Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) benfolds válasza Lacerta (#69699) üzenetére


benfolds
őstag

hol lehet ilyen gopro tartókat venni?

(#69702) Lacerta válasza benfolds (#69701) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én aliról vettem. Hatalmas választék van.

(#69703) MC Pite válasza csibe1 (#69693) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem lesz túl jó. Kicsit kicsi, és gyalog még jó, futni karcos, bringán inkább rossz (a HD20 súlyával).

HD15 review jött ki, pont bejövős, de nem kapni. Cserébe épp szervezek valami mást :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#69704) benfolds válasza Lacerta (#69702) üzenetére


benfolds
őstag

megnézem, köszi. közben rájöttem, hogy se a stucnira szerelhető tartó, se a mellkaspánt nem jó, mert unalmas, hogy fixen néz előre a kamera. lehet kénytelen leszek életemben előszür beszerezni egy biciklis sisakot.

(#69705) -szabi-


-szabi-
őstag

Aliról beszerzett olcsó kameratartó kb. 10 használatot bírt ki a bringán aztán elrepedt.

(#69706) janakbacsi


janakbacsi
őstag

blf q8-as lámpámon a menetes rész kezd tönkremenni. lehet ilyet venni hozzá külön? ha nem, akkor manapság melyik lámpa ajánlott, ami hasonló tulajdonségokkal bír?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#69707) Lacerta válasza benfolds (#69704) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Van arra való is. :D

(#69708) Lacerta válasza -szabi- (#69705) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A műanyagok elég sz@rok, de hozzá kell tennem, hogy a márkás, drága, nem alis műanyag tartóm se bírta tovább ( igaz, nem goprohoz, hanem telefonhoz vettem ).
Szóval terheléshez alu kell, vagy puhább műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#69709) gyapo11 válasza Антей (#69700) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem lehet lefelé billenteni, így csak terepre jó.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#69710) -szabi- válasza Lacerta (#69708) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem a rögzítésnél tört el az egyik nyelv szóval nem esett le a kamera csak lefordult.
Második olcsó műanyag vacak után harmadjára én is alumíniumot vettem. Az eddig bírja.

(#69711) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Srácok! honnan tudok legfájdalommentesebben áttetsző gombfedelet, meg egyebeket (magyarul világító kapcsoló szettet) venni Convoy C8-hoz?
16 mm-es a gumiharang, és a sima áttetsző kéne, nem színezett. köszi!
(reménykedem valami közeli, netán hazai forrásban)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#69712) lkristóf válasza WestBam (#69435) üzenetére


lkristóf
senior tag

Én innen rendeltem [link] nov 12-én, dec 3-án érkezett. Innen is anduril 2-vel érkezett. 56$ volt ami ~18e Ft volt 4 akkuval. Amúgy van itthon flat top akkum és azzal is megy, ezen azért csodálkoztam. Elég fényesen tud világítani, de tetszik. Ez az anduril verzió jobban tetszik, hogy már 5 perces időtartammal lehet állítani a kikapcsolási időzítést, el is gondolkodtam, hogy frissítem a d4s-emet, csak régen se volt könnyű dolgom, nincs normális kábelem ami tökéletesen illeszkedne bele, lehet rendelek hozzá valamit. :DDD

(#69713) csibe1 válasza MC Pite (#69703) üzenetére


csibe1
addikt

Neked van Wurkkos HD20-as lámpa?
Nekem szerelni kellene alaklomadtán, azért lényeges a fejpánt, amúgy meg zsebrevágom, és annyi.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#69714) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egy jó pár éven keresztül használt Jetbeam HC-20 utódját keresném. A felhasználója meg volt elégedve vele, leginkább munkára használta (bel- és kültéri szerelés). Mi lehetne a méltó utódja? Pl. egy Fenix HM61R Amber hozná ezt a szintet tartósság terén?

(#69715) Lacerta válasza -szabi- (#69710) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Márkás tartó műanyag nyelvét én is javítottam már meg rozsdamentes rugólemezzel. Nem is egyet. :((( Mondjuk utána örök élet, plusz egy nap.

(#69716) Lacerta válasza ZolkoW (#69711) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Fasttech, Ali.

(#69717) ks52 válasza Антей (#69700) üzenetére


ks52
csendes tag

Nekem a régebbi Olight R50 Seeker Pro van meg. :)

(#69718) ks52 válasza Lacerta (#69699) üzenetére


ks52
csendes tag

Köszönöm! :R Kíváncsi Leszek rájuk.

(#69719) sarajhvh válasza BigBlackDog (#69714) üzenetére


sarajhvh
tag

Szia! A Jetbeam HC-20 fejlámpát nem ismerem, most néztem róla pár adatot,
nem rossz, pláne ha megbízhatóan szerepelt mind máig.
Pár napja érkezett meg a Fenix HM-61r fejlámpa, nálunk a Fenix család hatodik tagjaként.
Minőségi kidolgozás a Fenix-hez rendhagyó módon.
Nagyon kompakt, a fokozatok jól elvannak osztva, van piros fény, és nem kell hozzá speckó akku.
Az előítéletem kicsit szigorú volt a típussal kapcsolatban, de használva a lámpát,
hamar levett a lábamról.
A márka megbízhatósága köztudott, nem igényel magyarázatot.
Ha érdekel, nézz szét az Olight házatáján is, pl. a Perun kit, Perun 2, szintén megbízható
technikák.

(#69720) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok! Van egy Astrolux FT03 zseblámpám.
Sikerült annyira elnyomkodni hogy jelenleg a következőket tudom vele csinálni.
Ha betekerem az elemfedelet villan kettőt a lámpa és világít a zöld led. Ezek utána megnyomom a bekapcsológombot aktiválódik a MOON mode, ha megnyomom még egyszer akkor kikapcsol.
Ha bekapcsolt MOON állapotban hosszan nyomom a gombot akkor villan egyet (full fényen) aztán elalszik és a zöld led sem világít csak az elemfedél le feltekerése segít rajta, a gombra nem reagál.

Akinek van ilyen lámpája vagy tudja a "gyógymódot" segítsen ha tud. 😎

Előre is köszönöm.

(#69721) Ra3 válasza nimfas (#69720) üzenetére


Ra3
őstag

Nyomj rá egy factory reset:

from OFF, single-click followed by a press & hold (battery status mode), then double-click (driver temperature mode), DoubleClick again (firmware version mode), then press & hold for about 2 s. Four blinks confirm a successful reset.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#69722) H-Zol válasza nimfas (#69720) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy kicsit visszább pár napja le írtam már !
Nekem az elején ez segített, de utánna ez sem !
Gyári beállítások visszaállítása: OFF állásból egyszeri kattintás, majd nyomvatartás (akkumulátorállapot mód), majd dupla kattintás (illesztőprogram-hőmérséklet mód), ismét DoubleClick (firmware verzió mód), majd lenyomva körülbelül 2 másodpercig. Négy villogás jelzi a sikeres visszaállítást.

Jelezz már vissza, hogy meg javul !

(#69723) nimfas válasza Ra3 (#69721) üzenetére


nimfas
addikt

Próbálom de, miután megnyomom egyszer (ekkor halványan világít a lámpa) majd utána a press+hold na ott villan egyet a lámpa és hiába nyomom bármit nem reagál.... Kiialszik a zöld LED a gombnál és csak a teljes áramtalanítás segít. :W

(#69724) nimfas válasza Ra3 (#69721) üzenetére


nimfas
addikt

[link] VIDEÓ....Nem tudom mennyire látszik hogy a második nyomás után amikor tartani is kell villan egyet, ezután kialszik a zöld led, aztán hiába nyomok bármit baszik ez rá.

(#69725) BigBlackDog válasza sarajhvh (#69719) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Igen, a leírások alapján számomra is eléggé minőségi lámpának tűnik. De szimpatikus a Trustfire MC18 is, ami leírás alapján kb. hasonló tudású, viszont árban érezhetően lejjebb van. Vajon minőségben hogyan viszonyulhat a Fenixhez? Ezzel kapcsolatbaban van valakinek tapasztalata?

(#69726) bedvóter


bedvóter
tag

Urak !
Itthon lehet kapni valahol tailcap-be való jó minőségű rugót ?

[ Szerkesztve ]

(#69727) Lacerta válasza ks52 (#69718) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Alumíniumot válassz. :D
A GUB-nak elég jó cuccai vannak, azokból lehet nyugodtan nézni bármit.
A gopro adapteres lámpatartóból ennél a fajtánál jobbat nem találtam még. Puha, rugalmas műanyag. Szerintem nem fog törni. Opcionálisan, hosszabb lámpához használhatsz kettőt, egy ilyen adapterrel. :D

(#69728) H-Zol válasza nimfas (#69723) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az 5 ödik percnél be mutassa , hogy kell !
[link]

(#69729) MC Pite válasza csibe1 (#69713) üzenetére


MC Pite
veterán

Nincs HD20am, de az SP40A is ilyen, és könnyebb. Szerelni tökéletes (ha nem nagy a fejed, vagy nem a sapkára akarod venni). Nagyobb fejre, bukóra, futni/bringázni már nem annyira jó, mert nyúlik/rugózik benne a lámpa.

BBD: Ha a hidegfehér fény számára megfelelő, a Fenix elég korrekt cuccokat gyárt.

MC12 volt nálam, korrekt, viszont beltérre nagyon sok, és kültéren is inkább pár méterről jó.
A 60 lumenes állása inkább 90 volt, az MC18 86 lumenje nem tudom mennyi. A papíron 3 luemenes állás viszont tényleg 3 lumen közeli lehetett, az meg kevés volt nekem.

MC18 ársávjában inkább SP40A amit vennék/vettem; vagy kettő között Fenix HL60R egy nagyon jól sikerült lámpa pl. (Nitecore HC60 v2 is jó lehet, de az 1 és 40 lumen között nagy a lépcső picit, és a a turbo is benne van a 'körben').
Ha viszont nem kell neki messzire világítania (bringázás erdőben vagy hasonlót kell érteni ezen), akkor lehet hogy egy szórt fényű Skilhunt H04-el jobban jár, amit a hardveraprón be tudtok szerezni, és szintén elég korrekt minőségű.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#69730) Myers válasza Антей (#69700) üzenetére


Myers
senior tag

Nem szoktak ezért dudálni?
Nekem egy zoomos van fönt közepes zoom állásban, de úgy, hogy a padka felé van fordítva. És mivel zoomos, ezért elég határozott széle van a megvilágításnak. Ebben az állásban az út jobb szélétől kb. 50 centire világítja meg az utat kb. 15 m-re előre (épp, hogy látom mi van előttem, a fény szélén megyek), tehát bőven nem világát át a szembe sávba. Mégis gyakran dudálnak.

Szemből azért más a helyzet. Annak ellenére, hogy a megvilágításnak határozott széle van (azért az átmenet nem fekete-fehér) a lámpa mögül, szemből egyáltalán nem lehet látni mikor van az átmenet.

Már arra is gondoltam, hogy azért dudálnak mert szinte nem is világítok? :F :D

http://www.muszaj.hu/

(#69731) bedvóter válasza Myers (#69730) üzenetére


bedvóter
tag

Kerékpáros még sosem vakított el. Autós annál több. Főleg olyanok, akik azt hiszik, tudnak helyesen izzót cserélni.

(#69732) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Valaki nemrendel wuben-tól? Nagyon megtetszett a C2 preorder rá 37euró 2000lumen. Ez csak turbó lehet @ 2000 lumen?

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#69733) nimfas válasza H-Zol (#69728) üzenetére


nimfas
addikt

Én Pedig videóban #69724 mutattam meg hogy 2x megnyomás után kilapcsol a lámpa.... 3x hiába nyomom. Nézd meg a videót légyszives. 😎

[ Szerkesztve ]

(#69734) H-Zol válasza nimfas (#69733) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem bírom megnézni, hozzáférés megtagadva , el küldtem a kérést, már az asszony gépéről is , ahogy értem te kell megenged !

(#69735) sarajhvh válasza BigBlackDog (#69725) üzenetére


sarajhvh
tag

Ha minőségi, megbízható lámpát szeretnél, egyenlőre a TrustFirét felejtsd el.
Lehet hogy jó pár év múltán felső polcos lámpák lesznek, de ma még nem az.

(#69736) ZolkoW válasza MC Pite (#69729) üzenetére


ZolkoW
őstag

Van Skilhunt H02-m, ami közel lehet a H04 textúrált lencsés változatához, marhajó szerelni, de tökéletesen alkalmatlan biciklizéshez, szvsz.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#69737) H-Zol válasza nimfas (#69733) üzenetére


H-Zol
senior tag

Meg néztem már :D
Akár az enyém lenne :W
Én már tavaly óta nem tudom használni, de fentebb írtam, hogy át fogom építeni !

Még ezt próbáld meg !

Reset to factory in RAMPING:
The Lamp can be OFF or ON:
3x, 2x, 2x, press&hold (for 1.2sec) till 4 blinks

(#69738) ks52 válasza Lacerta (#69727) üzenetére


ks52
csendes tag

Köszönet! Ha jól látom az első linken mutatott adapter bukósisakra is segít aplikálni a lámpát.
"Opcionálisan, hosszabb lámpához használhatsz kettőt, egy ilyen adapterrel."
A másodikot is kapizsgálom. Érdekes legó játék.

(#69739) csibe1 válasza MC Pite (#69729) üzenetére


csibe1
addikt

Ha már az SP40-et említed: a beépített töltő milyen?
Lehet gond nélkül a lámpában tölteni az akkut vagy külön töltő kell hozzá?
A mágnest hiányolnám a talpából, mert az csak az SP40A, és a HS40-es talpában van.

Sofirn HS40-ről vélemény? Vett már a topikból valaki?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#69740) xcsabo válasza csibe1 (#69739) üzenetére


xcsabo
senior tag

Van az sp40ben is mágnes.

(#69741) FBLLMAG válasza Myers (#69730) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én is régebben, pár éve, fókuszálható lámpákat használtam előre. A LL T2 volt a távolsági fény, a LL TT közelre, ledöntve kicsit. Volt, hogy közelre 2 db LL világított, szórt fényre állítva, ledöntve, kissé oldalra állítva. A M7 és a TT világított közelre az esetemben.

Később csökkentettem a db számot. A szórt fénynek pedig az Olight S2A, Fenix FD20, Armytek Tiara A1 PRO lámpáim közül szemeztem. Persze lefelé döntve, hogy közelebbre a kerék elé világítsanak. Ezt a szórt fényt nem kell lekapcsolnom, nem kell mozgatnom. Távolsági fénynek, pedig vagy a Nitecore MT20A, vagy a Fenix E25 UE volt használva. Távolsági fénynek kipróbáltam az Armytek Viking PRO -t is. Ez fölé felesleges volt mennem, az én biciklizési szokásaim mellett.

Pár éve válltottam igazi bicajlámpára, a Nitecore BR35 -re. Gyengébb mint a Viking, de mégis mindent látok. Szó szerint. Hátrafele a pedálokig, oldalra az út egész szélességét bevilágítja, + ha térni akarok a kanyarokba is bevilágít. A távolsági fénye elég nagy távot bevilágít számomra. A nappali villogó funkció is elég fényes. Nyáron, a fényes nappal is hamarább észreveszik az embert. (Ezt mások is le próbálták követni, gagyi lámpákkal.) A lámpán lévő kapcsolók kivilágítva, a távvezérelt kapcsoló, közel az újamhoz. Látom a hátralevő üzemidőt is.

U.I.
Esti sétákon is van nálam mindig lámpa. Évek óta. Szerencsére ezt is kezdik másolni a környezetemben. Lényegtelen milyen a lámpa (akár a régi 12 ledes is lehet). Este a sötét ruhás embereket, matt környezetben, nehéz észrevenni (autós szemmel nézve). Viszont ha van lámpa a kezükben, az utca túlvégéről is látni. :K

(#69742) MC Pite válasza csibe1 (#69739) üzenetére


MC Pite
veterán

Jelentem az SP40 tölt. :DDD Tesztek szerint majd egy amperrel: [link]
A sima SP40 talpában is van mágnes; de kapható mágneses kupak, ami jó a HS40hez is.

Skacok; Armytek: Tényleg nincs LVP a lámáikban (Wizard, Elf). Van olyan aki érti az elnevezéseket/típusokat? Ok, Elf kevesebbet tud mind a Wizard üzemmódokban, C1 a rövid...
De pl a fényerő fokozatok, a használt emitter színe, az rejtély marad számomra...
Van 1-2 lámpa ami bő huszasból meglenne; de ez a két infó elég fontos lenne azért nekem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#69743) Lacerta válasza ks52 (#69738) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Jól mondod, olyan mint a legó, bármit bármire fel lehet tenni, csak a megfelelő elemet kell hozzá kiválasztani. Sisak adapterből is létezik több fajta, pl. hevederes, öntapadós, stb.

(#69744) xcsabo


xcsabo
senior tag

Kis olvasnivaló. link

(#69745) Антей válasza Myers (#69730) üzenetére


Антей
tag

N, mert 'rendes' úton cs akkor használom, ha valamelyik autós állat refivel jön, és b@szik tekintettel lenni rám...
Egyébként terepre használom, sokat szoktunk este, éjjel 'csavarogni', oda azért kell fény, a kosár 1ébként azért (is) van, mert hobbi szinten természetfotóskodom, kell a motyónak, a hátamon n szeretem a hátizsákot

(#69746) Bohir


Bohir
tag

Üdv mindenkinek!

Kellene egy kis segítség.
Új lámpára van szükségem, de elvesztem a kínálatban.
Öt évig használtam mindenes lámpának egy Nitecore P12-t (2015) megelégedéssel, de sajnos nagyobbat esett mint amire tervezték.
Valami olyan kellene aminek hasonló a vetítési képe, a fényereje, és a mérete is. Nincs szükségem sokezer lumenes fotonágyúra, valami P12-höz hasonló teljesítményű elég lenne.
Fontos a strapabíróság, sokszor fog leesni aszfaltra/betonra.
Ezt a kapcsoló elrendezést (hátul be/ki kacsoló, oldalt üzemmód váltó) nagyon megszerettem, ehhez ragaszkodnék.
Fontos lenne még a hátsó kapcsoló elfedése hogy ne kapcsoljon be a zsebemben és meg tudjon állni a "talpán".
Ez a fordított polaritás védő gyűrű viszont az agyamra ment, mert ha pofára esett behorpasztotta a flat top akku tetejét és megszűnt az érintkezés, szóval az ilyen megoldást kerülném.
Rá tudok szánni max 30k Ft-ot.
Tudnátok valamit ajánlani ami EU-ból beszerezhető?
Előre is köszönöm.

(#69747) Diamond500 válasza Bohir (#69746) üzenetére


Diamond500
senior tag

Én nem vagyok egy nagy lámpa guru, de nekem ilyen van: "Sofirn SP31V2", szerintem ez neked megfelelne.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#69748) MC Pite válasza Bohir (#69746) üzenetére


MC Pite
veterán

Sofirn SP31/SC31/32/A/T/Pro vagy SP40A, esetleg szilikon gyűrűkkel? :)) A többiek közel másfélszer ennyitől vannak. Meg a fejlámpát rikábban ejti talán el az ember. Sajna külön gombosokat nem ismerek (nem is tudom miért jó :B ).
Szín, fénycsóva igény?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#69749) H-Zol válasza Bohir (#69746) üzenetére


H-Zol
senior tag

Lehet, hogy itt is el fogsz veszni a kínálatokban :D
Nekem lassan két éve egy ilyen lapul a zsebemben mindennapos használatra [link] csak xpl Hi leddel !
Ez egy kicsit bonyolultabb andruil frimwer van rajta, a 2800 lumen a nyári meleg estéken hamar felforrósodik, de egy gyors körbe nézésnél nincs gond !
A fokozatmentes állítással oda állítod ahová akarod , mágnes van az alján ami egy mindennapos lámpánál nekem fontos !

Nézd meg a sportlámpánál amit be linkeltem a videót !!

(#69750) csibe1 válasza MC Pite (#69742) üzenetére


csibe1
addikt

Biztos, valahogy most nincs kedvem diagramot elemezgetni. :U
A lényeg az lett volna, hogy biztonságos-e a Sofirn SP40 beépített töltőjét használni?!
Például nem tölti-e 4,5V-ig az akksit? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.