Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,

Biztos rossz topikban teszem fel a kerdesem, de nem talaltam megfelelo topikot igy kerlek igazitsatok utba.

Milyen TV-okosito eszkozt erdemes vasarolni, ha egy tabletrol szeretnek filmet streamelni TV-re?

Elore is koszonom.
Udv

(#52152) MasterMark válasza Jim-Y (#52151) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen tablet? Amúgy Chromecast vagy Apple TV.

Switch Tax

(#52153) Jim-Y válasza MasterMark (#52152) üzenetére


Jim-Y
veterán

HUAWEI MediaPad M5 10.8.

Valami olyan megoldast keresek (ha van egyaltalan), hogy a tabletre kotott kulso winchesteren levo filmet a tv-n lehessen nezni.

ad1: miert nem kotom ra a winchestert a tv-re? regi tv nincs rajta usb
ad2: elkepzelheto, hogy a youtube-ot is kikuldenem a tv-re

Igazabol ennyi. Koszonom a valaszt ;)

[ Szerkesztve ]

(#52154) MasterMark válasza Jim-Y (#52153) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor Chromecast.

Switch Tax

(#52155) Jim-Y válasza MasterMark (#52154) üzenetére


Jim-Y
veterán

Koszi, az lesz :R

(#52156) _Smooth válasza róland (#52150) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi.
LE-ből nem tudom, melyik verziót használom RPi-n, de ott is v18 kodi fut, ha jól emlékszem, és azzal még eddig nem volt sok problémám.
Lehet, h akkor megpróbálom azt x86-ra is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52157) Patice válasza Jim-Y (#52151) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amúgy miért nem egy TV okosítóra kötöd közvetlenül a mobilvinyót?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52158) echterion válasza SunMount3r (#52147) üzenetére


echterion
nagyúr

Eredetileg igen, ezért vettem meg, mert megelégeltem az ingyenes programokkal való kínlódást. De megszoktam, kényelmes, és még nem volt olyan film, amit ne tudtam volna lejátszani, pedig már lassan egy éve eladtam a 3D-s TV-m.

**********

(#52159) SunMount3r válasza echterion (#52158) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha MPCHC-t / DSPlayer-t + MadVR-t használtál volna akkor is max egy egyszeri beállításos procedúrán kellett volna átesned és kész. Az, hogy te még nem futottál bele formátum kompatibilitási gondokba a PDVD-vel, még nem jelenti azt, hogy nem is létezik ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#52160) echterion válasza SunMount3r (#52159) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem is állítottam ilyet, csak azt, hogy nálam nem volt.
A fenti kombóval csak annyi a bajom, hogy egyszer nekifutottam a madvr beállításának, de nem volt annyira egyértelmű, gondoltam, keresek majd netes leírást, de sajnos nem találtam számomra használhatót, így visszatértem az egyszer feltelepítemnemkonfigurálomcsakhasználom powerdvd-hez.

**********

(#52161) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Ebbe a gépbe akarok háttértárat cserélni, mert hangos a jelenlegi 500GB-os (7200RPM) HDD..:
DELL Optiplex 3010
i3-3225 (2 mag) 3,3GHz (HD 4000) Ivy Bridge, Memória: 4GB DDR3-1600

Full HD film nézése merevlemezről, illetve hálózatról + zene + böngészés
Csak 1dd 3,5-es HDD-nek vagy 2db 2,5-ös HDD-nek van hely!

1. variáció: 128GB-os SSD - pl (rendszer) és mellé egy 2.5-ös 2TB-os HDD (WD20SPZX) adatnak.
2. variáció: 3TB-os WD30PURX (rendszer+adat)
3. variáció: 2TB-os WD20SPZX (rendszer+adat), majd később mellé még egy 2TB-os...

Kell nekem az SSD, vagy a fenti felhasználásra elég az 5400-es HDD-n a rendszer?
Az SSD-t és a 2,5-ös HDD-t vennem kellene, a 3,5-ös HDD az asztali gépből költözne..

[ Szerkesztve ]

(#52162) MasterMark válasza Jimmy8 (#52161) üzenetére


MasterMark
titán

Csak SSD legyen benne, HDD nem kell.

Switch Tax

(#52163) Jimmy8 válasza MasterMark (#52162) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Jó lenne, ha csak egy gép menne filmnézéskor, mert a hálózat másik végén az asztali gép van, annak háttértáráról megy jelenleg a film :) Ezért akarok egy HDD-t is a HTPC-be.

Gondolkodom a NAS-on, de teljes hangtalant még nem találtam emberi áron (mert ezt is a nappaliban tudnám csak elhelyezni)

A DELL 3010 DT jelenleg nagyon csendes, csak a HDD búg benne nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#52164) Patice válasza Jimmy8 (#52161) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ez a gép megtáltosodna az SSD-től, ezért én az 1. variációra szavazok.
Mellesleg most nagyon jó árakon mennek az SSD-k.
2,5-es HDD-t meg használtan találhatsz később.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52165) mexel válasza SunMount3r (#52159) üzenetére


mexel
veterán

DSplayer alatt pontosan mit értünk?

(#52166) mexel válasza mexel (#52165) üzenetére


mexel
veterán

A Kodis Dsplayerre gondolunk ha arról beszélünk+MadVR?
Mennyiben lesz jobb a kép ha ezt használom sima Kodi helyet win-es gépről? ( a napokban a pc-mről tesztelem tv-n, monitoron már nézem a telepített említett motyót.)

(#52167) Gombinyó válasza mexel (#52166) üzenetére


Gombinyó
őstag

Attól függ mi a forrás. Ha egy normális bitrátával rendelkező bluray-t nézel sokat nem tesz hozzá sztem.

(#52168) Baliga Tamás válasza mexel (#52166) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Nagyjából semennyivel - használok sima Kodit és Dsplayer +MadVr kombót - semmi difit nem látok..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52169) mexel


mexel
veterán

Köszönöm! A lényeg a minél kisebb erőforrásigány lenne, mert valami passzív gépben raknám össze, nem csúcs procival. Ami szintet meg kellene ugrania, ahogy írtam, az egy Amlogic-os ( pl S905X) box szintje képminőségben. Lehetőleg minél kevesebb szoftveres beavatkozás szeretnék a filmlejátszásban.

(#52170) djnice válasza mexel (#52166) üzenetére


djnice
veterán

Nagyobb kijelzőn a chroma felskálázás azért észrevehető.

(#52171) mexel válasza djnice (#52170) üzenetére


mexel
veterán

50"-os régebbi plazma, még nem is full HD-s :) Viszont szeretem.
A Chroma felskálázás cpu/gpu igényes művelet?
Mit lehet állítani MadVR-ben ami kevésbé erőforrászabáló és érdemes bekapcsolni-állítani?

(#52172) PuMbA válasza mexel (#52171) üzenetére


PuMbA
titán

A legújabb madVR verzióban lévő alap beállítások teljesen jók :) A madVR mappájában a restore_default_settings.bat-tal tudod visszahozni őket. A legtöbb ember nem látja a különbséget / minimális e felett.

[ Szerkesztve ]

(#52173) mexel


mexel
veterán

Köszönöm! Ezek az alapbeállítások sokat rátesznek erőforrásszükségleben egy alap KODI-ra?

(#52174) PuMbA válasza mexel (#52173) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, ez a lényege :)

(#52175) mexel válasza PuMbA (#52174) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Kipróbálom pár gépen és meglátom az eredményt, ha bejön akkor csinálok alá valami célgépet. ( csak legyen időm is rá)

(#52176) SunMount3r válasza mexel (#52166) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DSPlayer a KODI egyik változata, amihez lehet használni a MadVR-t.

Amúgy ahogy már írták, sokat számít a forrás minősége, ha a legjobb képminőség a cél, többet lehet vele nyerni, mint bármiféle képjavító funkcióval.

Lehet az AMD 2400G pont jó lenne neked ezekkel az elvárásokkal...

(#52177) mexel válasza SunMount3r (#52176) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, közben a kodi dsplayer verziót megtaláltam, MadVR-t beállítottam alapra, és majd tesztelgetem. Én főként egy minipc-t szeretnék erre használni, ha sikerül.
A Kodibuntu milyen? Érdemes tesztelni, kipróbálni? Nekem ráadásul egy tuner is kell ( dvb-c, annak még utána sem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#52178) PuMbA válasza SunMount3r (#52176) üzenetére


PuMbA
titán

A Kodi DSPlayer fejlesztése egyébként már elvileg leállt :F

"Important Notice: The developer of DSPlayer has decided to step away from this project due to personal reasons. All links remain active, so this set up guide will remain in place."

"Note: The Kodi GUI is starting to become outdated with madVR development. As as result, some settings found in the madVR control panel are missing from the DSPlayer GUI. Those settings that remain can be adjusted without issue and use of the GUI is still recommended."

[ Szerkesztve ]

(#52179) SunMount3r válasza PuMbA (#52178) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ezeket nem lehet külön beállítani a MadVR-ben?

(#52180) PuMbA válasza SunMount3r (#52179) üzenetére


PuMbA
titán

De be lehet, csak akkor két helyen állítod a madVR beállításokat, mert egyébként a Kodi GUI-ban ajánlott, hiszen az csapja felül mindig a madVR beállításokat, ha Kodi-ból madVR-ezel. Ez az egész Kodi DSPlayer egy katyvasz, hétvégén kicsit belenéztem. Az egész leírása nem volt frissítve 1 éve, de ez gondolom a megszűnt fejlesztés miatt. Sima Kodi vagy MPC-HC + madVR egyszerűbb :)

[ Szerkesztve ]

(#52181) hm15 válasza PuMbA (#52180) üzenetére


hm15
senior tag

Kodiban kikapcsolom a madvr beállításokat, ezzel így a madvr settings aktív, csak azon belül elég állítgatni. Ha Kodi verzió frissítés van, akkor általában a KodiDsplayer is igazodik. De igaz, napi fejlesztés és frissítés nincs.

(#52182) PuMbA válasza hm15 (#52181) üzenetére


PuMbA
titán

Ez így már jobb, de minek a Kodi-ba egyáltalán madVR beállítás :F Teljesen érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#52183) hm15 válasza PuMbA (#52182) üzenetére


hm15
senior tag

Szerintem is felesleges, mert ha Kodi felületen piszkálod a madvr settingset, létrehoz egy Dsplayer profilt, amivel csak a keveredés lesz. Annyi értelme lehet, hogy aki csak alapdolgokat állít, egyszerűbb lehet a Kodi GUI.

(#52184) mexel


mexel
veterán

Kipróbáltam a tv-re kötve a gépet, sima kodival és kodi dsplayerrel is.
A Dsplayeressel akadozik a lejátszás, a sima kodival simán megy a 4k videó is és semmi sem akad. Minőségbeli különbséget nem vettem észre. ( az intel i3 3225 igp-jének a kimenetét használtam)
A kép minősége viszont valahogy nem az igazi, a tv boxom ( k1 pro) szebb képet ad. Valamit még nagyon állítgatni kellene valószínűleg, mert így nem túl jó

(#52185) MasterMark válasza mexel (#52184) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg valami color space para. Illetve az Intel driverben a képjavítókat és egyéb elmókolásokat ki kell kapcsolni.

Switch Tax

(#52186) PuMbA válasza mexel (#52184) üzenetére


PuMbA
titán

HD Graphics 4000-rel nem madVR-ezel, mert hót gyenge és régi :) MasterMark leírta, hogy mit lehet tenni, de a HD Graphics 4000-rel ne várj világmegváltó minőséget. Egy mai modern VGA lenyomja.

[ Szerkesztve ]

(#52187) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Kérnék kis segítséget.

Számítógépemen win10 fut azon belül is egy Kodi.
Gondom az hogy, ha kikapcsolom a tv-t akkor a pc "lemegy" alvó módba.
Hol tudnám ezt kikapcsolni?

Köszönöm előre is a segítséget.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#52188) Baliga Tamás válasza mexel (#52184) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Egy jó kis Rx-et szerválj be VGA-nak és probléma megoldva minden téren..! :K

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52189) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat. Arra nincs lehetőség hogy kb semmi képjavító ne legyen bekapcsolva? Ha dxva-t használ a kodi nem mindegy milyen a proci? Max nem annyi a különbség hogy van amihez kevés esetleg? Minőségbeli különbség is van?
Egy Atom x5-Z8350 pl mit tudhat akkor?

(#52190) Hohocali válasza echterion (#52160) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Próbáld ki a JRiver-t. Fizetős, de van trial. Lehet használni madVR nélkül is (alapbeállítás), ha viszont használni akarod, automatikusan letölti és telepíti, meg be is állítja neked (3 madVR preset van), kb. azt se kell tudnod, mi az a madVR. BD menüt is kezel.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#52191) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni, pc_met szeretném összekötni hangprojektorral Bluetooth_on keresztül.
Milyen modult kell vennem a pc_ hez hogy a hangprojektorrol szóljon a hang Bluetooth_on keresztül ?

[ Szerkesztve ]

(#52192) MasterMark válasza apple87 (#52191) üzenetére


MasterMark
titán

Előszőr is ne akard BT-bel. Egyébként bármi jó ami megfelel a hangprojektor szabványának.

Switch Tax

(#52193) PuMbA válasza mexel (#52189) üzenetére


PuMbA
titán

" Arra nincs lehetőség hogy kb semmi képjavító ne legyen bekapcsolva? "

De, alapértelmezetten így működik minden lejátszó :)

"Egy Atom x5-Z8350 pl mit tudhat akkor?"

2W-ból? Semmit. Ilyen tesco gazdaságos cuccok nem valami jók, rendes, modern asztali hardverek tudnak alapból DXVA-val jobb minőséget vagy pedig igénybe veszed egy 4K TV belső lejátszóját és akkor semmilyen gép sem kell és elég jó minőséged van.

[ Szerkesztve ]

(#52194) apple87 válasza MasterMark (#52192) üzenetére


apple87
senior tag

Akkor mivel kössem össze ? Mert kb 10m re van a gép a hangprojektor tol

(#52195) MasterMark válasza apple87 (#52194) üzenetére


MasterMark
titán

Optikai kábellel.

Switch Tax

(#52196) echterion válasza PuMbA (#52193) üzenetére


echterion
nagyúr

A semmit az túlzás. FullHD-ig teljesen jó, 3D is megy velük, "csak" a hűtést modolni kell, meg nem kell mást csinálni rajta, max. torrentet futtatni a háttérben.

**********

(#52197) apple87 válasza MasterMark (#52195) üzenetére


apple87
senior tag

De azzal már a Tv van összekötve, és csak egy csatlakozó van. Nekem van a pchez hangfalam, csak zenehallgatás szempontjából akarom összekötni a hangprojektor a pc vel

(#52198) mexel válasza PuMbA (#52193) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, akkor még maradok az amlogic-nál, csak azért jött ismét az ötlet mert láttam jó áron mini pc-ket win 10-el, gondoltam akkor nem kell nagy vasat összeraknom. :)

(#52199) sb válasza PuMbA (#52186) üzenetére


sb
veterán

Madvr-rel lehet, hogy jobb a minőség, bár erről is ment itt beszélgetés, hogy nem feltétlen... (ha jó a forrás, jobban skáláz a TV, nem fogad felskálázott chroma-t, stb...)

DXVA-val viszont kétlem, hogy nagyon változna a felállás évek alatt. Volt anno 1-2 eltérés a DXVA implementációk között, de nem sok.
Vagy tévedek? ma már van jelentős különbség?

@echterion:
Tudtommal fixfunkciós blokkból megy az egész így nem igazán gond, hogy 2 vagy 45W a proci.

@mexel:
Mi a pontos gondod a képminőséggel? IGP driver beállítások hogy néznek ki?

[ Szerkesztve ]

(#52200) PuMbA válasza sb (#52199) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy írtam múltkor a GCN3-nál biztosan volt változás, illetve lehet, hogy a 4-nél is :) A madVR például DXVA2 scaling esetén ugyanannyi render időt ír, mint a madVR alap beállításon, tehát biztosan nem Bilinear az alapértelmezett skálázás DXVA alatt, mint régen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.