Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) dabadab válasza dane (#1450) üzenetére


dabadab
titán

Ugyan MCE-t meg kepen se lattam, de nem lehet, hogy rossz frekvenciatablazatot hasznal? (Mo-n elvilag a europe-west a nyero.)

DRM is theft

(#1452) dane válasza dabadab (#1451) üzenetére


dane
senior tag

Állitani hogy lehet?
Amugy nem tudom hogy, de megjavult a kép. Hang is van egyenlőre..:)
Viszont nem tudom editálni (pl elnevezni) a csatornákat. Cool!

(#1453) beencee válasza dane (#1452) üzenetére


beencee
senior tag

A HTPC szoftverek topikban [link] kitárgyaluk ezt a frekvencia-táblázatos témát Vektor75-tel, sikerült is neki beállítani a jól, nézz esetleg át oda.
A csatornák elnevezése sztem szoftverfüggő, attól függ, melyiket használod, ebből a Meedio-t tudom, hogy melyik adatbázis, melyik tábla.

(#1455) Dr Smoke válasza Enszuke (#1454) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Normal xp-re nem tudod rátelepíteni! Az mce két cd-s, az első cd-n van maga az xp, ami nem fog működni a 2.cd nélkül, amin az mce plugin csücsül! Telepítés közben kéri a 2. lemezt, mind a kettő kell, különben nem fog működni!

[Szerkesztve]

(#1456) PSasa


PSasa
tag

Egy igazán szép htpc ''kiegészítő'' (vagy inkább alap :U )
[link]

Egy ilyen darab beszerzése esetén a PVR-150-t is kezeli iMON ?
Mit kezd ilyenkor az ember a PVR távjával :)

[Szerkesztve]

(#1457) róland válasza PSasa (#1456) üzenetére


róland
veterán

Nem rossz!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1458) PSasa válasza róland (#1457) üzenetére


PSasa
tag

Ez pedig egy klón [link].
Ezen az oldalon jól látható, hogy mit tud a kijelző!

(#1459) bizi990 válasza PSasa (#1456) üzenetére


bizi990
senior tag

Tegye fel a kezét, akinek a htpc-jében 2 szabad 5,25 helye van...
Bármennyire szép és jó(nak tűnik) túl nagy.
bizi

(#1460) Dr Smoke válasza bizi990 (#1459) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Akkor én felteszem a kezem! :D

(#1461) dane válasza Dr Smoke (#1460) üzenetére


dane
senior tag

milyen házad van?

(#1462) Dr Smoke válasza dane (#1461) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Ilyen:
[kép]

Természetesen fekvőként használom! Igaz, hogy nagy, de nagyon szépen megy a többi ezüst színű berendezés mellé! Már csak egy távirányító kell! Azt sajnos még nem tudtam beszerezni, mert nem volt meg rá a pénz.


[Szerkesztve]

(#1463) bizi990 válasza Dr Smoke (#1462) üzenetére


bizi990
senior tag

Épp kérdezni akartam milyen házad van, ami jól is néz ki és nagy is :)
Nem macerás a cd/dvd függőleges elhelyezése cserekor?
bizi

(#1464) Balinov válasza bizi990 (#1463) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,
ugyan a kérdés nem nekem szólt,de van ilyen irányú tapasztalatom,álló midi atx házat pár hétig kénytelen voltam költözés miatt fektetve használni,és nem okozott különösebb kényelmetlenséget a lemezcsere az lg gsa-4160-ban.

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1465) Dr Smoke válasza bizi990 (#1463) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Ebben nem macerás, mivel az optikai meghajtót vízszintesen is bele lehet rakni, ahogy nekem is van. Négy csavart kell a meghajtóba rakni és utána egy sínen kell becsúsztatni a megfelelő pozízióba! Az előlapot is csak egyszerűen le kell pattintani! Az egész művelet kb. 2 percig tart! Ha elég hosszú a táp és az ide/sata kábel akkor még ki se kell húzni! És a lényeg, hogy nagyon egyszerűen szerelhető házikó.

[Szerkesztve]

(#1466) bizi990 válasza Dr Smoke (#1465) üzenetére


bizi990
senior tag

Gyárilag ilyen? Nagyon kasa!
Anno pedig néztem is egy ugyanilyet, csak 2 5,25-ös hellyel, ha tudom, hogy a hármas fordítható lehet ilyen lenne. Nekem most egy ibm desktop házam van annak a szerelése is nagyon tuti, csak az se kimondott htpc ház :O Persze nem is sok10e pénz...

Balinov: jah, csak ahol gyerekek is vannak, ott már nehezebb :) Régebben szerverben találkoztam álló cd-vel és szörnyű volt 'bepattintani' a tartók közé.

bizi

(#1467) Dr Smoke válasza bizi990 (#1466) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Ez csak 6k-ba került egy 365W-os táppal, nagyon tuti, mindenkinek csak ajánlani tudom!

(#1468) dane válasza Dr Smoke (#1467) üzenetére


dane
senior tag

Van egy ilyenem otthon, de meg sem fordult a fejemben hogy fektetve is belemennek a meghajtók :) Asszonynak vettem én is olyan 6k körül táppal (Delta 365W ). Szinte hangtalan és 24 pines a tápcsatija.
A hülyének is megéri.
Bár egy kicsit barkácsolni kellett vele, de megoldottuk!!

(#1469) Dr Smoke válasza dane (#1468) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Igen, belemegy fektetve is, direkt ilyen. Nekem kellett hozzá egy 24->20 pines tápcsati elosztó. Bárkácsolni nem kellett, mert a lyukak jó helyen vannak benne és csak alaplaptartó csavart raktam bele!

(#1470) Taki-


Taki-
csendes tag

H!

lenne egy moddingolt házam, amit akár HTPCnek is használható.Csak nekem pont nem kell, ugyhogy eladnám. 13rugóért bárki elviheti :)) :P ;) [kép]

''Kelj fel és járj barátom, csak egy karnyújtásra az álom'' /TM/

(#1471) Taki-


Taki-
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/view/070118/DSCF0554_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070118/DSCF0561_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ha a képet nem látnátok, mer én nem látom :(

''Kelj fel és járj barátom, csak egy karnyújtásra az álom'' /TM/

(#1472) beencee válasza Taki- (#1470) üzenetére


beencee
senior tag

Sztem ilyet inkább az apróban, illetve azért próbáljuk megőrizni a topik komolyságát...

(#1473) Taki-


Taki-
csendes tag

Igaz...

''Kelj fel és járj barátom, csak egy karnyújtásra az álom'' /TM/

(#1474) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik jobb egy HTPC-be a 2 proci közül teljesítmény és melegedés szempontjából (valszeg zalman cnps 7000cu menne rá):

INTEL P4 3000/800 2MB LGA775
AMD ATHLON64 3500+ 512 AM2 S940

És még egy kérdés, ahogy néztem, az am2es alaplapokon 24tűs tápcsati van, szerintetek 20tűs táppal is tökéletesen menne átalakítóval?

Előre is köszi!

Üdv.

(#1475) róland válasza -cobra- (#1474) üzenetére


róland
veterán

Ahogy nézem, az LGA775-ös alaplapokon is 24 tűs tápcsatlakozók vannak.

Most valószínű, egy LGA775-ös alaplapot választanék, főleg ezek közül: [link], [link].

S inkább az utóbbit. Mindkettő nagyon jó HTPC alaplap.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1476) dane válasza -cobra- (#1474) üzenetére


dane
senior tag

INTEL P4 3000/800 2MB LGA775

Nekem ilyen van. hehe. (pontosan 630-as)

(#1477) -cobra- válasza róland (#1475) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én ezeket az alaplapokat néztem ki:

775:
[link]
(ez sztem 20tűs)

am2:
[link]

Én alapjában véve intel párti vagyok, de azt mondják hogy az am2-esek nem melegszenek annyira. Csak azt nem tom, hogy a 3500+ hozza-e a p4 3.0 (2mb) teljesítményét...

Ja és ezt a kuckót néztem ki:
[link]

Tudom, vannak szebbek, s jobbak, de csak ez fér be a szekrénybe.

Tanácsokat továbbra is várok :D

Üdv.

(#1478) -cobra- válasza dane (#1476) üzenetére


-cobra-
aktív tag

És megtudhatom, hogy milyen konfigban használod, milyen hűtővel, és hogy kb hány fokos szokott lenni?

Köszi

[Szerkesztve]

(#1479) róland válasza -cobra- (#1477) üzenetére


róland
veterán

Igen, az az LGA775-ös 20 tűs, bár ez mostanában nem gyakori. Én azért nem vetném el az ABIT lapokat sem, főleg a Fatal1ty F-I90HD érdekes. (PH cikk: [link], Universal ABIT termék honlap: [link].) S olyan 20.000,- Ft körüli lesz az ára.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1480) -cobra- válasza róland (#1479) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Hát ha 20 ropi lesz, akkor egy ilyenre tuti benevezek. :D

(#1482) devisionhun


devisionhun
csendes tag

Egy rövid komment a ''nagyon hűvös P4hez''. Én is épp egy mATXes A64 gépet csinálok, hasonló célokra (mozizás, zene, letöltés)
2800+os 754es proci (1800Mhz asszem) és 27-33fok között mozog. de inkább 27-30fok.

Tökéletesen megérte a Thermaltake Sonic-Tower kb 7000Ftért.
Azt meg magyarázza már meg valaki, hogy egy 5Volton futó 12 vagy 8centis venti zenehallgatás vagy filmezés közben zavar... nekem még nincs bedobolzolva és a hálószobában van. A város alapzaja jobban zavar nyitott ablaknál...

Ha összerakom, valahova felpakolok képeket és rakok linket.


Üdv!
Dev

(#1483) PSasa


PSasa
tag

Segítségeteket kérem! Egy integrált VGA-s gépet akarok egyszerre két monitorra rá kötni.Ugyanaz a kép kell mind kettőre, tehát nem az asztalt akarom megnagyobbítani. A két VGA kimenettel rendelkező videókártyák (VGA,DVI; DVI,DVI) tudnak egyszerre két monitort hajtani? Mivel nem játékra kell vagy egy ATI 9250TD v. egy 6200TD-re gondoltam. Ezeket már 5-6k adják használtan.

(#1485) róland válasza PSasa (#1483) üzenetére


róland
veterán

Igen, tudják ezt a kártyák. Akár vehetsz egy ATi Radeon 9600-at is, az se sokkal drágább, s még néhány játék is fut rajta. A szükséges program a Hydravision, ami az ATi telepítőlemezén megtalálható.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1486) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

sziasztok!
Egy ojan kérdésem/kérésem lenne, hogy melyik az a legalapabb konfig (proc,mem,vga(int.?)) amin még elmegy a 720p video!?
lehetö legolcsobban szeretnék kihozni egy gépet, netezésre és filmnézésre.
:R :))

(#1487) hati válasza Winzsolt (#1486) üzenetére


hati
addikt

Nekem egy 1.7-es PentiumM, 512 ram, ge6200TC laptopon simán elmegy a 720p h264-es mkv video, coreavc kodekkel.

[Szerkesztve]

(#1488) -cobra- válasza Winzsolt (#1486) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Nekem egy 1.6os Pentium M-em van (Dothan magos 2mb cache) + 512 ram + intel gma900 integrált videókari. A 720p filmek mennek rajta nagyon szépen, de az 1080i már néha akad, nincs meg a 24fps.
Ezzel a progival le tudod tesztelni a gépedet:
[link]

Egyébként ez a CoreAVC hivatalos rendszerkövetelménye:
CoreAVC/x264 hardware követelmények:
(véleményem szerint kicsit túlzás)

CoreAVC™ for Windows
800 MHz Intel Pentium class or faster processor
At least 256MB of RAM
Windows 98, 2000 or XP

CoreAVC™ for Windows @ 480p video at 24 frames per second
1.4 GHz Intel Pentium 4 or faster processor
At least 256MB of RAM
64MB or greater video card
Windows 98, 2000 or XP

CoreAVC™ for Windows @ 720p video at 24-30 frames per second
2.2 GHz Pentium 4 or faster processor
At least 512MB of RAM
128MB or greater video card
Windows 98, 2000 or XP

CoreAVC™ for Windows @ 1080p video at 24-30 frames per second
2.8 GHz Pentium 4 or faster processor
At least 1GB of RAM
256MB or greater video card
Windows 98, 2000 or XP

Üdv

(#1489) hati válasza -cobra- (#1488) üzenetére


hati
addikt

Sztem nem annyira sok, csak téged félrevezet a PentiumM procid, ami lényegesen gyorsabb, mint egy asztali 1.6 GHz-es P4 lenne. A procid simán megfelel egy 2.2GHz-es P4-nek, ezért teljesíti a 720p követelményét.

(#1490) -cobra- válasza hati (#1489) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Ezzel tisztában vagyok, de pl. faterom 2.4es northwoodja is elviszi az 1080i-t, 128megás gef4 ti4400-gyel, ellentétben a leírással, ahol 2.8as procit és 256os vgat ír.

(#1491) Winzsolt válasza hati (#1487) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

köszi!
-cobra- neked is!
:)

(#1492) joco1114


joco1114
csendes tag

Azon gondolkodtam, hogy mostanában megjelentek a 690G-s alaplapok. Ha beletennék egy erősebb AMD-t (4200+ fölött), majd az alaplapi HDMI-n rákötném a TV-re, milyen eredményt tudnék kicsiholni a rendszerből? 1080i/p vajon mennyire menne? Van már vkinek tapasztalata? Voltaképpen olcsón meg

Ezekre gondoltam:

Asus M2A-VM HDMI
Abit Datal1ty F-i90HD

Joc

(#1494) hétalvó válasza -cobra- (#1488) üzenetére


hétalvó
addikt

Ember ezt nem tuldom hol találtad, de nagyon köszönöm. :R

Esetleg tudod hogy milyen az nvidia purevideo , vagy hogy milyen proci kell alá az 1080p-hez ha van mondjuk egy 7300GS-ed? Azt is jó lenne tudni hogy gyorsít-e x.264-et, mert az ati-m csak h.264-et hajlandó.

Más..

Ha Zen tápot veszek az újak már mind jók? Nem sercegnek? D915,7300GS,1GB RAM, 1HDD,1ODD -ot elbír? Később lehet egy 8800GTX is lesz. Na ez lesz itt már a necces. :) vagy inkább maradjak a 360-as Zalman-nál? Esetleg 350W-os passzív Thermaltake?

Noti HDD-ből milyet? Fujitsu-t utálom!

Valami ilyesmi lesz a gépem. A lényeg a folyamatos 1080p lejátszás.

Thermaltake Tuba, FSP Zen, Intel 945GZC mBTX, 3.2-es 65nm-es cerka 512MB cache, Thermaltake Silent CPU hűtő, 1GB A-Data, WD 5400 80GB-os 2,5-es HDD, 7300GS/128MB passzív, Kijelző Samsung 244T + Benq DV3750.

Bárkinek valami jobb ötlet? Vagy esetleg tanács procira,vga-ra,tápra,

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1495) tomcs válasza Jasy (#1159) üzenetére


tomcs
őstag

ennek a luxemate-nek mennyi a hatotavolsaga? ugy egyaltalan, vmi meg turheto aru billentyuzetet keresek ami olyan 4-5m-t tud, de leginkabb 2m-esek vannak, egyeb otlet is jo lenne.

egyebkent sony cd lejatszo dobozaban raktam ossze gepet, meg par simitas van hatra de majdnem kesz van, igaz szoftveresen csak most esnek neki igazan, eddig foleg tcmd + vlc ment rajta, bar az vszeg ezutan se ritkan lesz hasznalva.

szerk: elgepeles + kieg

[Szerkesztve]

(#1496) -cobra- válasza hétalvó (#1494) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Örülök, hogy segíthettem.
Ezeket a teszeket pedig nagyon ajánlom mindenki figyelmébe:

CoreAVC vs. AVIVO vs. PureVideo:
[link]

ATI vs. NVIDIA:
[link]

Üdv.

(#1497) -cobra- válasza hétalvó (#1494) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Thermaltake tápot felejtsd el, tapasztalatból mondom. Nekem már volt 2db 500Wos PurePower egyik 3hónapot bírt, a másik 1et. Én személy szerint kicsit tartok a passzív tápoktól, inkább legyen benne vmi halk venti, jobb a békesség :DD .

(#1498) Thom! válasza Kheiroon (#1039) üzenetére


Thom!
veterán

Silverstonetek LC-11 ilyen házad?

milyen a gyári táp hangja?

(#1499) hétalvó válasza -cobra- (#1496) üzenetére


hétalvó
addikt

Látom hasonló cipőben evezünk.

A Nero nekem is az egyetlen ami használja a HW-t. Csakhogy zöld kockák versenyeznek egymás után. Szerintem másolásvédelem.

Maradt a SW-es megoldás. Egy x2-es viszont már elég. Most lett egy core2-m is. Majd tesztelek intel GMA3000-el. :D

Már érzem nemsokára kész az igazi házimozi PC-m. Intel wiiw meg minden :D Micro BTX kiszerelésben Full zalman hűtéssel (CPU is), csinoska házban.
Képeket teszek fel, mert a proci hűtése megér egy misét.

Egy 7700-es lett átalakítva BTX szabványúvá és a házból kikaptam mindent amitől BTX...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#1500) hétalvó válasza Thom! (#1498) üzenetére


hétalvó
addikt

Tapasztalat nincs, de ez is csak egy mATX táp. Szerintem tudod milyen lesz.
Ha mindenképpen mATX akkor ott vannak a kis Asus házak, és belemegy az ATX táp.
A kedvencem, ezt vettem volna ha lehetett volna itthon kapni, így lett inkább egy thermatake tuba. Azért a juventus team-nél megkérdezném tudnak-e szerezni.

[link]

ph:

[link]

Vagy mBTX :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.