Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) troll81 válasza SunMount3r (#52750) üzenetére


troll81
addikt

Uhd tv hez kell általános felhasználásra semmi extra igény nincs támasztva hozzá.az asszony nak lenne hogy bármit meg tudjon nézni...ez mellé már van netflix.

(#52752) djnice válasza troll81 (#52751) üzenetére


djnice
veterán

Ehhez felesleges HTPC, 10K-ért S905X vagy S912 és még 4K HDR is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52753) troll81 válasza djnice (#52752) üzenetére


troll81
addikt

nem voltam pontos elnezest Windows feltetel :K

(#52754) SunMount3r válasza troll81 (#52753) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor még bonyolultabb. HDMI-n csak 30Hz-en tudja a 4K-t, gondolom nem akarod így használni a Windows-t. Bár DP->HDMI átalakítóval elvileg megoldható a 60Hz is, de erre elég válogatósak a TV-k. Vagy a Windows marad FHD-ban. A 4K anyagok többsége pedig HDR. Tehát HDR->SDR átalakítás kell, amit tudnak a mai PC-s lejátszók, de ez nem "eredeti SDR", a kép olyan lesz, amilyen a lejátszó módszere hozzá. És mondjuk nem tudom, hogy ez a régi IGP elbírja e, mondjuk a MadVR, vagy a KODI konverzióját. 4K + HDR TV-hez én mindenképpen 4K + HDR tudású megoldást keresnék.

(#52755) troll81 válasza SunMount3r (#52754) üzenetére


troll81
addikt

mit keressek ha windows alapon maradok? :F

(#52756) PuMbA


PuMbA
titán

AMD, Intel and Nvidia driver issues and last recommended version

"398.11 2018-06-05 last version with correct HDR passthrough newer versions passthrough bogus metadata, for details see here"

Elég gáz, akinek NVIDIA VGA-ja van, hogy így kitolnak velük :)

[ Szerkesztve ]

(#52757) hm15 válasza PuMbA (#52756) üzenetére


hm15
senior tag

Szoktuk itt is ajánlani, hogy mindent, csak nvidiát ne. ;] Legalábbis HTPC-be.

(#52758) tupacamaru válasza troll81 (#52755) üzenetére


tupacamaru
veterán

GIGABYTE BRIX GB-BKi3HA-7100

Szerintem ez mindent visz. Ettől olcsóbb egybe gépet nem találtam, ha valaki tud az ne tartsa magába.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52759) troll81 válasza tupacamaru (#52758) üzenetére


troll81
addikt

szia amit kineztem hasznaltan az kb 250 eu Intel NUC I5-5250U + 16GB DDR3 ez lessz nem kell uj sem ugy h egy probat meger :K :R

(#52760) SunMount3r válasza PuMbA (#52756) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt is jó lenne látni capture-ökön, hogy ez a valóságban milyen különbséget jelent. Egy ilyen grafikon alapján még csak elképzelni sem lehet nagyon. Amúgy nem tudom technikailag mi olyan nagy ördöngősség ezen megoldani, elvileg fix metaadatok vannak, azt csak át kell passzolnia a kijelző felé. Annyira nem értek hozzá, de nem értem mit lehet (illetve miért kell) ezen elrontani.

Egyébként, ha ez tényleg komoly különbséget okoz, akkor az elég sajnálatos, most, hogy sorra jönnek a jobbnál jobb ár/értékű Nv kártyák és a 10xx Gen ára is olcsósodik. Már én is afelé húznék inkább.

[ Szerkesztve ]

(#52761) _Smooth


_Smooth
senior tag

Próbáltam keresgélni itt a fórumon is, meg gugliztam leírásokat, de vagy semmit nem találtam, vagy csak régi leírásokat, amik már vagy nem vagy nem úgy működnek.

Gondoltam, használnám a kodit feliratkeresésre (évekkel ezelőtt működött is nekem), de egyszerűen nem akar menni.
Jelenleg 3 opció van fent (Opensubtitles.org, podnapisi.net és legendasdivix.com)... podnapisi keresgél, néha talál is, de csak angolt. Végülis megteszi, de előfordul, hogy vendégek miatt inkább magyar lenne preferált.
Opensub user/pwd-t kért. Regisztráltam az oldalon, ott be is enged, de kodin továbbra is azt írja, hogy üres vagy nem megfelelő. (próbáltam emaillel és username-mel is)
Legendasdivix is autentikációt vár.

Ti mit és hogyan használtok erre a célra?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52762) blg válasza _Smooth (#52761) üzenetére


blg
senior tag

supersubtitles - felkiratok.info kereső hibátlanul működik

(#52763) _Smooth válasza blg (#52762) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, leszedtem a super subtitles kiegészítőt, de nekem nem aktív a beállítások fül. Film alól rákattintva is hibát ír.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52764) SunMount3r válasza _Smooth (#52763) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Opensub és a Supersub is kell, ha lehet kombináltan. Az előzően több felirat van, több verzió, olyan filmekhez is, amikhez máshol nem találnál és az újdonságokhoz ált. ide kerülnek fel először a sub-ok, de néha szövegileg hibásan, vagy hiányosan (amíg ki nem javítják). Az utóbbin viszont kizárólag ellenőrzött, jó minőségű feliratok vannak és sok az eredeti Subrip is, de az újdonságokhoz sokszor többet kell várni.

(Ha mindezt már tudtad, akkor bocsi...)

(#52765) _Smooth válasza SunMount3r (#52764) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem tudtam, köszi az infót. De egyelőre a problémám az, hogy nem is működnek. Kizárólag a podnapisi, de az se talál magyart.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52766) blg válasza _Smooth (#52763) üzenetére


blg
senior tag

Beállítások nálam sem kiválasztható, de felirat keresése/letöltése megy.

(#52767) #48613632 válasza _Smooth (#52761) üzenetére


#48613632
törölt tag

Opensubtitles nekem is szokott vacakolni. A múltkor véletlenül rákerestem az oldalra PC-ről is, és ott sem jött be.
Szóval, levontam a konzekvenciát, és rájöttem, hogy a komplett szerveroldali kiszolgálóval lehet probléma.
Egyébként igen, user/pass az szükséges az eléréshez.

A SuperSubtitles meg random szokott hibaüzenetet produkálni, de ott még nem jöttem rá semmire.

Amúgy, én is ezt a kettőt használtam.

(#52768) _Smooth válasza #48613632 (#52767) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hát én weben tudtam regisztrálni, be is tudtam lépni. Uátna se RPi-n, se PC-n nem ment.
Super subtitles nem kért bejelentkezést, de nem is működik egyiken se.
podnapisi működik csak, de kizárólag angol felariatot talál (amivel egyelőre elvagyok, de azért nem lenne baj, ha működne ez a funkció, ha már van benne)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#52769) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

vki leírná dióhéjban, h hogyan kell beállítani a pc-t h játékok esetén is dolby d hangom legyen? sok játék borítóján ott a dolby d. plus embléma...

Oh long Johnson...

(#52770) MasterMark válasza kpykpy (#52769) üzenetére


MasterMark
titán

Röviden sehogy.

Hosszabban ha a hangkártyád képes rá, akkor lehet valós időben enkódolni a hangot DD-re, vagy DTS-re. De ez nem a játékból jön.

Switch Tax

(#52771) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52770) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ez így nem minden esetben igaz - csak ha digitàlis összeköttetésről van szó.., analóg 5.1/7.1 Pc-s hangrendszer esetén valós DD/DTS hangok vannak - amelyek viszont a játékok sajátjai..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52772) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52771) üzenetére


MasterMark
titán

Nem.

Switch Tax

(#52773) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52772) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Jó - akkor neked nem; ...nekem igen..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52774) PuMbA válasza kpykpy (#52769) üzenetére


PuMbA
titán

És ez miért jó neked? A Dolby digitaltól nem lesz jobb hangminőséged, az csak egy tömörített formátum, míg az alapértelmezett hangzás tömörítetlen játékok esetén :)

[ Szerkesztve ]

(#52775) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52773) üzenetére


MasterMark
titán

Neked se. Megint nem tudod miről beszélsz. Analóg hangon nincs kódolás...

A játékból már LPCM hang jön ki. Belül lehet hogy Dolby-val van tömörítve, de kifele már tömörítetlen PCM jelfolyamot fog adni minden esetben. Utána azt lehet analóggá alakítja a hangkártya és azt hallod 7.1-en, ez semmit nem jelent.

Switch Tax

(#52776) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52775) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Valóban..? COD WWII alatt akkor miért vilàgít a DDTS100 előlapján a DD led...ill. a Z5500 kijelzőjén pedig ugyanez a játék alatt a Dolby Digital felirat..?
És amúgy is...megint..?!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52777) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52776) üzenetére


MasterMark
titán

És mi van ezekre rákötve? Hogy van beállítva?

Switch Tax

(#52778) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52777) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Minden esetben hangkàrtya - dekóder - hangfalszett a lànc; és semmilyen beállítás nem kell; direktben van minden..!
Majd hétvégén megnèzem a Battlefield V-öt is -kíváncsi vagyok ott mit mutatnak a dekóderek..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52779) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52778) üzenetére


MasterMark
titán

De mivel van összedugva? Beállítás pedig nincs olyan hogy nem kell, maximum alapon van. Ez minden csak nem direkt.

Switch Tax

(#52780) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52779) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Hangkártya - minijack 3x kábel - DDTS100 - hangfalszett
És az alap (nem nyúlok semmihez) beállítàsokat direkt-nek nevezem esetemben..!
És a DDTS azért van közbe iktatva - mert ugyanazon a hangfalszetten szólal meg több rácsatlakoztatott forrásom is..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52781) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52780) üzenetére


MasterMark
titán

És ezeket hova dugtad? Mert a DDTS100 nem tud ilyet fogadni. Csak sztereó analóg bemenetei vannak.

Hangfalszett ha meg csak analógot kap, akkor honnan a DD?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52782) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52781) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...és ezt hol ollóztad össze..?:)
3db optikai, 1 koax, 3 pàr analóg és a hozzá tartozó dobozkán egy plusz 3x minijack bemenet ami épp egy dedikàlt hangkártya bekötését szolgálja..!
Nézz utána jobban a neten..! Évek óta hasznàlom - nagyon nagy cucc; kàr hogy már ritkaság számban találni ilyet..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52783) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52782) üzenetére


MasterMark
titán

Ismerem a cuccot, az a kis switch dobozka az rögtön küldi tovább a hangot a rákötött hangrendszernek, nem megy be a jel a DDTS100-ba.

Végig analóg jelutad van a PC-ből, ezek után sehol nem lehet valódi DD-d...

Lehet, hogy a végén rákever még a másik cuccod egy DD Pro Logic-ot, de az tök mást jelent.

Analóg jel nem lehet DD, analóg jel az analóg.

A játék meg sokcsatornás PCM-et ad ki, nem tudod digitálisan továbbvinni a DD-t, csak ha újra enkódolod annak. Persze ez csak digitális átvitelnél számít.

Ergo, nem nem lehet DD-t kivinni közvetlenül a játékból. Ezek után nem is értem miért magyaráztál bele, még csak nem is digitálisan van bekötve a PC-d. :U

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52784) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52783) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Azért "magyaráztam" bele - mert a Z5500 meg digitálisan volt rákötve optikán; tehát a dekódolást a Z5500 saját dekódere végezte - és mivel Dolby Digital felirat jelent meg a kijelzőn - ergo ezt az adatfolyamot kapta..! Nem látom értelmét hogy tovább vitázzam veled a tényekről; tizen pár éve nem ez volt az első DD adatfolyamos játék amivel találkoztam - nem beszélve a PS játékokról - de járj utána mielőtt bizonygatni kezdenél bármit is a játékok hangjairól..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52785) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52784) üzenetére


MasterMark
titán

Figyelj, pont ezért kérdezdtem, hogy hogy van bekötve.

Csinálj már egy képet erről. (Amit mutat a Z5500 csodád.)

A konzolok pontosan ezt az enkódolást csinálják ugyanúgy, ott sem közvetlen a játékból jön a hang. (Akkor nem lehetne rátenni a rendszer hangjait, stb.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52786) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52785) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ezért írtam le hogy ugyanannál a játéknál az egyik dekóderen is és a másikon is DD adatfolyam van kijelezve - hiába van az egyiken analógon a másikon optikain bekötve..! Mivel a kis switch doboz is a dekóderen keresztül megy valszeg csak van vmi kapcsolat belül a dekódolás folyamatán; és gondolom a játékok borítóján sem poénból szerepelnek a DD vagy DD+ logo-k.., szval ha hiszed - ha nem ez van..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52787) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52786) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem hit kérdése. Látszik, hogy messziről sem tudod miről beszélsz...

a kis switch doboz is a dekóderen keresztül megy
Nem, nagyon nem megy azon keresztül. Főleg mivel a dekóder kimenetére van dugva...

Te magad sem tudod mi hova van kötve nálad, sőt hogy van egyáltalán beállítva.

Analógon nincs digitális hang, nem is értem ezt hogy gondoltad.

szerk.: Akkor mégegyszer: PC-n játékból nem lehet DD-t kivinni, csak ha újra van enkódolva, amit pedig a hangkártya csinálhat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52788) Baliga Tamás válasza MasterMark (#52787) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...és a switchen található kis választó gomb szted mire lehet jó..? Majd gondold végig a netes kereséseid - mert nyilván való hogy életedben nem láttál még ilyet..!
Szerintem sem kellene analóg hangon digitális adatfolyamot kapnom - mégis valahogy információhoz jut a dekóder kijelzője - végeredményben tökéletes 5.1 hangot kapok bármelyik rendszeremen - amelyek köszönik szépen jól elvannak a beállításaikkal; a kiadók szerint is digitális hangfolyamok találhatóak a lemezeken - tehát azt mondasz amit csak akarsz; engem ez a végeredmény szempontjából koránt sem zaklat - tök jó 5.1 DD hangjaim vannak..! Hiszed..? Nem..? Így jártál..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52789) MasterMark válasza Baliga Tamás (#52788) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem zavarna, hogy hülyeséget hiszel, de hogy terjeszted is a baromságot, azt nem fogom szó nélkül hagyni.

switchen található kis választó gomb szted mire lehet jó..?
Azzal váltasz a hangkártya és a dekóder forrása között.

mégis valahogy információhoz jut a dekóder kijelzője
Mármint a DDTS100? mert azt be sem kell kapcsolni ha a hangkártyáról megy a hang közvetlen...

digitális hangfolyamok találhatóak a lemezeken
Ezt ugye nem gondolod komolyan? Hogy lenne már előre lekódolt hang egy interaktív játékban, amit épp akkor rak össze a játék, amit játszol?

tök jó 5.1 DD hangjaim vannak
Persze, analógon rádugva. El tudom képzelni...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52791) kpykpy válasza MasterMark (#52789) üzenetére


kpykpy
tag

én személy szerint azt nem értem, hogy ha ps4-ből megy a jel a házimozi erősítőbe akkor dts hangot ír ki (hallásra is az, nagy különbség van a sima dd és a dts között szabad füllel)

ha pc-ről játszok le filmet, azt is felismeri az AVR (dd, dd+, dts-hd stb) de a pc-ről játéknál nem, csak simán stereo jelet oszt ki minden hangfalnak..

tudtommal a hdmi-n átmegy a hd hang, ahogy a filmek is bizonyítják, de akkor játéknál miért nem?

youtubeon láttam h vkinek a pc-n a hangeszközök beállításainál mutatja az 5.1-es elrendezést, innen jött a kérdésem.

Oh long Johnson...

(#52792) MasterMark válasza kpykpy (#52791) üzenetére


MasterMark
titán

PS4 is újrakódolja a hangot arra amit kiválasztol a beállításokban.

HDMI-n sima LPCM 7.1-ben ki kéne tudjon menni a rendes sokcsatornás hang. Ezt a Win hangbeállításaiban állítsd be, hogy azt küldje is ki. A játékban pedig a HDMI legyen hangkimenetnek választva. Illetve ha van rá beállítás akkor sokcsatornás / házimozi hangot állíts be.

HD hang, vagy kódolt hang játékból nem lesz. LPCM 7.1 viszont ki tud menni, ami teljesen jó.

Baliga Tamás: Inkább az a nevetséges, hogy a saját rendszereddel sem vagy tisztában mi mire való, vagy mit csinál, de másoknak magyarázol dolgokat, úgy mintha értenél hozzá. Hagyd ezt abba.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52794) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Talán ez a topik lenne a legmegfelelőbb hely, hogy feltegyem a kérdésemet.

Adott az alábbi jelenleg használt konfigom:
ház: Enermax Ostrog
táp: Seasonic S12 II 520W
mobo: GIGABYTE Z77X-D3H
proci: INTEL i5-3570K 3.60GHz 1155 BOX
hűtő: Alpenfoehn Triglav
vga: Asus Expedition RX570 OC 4GB
ram: KINGSTON HyperX 2x4GB DDR3

Eljárt már felette az idő, szeretném megpiszkálni + vettem egy tévét (Sony 55XF7596).
Utóbbihoz szeretnék egy HTPC-t összerakni (4K HDR képes) médiafogyasztásra és böngészésre Win10 rendszerrel, viszont nem tudom a meglévő konfigom alkalmas lenne-e rá.

Akad még otthon alig használt alkatrészem, amit még nem tudom hogy a következő konfigomhoz, vagy a HTPC-hez használjak-e fel.
Asus PRIME H270-PLUS
BE QUIET! Power Zone 1000W
Patriot DDR4 4GB 2400MHZ
Intel Pentium G4400

Nyilván a fentiekből a MOBO és a TÁP ami életképes lehet egy új konfig alapjaként.
Ami gépet összeraknék tervezésre és 1080p játékra lenne használva. 4K-hoz nagy és drága monitor kellene, TV-n meg nem hinném hogy lehetne játszani, nem olyan képességű az a panel.

Költséghatékony megoldást keresek, segítenétek ötletelni? :R

www.vakbelmutet.hu

(#52795) fonok87 válasza Cheesy (#52794) üzenetére


fonok87
aktív tag

Az csak a kérdés, hogy milyen tervezési munkára használnád? AutoCAD alá pl kell a proci.
HTPC-be (csak filmezéshez) bőven elég a G4400, a munka nagy részét a videókártya végzi. Már ha van mit, mert ha pl. MadVR-t nem szeretnél használni, nagy terhelés nem lesz, de a HDMI2.0 kimenet miatt szükséges a külön videókari. Egyébként 4k HDR tévéhez kifejezetten ajánlják itt a topicban az AMD RX kártyákat. A kilowattos táp meg SLI/CF gaming righez is overkill sztem :) Ennél bővebbet HTPC építésről majd írnak a nálam okosabbak, én egyelőre halasztottam, elvagyok a plex szerverrel, lejátszást a TV intézi.
A tévéhez: rtings.com-on van róla teszt. Mozgás megjelenítéséről tűrhetően nyilatkoznak, az input lag még interpoláció mellett is kifejezetten jó, TV-hez képest persze. Ez alapján több, mint alkalmas játékra. Nyilván itt nem esportra gondolok, hanem pl. a Witcher/sör/kanapé életérzésre :)) . Nekem egy 55-ös Samu TV-m van, FHD képet is tökéletesen szépen jeleníti meg (legalábbis nekem a 9/10-es látásommal 3m-ről pont elég). HDR-t alapszinten kezel, lévén nem OLED/QLED, csak egy szimpla VA paneles tévé, de az alsó kategóriás IPS monitoromhoz képest gyönyörűek rajta a HDR játékok.

Truss me, I'm an engineer.

(#52796) Cheesy válasza fonok87 (#52795) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm a választ :R

ArchiCAD-el dolgozok, eszik az mindent, nem csak procit :)
A következő asztali géphez az alkatrészeket majd egy másik topikban fogom véleményeztetni.
Viszont akkor ezek alapján a mostani asztali konfigom pont jó lenne HTPC-nek a RX570-el?
Bírja a 4K HDR-t?

Biztos felmerül a kérdés, hogy miért kérdezek, miért nem próbálom ki?
Most fejezem be a lakásom felújítását és még nem lakok bent, a TV viszont ott van :)

www.vakbelmutet.hu

(#52797) PuMbA válasza Cheesy (#52796) üzenetére


PuMbA
titán

"Bírja a 4K HDR-t?"

Hogyne bírná? A TV-be beépített 2000Ft-os SoC (System on a Chip) is bírja a 4K HDR filmeket :) Mindent lejátszik.

[ Szerkesztve ]

(#52798) fonok87 válasza Cheesy (#52796) üzenetére


fonok87
aktív tag

Áh, egy építész, a statikusok esküdt ellensége! nem is tudom válaszoljak-e ;] :DDD
G4400+RX570 tökéletes lesz mozizásra :K Mint ahogy előttem PuMbA kolléga is írta, az hogy mi "bírja" a 4K+HDR-t, nem igazán teljesítmény kérdése. Egyrészt mindenképp kell hozzá a HDMI2.0 csatlakozó, ami a legújabb alaplapok közül se mindegyiken van, másrészt a rendszernek tudni kell dekódolni a h.265 tömörítést. HA jól tudom, ezt a legutóbbi generációs AMD és Nvidia GPU-k tudják hardveresen, de majd erre jár egy tapasztaltabb/hozzáértőbb kolléga és megerősít vagy cáfol. Tehát 4K HDR házimozi dedikált GPU nélkül megoldható, de alaposan utána kell járni mit veszel hozzá, és szvsz felesleges időt fordítani rá, ha már rendelkezésedre áll a(z egyik) legjobb megoldáshoz a hardver.
Szoftveres részében majdnem totál inkompetens vagyok. Én csak windows10+mpc-hc+madvr kombinációt próbáltam az 1db asztali gépemmel. Mindent beállítva a filmek képminősége tetszett, de Windows asztal bekapcsolt HDR mellett hányadék :D Egyébként több megoldás van ezen kívül, szerintem ezeket érdemes lesz kipróbálnod, a végső megoldás szerintem ízlés kérdése is.
Az RX570 gamingre harmatos 4k-n, de a mai TV-k elég szépen skáláznak felbontást, én abszolút pénzkidobásnak érezném 1070-ről egy 4k képes GPU-ra váltani a tévé miatt. Szóval ha néhanapján játszanál rajta, arra teljesen jó lesz alapszinten.

Truss me, I'm an engineer.

(#52799) hm15 válasza fonok87 (#52798) üzenetére


hm15
senior tag

Windowsban nem kellene kapcsolgatni a HDR-t, ha a Kodi tudná automatikusan váltani. Szerintem erre egyelőre csak a MadVR képes akármelyik lejátszóval, és így nem kell bekapcsolva tartani a Windows HDR-t.

(#52800) Cheesy


Cheesy
őstag

Köszönöm a válaszokat!
A mostani konfig alatt a 3570k-t + RX570-et értettem,tehát a mostani asztali gépet küldeném nyugdíjba HTPC-nek. Vagy az Ivy Bridge-ből hiányzik valami a Skylake-hoz képest? Nyilván a G4400 kevesebbet fogyaszt.
Windows10+mpc-hc+madvr kombinációra gondoltam én is :)

A PRIME H270-PLUS mehetne az új asztali gépalap alá...

fonok87: a statikus sem tud meglenni építész nélkül, fogd fel úgy, mint necessary evil ;] ;)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.