Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52301) PuMbA válasza SunMount3r (#52300) üzenetére


PuMbA
titán

Gaminghez pont, hogy nem kell gyors RAM, csak az integrált VGA miatt, hiszen csak a VGA-nak nagy a memória sávszélesség éhsége :)

[ Szerkesztve ]

(#52302) pap.laci92


pap.laci92
újonc

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy natív UHD, HDR10 lejátszáshoz milyen videókártya lenne a legmegfelelőbb illetve melyik szoftverrel, Windows 10 alatt.
Érdekelne a Dolby Vison is, de azt elengedtem már meg ha jól tudom tartalom se nagyon van.
Válaszokat előre is köszönöm és bocsi ha hülyeséget kérdeztem. :)

Alaplap:Asrock H370M-ITX/ac; CPU: I3 8100t; RAM: Corsair 4GB 2400MHz DDR4; Táp: Be Quiet! Pure Power 11 300W; Ház: Fractal Design Node 304; TV: LG 49UH7707; AVR: Denon AVR-x2400H

(#52303) SunMount3r válasza pap.laci92 (#52302) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Dolby Vision-t a dedikált asztali Blu-ray lejátszókon és talán pár TV saját eljátszóján kívül egyelőre semmi sem ismeri. (Jó lenne majd, ha a MadVR-ben ezt is meg tudnák oldani).

(#52304) tlala válasza PuMbA (#52299) üzenetére


tlala
addikt

Ezt a 2x8 GB RAM-ot csak példaként linkelted, vagy ajánlatosnak is tartod a Ryzenhez a 16GB RAM-ot?
Azért kérdezem, mert tervezgetek egy low/mid budget Ryzen konfigurációt, és eddig 2x4GB RAM-ban gondolkodtam.
Indokolt a 16GB?

[ Szerkesztve ]

(#52305) SunMount3r válasza tlala (#52304) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

RAM ügyben pont most kérdezősködtem a Raven-es Topic-ban.

HTPC és általános használathoz (no gaming) biztos elég a 8GB. De mivel a HTPC célra is ajánlott a dual channel, ezért lehet nem úszod meg 2x8GB alatt. Ahogy néztem legalábbis 2x4GB-os modulok már nem nagyon vannak ezen a MHz-en. (Igaz, csak az árukeresőn néztem eddig).

(#52306) tlala válasza SunMount3r (#52305) üzenetére


tlala
addikt

Ezt a HyperX-et találtam 8GB-os verzióban, ez a nézegetett alaplap ajánlott listáján is szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#52307) SunMount3r válasza tlala (#52306) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha már budget és HTPC, akkor gondolom valamelyik Raven APU-ban gondolkodsz dVGA nélkül. ?

Abban az esetben mindenképp kelleni fog a dual channel, ezt vedd számításba. Már, ha a 4K / HDR és így a MadVR is képbe kerül.

2933-as RAM-okat én alig találtam már, ami volt az sem szerepelt a kinézet alaplap kompatibilitási listáján. De épp ezért érdemes a Raven-es Topic-ban olvasgatni, kérdezgetni, mert most is írtak pár olyan RAM-ot, ami gond nélkül megy akár 3200MHz-en is 2400G-vel, pedig nincs is az alaplapi komp.-os listán. Persze az alaplaptól is nagyon sok függ, csak úgy lehet biztosra menni RAM ügyben, ha ennek utánanézel.

Nálam a B450M MORTAR van kinézve egyelőre, bár szerettem volna olcsóbbat, de egyelőre nem találtam másik olyat ami minden kritériumomnak megfelelne és még azért megfizethető (egyik fontos ilyen a HDMI 2.0a kimenet, ezt jó alaposan le kell csekkolni, ha fontos a 4K /HDR is). Egy ASUS-nak vagy Giga-nak jobban örülnék, de azok lehet még drágábbak lennének.

[ Szerkesztve ]

(#52308) pap.laci92 válasza SunMount3r (#52303) üzenetére


pap.laci92
újonc

És mi a helyzet a natív uhd, hdr-el?
Eddig GT 1030-at néztem meg aprón a GTX 1050-et. Az AMD vonal valamiért teljes homály nekem, de ha lenne olyan AMD ami jó elre a célra akkor nem ragaszkodnék az nvidiához.

[ Szerkesztve ]

Alaplap:Asrock H370M-ITX/ac; CPU: I3 8100t; RAM: Corsair 4GB 2400MHz DDR4; Táp: Be Quiet! Pure Power 11 300W; Ház: Fractal Design Node 304; TV: LG 49UH7707; AVR: Denon AVR-x2400H

(#52309) SunMount3r válasza pap.laci92 (#52308) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Minimum az RX 560 4GB-ot szoktak rá ajánlani MadVR-hez, abból talán jóval többet ki lehet már hozni, mint egy Raven-es APU-ból. De mint már szó volt róla a megfelelő RAM-okkal egy 2400G-nek is elégnek kell lennie 4K / HDR / 24p-re alap MadVR beállításokkal.

Egyelőre a 4K / HDR / 60fps-es videók lehetnek egy szürke folt az APU-k kapcsán, az AVS-en írták egy páran, hogy arra már lehet nem lesz elég. (A YouTube 4K / HDR /60fps-t viszont ez is viszi szépen).

(#52310) PuMbA válasza tlala (#52304) üzenetére


PuMbA
titán

2400MHz felett már csak 16GB-os kitek vannak :) 2400 MHz és alatta még léteznek 8GB-os kitek.

(#52309) SunMount3r: "Egyelőre a 4K / HDR / 60fps-es videók lehetnek egy szürke folt az APU-k kapcsán"

Nem szürke folt, teljesen jól viszik :) Ha valaki nem ért hozzá és jól rányomja a madVR-t, akkor akadozni fog.

(#52302) pap.laci92: RX550 elég, de aprórol jó minőségű, 2 ventis, halk használt RX460, RX560 még jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#52311) Patice válasza SunMount3r (#52307) üzenetére


Patice
Topikgazda

HDR-hez HDMI2.0b kell...

Apple TV már elboldogul a Dolby Vision-nel, de csak Netflix-ből streamelt tartalomnál engedélyezett. Amúgy meg licenszdíj köteles, és még a tartalom is gyér Netflixen kívül, szóval ehhez vagy Apple TV4 kell, vagy egy kompatibilis TV.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#52312) tlala válasza PuMbA (#52310) üzenetére


tlala
addikt

"2400MHz felett már csak 16GB-os kitek vannak :) 2400 MHz és alatta még léteznek 8GB-os kitek."

Köszi, de 3 hozzászólással lejjebb linkeltem az alapból 3000 MHz-es 2x4GB-os Hynix kittet.

[ Szerkesztve ]

(#52313) SunMount3r válasza Patice (#52311) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDR-hez HDMI2.0b kell-> Na nem ár, ezt meg most így hirtelen honnan szedted? :F Jó lesz ahhoz a 2.0a is... :)

Az ATV 4K + DV kapcsán képben vagyok, direkt azért nem is írtam, mert csak Netflix-el megy...

[ Szerkesztve ]

(#52314) kalimist válasza Patice (#52311) üzenetére


kalimist
aktív tag

iTunes store dugig van Dolby Vision filmekkel. Egészen pontosan 399 DV film van a lista szerint. A Netflix kínálata ehhez képest valóban gyér. :)

(#52315) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég tanácsotokra beszereztem egy HTPC alapgépnek valót. (Foxconn gép, amelyben AHD1S-K alaplap van egy E 350- processzorral.)
Szeretnék rá egy jó médialejátszó programot telepíteni. Szétnéztem előtte a neten és talán a legtöbbet ajánlott szoftver a KODI! Ehhez kellene nekem valami komolyabb útmutató. Mit érdemes feltenni, miért és hogyan. Látom, hogy van elég sok bővítmény, nehéz választani is. Létezik a KODI telepítéséhez és beállításához egy naprakész leírás vagy videó? Ezt találtam,Mi a véleményetek erről?

Lényegében az alaplaptól HDMI segítségével lenne a kép és a hang is bekötve az erősítőmbe (Onkyo TX-SR707 7.2-es erősítő, de jelenleg 5.1-ben akarom még üzemeltetni ) Kell esetleg valami speciális beállítás, hogy szépen átvigyen minden hangot (5.1-7.2?) Az erősítőből menne majd a tv-re a kép.

Melyik verziót érdemes a KODI-ból telepíteni és melyik bővítményeket?

Előre is köszönöm a segítséget és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#52316) #48613632 válasza Ronyman (#52315) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az egy korábbi verzió (Kodi 16 Jarvis) Jelenleg a 17-es Krypton verzió a stabil, de van már 18-as Leia is, bár ez utóbbi még csak béta verziós.
Kodit INNEN tudod letölteni. A jelenlegi verzió némiképp eltér, ami a beállításokat illeti, de könnyű rajta kiigazodni. Szerintem nem lesz vele gondod, de ha mégis, akkor gyere, és kérdezz.
Nagyjából minden egyértelmű.

Bővítményekből azt hiszem, én csak az opensubtitles-t használom, ami a feliratokat automatikusan megkeresi. Most így hirtelen legalábbis nem ugrik be semmi, amit repóból kellett feltennem.

(#52317) Ronyman válasza #48613632 (#52316) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Köszönöm a hozzászólást!
Telepítésnél hogy érdemes csinálni? Windows rendszerben vagy maga a Kodis telepítővel?

Kimaradt: bittorrent és NAS funkciók is erdekelnének!

[ Szerkesztve ]

(#52318) #48613632 válasza Ronyman (#52317) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bittorentre és NAS-ra nem jó a Kodi.

Az meg, hogy windows alá telepíted, vagy inkább LE-t választasz, sok mindentől függ. De főleg attól, hogy mit akarsz.
Én azt javaslom, hogy ne akarj mindent egyszerre, mert nem fog menni. Először tedd fel windows alá, és tesztelgesd. Aztán az igényeid a lehetőségekhez képest fognak alakulni, és el fogod tudni dönteni, hogy pontosan mit szeretnél.

(#52319) canniball válasza Ronyman (#52315) üzenetére


canniball
nagyúr

Szia!

Az összefoglalóban van pár leírás, igaz régebben készültek de a beállítások jelentősebben nem változtak, a lényeget megtalálod bennük. ;)

Minden topiklakónak békés, boldog karácsonyt!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52320) Narmiaren


Narmiaren
tag

Sziasztok.
Tapipados billentyűzet kell nekem.
Gyors kérdés: Logitech K400 Plus vs Rapoo K2600?
Van valakinek tapasztalata velük? Esetleg mindkettővel?
Multimédiás gombok mennyisége, milyensége nemérdekes. Főleg a touchpad része érdekel. Melyiknél jobb, használhatóbb?
(az irányítást egy Harmony látja el, de kell egy ilyen is: YouTube böngészőböl, mókolás Windowsban stb)

(#52321) Baliga Tamás válasza Narmiaren (#52320) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia K400r-t hasznàlok Htpc-hez és egy Rapoo-t droidos boxokhoz; akár felcserélve is - minden szempontból kivàlóan működnek - tapipadok is rendben vannak; mindkettő jó vásár volt - kényelmes velük az élet..!;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52322) canniball válasza Narmiaren (#52320) üzenetére


canniball
nagyúr

Tipp: ha van androidos eszköz, arról a "yt-irányítás" egyszerűbb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52323) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok.
Ugy határoznék hogy szeretném a laptopom lecserélni egy kis fogyasztasú htpcre. Építés nem all távol tőlem...
Az összeg amit rászanok max 200k.
Lejátszás plexen keresztül menne tvn ahogy most is.
Torrent futtatás, linux kompatibilitást tartom egy erős résznek.
Jàtszani nem jatszynek rajta, ritkán böngesző futna esetleg.
Uhd lejatszás fontos lenne szàmomra. Nem vagyok tul otthon a témàban ezért érdekelne h milyen alaplap, gondolom itt integrált processzor van és milyen es mennyi ram kell bele. Hddböl olvastam korábban h purple wd jo lenne de kikernem inkàbb a véleményt hogy mit erdemes most epíteni?
Hosszu tàvra tervezek így kepnézegetes es videolejátszás lenne a fő szempont ami kepes az uhdra is.
Köszönöm előre is.

(#52324) blg válasza Ezekiel Ston (#52323) üzenetére


blg
senior tag

Ha plexet használsz, akkor minek htpc? Ha htpc-t használsz, akkor minek plex?

(#52325) Narmiaren válasza Baliga Tamás (#52321) üzenetére


Narmiaren
tag

Köszönöm.
Canniball: Utánna járok ennek a yt vezérlésnek telórol, de akkor is kell egy bill+egér vagy bill+touch pad az asztal alá, ha bármit kell "mókolni" akkor ne kelljen egeret dugdosnom a gépbe. Mert most ezt csinálom és már elég volt.

(#52326) Ezekiel Ston válasza blg (#52324) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Azért, hogy kiváltsam a laptopot, és helyébe egy másik eszközzel ami hangtalan teljesen használjam.
És "PC" része miatt csak alap dolgok mint linux támogatás és torrentre lenne használva.

(#52327) blg válasza Ezekiel Ston (#52326) üzenetére


blg
senior tag

de a htpc azért házimozi pc, mert közvetlenül kötöd HDMI-vel a TV-re, és azzal játszod le a filmeket, nem a TV -re telepített/beépített lejátszót használva. ebben az esetben viszont nincs szükség plexre.

ha viszont továbbra is a tv-n plex-szel szeretnél lejátszani hálózatról, akkor neked nem htpc-re van szükséged, hanem NAS-ra.

(#52328) Ezekiel Ston válasza blg (#52327) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Akkor megyek NAS felé tovább. :DDD
Meg átmegyek ITX irányba akkor mert egy PC akkor is kelleni fog. :DDD

(#52329) blg válasza Ezekiel Ston (#52328) üzenetére


blg
senior tag

A NAS lehet készen vásárolt vagy épített, és a torrentek azon is futnak.

(#52330) rudi77


rudi77
tag

Htpc tud úgy működni mint az 4K OPPO lejátszók két Hdmi kimenetel?

HDMI-1: VIDEO 4K HDR
HDMI-2: AUDIO

(#52331) Gombinyó válasza rudi77 (#52330) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha egy vga-n van a két kimenet azt passzolom, de annó nekem a vga + apu hdmi kimenetével ment ez a felállás.

[ Szerkesztve ]

(#52332) canniball válasza Narmiaren (#52325) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, nem is arra gondoltam hogy teljes mértékben kiváltja a beviteli eszköz(öke)t (nekem is van egy K400, igaz szökőévben egyszer veszem elő...); tényleg csak egy tipp volt, hogy szvsz telefonon/tableten keresni a yt-on majd átlőni a HTPC-re jóval kényelmesebb, mint magán a gépen keresni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52333) blg válasza canniball (#52332) üzenetére


blg
senior tag

hogy lehet youtube videót átküldeni telefonról a htpc-re? windows 10 van a htpc-n. ha fut a Kodi, akkor a Kodiba át tudom küldeni, de Chrome böngészőbe is át lehet valahogy?

(#52334) canniball válasza blg (#52333) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom, nem használok se böngészőt se mást a HTPC-n, csak a Kodi fut rajta.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52335) CirrMee válasza blg (#52333) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha ugyanazt a YT fiókot használod mindkét gépen, elindítás után HTPC -n az előzményeknél megtalálod.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52336) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Jutányos áron sikerült hozzájutnom egy Lenovo ThinkCentre M73 géphez, amiben egy core i5 4460 dolgozik, illetve 4 giga ram van benne.

Elgondolkodtam,hogy a viszonylag kompakt mérete miatt esetleg alkalmas lehet arra,hogy a nappaliban a tv alatti média polcon beüzemeljem.

A kérdésem ezzel kapcsolatban,hogy az i5 4460 dedikált videókártya nélkül mennyire lehet alkalmas arra,hogy hálózatról (Synology NAS) HD filmeket játszon le egy fHD TV-n.

Ötletszerűen megfogalmazódott bennem,hogy esetlegesen a HDD-t egy SSD-re cserélném, ha a 4 giga RAM nem elég, akkor kapna még 4 gigát, illetve valami belépő szintű hangkártyát tennék még bele, ami tudja az 5.1-et kezelni. (Nem tudom van-e ilyen kompakt méretű hangkártya.)

Mennyire lehet életképes az ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Zsombor

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#52337) Narmiaren válasza canniball (#52332) üzenetére


Narmiaren
tag

telefonon/tableten keresni a yt-on majd átlőni a HTPC-re jóval kényelmesebb, mint magán a gépen keresni.

Segíts kicsit kérlek. Hogy oldod ezt meg, milyen App stb. Persze nem kell teljes leírás, lépésről lépésre csak mégis merre induljak. :R

[ Szerkesztve ]

(#52338) blg válasza Burki (#52336) üzenetére


blg
senior tag

nekem Pentium G840 proci van 4 GB RAM-mal a HTPC-mben, és fullHD-ra tökéletes. az i5-4460 jóval combosabb proci, szóval nem lehet gond

(#52339) canniball válasza Narmiaren (#52337) üzenetére


canniball
nagyúr

A telefonra/tabletre a Yatse, a Kodihoz a yt addon és némi konfigurás kell. Itt egy howto.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52340) Narmiaren válasza canniball (#52339) üzenetére


Narmiaren
tag

:R
Köszi a tippet. Remekül működik. Lassan hozzám "símul" ez a HTPC-s rendszer.

(#52341) python1 válasza rudi77 (#52330) üzenetére


python1
veterán

Tud.

(#52342) Irvine81


Irvine81
csendes tag

Az asztali gépem amit HTPC-nek is használok Asrock Z77 extreme4 alaplap, Intel I5-3570K proci és annak az igp-j használom egy Samsung Sp-a600 projektorhoz.
Szeretnék jobb beállításokat használni mpc-hc mad-vr-hez.
Milyen elérhető árú max 40-50 k videókártyát ajánlotok? Lehetőleg passzív hűtéssel.
Várható látható minőség javulás ezen a szinten ezzel a kombóval? :)

[ Szerkesztve ]

(#52343) python1 válasza Irvine81 (#52342) üzenetére


python1
veterán

Rx 560-70-80.

(#52344) Baliga Tamás válasza Irvine81 (#52342) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Minek a passzív hűtés..? Teljesen felesleges és úgysem fogod hallani ha esetleg beindulnak a ventik..!;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#52345) rudi77 válasza python1 (#52341) üzenetére


rudi77
tag

Bárcsak igazad lenne!
De sok helyen az írják hogy nem működik.
Hdr miatt van a probléma mert mind két megjelenítőnek tudni kéne!
Ha az egyik nem tudja akkor hdr nem kapcsol be.

Nálam a projekor 4k hdr-es de az AVR erősítő csak 1080p tud. Ezért van szükség a két Hdmi kimenetre.
Kipróbálni nem tudom sajna. Megvásárolni erős vga-t és ha nem működik akkor bukom az egész projektet.

(#52346) SunMount3r válasza rudi77 (#52345) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Épp az, hogy az egyiket csak a hang továbbküldésére kellene beállítani (Windows-ban kell, mint "Audio device"), a képet pedig "letiltani róla", hogy azt azon a porton ne küldje ki egyáltalán, ezt próbáltátok?

(#52347) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A MadVR-ben a DXVA2 beállítás a többihez képest mennyire jelent -látható- hátrányt minőségben?

(#52348) MasterMark válasza SunMount3r (#52346) üzenetére


MasterMark
titán

Képet nem lehet letiltani, egy csomagban van a hanggal.

Windows-ban kiterjesztettre kell tenni, akkor lehet külön kezelni a HDMI-ket. Pl. egyik megjelenítő tud 3D-t, akkor ott be lehet kapcsolni külön, hiába nem tud mondjuk a többi.

Gyanítom a HDR-re ez ugyanúgy működik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52349) #48613632 válasza rudi77 (#52330) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem tud, de egy eszközön van a 2 HDMI port? Ha gondolod, kipróbálom.
Jelenleg van egy RX580 és egy alaplapi HDMI portom.

*************

Át akartam most dugni, de aztán rájöttem, hogy nem 2 HDMI van, mert az elsődleges megjelenítőm a display port, direktbe megy a monitorra, az 580-ról. + hangkártya a hangkeltőm

A HDMI megy az erősítőn keresztül a projektorba, én ezen szoktam a hangot is, ha a projin játszom.

+ van még egy alaplapi HDMI portom is, az most nincs használatban.

Ha tudok tesztügyben segíteni valamit, akkor írd le, hogyan képzeled, és összedugdosom neked, "just to make sure"

[ Szerkesztve ]

(#52350) rudi77 válasza #48613632 (#52349) üzenetére


rudi77
tag

Köszi segítséget!

Na szóval az alaplapi Hdmi menjen a Avr erősítőbe.
VGA HDMI meg a projiba.

Vga Hdmi legyen az elsődleges kijelző.
Film elindít------- dts-ac3 hangsáv 5.1 működik-e! AVR-en megjelenik-e dts felirat.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.