Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) Jackal2 válasza Gh0sT (#55334) üzenetére


Jackal2
senior tag

mindkettorol van teszt a quadkopter blogon :p

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#55352) Saccco


Saccco
nagyúr

Most néztem meg közelebbről a cellafeszültségeket az iSDT SC-608-as töltőmön, háááát kalibrálni kell +/-0,1V van benne...
Persze, hogy az SC-608-at még nem lehet, csak a gyártótól kapott kóddal kalibrálni... most arra várok. :D

Nem jó, hogy a 4,35 helyett belevág 4,46-ot... :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55353) Baku válasza Saccco (#55352) üzenetére


Baku
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Leírnád a menetét, hogyan kell?

(#55354) syler123 válasza Saccco (#55352) üzenetére


syler123
veterán

Nekem a Skyrc B6 mini egyformára tölti a cellákat, de picit alá tölt. Tehát 4,2V helyett 4,15. Lehet ezt sem ártana kalibrálni, de még mindig jobb, mintha fölé töltene. Mondjuk ennyi erővel lehet a 3eFT-os multimeter mér rosszul :D

[ Szerkesztve ]

(#55355) varadigabor válasza Baku (#55353) üzenetére


varadigabor
senior tag

Engem is érdekel, mondjuk eddig a gép nem jelzett hogy túl sok lenne a fesz :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#55356) Saccco válasza Baku (#55353) üzenetére


Saccco
nagyúr

>>>>>>>>> Csak Saját felelősségre <<<<<<<<<

iSDT SC-608
Kalibráló menü előhívása:
- gomb-ot hosszan kell nyomni
- System information (az itt leírt PN számmal lehet kérni a feloldó kódot, SC-608-nál biztos, újabbaknál a következő menünél már a kód szerepel)
- hosszan kell nyomni a gombot, amikor csippan el kell engedni, majd újra, összesen 3-szor
- Voltage calibration (akkut is kell csatlakoztatni)
- a kapott kódot be kell "pörgetni" - Itt elakadtam, mert nincs kódom... :D
- hosszú nyomásra kijön a menüből
Ajánlom Joshua Bardwell kapcsolódó két videóját.
Az elsőben az ultimate megoldás, a másodikban rájön, hogy nem biztos az.
Szó van benne referencia feszültségről, kalibrálás pontosságról, stb.

Ha nagyon elkalibráljátok, akkor rosszabb esetben kinyírja az akkukat, jobb esetben tűzeset is lehet!

>>>>>>>>> Csak Saját felelősségre <<<<<<<<<

A 2Warrior-ral frankón végig tudom zongorázni a csatornákat... :DDD

4V alatt tudom mérni a Mastech MS8209-cel 3 tizedesig. Közben már megnéztem a teszteremet is, az is mellé mér. :D
iSDT 1. cella, akku 4,42V, Mastech 4,39V, tesztelő 4,46V :DDD
ugyanez az akku iSDT-n
2. 4,48V
3. 4,34V
4. 4,40V
5. 4,55V - erre visít is
6. 4,31V

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55357) Teréz Atya válasza syler123 (#55354) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Pont ezért nem kalibráltam a töltőimet, mert a legtöbb multiméter +/- 0,1% +/- 2 digit.
Na, tehát, ha azt méri, hogy 4,21V, akkor az lehet +/- 0,024V is. Két multiméteremből egyik 4,2-re 4,19-et, a másik 4,21-et mér. Sajna már nincs hozzáférésem labor feszültségmérőhöz, így nem tudom őket kalibrálni. :(
Jó, ok, 0,1V már nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#55358) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Gyerekek, honnan a csából lehet szerezni axiális low ESR kondit? A Békán, bárhova próbálom, a gyárkémyény mindenhol galibáz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#55359) Saccco válasza Saccco (#55356) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hmmm......

Azt hiszem kell csinálni egy DIY update toolt... az SC-608-hoz és feltenni a legújabb szoftvert...

SC-608 V2.1.0.15
1. Fix capacity measurement problem.
2. Optimize discharge and storage algorithms.
3, Modify charging control algorithm.
4, Enhance communication reliability.
5, Modify the implementation for voltage calibration.
6, Optimize balance charging performance.

Az 5. pont miatt, hátha nem kell a kód többé. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55360) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Vettem ma egy dji spark drónt. Sajnos nem volt az üzletben dji care biztosítás. Ezt utólag is meg lehet rávásárolni? Illetve online is intézhető valahogy?

Előre isköszi!

(#55361) stefi81 válasza Saccco (#55359) üzenetére


stefi81
tag

Én a q6-nál felraktam a legújabb fw-t, de csak a venti ment állandóan. :D
Egyébként a pontosság beállításnál szerintem a legfontosabb, hogy egyformák legyenek a cella közötti feszültségek és erre bármilyen multiméter jó lehet.
Nekem is csak a HV lipo miatt kellett kalibrálni a isdt-t, viszont a skyrc s60 gyárilag is pontosan van belőve, de ezt mondák mások is, hogy isdt-re kell egy kis időt szánni. Az isdt olyan mint a régi Dacia. :D

(#55362) Gh0sT válasza Saccco (#55348) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszi, honnan rendeleted végül? Vámot megúsztad?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#55363) Gh0sT válasza Jackal2 (#55351) üzenetére


Gh0sT
addikt

Olvastam mindkettőt, de nem tudok dönteni. Taranistol azért félek, mert rengeteg időm rá fog menni viszont ertekallo. T8SG viszont olcsó, kicsi a kezem, valószínűleg egyszerűbb kezelni, viszont ott meg jön a Plus verzió.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#55364) Peaceliker


Peaceliker
addikt

nem biztos, hogy lesz rá lelki erőm, de lehet átépítem mindkét 2" os gépet. kinti próba nem volt, de szobai punchoutolgatásban 23as propos 1104 jobbnak tűnt, illetve, arról az rs1104 ről tudom, hogy ha a szemét kinyomom is fent van 4p et, 1103 meg sztem nem lesz :)
így akkor azt kéne hogy 1103 lesz bentre és 1104 kintre, de mostani vázon egy 3d nyomi kamera tartó van, azt kinti gyepát tuti nem bírja :)
szóval...tanácsot tudtok adni vázra ami 23as propot elbír (ráfér), de nagyon max 15g? :)

"Oh my Goa'uld!"

(#55365) gonger válasza qpakcovboy (#55360) üzenetére


gonger
senior tag

Szia,
legegyszerűbb a drón aktiválását követő 48 órán belül megvenni a CARE-t.
Online a DJI oldalán a legegyszerűbb.

(#55366) Saccco válasza stefi81 (#55361) üzenetére


Saccco
nagyúr

Remélem nem lesz ilyen hiba nálam. Most csinálom a kábelt hozzá. ;]

(#55362) Gh0sT:
Gearbest-ről. Nem csúszott át, fizettem rá 8-at, így 28 lett a vége. EU raktárból kijött volna 25-ből. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55367) twine


twine
addikt

Urak!
450mah (tattu) 3s aksit ?V-ra toltsem?
Multimeterel tudom mérni csak!
Gyerek RC verdajahoz kapott "ledes" vergagyi toltovel toltenem, mert a Banggood már hónapok óta szop@t es a második szett csatlakozót rendelem, a q6plus-hoz,de még mindig nincs itt!
A kis Diatone-t meg már nem tudom "setupolni" mert kifogyott az összes aksimbol a "gyári" szufla...
Szóval mennyi az annyi? Voltban 3S-nél? Köszönettel :R

(#55368) Teréz Atya válasza twine (#55367) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

3*4,2=12,6V feltöltve
3*3,8=11,4V tárolás

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#55369) Peaceliker válasza twine (#55367) üzenetére


Peaceliker
addikt

Az lipo töltő? Mert ha nem akkor ne tedd rá, mert máshogy kell tölteni egy nikkelt meg egy lipo t (más a delta ahogy tölti nem egészséges csak a saját). Amúgy 4.2v/cella mindig

"Oh my Goa'uld!"

(#55370) twine válasza Teréz Atya (#55368) üzenetére


twine
addikt

+(#55369) Peaceliker
:K Igen, "for LI-PO Battery only" a feliratozás
Köszönöm
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#55371) varadigabor válasza twine (#55370) üzenetére


varadigabor
senior tag

"Elvileg" ez automatikusan tudni fogja mennyire kell tölteni, zöld lesz talán.

Más:
Megjelent az új cyclops szemcsi... Lehet el kellene adnom a diversity-s vevőm + dvr + a 5000 ft-s szemüveget. Egyszerűbb lenne kicuccolni vele.. :d

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#55372) twine válasza varadigabor (#55371) üzenetére


twine
addikt

Igen- igen, úgy van ahogy mondod, de én eben már nem igazán bízom,,,
Már mind a 3 kondit cseréltem benne, (persze azonos értékűre), és zöldül is az RC verdához kapott aksival, de az 2S, és 3S-en még nem is próbáltam ezt a töltőt....
Gondoltam inkább megkérdem a számokat tőletek, és méregetem a feszt, mint hogy hazavágjam idő -és repülés- előtt az amúgy zsír új aksikat! :B

(#55373) Saccco válasza Saccco (#55366) üzenetére


Saccco
nagyúr

Na nem elkészült a kábel, hanem ki. :W
Headset nullázva. :W :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55374) Saccco


Saccco
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a H801 is Silverware képes. :C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55375) defy456 válasza Saccco (#55374) üzenetére


defy456
aktív tag

Egy előző beszélgetésre visszatérve az akksikhoz.
A gyári akksival(e011) másfél-2 perc között repül.
Találtam otthon egy 150mah 30c-s akksit. Na azzal nagyon jól repül, úgy ahogy az elején elképzeltem. Nagyon jól megy és vagy 1 percel tovább bírja mint a 260-as gyári. Óriási a különbség. Elég fura...
Ha ezt tudom akkor nem 260 45c-s pakkot rendelek, hanem 150 45 c-set.

(#55376) Saccco válasza defy456 (#55375) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én ilyeneket vettem: GNB 6STÜCKE 260 mAh HV 1S

7g, szemben a gyárival, ami 8,8g. Ezekkel 3:20 percet repül és 3,7V-tal jönnek le. A végéig kihajtva, ami közel 4 perc, már csak 3,4-3,5V-osak. Nem akarom annyira gyilkolni. :D
Előtte én is inkább a 150-esekkel használtam. Az a gyári 260-as valami ritka szutyok. :DDD
A rendes 260-assal jó lesz, majd meglátod. Viszont, ha igazi erő kell, akkor a 4,35V-os az út.
Érdekes dolog a HV akkunál, hogy végig van benne erő, viszont amikor vége, akkor nagyon vége.

szerk.:
20,5%-kal könnyebb (-1,8g) a HV akku és bőven erősebb. Ez a teljes súlyra (~31-32g AUW) nézve ~5,5%, az nagyon sok egy ekkora gépnél. :K

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55377) defy456 válasza Saccco (#55376) üzenetére


defy456
aktív tag

És ezt az akkut hogyan csatlakoztatod? Ennek ott fixen van a csatija.

(#55378) Peaceliker válasza Peaceliker (#55364) üzenetére


Peaceliker
addikt

...lehet veszek egy lizi alsó lapot és arra építek egy sima tornyos mókát...

"Oh my Goa'uld!"

(#55379) Saccco válasza defy456 (#55377) üzenetére


Saccco
nagyúr

No igen. Kell neki egy farkinca a gépre. :) :B
Forrasztani kell.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55380) twine


twine
addikt

SZiasztok!

Kérdés 1:
Vajon a diatone gt-r90 aksira akasztás után 1percel, miért kezd el 2mp-enként csipogni?
Távhoz kapcsolódik elvileg, legalábbis az XM+ zöld, és látom a Betaflight alatt a karok mozgását!
Baromi idegesítő, mert amúgy sem jutok sehova ezzel a kbsztt setup-al, még egyszer sem sikerült motorokat beindítani, de ez a kis g3ci, egy perc után elkezd sipogni! a beeper configuration alatt én már az összes kapcsolót kikapcsoltam,,,

Kérdés2:
Múltkor syler123 volt olyan kedves, elkezdett privátban foglalkozni velem és a problémámmal,(csak aztán el kellet mennem itthonról :((( ) kaptam tőle egy videót, ez alapján be is állítottam a kapcsolókat elvileg!
Ami viszont problémám, hogy az ARM nem "sárgul be" a kapcsolóra betaflight alatt...
Angle/Horizon között már tudok váltani adott kapcsolóra azok szépen sárgulnak, de Az ARM nem sárgul az istennek sem!
Videót, és a beállításaimat már vagy 3x végignéztem...Elvileg talán minden úgy van ahogy a videón, de mégsem akar működni..
MIt ronthatok el vajon?

Segítsetek légyszíves...már tényleg nagyon ki van a f@sz, hogy nem birom ezt a nyomorultat működésre bírni :O :O

Köszönettel :R :R

[ Szerkesztve ]

(#55381) varadigabor válasza Peaceliker (#55378) üzenetére


varadigabor
senior tag

Vagy rajzolsz egyet gyorsan és Capri is kivágja :D max lerajzolom én neked ha ilyen tornyos kell, csak ad meg a méreteket

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#55382) Peaceliker válasza twine (#55380) üzenetére


Peaceliker
addikt

blheli motor beacon. Menj be blheli be és vagy kapcsolt ki vagy vedd magasabbra az időzítőt

arm meg azért nincs, mert (valszed) mert 1000 alatti (vagy 1100 feletti) min gáznál az érték. Asszem taranisod van, ott mixer (vagy tököm is tudja már melyik lap a végtelenből), ahol csatikat lehet kiosztani, weight et 97 re kell venni

(#55381) varadigabor

az végtelen pénz :DD lizi alsó lap 1500, torony bigyusz vagy 500 sztem :) vágatni vmit, még ha kicsi is vagy 5-6k...küllem egyéniség miegymás kicsit sem érdekel, ez mind nem látszik repülés közben ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#55383) ezoltan válasza twine (#55380) üzenetére


ezoltan
tag

Ellenőrizd a távon is hogy melyik AUX csatornán van melyik kapcsoló.
Lehet hogy azért nem reagál erre a funkcióra,mert nem ott van alap esetben,ahol szerinted lennie kell.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#55384) twine válasza Peaceliker (#55382) üzenetére


twine
addikt

blheli még nem volt telepítve, de letöltöm, és telepítem, köszönöm...

(#55383) ezoltan:

KÖszönöm szépen :R
AUX-nak jónak kellene hogy legyen, mert ha autóra rakom, és kapcsolom a távon, ugrik AUX1-re...
Tehát érzékeli, és a csúszkán a sárga "pöckök" is ugrálnak...
De az "ARM kocka" nem sárgul...
hogyan kellene annak sárgulni? :B

(#55385) molnigee válasza twine (#55380) üzenetére


molnigee
aktív tag

A táv magasabb throttle jelet ad mint a bfben a min throttle.
Tehát vagy távon állítasz ahogy írták, vagy bf min throttlet állítod magasabbra.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#55386) twine válasza Peaceliker (#55382) üzenetére


twine
addikt

blheli egyelőre teljesen sötét folt számomra,,,,
feltelepítettem, elindítottam...
Lövésem nincs mit kellene csinálnom, hogy nem sipogjon a gép... :O
Tök szürke a "read setup-write setup rész" :(

(#55385) molnigee :

Köszönöm, sajnos hiába vettem lejjeb az értéket, nem sárgult az ARM :(

[ Szerkesztve ]

(#55387) AMDaZERG_1 válasza twine (#55386) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

1
Nincs beállítva AUX-re FailSafe? Akkor is csiporászhat.
2
Throttle - Yaw a jobb oldali stickre van állítva? A throttle teljesen le van húzva az ARM pillanatában?
3
kalibráltad a gépet? Vízszintben van ARM pillanatában?
( fáradt vagyok már :D )

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#55388) ezoltan válasza twine (#55386) üzenetére


ezoltan
tag

Azt én is akartam még kérdezni,hogy biztosan zéró pozícióban van-e a throttle?
Mert akkor sem enged ARM-olni (szerencsére).

Illetve amit AMD is ír,ha nincs teljesen vízszintben,sem engedi élesíteni a motorokat.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#55389) ezoltan válasza twine (#55386) üzenetére


ezoltan
tag

BLHeli-ben jobbra fent először Connect,majd lent Read Setup.
Persze az akksinak csatlakoztatva kell lennie hogy az esc-k áram alatt legyenek.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#55390) twine


twine
addikt

MIndenkinek NAGYON-NAGYON szépen köszönöm a felém tanúsított türelmet, és a sok segítséget! :R :R

Végre nem sipog, és beindultak a motorok!

Köszönet, és tisztelet... :R

Pfúúú de retardáltnak érzem magam :O :O
Viszont nagy a boldogság... :D :C nagyon hosszú volt az út idáig :B :O

(#55391) twine


twine
addikt

SZóval!

Eddig tartott az "öröm"...És eddig tartott az önszopatás....
Maradok a Phantomnál...Nem lesz racerkedés!
Ajánlom az aláírásom a t. topictársaknak! ;)

[ Szerkesztve ]

(#55392) syler123 válasza twine (#55391) üzenetére


syler123
veterán

Úgy kezdesz mint én én is árultam már a gépet a szívások miatt, most pedig már a 2. gépet rakom össze önállóan, nulláról.
Ne add el.
Mi az ami még nem működik? Armolni már sikerült ha mindenigaz.

Ha Pesti vagy tuti segít valaki beüzemelni, utána tetszeni fog és nem akarod eladni.

[ Szerkesztve ]

(#55393) Saccco válasza twine (#55391) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ne viccelj, nem hiszem el, hogy nincs ott valaki a környéken, aki segít működésbe hozni, személyesen.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#55394) SpydeR3412 válasza defy456 (#55375) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Próbáltam sok féle aksit hozzá, de szerintem is a 150mah 45c-sel repült a legjobban a gép.
A hv aksi megéri, csak forrasztani kell.
Ha érdekel, nézz szét nálam, vannak fennt videóim különböző aksikkal, meg motorcserével. Itten meg a távirányító cseréje utáni videók vannak.

(#55395) twine válasza syler123 (#55392) üzenetére


twine
addikt

Emlékszem rá... :R
Nagyjából azt hiszem pont abban az időben kezdtem el a topicot aktívan olvasni...illetve előtte talán kicsivel!

+(#55393) Saccco:

"Működött...!" Olyan boldog voltam,elmondani nem tudom...Azt hittem ez az a pillanat, amikor a "bölcsek köve" a zsebembe ugrott...elkezdtem "véglegesíteni" a dolgot...vevő a helyére került a torony tetejére leszigetelve!
Taranis, és zümi kapott egy factory resetet...0-ról kezdtem el "configolni", mert már királynak éreztem magam, és tudtam reggel elégedetten ébredek, és repülni fogok....rotorokat előszedtem, felkerültek a gépre...csavar nélkül, mint kiderült "szerencsére"...mert:

amint óvatosan a levegőbe akartam emelni a masinát, és "úszott "volna előre, igazítani akartam a jobb oldali karral, de hanyatt verte magát a gép....rotorok lerepültek róla...

3óra szopás következett, mire kilogikáztam, hogy hiába van MOD2-n a táv, a jobb karon "fordítva" működik a PITch és a Roll...ezalatt kb 4x vertem le a rotorokat a gépről....

Végül sikerült rájönnöm,hogy AETR helyett amit a betaflight "ajánl fel" a receiver fül alatt a chanel mapnál ha frsky-ra van állítva amire ezáltal azt hittem ez az "etalon" és tuti ugy kell hogy legyen....a másik beállítást kell használnom(Spectrum/Graupner/Jr) így lett TAER és így állt végre minden a helyére...
Megkaptam a "standard" mode2-t végre....
Rotor nélkül kipróbáltam,,,úgy tűnt tökéletes...fizikailag is, és a motors meg a receivers fül alatt is ugy tünt rendben vagyok....

Rotorok felkerültek...ovatosan próbáltam emelkedni, majd a másodperc tört része alatt ugy pörgött fel hogy talán a jobb karhoz nem is értem de hanyatt verte magát de olyan erővel, hogy a bal első motornak letört a tengelye...meg sem talátam azóta sem a rotort a házban...

Hát ez miaf@szom? :((( :(((
utána próbálkoztam még vele,(nyilván rotor nélkül) de olyanokat anomáliákat tapasztalok, hogy magától nő a throttle fordulatszám pld...aztán meg nem....
De ilyet már tapasztaltama földhöz verés előtt is, miközben rotor nélkül próbálgattam a beállításokat...
egyszer "furcsa", aztán meg jó... :F :U

Hát szóval ez nem hobby, hanem önszopatás...
MOst rendelhetek hozzá egy motort,,,megint egy hónap mire megjön...
És ugyanezt kezdem előlröl...
ehhez már semmi kedvem...

Rotor nélkül úgy tűnik minden rendben "készen vagyok"...aztán emelkednék, és ...........

Kösz nem....megveszem a motort kicserélem, és megy a piacra a diatone is...
A többi cuccom nem károsodott...jól jártok vele, mert akciósan vettem szinte mindent...és tényleg nem használt....

Sajnálom nagyon, mert beteg módon szerelmes vagyok a Taranisba is,,,imádom ahogy kinéz,,és szerettem volna vele megbarátkozni...
Így éreztem elinte a Diatone-al is....

DE erre nekem nincs időm, és türelmem.... :( :O :O

PS:
Most látom hogy BF-ban a Config fülnél az accelero roll trim -40 volt...hogy miért? hogy állt az oda....lövésem nincs,,,, :U :F

[ Szerkesztve ]

(#55396) AMDaZERG_1 válasza twine (#55395) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ez még nem elég, hogy feladd! :D
Én is fel akartam adni, sőt, nem is mertem több hónapon keresztül lemenni. Kitaláltam magamnak mindenféle kifogást, csak ne kelljen újra szembesülnöm azzal a megpróbáltatással, amit az X220s csinált.
Teljes sebességgel engem kizárva a buliból elindult az ég felé kissé előre döntve, lakóépületek irányába.
És ott aztán tényleg van ám erő, tömeg. Akkor akár valamiben, valakiben kárt is okozhatott volna.
Szóval főként csak nézhettem mit művel a jószág. De szerencsére időben disarmoltam, de még akkor is a lendületnek "köszönhetően" még folytatta egy ideig az útját felfele. Becsapódástól néhány méterre autó, házak, emberek. Mindez azért, mert kipróbáltam BetaFlight alól a GPS navigációt, ami nem erre való.
Szóval végül tényleg hónapok után adta vissza a bátorságom egy 95mm -es Lizard, mert gondoltam azzal nem okozok olyan károkat, amit akkor okozhattam volna.
Valóban kell molyolni ezekkel a repülő ördögökkel, de amikor megy nagy örömöket is tud okozni, és persze attól még apróbb szívások maradnak, de a legjobb autóversenyző is falhoz veri járművét, és a legjobb technika is szorul időnként javításra.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#55397) twine válasza twine (#55395) üzenetére


twine
addikt

Közben most sikerült kitapasztalnom...
Akkor "lép életbe " ez az automatikus fordulatszám növekedés, ha 1400 fölé pörgetem a motorokat...ekkor elkezd növekedni a fordulatszám, és nem hajlandó csökkenni, bármit csinálok a karokkal...
csak a disarm segít...
Utána jó, és egészen addig normálisnak tűnik a működés, amig csak 1400 alatti értékig pörgetem a motorokat...
:U

(#55399) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#55357) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A multimétereidet meg egy 3 dolláros cuccal tudod kalibrálni.
Mondjuk, az nem hátrány, ha a műszer legalább 6000 countos, és minimum 4 digites, ez esetben nem veszted el az utolsó digitet 4V felett sem. (Egy 5 digit / 20000 countos UT61E meg már mindenre elég 4S-ig)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#55400) varadigabor válasza twine (#55397) üzenetére


varadigabor
senior tag

Propok nélkül az nem biztos hogy baj. Hol laksz? Nem tud senki segíteni a környéken? Júniusban kezdtem... Most meg már versenyekre megyek. Elején tényleg minden kínai, bf-et pár órán keresztül nyomkodtam, most meg 5 perc kb.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.