Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) echterion válasza sb (#52199) üzenetére


echterion
nagyúr

A 2W azért jó, mert nyugiban lehet seed-elni, nem igazán fog fogyasztani, plusz hűteni is könnyebb. De ha túlmelegszik, a legegyszerűbb avi is szaggatni fog rajta (tapasztaltam).

**********

(#52202) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy miért nem kap a subwoofer jelet mp3/flac zenék lejátszásánál MPC-HC vagy KODI használatával? Filmekkel semmi gond nincs, remekül szól a .1-es csatorna. Előre is köszönöm!

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#52203) MasterMark válasza Vikthor (#52202) üzenetére


MasterMark
titán

Mert a zenékben jellemzően nincs szub csatorna?

Switch Tax

(#52204) Vikthor válasza MasterMark (#52203) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én azt értem, de közben AVR elállítás volt a ludas, most már a zeéknél is dübörög. High end subot nem használni zenénél szerintem pazarlás.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#52205) MasterMark válasza Vikthor (#52204) üzenetére


MasterMark
titán

Így van, ez nem lejátszó, hanem a processzor dolga (jelen esetben az AVR-nek) hogy mit hova keverjen a kimenő csatornákon. Neki befele sztereó megy.

Switch Tax

(#52206) sb válasza echterion (#52201) üzenetére


sb
veterán

Nem tudtam, hogy ilyenekkel küzd. Főleg mivel 2W-ot nem túl nehéz lehűteni. :)

@Pumba
Valóban írtad. :B
Viszont tudtommal az egész leképzést fixfunkciós blokkal végzik általában, nem a gpu-val. (pl. Intel Lanczos, AR) Vagy mégsem?

(#52207) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis htpct építeni. Nincs nagy költségvetésem, így alapnak HP T610 (AMD T56N / 4GB RAM / 16GB SSD + 1TB HDD) gondoltam. A helyzet az, hogy ezen viszont nincs HDMI. A kis HP-t itt a PH-n venném. Az eladó tud adni DVI-HDMI átalakítót. HDMI-vel lenne bekötve az erősítőbe (onkyo tx-sr606). Kérdésem az lenne, hogy az átalakítón keresztül a digitális (DTS stb.) hangok normálisan eljutnak az erősítőig vagy csak 2.0 lesz?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
Ronyman

(#52208) still2


still2
tag

Sziasztok,

Segítséget és tanácsot kérnék. Lecserélem a régi PC-met. Szeretnék összeállítani egy gépet filmnézésre és zenehallgatásra A hang egy Denon 2400 erősítőre menne ki. A játék már nem érdekel. Jelenleg egy 6 vagy 7-ik generációs i5 Intel proci a biztos pont. Ehhez szeretnék egy jó alaplapot. Továbbá nem ragaszkodom videó kártyához ha Intel HD 520 is tudja a 4K-t. Nézegettem az alaplapokat a következő kérdés merült fel bennem.

Az alaplapi hangkártyák minősége számít-e ha hang HDMI kimeneten megy az erősítőre?
Ha igen mi az ajánlott alaplap?
Lehetséges-e számítógépből szép hangot és képet illetve a újabb formátumokat pl. DTS-HD-MA kihozni külön videó kártya és hangkártya nélkül?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#52209) SunMount3r válasza still2 (#52208) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A megjelenítő amúgy HDR-es lesz, vagy sem? Ha igen, akkor egy 7th Gen-es Core proci lesz a minimum a HDR-hez, hacsak nem veszel rendes VGA-t is mellé. Ha veszel (ajánlott), akkor a proci kb. mind1 és majd többiek írják, hogy milyen kártyát.

Ami biztos: a hangkártyának semmi köze a HDMI-n kiküldött hangnak. Az digitálisan megy és kb. minden esetben ugyan olyan minőségben. Amin pedig van min. HDMI 1.4 kimenet, az tudja a HD hangokat is, a többi az erősítő dolga.

(#52210) still2 válasza SunMount3r (#52209) üzenetére


still2
tag

A TV az HDR-es.Koszi a gyors választ! Sokat segítettél! :)

[ Szerkesztve ]

(#52211) SunMount3r válasza still2 (#52208) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja és ha csak a proci lesz, akkor minden képen HDMI 2.0a kimenetes alaplap kell majd a 4K/HDR-hez.

(#52212) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Otthonra vette, egy Gigabyte Brix N3150-et mely jól muzsikál viszont Transmission kliens-t az istenéert nem tudom életre kelteni. Valaki tudna segíteni?

Próbálkoztam csicsoka zip telepítésével (Link), de valamiért nem működött sajnos. Alapra visszaállítottam mindent (elérési út, engedélyezett ip cím, jelszó, stb..) de valamiért a 9091-es porton nem érem el. Systemctl-el lekértem a státuszt de nem is fut úgy láttam.

Próbálkozztak egy másik repóból feltenni? => Link

Segítségeket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#52213) Patice válasza stigma (#52212) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen alapra akarod felrakni a TM-et?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52214) stigma válasza Patice (#52213) üzenetére


stigma
addikt

Hali, már megoldottam :D .

Gigabyte Brix N3150-re tettem Libreelec-et, sima repoból próbáltam TM-et nem volt jó.
zipből feltettem a csicsóka félét,az sem volt jó.

Zip-ből Thoradia repo-t feltettem, majd a TM-et, és már működött is.

NAS-nak csináltam meg, eddig elég jól muzsikál, feladata a fullHD-s sorozat/filmlejátszás + Samba megosztás.

Ha később gond lesz vele, akkor szerintem megy fel egy Linux, arra szokásos programok (Kodi,Transmission,Samba) és akkor tökéletes gép lesz :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#52215) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv
NAS-sal kapcsolatban lenne pár kérdésem. Nem tuti, hogy ez a legmegfelelőbb topic erre, de végülis HTPC related a kérdés, mivel azt etetné :B

FullHD tartalom, csak letöltés, seed máshogy van megoldva. 2x 4TB WD Red lenne, vagy hasonló.

Szóval a lényeg, építenék egyet, mert a 325v2 kissé gyenge transmissionhoz, illetve kb 10MBs download körül 100%-os a proci, és szinte elérhetetlen az egész NAS. De ezt már kitárgyaltuk korábban, hogy ez ennyit tud, és pont.

Ami érdekelne. FreeNAS lenne a környezet, illetve, google és YT videók után, én erre a következtetésre jutottam, hogy az pont ok ide. TM menne, esetleg Google Drive kliens, de ez utóbbi, gondolom nem sok vizet zavar.

Ami a dilemmám. Milyen alaplap + proci kombó az ideális? Használtban gondolkozom, UK ebayt nézegetem. Nem akarom túltóni, de azért legyen benne kakaó.
Szóval Ivy/Sandy B. elég, vagy H.well/B.well, esetleg Intel embedded config? J19xx N31xx
Az is kérdéses volt még, hogy ezeken a mini ITX lapokon, általában 2 SATA csati van, ami kell a 2 HDD-hez. De akkor mi van az OS-sel? Elég neki az USB? Abból akkor kell a 3.0?
Esetleg dobjak be egy Pci-e raid karit? Avagy m2 inkább? Végülis, a bootra tudok várni, szóval akár jó az USB is, de boot után használja azt még a FreeNAS, futás közben? Mert akkor inkább valami SSD kellene.

Esetleg találtam még ezt a lapot: AsRock J4005B

köszi

(#52216) SunMount3r válasza #48613632 (#52215) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem a J4105-ITX-et, vagy a J3455-öt ajánlották erre. 4GB RAM bőven elég.

A házat és a tápot még nem tudtam kitalálni, pl. a Node 304 jó lenne, de kicsit drágának tűnik ilyen célra, meg nekem mindenképpen legalább 4 HDD slotos kellene és iTX-ben ez kemény dió.

Amúgy itt a Topic-ja.

(#52217) Gombinyó válasza #48613632 (#52215) üzenetére


Gombinyó
őstag

Van olyan alaplap ami alapból tud raid1-et, olyat néznék, ha már nasnak kell. Amúgy miért nem egy két fiókos synology? :)

[ Szerkesztve ]

(#52218) #48613632 válasza SunMount3r (#52216) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hamar letettem arról, hogy a kuckó mini ITX legyen. Vagy nincs, vagy rohadt drága, de akkor sincs. De miért fontos, hogy ITX legyen? Reggel még én is így gondolkodtam, de mire lefolyt a KV a torkomon, rájöttem, ezt tudnám elsőnek elengedni.

Nekem háznak Thermaltake Core V1 lesz (valószínű, de még nem 100%) Táp ugye ebben az esetben mindegy is, mivel normál ATX méret belefér. Ezen felül, az ITX alaplap sem kötelező. mATX is belefér, ha éppen erről van szó. És akkor nem gond a több SATA csatlakozó sem.
Az a helyzet, hogy arra jöttem rá, hogy sok problémát megold, ha lemondok a kompakt méretről. Kiindulva a HTPC házamból, ami csak egy picivel kisebb ennél, de csak 1x 5.25 + 1x 3.5 ami befér, plusz ugye pico PSU ami megint árnövelő. Ráadásul, Te 4 bayt akarsz. (4 bay = nagy baj ;] )
Max majd jól elrejtem. Erre nem kell rálátni a távval. De amúgy nem csúnya, szóval maradhat is. Picit nagyobb a HTPC házamnál, de azért nem vészes. (Dimensions: 260mm x 276mm x 316mm (W x H x D))
Legalább kényelmesen elfér belül a 2db HDD + az SSD adott esetben.

Köszi a topikot. Kerestem, de pont nem ezen a címen. Homeserver ... hmm jaaaa. Akár az is lehet ... Minden esetre, azért elkezdem követni.

Gombinyó
Miért lenne 2 fiókos Synology?

[ Szerkesztve ]

(#52219) SunMount3r válasza #48613632 (#52218) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet nekem is elég lenne a 2 HDD, de így jóval több szabadság lenne a bővíthetőségben. Pl. először csak egy 1TB-os (erre lenne csak keret, ha többi komponenst is beszámítom), majd fokozatosan jöhetnének a 4TB-osak (lehet több év, mire meglesz mind a 4). És az 1TB-osat sem kell kidobnom, mert ugye eladni nem lehet.

A Zyxel NAS326-t elég jónak mondják, ezekre a feladatokra épp elég, de nyilván nyomában sincs egy építettnek. Sajnos csak 2 lemezes.

A Zyxel NAS542 árban még épp jó lenne, de erről kevés az infó, hogy mennyire ajánlott NAS, itt szinte senkinek nincs ilyen.

A Syno-k meg már túl drágák nekem. Akkor inkább egy épített.

(#52220) cinemazealot válasza #48613632 (#52218) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha majd úgyis jól elrejted, miért nem spórolsz egy tízest a házon és veszel egy olcsóbb noname-et, amit akár hangszigetelhetsz, telepakolhatsz nagy átmérőjű de halk ventilátorokkal és gyakorlatilag bármennyi HDD-t tehetsz bele?

[ Szerkesztve ]

(#52221) #48613632 válasza SunMount3r (#52219) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem, ha nem akarod összefűzni a HDD-ket, akkor a 3.-at, illetve innen felfelé, akár külső vinyóként is implementálhatod. Aztán majd később átköltözöl nagyobb, több bővítő helyes kuckóba. A 4 bayos megoldások viszont elég drágák, kompakt méretben. Akkor inkább a HDD-be fektetek. De az igaz, hogy ha eleve adott a több kisebb HDD használtan, akkor érdemes lehet. De szerintem, mondj le az ITX méretről. Inkább rejtsd el, az egyszerűbb.

cinemazealot
Ez is megfordult a fejemben. De errefelé az UK-ban, van csomó használt kuckó, vagy újak is, liciten.
Mondjuk tetszik ez a Core V1. Pont jól mutatna a center jobb oldalán. Balról meg a subláda lenne, illetve van is.

szerk:
Azt nem hiszem, hogy valaha is szükségem lehet, 2-nél több HDD-re.

SunMount3r
Ja igen! A Zyxelekre visszatérve. Sajna, azt én sem tudom, hogy a 4 bayosak mennyire vannak ellátva procival. A szimpla tech specs sokat nem mond nekem sajna. De azt tudom, hogy a 320, a 325v2, és a 326 is CPU limitesek Transmission, illetve torrent alatt. 7-8MB/s a max, amit bírnak, olyan 75%-os terheléssel. Az fölött elérhetetlen gyakorlatilag, bár a dolgát azért teszi rendesen.
Pl, ha több torrentet akarok letölteni, akkor addig, amíg beadagolom neki, le van állítva, vagy vissza van fogva a teknőssel. Az olyan 3MBs-re van belőve nálam.
Ha véletlen ezt elfelejtem, akkor még a TM GUI is csak pörög, és képtelen frissíteni. Kb 3-4 perc, míg el tudok jutni odáig, hogy megnyomom a teknőst, és lelassít. Akkor jó megint :)
Ezen felül egyébként, nekem bőven elég lenne. De az rohadt idegesítő, hogy itt a 350Mbites net, és max 10-12MB-vel tölt, de akkor is elérhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#52222) #48613632 válasza #48613632 (#52221) üzenetére


#48613632
törölt tag

Amúgy, az is megfordult a fejemben, hogy ha tényleg kompakt akarok maradni, akkor 1db HDD lenne, 8TB, vagy e feletti méretben. Végülis, minek a 2.? Vagy minek 2x nTB? Amikor lehet 1x 2nTB is. Sima HTPC + TM kiszolgálására úgy sem szüksges RAID/JBOD környezet. A mostani megoldásomnál meg így is gyorsabb lenne, és végülis, eddig is elvoltam vele. :F

szerk: Váltás is azért fogalmazódott meg bennem, mert kezdenek halódni a 2TB-s yellow WD-k. Ezeket is használtam vettem amúgy. Az egyik még használható, de van benne pár BS, de a másik completely dead. Telis teli BS-ral, és folyton hibázik.
Így jött az ötlet, hogy HDD csere, de akkor már legyen nagyobb, de akkor már ne a Zyxel. ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#52223) #48613632 válasza SunMount3r (#52219) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nézd csak mit találtam neked. ;)

Ha ezen múlik, jöhet hozzám a kuckó, én meg eljuttatom Neked.

[ Szerkesztve ]

(#52224) SunMount3r válasza #48613632 (#52221) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez az, mert már így is van 3db külső winyóm és jön majd a negyedik. Ezekhez pedig elegendő USB port is kell majd. Persze, egy jó HUB-bal megoldható (+10K lenne az is), de nem tudom ez mennyire fog vissza venni a sebességből.

Zyxel: Furcsa, mert nekem azt írták anno -ha jól emlékszem- a Zyxel-es és NAS-os Topic-ban is, hogy olyan 40MB/s letöltés meg szokott lenni azért. Ez a 10MB/s nekem gyanúsan kevésnek tűnik, főleg úgy, hogy közben a rendszer is akadozik. Bármilyen gyenge is amúgy a Zyxel, de azért ennél valamivel többre tippelnék.

(#52225) #48613632 válasza SunMount3r (#52224) üzenetére


#48613632
törölt tag

El kell most mennem melóba. Délután még leszek picit, de aztán csak hajnalban.
2 dolog.
A Zyxelről majd csinálok képernyő videót. Én nem tudom, nálam mindig is így működött. De nem tartom kizártnak, hogy valamit elqrtam, csak akkor mit?

router, LAN kábelek cserélve lettek. switch is lett betéve egy alhálózatra (úgymond)

Ha meg tetszik a ház, biddelj nyugodtan, majd adok egy UK címet, ahol lakok. Ide küldheti, ha direkt nem akarja MO-ra, és majd továbbítom. Most sajna mennem kell, hív a kötelesség. :(

[ Szerkesztve ]

(#52226) SunMount3r válasza #48613632 (#52225) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszönöm amúgy a lehetőséget :) , de egyelőre még nem aktuális, csak tervezési/választási fázisban vagyok. Egyelőre másra kell a keret. Addig meg még eldöcögök valahogy a notim-ra kötött külső winyókkal :D ...

(#52227) Patice válasza #48613632 (#52225) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ennek a témának van külön topikja: Milyen NAS-t vegyek?; Home server / házi szerverépítése.

Amúgy ha tényleg elég a 2 lemez, akkor jobban jársz egy Intel procis QNAP vagy Synology gyári NAS-sal.
3-4 lemeztől kezdve már inkább az építés felé billen a mérleg nyelve, ha az emberben van egy kis affinitás a szoftverezéshez (pl. OMV topik).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52228) #48613632 válasza Patice (#52227) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát nem tudom. Lehet, hogy én keresgélek rossz helyen, de a 3-4 éves Synology 2 bayos NAS-ok ára, még mindig elképesztően magas. (£100+) Annyiból bőven kihozok egy S/I Bridge i3T 4GB rammal, és ha nem ITX-ben gondolkodom, akkor normál ATX táp (van is itthon) plusz akár 4 HDD elfér.
De bármikor tehetek bele nagyobb procit, több ramot, SATA kártyát ...

Persze, el lehet csúszni ezen a gondolatmeneten is. Pl a kuckó még mindig kérdéses. Esztétika/méret/ár. Ez akár ugye annyi is lehet, mint maga az egész hardware, ha dizájnos akarok lenni. A Synology meg alapból esztétikus.
Hát ja. ...

Nehéz logikusan végigmennem a gondolatmeneten, hiszen fogalmam sincs, hogy mit akarok. Eredetileg csak a HTPC-t akartam etetni + TM, SMB, ... kb ennyi.
Aztán elkezdtem agyalni az épített NAS irányába, és ugye elkezdtek jönni a lehetőségek. Ha már épített, és ha már bővíthető, akkor miért ne?

De ezt sem úgy akarom, hogy akkor na, építsünk egy smarthome rendszert, mondjuk holnap reggel. Pici kis óvatos lépés előre, aztán ha nem inog a talaj, akkor lehet szépen haladni. Ahogyan az idő + a pénz engedi.

Bocs az offért, nem gondoltam volna az elején, hogy ennyire bele merülünk. SunMount3r kolléga már linkelte a topikot, de végülis nincs igazán célirányos kérdésem feléjük, csak hangosan agyaltam/tunk itt a dolgok körül. De be is fejeztem.

(#52229) Patice válasza #48613632 (#52228) üzenetére


Patice
Topikgazda

Segáz.

Záróként: én így oldottam meg ezt a kérdést. :)
Épp most rakok bele újabb vasat, meg most 3x8TB pörög benne 24/7.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52230) #48613632 válasza Patice (#52229) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, most már tényleg kezd érdekelni a téma!
Ugyanerre a FD Node 304-re offereletem az ebayen. (Tegnapi Core V1 elúszott, kicsit alulértékeltem, és elcsúsztam 1 fonton)
Más közös is van.
Ugyanazt az Asus H87I-Plus deszkát hajtom, csak én a HTPC-ben :)
(ja igen, olvasom a logoutodat :K )
kösz az infokat :R

szerk: Egyedül a procihűtőt nem értem. Én EZT vettem a HTPC-re. Pont pár napja, vagy hete hoztam itt szóba, hogy vacakol a hálókártyám. Valójában, a stock Intel hűtőm dobta el a kanalat. Ezen mondjuk nem is csodálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#52231) Hohocali válasza #48613632 (#52230) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Pár gondolat arról, én hogyan építettem a HTPC-met. :)
Kezdetben volt egy CM Elite 110 ház és egy 2 lemezes Synology NAS. A NAS-ban folyamatosan pörögtek a HDD-k, és bizony ettől meghalnak (sosem értettem, miért nem állnak le, vagy ha le is állnak, nemsokára újra pörögnek). Jöttek a filmek, és kevés lett a 2 HDD. Most mi legyen? Vegyek nagyobbat és ezeket dobjam ki? Használjam külsőként őket, és mindig dugdossam? Egyik se tetszett.
A nagyobb NAS-ok drágák, kilőve. PC kell, amiben HDD-k vannak. De soknak kell beleférni. És meg kell oldani, hogy ne pörögjenek (a windows is úgy működik, hogy leállítja a HDD-t, aztán pár óra múlva felpörgeti, és így tovább). Így lett egy SilverStone Sugo SST-SG12B ház. Nem olcsó, de CM110 méretű, mATX alaplap megy bele, sok HDD hely van benne, és egy ODD hely is van. Az ODD helyre ment egy HDD kapcsoló, ezzel megoldva a "pörgetés probléma". SSD a rendszernek, 1TB-os 2,5" HDD a "kukába" (ez megy folyamatosan, de nem tárol semmit, innen ment a torrent, majd innen átmásolva), ha meghal, ez nem "fáj". A többi HDD meg lehet bármi, pl. a legolcsóbb 8TB-os Seagate archive is, mivel úgyse pörögnek, csak ha filmet nézek róluk. Nyugodtan hátradőlhetek, "örök életűek". Nem kell RAID, meg ilyen hely pocsékló "marhaságok". Ezek a HDD-k a bios-ban külsőként vannak konfigurálva, Windows-ból bármikor leválaszthatóak, és kikapcsolhatom őket. mATX alaplap meg azért kell, mert 6 SATA port van rajta, kell egy VGA kártya, meg van egy PP V2 is. És még van szabad bővítő hely. Az egész kompakt, egy "doboz".
Persze vannak más megoldások is, de ez nekem végre bejött. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#52232) lbandi770924 válasza Hohocali (#52231) üzenetére


lbandi770924
csendes tag

A HDD életét legjobban a felpörgések és a leállások rövidítik meg. Ha beállítod a nas-ban hogy ne kapcsolja ki a hdd-ket akkor egy szünetmentes táp kíséretében sok-sok évet elmennek meghibásodás nélkül. A raid sem úri huncutság....

(#52233) Hohocali válasza lbandi770924 (#52232) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Milyen HDD-k? A nem NAS-ba valók is? Ha neked nem volt még velük probléma, örülj neki. :)
Nekem volt 3,5" Seagate Barracuda 3TB, az említett Synology NAS-ban. A NAS nagyon keveset volt használva, szinte egész nap csak üresjáratban ment, hogy készenlétben legyen. Monitorozta a NAS, és kb. 15000 óránál elkezdett hibákat jelezni, kis idővel utána cserélni kellett. Nem egyedi eset, neten utánanéztem, sokan jártak így. Ez 24/7 használatban nincs két év. Forgóalkatrészek vannak bennük, és költség optimalizálás van.
A RAID nem úri huncutság, hanem beduplázza a HDD és az azt használó NAS (kétszer annyi férőhely kell) árát. :)

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#52234) chros válasza #48613632 (#52218) üzenetére


chros
őstag

En ezt raktam ossze: [link]
1db 1000-esbol megvan, ugy, hogy az MSI videokari (egyik legcsendesebb pascal) ebayrol jott 100-al olcsobban.
Kompaktnak nem kompakt, de a videokarin levo ventiken kivul nincs benne venti, igy csendes mint a fene! :)
Ennek koszonhetoen kompromisszumokat kell kotni (CPU turbo kikapcs rogton, alulfeszelt, stb), de MadVR-hez nem kell brutal CPU. Win10 LTSB 1607-el fut, nvidia driver 385.28-al, s brutal gyors a "picike" :)

(#52235) sb válasza #48613632 (#52230) üzenetére


sb
veterán

Sok jó HDD kis helyen is elfér. :)
https://prohardver.hu/dl/upc/2013-11/08/22334_gdrgvchjllwioaqg_20130908_192037_resize.jpg

ITX ház paneltáppal, így 4-5db HDD elfér egymás felett simán, 20-22cm széles ház kell hozzá és mellé vmi laposabb, nagyobb hűtő ami átszellőzteti a HDD-ket is. Most is hasonló, csak pár cm-rel mélyebb házban, így közepes mATX lapok is beférnek. Nyilván ennek a konfignak a paneltáp a "gyenge pontja" árban.

Egyébként nem teljesen értem én sem a dilemmát.
Ha rejtve lesz akkor tök mindegy a méret, forma, stb... lehet olcsóbb is.
Ha nem tudod elrejteni és a nappali közepén lesz akkor meg én egyberaknám a HTPC-vel (ahogy nálam), így a 2db konfig ami relatíve drága... lehet egy, de kicsit optimalizáltabb.

(#52236) #48613632 válasza sb (#52235) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nézegettem hasonló megoldásokat, de ez már túl zsúfolt nekem. Egy vinyó csere kész rémálom, vagy akármilyen javítás.
Meglett az FD Node 304, végülis £55-be megalkudtunk, ami kb fél ár, és ha minden igaz, újszerű állapot, esetleges mikrokarcokkal, minden hozzávalóval, eredeti doboz nélkül.
Ezzel nincs mit szégyenkeznem, szépen elfér majd a center bal oldalán, míg a jobbon a mélyláda uralkodik.

Ha megjön, szétnézek belül is, hogy mik a lehetőségek. De szerintem, az ITX-ről lemondok. mATX, vagy akár nagyobb deszka is lehet benne. Majd meglátom, mit kapok.

Többieknek is köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat. :R Sok jó ötlettel lettem gazdagabb. Innen azt hiszem menni fog, ami meg nem világos, most már a saját topikjában kérdezem meg.

[ Szerkesztve ]

(#52237) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni HTPC / TV Box média lejátszó választás terén, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne számomra értelmes választás!

Mire kellene:

Bittorent
NAS
Média player (minden formátum full hd-ben, 4K-s tvm nincs, de ha tudja az csak pozitívum)
Egy kis netezés
Youtube
Zene lejátszás
Játszani nem játszottam, de ha lehet, esetleg kipróbálnám, de nem feltétel!

Feltétel:
HDMI megléte, mivel azon keresztül lenne bekötve az erősítőbe.
Fontos, hogy legalább az 1TB-os HDD-t támogassa (USBn vagy beépítve), de ez úgy gondolom alap a mai világban, ahogy a külső usb 2.0, de örülnék, ha tudná a 3.0-t.

Használ/ új is szóba jöhet! Max Összeg 25K (Hddm illetve notebook ramom van, félgép is jöhet)

Ki mit ajánlana?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Ronyman

(#52238) Patice válasza Ronyman (#52237) üzenetére


Patice
Topikgazda

A netezés miatt én inkább egy PC-t javasolnék. A keret miatt pedig egy AMD Brazos jöhet számításba Hardverapróról. Meg lőnék a rendszer alá egy kisebb SSD-t is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52239) wep válasza Patice (#52238) üzenetére


wep
tag

Esetleg egy AM1 konfig....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#52240) Patice válasza wep (#52239) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez is jó, köszönjük! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52241) PuMbA válasza wep (#52239) üzenetére


PuMbA
titán

YouTube és netezés nem tudom, hogy hogy megy ezen, de én 2 éve kivágtam szüleimnél az AM1-es Athlon 5150, mert annyira lassú volt az oldalak betöltése a gyenge 1 szálas teljesítmény miatt. G4400-nel sokat gyorsult a böngészés, pikk-pakk bevágy egy oldalt amin sok kép / videó / javascript / csilli-villi van.

[ Szerkesztve ]

(#52242) wep válasza PuMbA (#52241) üzenetére


wep
tag

25 a keret, és főleg media playernek kéne.. annak szerintem az AM1 bőven jó. 3 évig használtam ilyet, igaz Open-, Libreelec alatt, de az alkalmankénti netezésre szvsz. elég, bár egy 5350 jobb lenne.

(#52243) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!
Drótos kérdésekkel zaklatnám a társaságot. Mikulás hozza az új tévét (Samu 55" 4k, "HDR"), de úgy alakult hogy 10m kábelhossznyira fog elhelyezkedni a géptől (gaming PC, egyelőre film is erről megy majd).
- Kell-e 4k@60Hz-hez aktív kábel ilyen hossznál? Vagy bármilyen high speed kábel jó?
- Hangdobozkám analóg 5.1-es, egyelőre ilyen jel is csak a gépből jön. Jól gondolom, hogy ehhez meg fog felelni 3db (nem fáradt tyúkbél vastagságú) 3,5mm jack hosszabbító?

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#52244) Patice válasza fonok87 (#52243) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kell aktív kábel (HDMI-ből amúgy van ilyen?). Bármilyen High Speed kábel nem biztos, hogy jó lesz, de egy normális igen.

Nem tudom, hogy kapható-e megfelelően árnyékolt, jó minőségű jack hosszabbító kábel, mert ezek szeretik összeszedni a környezetükből a zajt. Az új TV lehet ki fogja tudni adni magából optikán az 5.1-es DD és DTS hangokat, így elég lenne csak a HDMI. Az analóggá alakítást meg egy céleszközzel oldanám meg.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52245) PuMbA válasza fonok87 (#52243) üzenetére


PuMbA
titán

5m fölött Premium 4K HDMI 2.0 certifikált kábel kell 4K 60Hz-hez, ami már nem annyira olcsó :) A hang a gépből jön, de a kép TV-be megy pedig általában nem a legjobb ötlet, mert honnan tudod, hogy pont egyszerre fog menni a kép és a hang. Emiatt muszáj PC módban, azaz monitor módban használni a TV-t, ami a legkisebb késleltetést adja.

[ Szerkesztve ]

(#52246) SunMount3r válasza fonok87 (#52243) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen bemenetei vannak a "hangdobozkának" (csak analóg, optikai, coax, HDMI?) és milyen formátumokat támogat, DD, DTS? Illetve milyen kimenetei vannak a hangkártyádnak?

(#52245) PuMbA + (#52244) Patice: a média lejátszós "guruk" egy része váltig állítja, hogy a TV-n átmenő "hang" menet közben jelentősen veszíthet a minőségéből.

[ Szerkesztve ]

(#52247) PuMbA válasza SunMount3r (#52246) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nincs más, akkor muszáj ez, hiszen nincs AVR-je :)

(#52248) Patice válasza SunMount3r (#52246) üzenetére


Patice
Topikgazda

Javasoljam azt, hogy vegyen AVR-t? :U

Ha analóg kimenetet használ ebből én arra következtettem, hogy alap PC-s 5.1 rendszere van, amiken általában csak analóg módon oldható meg az összekötés, és az alaplapi hangkártyát használja.
Ez nem az a szint lesz, ahol kihallja majd a TV-n átvezetett 5.1-es hangot.

Ha nagyon elképesztő dolgokat akarsz hallani, akkor gyere a Fejhallgatós topikba. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52249) SunMount3r válasza Patice (#52248) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez nem az a szint lesz, ahol kihallja majd a TV-n átvezetett 5.1-es hangot.
-> Hmm, pedig az én a Genius 1250B-immel is kihallom pl. az alaplapi Realtek és egy Xonar DS közötti különbséget. Igaz ez már analóg, de ebből következtetnék arra, hogy ha az optikain van/lehet bármi minőségromboló tényező, ahhoz sem kell több százezres hangrendszer, hogy hallani lehessen a különbséget. Persze a puding próbája... Szóval lehet itt kombinálni és szerintem kell is, ha fontos a minél jobb minőség. Itt van egy jó pár kombináció, ha van idő rá érdemes végig próbálni az összeset. IMO. Egy teszt videó kell hozzá, meg jó sok kábeldugdosás :D ... Legalábbis én így csinálnám, de persze megértem, hogy van akinek csak az kell, hogy minél hamarabb össze tudja dobni és "szóljon"... Épp az a szitu, hogy itt nem olyan egyértelmű az egész, mint egy rendes erősítő esetén, ahol tök egyértelmű, hogy egyből abba megy a hang, hanem ebből a "kevésből" kell kihozni a legjobbat, ami bizony megkeveri a dolgokat.

(#52247) PuMbA: Nyilván van olyan aktív 5.1-es hangrendszer is, amin van SPDIF bemenet és tudja a DD/DTS-t dekódolni.

[ Szerkesztve ]

(#52250) Patice válasza SunMount3r (#52249) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem is van Genius 1250x (két pár is), hallani is rajta a forrásbeli különbségeket, de hidd el, ez még nagyon nem az a szint, ahol IGAZÁN számítani fog a TV-n való digitális jel átvezetése.

Lehet a olcsó rendszereket is próbálgatni, de sok energiát nem érdemes belefeccölni. Bejártam ezt az utat is. Volt Genius 5.1-em is, azt is tuningoltam. Aztán hamar továbbadtam rajta, mert meghallottam, hogy hova lehet tovább lépni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.