Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) Borisz76 válasza rasotamas (#52850) üzenetére


Borisz76
veterán

Több megoldás is létezik....de nem lesz olcsó !

Az adatokat lehet NAS-on vagy egy PC-n tárolni.
Lejátszás lehet Okos TV ( DLNA ) , Dedikált Média Player , PC

Nem írtad, hogy milyen a TV.....Ha okos :

TV beépített lejátszójával DLNA segítségével a NAS-ról.
A TV-k saját belső lejátszójuk nem tökéletes de használható.
Laptoppal tudod elérni a NAS-t és kezelni a fájlokat.
Távoli elérés lehetséges mobillal.

Ha nem okos a TV :
NAS-ról Média Plyayer-el.
A Média Player-ek már jobb képet és hangot adnak mint a TV belső lejátszója.
Nas-ról PC-vel.
PC-n mindent le tudsz játszani megfelelő programmal.

NAS-on tud futni :
Torrent , DLNA ( médiaszerver alkalmazás ) és még sok mindent tudnak !!!
Elérhetőek távolról is.
Torrentet indíthatsz , mire hazaérsz lejöjjön....stb.
Mobilról fényképeket automatikusan tölti fel a tárra.

Nálam így fest :
Adatok a NAS-on.
Asztali PC-t használok netezni, játszani egy monitoron.
Ha filmezni támad kedvem csak áthúzom a filmet a TV-re ( Kiterjesztett asztal ).
A monitor és a TV is FHD felbontású.
Nálam a VGA-ból megy egy HDMI kábel a házimozi erősítőbe.
Az erősítőből egy másik HDMI kábel a TV-be.
Így jobb a hang mintha "csak" egy TV szólna....természetesen.
Játékokon is sokat dob.

Természetesen neked kell mérlegelni, hogy mennyi helyed és anyagi lehetőséged van.

Hasznos lehet :
Milyen NAS-t vegyek ? fórum.
Synology NAS fórum.
Otthoni hálózat és internet megosztás fórum.
Amlogic S905, S912 processzoros készülékek ( Média Player-ek fóruma )

Így hirtelen ennyi jutott eszembe.
Talán másoknak van egyéb ötletük is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#52852) rasotamas válasza Borisz76 (#52851) üzenetére


rasotamas
veterán

Szia!

Köszönöm a választ, elgondolkodtató. A tv nem okos, volt már okos tévénk, villámkáros lett, de olyannyira nem volt nagy szám sem az okos része, sem a képminőség 140 ezerért, többet pedig nem szántunk rá, hogy inkább másra költöttük a biztosítási pénzt és megcsináltattuk a régebbi LCD tévénket axlrose32 fórumtárssal, aminek jobb a képminősége csak kicsit kisebb (42-es, az okos 49 volt). Ő is elmondta a szervizben, persze lehet az újabbak már másképp vannak, de amilyen képernyője az enyémnek van (hőérzékenység szempontjából) és amilyen elektronika van benne (hőforrás szempontjából) inkább a lejátszás okozta hőt jobb a készüléken kívül tartani, mert tartósan nem viseli el.
Azt hiszem egy NAS mindenképp jó lenne, nem tudtam, hogy a telefonokról automatikusan oda tudnak szinkronizálni a fotók, ez nagyon jó lenne (most a google fényképekre szinkronizál de 100giga havi 690ft és már kb be is telt, szóval mostantól csökkentett méretben teszi), tud ilyet több telefonról is?
Viszont olyat, hogy vinyó nélkül 30-50 ezerért vegyek egy dedikált nas-t nem nagyon engedhetek meg, így PC lenne a NAS.
És a médialejátszó sem lenne rossz ha PC lenne, mivel olyanokat is szoktunk nézni, hogy RTL Most, ami egy dedikált médialejátszón nehezen megoldható.
Igazából lehetne egyben a NAS+médialejátszó PC, max elrejteném valahova. A tv mögött van a gardrobe, a gipszkarton falon kéne csak átvezetni a hdmi meg a beviteli eszköz kábeleket.
Nem tudom, sok a megfontolandó tényező. Ez a gép amit mondtam, hogy x2 245 4 giga rammal és radeon 3850 ez elég ugye? Esetleg lenne egy GT630 vga is.
A normál gépem egy i7-2600K, de az a ház másik végében van. Ami még jó is lehetne egy olyasmi cuccal mint a steam link ha nem csak steamet hanem mindent tudna, de gyakran én játszok vagy dolgozok ezen a gépen miközben a feleségem mondjuk az rtl mostot nézi. Ezt állandóan járatni nasnak viszont nemigen szeretném.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52853) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok!
Beleolvastam az összefoglalóba, de óriási információ mennyiség. Inkább kockáztatok és írok ide tudatlanul)

El akarom adni a második számítógépem, amit már csak FHD filmezésre, és Twitch sztream nézésre használok. Semmi másra. Szeretnék egy helyetesítő berendezést amivel minden akadás nélkül meg tudnám azt csinálni mint most. Pendrive bedug filmet néz, vagy bekapcsol és sztreamet nézek.

Léteznek ilyen "mini pc-k" normális áron? 30k körül.
Semmi másra nincs szükségem. WIFI-t tudjon. 1db HDMI csati, 1db Jack (hang 2.0) (+ egér +bill) +1 USB a pendrivenak) és tudjon FHD Twitchet nézni és FHD filmeket akadásmentesen.
Tudtok linkelni 1-2 jóságot ami képes lenne mindenféle kompromisszum nélkül kielégíteni engem ? :D

( ryzen 1700 @3800 fps windale6, 16gb cl16 3000mhz. B350 MSI tomahawk, coolermaster N300 ablakos, 700w fsp táp, pár rendszer hűtő vga nélkül) Mert ez egy kicsit owerkill filmezésre. És sok helyet is foglal.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#52854) Patice válasza turistakolbi (#52853) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Twitch stream-et nem ismerem, hogy ahhoz mi kell? Csak asztali gépen megy, vagy pl. Kodi alá van plugin hozzá?

Ha igen, akkor ez a keret reális. Ha nem és csak PC-n megy, akkor használtan LEHET, hogy találsz erre alkalmas gépet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52855) LLKobe válasza Patice (#52854) üzenetére


LLKobe
veterán

Van kodi plugin, tökéletesen műxik. Egy PI bőven elég erre, egy libreelec-kel karöltve.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52856) turistakolbi válasza LLKobe (#52855) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

PI ?
Tudtok linkelni egyet-kettőt, amit berakok a kosárba és már hozzák is ? :D
1000 hála lenne, és virtuálisan küldeném az energiát nektek :D

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#52857) LLKobe válasza turistakolbi (#52856) üzenetére


LLKobe
veterán

Tessék. Ha ez megvan telepíted / konfigurálod a libreelec-et, és kész.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52858) turistakolbi válasza LLKobe (#52857) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Bocs a tényleg noob kérdésért, de felinstallálom ezt a libreelece-t és már tudok is chrome-t használni vagy vlc-t telepíteni. ? nekem olyan kell ami " hülyebiztos" nem értek a linux hoz. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#52859) LLKobe válasza turistakolbi (#52858) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem. Ez egy linux alapú rendszer, de nagyon egyszerű, GUI visz végig mindenen.
Ez házimozizásra van, tehát nem kell semmi telepíteni a filmnézéshez, alapból megy, ez a lényege.
Minden más plugineken keresztül érhető el.

Azt hiszem böngésző is van, de te azt mondtad hogy CSAK 1080p filmnézésre kell, meg twitch-re.
Twitch plugin van, két kattintással telepíthető.

De ha nem akarsz egy percet se gondolkodni semmin, akkor valóban jobban jársz egy windows alapú rendszerrel.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#52860) DonMaster


DonMaster
addikt

hali
adott egy j5005 brix 4gb rammal win server 64bit diginet 1000, m.2 ssd és egy sata3 l200 hdd van benne. mind kettö simán birna átlagba számolva 70mb/s letöltési sebességet, ami durva hogy pc-men 80-120mb/s jön le az ami a brix-en csak 13mb/s-el tölt.
speedtestem 240-et tudok csak mérni kábelen. ez lehet amiatt hogy kevés lenne a memoria ?
vagy csak durván fogalmazva ennyit tud lanon. másolásnál 60-80mb/s másolás is van 1 gépröl b-gépre.
valakinek ötlet javaslat? vagy lehet csak driver probléma lenne?

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#52861) SunMount3r válasza LLKobe (#52859) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pi nem ajánlott a képminősége miatt, még FHD-ra sem... Persze attól függ mik az igények.

(#52862) MasterMark válasza SunMount3r (#52861) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a baj a képminőségével?

Switch Tax

(#52863) SunMount3r válasza MasterMark (#52862) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérdezd a média lejátszós Topic lakókat. Ha felmerül, egyből megy a lebeszélés, de ez kb. "biztos" szinten, van, nem csak valaki hasra ütése alapján. Vannak capture-ös tesztek is a neten. Mint pl. a Med8ter-el kapcsolatban. A mai dedikált lejátszók (még a CE-s olcsó Amlogic-ok is) már mind meghaladták azt a PQ "szintet". Egy PC pedig, egy legalább FHD (x/h.264) képes bármilyen VGA-val, vagy IGP-vel pedig mindig is jobb volt a Pi-nál.

Szóval röviden: még ha csak egy Amlogic Box is lenne az, de "kaphat sokkal jobbat is pénzéért".

[ Szerkesztve ]

(#52864) Patice válasza DonMaster (#52860) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van valami oka, hogy ezen a gépen Win Server-t használsz?
Win Server-en milyen torrent klienst használsz?

Tippre olyan, mintha csak egy magot (tudna) használna a torrent kliens.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52865) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

hát akkor marad a ryzen 1700.. nem akarok 50k-t adni egy Box ért. 30k körül jó lett volna...
köszi a helpet. aranyosak vagytok

https://www.twitch.tv/muerte188

(#52866) DonMaster válasza Patice (#52864) üzenetére


DonMaster
addikt

igen elsőre, virtualizációs környezetet akartam esxi/zen de azok nem arktak menni egyik lan kari miatt, bárt azt megtudtam oldani de ne pendrive-rol menjen, probáltam omv-t nem települt, freenas/nas4free -t egyikse volt oké telepitésnél hiba vagy kifagyot, ez felkurt és feltoltam a win servert . win10hez képest annyibol jobb a win szerver hogy tárhely megosztást könyebb beállitani jelszavazni , média megosztást is, jah és legfontosabb, ez nem fogja magát és frissitgeti ha kell ha nem , hanem megy még nem kerül 1 karbantartásra akkro frissitve, addig nem cseszekszik vele.

bittorent-et használok, igazándiból 4 alkalmazás megy rajta , bittorent/serviio/sync(saját cloud) + teamviewer , bár az csak akkor megy igazándiból ha távolról belépek. igaz ram használatnál 3,8gb van összesen de 3,6gb-t használ, ezért gondolom, hogy lehet hogy még 1db 4gb ram modul megoldaná a problémát, de lehet hogy csak beálitási probléma lenne? speedtest 240-et mér lefelé ami azért kevés szerintem.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#52867) SunMount3r válasza turistakolbi (#52865) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

30K körül (még jóval olcsóbban is, akár a feléért) vannak már Amlogic Box-ok. Azok képminősége eléggé rendben van CE alatt. Dual-Boot-al pedig megmarad az eredetileg rajta levő Android is, arra pedig bármit tehetsz, böngésző, YT stb... (Amlogic Topic).

Persze messze nem olyan sokoldalú mint egy Win-es PC az applikációk terén ez sem, de 30K-ért még FHD-ra se nagyon kapsz használtan se normális PC-t.

(#52868) Patice válasza DonMaster (#52866) üzenetére


Patice
Topikgazda

Virtualizációhoz kell a sok és elég gyors RAM. Ha most csak egy slot-ban van RAM modul, akkor ja, kellene bele még RAM és olyan sebességű, amit max támogat (vagy 2400, vagy 2666 MHz-es).

Hyper-V server-t nem próbáltad? Ha csak virtuális gépeket futtatsz, akkor host-nak állítólag tökéletes. És ingyenes. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52869) tomic


tomic
addikt

Legfrissebb Lav filterrel másnak is problémás a TrueHd hang? Vagy csak nálam van gebasz. Darabos egy picit.
Korábbi 0.73.1-el hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

(#52870) DonMaster válasza Patice (#52868) üzenetére


DonMaster
addikt

igen azt vágom , lesz is bele, csak nem értetetm hogy a letöltés miért enynire korlátozottnak tünnik, hyper-v lesz , igazándibol esxi és xen-en azért gondolkoztam mert jobban eloszthato az eröforrás de mivel csesztek menni igy maradt a win szerver, nem akarok amugyse milionyi virtuális gépet futtatni, 1-2 maximum a gazdagépen felül, tudom hogy nem egy erögép igy az elvárásaim se nagyokk, de egy gigás lantol azért a 900-as letöltés legalább speedtesten elvárnám . . köszi

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#52871) tlala


tlala
addikt

Megérkezett az A300-as.
Az ára elsőre magasnak tűnik, de ha azt nézem, hogy ház+alaplap+120W-os külső tápegység, akkor már nem is olyan magas.
HTPC-t tervezek AMD alapon, ezért szemezek vele.
A dilemmám oka az, hogy a TV mellett láthatatlanul elfér egy akármilyen álló ház, és akkor nem vagyok bezárva ebbe a kis dobozba, ha valamit később bővítenék...

Szerk.
Most látom, hogy időközben átállították a státuszát "Termék elérhetősége: Nem rendelhető!"-re.

[ Szerkesztve ]

(#52872) Patice válasza tlala (#52871) üzenetére


Patice
Topikgazda

Várjuk a tapasztalatokat! :C :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52873) rasotamas válasza tlala (#52871) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem rossz, de 2-2 centit ráhúztak volna beférne egy ITX alaplap, meg egy pci-e elfért volna ha macerás is a bővítés.
Egyébként sem értem, miért nem lehet már külső tápot használni minden alaplapnál, vagy legalább a piciknél.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52874) kzsolt00


kzsolt00
tag

Sziasztok,
most fogok beszálni a HTPC-sek csapatába én is, hamarosan az alábbi konfiggal:

-Gigabyte H110M-S2PV alaplap
-i3 7100T processzor 2mag 4szál
-1x8gb Ddr4 Samsung 2133Mhz memória
-FSP 500Wattos 80plus bronz tápegység
-HyperX Fury black 120Gb ssd
-WD RED 2,3,4 TB még elválik.
-Asus strix gaming 1050TI 4GB (HDMI Output : Yes x 1 (Native) (HDMI 2.0b))
Jelenleg egy sz@r (tényleg az) UE65NU7022. Vagy egy Samu QLED, vagy egy LG nanocelles (SK széria) lesz helyette, ha a gariztatásos csere végre lezajlik. Ez azért fontos, mert az LG az Dolby Vision képes is.

Tök alap kérdéseim lesznek szerintem, kérlek légy türelmes, vagy ne válaszolj. Az utolsó jónéhány oldal elolvasása után az alábbiak merültek fel kérdésként:
1.) Valaki itt szó szerint kijelentette, hogy a PC-k nem képesek a Dolby vision futtatására/lejátszására/alkalmazására. Kérdés szimpla, miért? Azért beszéltek rá egy komolyabb VGA-ra, hogy ne legyen gondom semmiféle komolyabb megterhelést igénylő anyaggal, erre most olvasom, hogy a Vision az pl egy akadály. A miértje érdeklne.

2.) A 4K HDR érdekel, és többen emlegetítek itt a 24-30-60hz közötti különbségeket. Feltétel a gép felől már megvan a VGA-val, de kell egy jó HDMI kábel is. Itt csak tancsot kérek, hogy mit tudtok legolcsóbban 3 vagy 5 méteres kábelt, ami megfelelő? Az 5 méteres tényleg már csak 30hz limitált? Meg egyáltalán mikre figyeljek? Akár Aliexpress és Ebay is játszik. Én onnan a 'Ugreen' márkát ismerem kimagaslónak.

2.a) Ha le kellene írnod a különbséget ezen 24-30-60hz között, akkor mi lenne az? Mi a haszna a gyengébbel szemben? Meg látom, hogy beszéltek ilyen fura betü-szám kombókról mint: "Y′CBCR 4:2:0" Ez mi a csuda egyáltalán? Hol kell ezt figyelembe vennem?

2.b) Ezen információk a film jelelmzői/részletei mellett gondolom megtalálhatóak, és aszerint szedjek le / vegyek meg :) filmeket, hogy minnél nagyobb ez a hz-szám vagy hogy figyelek egy pontos ilyen csoda adatot mint: "Y′CBCR 4:2:0"?

2.c) Egy lejátszó szoftver ezeket ugye tök magától tudja kezelni, elindítom a filmeket és nem kell tökölnöm azzal, hogy a legoptimálisabb beállítást kikeresem neki. (gondolom lejátszó szoftver függvénye is, olvass tovább)

2.d) Ha leszedek egy 'HDR-es' filmet, akkor nekem a lejátszó szoftverbe, és vagy a TV-be folyton kapcsolgatnom kell a HDR opciót ki-be? Ugye nem?

3.) A gép (HTPC) a nappaliba a nagy TV alatt lesz. A gép win10 alapú lesz. A gép hálózati központként is fog szolgálni tehát ház más gépei ide fognak letölteni, és a letöltött tartalmakat direkben a HTPC ről fogom lejátszani. Erre kell ugye egy szoftver. Én tudom, hogy a KODI nevü csoda lehet akár egy ilyen, de emlegettek itt valami MADVR- meg nem is tudom én miket. Mik a javaslatok, és miért?

Elsőre ennyi, és nem akarok még hosszabbat írni, majd ezek okosságok után ha lesz valami úgyis zaklatlak titeket :)

Köszi előre is,
Zsolti

(#52875) PuMbA válasza kzsolt00 (#52874) üzenetére


PuMbA
titán

Arra figyelj, hogy 398.11-es drivert hasznájl, mert a későbbieken több a kiégés a magas fényerős részeken az elrontott HDR kezelés miatt. Ja és PC-ről nincs Dolby Vision, szóval HTPC-k erre nem jók. A TV belső lejátszója viszont kezeli. Meggondolandó, hogy egy hálózati elérést üzemelsz (DLNA) és a TV-re bízod a lejátszást és így mindig tökéletes képet kapsz és még egy külön eszközt megspórolsz.

" Kérdés szimpla, miért? "

Mert fizetős és nem írták meg a szoftvert (nem akarják) vagy nem is engedélyezik PC-n, hogy megírják.

[ Szerkesztve ]

(#52876) tlala


tlala
addikt

Szerintetek ez alkalmas lehet egy egyszerűbb HTPC-nek?
Vorke V5 Plus Mini PC 4GB RAM, 64 GB SSD, Kaby Lake 3865U
Telepített Win10-zel, bővíthető a RAM és az SSD is.
Lengyel raktárból 0 Ft szállítási díj, nincs ÁFA, és a T10104 -15USD-s kuponnal 187 dodó.

[ Szerkesztve ]

(#52877) Patice válasza tlala (#52876) üzenetére


Patice
Topikgazda

FullHD-ig biztosan jó. 4K/HDR/10bit-re már nem vennék mérget.

Vegyél mellé egy infrás távot is. ;)

+ én lecserélném a Win10-et LibreELEC-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52878) SunMount3r válasza tlala (#52876) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Celeron proci, tehát HDR amúgy se lenne. (Az 7th Gen i3 és attól fölfelé van).
+HDMI 1.4 kimenet, ami eleve kizárja a 4K /HDR-t. (HDMI 2.0a/b kell hozzá).

Ahogy írta Patice, max FHD-ig.

[ Szerkesztve ]

(#52879) hm15 válasza Patice (#52877) üzenetére


hm15
senior tag

Tudnál ajánlani jó minőségű (nem kínai recsegő-ropogó, széteső) infrás távot Kodihoz, Kodi DSPlayerhez?

(#52880) SunMount3r válasza hm15 (#52879) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Légegerek. Bár nem engem kérdeztél és vannak "tanítható" spéci HTPC-s média távok is. De azok csak "gombosak" és a légegérnek pedig számos plusz előnyét tudod venni, ha másra is használod a gépet a TV-n. Ha pedig ez nem számít és van rá keret akkor ott a Logitech Harmony vonal is (légegeres ott sincs)...

Én is egy "ultra olcsó" Gt01-et használok az Android Box-omhoz már több mint 1 éve. Nem recseg, nem ropog.

[ Szerkesztve ]

(#52881) #48613632 válasza SunMount3r (#52880) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem a légegerek nagyon jöttek be. Pontatlan, remegős, és állandóan újra kell "kalibrálni"
EZT a fajtát vettem. Két nap után a fiókban landolt. A legnagyobb problémáim vele:

- légegér állandó újra kalibrálása, azaz, ha elmászik, akkor táv kikapcs, kurzorra irányít, majd újra bekapcs, különben volt, hogy már 90 fokkal el voltam fordulva a képernyőtől. Ami ugye elég vicces, de a giroszkóp pontatlanságából adódik.
- nincs jobb egérgomb.
- vagy a távkapcs, vagy a billentyűzet oldala aktív, függően attól, hogy melyik van felül. Ezt automatikusan érzékeli. Ám a billentyűzet felőli oldalon, elég nehézkes a kurzornyilak használata.
- A teljesértékű használathoz forgatni kell.

Amit aztán vettem, az az előző Rii-m ujabb verziója lett, és minden tekintetben kiküszöbölte az előző verzió hibáit. A régi pl ha alvó állapotba ment, kellett pár mp az ébredéshez, amíg újra konnektál, valamint nem volt rajta háttérvilágítás.
Amúgy kiváló volt.

Most EZ van helyette, és minden szempontból tökéletes választás nekem. Légegér ugyan nincs, de van helyette tapipad, ami sokkal pontosabb, nem annyira remegős, és könnyebb is vele célozni.

[ Szerkesztve ]

(#52882) hm15 válasza SunMount3r (#52880) üzenetére


hm15
senior tag

Logitech Harmony mellé kell infrás vevő is a PC-be? Esetleg a beépített infrás házakkal kompatibilis? Igazából hagyományos távirányító formát keresnék.

(#52883) MasterMark válasza hm15 (#52882) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ. Mindkettő jó lehet, de valamilyen kell.

Switch Tax

(#52884) tlala válasza Patice (#52877) üzenetére


tlala
addikt

Köszi a válaszod, és neked is SunMount3r!

50e-ben húztam meg a határt, és ezek a mini PC-k az én filmnézési/gépezési szokásaimhoz megfelelően erősek, semmi eszközöm/affinitásom 4K-ra.
Hosszú ideje egy Atom töltetű minivel nyomtam (Pipo x7), az is elég volt 1080p-ig. Most bejött az 1000/1000 net, az HBO GO-ra és a gyors letöltésre már egy kicsit gyengécske, eggyel feljebb lépek, de nem akarok ágyúval lőni verébre.
A "nappalis TV-s PC-n" pedig a Windows kényelmére szükségem van, mert nem csak filmet nézek rajta, bevallom szeretek a kanapéról böngészni, illetve a fórumot meg híreket nézegetni az 50 collon, na! :)

(#52885) hm15 válasza MasterMark (#52883) üzenetére


hm15
senior tag

Kösz!

(#52880) SunMount3r

Az i13 amit korábbi hozzáaszólásodban linkelsz nagyon rendben van, ára kissé húzós, de nagyon tetszik.

(#52886) CirrMee válasza #48613632 (#52881) üzenetére


CirrMee
addikt

Van nekem is egy ilyen fiókban landolós. Jobb gombként a "visszanyilas" gomb szokott szolgálni néhány helyen. Nekem viszont random elszáll a szerkezet olyanmód, hogy csak villog szerencsétlen, mint ha nem találná az adót. Csak úgy lehet újra működésre bírni, ha az adót kihúzza az ember az USB portból, majd visszadugja.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52887) #48613632 válasza CirrMee (#52886) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt a vissza nyilat lehet, hogy nem próbáltam, de amúgy is, az a billentyűzet oldalon van csak. Pont a másik felére kellene, ha már ott vannak a navigációs gombok is. Ehh mindegy, elcseszett design, már beletörődtem, hogy kukázva lett.
A tied RF-es, vagy infrás?

(#52888) CirrMee válasza #48613632 (#52887) üzenetére


CirrMee
addikt

RF, pont ezért bosszant, hogy gondol egyet, és leszakad az adóról. Van, hogy napokig semmi, aztán 1-2 óránként többször is. Valami hasonló kaliberűt kellene vadászni, ami hazai webshopban is elérhető, ha valaki tud ajánlani, jöhet. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52889) #48613632 válasza CirrMee (#52888) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#52890) CirrMee válasza #48613632 (#52889) üzenetére


CirrMee
addikt

Mondjuk pont ezeket a csillagrombolókat akarom kerülni, sima távirányítóra hasonlító valamit keresek inkább (hátsó billentyűzet, légmausz jöhet). :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52891) #48613632 válasza CirrMee (#52890) üzenetére


#48613632
törölt tag

Elsőre én is olyat akartam, ami beleillik az összképbe, de ahogyan írtam, nálam nem váltak be. Kodinál, illetve HTPC esetén, azért jó ha van egy teljes értékű billentyűzet.
A távirányító forma ezt vagy kizárja, vagy kétoldalas lesz, ami megint kényelmetlen.
Így nálam szempont lett, hogy a funkciógombok és a billentyűzet, azonos oldalra kerüljön. A légegeret kukáztam, a tapipad jobban teljesít. Így maradt a fenti megoldás. Az alakját leszámítva, nincs gond vele, mindenben tökéletes.
Ha nálad az alak lesz a fontosabb, akkor más kényelmi funkciókat fogsz bukni.

(#52892) CirrMee válasza #48613632 (#52891) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem bevált volna a problémás távrecsegő, de mint írtam, a random leszakadásai miatt kell kukázni. Van amúgy a gépnek egy wireless egér/bill párosa, már csak ezért sem nagyon hiányoznak az általad említett funkciók.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52893) tlala válasza CirrMee (#52890) üzenetére


tlala
addikt

Nekem ez az olcsó Tronsmart légegér jött be nagyon - el is dobtam a másikat.
Gyors, pontos - már 3 méterről is is kijelölök vele egy szót a weboldal szövegében az 50 collon windows alatt, és jobb klikk és másol/beilleszt. :)
Nekem olyan "pont kézre álló" méretű, sokáig bírja az akksija.
A minap kipróbáltam egy androidos boxra dugva is, és azon is tökéletes volt, sokkal jobban használható volt vele az a rendszer is, mint a hozzáadott infrás távirányítóval.

[ Szerkesztve ]

(#52894) #48613632 válasza tlala (#52893) üzenetére


#48613632
törölt tag

ezen van háttérvilágítás?

(#52895) tlala válasza #48613632 (#52894) üzenetére


tlala
addikt

Az nincs.

(#52896) tlala válasza tlala (#52895) üzenetére


tlala
addikt

Lemaradt:
azért elég kicsi a légegér, amit linkeltem, cserébe az én szememnek már apró a szöveges billentyűzete (mondjuk a fiam úgy gépel rajta, mint a géppuska...).
Ezért én a TV mellett tartok egy kis Rapoo vezeték nélküli billt is, és ha szükséges, kézbe veszem - de ezek már egyéni preferenciák, nekem ez a kombó vált be.

[ Szerkesztve ]

(#52897) SunMount3r válasza #48613632 (#52881) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A légegerek "pontossága" valóban változó lehet, de az a folyamat amit leírtál azért durva Ilyet azért nekem sose kellett. Egy légegér azért nyilván sose lesz annyira jól irányítható, mint egy rendes asztali egér, de koca böngészéshez/YT-ozáshoz a TV-n megteszi. A pointer érzékenységét érdemes hozzá állítani a Windows-ban, az sokat javíthat, ill. pl. a Gt01-nek lehet "hardveresen" is állítani az érzékenységét, amit elég 1x jól belőni. A sokszor jellemző "remegősség" pont a túltolt érzékenység miatt van. Nekem is kiesik néha a fókuszból a pointer, de csak egy gyors csukló mozdulattal vissza lehet szerezni a kontrollt és meg lehet szokni, hogy úgy mozgassa az ember, hogy ne másszon ki a kép szélére. Mondom más állatfaj, mint a normál egér. Illetve az is segíthet, ha a Windows "gyári pointer"-ét lecseréljük egy jóval nagyobbra és jobban láthatóra, ami jobban illik egy nagy képernyőre.

Nekem is van egy Microsoft All-in-One, amit bevethetek, ha pl. böngészős játékról van szó (pl. Szerencsekerék :D ) , mert ahhoz már hosszú távon tényleg kényelmesebb a (nagy) tapipad. De pl. az Android-os app-ok és a KODI vezérlése nekem sokkal kényelmesebb és kézre állóbb egy ilyen "egykezes" távkapcsoló formájú cuccal, mint egy rendes tapipad-os bill.-zettel, amit folyton ölbe kéne venni.

[ Szerkesztve ]

(#52898) Valkűr válasza #48613632 (#52894) üzenetére


Valkűr
őstag

Itt egy vilagitos

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52899) Valkűr


Valkűr
őstag

En itt vettem..

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52900) #48613632 válasza SunMount3r (#52897) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sok volt a macera azzal a távval, nem csak a légegér volt problémás.

Tigerteam
Ilyenem volt, ezt váltottam le az újabb modellel. Csak feketébe. És nem volt rajta világítás. Ennek még konnektálni kell, ha lemegy standbyba?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.