Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) Baliga Tamás válasza Valkűr (#52700) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szép kis kecó..! :C Jó a Jriver..? ...mert nem ismerem..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52702) Valkűr válasza Baliga Tamás (#52701) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem bejon, de kinek mi...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52703) Patice válasza No.01 (#52699) üzenetére


Patice
Topikgazda

Léteznek itthon is ilyen emberek, akik ezzel foglalkoznak: fapaci alias Luxor Audio. Az árak nála szerintem nála is közel lesznek a nyugatihoz.

(#52700) Tigerteam:

Pofás. :C :R
Lehet kérni belső képet is? A felsorolt komponensek mellett, mik alkotják még (alaplap, proci, RAM, táp)?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52704) Valkűr válasza Patice (#52703) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem csinaltam belso kepet, Igazabol eszembe se jutott.

AMD Ryzen 5 2600

Memória: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz 

Videókártya:Gigabyte Radeon Rx 560 OC

Op. rendszer: Windows 10 64 bit

Alaplap:Asus Strix B450F

Tároló eszköz: OCZ Agility 3 SATA III , WD Blue 1 TB

Hangkártya:Asus Xonar Essence STX

Táp: FSP Aurum Gold 80P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52705) Patice válasza Valkűr (#52704) üzenetére


Patice
Topikgazda

THX. :))

Hűtést hogyan/mivel oldottad meg?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52706) Valkűr válasza Patice (#52705) üzenetére


Valkűr
őstag

A Ryzen sajat hutese van bent, 30 fok korul van a gep. Szoval egyenlore boven megteszi. A hazban hatul vsn 2xdb gyari 80 as venti, az oldalsot kicsereltem egy 120-as coolink ventire. Gyakorlatilag hangtalan az egesz még fast beallitason is. A leggyorsabb mar hallatszik picit de meg az se olyan merteku ami barmiben is zavarna.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52707) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Mára összeraktam - holnap indítom èn is az új konfigom:

CoolerMaster Elite130 ház
gyári 120 ventije cserélve egy Lepa 120 jóval halkabb példányàra
Asrock Fatal1ty B450 Gaming ITX/ac lap
Ryzen 5 2400G proci
Noctua LowProfile AM4 ver. cooler
2x8Gb GSkill 3200Mhz Ram
250 Gb Samsung Evo M.2 SSD
120 Gb ADATA SP550 SSD
2 TB WD RED winchester
Thermaltake 530w modulàris táp
SoundBlasterX AE-5 hangkàrtya

Valszeg maradok én is MPC-HC + MadVR kombónàl; jó velük filmezni - viszont Kodi-t is szeretem - szívesen hasznàlom màsutt is gond nélkül..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52708) _Smooth


_Smooth
senior tag

Na sehol nem lehet már kapni Q1900DC-ITX lapot :(
Egy helyen találtam, de ott is tévesen volt már fent.

Milyen ITX rendszerben lenne érdemes manapság gondolkozni?
Lehetőleg passzív hűtéssel és legalább PicoPSU-val lehessen üzemeltetni.
Mindenképp PC!

Min múlik, hogy HD audio passthrough-ban támogatott-e? PC esetén már elég, ha HDMI van a lapon?

UHD (közép távon biztosan) nem szempont. Ettől még nem baj, ha már támogatja.
h265 hardveres támogatás jelenleg csak UHD esetén érdekes? Vagy várható, hogy a közeljövőben FHD (akár SD) tartalom és érkezik így? Melyik az a legkisebb CPU manapság, ami ennek eleget tehet?

dVGA-ra nics lehetőség (igazán igény sem).
Esetleg egy A12-9800E, ami még szimpatikus lehet.

Közben: bár nem vagyok oda ezért a márkáért, találtam náluk egy kellemes példányt.
Ez legalább integrált táppal rendelkezik, ha jól látom (DC csati van a hátlapon).
Egyelőre nem találtam hasonlót pl. Asrocknál (nem kell, hogy STX legyen, de max ITX).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52709) tupacamaru válasza _Smooth (#52708) üzenetére


tupacamaru
veterán

ASRock J4105-ITX

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52710) _Smooth válasza tupacamaru (#52709) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ebben a pillanatban akartam rákérdezni :D
J4005-re mintha láttam volna ilyet, hogy HEVC 10bit támogatott.
Viszont DC csatis lapot kb egyáltalán nem találok, szóval marad a PicoPSU.

Köszi :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52711) hm15 válasza _Smooth (#52710) üzenetére


hm15
senior tag

Akkor mégse jo az rpi dekódolt hangminősege?

(#52712) _Smooth válasza hm15 (#52711) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hát nem győzött meg. Átállítottam, amit nem rég vettem csak észre.
Azért határozottan jobb lett, de csak örülnék neki, ha legalább ott a vetítő alatt olyan gép lenne, amin nem birizgálja az agyam folyamatosan, hogy vajon egy másik eszközzel jobb lenne-e.
Ráadásul vannak és valszeg lesznek is olyan tartalmaim, ahol mondjuk Atmost vagy DTS:X hangot tartalmaz. Akkor azt Pi-ról csak sima DD/DTS hanggal játszaná le? :/

Illetve nem tudom, FHD anyagot fognak-e HEVC kódolni. Ha igen, akkor helytakarékosság miatt nyilván azt tartanék. Azzal meg az RPi nem fog megbírkózni.

Nem égetően sürgős lecserélni, egyelőre még próbálkozom a málnával, aztán majd meglátom.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52713) hm15 válasza _Smooth (#52712) üzenetére


hm15
senior tag

Így érthető. Már most is van HEVC HDR 1080p, például a HP sorozat felújított képpel és DTS:X hanggal 4k BD-ről.

(#52714) SunMount3r válasza hm15 (#52713) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No de ki néz olyat, mikor ott az eredeti 4K BD mkv Remux?! :D De amúgy is, ha HDR, akkor conversion lesz SDR-re, az pedig mint tudjuk elég eltérő lehet az eredeti SDR-től...

Viszont sorozatoknál előfordul a natív 4K SDR. Ez pedig már csak a magasabb bitráta miatt is szebb, mint FHD version. Én ilyenkor látom értelmét a HEVC-nek (vagy akár a VP9-nek) FHD TV-n.

De ha választanom kell a 4K HDR->FHD SDR conversion és az eredeti FHD SDR anyag között, akkor még mindig az utóbbi.

(#52715) hm15 válasza SunMount3r (#52714) üzenetére


hm15
senior tag

Lehet rá igény ha jó minőségű a rip, méretben töredéke az eredetinek.

(#52716) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Sziasztok - Ryzen5 2400G-nél hol tudom beállítani a memória használatot..? Radeon Software-ben 1 Gb-ot ír - érdemes esetleg többet adni/engedélyezni neki..? 16Gb 3200Mhz dedikált Ram áll rendelkezésre - a lap egy Asrock Fatal1ty B450 Gaming ITX/ac
Nem igazán játék a fő felhasználás - 90%-ban HTPC feladatokat lát el..!
Köszi a válaszokat..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52717) PuMbA válasza Baliga Tamás (#52716) üzenetére


PuMbA
titán

BIOS-ban :)

(#52718) Baliga Tamás válasza PuMbA (#52717) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Az ok - de mégis azon belül hol lehet - mert nem talàltam meg..!:)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52719) PuMbA válasza Baliga Tamás (#52718) üzenetére


PuMbA
titán

Integrált grafika beállításoknál :) Minden alaplapnál az Advanced beállításokon belül van. Egyébként gép vételkor ajánlott első dolog, hogy végigmész a BIOS összes beállításán és kikapcsolod ami számodra nem kell pl. alaplap világítást, amit valószínűleg sose látsz, nem használt COM portokat,ha van másik, akkor integrált hangkártyát stb., hogy ezek ne foglaljanak IRQ erőforrást és ugye egyben megadni az integrált VGA-nak a legtöbb memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#52720) Baliga Tamás válasza PuMbA (#52719) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Mindezt megtettem már eddig/mindíg is a Bios-ban; de a VRam beállításokat itt most jól eldugták Asrock-nàl...
...de végül megtalàltam..!! :))
UMA Frame Buffer Size :F
4Gb szerinted elegendő lehet - felkínàlja a 16-ot is..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52721) PuMbA válasza Baliga Tamás (#52720) üzenetére


PuMbA
titán

2GB az ajánlott és elvileg elég, mert a korlátozott memória sávszélesség miatt nem tudja kihasználni a 4-et.

[ Szerkesztve ]

(#52722) Baliga Tamás válasza PuMbA (#52721) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Köszi a segítséget..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52723) Patice válasza _Smooth (#52708) üzenetére


Patice
Topikgazda

Odroid H2

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52724) _Smooth válasza Patice (#52723) üzenetére


_Smooth
senior tag

Basszus, ezt csak most néztem meg tüzetesebben. Valahol már belefutottam, de a megnevezése (és mérete) megtévesztő volt, így szinte azonnal átléptem.
Én meg pont ma vettem meg a picoPSU-t XD (persze enni nem kér).

Lehet, hogy egy ilyet le fogok vadászni. Köszi. :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52725) SunMount3r válasza Patice (#52723) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kaszni milyen kell/lehet hozzá? Amúgy az alapára AsRock J4105-ITX szintű és rájön még ugye a p.k. + Vám/Áfa. De legalább DP port van rajta a DVI helyett.

(#52726) _Smooth válasza SunMount3r (#52725) üzenetére


_Smooth
senior tag

Cserébe (szükség esetén) elfér kisebb házban is, de ami nagyobb érv mellette, van integrált táp.
Ha még veszel egy picoPSU-t az ITX-hez, valszeg ugyanott leszel árban.

Mivel európában eddig nem nagyon találtam, vagy ahol mégis, ott Ł150, így valszeg nekem is marad a sima ITX + a mostani pico.

Egyébként nagyon tetszős, keresgélek még kicsit.

Ahogy elnézem, egy kibelezett táp dobozában elfér, ha valakinek ilyen perverziója lenne :D
Illetve egyedi dobozkán gondolkoztam még párszor (brit telefonfülke, double decker, bogárhátú, fiat500 stb, amit ki lehet tenni a polcra és az asszonynak is tetszik).
Egy ilyen méretű lappal ez könnyebben kivitelezhető :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52727) SunMount3r válasza _Smooth (#52726) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meg azt sem értem, hogy a termékoldalon max 32GB RAM-ot írnak, holott elvileg a proci max csak 8GB-ot kezel, legalábbis az Intel weboldala szerint és az AsRock lapnál is max 8GB-ot írnak... :F

(#52728) #48613632


#48613632
törölt tag

Na, kipróbáltam pendriveről az 1080p remux lejátszást. Ott is beröcög a kép, már a warner logo befordulásánál. Nem vészes, de engem zavar. (Azt nem vártam meg, hogy be is freezel e)
Gyors betettem egy RX460-at, tegnap jött meg, ott meg nincs hang. Tököm se érti ezt ... hard reset megvolt természetesen.

Emlékeztetőül.
Ha bárkinek volna ötlete a hangra, akkor ne tartsa magában.

Ezen felül:

MPCHC lejátszás lehetséges Libreelec alól? Erről nem találtam infot, rövid keresgélés után. Az érdekel, hogy hogyan, és honnan lehet LE alá feltenni.

(#52729) _Smooth válasza #48613632 (#52728) üzenetére


_Smooth
senior tag

Alapértelmezett audio eszköz a kártya? (vagy nem onnan viszed HDMI-n a hangot is?)

LE-re sztem nem fogsz tudni MPCHC-t telepíteni. Akkor inkább egy linux disztrót tegyél fel, arra húzz fel kodit (ha arra is szükség van) és mellé ezt is... bár én nem találkoztam még linuxos MPCHC-val.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52730) #48613632 válasza _Smooth (#52729) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hol kellene alapértelmezetté tenni? A rendszer/audio beállításaiban természetesen ki lett választva, pontosabban, megtalálta magának.
Más, így hirtelen, nem jut eszembe.
Az integrált audiót is megtalálja magának. Tulajdonképpen, alap 2.0-nak kellene lennie, minden beállítás nélkül is, nem?

(#52731) _Smooth válasza #48613632 (#52730) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ha minden kimeneten van valami hangkeltő, és ezek közül legalább egy működik is, akkor igen, legalább 2.0-nak kellene lennie. De ha az alapértelmezett kimeneted egy BT fejhallgató/PC hangszóró/vezetékes fülhallgató stb, de azokra semmit nem dugtál, mert a VGA HDMI-jén keresztül várod a hangot, akkor nem lesz ennyid se.
Kodiban is meg lehet/kell adni, hogy min keresztül menjen ki a hang (az alapértelmezetten, HDMI-n - ha eltér az alaptól -, alaplapi analógon stb).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52732) #48613632 válasza _Smooth (#52731) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem, Te most wines verzióról beszélsz. ;)
Nekem LE (LibreELEC) van fenn.

De csak volt. ;]

Nem sikerült hangot előcsikarni, HDMI-n keresztül, így feldobtam egy W10Pro-t. Itt egyből van mindenem.
Fura, egyébként én sem értem.

Ha mégsem windowsos verzióról beszéltél, akkor sajna fogalmam sincs, hogyan lehet alapértelmezett eszközöket definiálni, de semmi egyéb hangkeltő nincs a gépre dugva, ez egy dedikált HTPC, és közvetlen az erősítőbe megy, HDMI-n keresztül.
Csak eddig alaplapi kimeneten ment, most meg az RX460-ról.

szerk:
Egyébként, lehet, hogy egy friss telepítés, megoldotta volna a problémát. Valamiért azt gondoltam, hogy a hard reset elég lesz. Az elvileg ugyanaz, vagy majdnem ugyanaz.

Mindegy is. Úgyis volt problémám a mozgásmegjelenítéssel is. Legalább most megtudom, hogy a proji a ludas, vagy csak a proci alapú rendereléssel voltak gondok.

[ Szerkesztve ]

(#52733) _Smooth válasza #48613632 (#52732) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem tudtam milyen rendszered van, de Kodit is írtam (LE esetén elég ott beállítani - amit írtam is).
Esetleg lehet, hogy linux nem talált drivert a kártyádhoz. LE-t én eddig csak integrált lapon próbáltam, ahol az intel IGP kreálja a hangot is az alaplapi HDMI-n keresztül.
De a lényeg, hogy akkor megoldódott a gondod (én alig vártam, hogy megszabaduljak a w10-től).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52734) #48613632 válasza _Smooth (#52733) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én is elhajítottam, és most sem szívesen állok vissza, de úgy néz ki, a szimpla LE/Kodi, sajna kevés projektorhoz. Vagy a CPU renderinggel volt gond.

Írtam korábban, de lehet, hogy a projektoros topikban, hogy a megjelenített kép bizonyos területei, egyszerűen szétestek projektoron. Pl egy rácsszerű szerkezet, vagy mondjuk függőleges elemekből álló vaskerítés, kamera panningnál, ami folyamatos, oldalirányú mozgást jelent, szétesett egy pillanatra, majd újra összeállt.
De akár egy legfelső layeren lévő statikus felirat is tudott hasonlót produkálni, pl a film elején, kiírták a szereplő nevét, és közben panningolt a kamera, akkor jó eséllyel szétcsúszott a név, egy pillanatra.

Most feltettem a Leiat W10 alá, és ha itt is előjön, akkor továbbmegyek MPCHC-ra. Ha ott is, akkor a projektor lesz a ludas, illetve, HDMI kábelt még cserélek, hátha.

szerk:
Szerintem, a Linux nem talált drivert.

[ Szerkesztve ]

(#52735) Patice válasza #48613632 (#52734) üzenetére


Patice
Topikgazda

Linux nem is fog drivert találni. Linux esetében a kernel tartalmazza a drivert, ami vagy benne van vagy nincs. AMD kártya esetén szerintem hozzá kell adni a driverek tárolóját (repo) a frissítési listához, aztán frissítés...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52736) #48613632 válasza Patice (#52735) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mendegy mostmár, visszajöttem windows alá. Ha másért nem is, hát a képminőség miatt. Ég, és föld a kettő.
Viszont, rájöttem, hogy a frame interpolation dobja szét a képet nálam.
Ha kikapcsolom, van kis röcögés, de fix 60Hz megjelenítésnél megszűnik.
Érdekes, de jobb a 60Hz megjelenítés 24p filmeknél, mint a 24Hz. Magam sem gondoltam volna.

Lesz kis időm, megpróbálok még csiszolni a képen madvr segítségével, ha már van egy 460-as a rendszerbe állítva.

(#52737) #48613632


#48613632
törölt tag

Ha Kodi alá fel van téve az MPCHC, LAV filterekkel, és madVR-el, akkor a lejátszási frekvencia váltást (60@24p) hol kell beállítani?
Sikerült addig állítgatnom, hogy most a kijelző marad 60Hz-en, akármit csinálok, vagy játszok le.

[ Szerkesztve ]

(#52738) MasterMark válasza #48613632 (#52737) üzenetére


MasterMark
titán

MPCHC-ben szeritnem.

Switch Tax

(#52739) tupacamaru válasza #48613632 (#52737) üzenetére


tupacamaru
veterán

UHD filmek lejátszása topik, összefoglaló, 10-es pont.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52740) #48613632 válasza tupacamaru (#52739) üzenetére


#48613632
törölt tag

Világos, megvan. Köszi :R

(#52741) _Smooth


_Smooth
senior tag

Kodiban hangkimenetnél hogy érdemes beállítani a csatornaszámot? Van egyáltalán jelentőssége passthrough esetén? 7.1 erősítőm van, de csak 5+1 doboz van rákötve. Jelenleg 5.1-et állítottam be, csak megfordult a fejemben, esetleg emiatt kezelheti-e másként a kodi, küldhet-e mást az erősítő felé.
Bár, ha jól sejtem, akkor igazából csak fogja, átlöki a csomagot az erősítőnek, majd az feldolgozza saját kénye-kedvére.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52742) #48613632


#48613632
törölt tag

MPC-HC fimlejátszás közben, van e lehetőség a felirat csúsztatására? Azt tudom, hogy optionsból lehet, millsec értékmegadással, de valami kezelhetőbbre gondoltam. Pl, mint Kodi alatt a csúszka lehetőség.

(#52743) balage25 válasza #48613632 (#52742) üzenetére


balage25
senior tag

Billentyűparancsoknál megnéztem:
- F1 felirat -
- F2 felirat +

(#52744) #48613632 válasza balage25 (#52743) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt néztem, de ez nem pont az, amire gondolok.

Az F1 F2 a timingen változtat, ha jól észleltem, ami azt jelenti, hogy lassítja a feliratot, nem pedig késlelteti. Az én felirataim jól vannak időzítve, ami a képkockaszámot illeti, csak el vannak tolva kissé.

Legalábbis, nekem ez jött át. De próbáltam is, és akkor is.

(#52745) MasterMark válasza #48613632 (#52744) üzenetére


MasterMark
titán

Van arra is gomb, nezd meg a gyorsgombokat.

Switch Tax

(#52746) #48613632 válasza balage25 (#52743) üzenetére


#48613632
törölt tag

Lehet, hogy mégiscsak jó az az F1 F2 kombó. Bár ezt megtaláltam magam is, de azért köszönöm. :R Ellenkező irányba tolta a feliratot, mint ahogyan számítottam rá, és ez megkavart. :B

MasterMark
Persze, ott kezdtem a keresgélést én is. :K

[ Szerkesztve ]

(#52747) troll81


troll81
addikt

sziasztok Intel NUC I5-5250U + 16GB DDR3 ilyen htpc vel valakinek tapasztalata van e?

(#52748) SunMount3r válasza troll81 (#52747) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDR-t nem tud.

(#52749) troll81 válasza SunMount3r (#52748) üzenetére


troll81
addikt

Rendben,ettől kicsit több és használhatóbb infó kellene

(#52750) SunMount3r válasza troll81 (#52749) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor csak FHD-ra kell? Arra valószínűleg jó. Bár tud HEVC dekódolást is (az UHD-hoz), de ugye azzal HDR nélkül nem az igazi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.