Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) kriszbon válasza syler123 (#54148) üzenetére


kriszbon
őstag

Mennyiért is vetted te őket?
Csak mert csinálhatsz belőle -5db-ot ha olcsó. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#54152) syler123 válasza kriszbon (#54151) üzenetére


syler123
veterán

Vettem 4$-ért is, de a legtöbbet 2$-ért. De igazándiból szükség lesz rá, mert a Falcon-t ha átépítem, akkor ahhoz még kell 4db, a többi meg tartalék. Falconnak az escjei nekem kínlódnak, nem nagyon jó megoldás ez a ráhackelt blheli...

david335: nincs mit, de csak saját felelősségre. Volt aki brickelte a távját, hogy azért mert kihúzta közben, megszakadt a kapcsolat vagy mi okozhatta ezt nem tudom. Az ilyen firmware módosításoknál mindig van kockázat.

[ Szerkesztve ]

(#54153) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Srácok! Ev100 menüjéblt, hogy lehet elő csalogatni? :F

(#54154) david335 válasza Peaceliker (#54146) üzenetére


david335
tag

Epa az mi is?:)

(#54155) kriszbon válasza syler123 (#54152) üzenetére


kriszbon
őstag

Akkóó ne tessék itt sírni hogy túlrendelted magad, én meg itt egész izgalomba jöttem hogy tudok venni még belőle(4 dodo körül vettem én akkor). :P :D :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#54156) SpydeR3412 válasza SpydeR3412 (#54153) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Megoldódott.

(#54157) wazo válasza syler123 (#54152) üzenetére


wazo
aktív tag

Én is atvennek 5 darabot 2$/db áron.
(Valszeg már nem lesz ennyiért.)

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#54158) lkristóf


lkristóf
senior tag

A motor 3 db kábelére hány mm széles Braided Cable Sleeve-t szoktatok rakni?

(#54159) cd334 válasza david335 (#54150) üzenetére


cd334
tag

Az i6x-hez nem jó. De most készül ahhoz is a moddolt sw. Még várni kell egykicsit. Én nekem is i6x van és arra várok, hogy elkészüljön.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#54160) Teréz Atya válasza lkristóf (#54158) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

0mm a pont megfelelő. :P

Emax NightHawk 280 pro-n volt utoljára kábeltakaró, amitől gyorsan megszabadultam, mert csak a baj volt vele. Röpcsibe nem kell, különálló ESC-nél sem, 4 in 1 ESC-nél talán. De mivel nagyon nehezen vezethető a kábel inkább lemondanak az emberek a plusz védelemről vagy a kar alatt húzzák a kábelt.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#54161) david335 válasza cd334 (#54159) üzenetére


david335
tag

Köszi:) A link-et tudsz küldeni ahol készül?:)

(#54162) cd334 válasza david335 (#54161) üzenetére


cd334
tag

Itt van a projekt oldala.
A hozzá tartozó fórum és github repo.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#54163) vandor01


vandor01
őstag

GB-en 22euro magassagaban
a runcam micro swift2 lens: 2.1 / 2.3 NTSC / PAL [link]

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#54164) MATTILA11 válasza Jackal2 (#54141) üzenetére


MATTILA11
újonc

Ez a gps modul jó hozzá ugye ?

https://hobbyking.com/en_us/mini-ublox-neo-m8n-gps-for-pixracer-with-compass.html

mert ugy nincs készleten hogy gps modullal együtt!

(#54165) syler123


syler123
veterán

Használ valaki ilyen lipo tárolót? Tetszik, hogy külön rekeszek vannak, de a méret nagyon határos lehet.
A gnb akkuk méretei: 27mm x 35mm x 86mm
Szatyor mérete: 155x115x90mm

Elvileg el kell hogy férjen benne 4 gnb akkunak, legfeljebb a rekeszeken kell faragnom, kivágnom.

Ilyenből nagyon keveset találok, ahol vannak rekeszek, pedig hasznos lehet, ha pl 1 cella ég ki, akkor a többi akkumat ne gyújtsa fel.

[ Szerkesztve ]

(#54166) Teréz Atya válasza syler123 (#54165) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem ez pici lenne. Én a nagyobb, rekesz nélküli táskát használom., abban elfér olyan 7 akku állítva, és ha kell, még 2 keresztben.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#54167) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Jaj, szétszedtem a kínnyai 230-as dugasz átalakítót. Még most sem értem, hogy lehet ilyen szinten elqrni! :W

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#54168) syler123 válasza Teréz Atya (#54166) üzenetére


syler123
veterán

A 4 akku beférne szerinted kényelmesen? Rekesz nélküli nekem is van, de ha ott baj van, garantált a láncreakció. Pedig bele teszem még 1 pénzkazettába is. Kicsit lehet túlbiztosítom, 2 lipo bag 2 pénzkazetta 8 akkura :D

[ Szerkesztve ]

(#54169) AMDaZERG_1 válasza syler123 (#54165) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én is gondolkodtam rajta, sőt a kosaramban van már 4 napja, de inkább megvárom a Multistar Premium táskát mit hogyan tudok majd benne elpakolni. Amúgy az egyik kis fotóstáskámban lévő elválasztó kidolgozása nagyon hasonlít erre az elcseszett elválasztóra. Annak a varrása olyan rossz, hogy a tépőzár válik le ellenben a Lowepro táskáimban lévő elválasztók akár új korukban, pedig már néhány éve megvannak. Szerintem ezek az elválasztók arra jók, hogy egyszer-kétszer áthelyezd, aztán szépen elhagyják magukat.
Megvárom, hogy megvedd, és elmondd tapasztalataid :)

Más: akinek van Taranis X7 távirányítója használ hozzá valamiféle védőtáskát?

Nincs valakinek eladó M2 25 és 30mm fém standoff (minimum 4db/méret)? A színe mindegy lenne. Aliról rendeltem már két hete, de azóta is csak egy előjegyzett követőkód.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#54170) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#54169) üzenetére


vandor01
őstag

hááát esetleg összerakhatsz 25-st 15+10bol...
en ezt csináltam a multheten :D
hernyocsavar + kis ragaszto azt kész is! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#54171) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#54170) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Az ötleten már én is elmerengtem, de nem esik nehezemre rendellenesen "leszállni", és attól tartok 4db műanyag távtartó nem biztosítaná, hogy a felső karbonlap az akkuval megrakva a helyén maradjon, de egy próbát megér.
szerk: így legalább majd rád fogom :D

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#54172) Jackal2


Jackal2
senior tag

Az ultimate 3 colos váz.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#54173) rroar


rroar
csendes tag

Használja itt valaki fordított forgásiránnyal a gépét? Csak most akadtam erre a módszerre egy yt kommentben.
Szemből érkező faágra, bokrokra nem akar felragadni mert kifele forognak a propok, plusz a kamera lencsére sem megy fű és kavicsok fel/leszálláskor. Több aerodinamikai okosságról is van videó, hogy a hátsó propok nem kapnak olyan turbulens levegőt, ill kanyarodáskor kevésbé terheli a hátsó motorokat. Összegezve a teória szerint csak előnye van, nem értem akkor miért nem ez a standard. :D

(#54174) Peaceliker válasza rroar (#54173) üzenetére


Peaceliker
addikt

Annyi hátrány hogy az elektronika (fc/esc/stb) kapja a ganét

"Oh my Goa'uld!"

(#54175) Watt25 válasza rroar (#54173) üzenetére


Watt25
veterán

Csak elméleti szinten... Nem csökkenti ez a drón maximális sebességét? A két egymás mellett lévő kifelé forgó lapát, a drón mozgásirányának ellentétesen tolja maga elé a levegőt. (Már, amikor előre megy a drón...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54176) varadigabor válasza Peaceliker (#54174) üzenetére


varadigabor
senior tag

Videóban is látszik hogy az esc-ken lévő fűvel meglehet etetni egy tehén csordát :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#54177) vandor01


vandor01
őstag

van egy 210-es vazam 90gramm.... raknek bele 20x20 fullspeed toronyot FC/ESC (20amperes) szetszednem egymasmelle rakva raknam be. a 210-be.. plus receiver fpv kamera es tarsai...

kerdesem milyen motort vinne ezt el? mondjuk 5collon???
13xx-et elviszi meghajtja... 2-4S emel 2s-250g/3S-350g maxon 4S-450grammot
18xx-as motort meg ki tudna szolgalni max 11/14 amper

szo melyiket miert érne meg beletenni? ero suly fogyastzas szempontjabol?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#54178) Peaceliker válasza vandor01 (#54177) üzenetére


Peaceliker
addikt

13xx sztem megdöglik 5 col alatt gyorsba, 14xx tán elbírja, de küszködik. 18xx et meg az az esc tuti nem bírja ki. Ráadásul 90g marha sok ultra könnyű géphez. Elvetném ezt az ötletet.

más:

megjött Diatone M3 Plus váz. Kicsit nehezebb, mint ígérték, de nem vészes. Ami nem tetszett, hogy motor tengely alatti lyukak tele vannak carbon porral, igazán kifújhatták volna őket, hogy ne a vevőnek kelljen szarozni vele...piti dolog és nem is szoktam kínai vackok nyűgjein felakadni, de sztem ez egy nem olcsó váz, ennyit elvárhat sztem az ember. :) A másik, hogy bukókerethez túl hosszú csavart küldtek (ami vázhoz fogja), de "szerencsére" olyan retek minőségű, hogy fogóval méretre lehetett vágni... :))
De még mindig marhára tetszik :)

"Oh my Goa'uld!"

(#54179) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Létezik olyan akció kamera? (kiegészítő?) amivel 300 méterig el lehet juttatni a jelet?

Erősen gondolkodom egy Bugs 3-on + gimbal + akció kamera megoldáson.
De vagy kéne még egy 720p kamera az élőképhez... vagy valami megoldás a 4k kamera jelének továbbítására.

[ Szerkesztve ]

(#54180) AMDaZERG_1 válasza Peaceliker (#54178) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Majd a muszlimok miatt jól betiltják :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#54181) david335 válasza cd334 (#54162) üzenetére


david335
tag

Köszi:)

(#54182) david335 válasza Peaceliker (#54178) üzenetére


david335
tag

Mivel jobb az + az X elrendezésnél?:)

(#54183) stefi81 válasza vandor01 (#54177) üzenetére


stefi81
tag

Én pont tegnap akartam beépíteni a full speed fc/esc-t a 2205-ös mocikhoz, csak rövidek a motorokon a kábelek és nincs mivel meghosszabbítani.
Repülés közben a max felvétel 65A a br2205 3000kv-nak.
Az fc-re már rápakoltam minden elektronikát és így 20g. Már csak a motorok meg a váz kell hozzá.
Full speed f3 + 20a esc, buzzer
XM+
Caddx s1
vtx03
Tegnap rádugtam 4s aksira és megy eddig, igaz mocik nélkül.

Én a helyedben ha ilyen 200g körüli gépen gondolkozol akkor ezt a vázat venném.

(#54184) gonger válasza Victoryus94 (#54179) üzenetére


gonger
senior tag

Én is körbejártam ezt a sztorit, mert készültem megépíteni, de sajnos a gép elveszett a postán :-(
Gopro 3-4-hez lehetett kapni ilyeneket pl. 1, 2, 3, 4

Persze ez a kamera még nem tudott 4k-t...
Szerintem még a 720p sem fontos fpv-nél, ezért én azt csináltam volna, hogy a BUGS3-on elől lévő ledet szereltem volna ki és a helyére ment volna az eachine tx03-as fpv kamera. Ez már tud kellő hatótávot, a gimbalt, meg úgysem lehet állítani menet közben. Youtube-on sok video van ezekről a megoldásokról.
+1 dolog. Bugs-hoz kelleni fog szélesebb leszállótalp (pl DJI, SYMA), hogy ne lógjon bele a képbe.

Ha gondolod keress meg pm-ben, vannak hozzá sosem használt alkatrészeim.

(#54185) vandor01 válasza Peaceliker (#54178) üzenetére


vandor01
őstag

köszi.... akkor barmit rakok ra szar lehet :F :W
akkor nem erdmes extra piizt beleölni mert van itthon 1306KV4000-em
abbol osszedobom 5030-as proppal nezzuk a sulyt
vaz also+felsőlap 70g
4 motor 50g
oszlopok csavarog 10g
motorvedo+landing 10g
200mw aio + tarto 10g
board receiver 10g

lesz ez vagy minimum: 160 de inkabb170g.... +aksi
nos ez pont a x251-es kategoriája lesz.....
csak lehetseges 3S vagy 4S na es az acro.....
igaz a labak jo szélessek lesznek utban lesznek a levegőnek....
jo lesz falon logonak mint hogy dobozban tartogassam a maradek alkatreszeket... :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#54186) varadigabor válasza vandor01 (#54185) üzenetére


varadigabor
senior tag

1306 3000 kv-s motorra 5 collos propot?
Az 3 collra való motor. 4 collra is kevés :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#54187) vandor01 válasza varadigabor (#54186) üzenetére


vandor01
őstag

hááát itt azt irják vagyis csak azt adjak meg! [link]
igaz csak 1-2S-re.... de már toltam ra 3S-t is... pebrobálkozom a 4S-el is
az x251-es e-n 1307-es moci van es 5" prop!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#54188) MATTILA11


MATTILA11
újonc

Üdv!
Ez a gps kompatibilis lehet :
https://hobbyking.com/en_us/mini-ublox-neo-m8n-gps-for-pixracer-with-compass.html

Ezzel : https://hobbyking.com/en_us/dji-naza-m-lite-multi-rotor-flight-controller.html

VÁLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

(#54189) vandor01 válasza stefi81 (#54183) üzenetére


vandor01
őstag

jo lehet ez a vaz.... keskenyek a labak nincs utjaban a levegonek.... de a teszthez már van egy hagyományos vazam megnézem hogyan szuperal a cucc aztan ha tetszik de vmi nem ok-es akkor lehet rendelek egy ilyen vagy hasonlo vazat....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#54190) Victoryus94 válasza gonger (#54184) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi.
Igazából a cél a későbbiekben a videózás lenne (FPV azért kell hogy lássam, mit veszek). Ebben sajnos igazad van, hogy ahhoz jó lenne mozgatni a kamerát.

A problémám nem az, hogy nincs pénzem egy Mi Cam-ra, hanem az, hogy nem tudom, valóban érdekel-e a drónozás+videózás, vagy csak egy fellángolás az egész.
Ha 3 röptetés után megunom, akkor felesleges ennyit kiadnom érte (MiDrone). Ha pedig beválik az is előfordulhat hogy még idén kinövöm. Bizonyos dolgokba nagyon gyorsan belejövök, és nagyon magas elvárásaim vannak magammal (Mi Drónt meg funkciókban egy Spark is veri, de annak a videójáért nem vagyok oda).

Ha sikerül 1-2 lépést tennem előre, írni fogok. :)

[ Szerkesztve ]

(#54191) Kris87 válasza MATTILA11 (#54188) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia. Nem. Közülünk kb senki sem érti, hogy miért egy múltbéli gépet akarsz összerakni drágán, de ha mindenképp benned van a teremtésvágy akkor először javaslom, hogy videókat nézz az építésről neten, sok dji naza 1 videó van. Itt egy ehhez való gps egyébként. Látszik, hogy csak 4 szál vezeték van hozzá, ez egyből beledugható a nazaba.

(#54192) varadigabor válasza vandor01 (#54187) üzenetére


varadigabor
senior tag

jó 2 s-el.. de sok értelme nincs szerintem. Mondjuk én azt szeretem ha minimum 1:8-hoz emel a gép :D

(#54188) MATTILA11 Link-gombot használd pls. Mindenki használja.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#54193) varadigabor válasza MATTILA11 (#54188) üzenetére


varadigabor
senior tag

Multicopter / Drone - Adok-Veszek Hungary facebook csoportban most is van egy eladó gép.68000 ft és adnak hozzá gimbalt, akkut stb. Mire össze rakod úgy is drágább lesz.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#54194) fape


fape
senior tag

Egyik ismerősöm és gyerekei érdeklődött nálam, szeretnének fpv-ra váltani. Eddig LOS-ban használtak egy Furibee F36-t. Most is hasonlót méretet szeretnének és a Furibee F36S-t nézték ki. Ha másért nem félig még a hardver is azonos, de ehhez már kell rendes táv is (a szemüvegről nem is beszélve). Jó lehet?

Ezt a szegmenst egyáltalán nem ismerem, szal az lenne a kérdésem/kérésem hogy milyen szobakoptert érdemes venni kezdő FPV-zésre? Az esetleg teljes kit is (gép+táv+ szemüveg/telefon), ami még nem feltétlen valami flysky alapú?

edit: pl FuriBee H801?

Tudom előbb szimulátorozzanak ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#54195) stefi81 válasza vandor01 (#54189) üzenetére


stefi81
tag

A beüzemelt eleketronikáról pár kép.


Itt az én próba vázam ami egy aksivédő karbon lapon négy kar.


És ezzel az aksival repültem több mint 6percet. Kb. 100 töltésen is túl van és már 10töltésnél pufi lett mert ezzel tesztelem a újra tervezett gépet első alkalommal és többször az aksi kapta a legnagyobb pofont eséskor.
Miért nem dobom ki a kukába? mert a belső ellenállása jobb mint más aksinak. Szerintem egy aksi nem töltések számától függő hogy meddig él hanem a használatától. Én nme engedem repülés közben sem 3,6v alá, mivel az károsítja az aksit.

(#54196) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

FB oldalon osztották meg. Leader 120 Anti-Turtle
A séta elkerülésére. Bár én bukfenc után szeretem megnézni mi is van a géppel, de ez jól jön!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#54197) Peaceliker válasza david335 (#54182) üzenetére


Peaceliker
addikt

Elméletben agresszívebben fordul. De igazából csak tetszik a váz meg kíváncsi vagyok hogy repül, ezért vettem meg :)

(#54183) stefi81

Az sztem inkább 10a esc... Van normális 20a 20x20 szabim, sokkal normálisabban néz ki, alkatrészek is nagyobbak. Ez sztem nem bír el 11xx nél nagyobbat, esetleg 13xx. De én 1407 alá sem merem rakni.

(#54185) vandor01

1306 4000kv 3 colon is forró 150g os gépen. Sztem felejtsd el hogy ilyen nehéz gépre rakod meg ekkora proppal. X251en mennyi kv és hány cella? 2s el lehet elbírná de értelmetlen lenne.

(#54195) stefi81

Ha ez az esc elbirja ezt akkor tényleg nem fosok hogy hyperlite 2204 alatt egy normális 20a es van meg hogy 2205 2600kv alatt 28a es lesz :)

"Oh my Goa'uld!"

(#54198) varadigabor


varadigabor
senior tag

ez a bardwell malacos oltás nagyon kemény :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#54199) SpydeR3412 válasza fape (#54194) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Kezdésnek jó lehet az is, de számomra tele van aggatva mindenféle felesleges dolgokkal. :DDD Bár kétségtelen, hogy jól néz ki az a tető.
Kb tök mindegy melyiket veszi az ember, de arra érdemes figyelni, hogy 7es moci legyen benne, mert az erősebb, a súly meg majdnem azonos a 6oshoz képest.

(#54200) david335 válasza AMDaZERG_1 (#54196) üzenetére


david335
tag

Tényleg pöpec:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.