Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Kecsotam


Kecsotam
tag

Még egy kicsit nézegettem az este ezeket a kulcstartós lámpákat és ezek is látótérbe kerültek:

LUMINTOP Torpedo 007/

ON THE ROAD M3 920Lm Cree L2 U2 1A 16340

Ezeknek tényleg ennyivel nagyobb lenne a fénye, vagy ez csak kínai üres duma és jobban járok valami márkással?

(#32802) Gargouille válasza Kecsotam (#32801) üzenetére


Gargouille
őstag

Én a lumintop torpedo-t félnék kulcstartóra rakni mert a kulcsok a zsebben hozzádörzsölődve szanaszét karistolnák a felületét.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#32803) Mikulásbá válasza Kecsotam (#32801) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem van ON THE ROAD M3,de a 920 lumen nem igaz,olyan 700 lehet a max.
Ahhoz képest milyen kicsi,van fény,de nem kulcs tartóra való,ahhoz nagy.

(#32804) ZolkoW válasza UberMutant (#32799) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezt én is imádom, igaz,hogy tekerővel kapcsolódik be, de nagyon nem bántam meg. valami akcióban vettem 6e körül a sima ss változatot.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#32805) Joshi válasza Kecsotam (#32801) üzenetére


Joshi
titán

Én leárazva vettem egy Lumintop Torpedo 007-et, de nem való kulcstartóra, ahogy Gargouille is írja nagyon megsínylené.
Kulcstartóra inkább egy Lumintop Tool AAA lámpát ajánlanák, van ilyenem is. Pici igaz hogy a Torpedo 007-nek erősebb a fénye, de ez egyértelmű az elem méretét nézve.

(#32806) Joshi


Joshi
titán

Megint jó áron van a Convoy S2+ $9.99
Én anno ennyiért vettem a vázat. :B

[ Szerkesztve ]

(#32807) 5-ös kezelő válasza Joshi (#32806) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

GB-nél miért nem akcióznak 3B-vel? Mindig csak a hidegfehér az óccó. BG-nál lehet színhőt választani.
De miért is írom ezt, egy életre elegendő S2-esem van már. :)
Borjú 2-essel több órát szereltem tegnap, működött. Csak forrasztási bibi lehet, mert azóta jó, amióta kicsit feszítettem az "alaplap" helyzetén. Nem szedem szét, amíg működik.

(#32808) Joshi válasza 5-ös kezelő (#32807) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy S2 és egy S3, de S2+ még nincs. :D De nem veszek mert nincs szükségem több lámpára, már a Lumintop Torpedot is csak azért vettem meg, mert le volt árazva. :B

Most az új projektem hogy a LiitoKala Lii-100 töltőt turbózom fel egy feszmérővel.

[ Szerkesztve ]

(#32809) 5-ös kezelő válasza Joshi (#32808) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Olyan töltőket is vettem, még ki sincsenek próbálva. Meg M1,M1+. Erősen fertőz a topik. Inkább a "Ma nem rendelek semmit" topikba kellene belépnem. :)
Rengeteg érdekes és jó cucc van, csak könnyen elszalad a ló az emberrel. Órákkal már megjártam, ha van egy kis pénzem, mindjárt rendelek egyet, amire igazából semmi szükségem a sok másik mellett. Zseblámpa dettó, csak azokat nem kell szervizeltetni ötévente.

[ Szerkesztve ]

(#32810) Kecsotam


Kecsotam
tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és tapasztalatokat.

Végül azt hiszem maradok a Nitecore TIP-nél, mivel ez Lumenban is elég jó és lapos is, zsebben jól elfér a kulcsokkal.

Nagyon tetszik még dizájnra a LUMINTOP Torpedo is. Nem is a karcoktól félek, hanem ott még plusz aksi, illetve töltő is kell. És a méret is határeset.

Illetve itt volt még az ajánlott CooYoo Quantum TiS is, amihez bár aksit is adnak, nem kell töltő és a méret is nagyon jó. Viszont ehhez képest már fényerőre talán jobb a TIP ha a számokat nézem.

A TIP Ebayen már 6-8 ezerért rendelhető. Szerintetek várjak még lesz olcsóbban is akcióban, vagy ennél nem sokkal kapnám meg úgy se?

(#32811) Joshi válasza Kecsotam (#32810) üzenetére


Joshi
titán

A LUMINTOP Torpedoba nem feltétlenül kell aksi, attól függ mire és mennyit használnád. Nekem egy Varta CR123A elem van benne. Egy ilyen lámpa pont arra való amire kitalálták.

[ Szerkesztve ]

(#32812) Ra3 válasza Kecsotam (#32810) üzenetére


Ra3
őstag

Ment privát.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#32813) UberMutant válasza Kecsotam (#32810) üzenetére


UberMutant
őstag

Szia,
Nitecore TIP és a cooyoo így viszonyulnak méretben egy kulcscsomóhoz és csokihoz.

a nitecore fénye jobban terül és a közepes fényereje olyan fényes (kicsit fényesebb) kb mint a cooyoo nagy fénye.
és a nitecorenak van egy max fényereje is , ami sokkal erősebb, mint a cooyoo. (nyilván, mivel mérteben sem egy katergória).

sajnos tényleg nehéz dönteni , de végül úgyis megveszed mindkettőt :) ez a topik "átka"

ja és a Ti natúr szürke, a kulcsok miatt nem kopik, a TIP meg alu és végül ledobja a festést.

[ Szerkesztve ]

(#32814) gulac12


gulac12
tag

Van 2db NCR18650B akku az alin $7.91 áron ingyen szállítva, jó vételnek tűnik, megvehető, nincs valami buktató, amit nem vettem észre? Köszi, ha válaszoltok.

[ Szerkesztve ]

(#32815) jozsi252 válasza gulac12 (#32814) üzenetére


jozsi252
veterán

A helyzet az hogyha a képen lévőt kapod akkor szerintem az nem eredeti. Az NCR18650B akkunak a fóliája világosabb zöld mint ami a képen van. Lehet hogy nem lényeg ez az infó, de elsőre ez ugrott be a kép láttán.

iPhone 13 Pro Max

(#32816) Vertigo18 válasza gulac12 (#32814) üzenetére


Vertigo18
addikt

Valaki írja is a Feedback-ek között (egyes értékeléssel...), hogy rámért és 2600 mAh-t tudott csak...

Ha ez igaz (márpedig miért ne lenne az), akkor tutira kamu cucc!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32817) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Otthonra, meg kocsiba szeretnék valami normális, de nem túl drága elemlámpát. Ilyen kertbe kimenni este, padlásra, pincébe menni valamiért. Tehát valami nagy fényerejű, nagyjából szórt fényt adó lámpát keresnék.

Ez jó lehet? [link]

Illetve ez az akku jó hozzá?: [link]

Köszönöm a segítséget :R

(#32818) Ra3 válasza Jim74 (#32817) üzenetére


Ra3
őstag

Teljesen jó választás, egy töltőre még szükséged lesz, ezt szoktuk javasolni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#32819) Clever0 válasza Ra3 (#32818) üzenetére


Clever0
senior tag

Az eddigieket olvasva azt gondoltam, hogy a Samsung akku a nagy áramleadó képessége miatt jó, S2-be a Panasonic jobb választás lehet a nagyobb kapacitása miatt, az árama pedig elegendő oda.

(#32820) Jim74 válasza Ra3 (#32818) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen :R Pont ilyen töltőt is néztem, csak a kettes verziót. Gondolom az ugyanilyen, csak egyszerre két akkut lehet tölteni vele.

(#32819) Clever0: A Samsung akkuk most nagyon jó áron vannak. Ennek ellenére inkább a Panasonic felé keresgéljek?

[ Szerkesztve ]

(#32821) Ra3 válasza Clever0 (#32819) üzenetére


Ra3
őstag

Én az ára miatt gondolom azt hogy jó választás, szállítási költség most a BG-n kívül mindenhol van akksira, 2db 3400-as Pana 11-13 dollár alatt nincs sehol jelenleg szállítással. Ház körüli nézelődésre 2600mAh bőven elég, főleg ha kettő van belőle, de akkor idelinkelem, ez a nagyobb kapacitású Pana is jó, ha kicsit több pénzt szánsz rá: [link], 4BLF kuponnal 11.78 dollár szállítással együtt.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#32822) Clever0 válasza Ra3 (#32821) üzenetére


Clever0
senior tag

Ali-ról 4 db-ot lehet venni olcsóbban is: NCR18650B Szállítással együtt € 19,04

[ Szerkesztve ]

(#32823) Jim74 válasza Ra3 (#32821) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tényleg csak annyira kell, hogy ilyen 5-10 perce tevékenységekhez fényt adjon, ha szükséges.

Egy ilyen akkuval, mondjuk Samsung-gal mennyi ideig világít a lámpa? Teljesen ismeretlen ez a terület nekem. Csak ilyen hagyományos (gagyi párszáz Ft-os) lámpáim voltak eddig.

Esetleg ez 15,5 EUR-ért?: [link]
Az jelent valamit, hogy 18650B jelzésű?

[ Szerkesztve ]

(#32824) jozsi252 válasza Jim74 (#32823) üzenetére


jozsi252
veterán

A B annyit jelent hogy 3400mAh verzió.

(#32825) gulac12

Attól függ hogy a lámpába melyik jó. Tehát hogy a + pólus amivel érintkezik, van-e valamilyen kitüremkedés, mert ha nincs akkor a flat top ott nem fog jól érintkezni. A lámpák nagy részébe jó a flat top, de azért olyan is van aminek az érintkezője tök lapos, így a flat top oda nem jó.
És hogy csavarjunk a dolgon, van olyan flat top akku ami picit csak, de pont annyira kitüremkedik hogy pont érintkezik a teljesen lapos érintkezővel rendelkező lámpával. :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#32825) gulac12 válasza Ra3 (#32821) üzenetére


gulac12
tag

A fasttech oldalon találtam NCR18650B akkukat $10.44 (Flat Top), illetve $10.54 (Button Top) áron. Ez lehet jó választás? Egyébként melyik az ajánlott a Flat Top vagy a Button Top?

[ Szerkesztve ]

(#32826) Ra3 válasza Jim74 (#32823) üzenetére


Ra3
őstag

Ez a Convoy a 7135 x 6-os változat, 100%-on hajtva 2100mAh-ot ad a lednek, elméletileg max fényerőn 1.2 órát menne, de szerintem az általad említett ház körüli tevékenységekre a 40%-os fokozat is bőven elég, úgy akár három órát is mehet a 2600-as akksival, persze ezek csak számított értékek, a valóság ettől azért eltérhet.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#32827) Jim74 válasza Ra3 (#32826) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Linkeltem be másik akksikat, arról mi a véleményed?

Egyébként az állásban ezek a Li-Ion akkuk mennyire merülnek?

(#32828) Ra3 válasza Jim74 (#32827) üzenetére


Ra3
őstag

A többiek is leírták hogy jók ezek a Pana 3400-as akksik, igazából az a kérdés hogy kell-e ennyi, ha csak keveset van használva.
Új állapotukban nem jellemző hogy nagyon merülnének állásukban ezek az akksik, én szedtem ki évek óta nem használt laptop akksiból 60-70%-ra merült cellákat is már.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#32829) Jim74 válasza Ra3 (#32828) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazából ilyen fiókban, meg kocsi kesztyűtartóban lévő elemlámpának kellenek. Pl. ha kocsiba valahol este kell pakolni valamit és nem látok rendesen. Vagy otthon áramszünet van, esetleg ki kell menni a kertbe este bármi miatt szétnézni.

(#32830) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Az itteni javaslatok hatására rendeltem egy Convoy S2+ lámpát 7135x6 változatban. Tökéletes választás volt. Jó a mérete, jó a fénye, minden okés.

A kérdésem: milyen 18650-es akkut rendeljek hozzá és honnan?

Rappi

(#32831) ZozzV6 válasza Jim74 (#32829) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kocsiban nem nagyon tartanék állandóra lítium akkus lámpát. Nyáron nagyon fep tud melegedni az autó belseje. Ki kell elvileg bírnia meg a kesztyűtartóban nem kap közvetlen napfényt de jobb félni. Oda én olcsó AA elemes SK68-at raktam.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#32832) Jim74 válasza ZozzV6 (#32831) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Az is Convoy márkájú?

(#32833) ZolkoW válasza ZozzV6 (#32831) üzenetére


ZolkoW
őstag

igen, ezért nem tartom ott a H02-t sem, viszont most jutott eszembe, továbbgondolva: ha CR123-akat vennék bele, az bírná? nem volt sosem olyanom, de a lámpa elvileg tudja.
Nem ismerem ezeket, sima alkálinak számít?
Autóba nem is tudok jobbat a mágneses talp miatt, éjszakai kerékcseréhez :)
talán emellé egy másik lámpa, narancssárga diffúzorral :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#32834) Kecsotam


Kecsotam
tag

Sziasztok!

Még 2 kérdésem lenne hozzátok. Az egyik ismerősömnek kellene rendelni CR123A-s aksikat. Nézegettem Alin, de nem tudom eldönteni, hogy egy jó minőségű, mondjuk Nitecore 650 mA-es aksi ér többet, vagy egy annyira nem ismert márka 2300 mA-es terméke. Nem igazán értem ezt, de gondolom ezek az olcsóbb több ezer mA-as aksik általában kevesebbek. Szóval megéri kifizetni a márkát, vagy inkább egy olcsóbb és nagyobb mA számú?
Esetleg konkrét linkeket is szívesen fogadok.

Másik dolog a töltő, a kérdés ugyanaz. Megéri a Nitecore D4, vagy felesleges kifizetni a márkát, mert egy másik fele olyan árú is ér annyit? Esetleg kuponokat nem tudtok aksikhoz és töltőhöz?

Kösziiiiii!

(#32835) WestBam válasza Jim74 (#32832) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az SK68 egy gyűjtőnév, és ha kocsiba teszed akkor vegyél bele lítium elemet, mert az jobban bírja a szélsőséges hőfokokat, nem merül le sem nyáron a forróságban sem télen í mínuszokban.
UltraFire SK68 bemutatót találsz a blogomban, ott minden le van róluk írva.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#32836) balazs1956 válasza Kecsotam (#32810) üzenetére


balazs1956
senior tag

Jó döntés!
Nekem van mindkettő, a Nitecore Tube-ból kettő is. Ebből az egyik meghalt egy hónapos korában, de mivel ingyen kaptam valami mellé , nem lehetett reklamálni.
Szét tudtam szedni, igaz csak roncsolással, és az elvált forrasztást meg is tudtam csinálni, de a Tip egy más kategória.
Elegáns, nagyobb fényű, visszajelzi a töltöttségi állapotot, lockolhatók a gombok, csavarokkal bontható, és kis ügyességgel akkucsere megoldható.
Negatívumként csak az hozható fel, hogy nem vízálló, és a fém test esetleg nem tesz jót egy kocsinak stb.

(#32837) ZozzV6 válasza ZolkoW (#32833) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Jó ötlet. Nekem úton van épp egy Skilhunt DS10 ami 16340-el megy. Abba is jó a CR123. Lehet leváltom az autós lámpát.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#32838) Jim74 válasza WestBam (#32835) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Nem talalom a blogodban az SK68 tesztet :F

[ Szerkesztve ]

(#32839) AndrewBlase válasza Jim74 (#32838) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tessék

Miért mindig én???

(#32840) Jim74 válasza AndrewBlase (#32839) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#32841) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Felkerült a Thorfire VG15S tesztvideóm

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#32842) Kazasi


Kazasi
tag

Üdv mindenkinek!
Járatos itt valaki 26650 cellák terén? Egy akkus fúrót szeretnék felujítani és legalább 20A tartós leadására képes akku kellene. Esetleg ha linkeltek megbízható forrást, azt is megköszönöm. Ha a 26650 nem olyan gyakori akkor marad a 18650.
Illetve az intercell.hu oldalt ismeri valaki? Megbízható bolt?
Előre is köszönöm a válaszokat!!! :)

(#32843) WestBam válasza ZozzV6 (#32841) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Jó lett, köszi a tesztet :C
Hőmérőzésnél tegyél mellé egy órát, akkor látványosabb gyorsítva is az egész :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#32844) ZolkoW válasza Kazasi (#32842) üzenetére


ZolkoW
őstag



nincs tapasztalatom 26650-nel, de tegnap fejeztem be egy átalakítást 12V NiCd -> 3x18650 irányba, és brutális lett.. nem tudom kézzel megfogni a tokmányt :) 2200mAh-ás LG akkukat használtam, Vateráról. 20A folyamatos áramot tudnak állítólag ezek is, én ez alapján hajlamos vagyok elhinni... és az eredeti pakk ugye csak 1.2 Ah-ás volt, tehát még az is majdnem megduplázódott.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#32845) ZolkoW válasza ZolkoW (#32844) üzenetére


ZolkoW
őstag

naná, hogy nem off.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#32846) krisztianAMG válasza ZolkoW (#32844) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az elektronikáról írhatnál pár sort, akár privátban is.

(#32847) Kazasi válasza ZolkoW (#32844) üzenetére


Kazasi
tag

Köszi! Szépen megoldottad!
Az elektronika része engem is érdekelne... :)

(#32848) ZolkoW válasza krisztianAMG (#32846) üzenetére


ZolkoW
őstag

nos :)
biztos van szebb megoldás ennél, én azt találtam ki, hogy relé választja ki, hogy melyik cellát tölti a töltőáramkör (USB-ről), és végighalad rajtuk sorban. Microusb csatit kapott a ház, hogy bele tudjak dugni olyan mágneses csatlakozót. Ez az egész 50%-ban a hecc kedvéért, 50%-ban a meglévő és amúgy tökéletesen működő fúrógép újrahasznosításáért készült. az anyagköltség -mágneses kábel nélkül,mert az csak kényelmi extra- olyan 5e Ft volt. ja, plusz 1300 Ft egy 2 amperes töltőfej,hogy ne kelljen lenyúlni egy telefonét sem.
Arduino pro mini vezérli a kapcsolgatást, és figyeli a Li töltő IC egyik (Charge) lábát, hogy tudja,mikor fejezte be. ja, és piros/zöld kétszínű ledekkel jelzi,hol tart (amelyiket tölti, az pirosan villog,amivel kész,az zöld). a reléken keresztül csak olyan 4.05 voltig tölti a cellákat, ezzel nem számoltam az elején, de végülis nem is bánom, a kisebb belső ellenállás miatt biztos nagyobb áramot kap így is a motor, magyarul teljesen feltöltött állapot esetén kicsit túl van hajtva. a pakk két sarka (12.15 V) csak simán ki van vezetve, nó korlátozás. a töltés viszont így balanszírozottan történik.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#32849) #33253120 válasza ZolkoW (#32848) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#32850) Janaboy válasza ZolkoW (#32848) üzenetére


Janaboy
veterán

:C

Ilyet csinalhatnal nekem is :P
Ott all a bosch gep, mert olyan draga bele az akku h nem eri meg :(

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.