Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) silboy válasza Ribi (#52450) üzenetére


silboy
aktív tag

Ez a problémám, hogy abszolut nem értek hozzá. Ezért kellene valaki aki elmonja a lehetőségeket és össze is állítja. SSD tárhelynek gondolom borsos lenne anyagilag.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#52452) Ribi válasza silboy (#52451) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha filmeket is akarsz tartani, illetve talán a torrent miatt lehet.
Most azért olcsósodtak az SSD-k és egy 500-as már egész olcsó, de nyilván nem NAS 2x6-8T szint.
Ha ilyen kell akkor valami winyós.
Én sem annyira értek hozzá, nekem csak egy teljesen passzív gépem van ssd-vel, de az zenehallgatásra van és oda annyira nagyon sok tárhely nem kell mint filmekhez.
Összeget mennyit szánnál rá, mekkora tárhely, esetleg valami méret követelmény? Kinézet mennyire fontos?

(#52453) silboy válasza Ribi (#52452) üzenetére


silboy
aktív tag

A passzív azt jelenti, hogy nincs benne ventillátor? Tárolni csak zene lenne rajta, film csak addig amíg nem nézem meg, utánna törlés. Viszont áttérnék a 4K minőségre, így az 500 giga kevés lenne. A kinézet sem mindegy, asztali hifi komponensekre szeretném ha hasonlítana (széles, viszonylak alacsony ház). Összeget nem tudok mondani, mivel nem vagyok képben. Egy közepes szintűt szeretnék.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#52454) tupacamaru válasza Shkiz0 (#52442) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nemrég kíváncsiságból vettem az aprón egy Asrock E350M1-es alaplapot. Csak azért mert van rajta egy PCIe 2.0 x16-os slot, ami 4x-es módban működik. Azért hogy kipróbáljam egy GT 1030-as VGA-val. MHC-BE+madVR és Kodi DSPlayer+madVR-el is lejátszotta a 4k-s filmeket, alap madVR beállításokkal. Valamelyik nap még próbálok pár tesztet futtatni majd. Ez eddig kb 30k-ba kerül az apróról.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52455) python1 válasza tupacamaru (#52454) üzenetére


python1
veterán

Van itthon 2ilyen lapkával szerelt lapm,de megmondom őszintén,hogy külön kártyával még nem próbáltam.Köszi az infót!

(#52456) Shkiz0 válasza tupacamaru (#52454) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#52457) gjanner válasza tupacamaru (#52441) üzenetére


gjanner
tag

Köszi az infót! A PicoPSU méretezésében gondolom egy ekkora lapot 1 HDD-vel 120W-os verziónak el kellene vinnie? Van erre valami értelmes kalkulátor (amiket találtam kidobták, hogy 100W körüli a fogyasztás - gondolom max terhelés mellett - és vegyek hozzá 150-160W tápot - ez nekem annyira nem tűnik reálisnak, hatásfok ide vagy oda).
A saját konfigomban nincs ventilátor, tökéletesen elvan már több, mint 3 éve, gondolom ha PicoPSU-val lenne megoldva a táp, akkor ugyanúgy nem igényelné a ventilátort a gép. (Mondjuk tegyük hozzá a sajátom egy hátulról kellően szellős Silverstone ML06 házban lakik, 50-55°C szokott lenni a max. hőmérséklet, a haver háza még csak nem is körvonalazódott.)

(#52458) tupacamaru válasza gjanner (#52457) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem egy 90 Watt-os van, amit egy 60 Watt-os kockával táplálok. Egy SSD egy 2TB 2.5" HDD és egy 8TB 3.5"-os HDD van benne. Egy hét cm-es venti van nekem is a gépben, ami alapjáraton megy. Nekem a gép egy kétkazettás deck-be van beépítve. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52459) Karel666


Karel666
tag

Sziasztok. Adott egy HTPC ezzel a konfiggal:
asrock z68m-itx/ht
120gb ssd
2tb toshiba hdd
i5 3470
8gb ram
asus radeon r240
fsp400 60gln
codegen mx31-a2

Kérdésem az lenne, hogyan tudnám elcsendesíteni a gépet a legolcsóbban. Mindenen a gyári hűtő van.
Pl a procit hány fokig egészséges felengedni. A videokártya hűtője is alapból 100%-on pörgött, de azt le tudtam venni, s így elfogadható. Jó lenne a procit és a tápot is valahogy csendesebbre bírni. Lehet-e szoftveresen, ha igen mivel? Ventilátor csere is szóba jöhet, ebben az esetben mire kéne cserélni?
(elvileg a biosban levettem a fun-t 1 fokozatra, ami a leglassabb elvileg, s a célhőfokot felemeltem mind a 2-nél 60-ra. (cpu,táp))

win 7 64 bit az OP.

[ Szerkesztve ]

(#52460) cinemazealot válasza Karel666 (#52459) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem ha nemcsak finomhangolni, de lecserélni is hajlandó vagy a hűtőket, akkor érdemes volna bekukkantanod a Milyen CPU hűtőt vegyek? topicba és a VGA hűtő topicba (is). Előbbinél ne felejtsd el elolvasni a topic összefoglalót, már az hatalmas tudásbázist képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#52461) Karel666 válasza cinemazealot (#52460) üzenetére


Karel666
tag

Elfelejtettem leírni, hogy csak filmnézésre(full hd + rew + EQ APO) a szoba korrekció miatt váltaná a mediaplayer-t.
Meg max youtube néha, torrentre maradna a takarékosabb laptop.
Első körben maximum ventit cserélnék, mert nem szeretnék már rá sokat költeni. A ház mérete is korlátozó tényező lehet a nagyobb bordák miatt.

(#52462) Patice válasza Shkiz0 (#52442) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha csak a 4K a cél és nem kell HDR (gondolom a low-end TV nem is képes rá), akkor (ha nagyon HTPC-t akar az ismerősöd) egy Intel NUC Cerka procival (Intel NUC7CJYH2) is megteszi. Kell még bele RAM, meg SSD.
Tárhely lehet USB-s is, de inkább a szervert ajánlanám mellé.

De amúgy egyet értek az előttem szólókkal, erre már egy S905x procis lejátszó is képes LibreELEC-kel, vagy CoreELEC-kel, jelentősen olcsóbban.

(#52453) silboy:

Ha ilyen ház kell, akkor In-Win Chopin, vagy Fractal Design Node 202 (akár gyári SFX táppal) és egy használt mini-itx konfig mindkettőbe belemehet. (Mondjuk utóbbit lehet most csak kapni itthon...)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#52463) SunMount3r válasza Patice (#52462) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bírja majd az a cerka a HDR->SDR konverziót a MadVR-el? Ahogy tudom, a KODI is tudja már, bár nem tudom a MAdVR-hez képest milyen "minőséggel". Ez az SDR konverziós dolog meg az egyik legkényesebb HTPC-s ügy a PQ tekintetében.

(#52464) PuMbA válasza SunMount3r (#52463) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább érdemes kerülni a HDR -> SDR konverziót és FullHD-t nézni, ha nem HDR-es a megjelenítőd. Szinte az összes 4K kijelző tud HDR-t is, tehát ez nem annyira gond.

[ Szerkesztve ]

(#52465) chros válasza tupacamaru (#52458) üzenetére


chros
őstag

Szenzacios, kepet kerunk! :D

(#52466) chros válasza PuMbA (#52464) üzenetére


chros
őstag

Nem ertek vele egyet :) "Csak" penz kerdese az egesz.

(#52467) cinemazealot válasza Karel666 (#52461) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pontosan a piacon fellelhető hűtőbordák és ventilátorok legkülönfélébb paraméterei miatt javasoltam a fenti topic-okat, ott ugyanis az összes komponenst (ház, proci, RAM-ok stb.) figyelembe véve adnának tanácsot Neked.

(#52468) PuMbA válasza chros (#52466) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem a madVR HDR -> SDR konverzió mindig kicsit fura képet ad a 4K HDR-t támogató TV-mhez képest a FullHD monitoromon. A TV-m igazából nem tud HDR-t (se elég fényerő nincs, se elég színtér), csak fogadni tudja, de legalább a TV panelre szabott algoritmussal dolgozik és emiatt jobb, mint a madVR. Nem rossz a madVR, de azért a FullHD változat szerintem jobb a monitoromon a felbontástól eltekintve. A filmkészítők jobban meg tudják csinálni az SDR-t, mint a madVR.

[ Szerkesztve ]

(#52469) SunMount3r válasza PuMbA (#52464) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt természetesen tudom, csak a Patice által felvázold "koncepcióra" volt ez reakció (4K / HDR videók egy nem HDR-es 4K TV-n). Bár lehet ez esetben is jobban járna a sima FHD-val. Még az előzetesen SDR-re konvertált 4K release-k (amihez gondolom már mindenféle szuper algoritmust bevetnek) is nagyon különböznek a gyári FHD SDR master verziótól. Nyilván, hiszen ennek nincs egy "egységesen szabványos módja", ahány lejátszó, annyi különbözőféle képen oldják meg.

(#52470) tupacamaru válasza tupacamaru (#52454) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kicsit tüzetesebben is megnéztem a dolgokat. A gép egy Asrock E350M1 alaplap, 4GB RAM (ez kevés Win10-hez, minimum 8GB kell), GT 1030 VGA, Samsung Q6. A szoftver MPC-BE, madVR alapbeállításokkal plusz a UHD filmlejátszós topik összefoglalójában leírtakkal módosítva és 4k 10bit HDR filmmel próbáltam. Minden film elején, valamint beletekeréskor dob el frame-eket a lejátszó, de után tökéletesen, akadásmentesen játszik le. Kicsit kevés a proci neki, de folyamatos lejátszáskor beáll olyan 70-80%-ék körülire a terhelés. GPU load olyan 60%-ék körül van a 2GB VRAM az majdnem teljesen "tele" van. Van egy S905W-a Amlogic-os lejátszóm is és azt kell hogy mondjam a képminőség szembetűnőbben jobb a GT 1030-al. Gyanítom a TV lejátszójától is, bár ezt nem néztem meg. :B Azért vettem a GT 1030-at mert bele akarom rakni egy riser kábellel a jelenlegi "HTPC"-mbe (Asrock J4105) abban van elég erő.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#52471) PuMbA válasza tupacamaru (#52470) üzenetére


PuMbA
titán

A TV lejátszója is jobb, mint az S905 :D

(#52472) chros válasza PuMbA (#52468) üzenetére


chros
őstag

Itt linkeltem friss osszehasonlitast, [link], kivancsian varom a velemenyed. :)

(Fontos: a fenti kepek *nem* az utolso hivatalos verzioval (v0.92.17) keszultek, hanem alpha/beta verzioval! En errol beszelek. Ha nem probaltad meg, akkor uccu neki :) En sem hasznaltam HDR2SDR converziot a v0.92.17-el.)

[ Szerkesztve ]

(#52473) SunMount3r válasza chros (#52472) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért sokkal jobb lett volna, ha (legalább közel) azonos Frame-ről készülnek a képek, így szerintem nem sokat ér ez az összehasonlítás.

(#52474) Patice válasza SunMount3r (#52463) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én sosem ajánlom a MadVR-t, mert - számomra - túl sok megkötéssel jár a használata és megfelelő minőségű (~ bitrátájú) anyaggal etetve egy HTPC-t, vagy akár egy médialejátszót, átlagembereknél, átlagTV-n nem lesz igazán különbség. Ha váaszon + vetítőhöz kell, az már más, oda már azt mondom mehet a MadVR, amit csak dedikált VGA-val tartok ildomosnak használni.

Egyébként a HDR --> SDR konverzió szerintem már rég nem probléma szinte sehol, Kodi simán megbírkózik vele, pláne HTPC-n, IGP-vel is. Nekem személy szerint jobban tetszik a HDR-ből konvertált anyag SDR megjelenítőn. :)

(#52464) PuMbA:

Lehet, hogy a legtöbb 4K TV tudja kezelni a HDR-t, de hogy azt valójában mennyire képes visszaadni, na az már más kérdés. Az olcsó 4K TV-k szerintem nem igazán képesek a HDR-t jól megjeleníteni. Szimplán nem elég fényerősek ehhez a mutatványhoz.

(#52469) SunMount3r:

Lásd az első válaszom neked. A régi HD Ready plazmámon is nagyon faszán nézett ki az S905x procis lejátszómmal lejátszott Avatar 4K-ban (h.265, 10bit, HDR anyag), holott ugye a TV akkori (2009-es modell), amikor még a FullHD is épphogy elterjedtnek volt mondható. Szóval van még tartalék a FullHD megjelenítőkben is, ha jó forrással van etetve. A 4K-ból "on the fly" leskálázott anyag szerintem adott esetben jobban is ki tud nézni, mint a Blu-ray-ről származó változat.

Karácsonyra újítottam egy LG 55SK8100 TV-t, ezen is nagyon durván jól nézett ki ugyan az az Avatar 4K változat. Sötétben lehengerlő volt a HDR is, asszony nem is bírta. :D (Vezetékes LAN-on kapta a TV az anyagot a házi szerverről, amikor elindult a film ki is írta, hogy HDR anyag...)

Én - megint csak magamra értve - innentől kezdve tojok a MadVR-re, meg az összes képszámolgatós algoritmusra. Inkább veszek még vinyót a szerverbe és minden otthoni TV-n tudom nézni akár a 4K/10bit/HDR/h.265 anyagokat S905x-es lejátszókkal, vagy a TV saját lejátszójával.

Problem solved, az IT hardvergyártók és szoftvermérnökök meg tehetnek egy szívességet, hogy ezidáig nem voltak képesek összehozni valamit, mert ami ezen a fronton megy már 2-3 éve az siralmas. El is vette a kedvemet a HTPC építéstől.

(Tudom, nem csak rajtuk múlik, lobbizás miatt nem akarják, hogy az UHD Blu-ray-ek is ugyan arra a sorsra jussanak, mint a sima Blu-ray. :U Csak dohogok itt magamnak...)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#52475) chros válasza SunMount3r (#52473) üzenetére


chros
őstag

:) Ezek "ugyanarrol/kozel-azonos" a frame-rol keszultek. De mint latszik, az aspect-ratio-val is szorakoznak, vagy ha nem, akkor mas color-grading-et hasznalnak.
Azt meg erdemes megjegyezni, hogy bluray.com szerint ezek kozul *csak* a Bad Times at the El Royale a 4k, az osszes tobbi upscaled (!).

@Patice: tokeletesen ertem, mire gondolsz, es egyet is ertek vele: HDR content-nek HDR TV-n van a helye. De aki meg nem akar valtani, annak marad a szoftveres mokolas. :)

[ Szerkesztve ]

(#52476) djnice válasza Patice (#52474) üzenetére


djnice
veterán

Ezt a TV-t én is nézegettem, mennyire zavaró egy Plazma vagy VA panel után a kisebb kontrasztarány?

(#52477) PuMbA válasza Patice (#52474) üzenetére


PuMbA
titán

"Lehet, hogy a legtöbb 4K TV tudja kezelni a HDR-t, de hogy azt valójában mennyire képes visszaadni, na az már más kérdés"

Igen, csak ugye az a jó, hogy ezeknél a TV-knél nem kell HDR -> SDR konverzió, mint mondjuk egy SDR monitorra vagy FullHD TV-re :)

[ Szerkesztve ]

(#52478) Patice válasza djnice (#52476) üzenetére


Patice
Topikgazda

A local dimming kikapcsolásával egész jó képet lehet kihozni belőle, persze nem plazma szint, de azért elég jól megközelíti. El kell fogadni, hogy ez egy LCD továbbra is, meg IPS panel, de jóféle IPS.

(#52477) PuMbA:

Szerintem ez a HDR --> SDR konverzió kicsit túl van lihegve. Lehet, hogy nem tökéletes, lehet, hogy nem szabványos a módszer sehol, de kell a visszafelé kompatibilitás is, pont azért, mert még csak most kezdenek terjedni a(z igazán) HDR képes TV-k.

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#52479) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

4K-ra elég lehet egy ilyen gép?
Gigabyte GA-H61M-DS2
Intel Core i5-3330
4GB DDR (esetleg ha szükséges akkor 8GB)
RX 560 vagy RX570
+sallangok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#52480) PuMbA válasza Shkiz0 (#52479) üzenetére


PuMbA
titán

Még gyengébb is, de 8GB RAM pont kell :)

[ Szerkesztve ]

(#52481) python1 válasza PuMbA (#52480) üzenetére


python1
veterán

Pontosan ezt akartam írni. +1

(#52482) Shkiz0 válasza PuMbA (#52480) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Gondolkodom mi legyen.
Minix Neo U9-H 39 000
Minix NEO U1 30 500
MINIX MiniPC - NEO Z83-4 51 000
MINIX MiniPC - NEO Z83-4 Pro 56 000

Legozás:
GA-H61M-DS2 van itthon
Intel Core i5-3330 10K
DDR3 8GB 6-8K
Thermaltake Core V21 16K (ÚJ)
Cooler Master 400W Elite V3 8.8K (ÚJ)
HDD 2TB van itthon
VGA1: Sapphire AMD Radeon RX 560 Pulse 2GB 33K (ÚJ)
VGA2: ASRock Radeon RX570 4GB GDDR5 Phantom Gaming 48K (ÚJ)
VGA3: Sapphire RX570 4GB GDDR5 Nitro+ 34K (használt)
Ez utóbbi ugye 75K, a legdrágább megoldás, viszont itt talán későbbiekben egyszerűbb az előrelépés.
Kicsit tartok attól, hogy a hálózatképes medialejátszók 2-3 év után elavulnak, és ott ugye kompletten lehet csak cserélni, azaz újat venni.
PC ebből a szempontból jobb, fejleszthetőbb talán.
Ami még talán a PC mellett szólhat, hogy ha médialejátszót veszek, akkor ugye mennie kellene a jelenlegi gépnek is ha filmet akarok nézni, vagy pedig rá kell akasszak USB-n egy HDD-t.

Nem tudom melyik legyen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#52483) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#52482) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Közbe olvasgatok itt azóta is, és ha nem HTPC-re tennénk le a voksunk, akkor ami még jónak tűnik az az X96 MAX bár ugye erre jelenleg nincs CE /LE még.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#52484) SunMount3r válasza Shkiz0 (#52483) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olyan S905X2-est még ne vegyél amire nincs LE/CE, Android-on felejtős mind.

A Minix Neo U9-H Android alatt is OK, de ugye CE is van rá.
A Minix NEO U1 szintén OK Android-on, de nem tud HDR-t.

[ Szerkesztve ]

(#52485) Shkiz0 válasza SunMount3r (#52484) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#52486) SunMount3r válasza Patice (#52474) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak egy összehasonlítás: előre HDR->SDR konvertált és eleve SDR. Azért egyértelműen van különbség. Teljesen "pontosan" sosem lesz olyan, mint az eleve SDR anyag és mint írtam nagyban függ a lejátszótól, hogy ezt hogyan oldja meg. A rendes, 4K egyértelműen szebb, élesebb még a FHD megjelenítőn is, a nagyobb bitráta miatt, de sajnos az összképbe nagyon beleszól a HDR->SDR konverzió is. Sorozatoknál szerencsére gyakoribb, hogy van natív SDR 4K verzió is belőle, szerintem FHD TV-re ezek a legjobbak. Persze IMO.

(#52487) SunMount3r válasza Shkiz0 (#52485) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja és az ilyen olcsóbb Mini-PC-k Atom/Celeron/Pentium procikkal szintén nem tudnak HDR-t, ahhoz egy 7th. Gen i3-as a minimum és, hogy HDMI 2.0a kimenete legyen.

(#52488) Shkiz0 válasza SunMount3r (#52487) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De ez csak akkor opció ha az alaplapi kimenetet akarom használni, nem?
Amennyiben dVGA van, akkor ez elvileg nem kell hogy számítson.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#52489) SunMount3r válasza Shkiz0 (#52488) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Persze, azért is írtam, hogy Mini-PC-k esetén, amikben csak IGP van. A 7th Gen. i3-ra is csak a benne lévő IGP miatt lenne szükség, mert Intel csak onnan felfelé engedélyezte a HDR-t, mert amúgy egy Gemini-s Pentium is elég lenne mint processzor, csak az IGP-jét nem "HDR-esítették ", viszont egy dVGA mellé az is elég.

[ Szerkesztve ]

(#52490) Baliga Tamás válasza SunMount3r (#52484) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Már miért lenne felejtős..?
Az említett X96 Max-ot droid 8.1 alatt nagyon pengén be lehet àllítani FHD-ig - amig nem jön rá a CE; előbb-utóbb meg úgyis jön..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52491) SunMount3r válasza Baliga Tamás (#52490) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

FHD-ig... Előbb, vagy utóbb... Oké, akkor sok szerencsét és használd egészséggel!

(#52492) Baliga Tamás válasza SunMount3r (#52491) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Épp ezt teszem..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52493) djnice válasza Baliga Tamás (#52490) üzenetére


djnice
veterán

Vált frekvenciát is a Kodi alapból? Vagy kell rá vmilyen patch?

[ Szerkesztve ]

(#52494) Patice válasza SunMount3r (#52486) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azt aláírom, hogy egyértelmű a különbség - állóképen.
Hogy ezt a valóságban, mozgóképen, TV képernyő méreteknél mennyire érzékelném, az számomra kérdéses. Vászonnál már lehet jobban kijönne a különbség.

Azt nem is írtam, hogy pontosan sosem lesz olyan, mint a "gyári" megoldás. Csak azt akartam kihangsúlyozni, hogy a gyakorlatban ennnek - szerintem - nincs igazán akkora jelentősége, mint itt a fórumban.

A HDR kezelés is összetett kérdés. Nemrég olvastam talán az egyik LibreELEC fórumon, hogy Windows10-nél is talán most a 2018 öszi update alkalmával jött csak a Microsoft saját megoldása, ami miatt a Win-es Kodi (és amúgy bármilyen más lejátszó program) nem tudta normálisan kiküldeni a HDR metaadatokat.
Hasonló a helyzet ugye Linuxon is, de ott a hardverek és driver szintjén van elmaradás, amíg pl. az Intel nem adja ki az IGP-ihez a Linux drivereket (igen, rajtuk múlik, hogy csinálnak-e. vagy sem), addig a fejlesztők itt is meg vannak lőve. AMD APU-król nincs infóm, hogy ott az AMD ad-e támogatást Linuxra.
Amlogic vonal ebből a szempontból érdekes, mivel ott képbe jön az Android. Szintén ezen a LibreELEC fórumon olvastam, hogy az Amlogic procis boxokra hekkelt LibreELEC és CoreELEC az android amúgy zárt szoftveres megoldását ültette át a szoftverükbe, hogy a HDR metaadat továbbítás megoldott legyen. Csak mivel zárt a megoldás, ezért nem tudnak rajta fejleszteni, hibákat javítani, stb. Az Android meg ugye a Google-é és franc se tudja, hogy a Gugli mit akar, vagy akar-e egyáltalán ezzel foglalkozni.

Ezek miatt fakadtam ki tegnap, hogy csesszék meg, hogy itt nem tudnak előrébb lépni, megegyezni, szabványokat létrehozni. Persze vannak szabványok (HDR10, HLG, DV), csak ugye mindenkinek megvan a sajátja és egyik sem kompatibilis a másikkal. Ahogy lenni szokott.

Ezek után meg nem csodálkozom azon, hogy a médialejátszók, vagy a TV-kbe épített darabok is vagy tudják egyiket-másikat, vagy nem.

Így legyünk okosak az aktuális médialejátszó, vagy PC kiválasztásakor. Mindegyiknél lesz kompromisszum, nincs tökéletes megoldás sehol sem.

Én inkább kötöttem egy olcsó kompromisszumot az S905x procival, és majd meglátom mi lesz pár év múlva.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#52495) Baliga Tamás válasza djnice (#52493) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

SPMC és Android TvBox Tool kombóval sikerült abszolút élménybaráttá tenni a lejátszást - szép a kép folyamatos a lejátszás - eddig nem találtam számomra:) észrevehető bibit..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52496) SunMount3r válasza Patice (#52494) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nemrég linkelték a lejátszós Topic-ba, hogy a jelenlegi Android-os lejátszók közül -szinte- egyik sem továbbítja a teljes HDR meta adatokat. A Maximum Content Light Level és a Maximum Frame-Average Light Level adatok hiányoznak a stream-ből. Az egyetlen (két) tesztelt kivételnek a HiMedia és a Shield tűnik egyelőre (az ATV 4K-t kellene még tesztelni). És ez a hiányosság ahogy olvasom az Amlogic + CE vonalra is vonatkozik.

Nemrég rákérdeztem erre az AVS-en, hogy HTPC/MadVR esetén vajon mi a helyzet ezzel, de nem kaptam elég egyértelmű választ, illetve kicsit "hárítósnak" tűnt ami írtak (olyan technikai részletekkel, amiket egyelőre még próbálok megemészteni :D :U ).

[ Szerkesztve ]

(#52497) djnice válasza SunMount3r (#52496) üzenetére


djnice
veterán

ATV 4K-t is tesztelték, az átírja ezt a két értéket egy default értékre, szóval ott sem jó. A Fire TV 4K még ami kérdéses, nekem az is van, csak éppen egy HDFury Vertex-em nincs hogy megnézzem... Mondjuk az is vicc, hogy egy 100.000 Ft-os eszköz kell ahhoz, hogy monitorozhatóak legyenek ezek az adatok. Ha pár lelkes, gazdag user nem teszteli le ezt, akkor lehet ki sem derül soha.

(#52498) SunMount3r válasza djnice (#52497) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezért is furcsálom, hogy az AVS-en nem adtak rá konkrét választ, ott azért akad bőven akinek van Vertex-je hozzá.

(#52499) #09634560


#09634560
törölt tag

Érdeklődök: Intel vonalon melyik a legkisebb proci amely 4k hdr képességű? Kerestem de nem láttam egyértelmű választ. DDR3 is megfelel.

(#52500) Shkiz0 válasza #09634560 (#52499) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig pont most volt rola szo fentebb.
Min 7th gen i3 kell, es 2.0 hdmi kimenet.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.