Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Megoldható valamilyen formában, hogy a PC-ből a VGA HDMI-jén keresztül kinyerem a HD hangokat, s vele párhuzamosan az alaplap HDMI-jén pedig kiküldöm a képet?

Erre azért lenne szükség, mert az erősítőm nem tud 4K-t továbbítani, így külön kellene valahogy választanom a hangot és a képet, amikor kijön a PC-ből.

Köszönöm!

(#52802) PuMbA válasza Cheesy (#52800) üzenetére


PuMbA
titán

"Windows10+mpc-hc+madvr kombinációra gondoltam én is"

Először meg kéne nézned, hogy látsz-e képminőségbeli különbséget a TV lejátszójához képest a a nézési távolságodból :)

[ Szerkesztve ]

(#52803) MasterMark válasza Rederik (#52801) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet ilyet csinálni, viszont kép nélkül nincs hang.

Switch Tax

(#52804) Rederik válasza MasterMark (#52803) üzenetére


Rederik
tag

Az nem gond, hogy kimegy a kép is az erősítőre, de közben frissült az ötlettáram. A videókártyámon van HDMI és Display port is, így elvileg azokról mennének ki a jelek.

(#52805) MasterMark válasza Rederik (#52804) üzenetére


MasterMark
titán

Ha átalakítóznád akkor szerintem inkább ne, egyébként nem változtat a válaszon.

Switch Tax

(#52806) SunMount3r válasza Rederik (#52804) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDMI audio extractor splitter-el megoldható. És akkor csak egy kimenet kell a vid.kártyán.

(#52807) MasterMark válasza SunMount3r (#52806) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyet tudsz mutatni?

Switch Tax

(#52808) SunMount3r válasza MasterMark (#52807) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez tuti működik, a specifikáció szerint, itthon is kapható, de elég drága. Olcsóbban, de erről nincs review, hogy tudja e azt, amit írnak rá. És még egy, ez viszont elég megbízhatónak tűnik, ha ilyen áron ki lehet fogni, akkor az már elég jó.

A lényeg, hogy olyan splitter kell, ami audio extractor-ként működik és az egyik kimeneten csak a hangot küldi tovább.

(#52809) Genkwyll


Genkwyll
újonc

Sziasztok!
HTPC-t szeretnék venni, nem csak filmnézésre (de arra is). Kérdések:
1:Alap dolgok (böngészés, videó+filmnézés), nem létszükséglet de örülök hogyha pár régi/alacsony gépigényű cím elmenne rajta (lol, don't starve, total war széria).
2: Nincs, egy se.
3:A felső határ 60.000ft
4:A ram lehet használt, mást nem vennék apróról
Nem vagyok jártas a témában, ezért szeretnék segítséget kérni. A TV amire kötném, hdmi porttal rendelkezik (a tv semmi extra, 1920x1080, fhd).

Előre is köszönöm :DD

[ Szerkesztve ]

(#52810) #48613632 válasza Genkwyll (#52809) üzenetére


#48613632
törölt tag

A HTPC alapvetően filmek megjelenítésére van kitalálva, ezért többnyire nincs rákötve billentyűzet, egér, és sok esetben monitor sem.
A játékhoz ezek viszont elengedhetetlenek. Akkor viszont az nem HTPC. Tehát, teljesen más irányba keresgélsz.
Ettől függetlenül, a fullHD filmlejátszásnak, nincsenek túlzottan magas követelményei, ahogyan az általad választott játékoknak sem.
Gyakorlatilag, a mai cuccok közül, szinte minden alkalmas lehet, a feladat betöltésére, nehezen tudsz mellélőni. Ettől függetlenül, én használt cuccban gondolkodnék.
Hardvert nem írnék, az elmúlt 5-6 év választékából, kis túlzással, bármit megvehetsz.

(#52811) SunMount3r válasza #48613632 (#52810) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. attól még, hogy gamer és "általános" PC is egyben, mindazzal rákötve amiket írtál, nem zárja ki, hogy HTPC is legyen egyben. Szerintem a használat határozza meg, hogy minek lehet -még- hívni és nincsenek ilyen kategorikus követelményei annak, hogy mit jelent a "HTPC". Mármint, ha a videózásra az adott igényeket kielégítve megfelel, akkor HTPC (is).

Én is ezt az utat fogom járni a "mindenes" PC felé. A PC a mai napig a consumer otthoni elektronikai "svájci bicskája", szinte mindenre be lehet fogni. És ha olyan a konfig, szoftverek, akkor mindenre képes, amire sok spéci célkütyü külön-külön lenne képes és általában még jobban is (vagy akár olcsóbban is, lásd.: NAS-ok). Oké, pl. kávét főzni azt tényleg nem tud...

(#52812) #48613632 válasza SunMount3r (#52811) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nálam, a HTPC-n nincs bill + egér, de van helyett RF távirányíthatóság. Nincs továbbá gamingre alkalmas megjelenítő, és alacsony az energiafelhasználása, továbbá relatíve zajtalan, és kis helyet foglal. Többnyire micro, vagy mini ATX, vagy ITX méretszabványú, és ehhez passzoló, speciális méretű házakba pakolják.
Ez kb szerintem alapkövetelmény, ha HTPC-ről beszélünk.

Amit Te mondasz, az All-In-One PC, amihez elengedhetetlen a billentyűzet + egér kombó, nem feltétel a zajtalan működés, az alacsony energiafelhasználás, vagy a minimális helyigény.

Ezen felül, van még a Gaming PC, ahová a legnagyobb teljesítményű hardvereszközöket pakolják, relatív magas árszegmensben kaphatóak, és magas az energiafelhasználási igényük. Többnyire nem is zajtalanok, és méretük alapján sem illeszthetőek házimozi rendszerekbe.

Vagyis, nem a használat határozza meg, hogy HTPC e a HTPC, hanem a kiépítés módja. Ami persze nem jelenti azt, hogy más tipusú kiépítés, nem alkalmas médialejátszásra.

[ Szerkesztve ]

(#52813) hm15 válasza #48613632 (#52812) üzenetére


hm15
senior tag

Videokártyás HTPC-kre alig érvényes az első bekezdés, mégis ugyanúgy HTPC-k azok is. Egyik másik izom HTPC még gamer gép is lehetne.

(#52814) #48613632 válasza hm15 (#52813) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem is videokártyás a HTPC-m. De ettől az még sem nem all in one, sem nem gaming gép.
Egy ITX alaplapba helyezett low profile GT1030, a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető gaming gépnek, all in one felhasználásnál meg felesleges az a VGA, mert procitól függetlenül, ugyanazt fogja tudni vele, mint nélküle. Kivéve néhány speciális esetet.
Izom HTPC meg nem létezik. Akkor annak van másik felhasználási területe is. Vagy csak egyszerűen túl van fejlesztve, szükségtelenül.

[ Szerkesztve ]

(#52815) SunMount3r válasza #48613632 (#52814) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No mármost mi az, hogy "izom PC"? Minden avul idővel ami a konfig-ban van, ami tegnap még "izom" volt, az ma már lehet inkább átlagos, ésígytovább... Egy 1030-as kártyával még HTPC, de pl. egy 1060-assal már nem az, de miért? 8GB RAM-al még HTPC, de 16GB-al már nem az? Ésígytovább...

A méret és a zaj szerinti kritériumokat értem. De a kettő elméleti síkon továbbra sem zárja ki egymást, lehet mATX-es és csendes gamer PC-t is építeni...

(#52816) #48613632 válasza SunMount3r (#52815) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó, de mi a fenére használsz, egy 1060-ast egy HTPC-ben? Az OK, hogy működik, de akkor ne álljunk meg itt, tegyünk bele 2db RTX2080Ti-t SLI-be kötve, és még mindig HTPC marad? ;]

A madVR-es felhasználás is, egyre inkább értelmét veszti, ahogyan a forrásanyagok minősége javul.

(#52817) SunMount3r válasza #48613632 (#52816) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, de mi a fenére használsz, egy 1060-ast egy HTPC-ben?-> Őket kérdezd meg. :D

Amúgy van akinek sokat számít a felskálázás minősége, nekem is sok SD anyagom van, újranézős kedvencek is, amiket jobb minőségben lehetetlen beszerezni. Ennyi már elég hozzá. De én sem erőltetném a HTPC only vonalon az izom VGA-kat, ha kétségtelenül bebizonyosodna, hogy egy 2400G is elég mindenre, normális minőséggel, akkor annyi. Csak ugye a koncepció itt a "mindenes PC" lenne, a gaming-et is beleértve. E mellé egy külön spéci HTPC-t összerakni csak a mozizásra meg már sokaknak túllő a luxus keretén, bár az ideális tényleg az lenne. Ettől függetlenül, gond nélkül működhet a mindenes koncepció is, annyi szerencse kell csak hozzá, hogy a PC-s asztal és a TV/projektor ne legyen túl messze egymástól. Ha mégsem lenne így, akkor muszáj lesz a külön HTPC.

(#52818) hm15 válasza SunMount3r (#52817) üzenetére


hm15
senior tag

Felskálázást írod, arra az RX 560-am is nagyon kevés ha 4k kell, gondolhatod a 2400G-t. Kell egy GTX 1060 minimum, vagy ennek megfelelő AMD. De fordítva is igaz, az RX 560 még épphogy elég csak 4k HDR ---> 2k SDR-re, a maximumtól messze van. Egyik kimenet megy nálam a vetítőbe, másik TV-be. Bőrömön érzem mennyire kevés az 560 és kellene lépni feljebb.

Bizonyos szemszögből a 1030 HTPC, valahol meg játékszer, nekem semmire nem lenne elég, főleg nem projektorra kirakva.

[ Szerkesztve ]

(#52819) #48613632 válasza SunMount3r (#52817) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én a 4k/HDR dolgokat, eleve kihagytam a pakliból. Korai még. Értelmetlenül drága, és az anyagok is mire kijönnek, már rég láttam őket 1080p BD Remuxban.
Újranézésre meg nem veszek csúcsgépet.
Jelenleg, az 1080p a mainstream, arra kell minőségileg felkészülni. Mehetsz feljebb, de sem árban, sem egyéb dolgokban, nem lesz optimális a rendszered.

(#52820) tom_tol válasza #48613632 (#52812) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem azért HTPC a HTPC mert Te magad építesz Media Player-t. Gondold át amit írtál.

(#52821) #48613632 válasza tom_tol (#52820) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ott van az első bekezdésben, hogy szerintem mitől HTPC a HTPC. Amit Te próbálsz a számba adni, olyat én nem állítottam.
De amúgy is, azt javaslom, fejezzük ezt be,
A véleményem szubjektív, és a kérdező is kapott tanácsot.

(#52822) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Egy HP 250 G1 laptopot szeretnék beállítani HTPC-nek. Abban kérném a segítségeteket, hogy lehetne a HDMI kimeneten 5.1-es hangot átvinni az erősítőmbe. (Erősítő HDMI-s, onnan megy a jel a TV-be)

Jelenleg csak 2.0-ás hang jön ki sajnos a HDMI-n keresztül!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Ronyman

(#52823) MasterMark válasza Ronyman (#52822) üzenetére


MasterMark
titán

Bejelölöd és úgy.

Switch Tax

(#52824) Ronyman válasza MasterMark (#52823) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Hol és mit kell bejelölni? (Win 7 64bit)

(#52825) MasterMark válasza Ronyman (#52824) üzenetére


MasterMark
titán

Hangbeállításoknál.

Switch Tax

(#52826) Ronyman válasza MasterMark (#52825) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Hát ezzel nem mondtál sokat....
Most nincs előttem a win 7 vezérlőpultja, de ott már néztem. Ha jól emlékszem:
Vezérlőpult - Hang - lejátszás - ott (ha tv-vel van összekapcsolva akkor) látom a TV-t, de csak 2.0 és nem láttam állítási lehetőséget!

(#52827) MasterMark válasza Ronyman (#52826) üzenetére


MasterMark
titán

Ott kell pedig.

Az erősítő legyen bekapcsolva, és annak a beállításait nézd meg.

Switch Tax

(#52828) CirrMee


CirrMee
addikt

Remélem nem off a kérdés:
adott egy J1800 -as gépezet, korábban családi HTPC státusza volt. Kapott a gyerek egy használtan beszerzett Panasonic fullHD tévét, gondoltam átpakolom oda, a nagy tévén úgyis egy fiatalabb vas dolgozik. A Pana tévé az istennek sem hajlandó HDMI porton keresztül felismerni a J1800 -ast (BIOS/UEFI sem), a tévé viszont hajlandó minden mással együttműködni (asztali gépem, N3150 alapú újabb HTPC, stb). A J1800 sem problémázott a múltban egy eszközzel sem. Találkozott már valaki hasonló problémával?

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52829) balage25 válasza Ronyman (#52822) üzenetére


balage25
senior tag

Mit szertnel, 5.1 pcm vagy Dolby Digital es DTS hangot?

(#52830) dni


dni
őstag

Sziasztok,

mostanában több filmet láttam, amin számomra zavaró volt a grain (BD remux). Lehet ezzel sw-esen valamit kezdeni htpc oldalon, vagy akár a TV (LG B7) képjavító algoritmusaival?

(#52831) SunMount3r válasza dni (#52830) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A MadVR pl. biztos tud ilyet. Előbb azzal próbálkoznék (ha van alá eléggé kraftos VGA). A TV "képjavítói" csak a legvégső esetben...

(Én spec biztos nem használnám egyiket se erre, mert belenyúl az eredeti képbe és az másra is hat, nemcsak a "grain mennyiségére"...)

(#52832) Ronyman válasza balage25 (#52829) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Dolby digital es Dts-t preferálnám.

(#52833) balage25 válasza Ronyman (#52832) üzenetére


balage25
senior tag

Akkor a lejatszoban kell beallitanod nem kell a windows beallitasait valtoztatni.
A passthrough beallitast kell bepipalnod a lejatszodban vagy abban a filterben amit a lejatszo hasznal. Reszemrol ajanlott lejatszok a kodi, az mpc-be es az mpc-hc.

(#52834) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Lehet szervesen nem kapcsolódik a topikhoz, de jobbhíján nem találtam erre megfelelőt, kérlek nézzétek el! Vagy küldjetek át a megfelelőbe!
Szeretném megvenni ezt a mini pc-t elsősorban filmnézésre, valamint futna mellette egy torrentkliens.Ninncsenek nagy igényeim, ez a 2 dolog működjön viszonylag normálisan. Elég lehet ez, megér ennyit, vagy felejtsem el? Ha nem, nagyjából ebben az árban mi az ajánlott? Fontos a méret is, nem tudok ettől nagyobbat elhelyezni a TV környékén. Köszönöm a válaszokat. És tényleg bocs ha nem a megfelelő helyre írtam! :F Üdv

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#52835) Laza... válasza Frontiner (#52834) üzenetére


Laza...
addikt

Ezzel csak max fHD-ban tudsz filmezni, és nagyon lassú lesz. De ha elindult egy film, már nincs vele gond

Never give up!

(#52836) Frontiner válasza Laza... (#52835) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Hmm... ettől féltem. Azért :R

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#52837) cinemazealot válasza _Smooth (#52768) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha még aktuális a felirat keresés: nekem ma egyedül a BSPlayer felirat keresője működik megfelelő hatékonysággal. Az opensubtitles és a supersubtitles is vacakolnak (az egyik logint akar, a másik meg nem talál semmit).

(#52838) #09634560


#09634560
törölt tag

Üdv!
Kérdésem: az AMD Ryzen 5 1600X megfelel 4k nézésre? vagy ujabban, nagyobban gondolkodjak?

[ Szerkesztve ]

(#52839) zsolt501 válasza #09634560 (#52838) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Maga a proci még túl erős is, de gondolom azt tudod, hogy ehhez még egy VGA is kell, mert ebben a CPU-ban még nincs semmi ilyen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#52840) PuMbA válasza #09634560 (#52838) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell processzor, csak egy 4K-t támogató VGA. A TV-kben lévő 2000Ft-os kis chip is lejátszik bármilyen 4K videót. HD filmek lejtszása topik összefoglalójában találsz több infót, mert nem annyira egyértelmű PC-n a 4K lejátszás, mint a FullHD.

[ Szerkesztve ]

(#52841) #09634560 válasza PuMbA (#52840) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kööszi mindkettőtöknek, természetesen vidkártya is megfelelő lesz..

(#52842) MasterMark válasza #09634560 (#52841) üzenetére


MasterMark
titán

Pulse-t inkább ne, Nitro+ legyen, az jó.

Switch Tax

(#52843) tomic válasza #09634560 (#52841) üzenetére


tomic
addikt

Szerintem egy 560-is elég lesz hacsak nem akarsz le-fel skálázni.

(#52844) Vikthor válasza #09634560 (#52841) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez mar gamer vga. Csak 4k film lejatszashoz eleg rx 560 vagy 550 is...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#52845) #09634560 válasza Vikthor (#52844) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi.. akkor marad valamennyim kábelre..
:R

(#52846) tomic válasza #09634560 (#52845) üzenetére


tomic
addikt

Vagy még költséghatékonyabb módszer ha veszel egy Ryzen 2200-2400G procit és nem kell plusz vga sem.

(#52847) cinemazealot válasza tomic (#52846) üzenetére


cinemazealot
addikt

Egy olyan alaplappal, aminek a HDMI-je 2.0a vagy 2.0b, nem?

(#52848) #09634560 válasza cinemazealot (#52847) üzenetére


#09634560
törölt tag

de igen.. kinézett alaplap x370-es...ránézek van-e 2.0..

[ Szerkesztve ]

(#52849) tomic válasza cinemazealot (#52847) üzenetére


tomic
addikt

Igen. Pl. [link]. 2 HDMI és egy Dp kimenet is van rajta.

Sanci38 Azon mindegy van-e hiszen nem az alaplapból fogod kinyerni a képet hanem a vga-ból. Az egy Intel lap. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52850) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van egy régi laptopom a tv-re kötve filmet nézni.
Sajnos több ponton is véres a setup torka:
- Nincs digitális kimenet a laptopon, így vga+jack kábel van ami sem minőség sem hangerő szempontjából nem ideális.
- A laptop egy régi core2 duo, talán T8100 így 720p fölött már szaggat, talán még ha torrentet meg minden mást kinyomok a vlc filmet elvisz, de a YouTube 1920p-ben már nem folytonos.
- Sok helyet foglal az asztalon, a saját monitor fölösleges, de lecsukva nincs billentyűzet, kinyitva suta.

Szeretnék valami kompaktabb megoldást, de nem csak egy okosítót amivel a telefonról tudom átküldeni a képet. HDMI kellene, torrent (vinyóra nem sd kártyára), browser és szaggatésmentes fullhd. Ha lehetne rá klavit, egeret dugni jó lenne, távirányítót sem bánnám (na nem plusz 10 ezerért). HBO go-t is akarok vele nézni és valahogy reklámmentesíteni is akarom a youtube-ot, ezt androidon nem tudom hogy lehet megcsinálni.
Ethernet van, instabil wifi nem kell.
Mi a leg költséghatékonyabb megoldás? RaspberryPi valami egyedi szoftverrel? Netán egy régi asztali gép diszkrét videokártyával a komódba elrejtve? Erre lenne egy Athlon II X2 245, 4 giga ram, radeon 3850, de elrejteni nem kis meló lenne, persze az sem biztos hogy ez elegendő teljesítményet nyújt. 3D, 4K, 5G, 6 tera tárhely meg 7.1 nem érdekel.

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.