Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) beencee válasza róland (#1400) üzenetére


beencee
senior tag

Sajnos sehogy :( , mostanában nincs időm rá, csak néha egy kis fórumozásra így esténként, vagy unalmasabb értekezletek során ;) De nem felejtettem el, rajta van a todo listámon... Te próbáltad?

Ez a peti85 hogy bírta ezt kikövetkeztetni a válaszodból :F Gyakran komoly fejtörésbe kerül, hogy mit lépjen az ember némely postra...

(#1402) róland válasza beencee (#1401) üzenetére


róland
veterán

Pedig ma jó napom van, mert nem csak ''read only'' vagyok. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1403) DesertDog válasza orbano (#1397) üzenetére


DesertDog
tag

Processor test: Did not pass
Chipset test: Did not pass
LAN test: Passed
Other tests:
o Audio Passed
o Hard Drive Did not pass
o Software Update Required
o Battery Passed

A procim Core Solo, ami nincs rajta a kompatibilitási listán, de azon kívül, hogy nem 2 hanem 1 mag van benne ua mint a core duo, ami viszont rajta van. Na meg könyörgöm, S3 suspend to RAM opció ezer éve van, Win98-al is működik, nehogy már a proci legyen a gond.
A többi eredmény:
- Chipset gond: egy vicc
- HDD: SATA AHCI módban, ami a leírás szerint jó kéne legyen.
- Software: ???? milyen szoftver? Három-négy garnitúra drivert próbáltam végig minden eszközhöz.

(#1404) beencee válasza DesertDog (#1403) üzenetére


beencee
senior tag

Már elnézést, de sztem így nagyon nehéz lesz előrébb jutnod. Egyértelműen le van írva a Viiv technológiai leírásában, hogy a Viiv = Core Duo. Erre persze lehet azt mondani, hogy ez egy baromság, mint ahogyan azt is mondhatod, hogy holnap péntek lesz, csak ez már a valóság téves érzékelése és megítélése, ami már egy ''más állapot''...
Azt írod ''...de a viiv install programja azt mondja, a hardverem nem viiv kompatibilis. Ez persze nem igaz. Kipróbáltam az Intel kompatibilitási teszt programját is, ami azt mondja, hogy a chipsettől elkezdve, gyakorlatilag semmi sem viiv kompatibilis a gépemben, ami egy baromság...'' Biztosan teljesen hülye az egész Intel Viiv csapat, nem beszélve az abitosokról ;] , de nyilvánvalóan már rögtön a procid sem Viiv kompatibilis, amire te azt mondod, hogy ez nem igaz... Most erre szerinted milyen tanácsot lehet adni :F

Nyilvánvalóan nem egyszerű beállítani egy Viiv-es rendszert, de sztem különlegesen jól dokumentált az Intelnél ez a projekt, sok doksi, tesztszoftver, stb. van, illetve ha kérdésed van, segítenek. Az Abit-ot nem tudom megítélni. De úgy tényleg nem fog menni, ha tagadod a tényeket.

Bár az is lehet, hogy ezt meg sem kapod, mert ezt az egészet nem is a notimba, hanem egy CNC-s esztergagépbe írtam be valahol Észak-Koreában és holnap reggelre csak mindenféle őrült formák jönnek ki belőle, Viiv felirattal, amiért rögtön elvisz a titkosszolgálat ;]

(#1405) DesertDog válasza beencee (#1404) üzenetére


DesertDog
tag

Naja persze. Nem hangsúlyoztam ki eléggé, ezért leírom egyértelműbben: A viiv-et lexarom. Nekem a Suspend to S3 kell, amit talán már a 9 évvel ezelőtti P2-esek is tudtak Win98-on. Nekem ezt most valamiért a viiv szoftver (ami nem más, mint egy tartalomszolgáltatás, köze nincs a hardverhez) meglétéhez próbálja kötni az Intel. Ezt aszeretném valahogy kikerülni. Tehát a valódi cél: Suspend RAM-ba, viiv nélkül.

(#1406) orbano válasza DesertDog (#1403) üzenetére


orbano
félisten

na pontosan ezért kérdeztem, sejtettem hogy egymagos procid van. leülhet, elégtelen :)
szoftverben pedig szükség van pl XP SP2-re azt hiszem. az fent van?

A vér nem válik VAZZE!™

(#1407) orbano válasza DesertDog (#1405) üzenetére


orbano
félisten

Ezügyben pedig az alaplap/chipset gyártójánál kell reklamálni, vagy le kell programozni magad, esetleg keresni valami futó, vagy elkészült projectet ami ezzel foglalkozik, vagy foglalkozott és netalántán a te alaplapodon is képes ezt megoldani.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1408) DesertDog válasza orbano (#1406) üzenetére


DesertDog
tag

OK. Rendben van, legyen egyes. :)
De akkor is mi az, hogy chipset, meg HDD not passed??? Nem mintha komolyan meg akarnám javítani. Amúgy XP MCE 2005 és minden frissítés fent van, de mondom, nem a viiv a lényeg, hanem az S3. Az viszont már kifejezetten felháborítana, ha az ezeréves, szabványos szolgáltatás eléréséhez nekem kéne a BIOS-hoz hozzápiszkálni. Ugye ezt csak viccnek szántad??? :)

(#1409) orbano válasza DesertDog (#1408) üzenetére


orbano
félisten

hdd: gondolom van kapacitásbeli követelmény
chipset: erre tényleg nem tudok mit mondani :) lehet hogy csak biosfrissítés kérdése? bár gondolom mindenből a legújabb van fent.
ha pedig nem programozta le senki az S3-at neked valamelyik driverben, akkor kénytelen vagy magad :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1410) peti85 válasza beencee (#1401) üzenetére


peti85
senior tag

Hát pont abból amit írt:
''Míg a tv-den semmit nem veszel észre addig a tuner képe már szétesik, ugyanazon a kábelen nézve''

Akor tehát ha ezt a Hauppauge-t választom, akkor valószínűleg elégedett leszek.
Köszönöm a válaszokat!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1412) róland válasza beencee (#1404) üzenetére


róland
veterán

Látom, hogy kell egy közös tesztet készítenünk a különböző tv-tunerekről. Még Balinov-ot kell megfűzni hozzá.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1413) Balinov válasza róland (#1412) üzenetére


Balinov
félisten

JELEN!
bár halkan bátorkodnám megjegyezni,hogy nekem Leadtek Global FM-em van,amit le lehet írni róla,azt bzoley fórumtársunk már leírta.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1414) róland válasza Balinov (#1413) üzenetére


róland
veterán

Nekem Pinnacle PCTV 110i-m.
Ha jól tudom Beencee-nek Hauppauge WinTV PVR-150-e.

Én kártyánként egy-egy videóra gondoltam, ami lehetőség szerint ugynazon az antennáról vett jellel készülne. Lehetőleg azonos hardveren, hogy csak a kártyák különbsége jöjjön elő.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1415) beencee válasza róland (#1412) üzenetére


beencee
senior tag

Én benne vagyok, de ezt csak egy helyszínen, ugyanazon műsorforrásról (kábelről-antennáról) és ugyanazon gépen lehet elvégezni, valamilyen rögzítéssel. Mindenesetre a módszert nagyon végig kellene gondolni...

(#1416) róland válasza beencee (#1415) üzenetére


róland
veterán

Célszerű lenne Budapesten összehozni. Talán a Prohardver! csapatának segítségével, ők teszteltek már többször is tv-tunereket. Rögzítés: jó lenne mindegyik tuner saját képességeit is szemléltetni, valamint egy Microsoft Windos Media screen capture féle rögzítés is hasznos lehet.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1417) kovasz válasza peti85 (#1394) üzenetére


kovasz
senior tag

minden pc-t tv turer gagyi.

egyreszt legtobb csak 12 bites, masreszt tobbnyire nem tudjak a full pal 768x576-ot csak a 720x576-ot. ha bekotod a digitv-t es okosba beviszed a pc-be sokkal jobb minoseget kapsz.

(#1418) dabadab válasza kovasz (#1417) üzenetére


dabadab
titán

Koszonjuk a szakertelmet.

''nem tudjak a full pal 768x576-ot csak a 720x576-ot''

Gondolom az egyaltalan nem zavar, hogy a PAL-nak nincs diszkret vizszintes felbontasa. :)

DRM is theft

(#1419) róland válasza dabadab (#1418) üzenetére


róland
veterán

Dabadab!

Te milyen tv-tunert használsz?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1420) dabadab válasza róland (#1419) üzenetére


dabadab
titán

Hauppage PVR-250, a 150 elodje, elotte meg egy PCTV Pro volt.

DRM is theft

(#1421) kovasz válasza dabadab (#1418) üzenetére


kovasz
senior tag

szakertelem... en akkor csinaltam htpc-ket amikor meg a nevet se taltak ki. olyan 40 fele grabbert probaltam ki ez ido alatt. igy nyugodtam mondhatom van alapja velemenyemnek.
a sztarolt pvr karytakat is belertve. a megoldas a matrox video editalo kartyaja volt ami 16 bites es a teljes pal felbontast tudja. de ezt nem irtam mert az neked tul draga lenne. olyan 170k korul merik darabjat.

/*Gondolom az egyaltalan nem zavar, hogy a PAL-nak nincs diszkret vizszintes felbontasa

ezt ugye nem godolod komyolyan.... a videojel ~5.5Mhz a sofrekvenica meg 15khz ebbol kiszamithatod hany keppont jut egy sorra, ha nem vagy tul hulye...

(#1422) kovasz válasza dabadab (#1420) üzenetére


kovasz
senior tag

annak kb olyan kepe van mint egy 5000 ft-os dzsunka made kartyanak.

ha mondtok helyet teszek fel egy grab-et milyennek kel lennie egy tv-bol felvett anyaganak.

(#1423) Balinov válasza kovasz (#1422) üzenetére


Balinov
félisten

filefactory,sendspace pölö, tegyél fel egy általad készített TV grab-et,kíváncsi vok,milyen minőség.
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1424) dabadab válasza kovasz (#1421) üzenetére


dabadab
titán

''a videojel ~5.5Mhz''

A micsoda?... 4,4 MHz-es vivofrekvencian van a szinjel, de az csak a carrier, a tenyleges informaciohoz sok koze nincs.

DRM is theft

(#1425) beencee válasza kovasz (#1421) üzenetére


beencee
senior tag

Végre :C megmenekültünk... Már teljesen el voltunk itt anyátlanodva, mi itt ennyien, taknyunkat a nyálunkkal egybefolyató idióták, de végre itt van köztünk a PROFI. Aki már akkor is, amikor mi még nem, sőt mások sem, meg egyáltalán...

Amúgy általában: Ha egy sorban megszámolod a sort alkotó elemek számát (vö: ''hany keppont jut egy sorra''), akkor az véletlenül nem a függőleges felbontás :F

(#1426) kovasz válasza beencee (#1425) üzenetére


kovasz
senior tag

1.. hat igen.. ez a ph szint.

2. ezt most komolyan gondolod? fuss neki megegyszer.... (elso osztalyos matematika koordinata renszerek ->fekete pont)

(#1427) kovasz válasza dabadab (#1424) üzenetére


kovasz
senior tag

miiii? ezt azert nem kene. nezz utana hogyan epul fel a kompozit videojel. van benne sok eleg vicces qam modulacio meg egyebek. a pal szabvany szerint a videojel savszelessege 4 es 6Mhz kozott valtohat. nalunk 5.5Mhz.

(#1428) repasi válasza kovasz (#1421) üzenetére


repasi
tag

Oh yeah. Ez nagyon érdekes, tudod az átlag HTPC-ző DivX-et meg DVD5-öt néz, ehhez képest az általad fosnak itélt PVRx50-nek a képe nekem bőven elég, de lehet, hogy én vagyok igénytelen.

Ja igen és az ezer éves analóg BETA kazettákról szórt műsornak marha szép képe van, akár tuneren nézed, akár high-end digitalizálón.

[Szerkesztve]

(#1429) repasi válasza kovasz (#1417) üzenetére


repasi
tag

ha bekotod a digitv-t es okosba beviszed a pc-be sokkal jobb minoseget kapsz.

Hát ennek meg sok értelme van: Digitális -> Analóg -> Digitális . Akkor már egyszerűbb venni egy low-end DVB-S kártyát CAM modullal. És az egész meg van 20k-ból. De te ennél is biztos jobb képet kapsz.

(#1430) beencee válasza kovasz (#1426) üzenetére


beencee
senior tag

1. Ezért (is) örülünk, hogy itt vagy és emeled a színvonalat. Bár valóban szörnyű kellemetlen lehet számodra ez az egész tortúra, de hidd el veled vagyunk.
2. Legyen egyes, ha neked az jobb. Tehát:
- a sorokban a képpontok száma --> oszlopok száma --> vízszintes felbontás
- oszlopokban a képpontok száma --> sorok száma --> függőleges felbontás
De 4 után megyek a fiamért az iskolába, meg fogom kérdezni tőle, bár ő már másodikos.

(#1431) róland válasza kovasz (#1422) üzenetére


róland
veterán

Várjuk az anyagot!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1432) kovasz válasza repasi (#1428) üzenetére


kovasz
senior tag

az a baj, hogy a pctv kartyak mivel jo reszt 10..12bitesek nem tudonak megelelo kontraszt tartomanyt csinalni. ezert ha a kep felbonatsa kozel eleg is lenne, a szintartomanya nem az. ezert fako vagy homalyos a kep. a masik ok amiert ilyen a kep az a kayrtan levo yuy->rgb konverter rossz minosege.

(#1433) róland válasza kovasz (#1432) üzenetére


róland
veterán

S mikor láthatjuk a beígért grab-et?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1434) kovasz válasza róland (#1431) üzenetére


kovasz
senior tag

Your file/s

tera10.mpg of size 41.038 MB
http://www.filefactory.com/file/747060/

_dvcr026.mpeg of size 2.819 MB
http://www.filefactory.com/file/1f0723/


hat nem jottem ra hogy lehet letolteni....

az elso egy iptv-rol grebbelt anyag 720x576 a masodik pedig e pvr250 gyari demoja 720x480.

(#1435) Balinov válasza kovasz (#1434) üzenetére


Balinov
félisten

rámész a filefactory basic-re,beírod a 4 karakteres kódot case sentsitive,azt download.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1436) kovasz válasza Balinov (#1435) üzenetére


kovasz
senior tag

akkor le lehete szedni.

szoval az iptv-s (terra10) az pv60-on kb olyan minoseg, mint amit az analog tv csatornakrol tud a tv. en ezt egy grebber kartyaval se tudtam elerni. talan az alli-in wonder kozeliti meg a legjobban. es a stb-rol ethernet-en keresztul vlc-vel lehet leszedni a musorokat. ez egy regi kb 3 eves felvetel. akkor meg mpg2-ben adtak a musort. most mpg4-ben egy h.264-ben van kodolva ugyanolyan bitrata mellett...

egy baj van, hogy ez az iptv nem nalunk mukodik hanem parizsban... de talan eler ide is es akkor nem kell tobbe a analog tv kartyakkal szenvedni.

(#1437) kovasz válasza repasi (#1429) üzenetére


kovasz
senior tag

okosban azt jelenti, hogy magat a digi jelfolyamot viszed a htpc-be. allitolag van hekkelt kartya hozza. en meg nem lattam, de tobb helyrol is jott mar info hogy van.

(#1438) róland válasza Balinov (#1435) üzenetére


róland
veterán

Hogyan kell leszedni? Mert én nem látok semmi letölthető anyagot. Lehet nem Firefox alól kellene néznem?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1439) Balinov válasza róland (#1438) üzenetére


Balinov
félisten

üdv Róland.
ff-vel is okés, rámész a filefactory-s linkre->''Download for free with FileFactory Basic''->beírod a 4 karakteres kódot-> ''Click here to begin your download ''

szerk: off akart lenni

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1440) róland válasza Balinov (#1439) üzenetére


róland
veterán

Kösz! Már tölti is az elsőt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1441) Balinov válasza róland (#1440) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen,nincs mit.igaz, ffactory kicsit lassabb,mint az RS.com,de legalább nicns hülye időlimit..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1442) róland válasza Balinov (#1441) üzenetére


róland
veterán

TV-tuneres topicba benéznél? (Van egy problémám Vista alatt, ott linkeltem.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1443) atuci válasza kovasz (#1437) üzenetére


atuci
senior tag

Helló

Megkérhetnélek, hogy próbálj meg írásjeleket, valamint nagybetűket használni?
Az is jó lenne, hogy ha mielőtt rákattintasz az ok gombra, visszaolvasol és kijavítod a helyesírási ill. gépelési hibákat, mert oké, hogy szép és okos dolgokat írsz, de az írásmódod és a stílusod rontja a hozzászólásodat.

Ez nem chat, hanem egy szakmai fórum (mégha ilyen butusok is írkálnak ide, mint pl. én)

Ha esetleg sértőnek érzed a hozzászolásomat, akkor előre is bocs.

mod: off

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#1444) kovasz válasza atuci (#1443) üzenetére


kovasz
senior tag


szanalmas probalkozas... most szerinted erdekel amit ideirtal?

adok egy jo tanacsot ha zavar akkor nem olvasod el amit irok.

(#1445) atuci válasza kovasz (#1444) üzenetére


atuci
senior tag

No comment. :(

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#1446) Balinov válasza kovasz (#1444) üzenetére


Balinov
félisten

már ne is haragudj ,de olvasván a reakciódat atuci jószándékú hsz-ére azon tűnődtem,vajh információk beszerzéséért / információk átadásáért írsz ebbe a topikba,vagy szimplán kötözködésből?

Többiektől elnézést az offtopikért.

üdv és hasznos fórumozást

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1447) kovasz válasza Balinov (#1446) üzenetére


kovasz
senior tag

megmondom oszinten szeretem a hulyeket, nem ezert mert rokonlelkek volnak, csak mert jokat lehet rajtuk rohogni. ide a ph-ra unalomboljaok mar vagy 5 eve.. es meg kell, hogy mondjam a szinvonal evrol evre csokken.

ugyanakkor nem ertem a leveledet..(iletve ertem de...) mert ha a baratod ''atuci jószándékú hsz'' akart volna akkor ir egy privit, hogy ''mennnye' mar el szecsi palhoz nyelv es helyesiras orara.''

csakhogy o nem privatot irta hanem jol be akart szolni a 12 eves haverok elott. az egeszben ott a bokkeno:

1. en mar akkor is igy irtam amikor o meg a betuket se ismerte.
2. az ilyen szanamlas alazasi probalkozasok valahogy nem hatnak meg
3. elmultam mar 12 eves, hogy erdekeljen az ilyen baszogatas.
4. mint irtam kinek nem fele meg az nem olvas.

az ilyenek ha erdemi dologban nem tudnak hozzaszolni akkor jonek hatulrol. csak az a baj, hogy tulertekelte a sajat sulyat az eletben... meg te is.

na reszemrol ennyi, maszturbalaskent irhattok meg sok baromsagot amiben egymast tamogatjatok lekileg , en itt kiszalltam.

(#1448) Balinov válasza kovasz (#1447) üzenetére


Balinov
félisten

1.Akkor magad is szereted,nem? :U
2. atuci nem a barátom,csak igaza van.
3. mivel elkezdett érdekelni a htpc téma, ezért vettem a fáradtságot és elolvastam a topikot az első hozzászólástól. Lehet,felületesen olvastam,de csak nemrég találkoztam ''építő jellegű'' hozzászólásaiddal.
4. vannak nálam nagyobb szakértők is itt,akiknek egy közösség ismerte el a témában nyújtott munkáját, itt elsősorban bencee DIY konyhai számítógép,és hasonló projektjeire/topikjaira gondolok,amit a topikokban kellőképpen dokumentálva tárt a nyilvánosságra.de írhatnám Rólandot is,akinek cikke a logouton is olvasható
5. te még arra sem vetted a fáradtságot, hogy a vitás kérdéseket tisztázandó hivatkozásokkal, szakmai cikkekkel támaszd alá mondandódat.
6. nem vagyok én sem 12 éves ill. maszturbáljon az,akinek nem jutott pi*a
7. remélem,mihamarabb viszontlátunk értékes szakmai hozzászólásaiddal eme topik keretein belül.
üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1449) atuci válasza kovasz (#1447) üzenetére


atuci
senior tag

Na álljon meg a ló!

Én egy rossz szót nem szóltam rád, csak jeleztem feléd, hogy ha már ide írkálsz, akkor talán úgy kellene fogalmaznod, ahogy illik egy - hangsúlyozom - szakmai fórumhoz, ami számommra azt jelenti, hogy van időm, lehetőségem a mondanivalóm megszerkesztésére, lektorálására. Nem alázásnak szántam, hanem figyelemfelhívásnak.

Azért nem privit írtam, mert hasonló reakciót vártam, mint amit megtettél, vagyis magasról lexarod a másikat, igazad csak neked lehet. Legyen így, ha neked ez kell.

Egy bő húszassal elmúltam már 12 éves, de ez gondolom rólad is elmondható (ha már ennyire személyeskedünk). Semmi közöm/közöd a másik korához, engem speciel nem érdekel, vannak olyan tizenéves ismerőseim, akikkel érdemes beszélgetni, de sajna vannak elég sokan a náluk jóval idősebb korosztályból, akikkel inkább nem állnék szóba.

Írtad, hogy már régi motoros vagy ezen fórumon illetve ezen területen. Szerinted csökken a színvonal. Akkor kérlek tegyél érte valamit, növeld a PH! színvonalát azzal, hogy értelmes hozzászólásokat írsz, ha valaki kérdez vagy kritikát fejez ki feléd, akkor válaszolj rá, ne megsértődj.

Nekem nem ez a szakmám, én mindíg autodidakta módon tanultam az informatikát, saját magam erejéből illetve mások tapasztalataiból, segítségükkel.

Ha erre is hasonló választ kívánsz adni, mint az előző hsz-omra, akkor kérlek kíméld meg a többieket, és ne tedd.

Köszönöm!
Attila

mod: Már megint elfelejtettem off-ba tenni.

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#1450) dane


dane
senior tag

Meg kell hogy szakítsam ezeket a magas röptű gondolatokat egy szakmai kérdéssel.

Adott egy Hauppauge PVR-150 LP és egy MCE2005 Op rendszer.

A problémám az hogy nincs hang ill nem tudom hol kell beállitani hogy halljam a tvtuner hangját. Ez a probléma fenn áll MCE és a Windows-os rész alatt is!

A másik probléma az hogy MCE alatt ocsmány a kép (zavaros és tiszta kék).
Míg a gyári progijával (TV2000 vagy mi, Win alatt) tökletes majdnem mindegyik csatorna!

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.