Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) hm15 válasza SunMount3r (#52950) üzenetére


hm15
senior tag

AMD pass-through jó, Nvidia már nem.

Igen, mint Dolby Vision és a HDR10+. De részletesen: Static vs. Dynamic Tone Mapping, és ez ajánlott: MadVR HDR. De lehet kell hozzá GTX 1070 vagy RX Vega 56. :))

[ Szerkesztve ]

(#52952) SunMount3r válasza hm15 (#52951) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor csak jól értettem, illetve "nem értettem".: Other formats such as Hybrid Log Gamma (HLG), HDR10+ and Dolby Vision are not currently supported. . Tehát még nincs dinamikus HDR és másik lejátszóról sem hallottam még ami PC-n tudná...

Ahogy tudom lemezes BD lejátszókon kívül ezeket semmi sem tudja eddig...

AMD pass-through jó-> Ezt gondolta mindenki az Android-os asztali lejátszókról is ÉVEKIG, amíg ki nem derültek folyamatosan, hogy alig egy pár tudja rendesen. Konkrét linknek, infónak örülnék ezzel kapcsolatban.

(#52953) tibi970307 válasza SunMount3r (#52952) üzenetére


tibi970307
tag

Akkor ezek szerint még mindig nem érdemes HTPC-t építeni 4K-hoz. Érdekes, hogy még a mai napig nem megoldottak ezek a viszonylag régi hiányosságok.

(#52954) PuMbA válasza tibi970307 (#52953) üzenetére


PuMbA
titán

Nézz re egy ilyenre hátha jó tud lenni nálad :) Tud hálózati megosztásból játszani, van Dolby Vision, van távirányító. Kisebb, mint egy HTPC és kevesebbet is fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#52955) kalimist válasza hm15 (#52951) üzenetére


kalimist
aktív tag

Jó az Nvidia is 398.11-ig bezárólag.

(#52956) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Melyik most a leginkább ajánlott OS? Van egy kétéves pc-m W10-zel tv-re kötve, gondolkodom hogy inkább Libreelec kellene rá.

Let the Zone take me if I am.

(#52957) GZoli7 válasza kutga (#52956) üzenetére


GZoli7
senior tag

Erősen függ az igényeidtől.

(#52958) kutga válasza GZoli7 (#52957) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, én is erre jutottam.

Filmek letöltése és lejátszása mellett Youtube és Netflixre használom ezt a gépet, ezek miatt nem biztos hogy fent kellene tartanom egy teljes értékű W10-et.

Let the Zone take me if I am.

(#52959) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Úgy látszik még mindig ne stimmel valami a az Nv HDR-el, hiába ígérték, hogy jó lesz...

(#52960) GZoli7 válasza kutga (#52958) üzenetére


GZoli7
senior tag

Erre elég a LE, de vannak korlátai, szóval gondold végig.

(#52961) kutga válasza GZoli7 (#52960) üzenetére


kutga
nagyúr

Feltettem, ha nem válik be mehet vissza a W10.

Egy érdekességbe rögtön belefutottam, leállításnál kilép az LE, de a gépet nem kapcsolja ki, nekem kell gombbal. Mit csinálok rosszul?

G4560
ASRock B250M-HDV
Kingston 2*4GB DDR4

Let the Zone take me if I am.

(#52962) canniball válasza kutga (#52961) üzenetére


canniball
nagyúr

A beállítások között nincs olyan, hogy erre a parancsra mit csináljon?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52963) GZoli7 válasza kutga (#52961) üzenetére


GZoli7
senior tag

Érdekes. Alapbeállításokkal is ki kéne kapcsolnia.
Nézd meg, amit canniball írt, esetleg valami a biosban/uefiben, vagy egy eszköz miatt nem áll le, mint ahogy a winben is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#52964) kutga válasza GZoli7 (#52963) üzenetére


kutga
nagyúr

Megnézem ha hazaértem.

Let the Zone take me if I am.

(#52965) kutga válasza canniball (#52962) üzenetére


kutga
nagyúr

A beállítások rendben vannak, de a gép továbbra sem áll le. Sőt, el sem indul, megáll az LE logónál. Restart segít, de ez egyelőre nemgyerebe.

Lehet inkább feldobok valami rendes Linux disztrót.

Let the Zone take me if I am.

(#52966) GZoli7 válasza kutga (#52965) üzenetére


GZoli7
senior tag

A 8.2.5.-öt próbáltad? Nekem az megy rendesen, az újabbak még nem igazán hibátlanok.
Persze, nekem más a konfig.

(#52967) PuMbA válasza SunMount3r (#52959) üzenetére


PuMbA
titán

Csak a 3D MVC filmek nem mennek ki, de az nem biztos, hogy bug :)

[ Szerkesztve ]

(#52968) kutga válasza GZoli7 (#52966) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó ötlet, kipróbálom a régebbit. Az usb kreátor a legfrissebb, 9.0.1-et tölti már le.

Let the Zone take me if I am.

(#52969) GZoli7 válasza kutga (#52968) üzenetére


GZoli7
senior tag

8.2.5.tar az update mappába és meg is van. :)
Főoldalon is ezt hozza. :D

(#52970) kutga válasza GZoli7 (#52969) üzenetére


kutga
nagyúr

Az megvan persze, csak én az usb kreátorra hagyatkoztam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#52971) SunMount3r válasza PuMbA (#52967) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amikor még írtam akkor pont azt írták, hogy MPCHC+MadVR-el nem jó a HDR. A 3D direkt dobása meg megint egy nagy shame lenne rájuk nézve... :(( Remélem csak bug és javítják.

(#52972) FOX888


FOX888
tag

Új HTPC használóként szeretnék kérdezni.
Adott egy épített HTPC, SSD-vel.
LibreELEC 9.0.1-t telepítettem rá. Amire nekem szükségem van az működik is rajta.
A kérdés az lenne, hogy a benne lévő SSD szabad részére esetleg feltölthető-e tartalom?
Amennyiben igen, akkor az milyen módszerrel?

(#52973) kutga válasza FOX888 (#52972) üzenetére


kutga
nagyúr

Fájlkezelővel? :F

Let the Zone take me if I am.

(#52974) PuMbA válasza SunMount3r (#52971) üzenetére


PuMbA
titán

Nem bug:

"Thank you for contacting CyberLink Technical Support.

We understand that you want to know how to watch 3D movies with PowerDVD 17. We are more than willing to assist you.

With reference to your query, please be advised that the GPU manufacturer NVIDIA has removed the 3D playback feature (NVIDIA 3D Vision) from their GPU products, effective on the new driver version 430.39.

It will revoke the 3D video/image playback function and compatibility completely on the GPU hardware, and disable CyberLink PowerDVD for playing 3D videos/images with 3D effects accordingly.

The software player (PowerDVD) cannot reversely operate the 3D video playback function via the GPU hardware because the 3D playback function has been removed directly on hardware/hardware driver level.

To continue using the 3D playback feature on user's NVIDIA GPU platform, please reinstall the GPU driver to previous version 425.31 or earlier versions from NVIDIA driver page.

Please feel free to contact us back for further clarification or assistance related to CyberLink Products. Use the link below to get back to us.

https://membership.cyberlink.com/sup...cal-support.do

Thanks and Regards,

CyberLink Technical Support"

[ Szerkesztve ]

(#52975) balage25 válasza PuMbA (#52974) üzenetére


balage25
senior tag

Igen, az Nvidia is leirja:

Discontinued Support
 3D Vision
Beginning with Release 430, the NVIDIA driver no longer supports the following 3D
Vision technologies and features:
• NVIDIA 3D Stereoscopic Driver, including the 3D Vision driver and USB (emitter)
driver
• NVAPI-based stereo APIs for Direct3D applications.

Innentol eldolt, hogy milyen kartyat vegyek.
Talan egyszer volt ATI kartyam egy 1950.
AMD oldlrol minden rendben van a driverekkel, van 3d?

(#52976) FOX888 válasza kutga (#52973) üzenetére


FOX888
tag

Melyik fájlkezelővel?
A Kodi sajátjával vagy egy PC-n mondjuk TotalCommander-rel egy hálózati meghajtóként?

(#52977) FOX888 válasza FOX888 (#52976) üzenetére


FOX888
tag

Megtaláltam a helyét!!!

(#52978) kutga válasza FOX888 (#52976) üzenetére


kutga
nagyúr

A sajátja szerintem jó.

Let the Zone take me if I am.

(#52979) Warter


Warter
őstag

Leia alatt megvaltozott a felirat/audio OSD. Ketteszedtek igy a regi XBMC.ActivateWindow(OSDAudioSettings) paranccsal mar csak az audio beallitas jon be. Tudja esetleg valaki, hogy a felirat OSD-t, hogy lehet hasonlo modon meghivni? Illetve, hogy vajon a NextSubtitle utasitas miert nem valtogat vegig a feliratok kozott es csak ki-be kapcsolgatja.

(#52980) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Intel hd 610+öreg TFT tv+W10 pro.

Összekötöttem a régi gépem a tv-vel, jó lesz média lejátszónak alapon.

Megy is minden, viszont a felbontást nem tudom 1366*768ra állítani (ennyit tud a tv) csak 1280*760ra. Se a gépház üzemmódok között, se az Intel driver nem ajánlja fel. Hogyan tudnám előcsalni? Próbáltam az Intel driverben egyénileg hozzáadni de nem jó sajnos ott sem.

Let the Zone take me if I am.

(#52981) PuMbA válasza kutga (#52980) üzenetére


PuMbA
titán

VGA-val mennie kell. HDMI-vel nem fog, mert a régi TV-k ilyen bénák voltak még.

[ Szerkesztve ]

(#52982) kutga válasza PuMbA (#52981) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor marad ez. A HDMI kell a hang miatt.

Let the Zone take me if I am.

(#52983) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

mATX méretű fekvő házra van valakinek ötlete? 1 db odd, 2 db 2,5" hdd menne bele, gyári intel hűtő, vga nincs.

Let the Zone take me if I am.

(#52984) czombos


czombos
tag

HDMI Audio leválasztáshoz keresek megoldást.
A lényeg az lenne, hogy nem akarom átküldeni a képet az AVR-en csak a hang menne oda.
Tudnia kell 4K HDR 60hz -et és ami plusz, hogy CEC-en keresztül tudjam állítani a hangerőt és Kodit is tudjam vezérelni.
Az AVR-em sajnos nem HDR képes ezért ki kellene találnom valami megoldást mert most nem akarok még új erősítőt venni.

Találtam egy talán megfelelő splittert szerintetek ez megfelelne a fenntieknek?

[link]

(#52985) MasterMark válasza czombos (#52984) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem használsz egy másik kimenetet ehhez?

Switch Tax

(#52986) SunMount3r válasza czombos (#52984) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az a baj, hogy nem tudni pontosan a te erősítőd esetén működne e, hagy csak egy ilyen sima Splitter-el küldenéd rá a jelet, ami a képet is továbbítja mind két kimeneten. Ahogy eddig olvastam, volt akinél működik (bár ez nekem furább és lehet a ritkább eset is) és van akinél nem. Legegyszerűbb, ha direktbe megnézed, hogy ha így ráküldöd a jelet, akkor a hangot kezeli e magában az erősítő.

Amik biztos működnek: Egreat H10 és Marmitek Connect AE24 ->Mivel ezek audio leválasztást (audio extractor) csinálnak és az egyik kimeneten csak a hangot küldik tovább, így tuti nem kattan meg tőle az erősítő. Ez utóbbival (Marmitek) azonban olvastam itt olyan tapasztalatot, hogy elcsúszott miatta a kép-hang szinkron, úgyhogy ezt lehet utólag hozzá kellene állítani a lejátszóban. Ezek viszont drágább Splitter-ek.

(#52987) czombos válasza SunMount3r (#52986) üzenetére


czombos
tag

Az AVR-em egy Marantz 7009. Ha két kimenetet kötök (1 HDMI és 1 DP) a HTPC-re és a HDMI megy a TV-be a DP->HDMI pedig az AVR-be akkor van kép és hang is de a CEC irányítás teljesen megzavarodik és működésképtelen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52988) SunMount3r válasza czombos (#52987) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt passzolom, nem tudom, hogy a mai videokártyák kezelnek e CEC-t egyáltalán HDMI-n, vagy ha nem is, akkor legalább HDMI-n nem kavarnak e be a CEC-be, mert az lehet a DP átalakítózás miatt is.

Azt tudod csak megnézni, hogy ha a HDMI-n kötöd direktbe az erősítőre, akkor hangot ad e legalább. Ill. nem tudom mennyire lehet működő megoldás a te esetedre, de lehet CEC-Less adapter-t is kapni, ami elvileg pont olyan zavarokat oldana meg, mint a tiéd.

[ Szerkesztve ]

(#52989) python1


python1
veterán

Üdv!
Van egy rx 560 4 gigás kártyám,de most jött velem szembe egy 470-es 8gigás változat,konkrétt kérdés,hogy 4gigához képest hoz-e valamit képben a 8gigás verzió? Ja igen,madvr miatt.

[ Szerkesztve ]

(#52990) hm15 válasza python1 (#52989) üzenetére


hm15
senior tag

Full HD-ben semmit, UHD-ben hozhatna a több memória és a kicsit erősebb 470-es.

[ Szerkesztve ]

(#52991) PuMbA válasza python1 (#52989) üzenetére


PuMbA
titán

Beállítástól függ, de mivel a 470 kétszer erősebb VGA, mint az 560 a memóriától eltekintve, ezért nagyobb hőtermelés, fogyasztás :)

[ Szerkesztve ]

(#52992) tomic válasza python1 (#52989) üzenetére


tomic
addikt

Plusz az Nvidia-val nyernél egy kadencia helytelen kàrtyàt.
8gb itt ehhez az erőhöz tök felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#52993) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Vajon majd az a hardveres MadVR is firmware szinten lesz frissítve/finomítva/fejlesztve folyamatosan?

Ez gyak. mindent fog tudni, amit a szoftveres MadVR? És vajon milyen árra lehet számítani? Aki ott feliratkozott az kapott már valami bővebb infót e-mail-ben?

(#52994) tomic válasza SunMount3r (#52993) üzenetére


tomic
addikt

Semmi infót nem kaptam, eddig. Egyszer volt egy felmérés, hogy a két kép között melyik tetszik jobban.

(#52995) python1


python1
veterán

Köszi srácok! Marad a 4 gigás rx 470-es.

(#52996) tomic


tomic
addikt

17.6 Kodit használok és ehhez szeretném beállítani a feliratkezelést.
Mit kell beállítsak,hogy autómatikusan letöltse a magyar nyelvű feliratot? Eddig soha nem használtam de most ki szeretném próbálni.
Lav filter,madvr van még fent a gépen.

(#52997) djnice


djnice
veterán

Lehet tesztelni Intel-en a HDR-t LibreELEC alatt: [link]

(#52998) tupacamaru válasza djnice (#52997) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52999) Patice válasza djnice (#52997) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bazz... :Y :C :R

Nem olvastam még utána, de hallottam, hogy Linus Torvalds kiadta az 5.1-es Linux kernel-t, lehet ebben már benne van a HDR Linux-on???? Jó lenne....

Ha lesz egy kis időm, akkor lehet letesztelem egy J5005-ös Intel NUC-kal. :DDD

Köszönjük szépen az infót! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#53000) SunMount3r válasza Patice (#52999) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha lesz egy kis időm, akkor lehet letesztelem egy J5005-ös Intel NUC-kal.-> De ez most tényleg vicc, ugye? Pentium= no HDR. Legalábbis az Intel politikája szerint.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.