Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) #48613632 válasza PuMbA (#52650) üzenetére


#48613632
törölt tag

Basszus ... Okés, akkor menjek inkább GTX vonalra? Kell egy kisméretű dedikált kari, de akkor végképp nem tudom, hogy mit vegyek.

(#52652) PuMbA válasza #48613632 (#52651) üzenetére


PuMbA
titán

GT1030 GDDR5 2GB :) Abból vedd meg, amelyiken a legnagyobb venti van, mert bőven elég rá.

[ Szerkesztve ]

(#52653) #48613632 válasza PuMbA (#52652) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jól van, köszi. Akkor beszerzek egy ilyet.

(#52654) Baliga Tamás válasza #48613632 (#52651) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

MSI Rx560 4Gb Aero Itx - nálam ez megy egy CoolerMaster Elite130 házban - gond/meleg egy szál se; megy minden mint a szél..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52655) #48613632 válasza Baliga Tamás (#52654) üzenetére


#48613632
törölt tag

A helyzet az, hogy valamiért, bizonyos filmrészletek, beszaggatnak, belaggolnak, pedig egy T-s sorozatú i3 van a gépben, 4. generációs. Így fejből azt mondanám, hogy 4220T, de lehet, hogy mellélőttem, guglizni meg nincs kedvem, szétszedni meg végképp nincs.

Na most, keresem a probléma forrását, ami nem egyszerű, lévén, most állt csatasorba egy épített OMV szerver, 2x 4TB WD-del.
Olyan is előfordult, hogy befreezelt a kép, majd kb fél perc múlva kilépett a Kodi a főmenübe.
17-ről 18-ra upgrade megvolt, teljes telepítéssel. A vinyók nem újak, de ellenőrzötten fél évesek kb (voltak, mikor vettem őket) Tavaly nyáriak.
Az OMV topikban azt mondták, halódnak a vinyók. Én ezt kizárnám, legalábbis remélem, hogy kizárható.

Procin hűtés cserélve lett, ramok tesztelve lettek. Így ötletem sincs, gondoltam veszek bele egy dedikált VGA-t, azzal nagyot nem lövök mellé.

A 460 már úton van, az 550 így akkor nem kell, de mindkettőt kedvező áron tudtam volna megvenni. 40 és 50 fontokért.

Mivel a 460 már úton van, így egy próbát teszek vele, de ha csak félig lesz olyan meleg ahogyan PuMbA mondja, akkor marad az nVidia vonal.

[ Szerkesztve ]

(#52656) Baliga Tamás válasza #48613632 (#52655) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Értelek..., háát - én HTPC építésnél (3 gépem van) élből kerülön az intel bármilyen megoldásait az ügyben - Amd vonalon nincs gondom, sem csalódás - a tv-m HDMI kezelése szivat hébe-hóba mint kiderült, de a PC rész rendben van Kodi-val és MPCHC -MadVR kombóval is - 2db Rx580 és az említett Rx560 alapokra építkeztem..!;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52657) #48613632 válasza Baliga Tamás (#52656) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én nem hiszem, hogy a probléma eredendően a brandokra vezethető vissza. Ki erre esküszik, ki meg arra. Ez rendben is van így. De azt nem gondolnám, hogy akármelyiket is választom, az magában hordozná a problémát.

(#52658) Baliga Tamás válasza #48613632 (#52657) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Természetesen én is így gondolom - viszont nyilván elfogult vagyok azzal, amivel semmi gondom felhasználás/cél tekintetében..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52659) canniball válasza #48613632 (#52655) üzenetére


canniball
nagyúr

"...valamiért, bizonyos filmrészletek, beszaggatnak, belaggolnak...Olyan is előfordult, hogy befreezelt a kép, majd kb fél perc múlva kilépett a Kodi a főmenübe."
Ilyen nálam is többször előfordult (úgy hogy a gép bőven elég lett volna), miután átalakítottam a hálózatot (onnan kapja a tartalmat) helyreállt a rend. Szóval én első körben hálózati problémára tippelnék.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52660) #48613632 válasza canniball (#52659) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pontosan mire gondolsz?

(#52661) canniball válasza #48613632 (#52660) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra, hogy valamiért nincs meg a kellő sávszélesség.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52662) #48613632 válasza canniball (#52661) üzenetére


#48613632
törölt tag

Gigabytes LAN van itthon, elvileg ennyire nem lehet lassú sehol, hogy pl egy ST Discovery WEB-DL stream esetén belaggol.
Az OMV server torrenteket is futat, a 30-35 MB/s nem ritka letöltés esetén.
A HTPC-hez nem mértem még sebességet, de van benne egy SSD, éppen megnézhetem, hogy mennyi idő alatt másol fel pár gigát.
Gyakorlatilag, mindkét eszköz, az OMV és a HTPC is, ugyanazon a körön van, egy Zyxel switchben. Sajna, a routeremen nincs annyi port, hogy mindehová jusson.

a hálózatom:
a Virgin Media router, modemként használva, a wifit, és portokat, egy TP-Link Archer C2 kezeli. + a WIFI-re van egy repeater, a konyhában.
A TP-Linkhez kapcsolódik még 2db 5 portos switch, egy szintén TP-LINK márkájú, és egy Zyxel.
A HTPC és az OMV a Zyxel switchen vannak, mindketten.

Ilyenformán ötletem sincs, hogy ha tényleg a sávszél a gond, akkor az hol veszik el?

(#52663) MasterMark válasza #48613632 (#52662) üzenetére


MasterMark
titán

A sávszél nem minden.

Hálózati gondot úgy szűrd ki, hogy átmásolod a htpc-re azt a videót ami akad, és ha helyi lejátszásnál is ugyanúgy akad, akkor nem hálózati gond.

Switch Tax

(#52664) #48613632 válasza MasterMark (#52663) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ok, de ehhez láthatóvá kellene tennem a hálózaton, az LE rendszermeghajtóját.

(#52665) MasterMark válasza #48613632 (#52664) üzenetére


MasterMark
titán

És? Pendriveon is átmásolhatod, de bárhogy. Mit számít?

Switch Tax

(#52666) #48613632 válasza MasterMark (#52665) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pendrive jó ötlet.

Mondjuk, nem mindig csinálja, csak alkalmanként. Szóval, attól hogy most jó lesz pendriveről, még nem egyértelműsíthető, hogy megoldódott a probléma.
100 gigákat meg másolgasson a tököm, lassú az hozzá.
Nekem ez a 3.0 USB sem gyors valamiért. Aztán meg kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy ennek okát keresgéljem.

[ Szerkesztve ]

(#52667) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Van lehetőség Libreelec (AMD E350) alatt hőmérséklet monitorozásra?
Azt tudom, hogy meg lehet nézni az aktuális CPU, GPU hőmérsékletet, de a merevlemez is érdekelne.
Illetve a maximum hőmérsékletek.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52668) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok,

leváltottam a korábbi x86 alapú HTPC-t egy RPi-re (a Q1900DC-ITX ment NASnak OMV-vel).
Létezik, hogy RPi 3 B+ és az erre telepített LibreELEC 9.0 elmarad tudásban egy x86-os gép és az arra telepített, szintén LE rendszertől?

A hanggal nagyon nem vagyok elégedett. Szól, szól, az összes hangszóróra megy hang, de valahogy mégis gyenge. Erősítőn a hangerőt is jelentősen emelni kell, meg mintha nem is HD audio lenne... hiába írja, hogy azt a sávot használja. Korábban a PC-n windows+Kodi-ról LE-re váltás után érezhető javulást tapasztaltam hangban, viszont az meg szinte folyton lefagyott.

Most beállítások közt passthrough engedélyezve, viszont csak néhány fül marad alatta a vevő kompatibilitásával kapcsolatban:
Dolby (AC3)
- Dolby (AC3) átkódolás engedélyezése
Dolby Plus (E-AC3)
és DTS

És most nem rémlik, hogy korábban itt volt-e a HD-MA és DTS HD is, de talán igen.

Lehetséges, hogy RPi képtelen keresztül engedni ezeket?
Amúgy sok tekintetben gyérebbnek érzem a beállítási lehetőségeket.
Korábban, mintha lett volna több opció a képre is, most kb semmi, csak frissítési ráta.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52669) _Smooth válasza _Smooth (#52668) üzenetére


_Smooth
senior tag

Oh basszus!! Most utánaolvasgatva azt találtam, hogy RPi kezeli ugyan a HD audiot (közben most látom, hogy az előbbi kommentben még tévesen is írtam: HD-MA és True HD-t akartam), viszont csak PCM-ben küldi ki :(
Hát ez most óriási csalódás. Van erre valami megoldás, vagy passzoljam el a Pi-t és vegyek/építsek egy új PC-t? :/

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52670) stigma válasza _Smooth (#52669) üzenetére


stigma
addikt

Hali, hát 2 megoldást lehetne...igaz te döntesz

Ha kellenek a HD hangok akkor még olyan megoldás lehetne hogy :
- 1: Linux-ra (debian vagy Ubuntu) teszel egy samba,torrent,Kodi-t és a lapod támogatja a HD hangokat ha jól emlékszem
- 2: OS-nek Libreelec-et teszel fel, repobol van Torrent és a Samba megosztás is pár kattintás.
- 3: Eladod a PI-t és veszel egy S912-es vagy S905X-es Android-os boxot melyre Libreelec-et vagy Coreelec-et teszel.

Én a 3. megoldást ajánlom, viszont otthon tesómáknál összedobta a 2. megoldást (Gigabyte Brix Barbone N3150-es lap + 1TB + Libreelec pendrive-ra telepítve)

Az annyira nem jó ha NAS és maga a lejátszó egy rendszeren van, igaz régen sokat kísérleteztem HTPC-vel Linux alapokon de sajnos felhagytam vele.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#52671) _Smooth válasza stigma (#52670) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szia, köszi a gyors választ.
Mindenképp kizárnám a "két rendszert egy eszközön" opciót. A dedikált NAS-t nem csak én használom és nem csak hálózaton belül. Az végre kezd összeállni, nem akarom bolygatni.

Amennyiben nincs olyan kiegészítő az RPi-hez, amivel megoldható lenne, úgy valóban a 3. opció marad.
De az androidtól a hideg ráz. Tudom, hogy költségesebb lesz és többet fogyaszt, de akkor biztosan PC-t fogok összerakni.

Most kipróbáltam notival. Nem volt meggyőző ez sem.
Korábban a Marantz kiírta a HD audiót is a listára, ha a "SOUND MODE" alatt a "MOVIE" gombot nyomkodtam.
Most csak virtual, dolby, stereo meg ilyen feliratok jelentek meg.
Ellenben itt már a Kodiban volt lehetőség a passthrough esetén HD-t is engedélyezni.

Létezhet, hogy egy Fuji A514 (i3 ULV) se tudja?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52672) stigma válasza _Smooth (#52671) üzenetére


stigma
addikt

Hali, mondtam volna nézzünk egy beállításokat, de a fórumba már valaki kérdezte és sajnos nem tudja.

Android-ot felejtsd el, mert írtam van rá normális ,,Kodi".
Egy Android-os box max 1 óra utánaolvasással tudsz rá tenni Libreelec/Openelec-et amivel működik minden.

Én egy Bellink GT1 Ultimate boyto használ, 4k + HDR van, ésHD hangok is (esetemben dolby atmos vagy DTS-MA, TrueHD..)

Hát de erről bővebben ah szeretnéd inkább priviben írok mert ez a HTPC-s topic.

Azért még várd meg mit javasolnak a többiek.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#52673) _Smooth válasza stigma (#52672) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi szépen.
Mindenképp megvárom a többi választ is, ha lesz, bár én is az általad linkelt topikban olvastam, hogy csak ilyen formában "működik" RPi-n.

A droidos eszköz pedig, amennyiben valóban viszonylag küzdelem mentesen felhúzható rá LE, akár érdekes is lehet. Ha tényleg tudja szépen, amire szükségem lenne.
Különben inkább PC. (+1 érv a PC mellett, hogy rá tudom akasztani a BD meghajtót is)

Addig meg marad a noti :/

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52674) hm15 válasza _Smooth (#52673) üzenetére


hm15
senior tag

Ha Atmos nem kell, akkor nincs feltétlenül óriási különbség abból adódóan, hogy az erősítőd vagy az rpi dekódolja a HD hangokat. Ha az rpi PC-hez hasonlóan küldi a teljes többcsatornás PCM hangot az erősítőnek, azt nem érezném problémának, de nem ismerem az rpi minőségét.

(#52675) _Smooth


_Smooth
senior tag

Esetleg LibreELEC-en (RPi) próbált már bárki ovpn klienst telepíteni/beállítani? Mert akkor - hogy ne vesszen kárba ez az eszköz - beállítanám apámnál a TV mögött. Ott HD audio nem szempont, viszont akkor az én tartalmaimat fogyasztaná, amihez meg kellene a VPN.

(#52674) hm15
Atmos nem kell, de sajnos érezhető volt a különbség True HD esetén, ezért is kezdtem el utánajárni a kérdésnek :/

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52676) hm15 válasza _Smooth (#52675) üzenetére


hm15
senior tag

Értem, akkor szar az rpi. Sokan PC-vel szándékosan erősítő előtt dekódolnak PCM-be, hogy az jobb minőség, de akkor az rpi kiesett.

(#52677) SunMount3r válasza hm15 (#52674) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Érdekes, ezt mondják az ATV 4K-ra is a lejátszós Topic-ban, hogy nincs különbség, hogy "csak" PCM-be küldi a a HD hangokat, nem pedig RAW passthrough-n.... Ezek szerint a gyakorlatban mégis "lehet" különbség...

Persze a Pi, meg az ATV 4K nem egy kategória, meg ez a PCM-be átkódolás is elég ködös most nekem, hogy miért adódhat különbség egyáltalán (mondjuk a két eljátszó között is, ha van).

(#52678) hm15 válasza SunMount3r (#52677) üzenetére


hm15
senior tag

Igen, elvben nem lehet különbség egy tömörítés kicsomagolásánál, de a gyakorlatban mégis van. A miértjét nem tudom pontosan.

(#52679) Patice válasza _Smooth (#52675) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ehhez nem lenne egyszerűbb megoldás az OMV-n WebDAV és ezt tudja kezelni a LibreELEC is külön plugin nélkül.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#52680) _Smooth válasza hm15 (#52678) üzenetére


_Smooth
senior tag

Itt egy elég részletes komment ezzel kapcsolatban.
Két film esetén próbáltam ki, egyik esetén kevésbé volt észlelhető (és ezt néztük utána notiról is, ahol hasonlóan "gyenge" minőséget éreztem).
Elképzelhető, hogy az elsőként próbált példány pont egy 192kHz-es példány volt, majd megpróbálom visszakeresni.

De majd kipróbálom újra olyannal, amit ismerek is korábbról, talán emlékszem, hogy szólt anno a PC-ről.

Az biztos, hogy korábban 50-60as (AVR) hangerőn is rendesen szólt, most ugyanehhez a szinthez kb 70-ig fel kellett húznom az RPi próbájakor.

(#52679) Patice
Akár az is lehet opció. Sajnos nem ismerem, milyen lehetőségeim vannak. Ezt a WebDAV-ot sem ismerem.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52681) hm15 válasza _Smooth (#52680) üzenetére


hm15
senior tag

De ennek nem lehet jelentősége, mert a filmek 99,99%-a 48 / 24 és esetleg 96kHz. De persze simán elhiszem, hogy lehet gyenge a pi dekódolása.

[ Szerkesztve ]

(#52682) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
kipróbálnék egy HTPC-t és az a kérdésem hogy Asus F1A75-V PRO alaplap AMD A8-3850 CPU-val elbír a madvr-el? alkalmas lehet 4K-ra? Az alaplap támogatja a crossfire-t, lehetséges vmi kártyával megtámogatni hogy tudjon 4K-t, madvr-t?
Ha ez nem akkor mi a minimum erre a célra? használt ajánlat is játszik. előre is köszi

(#52683) _Smooth válasza péjé (#52682) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nekem nincs gyakorlati tapasztalatom se madVR-rel, se UHD-val. De szerintem ez erősen beállítás függő is madVR esetén.

Esetleg ezt érdemes lehet átfutni, amíg nem kapsz más választ.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52684) _Smooth válasza hm15 (#52681) üzenetére


_Smooth
senior tag

B#sszameg!!! Efölött átsiklottam. :Y :W

"To enable lossless decoding you must disable DD/DTS Passthrough. If you have these enabled then either the DTS core, or the 'hidden' secondary DD track will be used. "

Na mindjárt hazamegyek és ezt még kipróbálom.
Lehet, hogy azért tapasztaltam sokkal rosszabb hangot, mert sima Dolby vagy DTS vackot tolt át a HD PCM helyett.
Pedig már majdnem megrendeltem az új lapot, de akkor még elnapolom.

Illetve RPi esetén Kodiban megjelent egy extra opció:
Resample quality általában csak min-mid-high szokott lenni, de nekem itt most megjelent egy GPU acc. is.
Ezt érdemes beállítani, vagy tegyem high-ra? Én valamiért azt feltételeztem, hogy a HW-es megoldás lehet a legjobb, de aztán lehet, h itt mégis a "sima" high lenne jó.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52685) PuMbA válasza péjé (#52682) üzenetére


PuMbA
titán

Érdemes gondolkodnod a hálózati lejátszással is mondjuk Plex szoftverrel, amiben szépen rendezheted a filmjeid meg mindent és a TV fogja a 4K filmek lejátszását elintézni. A PC csak hálózati meghajtóként funkciónál ekkor és minimális hardver kell.

[ Szerkesztve ]

(#52686) péjé válasza PuMbA (#52685) üzenetére


péjé
őstag

Perpill egy NAS van üzemben és a Himedia Q5pro után egy s912-es boxot nyúzok Coreelec-el...a hálózai lejátszás teljesen rendben van de azt olvastam hogy a madvr-es htpc-k minőségben többet nyújtanak mint a mezei media playerek.
Megjegyzem az s912-es nagyon meggyőző, a Himediát azért adtam el mert igazából nem volt előnye a többszörös ár ellenére, a fullhd 3D lejátszás talán egyedül de az nem érdekel.

A madvr gépigényét keresgélem és ebben kérek tapasztalat megosztását. köszi előre is.

(#52687) PuMbA válasza péjé (#52686) üzenetére


PuMbA
titán

"madvr-es htpc-k minőségben többet nyújtanak mint a mezei media playerek."

Attól függ, hogy mit nézel. Ha főként SD vagy 720p-t, akkor többet, de ha jó minőségű FullHD-t vagy 4K-t, akkor csak kevesebbet és a legtöbben nem veszik észre a különbséget. 4K madVR-hez például kell egy jó közép kategóriás játék GPU.

[ Szerkesztve ]

(#52688) hm15 válasza péjé (#52686) üzenetére


hm15
senior tag

4k-MadVR-ra minimum AMD RX 570 kell vagy ennek megfelelő GeForce.

(#52684) _Smooth

A Kodi linux/android alapú beállításait nem nagyon ismerem, windows + DSPlayer + madvr nagyjából megy.

(#52689) SunMount3r válasza PuMbA (#52687) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

de ha jó minőségű FullHD-t vagy 4K-t, akkor csak kevesebbet -> Ezt nem értem miért lenne így?

(#52690) PuMbA válasza SunMount3r (#52689) üzenetére


PuMbA
titán

Mert egyre több és precízebb kép adatod van és emiatt egyre kevesebbet kell / tud "kipótolni" a madVR :) Egy 4K HDR film esetén például 10 bites színkódolást használnak, azaz kiesik a madVR debanding funkciója, mert már nem kell. A 10 bit megoldotta a dolgot, sose lesz már banding. Ugyanígy a chroma felskálázás. 4K felbontás esetén már jóval több szín információd van és hacsak nem ülsz 50 centire a TV-hez nem fogod látni a madVR által még odapasszírozott színrészletességeket.

[ Szerkesztve ]

(#52691) SunMount3r válasza PuMbA (#52690) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ezzel most nem a konkrét kérdésemre válaszoltál: miért nyújtana a HTPC kevesebbet?

Amúgy itt egy elég friss táblázat tanulmányozásra a banding és a kadencia kapcsán, igen 10bit esetén is. Amlogic+LE és az ATV 4K hiányzik, de ha jól tudom ezeknél nincs banding. Viszont teljes HDR metaadatot egyik sem küld, kivéve a HiMedia és a Shield.

(#52692) PuMbA válasza SunMount3r (#52691) üzenetére


PuMbA
titán

Kevesebbet nem nyújt, csak a hálózati megosztás ingyen van és kapsz szép felületet, rendezett filmeket információkkal, felirat beszerzési lehetőséggel stb.. Egy 4K-s madVR-es HTPC 100k vagy több és még mindig nem tud Dolby Vision-t, szóval ár / értékben még egy 80k-s Dolby Vision-ös UHD Blu-ray lejátszó is jobb, ami tud ugyanúgy hálózatról is lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#52693) hm15 válasza PuMbA (#52692) üzenetére


hm15
senior tag

Megnézném azt az UHD BD lejátszót, ahol nem botlasz valami hibába naponta, amikor hálózati fájlokat kezelnél. TV lejátszója még viccnek is rossz.

(#52694) SunMount3r válasza PuMbA (#52692) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezeket egy HTPC is tudja KODI-val, vagy valamelyik alternatívájával (külső lejátszóként meg azt rak be neki az ember amit csak szeretne és ami a legoptimálisabb az adott videó/hang formátumhoz) .

A legutóbbi olyan BD lemezes lejátszó,.ami ajánlható volt hálózati lejátszásra és megfelelő formátumtámogatással bírt az az Oppo 203 CFW-vel, jócskán túl a 60K-n (és ugye már az sincs). Nem hinném, hogy változott volna ez a helyzet. És ráadásul ugye pont azokat (sem) tudják amiket írtál a médiatár kezelésről.

Az asztali lejátszók kapcsán pedig lásd az előbb linkelt táblázatot.

Illetve néhány friss hsz. a TV-s lejátszós megoldásról: [link]

(#52695) PuMbA válasza SunMount3r (#52694) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek vannak most: Sony UBP-X700 és Samsung UBD-M8500 :)

A Sony tudása:

"BD-RE, BD-RE kétrétegű, BD-ROM™, CD (CD-DA), CD-R/-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-Video, Kétrétegű DVD+R, Kétrétegű DVD-R, SA-CD (SA-CD / CD) lejátszás, Sztereoszkopikus 3D (profil 5), Ultra HD Blu-ray"

"AVCHD lemezformátum, HEVC, Motion JPEG (.mov, .avi), MPEG-1 Video / PS (.mpg, .MPEG, .mkv).VOB, .VRO, MPEG-2 Video / PS, TS (.mpg, .MPEG, .m2ts, .mts, .mkv).VOB, .VRO, MPEG-4 / AVC (.mov, .3gp, .3g2, .3gpp, .3gpp2, .flv), MPEG-4 AVC (.mkv, .mp4, .m4v, .m2ts, .mts), VC1 (.m2ts, .mts, .mkv), VP6, VP8, VP9, WMV9 (.wmv, .asf, .mkv), Xvid (.avi, .mkv)"

Még a YouTube-os VP9 kodeket is viszi, szóval igazi mindent tudó cucc és ugye Dolby Vision-t is, amit egy PC sem tud :)

[ Szerkesztve ]

(#52696) djnice válasza SunMount3r (#52691) üzenetére


djnice
veterán

A Zidoo már tudja a MaxFALL / MaxCLL-t az utolsó fw-vel.

(#52697) Patice válasza djnice (#52696) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor a Zidoo az új Med8er? :))

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#52698) djnice válasza Patice (#52697) üzenetére


djnice
veterán

Gyakorlatilag igen. Még a YUV clippinget kell megoldják (BTB, WTW), de nem tudom hogy a kalibráláson kívűl van-e a filmeknél jelentősége.

(#52699) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Korvonalazodott bennem egy HTPC (Jobban mondva en ahhoz baromira keves vagyok inkabb azt mondanam, h lemasolnam egy meglevo HTPC-t amit a fonokom epitetett) Minden komponens megvan, de o eleve hozta magaval nemteorszagbol. Rendelheto onann is de azt gondolom, h itthon olcsobban meguszhato lenne.

Van olyan uzlet/PC bolt ahol foglalkoznak ilyen epitessel vevoi keresre?

Lehet csak nekem ujdonsag, de maga az oldal elegge szinvonalas... Az egyetlen "problema" a nyugat EU-o arkepzes.

HTPC DE/UK

(#52700) Valkűr


Valkűr
őstag

Én is kész lettem..Bár azota a Kodit kukaztam es JRiver mellett maradtam. Nalam zene es mozi is fut, igy a Jriver jobbnak bizonyult. Audio celokra egy Asus Sonar Essence STX van befogva, mozira pedig egy Radeon RX560. Az elso olyan egyuttes amivel elegedett vagyok. A MAD VR es Jriver nagyon ott van, probaltam es a HDR anyagot szinte tokeletesen adja vissza szinhűségre is, nem HDR kompatibilis rendszerben. Nagyon szépen kinyeri a szineket es tokeletes a kep. 3D is pipa.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.