Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) TeeJay


TeeJay
félisten

megjöttek az aliexpress-es Dolidada NCR18650B akkuk [link]

képek :

Liitokala 2600 mérlegen ,
NCR18650B mérlegen ,
[link] ,
[link] ,
[link]

tömege 2grammal több mint a Liitokala 2600-as ami elvileg Samsung cella
hibátlan mindenhol külsőre, és egyesével volt csomagolva passzosan kis fehér karton dobozba szóval anélkül ki sem lehet bontani hogy letépd róla a papír borítást
ezen felül fehér bélésben duplán csomagolva küldte az eladó
6darab volt 14,90USD ingyen szállítással és 3,5hét alatt érkezett meg

azt hiszem fogok még vásárolni
ha van valakinek 18. kerületben Liitokala 500-as töltője szívesen oda adom a 6 akkut hogy megmérje vele tényleg 3300+ mAh

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#50602) Lacerta válasza WestBam (#50598) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Akkor ez biztos nem a 750K lumenes fézer. ;)

(#50603) FBLLMAG válasza WestBam (#50598) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Már sejtem, hogy milyen lámpáról van szó. Amit eddig írtál, már sikerült kb -ra belőnöm. Valószínűleg nekem is megvan. Rákérdezhetek? Vagy privátba kérdezzek rá?

[ Szerkesztve ]

(#50604) Gargouille


Gargouille
őstag

Csatlakozva több előttem szólóhoz, egy Convoy fejlámpára nagyon beneveznék!

Ami meg a lassú fejlesztést illeti ez tény. Viszont az is igaz, hogy a Convoynak nincs egy olyan hű de széles termékpalettája, pár fajta lámpája van, de ennek igen nagy hányada "mondhatni legendás darab", gondoljunk csak például az S2+, C8, M1, L6 lámpákra. Én azt hiszem Simon azért valamit elég jól csinál, mert amik kijönnek a keze alól azok többnyire nagyon el vannak találva. Igaz, hiányzik a sok "csicsa", highend funkciók, kamu lumenek, de nekem pont ez a "fapadosság" tetszik bennük. Jelenleg van vagy 5db Convoy lámpám és meg kell mondanom, hogy még egyikben sem csalódtam.

A fejlámpa mellett én még egy Zanflare F1 típusú (méretre, működésre) lámpát látnék szívesen, akár 21700 is lehet. Illetve egy 2aaa-s toll lámpát. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50605) ZolkoW válasza ZozzV6 (#50597) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én is jobban örültem volna egy 21700-asnak, de ezt is kíváncsian várom. Amiket írtál, azok nekem nem igazi csőlámpák, amúgy jó dolog az oldalkapcsoló, de a Convoy pont attól lehet kicsit más (remélem, akkor már ilyen lesz), hogy annyira fapad egyszerűre veszik a figurát, mint egy S2-nél. És töltővel se bonyolítsák, legfeljebb ha meg tudják oldani a tailcapben, ott lehet hely bedugni a csatit a gomb mellett. Így (töltő nélkül és hátsó kapcsolóval) lehet egy annyira szerelhető / moddolható és közel olyan olcsó lámpa, mint az S2-esek.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#50606) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#50596) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A régi Led Lenser M sorozatú modelljei 0,2 €/lm körül voltak, a P sorozat meg nagyjából 0,1 €/lm. A legdrágábbak az univerzális XEO sorozat, de ez is 0,1 €/lm aránnyal rendelkezik. A jelenlegi MT14 -es > 100 / 1000 = 0,1 €/lm > 30 Ft/lm.

Inkább más gyártó lámpájára tippelek. A biztonság kedvéért, utána számolok (50 / 172 * 300 = 87 Ft / lm), szerintem meg is van. :DDD

Viszont a kezelése, nagyon bejön. :D

[ Szerkesztve ]

(#50607) -szabi- válasza ZozzV6 (#50588) üzenetére


-szabi-
őstag

(#50589) ZolkoW

Jobban testszene mint a jelenlegi irány ahol van nagy lumen egy percig aztán vissza átlagos tudásra.
Talán ezért is nincs még egy 26650 aksis XHP70-es lámpám.
Mindenesetre kíváncsian várom.

Múltkor említettem, hogy kicsit megcsúsztam az esti sporttal, így vittem magammal Skilhunt H03 lámpámat.
Erről összevágtam egy videót ami főképp a lámpa üzemmódjaira helyezi a hangsúlyt.
Nem lámpateszt, hisz a sport volt a lényeg, de ennyit összehoztam. :)
Megtekinthető a linken: Skilhunt H03 headlamp used for running

üdv

(#50608) #07813632 válasza Gargouille (#50604) üzenetére


#07813632
törölt tag

Lehet a lassú fejlesztésnek is meglehet az oka. Ha készít egy jól eladható lámpát amiből jó sokat legyárt, hogy csökkentse az előállítási költséget, akkor ezeket könnyen bebukná és nem tudná eladni ha fél évente kidobna egy új típust, drivert stb.

(#50609) Gargouille válasza #07813632 (#50608) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, ebben van ráció. Nem is baj ha ritkán hoz ki újdonságokat, amíg ilyen jó lámpákat gyárt ennyire korrekt áron. Esetében abszolut igaz, hogy a kevesebb több. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50610) ZozzV6 válasza ZolkoW (#50605) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mondjuk egy 8x7135 driveres biscotti firmware-es mindenhol átmérőben azzal a 3mm-el és hosszban 5mm-el felhízlalt S2+ 21700 jó lenne. Ugyanúgy lenne sima refis XP-L HI vagy OP refis XM-L2 vagy XP-L HD dómos leddel mint a jelenlegi. Akár ugyanúgy sok színben. A driver és a kapcsoló panel, gumigomb, fémgomb valamint a led csillag maradhatna, max a led csillag lehetne 20mm-es. De lényeg hogy csak a házat az üveget, tömítéseket és a refit érintené a módosítás. Tuti vinnék a meghosszabbodott üzemidő és jobb hűtés miatt mint a cukrot.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50611) BB9000 válasza TeeJay (#50601) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem is megérkezett pont ugyanez a rendelés a héten. Nov 14.-i rendelés. Kerek 14 $ volt a hat db. Megmértem a hatból négyet a LI-500 as NOR teszt-jével, 500 mA töltőárammal. (A NOR teszt a hosszabb és alaposabb)
Az eredmény: 3449 mAh, 3457 mAh, 3516 mAh, 3417 mAh.
A belső ellenállásuk: 33, 30, 34, 32 Ohm. Vállalható.
Ajánlott cucc ! Link: Dolidada NCR akkuk

[ Szerkesztve ]

(#50612) WestBam


WestBam
Topikgazda

Ugye mindig szóba kerül, hogy elem/akku/fényáram/üzemidők.

Most, itt, ebben a szent pillanatban szívtam meg egy akkus elemlámpával :(((
Csak arra tudok gondolni, hogy a zsebemben bekapcsolt és ezért merült le.
Hogy miért nem zártam le a gombot? Vagy miért nem tekertem le a zárókupakot?
Egyszerű a válasz, mert csak fogtam és bedobtam a zsebembe reggel mikor rohantam, mert késésben voltam. Itt van tőlem egy köpésre tesco, praktiker, obi, penny, benzinkutak, vegyesboltok. De a problémám egyik sem tudja megoldani.
Ha lenne nálam töltő sem lennék előrébb, hiszen most akarom a lámpát használni 2 perc múlva a korom sötét parkolóban. :O

Szerencsére rajtam nem lehet csak úgy kifogni, a kocsiban elemes lámpa van. Ha véletlenül lemerült (kizárt, mert évente cserélem az elemet az autó szervizekor,a benne lévőt elhasználjuk otthon) akkor besétálok a boltba és venni fogok egy csomag cerkaelemet és csinálom a dolgom az eredeti tervek szerint.

Legyetek Ti is felkészültek! :K

(Zozz-ra és FBLLMAG-ra nem vonatkozik, nekik tudom, hogy van kéznél/autónál elemes lámpa)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50613) Ra3 válasza WestBam (#50612) üzenetére


Ra3
őstag

Nálam mindig van egy Nitecore tip a kocsikulcson, illetve egy Klarus mi7 liion akksival a táskámban, de mivel az megy AA elemmel is, nyugodtan le is merülhet. Súlyra mindkettő bőven edc kategóra.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#50614) A214 válasza WestBam (#50612) üzenetére


A214
aktív tag

Legyen mindig egy tartalék aksi nálad. :)
Egyébként tanulságos.

(#50583) Lacerta Convoy S2+ tok. Az újabb fajta.
Segíts légyszi egy linkel mert elveszek a rengetegben.
Vagy erre gondoltál :[link]

Akinek szüksége van most Zanflare F1 re itt egy jó ajánlat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#50615) TeeJay válasza BB9000 (#50611) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszi a tesztet akkor tényleg igaz az hogy ki lehet fogni olcsóbban jó akkut és nem csak a BG és GB drága árai takarnak "tuti eredeti akkut"
Nekem sajnos csak Liitokala 100-as töltő van de jól lesznek ezek az akkuk az S2+ meg C8+ lámpához

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#50616) Gargouille válasza WestBam (#50612) üzenetére


Gargouille
őstag

Egy lámpa nem lámpa, két lámpa fél lámpa.... :D Nekem az alap felszereltség: 1db Convoy S3 az övtokban, vagy zsebben, 1db Convoy M2 a táskámon, 1db Eagleeye X1R fejlámpa a táskában. Pont ma nevezett "betegnek" emiatt egy kollégám, de hát itt az élő példa, kell a pótlámpa.

Én elemesből egy ilyenen gondolkodom nagyon, mert ez pont elég pici, hogy akárhol elférjen pótlámpának.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50617) tigipuf válasza A214 (#50614) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi a zanflare F1 linket! :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#50618) #71562240


#71562240
törölt tag

Sziasztok!

Mivel megveszem fórumtárs kotyogós-zörgős Zanflare F1-ét, elvégeztem egy gondolatkísérletet azzal kapcsolatban, hogy mi miért kotyoghat, és ez mit jelenthet. Számomra azért érdekes a dolog, mert bár a kotyogás miatt önmagában nem dőlnék kardomba, ellenben, mint ahogy ez szóba is került, a tünet kétségessé teheti a készülék vízállóságát. Márpedig, ha az ember IPX8-as zseblámpát vesz, akkor számítani akar rá, hogy az tényleg 8-as vízálló. Ezért végeztem el a gondolatkísérletet. Ki tudja, hátha egyszer búvárkodni fogok - ha megnyerem a lottót.

A gondolatkísérletem előzményeinek lényege:
Kner kolléga ugyebár először vette észre a topikban, hogy kotyog a lámpa. Sokan megnézték, többeknek kotyog, de senki látta a reflektort vagy a lencseüveget vagy a vetítési képet mozogni kotyogtatás közben. Ra3 kollégának volt olyan szerencséje, hogy szét is tudta szedni, mert az ő példányán kivételesen nem volt ragasztva a bezel, és látta, hogy a menetes szorítógyűrű nem szorítja a reflektort, ő rászorította, utána esetleg meg is szűnt neki a kotyogás - vagy nem. Láttuk kner röntgenképeit, azon is látszott, hogy a kotyogós készülékében van egy kis rés a reflektor válla és a szorítógyűrű között. A gondolatkísérletem arra vonatkozik, hogy miért mindenki a reflektor kotyogásáról beszél, miért nem a szorítógyűrű kotyogásáról? Ugye a kérdés az, hogy áll-e a reflektor és a lencse és a tömítőgyűrű szorosan-vízzáróan a helyén, miközben belül a szorítógyűrű nincs rászorulva a reflektor vállára? A BLF-en ugyebár van egy topik egy beázott F1-ről, de annál az esetnél egyedi szerelési hiba okán a kapcsológombnál levő tömítőgyűrű nem feküdt fel rendesen, és a kapcsolónál ázott be, nem a lencsénél (az nem került ott szóba, hogy az ő példánya egyébként kotyogós volt-e, azt ellenben tudhatjuk, hogy a bezelje ragasztott volt, mert csak dózerrel, exkavátorral, láncfűrésszel, ütvefúróval, nukleáris töltettel sikerült szétszednie...).

Kner röntgenképein az is "látszani vélhető", hogy a reflektor karimája a lencséhez nyomul, és a lencse túloldalán a bezel hornyában a gumigyűrű illendően zömült, tehát rugalmasan össze van nyomódva. Miközben a szorítógyűrű nem szorul rá a reflektorra, nem nyomja azt a lencsére. Hogy lehet ez? És hogy lehet az, hogy egy ilyen igényes lámpánál a gyárban ennyire hanyagok lennének, hogy ilyen sok esetben ne lennének képesek rácsavarni a szorítógyűrűt a reflektorra?! Szerintem (remélem) nem ez történik. Ugyanis, kner röntgenképein még az is "látszani vélhető", hogy a reflektor szűk nyílása a központosító gyűrűn stabilan áll, tehát ott is nyomódni látszik. Nézzük, mi történik szerintem. A gyárban a dolgozó személy vagy robot meghúzza a menetes szorítógyűrűt a reflektor vállán. "Elegendően" meghúzza, jól szorul. Ezután jó erősen összecsavarja-összeragasztja a fejet (bezelt) a test többi részével. Ha az összecsavarás jó passzentosra sikerül, akkor a LED-en felfekvő központosító gyűrű előrenyomja a reflektort, tehát szorosabban "rázömíti" a lencse előtti O-gyűrűre, mint amennyire "rázömítette" a reflektor vállán levő szorítógyűrű, egyúttal elválasztja a funkcióját vesztett szorítógyűrűtől a reflektor vállát. Ez a konstrukciós-tervezési és összeszerelési zökkenő megmagyarázná azt, hogy egy láthatólag kifejezetten az igényesség szándékával tervezett és összeszerelt készüléknek miért zörög-kotyog ilyen sok példánya. Egyúttal garantálná, hogy nem kellene félni a lencsénél történő beázástól - aminthogy nem is ismerünk ilyen eseteket. Mindenki a reflektor kotyogásáról beszél, miközben a laborleletek arra utalnak, hogy mivel a szorítógyűrű laza, tehát az bizonyosan kotyog, nem szükséges, hogy a reflektor is kotyogjon. Sőt, ha igazam van, akkor a kotyogás éppen abból ered, hogy a reflektor még a szorítógyűrű által szándékoltnál is szorosabban áll a helyén! HA igazam van.

Gondolatkísérletemnek ellentmondhat kner esete, miszerint:
"Múlt szombaton, amikor disznóvágáskor viszonylag sokat ment, elmúlt ez a kotyogás. Tegnap éjjel azonban álmomból felébredve a kapcsoló helyett véletlenül az üveget nyomtam meg (nem durván), és azóta újra van a kotyogó hang."
Tehát remélem, hogy kner lámpáján az üvegnyomás hatására visszajött kotyogás nem azt jelentette, hogy a reflektor kezdett volna újra kotyogni, hanem hogy újra egyértelműen levált a közben esetleg kissé a reflektorra simult szorítógyűrű, de a reflektor stabil. Esetleg Ra3 megnézhetné az ő nem ragasztott példányán, hogy mi van akkor, ha nincs benn a szorítógyűrű az összeszerelt lámpában. Ugyanis, ha bebizonyosodna, hogy csak a szorítógyűrű kotyog, és az éppen azért kotyog, mert a reflektor nagyon is stabilan áll a központosító gyűrű által nyomódva erősen a lencséhez, akkor nem lenne gond, ellenben ha nincs igazam, és a reflektor is kotyog, akkor az nem szerencsés a vízzáróság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50619) ZozzV6 válasza WestBam (#50612) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem az állandók:
TIP a kulcstartón
TIP CRI a melós belépőkártyán
TUBE vagy Astrolux A01 a kocsikulcson attól függ melyik autóval megyek
Zanflare F2 pluszba ha a Sharannal megyek
Manker E02 AAA elemes fejlámpa a táskában
Sunwayman C22C a táskában
A telefonom is képes világítani.

Plusz a zsebembe is mindig bekerül valami ami minden nap másik lámpára esik amihez épp kedvem van vagy újdonság és befér a zsebembe.
Szóval a minimum az 5 lámpa de van hogy 7-8 is van nálam.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50620) ZozzV6 válasza #71562240 (#50618) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Zseniális okfejtés és szerintem ez lehet a magyarázat a kotyogásokra. :R
Nekem kettő F1-em volt és egyik sem kotyogott így továbbit nem tudok nyilatkozni

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50621) (jan) válasza jmuranyi (#50539) üzenetére


(jan)
őstag

Valóban nagyon jó lámpa az sf 348, és még jobbá tehető:

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#50622) Lacerta válasza A214 (#50614) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Igen, erre gondoltam, bocs, lusta voltam linkelni. :)
Itt az alin van 2.42-ért is szállítással ( search -> convoy holster ).
Nekem van belőle 3 is, meg 2 db C8 méretben.

(#50623) Gargouille válasza #71562240 (#50618) üzenetére


Gargouille
őstag

Le a kalappal, ha tévedsz az elemzésed akkor is brilliáns! Nagyon jó a megfogalmazás is. Eddig nem izgatott a kotyogás, de most már kiváncsi vagyok. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50624) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Megérkezett a 11.99 dollárért vásárolt Zanflare F1 lámpa. Nem zörög, nem kotyog, csak világít. ez már a 2. hibátlan példány a családban, ennyi pénzért csak ajánlani tudom. Tetszik a vetítési képe is, van hotspot is, ugyanakkor terít szépen. Tetszik az "áramtalanító" kapcsoló is, nincs véletlen bekapcsolás. Nem melgedik, igaz nagyobb mint s2+. És véleményem szerint nagyon jó megoldás a töltő csatlakozónál ez a lecsavarható gyűrű. Sokkal időtállóbbak tűnik, mint a becuppantható gumikupakok. Szóval nekem bevált, nem világrengető, de akciós árért eléggé bestbuy szerintem.

(#50625) A214 válasza Lacerta (#50622) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, és akkor ebbe biztosan belefér a zanflare f1?

[ Szerkesztve ]

(#50626) benfolds válasza nemethbalazs (#50624) üzenetére


benfolds
őstag

ennyiért szerintem is verhetetlen. én is vettem már vagy ötöt a családba. egyedül az a szívás, hogy csak úgy simán nem tudod odaadni, kell mellé akksit is venned. :)

(#50627) ZozzV6 válasza A214 (#50625) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem biztos. Az F1 jóval nagyobb mint egy S2+.
Bár azt hiszem a jelenleg kapható toknak hosszabb a fedele és a tépőzárja.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50628) Gargouille válasza A214 (#50625) üzenetére


Gargouille
őstag

Várj, mindjárt belepróbálom neked.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50629) Gargouille válasza A214 (#50625) üzenetére


Gargouille
őstag

Ebbe egyáltalán nem fér bele, ne vedd meg;

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50630) ZozzV6 válasza Gargouille (#50629) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ultrafire C8 tokban elfér szépen úgy emlékszem.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50631) Gargouille válasza ZozzV6 (#50630) üzenetére


Gargouille
őstag

Jól mondod, abba amibe a C8 elfér, abba az F1 is. Ha visszagörget a kolléga picit, pont a minap fotóztam (benne az F1-el) és linkeltem ide olyan tokot amibe passzol az F1 (az is valamilyen C8 tok amúgy).

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50632) A214 válasza Gargouille (#50631) üzenetére


A214
aktív tag

Megtaláltam ,meggyőztetek marad ez, árban is kedvezőbb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#50633) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Rövidített L6 Sima reflektorral és Osram White flat leddel. Meglátjuk mire képes. Remélhetőleg jóval 300 kcd felett.



Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50634) FBLLMAG válasza WestBam (#50612) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Már régóta hordok lámpát magammal. Az autóban, már a szocis időkben is volt lámpa. Jelenleg ezeket használom:

- ZL SC5 - állandóan a zsebben, el sem indulok nélküle.
- Nitecore TIP SS - kulcstartón
- Nitecore THUMB - az ing, pulóver zsebébe szoktam felrakni, klipsszel.
- Armytek Tiara A1 PRO - a táskámon van kialakítva a lámpámnak hely, a váll alatt.
- Maglite MINI AA PRO+ - a GOLF tartozéka lett
- Maglite MINI 2AAA - a VIC késem tokjában van kialakítva számára hely, az OUTRIDER mellett.
- Maglite SOLITAIRE - ez meg a Leatherman tokjában kapott helyet.
- Fenix LD22 - vékony, semmit sem foglal az oldalamon, viszont a kezelése, üzemideje végett kihagyhatatlan. 😉
- Armytek Prime A2 PRO - ha autóval megyek, nálam van, az erős mágnes végett.
- Fenix MT20A - ha a meló végett kell faluznom, ez is mindig nálam van.
- Led Lenser P5R2 - aprócska, könnyű, fényereje is van, mindig ott fityeg az oldalamon.
Nitecore MH23 - Amióta megvan, azóta hordom az oldalamon. Elég kicsi, és elegendő tartalék is van benne.

A Toyotába pedig a Nitecore VCL10 -est szeretném beszerezni.

Mindenes EDC -re meg a Nitecore TUP már meg is lett rendelve. 😉

Hát nagyjából ezek szoktak legtöbbször nálam lenni. 😉

(#50635) ace22 válasza ZozzV6 (#50633) üzenetére


ace22
tag

Ez az L6 saját fejlesztés, vagy majd lehet rendelni is?

(#50636) ZozzV6 válasza ace22 (#50635) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Saját. Ilyen nincs még egy.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50637) Lacerta válasza A214 (#50625) üzenetére


Lacerta
aktív tag

F1-em pont nincs, erről nem tudok felelősen nyilatkozni, viszont bevált, jó minőségű tok, és 2 méretben elérhető.

De mások megválaszolták. Igazad van, nem néztem a hosszat, normál méretűnek gondoltam. A Rofis R3-am is hosszabb kihajtva, mint a csőlámpák többsége, de ennél jó másfél centivel rövidebb, és az pont belemegy.

Nem az S2+ tokot kellett volna ajánlanom, hanem a C8-ast, bocs.
A C8-as u.a, picit szélesebb a teteje, és hosszabb az egész. Van rajta 4 zseb, jól ki van találva az egész koncepció.

(#50638) Gargouille válasza Lacerta (#50637) üzenetére


Gargouille
őstag

Figyelj, nem rosszból mondom, de légy szíves ne ajánlgass tokokat így
vaktában (ha nem tudod mekkora a lámpa), mert megint nem jó amit mondasz.

Nekem van itthon eredeti Convoy tokom C8-hoz is és S2+ -hoz is, egyikbe se jó a Zanflare F1. Lefotóztam, mutatom:

Zanflare F1 eredeti Convoy C8 tokban. Jól láthatóan elveszik benne, ez a tok túl nagy ehhez a lámpához:

Zanflare F1 eredeti Convoy S2+ tokban. Ehhez a tokhoz pedig túl nagy a lámpa, nem tudod becsukni:

És, hogy ne maradjon hiány érzet a két lámpa egymás mellett:

Illetve sorban minden (C8 tok, S2+ tok, Zanflare F1, Convoy C8):

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50639) Lacerta válasza Gargouille (#50638) üzenetére


Lacerta
aktív tag

OK., jogos, ezt is benéztem.
Pedig van otthon mindkét tokból, csak nem vagyok otthon.
Elnézést kérek mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#50640) Gargouille válasza Lacerta (#50639) üzenetére


Gargouille
őstag

Semmi gond, csak nehogy valaki berendelje mert itt ezt olvasta, aztán elküldjön minket a búsba...bár lehet akkor inkább vesz egy C8-at is, hogy ne legyen üres a tok. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50641) Lacerta válasza Gargouille (#50640) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ha nem jó bele a lámpa, beleteszi a bicskáját. Én arra is használom, és ezerszer jobb, mint egy csomó dedikált bicskatok.
És ennyiért ez a minőség amúgy is ajándék.
:D

(#50642) Gargouille válasza Lacerta (#50641) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát abba a C8 tokba igencsak nagy bicska kéne, az már inkább disznóölő kés. :D Viszont a Ganzo bicskatokba tökéletesen passzol a Convoy S2+ , mintha ahhoz lenne gyártva. A gyári Convoy tokok nagyon masszívak, jó minőségűek, de baromi nagyok és merevek. Ha diszkrétebb lámpatokot akar valaki az S2+ -nak, akkor javaslom a Ganzo késtokot.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50643) Czimby


Czimby
addikt

Megjött a Sofirn C8F 21700 lámpám, a gyári akkuval együtt.

Viszont nem vagyok megelégedve vele, többet vártam tőle.
Hogy tudom ellenőrizni rendesen működik-e?
Mert mindhárom led világít, de az biztos, hogy gyengébb mint lennie kellene.

Legmagasabb fokozaton(még nem a turbón) kell, hogy legyen hogy erősebb legyen a fénye mint egy S2+-nak ami szintén legnagyobb fokozaton van.

A turbó pedig alig észrevehetően erősebb mint a legnagyobb fokozat.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50644) Lacerta válasza Gargouille (#50642) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nyilván inkább az S2+ tok játszik ebben az esetben, de azért megjegyzem, hogy a G740-esem már picit szűken van benne, és ez egy nagy folder, de nem extrém nagy. A C8-aséban viszont az is lötyög.
Az összes többi bicskámnak tökéletes az S2+ tok, ( kivéve a Kizer Mini Sheepdogot, annak nagy ).
Számomra az nagy előnye a Convoy toknak, hogy van hely benne egy élezőnek ( hátulsó belső zseb ), plusz az oldalsó gumis flepnibe be tudok tenni egy AAA vagy AA méretű lámpát ( csak hogy annyira ne legyen off :D ).
Ha így nézem, akkor nem baj, hogy van tartása a toknak. Amúgy igen, tényleg vastag és merev.

[ Szerkesztve ]

(#50645) Czimby válasza Czimby (#50643) üzenetére


Czimby
addikt

Levettem a tailcap-et és multiméterrel DC állásban 10A-es méréshatárban mérve 3.6A-t mértem turbó módban frissen töltött akkuval.
Az akku negatív kivezetése a markolat cső festetlen része volt a két kontaktpont.

Ez így nem túl okés ugye?

Mit tehetek?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50646) HardSanyeee válasza Czimby (#50643) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Nem vagyok ismeretes a lámpa igényei kapcsán, de én első körben az akkura gyanakodnék olyan értelemben, hogy lehet, hogy egy nagy áramú (pl 30Q) kell neki. Milyen akkuval próbálod?

(#50647) Czimby válasza HardSanyeee (#50646) üzenetére


Czimby
addikt

30 és 40A-es akkuval próbálom.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#50648) bump3r111 válasza nemethbalazs (#50624) üzenetére


bump3r111
tag

Milyen "áramtalanító" kapcsolóra gondolsz az F1-ben? Ja hogy nehezebb benyomni és nem kapcsolódik be zsebben?

[ Szerkesztve ]

(#50649) M@rdel


M@rdel
őstag

Rosegal

Convoy C8 + XPL HI 12,5 $
kupon: WYSALE14

Nem vagyok a rosegal-nál regisztrálva, és így nem tudom kipróbálni!

(#50648) bump3r111 Az F1 -n két kapcsoló van.

[ Szerkesztve ]

(#50650) Akasztott válasza BB9000 (#50611) üzenetére


Akasztott
csendes tag

tobbszor is meg tudnad merni?
nekem liitokalarol van vtc6. elso meres 65mr 2952mah
masodik meresnel mar 35mr es 2978mah.

szinten 500-as arammal csinaltam.

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.