Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Rosep válasza canniball (#391) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor ez a Webbowser menüpontban az Explorert hozza be?

Meg lehet úgy csinálni hogy a WIN-t ne is lássam, ha feláll a gép, ez a kép fogdajon?

(#402) canniball válasza Rosep (#401) üzenetére


canniball
nagyúr

Az első kérdést nem értem, a másodikra: ha berakod az automatikusan induló progranok közé, azzal gondolom eléred a várt eredményt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#403) Rosep válasza canniball (#402) üzenetére


Rosep
senior tag

Jól van már rájöttem, találtam az oldalukon egy screenshootot róla. De gondolom arra épül, csak más ''skint'' kapott.

szerk.: tévedtem, Mozilla ActiveX kell hozzá tehát....

[Szerkesztve]

(#404) gorlin válasza ManY (#397) üzenetére


gorlin
őstag

:160Giga ATA HDD Ez is nagyon durva.
A 2.5-ös Hdd ehez képest megváltást lesz.(Dimenziókkal halkabb).(nem hiszem hogy van ember aki képes megszokni a film egy feszült pillanatában a HDD seekelést,plussz az alap süvítést)
És amit még érdemes meggondolni:egy FSP ZEN passzív táp.

Vga:Itt inkább az a kérdés hogy milyen hűtőt teszel rá (ami nem hagyja hogy tűzbe jöjjön a kártyád:) )és HALK!!



(#405) #18538752


#18538752
törölt tag

Egy gyors kérdést szeretnék most feltenni csak :)
Az integrált GForce 6100-on elfut valami régebbi játék úgy elfogathatóan? Mondjuk a Quake3 vagy a Wolfeinstein, Red Faction.
Azért kérdezem, mert éppen most szeretnék összeállítani valakinek egy gépet a lehető legkevesebb pénzből és a VGA kérdésben csak az integrált vidkari maradna. Nem nagy játékos az illető nem is erre használná, de azért egyszer-kétszer elrohangál ezekkel a játékokkal ezért nem szeretnék bele esni abba a hibába hogy esetleg ezek a gamék nem futnak rajta. Bár gondolom azért csak mennie kell rajta ezeknek a gaméknak. Előre is köszi a választ.

(#406) tomcs válasza #18538752 (#405) üzenetére


tomcs
őstag

ha erdekel 6150-rol csinalok majd a het vegefele tesztet, most nem erek ra mert holnap meg holnaputan zeha.

bar nem tudom, az mennyivel tobb a 6100-nal. allitolag sokkal, de ezt csak ugy mondtak, meg nem is igazan volt szempont igy nem neztem utana

(#407) opr


opr
veterán

Engem is érdekelne ez a téma, ezért kérdezném azokat, akiknek sikerült, h kb. mennyiből hozta ki az egészet?
Nem olcsóbb venni egy mac minit a hozzá való vezeték nélküli egérrel/billentyűzettel? ill. az megfelel szerintetek erre a célra? (net, filmlejátszás, zene, meg ilyenek, szal nem játékra kéne :) )
thx.

[Szerkesztve]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#408) repasi válasza opr (#407) üzenetére


repasi
tag

Hát ha még TV sem kell meg játék sem, akkor szerintem főbenjáró bűn egy mac minit venni erre a célra. :)) Egy P3-as gép bőven elég gigahertz körüli procival. Én úgy néz ki most fogok egy ilyet építeni egy IBM netvista gépből. Tuner nélkül nekem megáll 30k alatt.....

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#409) beencee válasza tomcs (#386) üzenetére


beencee
senior tag

Én egy PVR150-et nyúzok már lassan egy éve, én teljesen meg vagyok elégedve a minőségével, stb., ha van valami konkrét kérdés, előbb-utóbb biztos válaszolok :DDD

(Különben én is kerestem low-profile-ban ezt a karit itthon, de gyakorlatilag lehetetlen volt beszerezni.)

Ja és mATX, TV-out-os A64 alaplapban szerintem a DFI RS482 Infinity a nyerő (lásd tts bazárja, tts kft., csak hát az ára... )

(#410) beencee válasza repasi (#387) üzenetére


beencee
senior tag

Először is nagyon gratula a szép munkáért, :R :R valahogy így kell ezt csinálni ;) A házmegoldás nálam különdíjas :C

Különösen tetszett a hangrész igényes megoldása, egy HTPC-nél, erősítőre, hangfalakra kötve különösen hamar kijön, hogy milyen rossz minőségűek az alaplapi hangcuccok. A meedionál a Configure Meedio-ban (General fül, Screen position) nem sikerült a kép beállítása, vagy hogyan próbáltad? Esetleg itt is találsz segítséget: [link]

(#411) beencee válasza hati (#396) üzenetére


beencee
senior tag

Valahogy megy a dual display mód, akár így is, de én még nem próbáltam. (De ezt amúgy nem a video kártya driverének kellene tudnia :F )
Különben készült erre még külön meedio theme is [link], annak a topikjában találhatsz tippeket, illetve keresd a meedio fórumon fasttech kollegát, szerintem ő tud ebben segíteni.

(#412) beencee válasza repasi (#408) üzenetére


beencee
senior tag

Mélyen egyetértek :R
Az adataimnál lévő HTPC cucc (ami messze túl van méretezve általános HTPC felhasználáshoz) is megállt 50k alatt (nyilván kellően kihasználva a fórum adta beszerzési lehetőségeket ;) )

(#413) repasi válasza beencee (#410) üzenetére


repasi
tag

Hát köszi szépen, nekem is a sound-system a szívem csücske, mivel nagyon sokáig vaciláltam, hogy kell-e nekem egyáltalán a soundstorm, de így utólag nagy hiba lett volna kihagyni. A házmegoldás lehetne igényesebb is, sokáig gondolkoztam azon, hogy az elejére LCD kijelzőt rakok, de igazából azzal nagyon megszaladt volna az ára, másrészt meg csak flancolás lett volna, mert arra luxus, hogy mutassa, azt amit nem is látok három méter távolságból. A meedionál igen ott próbáltam és el is jutok odáig, hogy a képernyő sarkában ott vannak a mark-ok, de nem tudom őket arrébb tenni ;] Nagyon nem foglalkozok most a témával, mert nincs rá időm, de vissza fogok térni rá, mert ez a két versenyző maradt már csak.

(#414) repasi válasza beencee (#412) üzenetére


repasi
tag

A fórum arra is van, hogy éljünk ezekkel a lehetőségekkel is. Én is nagyrészt innen raktam össze a sajátomat és hát azért jóval olcsóbban megúsztam így....

(#415) opr válasza repasi (#408) üzenetére


opr
veterán

hát végülis az se ártana ha fel tudna venni tv-ből... (ugye mégiscsak jobb mint kazival vagy dvd-vel szenvedni, főleg h a felét úgye nézem meg,csak felveszem :D)
de ezek után asszem kiesett a mac mini :DDD
majd ha egyszer lesz rá pénzem megépítem, addig meg figyelek éberen ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#416) repasi válasza opr (#415) üzenetére


repasi
tag

A tuner az +20k (Ati 550), szóval még így is jól jár, ha valaki HTPC építésére adja a fejét. Mondjuk megépíteni az már más tészta, de ez is csak elhatározás kérdése, utána már gyorsan megy.

(#417) opr válasza repasi (#416) üzenetére


opr
veterán

a megépítés nem lesz baj, mindjárt befejezem az első moddomat, utána nekilátok ennek :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#418) gorlin


gorlin
őstag

Most találtam Foxconn házakat.
[link]
Van a 838-as az is nagyon szép.10.000 forint körül vannak táppal.
Emlékszem egyszer vettem egy Aopen A600-as házat .Mondtam magamba vesz a fene Foxconnt,biztosan valami bovli:)
aztán az eladó (épp akkor hoztak valakinek Foxconnt)megmutatta nekem ezt a tipust.
Kb fele annyiba került.de 100% hogy ugyan azon a gyártósoron készült.
Gyönyörű,megbízható van benne anyag.
Csak ajánlani tudom!

[Szerkesztve]

(#419) beencee válasza repasi (#413) üzenetére


beencee
senior tag

Oksa, az idővel általában én is csehül állok, de ha majd éppen a meedio méretezésével kínlódsz majd, keress nyugodtan meg, valamit kitalálunk, ha tudok, segítek.

(#420) atuci válasza gorlin (#418) üzenetére


atuci
senior tag

és hol találtad ezeket?

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#421) gorlin válasza atuci (#420) üzenetére


gorlin
őstag

[link]
Például itt is van.Nagyon sok helyen árulják.
A HRP az egyik nagykereskedő.Tehát mondjuk ha felhívod a HPCTRADE-t vagy valaki olyat aki tud tőlük hozni akkor hoznak neked.

(#422) dmon


dmon
aktív tag

Van itt valaki akinek működik az xmltv ? Decemberben próbáltam és akkor még szépen működött. Most összeraktam egy HTPC-t amin MediaPortal a frontend, de nem tudom az xmltv vel leszedni az EPG hez a műsorokat.
A csatorna neveket leszedi és második lépésben mikor indulna a műsorok letöltése azt írja ki hogy : Can't call method ''as_text'' on an undefined value at /PerlApp/grab/huro/tv_grab_huro line 690

Valainek volt már ilyen, vagy ha éppen most működik valakinek elmondaná melyik xmltv verzió-t használja ? Lehet hogy a port.hu változott meg és már nem tudja leszedni a műsorokat ?

(#423) dmon válasza dmon (#422) üzenetére


dmon
aktív tag

Forget it !
Megoldottam máshogy.

(#424) bizi990 válasza dmon (#423) üzenetére


bizi990
senior tag

Tedd közkincsé! :)
bizi

(#425) bzoley válasza dmon (#422) üzenetére


bzoley
veterán

A line 690-es hiba (nem csak)nálam az 5.42a-s xmltv-vel jött elő. Létezik valahol eldugva egy beta xmltv.exe, amivel már működik.

(#426) bzoley válasza dmon (#422) üzenetére


bzoley
veterán

A line 690-es hiba (nem csak)nálam az 5.42a-s xmltv-vel jött elő. Létezik valahol eldugva egy beta xmltv.exe, amivel már működik.

(#427) repasi válasza bizi990 (#424) üzenetére


repasi
tag

Van egy tvxb nevű program is, én azt használom. Itt lehet választani, hogy honnan akarod szedni a TV guideot (Port vagy origo). És itt .ini-ben kell konfigurálni, ami szerintem sokkal kényelmesebb is mint command line-ban bénázni.

(#428) bzoley válasza repasi (#427) üzenetére


bzoley
veterán

Létezik valahol normális ini fájl, ami rendesen, kategóriákba sorolva szedi a műsorokat? Én néhányat elkezdtem beírni, de nem az igazi. xmltv ezt okosabban megcsinálná, de valamiért a Zguide szereti, csak a vxb-s xml-t.

(#429) dmon válasza repasi (#427) üzenetére


dmon
aktív tag

Én is így csináltam. TVxb vel működik.

Viszont a MediaPortal-t (0.2.0.0 RC3 release) nem tudom magyarítani egyenlőre.
LOG file ba ezt írja : language file:language\Hungarian\strings.xml is missing entry for id:0 text:My Programs

Az összes id hez ezt írja pedig léteznek a megadott file ban. :F



[Szerkesztve]

(#430) hati válasza dmon (#429) üzenetére


hati
addikt

nekem van saját strings.xml-em, amivel megy. :))

(#431) repasi válasza bzoley (#428) üzenetére


repasi
tag

Létezik, a tvxb weblapján fenn van országok szerint....

(#432) bzoley válasza repasi (#431) üzenetére


bzoley
veterán

Hát ha valahol, akkor ott biztosan nem.
Csak a két alap(port, origo) ini-fájl van ott.
Lehet, nem értetted jól a kérdést, vagy én fogalmaztam rosszul? :)
Erre gondoltam:
Az első kép az eredeti port.hu-s ini-vel leszedett műsorokat mutatja zguide-ba betöltve:[link]
(persze kicsit módosítva van, logók, csatornák)
A második képen már az általam ini-be beírogtott katgóriák szerint lett betöltve a műsor:[link]
Gondoltam létezik ilyen, már kategorizált ini-fájl, mert én lusta vagyok minden variációt beírogatni, meg elég sok problémám volt vele eddig is.

(#433) repasi válasza bzoley (#432) üzenetére


repasi
tag

Bocs, tényleg nem értettem jól a kérdést, hát nem tudom hogy van-e ilyen kategorizált .ini, igazából nekem még nem volt ilyen igényem....

(#434) Integra


Integra
titán

up! jobbra fel:)

na, én is nagy házimozi multimédia építésbe vágtam a fejszét.
ami eddig úgy néz ki hogy stabil kiinduló alap, az egy micro atx deszka, 6150-es geforce és 430-as nforce chipsettel, s939 foglalattal.
a ház a jelen álláspont szerint aspire qpack lenne. ez tűnik eddig ideális megoldásnak.

kéne valami profffffffi tuner kártya.
fm rádió hallgatásra, továbbá szeretnék műholdról és földi sugárzásról hdd-re menteni és lejátszani. van műhold beltérim. a műhold és a földi antenna egy kábelen jön le a tetőről, de a nappaliban T elolsztóval szét van bontva.
igazság szerint itt vagyok a legnagyobb gondban a tv tuner kártyával...

hang.
nemtom mire képesek az alaplapi chipet, de valszeg nem nagy dolog.
audigy2 gondolom megfelelne zene és házimozi rendszer megszólaltatására.
értelem szerűen valami komolyabb aktív meghajtott hangrendszer kell ugye hozzá, mivel a nagy böszme receiver menne a levesbe idővel.

proci.
s939 foglalat ugye adott.
először mobil amd procin gondolkodtam, de azt mondják, hogy mobile amd proci nincsen még ilyen foglalatban. igaz ez? azért gondoltam, mert kevesebb áramot fogyaszt, ugyanazt a teljesítményt tudja mint az asztaliak, kevesebbet eszik, kevesebb hő, kevesebb ventizaj.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#435) repasi válasza Integra (#434) üzenetére


repasi
tag

Elöször is: mire kell? Mert ha csak HTPC-nek, értsd Divx,DVD,MP3,TV,PVR akkor én nem gondolkoznék 939-ben, de ez a te dolgod.

Tuner:
Azt nem mondtad, hogy a földi sugárzás analóg vagy digital (DVB-T). Feltételezem, hogy az előbbi akkor mindenképpen valami hardveres tunert ajánlanék mondjuk Hauppauge PVR350 (nekem ez van, nagyon jó) ezen van FM Tuner is. A SAT kártyára én a Skystar2-t javaslom, mert ez a legelterjettebb és bár vannak hibái, de összeségében jól használható kari. És tudja a HDTV adásokat is fogni (így foci VB előtt nem mellékes :C ), mondjuk ehhez meg combos gép kell, na mindegy majd eldöntöd. Ezenkívűl Phoenix card readerrel + LEGÁLIS kártyával nézheted akár a UPC-t is.

Hang:
ha van digitális bemenet az erölködődön akkor értelemszerűen bármilyen digitális kimenettel rendelkező hangkártya megteszi. Ha az analóg kimeneteket akarod igénybe venni akkor arra elég az Audigy2.

[Szerkesztve]

(#436) Integra válasza repasi (#435) üzenetére


Integra
titán

jelenleg analóg beltérim van, egy pace, jó lenne már digitálisra cserélni fent az lnb fejet is..
amit igazság szerint vennék az egy technisat skystar1 kártya, de az nekem most k.drága :)
18ker pestimrén lakom, nem tudom hogy bp felett a földi digitális sugárzás milyen állapotban van, illetve van e. gondolom ez a jövő, talán érdemes foglalkozni vele. ami azt jelenti hogy előfizetéses, de az nem érdekel, ráadásul skystar1 ugye nagyon okos képességekkel is rendelkezik:)
a hang tulajdonképpen egy házimozizásra is alkalmas klipsch vagy bose aktív rendszer lennem, ezért értelem szerűen a dvd hangok szétosztását a pc csinálná szintén.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#437) Integra válasza repasi (#413) üzenetére


Integra
titán

én egy aspire q-pack házban gondolkodom, vagyis egy 5.25-ös hely szabad maradna, abba lehetne tenni lcd panelt rádiók meg egyebek kijelzésére? létezik ilyen?
vagy tök felesleges, mert a tv-t úgyis mindenhez bekell mindig kapcsolni hozzá?
vagy fm rádiók esetén nem kell?

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#438) repasi válasza Integra (#436) üzenetére


repasi
tag

Nem vágom, hogy miért akarsz skystar1 kártyát venni. Olyan fontos a hardveres dekódolás? Ha ilyen bika gépben gondolkodsz akkor marhára lényegtelen, hogy a kártya softos-e avagy hardveres. Amivel még többet tud az, hogy van rajta TVkimenet, de szvsz egy RGB kábel sokkal jobb képet csinál. Ha pedig az okos képességekre gondolsz, azt a skystar2 is tudja. Ezek után még mindig a skystar1-et akarod venni? :))

(#439) repasi válasza Integra (#437) üzenetére


repasi
tag

Lehetni lehet, de hogy érdemes-e azt nem tudom. Nekem messze van a kanapétól a gép szóval én nem sokat látnék belőle. Szerintem flancolás egyébként, mert a TV úgyis megjelenít mindent, azon a kisképernyőn meg ugye nem sokat lát az ember. Azt viszont elismerem, hogy esztétikus meg jól néz ki.

(#440) Integra válasza repasi (#439) üzenetére


Integra
titán

ezért kérdem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#441) Integra válasza repasi (#438) üzenetére


Integra
titán

na, szóval az alaplap ez lenne: [link]
anandtech és egyéb fórumok után döntve. vga nem kell, nem játékra kell.
ebbe egy 3200as venice és 2x512 ram, rá zalman fs-c77

amivel gondban vagyok két dolog.
a qpack tápja rövidített, ami még nem baj, meg elég jónak tűnik, csak nem passzív. fsp 400 zen-ben gondolkodtam. csakhogy ha beleveszem a zent, akkor nem biztos hogy befér a dvdrw az orrába a háznak. [link]

a másik a multimédia része, a tv tuner, fm tuner.
ez a legnagyobb gondom.
most az van, hogy analóg műholdam van, egy fej astrára, egy fej hotbirdre, emellett földi analóg antenna, retek, tv2 és m1 miatt. ezek egy koax kábelen jönnek le a parabolától. lent a nappaliban T elosztó van, szétválasztja a műholdat és a tévét. két lnb megy a pace analóg beltéribe és leválasztja az analóg földit is.

most az, hogy marad e az analóg vagy lesz e digitális műholdra csere forgató motorral, sokat változtathat ugye. én szeretnék digitálisra váltani, de ez még elválik.
szóval ez a tunerkártya dolog nálam még friss terület, de olvasgatok amennyire csak tudok, itt érzem gyengének magam

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#442) repasi válasza Integra (#441) üzenetére


repasi
tag

Én nem értem miért kell ilyen erős gép, de tudod vagy a HDTV miatt kell? Ez így szerintem nagyon felül van méretezve.

(#443) Integra válasza repasi (#442) üzenetére


Integra
titán

mert később menni fog bele 7900gt is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#444) Integra válasza repasi (#442) üzenetére


Integra
titán

skystar2 létezik már pci-e kivitelben is?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#445) Integra


Integra
titán

mi a véleményetek erről a házról?
[link]
jó, mert atx lap elfér benne, lehet bővíteni normálisan, meg táp nélkül van, mehetne bele egy fsp zen, de amivel gondban vagyok, hogy ide máris kéne egy vga akkor, de még ez se vóna baj, engem sokkal inkább a hűtése aggaszt.
ezen alig megy ki a meleg levegő, két kis pöcs hátsó venti van rajta, nem értem miért nem lehet normálisan megcsinálni egy ilyen házat. pedig feketében megvenném

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#446) repasi válasza Integra (#444) üzenetére


repasi
tag

Nincs.

Ezt találtam neked:
[link]

És a Skystar1 CI modullal nem is olyan drága.

[Szerkesztve]

(#447) Integra válasza repasi (#435) üzenetére


Integra
titán

itt talátlam skystar2 kártyát 19900
[link]
ez a phoenix card reader hozzá kapható technisat cucc, vagy valami extra más márka, és csak kompatibilis vele?

itt van skystar1 ci egyben, 34900
[link]
ez csak annyival tud többet, hogy benne van ez a kártya fogadó modul?

nem értem hogy miért ilyen olcsó, egy skystar1 75000 ft a mai napig..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#448) Integra


Integra
titán

azért írnak itt érdekes dolgot is:
[link]

Tudja-e működtetni a DiseqC 1.2-es antennaforgatókat?

A gyári szoftverek jelenleg nem támogatják, de több program is létezik a kártyához (pld. ProgDVB, Multidec, stb.) amelyek megfelelő pluginekkel kiegészítve már tudják működtetni a forgatómotort.
A ProgDVB-hez >>>innen letölthető<<< a szükséges kiegészítés.
FONTOS tisztában lenni azonban azzal, hogy a motor a működéséhez szükséges energiát ez esetben a PC kártya szolgáltatja, amihez még hozzáadódik a vevőfej által igényelt energia is. Vagyis olyan vevőfejet válasszunk, aminek a lehető legkisebb az áramfelvétele (pld Digital Gold, Philips), továbbá ne terheljük a motort nagy méretű antennával, válasszunk inkább kisebb, jobb minőségű tükröt (Fracarro, Triax)

ez azt jelenti hogy a pc tápja fogja a szuflát adni a motorforgatónak meg az lnb-nek a kártyán keresztül????


Nem működik a TV vevő (TV4PC, EuroTV), azt írja ki, hogy '' Cannot Play This Program''

A kártyát egy EOL-os telepítőlemez (1.5 vagy 1.6) lock-olta (lezárta)
A lockolás hardver szinten történik, tehát csak EOL előfizetéssel oldható fel, és csak abban az esetben, ha 1.6-os EOL telepítő CD-t használunk. A Programok között keressük meg az Europe Online mappában a Register programot. Kattintsunk rá, és ha él az Internetkapcsolatunk, felugrik a regisztrációs ablak, ahol a meglevő login nevünkkel és jelszóval újraaktiválhatjuk a kártyát.

azért vannak itt durva dolgok..
nem igazán értem ezt se

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#449) Integra válasza repasi (#446) üzenetére


Integra
titán

a skystar1 ci kártyába ezt a modult kell megvenni?
[kép]
15000 pénz
Technisat Cryptoworks dekódermodul
Előfizetői kártyával alkalmassá teszi a modulfogadós (CI) műholdvevőket a kódolt adások vételére.
Például: UPC Direct, XtraMusic, stb
A régi és új UPC Direct kártyákkal is tökéletesen, lefagyás, akadás nélkül működik!

ebbe menne bele a dekóder kártya?
de ha megokoskodom softdecode-dal akkor erre egyáltalán szükség van?
mindenképpen kell ez a dekóder modul meg valamilyen kártya bele?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#450) repasi válasza Integra (#449) üzenetére


repasi
tag

Júpícít nem lehet megokoskodni softdecode-dal tudtommal :( Egyébként lehet, hogy akkor jobban jársz Phoenix cardreaderrel az csak olyan 7k körül van és akkor maradhat a Skystar2 . Egyébként az ''okoskodáshoz'' NEM kell semmilyen + hardver, bár ha olvastad a fórumot akkor bizonyosan erre te is rájöttél, tehát ha megvan a megfelelő ''key'' akkor csak egy Skystar2 kell. Akkor kell kártyaolvasó csak, ha valamilyen kártyát akarsz bele tenni pl. UPC,Premiere stb., az ''okoskodáshoz'' nem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.