Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) ZozzV6 válasza oAcido (#50550) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Jósági sorrendben:
Shockli
Aspire
Keeppower

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50552) Gargouille válasza FBLLMAG (#50548) üzenetére


Gargouille
őstag

A design az kifejezetten tetszik, meg a funkcionalitása is és a fényerő is tök korrekt. Ami miatt nem vennék az 4 dolog:

1. beépített akku (ez nálam kizáró ok, mert ha lemerül akkor nem tudok benne cserélni).

2. Műanyag ház és felfüggesztés.

3. Az ára. 10$-ért még eldobhatós kategóriának jó lenne, de 40$-ért már drága.

4. Nitecore. Ez nagyon szubjektív, tudom te szereted, de én túl sok rosszat halottam már a lámpáikról ahhoz képest "mekkora brand".

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50553) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Nem állt meg a lm, fényáram, őrület. A ThruNite TC15 már 2300 lm -t igér. :Y Ennél 765 lm a stabil határ, tehát 1/3 fényerő. :D

Picit még kisebb mint az Olight M2R, amire azt mondanám, hogy elég használható a magas lm világában, mivel 1000 lm is dupla kattintással elérhető, és ha kell, a következő dupla kattintás már az 1500 lm -re kapcsol. Az 1000 / 1500 lm -ről folyamatosan csökken, kb 3 percig. A 700 lm -t már folyamatosan megy.

A Nitecore lámpái esetében, az utóbbi időben 1800 lm a TURBO fokozat, amit akár ideiglenesen is tudnak kapcsolni, de az alatta levő 750 - 850 lm fényáramból, már nem szoktak visszalépni. :D

(#50554) FBLLMAG válasza Gargouille (#50552) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

1., Victorinox S.BEAT bicskám van beépített Li-Ion akkuval, mai napig üzemel. Feltöltés közben is lehet használni, világítani vele. Mármint a Nitecore TUP -pal. :DDD

2., Műanyag ház - PC ház sem olyan gyenge. Hidegben nem fagy rá az ujjad. Egyébként több lámpájuk PC házas, a THUMB (megvan), EA42 (megvan), MT22A (volt a kezemben a találkozón), de az itt kedvelt TUBE is az. :DDD

3., Most váram a választ ez ügyben. :D

4., Megvan pár termékük. Még több volt a kezemben. Egyszerűen nekem tetszenek, és a kezelésük is tetszik. Igaz ez szubjektív. A Nitecore EA21 már kb 3 éve megvan, működik, pedig már megélt pár dolgot. Ráadásul, 5 év gari is jár hozzá. Viszont biztos, hogy nem energiatakarékos lámpák. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50555) Gargouille válasza FBLLMAG (#50553) üzenetére


Gargouille
őstag

Azért lássuk be, szép ez a 2300lm, de a múltkori 750000lm-es csodalámpának a nyomába se ér. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50556) Gargouille válasza FBLLMAG (#50554) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem is van egy villanyborotvám 10+ éves beépített akku és még bírja. De lámpában sosem vennék ilyet, a rét közepén nincs konnektor, hogy töltsem, powerbankot meg nem fogok külön vinni a fejlámpához (hogy használnám úgy?). :)

De amúgy szép lámpa és lefogadnám, hogy köröket ver bármelyik drágább petzl-re. Írj majd róla ha sikerült egyet beszerezned!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50557) FBLLMAG válasza Gargouille (#50556) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ja, hogy ez a probléma. Energiaszint kijelzés is van benne. Van más fejlámpám is (más lámpáim is vannak), azok AA / 14500 -as akkut / elemet esznek. Ezek bármikor cserélhetők, még a világ végén is. A ZL lámpái pedig elég hosszú ideig bírják. A Li-Ion AA elemeknek pedig alig van tömegük. :DDD

A NU32 fejlámpát beírtam, mert a NU30 -hoz képest emelték a fényáramát. A Nitecore TUP -ra kérdeztem rá, hogy világos legyen. Ezt, lehet még az idén beszerzem. :D

Én magam, egyébként, inkább a könnyebb Nitecore NU25 -ön gondolkodok, a LL MH5 mellett. Január, február tájékán, be is szerzem ezeket. Pár dekás lámpák ezek is. A 4 db fejlámpa, együtt, akkuval, fejpánttal, 30 dg körül lesz. Akku lemerül, lámpa megadja magát, ott a másik. Lesz ilyen - olyan fejlámpám, minden helyzethez. És nem kell tömeget cipelnem a homlokomon. :D

(#50558) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

A másik topikon a holdfény fokozat volt a téma. Annyira megfogott a téma, lehet, hogy másokat is érdekel. Aki eddig nem használta, lehet, hogy ez után megérti, miért is kedveljük többen a holdfény fokozatot. Szerintem megéri a másik topikgazda hozzászólását bemásolnom, így én nem tudtam volna megfogalmazni. :U Remélem ezzel nem sértek meg senkit, semmit.

"Az emberi szem iszonyú érzékeny, szépen tud alkalmazkodni a sötéthez, és a legkevesebb fénynél is eligazodik a környezetében. Már ha a látását nem tompította el a város eltúlzott fénye. Ha mégis sikerülne olyan helyzetbe kerülni, ahol a szem a teljes sötéthez alkalmazkodott, és mégis kellene egy kis plusz fény megnézni valamit, akkor a fél lumennél erősebb fény pont elveszi az embertől a tájékozódás képességét. Hozzááll a szem a lámpa erős fényéhez, és amit addig szabad szemmel látott a környezetben, az egy pillanat alatt láthatatlanná válik. Ezért is király a holdfény üzemmód: segít látni, de nem veszi el a csekély környezeti fény érzékelésének képességét."

[ Szerkesztve ]

(#50559) Gargouille válasza FBLLMAG (#50558) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez egyébként tényleg jó megfogalmazás. Mi is régen mikor barlangásztunk, mindig azzal kezdtük, hogy lementünk és vártunk kb 10 percet, hogy a szemünk megszokja a sötétet. Az akkori gyenge lámpák is reflektorok voltak ott lent. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50560) FBLLMAG válasza Gargouille (#50559) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem az jött le, és ez a véleményem is, hogy

- 1, 2 lm -nél több fényáram, éjjeli ébredéskor már vakít

- éjjel, minimális fény beszűrödése esetén, ha 1, 2 lm -nál kevesebb fényáramon hajtott lámpát lekapcsolom, tovább látok, megtalálom az ágyat.

- A vörös fény, holdfény, nem zavarja a lakótársakat, házi álatkákat (pl. macska). 😉

És, akkor már, a lámpát lehessen azonnali holdfényre kapcsolni a biztonság kedvéért. 😉

[ Szerkesztve ]

(#50561) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,
Egy kis segítséget krémék. :R
Zanflare F1 lámpához keresek bevált tokot mert amit hozzá adtak abba kínszenvedés belerakni ,fel is adtam.
A lámpa viszont tökéletes.
Flare mód meddig aktív? (Mert 30s után nem veszem észre, hogy visszavenne a fényerőből.)

Még egy hülye kérdés:
Létezik olyan akku ami 6V körüli és 4 db LR44 gombelemet helyettesítene méretben?
LED LENSER K2 lámpába.

[ Szerkesztve ]

(#50562) WestBam válasza A214 (#50561) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért nem veszed észre, mert "dimmelve" vesz vissza a fényerőből, szépen lassan halványul vissza, a szemed pedig folyamatosan alkalmazkodik, nem feltűnő. A távolságot nézd, azon látni, hogy visszalépett.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50563) Gargouille válasza A214 (#50561) üzenetére


Gargouille
őstag

Én vettem egy ilyen tokot eredetileg a C8-hoz, de méretben inkább a Zanflare F1 vagy a Convoy M2 passzol bele legjobban. Nem egy csúcs kidolgozás, de én már gyűröm egy éve és meglepően jól bírja.

Lőttem pár képet neked:

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50564) vince válasza A214 (#50561) üzenetére


vince
őstag

Próbáltad már, hogy a végét picit felvágod egy éles szikével? Jobban szétnyílik és könnyebben belefér a lámpa.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#50565) A214


A214
aktív tag

Köszönöm.
Még nézelődők de vszinű berendelem hozzá a linkelt tartót..
Nem szeretném szétbarkácsolni a gyárit majd jó lesz az S2+ hoz az rövidebb méretben.

(#50566) #07813632 válasza A214 (#50565) üzenetére


#07813632
törölt tag

Simon árulja alin a convoy m1 és m2 lámpákat xpl hi leddel. :)

(#50567) Gargouille válasza #07813632 (#50566) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is épp előbb néztem. :) Már nagyon várom, hogy valami jó új lámpával előálljon.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50568) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Melyiket érdemesebb megvenni, Convoy S2+ vagy Zanflare F1?
Mostanában elég jól akcióznak, kb.egy árban meg lehet csípni őket 10-13$ környékén.
Extra felhasználás nem lenne, csak jó lenne egy minőségi lámpa otthonra. :)

Fejlámpát még nem rendeltem, egyelőre emésztenem kell a Skilhunt árait. Vagy valami tuti akciót elcsípni. :)

[ Szerkesztve ]

(#50569) HardSanyeee válasza #07813632 (#50566) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Én kicsit furcsállom az SMO reflektort a modellben, ezzel kicsit ellenfelet állít a C8-nak. Persze, a C8-ban bőven nagyobb a refi, de akkor is. Személy szerint meghagytam volna az OP refit, hogy megmaradjon az eredeti flood és throw közötti középút, persze a XPL HI led miatt amúgy is throw felé billent volna el, de így túlságosan is arra billent a mérleg.

Jók ezek a régi modellek másfajta LED-ekkel meg Biscotti firmware-rel, de valahogy nem érezni a világmegváltást bennük. Valahogy hiányzik most valami nagy durranás a Convoytól, teszem azt egy fejlámpa / normális méretű AA lámpa (nem a T2), esetleg bicikli lámpa, de még egy magas CRI-s lámpára is azt mondanám, hogy ez nem a megszokott szlogen.

(#50570) A214 válasza #07813632 (#50566) üzenetére


A214
aktív tag

Egy linket kérhetnék.köszönöm

1stVikman

S2+ innen rendeltem [link]

fejlámpába ezt nézd még meg [link]
teszt:[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50571) WestBam válasza 1stVikman (#50568) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Astrolux S1/BLF A6-ost :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50572) WestBam válasza HardSanyeee (#50569) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nekem is furcsa ez a "frissítés". Olyan legyen valami, de igazán semmi sem.
Az M1 és M2 szerintem úgy jó ahogy van, a biscotti driver-el már nagyjából megfelel a mai kor kívánalmainak, még a régi LED ellenére is. Én csípem.
Sokkal ütősebb lett volna egy XHP50.2 vagy XHP35 HD LED-es változat, OP refivel és jó árazással. Esetleg egy 21700 testtel összehozva. Na az tolná a szekeret ismét.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50573) WestBam


WestBam
Topikgazda

Rofis MR30 cikk frissítve a tartozék 21700 akku mért adataival. Elég hervasztóak lettek az USB doktorral mért adatok, ezért ellenőriztem őket a VP4 plus dragonnal is.
Kapacitás: 3795mAh :(((
Powerbankként nem tudtam 1800 mAh-nál többet kivenni belőle. Szóval így kerek a cikk, erről érdemes tudni!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50574) #07813632 válasza HardSanyeee (#50569) üzenetére


#07813632
törölt tag

Szerintem jó ötlet. A C8 xml2 az kb. 35e cd., xpl hi leddel kb. 55e cd. Az m1 xml2 az úgy 21e cd. az m2 az meg 13e cd. körül van. A fénymennyiség kb. azonos valamennyinél. Szerintem, de ezt majd a mérések megállapítják az új m1 30e cd. felett lesz. Az új m2 pedig 20e cd. körül.

Tehát az új m1 konkurenciája lehet a régi (xml2) ledes c8-nak, mert kompaktabb és kb ugynazt fogja tudni, de az újnak nem. Amúgy is már a legtöbben az xplhi c8-at veszik. Az m1 azért már egy zsebrevághatóbb méret. Az új m2 meg a régi m1-nek szintén a fenti ok miatt.

A refiket szabadon tudja cserélgetni bárki. A led szineket is meg lehet választani. Annyi a variáns most már, h nincs aki ne találná meg a neki megfelelőt. Én ezt szeretem benne. Olcsó, jó, könnyen javítható.

Jól nyomja a convoy szerinem. Szimpatikus a politikájuk. De igen dobhatna a T2-be normálisabb drivert, xplhi ledet és jöhetne egy fejámpa is. Ez szerintem idő kérdése.

(#50575) #07813632 válasza A214 (#50570) üzenetére


#07813632
törölt tag

https://convoy.aliexpress.com/store/330416

(#50576) FBLLMAG válasza WestBam (#50573) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az akkut lehet cserélni, de minek. Nitecore LC10 -es vagy annak az Olight megfelője a lámpához. Ez töltheti az akkut is, de power bankként is működhet. Jobb lehetne a kombo. 😉

[ Szerkesztve ]

(#50577) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#50576) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Végre megkaptam az ajánlatot a Nitecore TUP -ra. Kb 20 € -val a netes ár alatt. Azt hiszem rendelhetem. 😎😊🤑

A többit majd jövőre. 😉

Autóba kiegészítőnek a Nitecore VCL10. Mi a véleményetek róla? Üvegtörő tüske, USB3 -as töltés, kihajtható lámpa, mágnes a testben, használhatónak tűnik ez is. 😉

(#50578) ace22 válasza ZozzV6 (#50502) üzenetére


ace22
tag

Sikerült a Liitokala HG2-kre rámérni? Én tegnap a szokásos házi módszerrel (S2+ lemerítés, 1A töltés Lii100), 3090 mAh-t kaptam, ami kicsit sok a jóból...

(#50579) HardSanyeee válasza #07813632 (#50574) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Igazából az a baj az M szériával, hogy ár ügyileg borzalmasan vannak pozicionálva. Most szándékosan csak a Convoy boltból nézem az árakat, az XML2 ledes C8 18,32 dolcsinál kezdődik, a ugyanolyan leddel szerelt M1 meg 20,31-nél, annak ellenére, hogy az M széria egyértelműen az S2+ és a C8 között van tudásban, az árban viszont ez mégsem látszik. Értem én, hogy ott van a kereslet-kínálat görbe is, ami miatt az S2+ és a C8 olcsóbb tud lenni, de ez valahogy sovány vigasz. Plusz, ahogy Te is mondtad az M széria fizikailag kisebb, szóval elvileg kisebb kéne hogy legyen az anyagköltsége, így az ára is.

A refi csere jól hangzik, de félek, hogy itt is olyan problémába ütközhet az ember, hogy az egyiknek 7 mm-es az átmérője, a másiknak meg 9, mint ahogy pár nappal ezelőtt a C8 refi kapcsán előjött ez.

(#50580) ZozzV6 válasza ace22 (#50578) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kb 50 mOhm belső ellenállást mutatott 5 akku is minimális szórással, és egyet mértem kapacitásra ami 2808mAh lett. A régi biztosan eredeti HG2-im és 30Q akkuim 20-30mOhm körül vannak. És pl a Haikelite MT03-at lemérve 18000 lumen a régiekkel és 15300 az újakkal amik csak egyszer voltak feltöltve. Szóval nem kifejezetten kukába valók de nem tudják azt amit az eredeti. Mérésekhez biztosan nem ezeket fogom használni. Ellenben nagyon erős fetes lámpákba használni olyan szempontból jók lesznek hog normál használatnál szemre nem látod ezt a 10-20% különbséget de melegedni később fognak.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50581) ZozzV6 válasza HardSanyeee (#50579) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Valószínű a gyengébb eladás és a fej sok bordás kialakítása miatt drágább az M1. Nem az anyag ára a lényeges hanem a CNC gépben röltött idő. Lehet kisebb az M1 de tovább tart a fejét megcsinálni mint egy C8-at.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50582) ZolkoW


ZolkoW
őstag

rámentem a Convoy bolt oldalára, és azt hirdetik, hogy készül az 50.2 LEDhez való driver az L2-be... nekem jól hangzik :)

Az M szériához: kihozhatna a csávó egy olyan S2 tesót, ami a M1 vagy M2 tükrét alkalmaza, de sima csőlámpa 21700-as akkuval. Semmi cicó, csak egy megnövelt S2. hosszabb üzemidő, kevesebb melegedés, nagyobb hatótáv, és még gyártani is egyszerű..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#50583) Lacerta válasza A214 (#50561) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Convoy S2+ tok. Az újabb fajta.

(#50584) Lacerta válasza WestBam (#50573) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem tudom, más hogy van vele, de én úgy érzem, hogy ez az MR sorozat valahogy keserű szájízt hagy maga után.

Egy időben nagyon tetszett az MR70, és majdnem meg is vettem, de baromira zavart, hogy nem csak a turbo-ból - ami nagyon helyesen külön kapcsolható - hanem a high fokozatból - ami viszont benne van a rendes kapcsolási sorban - is visszalép.

Könyörgöm: Minek?! Legyen 10-20%-kal alacsonyabb az a high, de tartsa folyamatosan. A reklámanyagban úgyis a turbo lumen értékek szerepelnek, ha valaki arra élvez.

És eljátsszák ugyanezt az MR50-el és az MR30-cal is.
Arról már nem is beszélve, hogy a power bank funkciónak mennyi a valós használati értéke.

Az R sorozat nekem sokkal szimpatikusabb, nagyon remélem, hogy folytatni fogják. Egy AAA-s vagy 21700-as modellre simán beneveznék az R3 mellé.
Lehet hogy mindkettőre. :K

(#50585) ZozzV6 válasza ZolkoW (#50582) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen egy 21700 csőlámpának én is örülnék és az M1 csöve elég nagy falvastagságú. Talán külső átmérőben 1-2mm növekedést jelentene. Az a baj hogy a Convoy nem igazán hallgat az emberekre. Megy a saját feje után. És nagyon nehezen megy bele dolgokba. Viszont erről eszembe jutott a Sofirn akik ennek az ellentéte. Lehet rajzolok valamit és elküldöm nekik.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50586) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#50577) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kiürítették a raktárkészletet, minden Nitecore TUP elfogyott. Nem tudnak eleget gyártani, akkora a kereslet. Csak jövőre kaphatom meg. :O

(#50587) -szabi- válasza ZolkoW (#50582) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Múltkor arról álmodoztam L2 testbe XHP70.2-es led.
Aztán Zozz szólt, hogy ilyen driver nincs.
Ha ezt megcsinálják XHP50-es leddel vajon könnyebb lesz XHP70.2 upgrade?

üdv

(#50588) ZozzV6 válasza -szabi- (#50587) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az XHP50 jóval kisebb áramon mehet csak mint a 70-es. Lehet lumenben azzal a driverrel nyersz picit ha 70.2 ldedet raksz hozzá de akkor is max 2500 lumen környékén lennél. A nagyobb led miatt pedig buksz a hatótávból. De még semmit nem tudni a driverről így nem tudjuk mik a lehetőségek. Remélem nem csak két akkuval fog üzemelni hanem egyről is. Nekem most egy XHP35 HI ledes L2 a tervem és egy Osram white flat ledes 1 akkus L6 sima refivel többek között. Ha ezzel a leddel a GT mininek megvolt a 255000 kandela akkor az L6-nak 4-500000 körül kell lennie.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50589) ZolkoW válasza -szabi- (#50587) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha jól értelmezem, az XHP70 ledes mod annak lehet jó ötlet, aki tovább szeretné növelni a terítést a hatótáv rovására. De az XHP50 már elég jó kompromisszumnak hangzik nekem, aki nem hajtok annyira hatótávra, inkább egy hibrid kicsit mindenes lehet, indokolatlanul nagy fejjel ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#50590) HardSanyeee válasza ZozzV6 (#50581) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Nagy kár, mert szerintem design ügyileg sokkal jobban néz ki az M1, mint a C8, illetve gyakorlatban is több haszna van. Persze túl lehet élni a 20 dolláros árat azért, csak elég furcsán jön le a dolog.

Lacerta: Egyetértek. Az időkorlátos turbó még egy dolog, de az időkorlátos high fokozat az azért már túlzás. Főleg, hogy látszik a grafikonon is, hogy kb 3-4 fokot emelkedett a 6 perces időkorlát alatt, ami egész alacsony emelkedés. Vagy tényleg lenne az, hogy fixen X %-ot visszavesznek a fényerőből, vagy ha ennyire felelőtlennek nézik az user-t, akkor legyen benne hőszabályzós visszavétel az időkorlátos helyett. Ezen az áron beleférne már a hővédelem.

(#50591) ZolkoW válasza HardSanyeee (#50590) üzenetére


ZolkoW
őstag

ebből látszik, hogy mennyire ízlés dolga, mert nekem meg a C8 tetszik sokkal jobban :)
Egyébként Simon azt írta, hogy 26650-esből "in production" van S2+ szerű lámpa, csak szerintem a kifejezést ő rosszul használta, és "under development", vagy "in prototype phase" lett volna amire gondolt, ugyanez a kifejezés szerepelt ugye a drivernél is, de az sem kapható még, tehát szerintem nincs még gyártási fázisban.
Ja, és hogy ehhez a duci S2-eshez lesz 21700-hoz való adapter. Nekem ez is tetszetős irány, bár ami dedikáltan 21700-as, az kompaktabb lehetett volna, de megértem, hogy óvatosabbak (csak kicist elbukják ezzel a menőségi faktort).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#50592) Lacerta válasza HardSanyeee (#50590) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az időkorlátos turbó még egy dolog

Azért is érthetetlen a dolog, mert az R3, ami egy érezhetően kisebb - 18650-es - lámpa, és a forgatható fej miatt a termikus jellemzői is kedvezőtlenebbek, 560 lument stabilan tart high fokozatban. És melegszik ugyan, de nem annyira, hogy kényelmetlen legyen megfogni, szóval van benne tartalék is még.

Az MR30-asnak ekkora testtel 6-700 lm közt röhögve kellene mennie, de megkockáztatom, hogy a 750-ről sem feltétlenül kell visszaléptetni.
Nade 450 stabil lumen egy 21700-as XHP35 ledes lámpából?! Bleh.

Pedig milyen szép lámpa...

(#50593) 1stVikman válasza WestBam (#50571) üzenetére


1stVikman
senior tag

+ (#50570) A214
Köszi srácok ránézek a többi típusra is.
Igazából szűkíteni akartam a választékot, hogy egyszerűbb legyen dönteni. :)

(#50594) WestBam válasza Lacerta (#50584) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem rossz ez a lámpa, volt szerencsém a padláson több alkalommal is használni, jöttek a kéményseprők, aztán láttam az egyik kibújó nem 100% ezért hívtam a tetőjavítókat, azokkal is körbe lett nézve vele, szóval jól használható fénye van, mi több, elég is amit nyújt fény, de semmiféle ragaszkodás nem alakult ki bennem irányába. Majd minden lámpában megtalálom azt, ami miatt tudom szeretni, nos ebben nem volt ilyen. A powerbank funkciót mint a cikkben is említettem parasztvakításnak érzem, a mérések is megerősítették ezt.. Leginkább ezért is nem vetem még xiaomi elemlámpát, hiszen az egy kicsi powerbank LED-del az elején.

Megvettem az eddigi legrosszabb ár/lumen arányú lámpám is, csalódott is vagyok kicsit, de mégis szívesen nyúlok hozzá és használom, ma is használtam, mert az apró hibái ellenére a fénye meg jó. Eszembe nem jutott az MR30-ast zsebre vágni e helyett, pedig sokszorosa teljesítményben, de mégis inkább ezt tettem a balomra :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50595) Lacerta válasza WestBam (#50594) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Megvettem az eddigi legrosszabb ár/lumen arányú lámpám is

Titok, mi az? :DDD

(#50596) ZozzV6 válasza Lacerta (#50595) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ledlenser? :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50597) ZozzV6 válasza ZolkoW (#50591) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az a helyzet hogy 26650-es csőlámpa van sok és az nem annyira zsebbarát.
Convoy BD06
Haikelite Sc26, Sc01 stb
Sofirn SP33
És ezek csak hirtelen fejből.
Azért a 18650-ről 21700-ra elnézem azt a plusz 3 mm-t meg lehet a 21700-26650 között se borzasztó az a plusz 5mm de sokszor inkább 14500-as lámpát hordanék zsebben mert az ténLeg nem zavar. Így a 21700 nálam tényleg a plafon zsebben hordani.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50598) WestBam válasza Lacerta (#50595) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Persze, hogy titok, sosem spoilerezem, majd ez is sorra fog kerülni és akkor nevesedik.

90Ft volt a lumenek darabja :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#50599) ZozzV6 válasza WestBam (#50598) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Akkor ha 500 lument tud akkor 45000 Ft például. Durva!
Ennyi pénzért már tudjon is valamit ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#50600) ZozzV6 válasza ZolkoW (#50589) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy egy L2 hostba beledobsz egy Lexel féle 20mm-es fet drivert meg egy SST40 vagy XP-L2 vagy Luxeon V ledet és ott vagy, hogy van 1800-2300 lumened 600-750m hatótávod és ugyan ezek a ledek turbóban egy 26650-ből 8-10A-t zabálnak de az L2 host ezt a hőt kényelmesen hidegen tartja és akár 4-5 percig is mehet maxon és akkor is csak langyos lesz. Szerintem teljes merülésig is bírná a maxot csak addigra már forrócska lenne. Nekem a Luxeon V van a hőkezelt L2-ben ilyen konfigban és nagyon szeretem úgy. Szép 4000K színhőmérséklet, határozott hot spot és jó hatótáv. 10A áramfelvétel és alig érezni melegedést percek múltán is. Valószínű hasonló lesz az XHP50.2-es L2 is. Legalább is remélem 2000 lument meg fogja lépni Simon és nem csak valami 1500-1600 lesz mert a test elbírná.
Hatásfokra biztos jobbat lehet abból kihozni mert az SRT9-em XHP50.2-vel 2300 lument tudott és 3,2A áramot vett fel két 18650-ből. Vagy ha L2 1 akkuval is megy akkor kb 6,5-7A árammal tudnia kellene kb ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.