerelve. Azaz nem terheli a procit felvétel közben.

Hibrid tuner: mind a hagyományos analóg jelet, mind az új digitális (általában DVB-T jelet) tudja fogni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#785) dane válasza róland (#784) üzenetére


dane
senior tag

Akkor nekem az össze hauppauge tv tuner közül melyiket kellene vennem?
Ezek szerint a PVR sorozat nem tudja a DVB-T-t viszont tud hardveresen dekódolni.
A HVR sorozat nem tud hardveresen dekódolni viszont 2 féle jelet is tud fogadni.

Olyan nincs ami mindkettőt tudja??
Még esetleg FM tuner is van rajta??
...Ja és MCE kompatibilis? :)

(#786) róland válasza dane (#785) üzenetére


róland
veterán

Bizonyára van ilyen, de át kellene nézned a Hauppauge honlapját.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#787) dane válasza róland (#786) üzenetére


dane
senior tag

Átnéztem, de csak a HVR-3000-est találtam.
Ezt meg nagyon nehéz beszerezni ráadásul nem irnak semmit az encode/decode képességeiről!

Szted milyen chipsetes tuner kártyát érdemes választani?

(#788) hati válasza dane (#785) üzenetére


hati
addikt

Vegyél egy ilyet is és egy olyat is. :)

(#789) dane válasza hati (#788) üzenetére


dane
senior tag

Akkor lehet hogy veszek egy csúcs analógot meg egy szintén csúcs digitálist :( ...ma majd lesz mit rákötni :D

(#790) dane


dane
senior tag

Vagy inkább egy hibrid + analog párositás jobb lenne :)
Már csak azt kellene tudnom hogy mi az a kis fehér csatlakozó pontosan és mi a lábkiosztása!



[Szerkesztve]

(#791) hati válasza dane (#790) üzenetére


hati
addikt

Sok hibrid karin szoftveres az analog tuner!

(#792) canniball válasza Devil81 (#776) üzenetére


canniball
nagyúr

Hauppauge PVR összehasonlító táblázat: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#793) dane válasza hati (#791) üzenetére


dane
senior tag

hogyhogy? ezt hogy oldják meg?

(#794) Kobak77 válasza dane (#790) üzenetére


Kobak77
aktív tag

az ati Theater 650 kártyája tud DVB-T-t és az analóg részhez hw-s mpeg2 kódolója van (és a hangot is ő kezeli, nem kell összedrótozni a hangkártyával). Csak tudd meg hol lehet szerezni ilyet és szólj nekem is :). (kéne 2 majd :D )

[Szerkesztve]

(#795) hati válasza dane (#793) üzenetére


hati
addikt

Nem értem a kérdésedet. :F

(#796) lazydog


lazydog
addikt

Itt a Leadtek PVR 2000, hardware MPEG-2 tömörítő chip-el. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#797) dane válasza hati (#795) üzenetére


dane
senior tag

Egy hardveresen digitális képességű tunert (a kártyára épitett tunerre gondolok) hogy lehet rávenni szoftverrel hogy analog jelet is tudjon fogadni? Nekem ez valahol olyan mintha fekete-fehér tv képcsövét szoftverrel akarnák rávenni hogy szines képet adjon!

(#798) dane válasza lazydog (#796) üzenetére


dane
senior tag

...és MCE kompatibilis!!!

(#799) biga


biga
senior tag

Erröl tud valaki valamit: [link]? Ha tényleg tudja azt, amit írnak róla, akkor best-buy lehet egy Media Server mellé. (géppel etherneten csatlakozik, a TV-vel meg közvetlenül). Árlistán 23e nettó körül már láttam

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#800) róland válasza biga (#799) üzenetére


róland
veterán

Nem rossz!

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.