Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) beencee


beencee
senior tag

Leült a topik, pedig még cikk is volt a hétvégén a PH-n:U

(#152) Ati_X_321 válasza Brianm74 (#144) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

VGA2SCART-tal kapcsolatban:

- simán megy
- én a másodlagos kimeneten használtam, ezért akár 3 cuccot is meg lehethajtani vele (VGA, DVI2VGA2SCART, TV-OUT)

s-videoval összehasonlítva:
- rgb-n a fekete, az fekete és nem szürke (full fekete képet berakva nem lehet megállapítani, hogy be van-e kapcsolva a TV vagy sem)
- sokkal szebb, élénkebb színek
- semmilyen zaj nincs a képen, s-videoval pedig volt (hiába az aranyozott, kétszeresen árnyékolt drága kábel, akkor is szürkés csíkok mentek a fekete képen)
- nekem 20m-es RGB kábelom van -> (nagyobb távolságok áthidalása is simán megy)
- s-videoval a kép széle nem volt tökéletesen függőleges, most az

pro: mindenben jobb mint az s-video

ami még hozzátartozik:
- kell vmi progi amivel rábírod a VGA-t (pl powerstrip), hogy TV-s jelet (50Hz, interlaced) jelet küldjön, Linux alatt nemtom mivel
- nem mindegyik TV-n van bekötve az RGB

[Szerkesztve]

(#153) Bubu79 válasza Ati_X_321 (#152) üzenetére


Bubu79
addikt

Javíts ki, ha rosszul tudnám, de csak a matrox kártyák tudnak egyszerre 3 kijelzőt meghajtani, az ATI, nVidia egyszerre csak 2-t. Az enyém kézikönyvében benne van, hogy a VGA és a DVI kimenet együttes használatakor a TV out nem használható:)
Nem kötözködni akarok:R de én így tudom.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#154) repasi


repasi
tag

Valaki segítsen, távirányítót keresek a Htpc-mhez. Valami jó kis Video távirányító lenne a legjobb (Sony,Panasonic,Phillips...). Hol lehet ilyesmiket kapni emberi áron?

(#155) atuci


atuci
senior tag

jobbra fel, hogy meglegyen

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#156) Ati_X_321 válasza Bubu79 (#153) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

tényleg :Y
szerk: kössz, hogy kijavítottál

[Szerkesztve]

(#157) dabadab válasza repasi (#154) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem inkabb nezzel vmi univerzalis taviranyitot, mert ugyis eleged lesz abbol, hogy egyszerre otven taviranyitoval a kezedben kell ucsorognod :) Itt van pl ez a remek topik Bővebben: link, ahol mindenki radobben, hogy neki egy Kameleon kell (nekem is az van, szerintem siman megeri az arat)

DRM is theft

(#158) Brianm74 válasza repasi (#154) üzenetére


Brianm74
csendes tag

Szerintem vegyél Ati Remote Wondert. 10k körül van.

Ígértem nektek Geexboxot, de a gépem mindig kiirja ftp-nél, hogy időtullépés. Amíg ezt meg nem oldom vhogy addig sajna nem megy. :((

Önkéntes, kiváló, mérvadó. www.japanauto.hu

(#159) dabadab válasza Brianm74 (#158) üzenetére


dabadab
titán

Miert jo az ATI taviranyitoja?
Draga, es a PC-n kivul semmit nem lehet vezerelni vele, mert nincs rajta infra, raadasul kulon driver kell hozza. Mindezen tul meg eleg csunya is :)

DRM is theft

(#160) Brianm74 válasza dabadab (#159) üzenetére


Brianm74
csendes tag

Mert alapból támogatja a geexbox! Meg rádiós.

Önkéntes, kiváló, mérvadó. www.japanauto.hu

(#161) dabadab válasza Brianm74 (#160) üzenetére


dabadab
titán

A GeexBox tamogatja a LIRC-et is, azzal meg minden infras taviranyito megy. Azert jo am, ha az embernek nem azzal kell kezdenie a filmnezest, hogy osszevadaszik harom taviranyitot (TV, erosito, HTPC), aztan felvaltja nyomogatja oket, mert a pause az egyiken van, a hangero meg a masikon.
Szoval en tovabbra is vmi jobb univerzalis cuccot ajanlanek (raadasul a Kameleon 10-in-1 infran es radion parhuzamosan adja a jelet, es adnak hozza egy kis dobozt, ami arra jo, hogy veszi a radios jeleket, es infran tovabbitja, igy aztan az se problema, ha az ember a furdokadbol akarja vezerelni az otthoni sound systemet :) - bar az is igaz, hogy nekem ez meg soha nem hianyzott)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#162) Brianm74 válasza dabadab (#161) üzenetére


Brianm74
csendes tag

Meggyőztél. :R

A gáz, hogy az én infrám pont olyan chipsetes, amelyet nem támogat a lirc :((

Úgyhogy vagy csinálok magamnak másikat mert venni már nem fogok, vagy marad az ati cucc.

Önkéntes, kiváló, mérvadó. www.japanauto.hu

(#163) dabadab válasza Brianm74 (#162) üzenetére


dabadab
titán

Nezz korbe a www.tavir.hu-n, erdekes cuccaik vannak, a LIRC-es vevo pl ketezer penz (az enyem is onnan van, teljesen normalisan nez ki)

DRM is theft

(#164) repasi válasza Brianm74 (#158) üzenetére


repasi
tag

hát ez az, hogy ennyit nem adok érte és egyébként meg a rádiós nem játszik nálam, mert akkor nem tudom megoldani a gép bekapcsolását vele.

(#165) canniball válasza repasi (#164) üzenetére


canniball
nagyúr

Bővebben: link Esetleg itt is körülnézhetsz.

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#166) zLegolas válasza repasi (#154) üzenetére


zLegolas
őstag

Nálunk a használtcikk-piacon 200Ft/db körüli áron van, kartondobozból, könyékig túrkálós módszerrel.
Veszel Egy LIRC-es infraportot (2000 Ft(www.vatera.hu), ha építed max. 1000), meg mellé 15 db-ot a 200Ft-osból a választék kedvéért, és fele annyiból megúsztad, mint az ajánlott 10k-s csoda.;]

És még maradt is 14 távirányítód macskák oldalba dobásának céljából. ;)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#167) repasi válasza zLegolas (#166) üzenetére


repasi
tag

na valami ilyesmi kéne, de valami jobb minőségű, nem agyon leharcolt is szokott lenni?

(#168) zLegolas válasza repasi (#167) üzenetére


zLegolas
őstag

Háppersze. Mondjuk még sosem vettem, de van minden, a hatvanas évekből származó fél tégla méretűektől kezdve bármi.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#169) bizi990 válasza Ati_X_321 (#152) üzenetére


bizi990
senior tag

Ilyen VGA2SCART csatit hol lehet szerezni olcsón, épít vki ilyet?

Régebben volt egy pc a tv mellett, több okból nem jött be, de legnagyobb meglepetés az volt, amikor a divx-es lejátszót rákötöttem a tv-re és lettek igazi színek. Megint agyalok egy htpc-n, de elsődleges a kép minősége és az ár (hiszen ~10e Ft-ért vehetek divx playert).
bizi

(#170) beencee válasza bizi990 (#169) üzenetére


beencee
senior tag

És mivel egy mégoly nagy tudású divx player által nyújtott lehetséges szolgáltatások kb. 5%-ot tesznek ki egy htpc által nyújtott szolgáltatásokból (de lehet, hogy még kevesebbet), tehát a kereted a htpc megépítésére legalább 200eFt (legalábbis az általad leírtakból ez következik).
Ez azért meglehetősen bő keret, ebbe kényelmesen bele fogsz férni, akár még gyári htpc dobozzal (Dign, Silverstone, stb.), tupla tunerkártyával, stb. is.
Ja és a VGA2SCART kábelt pedig próbáld itt: Bővebben: link

(#171) bizi990 válasza beencee (#170) üzenetére


bizi990
senior tag

Látom vicces kedvedben vagy :)
Linket köszi, ir vevőt innen szeretném, csak ezt nem vettem észre, nem kerestem.

Igazából már nagyon filmet se nézek, csak nagyritkán, persze akkor meg épp nem jó a kodek. Későbbiekben talán ki lenne egészítve a pc tv felvételi lehetőséggel, voip-re (skype) és netezésre, ha sikerül olvashatóvá tenni nem túl kis felbontásban tv-én.

Pontos keretet még nem tudom, de max és kb 30 lenne rá. Ebből kb 10k lenne egy fekvő ház (bár még keresem a tutit).
Először szeretnék csinálni egy tesztkonfigot a kép teszteléséhez, amihez van egy savage4 videokarim (ami elméletileg bőven elég vga2scart-al), egy 700-ra húzott celeronom és keresek egy cd-rom-ot, ami meg linux live cd-hez elméletileg elegendő.

bizi

(#172) beencee válasza bizi990 (#171) üzenetére


beencee
senior tag

Nem, csak az elevenbe találnak, amikor elhangzik a gazdaságos dvdlejátszó=htpc egyenlet.
De elnézést, ha megbántottalak. :R

(#173) beencee válasza bizi990 (#171) üzenetére


beencee
senior tag

Ja és a ház. Ez valóban egy bonyolult kérdés (pl. a legtöbb gyártó valahogy képtelen eltalálni a szórakoztató elektronikában iparági szabvánnyá vált 430mm-es szélességet, hogy csak a legegyszerűbb dolgot említsem (bár kétségtelenül ott sem sikerült mindenkinek)), de mégis megoldható ingyér, vagy néhány ezer forintból a használtcikk piacról, lásd az én példámat a 114. hsz alsó sorában: Bővebben: link

(#174) bizi990 válasza beencee (#172) üzenetére


bizi990
senior tag

Nem bántottál meg! :)
Igazából a htpc-ből a legfontosabb funkció a filmnézés számomra, többit megoldhatom a másik gépen. Viszont, ha már egy pc-t teszek a nappaliba, akkor érdemes lenne minél több funkcióját kihasználni, de mivel ezek nem túl fontosak nekem, ezért szeretném olcsón megúszni.
bizi

(#175) bizi990 válasza beencee (#173) üzenetére


bizi990
senior tag

Már néztem korábban is, de ha jól emlékszem, akkor leírás nem készítettél az átalakításról és így csak elképzelni tudom :)
bizi

(#176) Brianm74 válasza bizi990 (#175) üzenetére


Brianm74
csendes tag

Nem bizti, hogy a Savage-hez jó lesz a VGA SCART átalakító! Oda ATI ill. Matrox van írva. Járj ennek utána előbb.

Beencee írtam mail-t!

Önkéntes, kiváló, mérvadó. www.japanauto.hu

(#177) bizi990 válasza Brianm74 (#176) üzenetére


bizi990
senior tag

Van ott egy univerzális is, persze rendelés előtt meg fogom kérdezni.
bizi

(#178) Brianm74 válasza beencee (#173) üzenetére


Brianm74
csendes tag

Állat ez a Sony Celeron! :DD

Önkéntes, kiváló, mérvadó. www.japanauto.hu

(#179) beencee válasza bizi990 (#175) üzenetére


beencee
senior tag

Valóban, annyiszor nekiduráltam már magam, hogy leírom, de még mindig találtam valami kifogást, hogy miért nem érek rá :B
De előbb-utóbb megcsinálom, mert én is nagyon szeretem olvasni mások leírásait.

(#180) beencee válasza Brianm74 (#178) üzenetére


beencee
senior tag

Köszönöm, tényleg többen szóvá tették már, hogy most akkor mi is ez tulajdonképpen :F

(#181) bizi990 válasza beencee (#179) üzenetére


bizi990
senior tag

Míg leírod jól jönne pár kép a belsejéről.
Kiváncsi lennék a pci kártyák elhelyezésére, gondolom low profile kártyák vannak benne.
bizi

(#182) beencee válasza bizi990 (#181) üzenetére


beencee
senior tag

Fogok azt is csinálni, csak ahhoz szét kéne szedni az egész cuccot. Igen, low-profile kártya van benne, egyelőre csak a videokártya.
Addig is csináltam néhány screen-shotot a meedio-ról, amit én front-endnek használok.

Főmenü egy része: Bővebben: link
Fényképalbum: Bővebben: link
Zenei gyűjtemény: Bővebben: link
Egy előadót kiválasztva: Bővebben: link
Jelenleg játszott: Bővebben: link
On-line rádiók: Bővebben: link
Időjárás: Bővebben: link
On-line tárolt filmek: Bővebben: link
Beállítások menü: Bővebben: link
Kilépés menü: Bővebben: link

(#183) zLegolas válasza beencee (#182) üzenetére


zLegolas
őstag

Engem a kezelő szervek megoldása érdekelne... magyarán a gép elején lévő gombok mega PC összeheggesztése. Bár 99%-ra teszem, hogy valahá egy billentyűzet is bé van dugval...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#184) Axy88


Axy88
csendes tag

Sziasztok!
Mivel úgy látom, itt néhányan értenek a Geexbox-hoz, szeretném megkérdezni, megoldható-e, hogy a geexboxot futtató gép merevlemezét és/vagy megosztott könyvtárát fel lehessen mappelni egy, vele hálóban lévő Windowsos gép hálózati meghajtójaként (és viszont (ugyebár lejátszás másik gépről, ami jó messzire zajong a TV-től)).
A második kérdésem az lenne, hogy ha már tud HTTP-szerverként működni, hová és hogyan kell pakolni egyéb HTML állományt, hogy azt is lássam a másik gépről, ne csak a bejelentkező képernyőt.
Ja, az FTP-zés viszont gond nélkül megy (csak nem akarok nagy vinyót pakolni a TV melletti geexbox-os gépbe), így ha valakinek ezzel van gondja, szívesen segítek.

(#185) bizi990 válasza beencee (#182) üzenetére


bizi990
senior tag

Milyen magasnak kell lenni a videonak, hogy elférjen benne a lap, kártya plusz a távtartó?
mATX lap van benne? Vincsi van benne, ha igen nem hangos kis házban?
Hátuljáról nem tudnál egy képet csinálni?
Holnap megyek szülőkhöz, megnézem meg van-e még a régi videjó :)
bizi

(#186) #18538752


#18538752
törölt tag

Sziasztok!!!!

Nem tudjátok véletlenül hogy a Thermaltake VB2000 Tenor házát hol és mennyiért lehet kapni?
Elég jól néz ki és lehet hogy érdekelne. Esetleg látta már valaki közelebbről ezt a házat?

(#187) beencee válasza zLegolas (#183) üzenetére


beencee
senior tag

A héten elvileg lesz egy kis időm, akkor szétszedem és csinálok fotókat. Elöl most csak a power gomb+led van bekötve, illetve a HDD led a gyorscsévélés ledre :) van kötve.
Billentyű az el van süllyesztve a cuccok mögé, de jobbára távoli asztallal megy a cucc, de tényleg szeretném megcsinálni teljesen billentyű nélkülire (de ezt még végig kell gondolni alaposan, hogy valóban lehet-e :F )

(#188) beencee válasza bizi990 (#185) üzenetére


beencee
senior tag

Az én cuccomnak 96mm a magassága (talp nélkül). Belül egy 2mm-es parafalap van ragasztva szigetelés, hangcsillapítás miatt, ezen van az alaplap távtartókon és a félmagas kártyák felett van még néhány mm (majd megmérem mennyi).
Egyelőre kicsit ideiglenes a dolog sima ATX lappal (lásd az adataim), de valóban szeretném átépíteni mATX-re, mert méretben és teljesítményben is sok a mostani.
Ja és csinálok majd képeket (lásd az előző hsz)

(#189) bizi990 válasza beencee (#188) üzenetére


bizi990
senior tag

Hmmm. Néztem saját videomat, de szerintem abba nem férne el a teljes cucc.
Szülőknél már nincs régi videjó, ezért ez a projekt még pihizik.
Várom a képeket :)

bizi

(#190) bizi990


bizi990
senior tag

tavir.hu féle távirányítót próbálta vki geexbox-al vagy myth-el? Megy rendesen?
bizi

(#191) zLegolas válasza bizi990 (#190) üzenetére


zLegolas
őstag

A srác dettó a LIRC érzékelőinek valamelyikét csinálja, asszem írja is valahol. Tehát igen. Rendelhető tőle pl. a www.vatera.hu -n keresztül, meg itt a fórumon is keresgélj, csak a nevére nem emléxem...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#192) bizi990 válasza zLegolas (#191) üzenetére


bizi990
senior tag

Köszi!
Egyébként itt: [link]

(#193) beencee


beencee
senior tag

Újabb testvér-topik: [link] :U

(#194) Brianm74


Brianm74
csendes tag

Ha valakit érdekelne van egy eladó tv tunerrel egybeépített passzív hűtésű gf2-es kártyám. Média centerbe kiváló. Bővebben: [link]

Önkéntes, kiváló, mérvadó. www.japanauto.hu

(#195) Bigya


Bigya
őstag

Sziasztok!

Én is csinálnék egy HTPC-t.

Van egy 2G CF kártyám + CF->IDE átalakító,
egy 60G noti vinyó + 2,5''HDD->PC átalakítóm.

Néztem egy AsRock mATX lapot, integrált istenharagjával.

Kiegészíteném, egy DVD-olvasóval (mondjuk notiba valóval), infrás bill + egérrel.

Meg egy megfelelő hangminőségű low profile hangkeltő is kerülne bele.

Gondoltam wLAN-ra is.

És akkor a kérdéseim:

Milyen OP szokik ezeken futni? XP/XP Media ed. ?
mATX tápokkal csináljátok?
Nem találtam még házakat, ezeket honnan?

Gondoltam arra is, hogy saját magam csinálok házat...

most így hírtelen ennyi, bocs hogy nem olvastam végig!
;) Köszi

MOD.: FireWire, háló

[Szerkesztve]

(#196) Bigya válasza Bigya (#195) üzenetére


Bigya
őstag

Mijaza frontend? HiFi-s múltam (jelenem) miatt valahogy nem tudom illeszteni a témához...

(#197) Bigya válasza Bigya (#196) üzenetére


Bigya
őstag

up

(#198) Bigya válasza Bigya (#197) üzenetére


Bigya
őstag

Ne építsünk HTPC-t?

(#199) Bigya


Bigya
őstag

(#200) Bigya


Bigya
őstag

Ilyen cuccokon is el lehet gondolkozni. Mit gondoltok?

[link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.