Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) canniball válasza CsiguszMaxim (#900) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt viszont témába vág: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#902) orbano válasza Enszuke (#892) üzenetére


orbano
félisten

T2500-at tudod hajtani majdnem minden esetben 1volton és azalatt is maximum órajelen, akkor bőven 15-20watt alatt disszipál (nekem 2500mhzen 21 wattot eszik, amiből jó, ha 15 watt hő keletkezik).

A vér nem válik VAZZE!™

(#903) orbano


orbano
félisten

Ja amúgy sziasztok :B

Amiért jöttem: [link]

Valamikor ellátogatok hozzájuk érdeklődni, mik ezek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#904) [w] válasza Osibaa (#899) üzenetére


[w]
őstag

na, ilyesmit keresek én is, mint ezek a BTC billegerek.

nem tudsz ezekhez hasonlót, de magyar kiosztással? mindenképp egybeépítettre lenne szükségem.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#905) beencee válasza dane (#897) üzenetére


beencee
senior tag

Szerintem igen, paraméterezhetőségben mindenféleképpen (jelenleg 281 plugin és rengetegen fejlesztenek továbbiakat)

Kérdés, hogy milyen driverrel hajtod őket? A FuSi-hez kapott dvd-ről installáltál drivert, vagy az MCE ''helyből'' tudni hajtni őket? (az én tippem, hogy a gombokat az MCE bill+remote drivere hajtja, a kijelzőt meg a géphez adott cucc, elvileg a meedioban is mennie kell mindkettőnek... Persze mit hisz el egy informatikával foglalkozó embör, amíg nem látta és használta ;] )

(#906) beencee válasza Osibaa (#899) üzenetére


beencee
senior tag

Valójában ez billentyű és egér, plusz egy távkapcs. A billentyű bal felső sarkában ott vannak az egérgombok, a jobb felső sarkában egy pöcsegér.

(#907) dane válasza beencee (#905) üzenetére


dane
senior tag

pü ment!

(#908) dane válasza orbano (#903) üzenetére


dane
senior tag

Ezek brutálisan szép házak!
A beépített TFT-s házikó mindíg is érdekelt, de sztem nem birnám megfizetni :(

(#909) canniball válasza orbano (#903) üzenetére


canniball
nagyúr

Kövezzetek meg, de nekem ezek nem tetszenek (azért az árukra kíváncsi lennék :) ). Sokkal inkább bejön ez a forma: [link] (csak kár, hogy ez meg alkalmatlan a feladatra...).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#910) bambano válasza dane (#908) üzenetére


bambano
titán

A modding computernél egy hasonló, tft-s ház 194 ezer forint. Én is fordítva vettem tőle a levegőt :) [link]

Szépnek szép...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#911) bambano válasza canniball (#909) üzenetére


bambano
titán

Kérünk három nagyobbat és egy zacskó kicsit! (C)Bryan élete :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#912) orbano válasza canniball (#909) üzenetére


orbano
félisten

pedig ezek legalább úgy néznek ki mint egy minőségi hifi elemei. amit linkeltél, bűn lenne mondjuk egy minőségi onkyo rendszer közé rakni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#913) dane válasza canniball (#909) üzenetére


dane
senior tag

szépnek szép, csak a szélessége sem szabvány hifi méret :(

(#915) Osibaa válasza Enszuke (#914) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ez jól hangzik, de az első mozzanatnál elakadnék a szerelésben: táp. Se eszközöm, se ''tehetségem'' ahhoz, hogy barkácsoljak egy számítógép házat egy korábbi CD lejátszóból.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#916) Osibaa válasza [w] (#904) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Ahogy írtam, sajnos én sem találtam ilyen billentyűzeteket magyar, vagy angol kiosztással, németet árultak itt a PH!-n használtan, azt elvileg ''canniball'' vette meg.

Osibaa

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#917) Osibaa válasza bambano (#910) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ááá, ezt ''Elrond'' potom 186 ezerért megszerzi. :D [link]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#918) GG888


GG888
senior tag

Hi all,
Van nekem itthon egy asztali dvd lejátszóm. Az egyetlen hibája, hogy nem tud dvd-t beolvasni :DDD . Ami jó benne, az az, hogy van a hátulján egy csomó csatoló:
-2 scart kimenet
-Optikai kimenet
-Koaxális kimenet
-Video kimenet
-S Video kimenet
-Komponens video kimenet
-Audio kimenet (L,R)
-5.1 kimenet

Valószínüleg ha egy új dvd meghajtót raknék bele, akkor működne, csak nem tudnám hova csatolni.

Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan alakítsam ezt át úgy, hogy HTPC-ként funkcionáljon?

Vagy hagyjam a fenébe?

További problémám, hogy nem működik a hangszabályzó.

Ha tudok, majd teszek fel képeket, csak sd-kártya beolvasó kéne ;)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#919) canniball válasza bambano (#911) üzenetére


canniball
nagyúr

:))

''A modding computernél egy hasonló, tft-s ház 194 ezer forint.''
:Y Én még 30k-t is 30-szor meggondolnék egy házra, nemhogy ennyit...

orbano!
Már pedig én beraknám. :D Bár ez a veszély nem fenyeget... :(

dane!
Már megint a méretek... ;]

Osibaa!
Nem csak elvileg, gyakorlatilag is én vettem meg. :) Aztán azóta sem tudtam működésre bírni :( (igaz időm sem volt nagyon foglalkozni vele).

GG888!
Egy asztali játékos kasznija azért elég kicsinek tűnik HTPC-hez. Vagy ez még a ''régebbi, nagyobb méretű kivitel''?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#920) dane válasza Enszuke (#914) üzenetére


dane
senior tag

Van más alternativa is... Pl a Silverstone házak mindegyike megfelel a kritériumoknak!

(#921) dane válasza GG888 (#918) üzenetére


dane
senior tag

Ha nem 10-15cm magas a lejátszó akkor hagyd a fenébe! Meg sztem amugy is hagyd a fenébe! :):)

Milyen tipusu a lejátszó amugy?

(#923) dabadab válasza Enszuke (#922) üzenetére


dabadab
titán

''normal tap burkolat leszedve''

Mondjuk ez pont olyasmi, ami mindenkeppen ellenjavallt.

DRM is theft

(#925) dane válasza Enszuke (#922) üzenetére


dane
senior tag

Én konkrétan a CPU cooler ill borda miatt mondtam a 10-15cm magasságot!

(#926) dabadab válasza Enszuke (#924) üzenetére


dabadab
titán

Egyreszt erintesvedelem, masreszt a burkolat Faraday-kalitkakent is mukodik.

DRM is theft

(#927) dane válasza Enszuke (#924) üzenetére


dane
senior tag

Pl azért mert azt a tápot ami alapból zárt gyártáskor eladásra kész állapotban tesztelik érintésvédelmi szempontból! Azaz garantálják hogy amig a burkolat megvan addig az ember tapogathatja. Ez igy van a dvdnél is, teljesen összeszerelve ellenőrzik! Ha viszont megbontod a gyári szigetelést és belépited egy másik készülékbe úgy hogy nem tudod mivel jár a burkolat eltávolitása az már veszélyes lehet! Nem azért mert ha valaki benyúl megrázza az áram hanem azért mert mondjuk megérinti a külső házat (ami szintén fém) és úgy rázza meg az áram...vagy csak elég ha összeszed egy kis töltést a külsö fém burkolat. Az is elég ilyesztő szokott lenni! De mindent egybevetve ha hozzáértő ember végzi a melót akkor elkerülhető a baj!

Szal vigyázni kell! ;)

(#928) bambano válasza Enszuke (#924) üzenetére


bambano
titán

Azért, mert a videóban, dvd lejátszóban mezei táp szokott lenni, ami egy trafó, jól szigetelt primer oldallal, graetz híd, kondi, stabililzátor. Ha nagyon nem abajgatod, nincs lehetőséged áramütést szenvedni.

A pc-ben ezzel szemben kapcsolóüzemű táp van, ami ott indul, hogy egyenirányító, kondi, valami kapcsolóberendezés, szűrő, vezérlő elemek. Simán beletapizhatsz a 230V effektív feszültségnek megefelelő csúcsfeszültségre feltöltött kondiba.

Másrészt ha rendes hifin kikapcsolod a hálózati kapcsolót, akkor kikapcsoltad, pont. Manapság ha megnyomod a pc-n a kikapcsoló gombot, akkor az a procit ösztökéli, hogy tegye kussba magát. A táp ettől még vígan bekapcsolva marad és működik, csinálja a feszültséget az usb cuccoknak, a pci busz egy részének, az alaplapnak, hogyha wake up event jön, akkor be tudjon indulni. Az pedig jöhet rs232 ri lábon, ethernet wol headeren, usb-n keresztül, cmos rtc-ből és még ki tudja, honnan. Szóval a pc-t akkor kapcsoltad ki, ha kihúztad és kisütötted az összes kondiját.

Ellenjavalt lehet még azért is, mert az átlagos szigetelések 50hz-re vannak méretezve, a különböző szerelési anyagok szigetelőképessége, dielektromos állandója pedig változik a frekvencia függvényében. A pc táp pedig legalább 20khz-en de inkább feljebb működik. Nem jó az, ha ilyen frekvenciájú mágneses hullám kijön a tápból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#929) dane válasza bambano (#928) üzenetére


dane
senior tag

A topic új cime mostantól:

Érintsünk HTPC-t!!!! :D :D :D

(#930) canniball válasza dane (#929) üzenetére


canniball
nagyúr

:)) Mint topiknyitó keress egy modit és neveztesd át! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#933) GG888 válasza dane (#921) üzenetére


GG888
senior tag

Sony - DVP S725D
És kicsit magaqsabb, mint 8 centi

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#934) repasi


repasi
tag

Van egy eladó PVR250-em, érdekel valakit?

(#935) róland


róland
veterán

Találtam egy szép házat. Hol kapható? Mennyiért?

[link]

Az oldalukon a Products/Systems/Home Theatre System alatt a HD-135 típusú ház. (13,5 cm magas, s állításuk szerint a teljes méretű VGA és PCI kártyák is beleférnek a házba.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#936) bambano válasza Enszuke (#932) üzenetére


bambano
titán

A tv sorkimenőjének a feszültsége sokkal több, annál veszélyes belepiszkálni. Inkább ne legyél kiváncsi a tv-re :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#937) bambano válasza dane (#929) üzenetére


bambano
titán

Nekem még mindig az a bajom, hogy htpc építéséhez először venni kellene egy kosár kacatot, amit összerak az ember, de a beszerzési forrásokkal nem vagyok tisztában.

Szerintem ez ontopic, pls. mondjatok rendes kereskedőket, akiknél ilyen cuccokat lehet venni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#938) róland válasza bambano (#937) üzenetére


róland
veterán

A legnagyobb gond talán a ház beszerzése. A többi alkatrészt egy komolyabb számítástechnikai boltban megveheted. Egy jobb LCD tv-t vagy Plazma tv-t pedig szinte bármelyik műszaki kereskedésben.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#939) róland


róland
veterán

Valakinek van tapasztalata Pinnacle távirányítóival? Azt állítja a Microsoft a Pinnacle is MCE kompatibilis eszközöket gyárt, de még nem sikerült rávennem, hogy a saját programján/frontendjén kívül bármi mást vezéreljen.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#940) bambano válasza orbano (#903) üzenetére


bambano
titán

Elolvastam a gyártó webjén az eredeti doksikat, nagyon pöpec darab.
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#941) Osibaa válasza bambano (#937) üzenetére


Osibaa
senior tag

A Silverstone és Antec házakat a Senerit importálja. A honlapjukon fenn vannak a kiskerek, akikkel kapcsolatban állnak. Nomeg olyan ember is szóba jöhet, aki jóban van velük és tud hozni ''okosba''. Itt a PH!-n is van ilyen, már linkeltem a topikját.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#942) Osibaa válasza róland (#935) üzenetére


Osibaa
senior tag

Irányárakat és spéci cuccokat itt tudsz kinézni, aztán vagy megtalálod kis hazánkban, vagy nem. [link] Irányárnak is jó, pl. a Zalman ház, amit kinéztél, itt 300 USD. :Y

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#943) róland


róland
veterán

Ez se rossz, s az ára is elég jónak tűnik: [link]

Bár csak 10,5 cm magas.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#944) róland válasza Osibaa (#942) üzenetére


róland
veterán

Az olyan 60.000,- - 70.000,- Ft. Szvsz egy elegáns, szép HTPC házért talán nem is olyan sok főleg, hogy van feketében is. Ehhez alapból kellene még egy 300-400 W-os FSP GreenPower táp. S együtt a kettő talán még 100.000,- Ft alatt marad.

Most nézem, épp nem is akciós a termék.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#945) róland válasza róland (#944) üzenetére


róland
veterán

Ha megnézed a Zalman honlapjána ház leírását, akkor nem is olyan drága ez a ház. [link]

Aluminium, jól tervezett szellőzés minden kompnensnek, teljes méretű PCI/VGA kártyák elférnek benne, beépített VFD kijelző, MCE kompatibilis távirányító. (Sőt még a távirányítóhoz tartozó 2 db elemet se spóroltják ki.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#946) róland


róland
veterán

S a TechPowerUp értékelése: [link]. Gondolom egy 10-es skálán érte el a 9-es szintet és a szerkesztői ajánlatot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#947) róland válasza róland (#945) üzenetére


róland
veterán

Még egy kiegészítés a házhoz: normál méretű optikai meghajtókat lehet beépíteni. (Ami ugye nem hátrány.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#948) róland válasza dabadab (#926) üzenetére


róland
veterán

Azaz, ha belül érsz hozzá, akkor nem ráz, kivül pedig igen. :DDD Meg persze minden interferenciát okozó rezgést kivezet a táp burkolatának külső felére. :DDD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#949) dane


dane
senior tag

.

[Szerkesztve]

(#950) dane válasza dane (#949) üzenetére


dane
senior tag

:D:D

Szóval az van hogy privátot akartam küldeni és erre beirta ide! :):)
Gondoltam nem hagyom itt!

ÜDV

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.